gerooide! PAX No 106 Maandag 4 Februari 1934 38e Jaargang 'ERK00P1NG. ARTS Buitenland. LEVENSLEED. MEUBEL WA5 lilt tie Provincie. DE VELDE te GOES en Vrijdag van hr. ECKHARDT, 'kstraat 5. ray Cy, 20, Goes, ketdienst. FEUILLETON. daar (bit telling „te xlsdiensten ertigtal uit- niet mee- Jan. '24). chrikkelijk? rleggen (al it wij;, dio •iften en in ipelijlké Be raden" en loenlijlt, in- Ikaar heen- ijk op voor kerkelijke n in stille laat ons at wij kan en niet al- aze" begin- iaar te ver te vreugde ider de le- ,Pniël" te de aange- l, en zooals geen ander ds kindere» behoud van bewustzijn en, de kerk- xchtig-geloo- nog nooit, iemand uit hem tot de vaak niet in kerkelijk toestanden rkennen dat zot) weinig Maar wel snschen uit die in een- te geven en als wij Lelijke leven kerkverschil n beide, „onze ,'fcroc- hoeveel „ve trijk (ver- •rhinderd mij g-er naar Je- le hand toe waar zijn at. Want ziet eder is toch meene Chris- is van dit aar ge doet e in uw blad. ït heilbede Christus, ING J.Hz. M. DE KOK te :ebruari 1924, 11 uur, aan de FEIJTEL te Kat- «t, IOPENi tarden, tweejarig 4 Melkkoeien, Utrechtsch Wa- olblok, Cultivator, alen, Stroomden, chmachine, Wied- sement, Meikont- Emmers, Bussen, partij Weihooi, itput, enz. enz. ing tot behoud van choon „Nehalennia". cunnen nst in den in ïkking. rkten en scholen worden jlland ing Drukkers-Exploitanten OOSTERBAAN LE COINTRE GOES Bureaux: Lange Vorststraat 6870, Goes Tel.: Redactie no. 11; Administratie no. 58 Postrekening No. 36000. Bijkantoor te Middelburg: Firma F. P. DHUIJ, L. Burg. Tel. no. 259 VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG Abonnementsprijs: Per 3 maanden, franco per post, f 3. Losse nummersf0.05 Prijs der Advertentie n: 14 regels 11.20, elke regel meer 30 cL Bij abonnement belangrijke korting. Hongaarsche kindertrein. Nog ontvangen van: Mej. S. te G-. f2.50; Fam. R. te K. f2; N. N. 'te G. El; N. fi le W. f 10; N. N. to G. fl; N. N. te Kr. f20; G. H. te G. f2.50; Opmerker te R. f2.50: dhr. P. te B. fl; M. F. te IV. f5; J. en L. v. d. M. te K. fö; $T. N. te Sou burg f3; M. H. te M'burg fl; P. F. te G. 11; fi. N. te G. f2; N. N. te G. f2.50; K. N. te G. fO.10. Door dhr. P. Dekker: W. T. en P. v. L. te KI. f2.50; K. te G. fl; zoontje M. S. te KI. fl; N. N. te KI. f2.50. H. kJ. L. te W. f2; N. N. te K. ïl; N. N. te K. f 1; K. J. te C. fö; M. v' d. B. te Br. f 12.50; M. R. te G. f2.50; fi. fi. te G. fö; dhr. K. te G. fö; L. B' te G. f 1.50; dhr. v. d. B. te G. f25; P. ,\f. de B. te W. f2.50; N. N. te G. f2.50; Chr. U.L.O.-school te G. f 12.30; ,1. de S„ Colijnspl. f2.50; mej. V. M'burg fl; M. W. te R. fö; N. N. te G. f2; G. B. te G. f 1.50; N. N., 's-H. A'kerke fl; fi. N. f2; N. N. te KI. fl; N. N. te f 0.50. Samen i' 163.40. Vorige verantwoording f335.20. Totaal f 498.60. Met zeer hartelijken dank aan allen die lot. dit mooie resultaat hebben mede gewerkt, verantwoorden we bierbij de -.-sedert gisteren ontvangen giften. Wij ver heugen ons, dat in ons goede Zeeland zooveel warme harten en milde handen gevonden worden; wij danken God dat Hij ze bewoog om hun offer der .liefde en der barmhartigheid met blijdschap -te brengen. Een woord van hartelijken dank 'komt ook toe aan allen, die zoo belange loos en zoo ijverig onze pogingen hebben gesteund en daardoor zoo krachtig aan bel welslagen daarvan heeft medegewerkt, inzonderheid aan vriend P. Dekker te Kïoelinge voor zijn ijverige hulp. Hel Goesche sub-Comité: Ds STEINZ. PH. WESSELS.' A. L. VAN MELLE. Lenin en de Joden. Volgens het verhaal van een Engelscli- mati, die juist uit Moskou is teruggekeerd, aan de' Daily Mail, zou Lenin gestorven zijn met de kreet: doodt de joden! op de lippen. Men verwacht ee^ nationaal po grom en liet Britsche agentschap te Mos kou wordt belegerd door joden, die er naar hunkeren naar Palestina te vertrek ken. De emigratiedepots in de Oostzeesta- ten zijn vol joden, die er door omkooperij in geslaagd zijn, over de grens te komen en thans naar Amerika, Canada en an dere overzeesche landen willen ver- hekken. Zinovieff en Kameneff zijn joden en Stalinin is joodsch-gezind. Tschitscherin, Rykoff en Satranoff zijn anti-joden. Trotzki, die aan het hoofd van het leger staat, is zelf een jood, doch zijn poli tiek en zijn gevoelens zijn antisemitsch en hij zon tegen een pogrom geen be zwaar hebben. Negentig percent van de belangrijke posten in sowjet-Rusland en een groo- ter percentage van de ondergeschikte pos- Jen zijn in handen van de joden. Korte berichten. De nationale bond van spoorweg arbeiders in Engeland zal den Bond van Transportarbeiders steunen in geval deze tot staking overgaat. Te Charkow (Rusland) heeft een geweldige ontploffing plaats gehad in een 40). Spoedig klonk mevrouw Murray's kreet van blijdschap en verrassing door het huis en tranen van medegevoel kwamen in Edna's oogen, toen zij aan de blijde ont moeting dacht in de naastbij zijnde kamer. Niettegenstaande den sterken afkeer dien zij voelde voor meneer Murray, dien zij ijverig aangekweekt had, en in spijt van de overtuiging, dat hij verre stond van het heilige geloof, dat haar steun en vreugde was, voelde zij zich nu verontrust over de ontdekking, dat zijn gezicht iets wonderlijk aantrekkelijks had, dat zij nooit bij iemand had gezien. Zij probeerde het gevoel, dat zij voor het eerst had te ver klaren en suste zichzelf met de verzeke ring, dat het voortkwam uit nieuwsgierig heid omtrent zijn verleden en belangstel ling voor zijn klaarblijkelijke!) menschen- haat. Zij probeerde tevergeefs haar aan dacht te bepalen bij een boek. Op iedere bladzijde zag zij zijn oogen en toen de bel voor het late soeper klonk, was zij blij verlost te zijn van haar gedachten. wapenmagazijn, liet dak stortte in en het huis brandde af. Reeds zijn negen verkoolde lijken gevonden. Oud-minister Fall heeft geweigerd aan de Commissie van Onderzoek uit den Amerikaanschen Senaat de vragen in zake de petroleiunondernemingen of de betrekkingen met de Sinclair-Dohony- belangen te beantwoorden, dewijl zijn antwoorden zouden kunnen strekken om hem te bezwaren hij liet latere proces. De gewezen kroonprins van Saksen George heeft van zijn titel afstand ge daan en besloten den priesterlijken staat te omhelzen. Hij is in het Sint Pieters klooster van Frevburg zijn theologische studiën begonnen. Hij is 31 jaar oud. Heden is tussc.hen Italië en Rusland hel verslag tot erkenning van Rusland geteekend. Twee jaar geleden is aan de Fran- scbe Kamer van Afgevaardigden een ge schilderd portret van Jaures ten ge schenke gegeven om 't in het gebouw der Kamer op te hangen. Een der afge vaardigden vond het echter de vorige w.eek op een rommelzolder, een heleedi- ging, waartegen de radico-socialistisehe groep in de Kamer zal protesteeren. Alleen .uit Essen en de naaste om geving zullen dezer dagen 700 gezinnen naar Brazilië verhuizen. Te Gent reed een vrachtauto, waarin naast den chauffeur een gevangenbewaar der gezeten was, door het weigeren der stuurinrichting van een hellenden weg af een vaart in. De chauffeur redde zich, de gevangenbewaarder verdronk. Te New York brak brand nil in een deftig Russisch restaurant, de eigenaar, Bauer geheeten, en zijn vrouw kwam en in de vlammen om. - De Vooruitstrevende Volkspartij in de Verecnigde Staten vpn Noord-Amerika heeft Robert R. Painter uit Dearborn (Mi chigan) tot candidaat voor het president schap gekozen en Rov M. R. Harropp uit Omaha tot candidaat. voor het vice-presi- dentschap, De briefwisseling tusschen Poincaré en Ramsay Mac Donald heeft tot dusver weinig resultaat opgeleverd, wat de be langrijkste kwesties betreft,. Inzake het BritschFranseli geschil over de Paltz doet Poincaré tegemoetkomende voor stellen. De Paus heeft de laatste twee jaar 20 millioen lire voor het noodlijdende Duitschland geschonken, zoodat. tenge volge van deze mildheid de pauselijke kas oplangs vrijwel leeg was. De Duitsche gezanten te Brussel en Parijs zijn benoemd: Von Hoesch te Parijs, en Von Keller te Brussel- -De koning van Italië heeft op voor dracht van Mussolini Gabriele d'Annun- zio tot graaf verheven. Tic commissaris van politie te Goes waarschuwt hen, die in relatie treden met de Nederlandsche Algemeene Trustmaat schappij, gevestigd te Bergen op Zoom, Blauwehandstraat 2, eerst inlichtingen bij hem in te winnen. Mevrouw Murray en haar zoon stonden op het haardkleed voor de kachel en toen Edna binnenkwam strekte de eerste haar hand uit. „Heb je mijn zoon al gezien? Kom, feli citeer mij!" Zij kuste Edna op het voor hoofd en vervolgde: „Norman, is zij niet verbazend veranderd? Zou je hajar herkend hebben, als zij ergens anders geweest was?" „Ik zou haar zeker overal herkend heli- ben". Hij keek niet naar haar, maar hervatte het gesprek met zijn moeder, dat hij bij haar binnenkomen afgebroken had. Gedu rende het souper kon Edna zich nauwe lijks indenken, dat die koele man, die niet meer op haar lette dan op een van de zoutvaatjes, dezelfde was, dien zij had achtergelaten, leunende op de Taj. Hij leek veel ouder, afgeleefder, bleeker en hopeloozer, dan toen hij het laatst thuis was en het dikke, krullend haar op zijn slapen begon grijs te worden. Toen zij opstonden van tafel nam jne- vrouw Murray een mooi bouquet van den schoorsteenmantel en zei; „Edna, dit moest ik jou geven als tee lten van hoogachting en een herinnering aan je vriend, en bewonderaar, Gordon Leigh, die mij opdroeg te zeggen, dat jouw - Ingevolge een beslissing van den Ministerraad, zullen stukken, gericht aan de Departementen van algemeen bestuur, welke ten onrechte niet, of ontoereikend door middel van postzegels zijn gefran keerd, werden geweigerd. Zoodanige stuk ken worden niet verzonden, doch aan de afzenders teruggegeven. De herdenking van de ver lossing v a n Middelburg uit het Spaansche juk. Nu op 22 Febr. het feit herdacht wordt, dat het 350 jaar ge leden is, dat Middelburg van het Spaansche juk werd verlost en de stad in handen kwam van Prins Willem I, is het zeker niet zonder beteekenis eens na te gaan, hoe vorige jubileums van die verlossing zijn herdacht. In 1774 had de herdenking plaats op 20 Februari en hadden op last van de magistraat verschillende kerkdiensten plaats. In de Nieuwe kerk sprak ds 's Gra- vezande naar aanleiding van Ps. 105:1; in de Oostkerk ds Bruistens over Lucas 1:6869; in de Choorkerk ds Van der Sloot.over Ps. 124; in de Oude kerk ds Boitet over Jes. 47: 4 en in de Vischmarkl kerk ds Reytsma over Deut. 7610. Uitgegeven werd een „Gedenkzang", kostende „2 stuivers". De 250-jarige herdenking had plaats op 22 Februari 1824 en werd des avonds in de Nieuwe kerk een bijeenkomst gehou den, waarin ds Ant. van Deinse sprak1 naar aanleiding van Ps. 102; 1, 2 en 43. terwijl spr verder een historisch over zicht gaf over het tweejarig beleg en de overgave aa.n den Prins, en ten slotte op te wekken tot dankbaarheid aan God en het in gedachte houden Zijner groote goedertierendheid, tot prijsstelling op onze burgerlijke en godsdienstige voorrechten en tot behartiging van 't welzijn des Va derlands en de stad, door Godsdienstigheid en Vaderlandsche deugden. Aan vele bedeelden der armbesturen en aan de gealimenteerden in de Godshuizen werd op initiatief der burgemeesteren ge legenheid gegeven tot dankbare herinne ring aan de heuchelijke gebeurtenis door een algemeene uitdeeling van aardappelen, aan de bedeelden verstrekt, terwijl de be deelden in ieder gesticht bijzondere ver kwikkingen genoten hebben. In 1874, toen het dus 300 jaar geleden was, dat de Span jaarden Middelburg en daarmede het hen nog restend gedeelte van Zeeland moesten afstaan, was het op 20 Februari, dat Mid delburg in feestdos was. Niet zooals nu sommigen doen, achtte men toen het jaar getij minder geschikt om te vlaggen. Alom wapperde de driekleur en de oranjewimpel van openbare en bijzondere gebouwen, en de eerste Ocst-Indië-vaarders, die aan de „Nieuwe Loskade" gemeerd lagen, waren gepavoiseerd. Door de vereeniging „Uit het VolkVoor het Volk" werd des avonds in dén Schouwburg een feestavond gege ven, waarop de rederijkerskamer „Vriend schap en Vergenoeging" opvoerde de drie aeten:,,Het morgenlicht van een nieuw le ven", door Zelandius voor deze gelegenheid 'geschreven, terwijl ook het muziekkorps der Schutterij zijn medewerking verleende. Op 22 Februari werd deze opvoering her haald, en op dien dag sprak op de toen meer gehouden Volksvoorlezingen in de Werkmansvereeniging dhr F. Nagtglas over „Middelburg in de eerste maanden van het jaar ,1574". In verband met het vlaggen zij nog op gemerkt, dat B. en W. daartoe hadden op gewekt. Een reclameplaat van „Die Zeeland" voor Walcheren. Door de directie der Stoomvaartmaatschappij „Zeeland" is een prijsvraag uitgeschreven afwezigheid .zijn plezier geheel bedorven had. Daar hij geheel ontroostbaar scheen, dat jij er niet was, heb ik hem beloofd, dat je morgenmiddag met hem zou gaan rijden". Toen Edna opkeek om de bloemen in ontvangst te nemen, zag zij den onge- nadigen blik, dien zij zoo vreesde en in haar verwarring liet zij het bouquet vallen op den grond. Meneer Murray raapte het op, rook er aan, duwde eenige bloemen op hun plaats, boog, terwijl hij bitter glimlachte en drukte het haar stevig in de handen. „Edna, heb je van morgen ook iets anders te doen?" „Ja, mevrouw, ik Jieb mijnheer Ham mond beloofd bij hem te komen". „Dan moet je hem afschrijven, want ik wil Gordon niet weer teleurstellen". Te boos om te antwoorden ging Edna weg, maar stond stil in de hal en wenkte mevrouw Murray, die dadelijk bij haar kwam. „U wilt zeker niet de huisgodsdienst oefening houden vanavond, nu meneer Mur ray teruggekomen is?" „Juist daarom wil ik het wel doen, om mijn dankbaarheid openbaar te maken, dat ik mijn zoon teruggekregen heb. O, als hij1 er maar bij wou zijn" t voor een reclameplaat voor Walcheren, ter verspreiding in Engeland en Amerika, welke plaat zoo scherp mogelijk de attentie van vreemdelingen op het eiland Walche ren moet vestigen. De reclameplaat, waar voor alle Nederlandsche schilders zullen kunnen inzenden, moet 100 bij 66 c.M. groot zijn en als tekst hebben: Cheap ex cursions to Holland including Walcheren, its quaintest part via Folkestone-Flushing. De ontwerpen moeten worden ingezonden hij de maatschappij voor 15 Fébf. a.s. en voor het best geoordeelde, 'hetwelk voor ireproducftie wordt besteed, is f 200 uit geloofd. Diit bekroonde ontwerp blijft het •eigendom van de „Zeeland", welke het recht heeft het zonder eenige vergoeding te reproduceeren. Als voorbeeld van de te ontwikkelen gedachten geeft de directie aan: 1. Een Engelschman, golfspelende in het duin te Domburg, geassisteerd door een Zeeuwsch boerinnetje, dragende zijn tasch met golfstok'ken. 2. Een Eton-boy welke een Zeeuwsch boerinnetje op het strand ontmoet, aldus typeerende „The golden sands of Holland". 3. Een typee rend kijkje op den Middelburgschen Markt dag. Verplaatst van Nisse naar Goes (post kantoor) de besteller I. Jansen. Steun aan Duitschland. Het Provinciaal Zeeuwsch Comité tot leniging van den nood in Duitschland ontving tot heden ruim f 15.000 en ongeveer 30.000 K.G. kleedingstukken en levensmiddelen. Deze laatste worden met medewerking van het Duitsche, Roode Kruis aan de noodlij denden in Duitschland verdeeld. Van de gelden werden tot heden o.a. f 1000 ge zonden aan 't Ned. Roode Kruis voor de Ned. keukens in Duitschland, terwijl ver der gelden werden verzonden aan het Comité voor „Kinderreichen Familien" in Dresden; „Frauenclub Weizer Hirsch in Bühlau" te Dresden; Fürso-rge fiir die Lungenkranken te Aken; Entsendstellen fiir Ferienkinder nach Holland; noodlij denden in Düren (Rheinland); Sauglings- fürsergestelle Loschwitz; Comité Duitsche Universiteiten; Krankenliaus Elsey; Ober- schlesinger Hilfsbund- Deutsche Lungen- kranken Kriegerwaisen; Frauenhilfe der Marthi Muther Kirche, Berlin; Nederland sche Centrale voor Vacantiekinderen in Leiden en liet Duitsche Roode Kruis. Middelburg. Tot klerk ter griffie der rechtbank alhier is benoemd de heer W. J. Wegeling te Vlissingen. (M. Ct.) Goes. In den vroegen Zondagmorgen is gisteren alhier overleden de heer W. S. Duvekct, hoofd der bekende firma Gebr. Duvekot. De overledene laat in de velerlei colleges en commissies, waarin hij zitting had, en meest een vooraanstaande plaats innam, een ledig achter, dat niet gemakke lijk te vervullen zal zijn. Van 1-901 tot 1918 was hij o-uderling en sedert 22 Oct. 1920 kerkvoogd der Ned. Herv. gemeente, in welke betrekking hij in de vergadering van de Commissie van Toezicht op het Beheer als opvolger van dhr K. Brants benoemd werd. Sinds 1909 was hij lid van het Burgerlijk Armbestuur, afdeeling Armwezen. Vooral in dit College was de overledene in zijn kracht. Dank zij de hem geschonken gaven van doorzicht en menschenkennis genoot hij in dat College het algemeen vertrouwen. Zijn altijd dege lijke adviezen werden daar zeer op prijs gesteld. Daarbij verstond hij de kunst van wa'ardeeren, waar het'de meening of levensbeschouwing van anderen betrof. De heer Duvekot was ook gedurende twintig jaar lid der Commissie van de Coöperatieve Voorscliotvereeniging en Spaarbank, als hoedanig hij door zijn me- „Het is laat en hij zal waarschijnlijk moeheid voorwenden". „Laat dat maar aan mij over en als ik de bel luid, kom dan in de bibliotheek". Edna ging naar haar kamer en -begon ijverig een opstel over te schrijven, dat zij van plan was meneer Hammond den volgenden dag te geven. En daar het opstel over de Grieks che geschiedenis han delde, was zij spoedig zoo verdiept in de Grieksche politiek, dat zij pas weer bij' het luiden van de bel, die het gezin tot het gebed riep, aan de gebeurtenissen van den avond herinnerd werd. Zij lei haar pen neer en ging vlug naar de bibliotheek, waar mevrouw Murray met haar zoon was gaan zitten. Norman Ar thur stond bij een boekenkast en zij zat angstig bij de tafel. Meneer Murray keek de kamer rond en boos legde hij zijn boek neer en ging naar de deur; maar zijn moe der greep zijn hand; „Mijn zoon ga niet weg om m'ij alleen. Blijf den eersten avond van je terugkeer bij mij. Om mijnentwille Norman!" Hij fronste zijn wenkbrauwen, maakte zich los en ging naar de deur, dacht toen nog eens na, kwam terug en ging bij het Vuur staan, leunde met zijn elleboog op den schoorsteenmantel en keek strak in het vuur. deleden en den boekhouder bijzonder ge waardeerd werd wegens zijn accuratesse en vriendelijken omgang. Ook in andere colleges zal 't gemis van dezen werkmanen man diep worden gevoeld. Allermeest ver liezen -de zijnen een liefhebbend echtge noot en vader. Zij 't hun tot troost, (lat hij in vrede is heengegaan. Kloetlnge. Do wijkzuster alhier bericht met dank de ontvangst van een gift van f2.50 uit 's Gravenpolder. lerseke. Zaterdagavond vergaderde, <Je vereen, van ïposselschippers „Schippters- belang" voor de laatste maal tot ontbin ding der vereeniging. Kort ïqenaoreerde dhr C. Sinke de noodzakelijkheid der oprichting in 1912 en dat de vereen door de gewijzigde tijdsomstandigheden nu geen reden van bestaan meer heeft. Met algemeene stemmen werd besloten het batig saldo der kas, lot een bedrag_ van f37.10 te vermaken aan het Groene Kruis. Kapelle. De .Tuinbouwvereen. Kapelle- Biezelinge kwam (Wanneer?) in het lokaal Obadja onder voorzitterschap van dhr H. Eversdijk in jaarvergadering bijeen. De vereen, telt 90 leden. De seer.-penning meester Q. v. d. Vrie, deed rekening en verantwoording ontvangen was f 235.51, uitgegeven f 147.35, batig slot f 88.16. De aftredende bestuursleden II. Eversdijk en .1. van Wingen werden her kozen. In de vacatures door het bedanken van P. Mol, P. Staal en Q. v. d. Vrie werden gekozen Chr. Louisse Jz„ A. de Schipper en J. v. Liere Gz. Bij de bespreking aankoop zaaizaad werd in be ginsel besloten zich meer toe te leggen op de groententeelt, voornamelijk nu Duitschland zal gaan vragen. Hoofdzake lijk zal men zich bepalen tot het telen va® Jambaonen. Binnen enkele weken zaleen vergade ring worden gehouden tot bespreking van definitieve plannen. In de (wanneer?) ander voorzit terschap' van dhr. Di. Ganseman gehou den aandeelhoudersvergadering van de weegbrug „Ons Belang" Werd' verantwoor ding gedaan van 't door den- penningm. gehouden beheer. Gewogen was aan aardappelen 226.582 K.G., aan uien 22.838 K.G., aan hooi en stroo 54.140 K.G., aan mest 151.995 K.G., aan voe derbieten 89.409 K.G., aan suikerbieten 470.826 K.G., aan diversen 55.862 K.G. Het aftredende bestuurslid B. de Klerk werd herkozen. In de ontstane vacatures door bedanken van P'. Zegers en J. G. H Peijster werden gekozen C. J. Louwerse en II. A Nijssen. Het bestuur benoemde tot penningm. K. van Liere en tot secre taris B. de Klerk. Als weegster werd be noemd Mej. Jac. van Hee. Waarde. In de Vrijdag ander voorzitter schap'van dhr. W. E. de Jager gehouden vergadering der afd. van de vereen. „Het Groene Kruis", werd rekening gedaan en bleek dat was ontvangen f 700.79, uitga ven f675.99, goed slot f24.80; op 1 Jan '23 in kas f418.58, bedrag reserve fonds f 187.57i/2.Tot het nazien der re kening werden benoemd do heeren M. van W'cele, C. de Jager en M. Kap'mels. Daar na volgde het jaarverslag wegens perio dieke aftreding van den heer A. Mol, werd deze bij acclamatie herbenoemd. De vergadering besloot de ligtent over te dragen aan de T.B.C.-vereeniging. Aange wezen werden als bestuursleden voor de T.B.C.-vereeniging de aftredende heeren \V. E. de Jager en A. Mol. Diaarna volgde een voordracht met lichtbeelden en mi croscopische praeparaten door dokter Hondelink, welke groote belangstelling trok. Hoewel Edna eengiszins zenuwachtig was, toen zü ging zitten en begon te lezen in zijn tegenwoordigheid, kreeg zij haar kalmte terug ouder haar geliefde hoofdstuk, Johannes 14. Haar mooie stem, die meer en meer vast werd, klonk zachtjes door de kamer en toen zij neerknielde en het gebed las, uitgekozen voor deze gelegenheid, een dankgebed voor den terugkeer van een reiziger was haar stam zoo vol over gave en rust, die het trotsche hart van den man vreemd ontroerde, zooals hij daar naar haar opgeheven gelaat stond te kijken en luisterde naar het eerste ge bed dat bij hoorde sinds negentien jaren Vol zonden en spot. Toen Edna opstond was hij weg en zij1 hoorde zijn vlugge voetstappen somber terugkaatsen in de koepel. HOOFDSTUK XII. 1 De twee ringen. „Ik wil je niet storen. Er is genoeg ruimte in de bibliotheek voor ons beiden, en mijn binnenkomen hoeft voor jou niet het teeken van vertrek te zijn". Mijnheer Murray sloot de deur, toen hij binnenkwam en ging naar de boekenkast, waar hii nauwkeurig de titels naging. (Wlordt vervolgid).

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 1