pe n No 104 Vrijdag 1 Februari 1934 38e Jaargang IM vermist HEerste blad. id Bediende. DIENSTBODE Bïïltenlani Staten-tëeneraal. Binnenland. >urg. k Zaaierwten lolenaarsknecht e Knecht Dienstbode e Dienstbode, Oit nummer bestaat uit twee bladen schen bruik, ij den ;n en ikzee VAN vlekken, reu, terug L OOSTHOEK, xoede belooning. OOP: Gewicht per H.L. bij 3. J. MOL, lezand. Jene omstandighe- irne geplaatst als Molenaars- legen als Pakhuis- doen. iEENHOUTS, t, Kortgene. ling beschikbaar, JRG, Wilhelmina- f schrijfmachine e» van kantoorwerk- die in het bank- zijn geweest, ge- keur. ■opgaaf van vorigen Iten salaris en refe- ten tot de ZEELAND TE GOES- ■en Sifleid en ee» Ibenood gd, bh W. Vz., Seis weg K too, aan een Knecht melken kan, kij 3CJR, Nieuwe Vhs- Jiddelburg. lioodigd. |6 Middelburg- LE DUC, Lange- [iddelburg. pt Mei bij I. VAN DEB ahaartsdjjksehe Vee KT Drukkers-Exploitanten: OOSTERBAAN 8c LE COINTRE GOES Bureaux: Lange Vorststraat 68—70, Goes Tel.: Redactie no. 11Administratie no. 58 Postrekening No. 36000. Bijkantoor te Middelburg: Firma F. P. DHUIJ, L. Burg. Tel. no. 259 Voor onze Hongaartjes. Wij ontvingen met hartelijken dank van .1. T. te Serooskerke (W.) f 1.50. Red. Met hartelijken dank verantwoordt het sub-Comité de volgende giften: J. K. te A. f2.50; F. J. C. te G. f2.50; C. K. te Q. f2.50; N. N. te G. f2.50; Ds 11. te. Hoofdplaat f2.50; Fam. W. te G. f5: N. N. te 's-H. H.kinderen f5; Fam. B. té KI. f2; N. N. te Cr. fl; C- v. d. B. te G. fl; C. S. te G. fl; L. M. P. te W" tl; A. v. A. te Nd. f2; N. N. te Nd. f 1; Gez. de S. te Nd. f2.50; Fam. L. te R. i2.50; .T. S. te G. fl; N. N. te Bresken.s f 10; W. v. d. B. te Bruhiisse f2.50; dhr. v. O. te Wfd. f2.75;. Door dbr. v. d. Maas, Wissekerke: N. N. te W. f2.50; N. N. f 10; N. N* f5; N. N. te K. f 10; N. N. tc Gd. fl; N. N. te W. f 1.50;. Bij Red. „De Zeeuw" van mej. v. B, te Schd. f 2.50; J. T. te Seroosk. f 1.50. Chr. U.L.O.-school (leerlingen) f4.20. Door dhr. Dekker te Kloetinge van N. N. fl; A. B. fl; N. N. f 1.75; H. M. f2; N.-N. f 2; J. F. f 1.50. Samen f 100,20; vorige verantw. f235; totaal f335,20. De lieer Johs. v. d. Maas te Wisse kerke Verzocht vriendelijk hun die nog iets aan hem willen geven voor het goede doel, dit te doen vóór uiterlijk Dinsdagavond a.s. Student, burger en boer. .Tbr. De Geer, de vorige minister van Financiën, sprak te Groningen voor de -studenten, die hem uitgenoodigd hadden, over het Geld en zei daarbij' o. a. de vol gende kernachtige woorden, die behalve door studenten ook door allerlei ander soort van menschen kunnen begrepen en mogen, ter harte genomen worden: „Men kan in dollars speculeeren, maar men kan niet in dollars zich assureeren. [Ik] wijs u op de vele onzekere factoren, die ook in het economisch leven van Amerika aan wezig zijn. Wie van den gulden naai den dollar vlucht, verwisselt het ééne risico voor het andere, volgens som migen zelfs het kleinere risico voor het. grootere, maar bouwt zich zeker geen vrijstad, waar de Nemesis (d. i. de „wraak" uit Hand. 27) der jongste we reldgeschiedenis geen toegang heeft." Nogeens, men kan aan inkleeding en woordgebruik liooren, „dat het voor „intellectueelen" is. Maar 'tis ook voor den boer begrijpe lijk. En voor den burger ook. En voor al len is 't de overweging waard. (Friesch Dagblad.) Het olieschandaal. Er is ontdekt dat onder de huidige (reptublikeinsche) regeering in de Ver- eeni-gde Staten van Noord-Amerika door directeuren van petrdeum-maatschapipijen aan een paar regeeringspersanen geld was „geleend". Een geval van cimkoo- ■ping dus, gelijk is uitgekomen. Die zaak is in den Senaat in behande ling gekomen. Hoofdschuldige in deze ver- pachtingszaak is de aud-iminister Fall die ziek is, en ook zelfs in de zieken kamer niet Icon worden gehoord. Die Se naatscommissie van onderzoek heeft ech ter verklaard, dat zij! die krankheid niet zqo erg vindt, zoodat een nieuw onder zoek zal plaats hebben. President Caolidge heeft de vervolgin gen die uit dit onderzoek zullen voort vloeien opgedragen aan een republi- keinschen en een demqcratischen advo caat. D|o democratische Senaatsleden eischen de aftreding van den minister van ma- nneDtenby, en Baughterty, den procureur* generaal. De repiublikeinscbe partijl staat er op, dat de president zal vrij gesteld worden van elke aansprakelijk heid in deze vieze quaestie. Toch vreest men dat het geval diens herkiezing over twee jaar wel in den weg zal staan. Inmiddels is met 46 tegen 38 stemmen de motie van den democraat Walsh aangenomen tot verwerping van de ver pachting der Teapat-olievelden. Reeds heeft een der directeuren be- bekend 100 duizend dollar aan Fall te hébben „geleend", doch niet aan dezen als minister maar als particulier, ten einde hem in staat te stellen zijn land goederen in New-Mexico uit te 'breiden. VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG. Ve Zeeuw Abonnementsprijs: Per 3 maanden, franco per post, f3, Losse nummersf 0.05 Prijs der Advertentiën: 14 regels f 1.20, elke regel meer 30 cL Bij abonnement belangrijke korting. Korte berichten. De bladen melden, dat cle Koning en de Koningin van Roemenië in het voorjaar bezoeken zullen brengen te Ro me, Parijs en Londen. Ofschoon de juiste datum nog niet is vastgesteld, gelooft men, dat zij vermoedelijk begin MM te Londen zullen komen. De hertog van Montpensier, broe der van don hertog van Orleans, en oom van den koning van Spanje, is naar uit Parijs wordt gemeld, overleden. Naar uit Berlijn vernomen wordt, is te Bazel een uitgebreid Fransch spi- onagebureau ontdekt, dat vooral in Zuid- Duitschland werkte. In verschillende ste den aan het moer van Constanz hebben in verhand hiermede arrestaties plaats gehad. Woensdagavond heeft er niet ver van Tours een spoorwegongeluk plaats gehad. Op een kruispunt is de restauratie wagen van den sneltrein ToursParijs aangereden door een uit Sargé komenden trein. Van het personeel van den res tauratiewagen, die op het oogenblik van de botsing bijna leeg was, zijn twee men schen gedood; vier reizigers zijn gekwetst. De moterieele schade is groot. Men beschouwt hot als zeker, dat Venizelos binnen enkele dagen zal aftre den. Men verneemt dat Venizelos den raad van zijn geneesheeren zal opvolgen en ontslag zal nemen als minister-presi dent. De toestand in het Wupperdal is aanzienlijk verbeterd. In alle bedrijven neemt het aantal stakers, dat zich weer voor werk aanmeldt, toe. Gemeld wordt, dat de bevolking van Tsjecho-Slowakië sedert de vorige volkstelling met 532.000 gulden is geste gen, waarvan echter circa 80.000 land verhuizers moeten worden afgetrokken, zoodat het land thans in totaal 14.064.000 zielen telt. Aan de „Bohemia" wordt gemeld, dat in het district Ostrawa bij Porevba een kolenlaag is ontdekt, die een dikte heeft van meer dan 30 meter, wat alle mijnen overtreft, die men tot dusverre iu Polen, Opper-Silezië en Tsjecho-Slo wakië heeft aangetroffen. Det Duitsclie kabinet heeft een ont- werp-verordening goedgekeurd, welke on der den naam Duitsche Rijksspoorweg een zelfstandige oeconomische onderne ming instelt ter exploitatie van de spoor wegen. Tevens keurde het een ontwerp- wet goed, welke de Rijkspost tot een zelf standig lichaam maakt, dat beheerd zal worden door den minister van posterijen met behulp van een raad van beheer. De Belgische minister van nijverheid en arbeid heeft een wetsontwerp inge diend tot wijziging van de wet op dep achturigen werkdag, waarbij aan de werk gevers toegestaan wordt per jaar ten hoogste 120 uur meer te laten werken, op voorwaarde, dat op één dag niet lan ger dan ten hoogste 10 uur gewerkt wordt, en dat de betrokken inspecteur van den arbeid of ingenieur van het mijnwezen vooraf van elke gelegenheid, dat men van deze vergunning gebruik maakt, op de hoogte wordt gesteld. Tweede Kamer. De algemeene beschouwingen over de Indische begrooting werden gisteren voort gezet. Ditmaal waren het, op den heer AVijnkoop na, uitsluitend rechtschc spre kers, die het woord voerden. De heer Lqvinck (C.H waardeerde de wijze, waarop de ministers en de In dische regeering tot een sluitende be- grooting trachten te komen. Hij1 is opti mistisch lOimtrent den financieelen toe stand van Indië en betoogde dat ge durende de jaren 19181922 de uit voeren steeds een saldo hebben opgele verd boven de invoeren. Spr. dringt op betrouwbare cijfers omtrent den wel- vaartstoestand der Indische bevolking aan. Het verheugt den heer Lovink dat de gouverneur-generaal een sluitende be grooting heeft in uitzicht gesteld. Van R. K. zijde sprak de heer Feber. Hij! stelde en beantwoordde de vraag: Wat leeren nu de gegevens omtrent de financieele en economische ontwikkeling van Indië? Die uitkomsten over de laat ste jaren schijhen gunstig, doch alleen dank zijl onvoorziene meevallers. Anders ware het tekort op den gewionen dienst 86 millioen hooger. Men is daarbij' erin geslaagd in 3 jaar 24 piet. te bezuini gen. Voor 1924 kan men met' de be- grooting veilig in zee gaan. Aan den ernst van de bezuinigings-poditiek der regeering valt niet te twijfelen. Vitale belangen der bevolking worden daardoor niet geschaad, mits geen werken wardpn stopgezet.' die op korten termijn rendabel zijn. Gok dient op de volksgezondheids zorg niet meer besnoeid dan strikt nood zakelijk is. Vervolgens behandelde spr. het politie- schandaal te Batavia. Hij: constateerde, dat de regeering een paar inbrekerstypen als politieagenten naar Indië heeft uit gezonden. Een bron van corruptie is ver der onvoldoende controle, welke een ge- vq'.g is 'geweest Van liet tempo van het Rageeringsbeleid der vorige jaren, waar door een te groot aantal ambtenaren noodig was opi korten termijn. Steeds uitgebreider ressorten worden toever trouwd aan steeds jonger ambtenaren met te weinig ervaring', die voor een veel te zware taak stonden. Dhr Scheurer (A.R.), evenals de bei de vorige sprekers met de Indische toe standen bekend, hield daarna een voor treffelijke en principieele rede. Hij is overtuigd, dat wij in Indië evenals in Europa een crisis doormaken. Het was destijds een streven zooveel mogelijk geld uit de Koloniën te halen. D|it leidde tot 'het cultuurstelsel in 1830, dat van 1881 1877 800 millioen aan het moeder land heeft opgebracht. Hierop' werd de ethische politiek ingeluid. Dit hooge be ginsel in onze koloniale pblitiek mag niet worden prijsgegeven. Dhr. Scheurer is te dien aanzien niet geruist. Er is nu, evenals in den tijd van het cultuurstelsel een zekere malaise en geldnood. Te vree zen staat, dat daardoor geestelijke be- belangen in het gedrang raken. \Vel ver heugt hij zich, dat voor 1925 een slui tende begroeting in uitzicht is gesteld dank zij het beleid der Indische Regee ring en den Minister. Maar de Indische bevolking mag niet worden verwaarloosd. Elke steun van de culturen moet den toets aan de beginselen eener gezonde ethische politiek- kunnen doorstaan. Voor een heillooze, reactionnaire, zuiver mate rialistische politiek mag de Regeering niet uit den weg gaan evenmin als voor de socialistische en communistische de magogie. Die ontwikkeling van Indië eischt iets meer dan het zoeken van zuiver ma teriele belangen. Het streven der be-, volhing naar meerdere zelfstandigheid is niet een fout maar verdient waardeering. De Regeering heeft dit dan ook nooit als- een vijandige daad beschouwd. Maar waar dat streven een revolutionair ka rakter draagt, motet de Regeering daar tegen krachtig opkomen. Gok de godsdienstige stroomingen zijn vaar graote beteefcenis voor de ontwikke ling der bevolking. Het avarrisme bezit langzamerhand in te zinken, terwijl het Boeddhisme veld wint. Ook het Christen dom treedt naar voren. De Regeering verlieze dit niet uit het oog en steuné de zending krachtig. Sp>r. drong er bij den Minister op aan eindelijk een wets ontwerp1 in te dienen tot wijziging van art. 123 RegeeringsreglementMet de op' lossing van het vraagstuk van de schei ding van Kerk en Staat worde meer spoed gemaakt. Dhr v. Boetzelaer van Dubbeldam (C. H.), van wiens rede wij' ten laatste nog melding willen maken, wees vooral op de communistische propaganda, die zich met kracht Op1 de Indische bevolking werpt, wfelke geestelijk meer dan de be volking van West-Europa op een peil staat, dat met dat der Russische bevol king overeenkomt. Wil men Indië in den kortst mogelijken tijd aan het commu nisme overgeven, dan tooet men alle beperkende bepalingen tegen de commu nistische propaganda intrekken. Die Re geering zorge, dat geen communistische elementen warden uitgezonden als amb tenaren. De communistische propaganda is nog schadelijker voor Indië dan fraude en kastekorten. .Wel verre de Regee ring tot matiging aan te sporen, zou spr. haar liever wat krachtiger zien op treden. Ten slotte vroeg spr.: In welke richting zullen de defensieplannen der Regeering zich na het verwerpen der Vlootwet bewegen? Opheffing Kort Verslag. Aan het verslag van het voorstel tot opheffing van het Kort verslag van de vergaderingen der Kamer is het volgende ontleend Sommige leden konden zich met dit voorstel niet vereenigen. Het Kort Ver slag kan naar hun meening niet wor den gemist. Heb heeft zijn waarde voor allen in den lande, die belangstellen in hetgeen in de Kamer wordt behandeld. De Handelingen zijn daarvoor niet ge schikt omdat zij te lijvig zijn en de abonnementsprijs te hoog is. Deze leden betoogden voorts, dat het Kort Verslag onontbeerlijk is voor de regeering en de Kamerleden met het oog op het volgen van de beraadslagingen, die meer dagen duren, aangezien bet Kort Verslag op den avond van den dag der vergadering uitkomt. Bovendien heeft ook de kleine pers, die geen eigen verslag gevers heeft, bij de instandhouding, be lang, omdat zij alleen daardoor in staat is zich daags na een Kamerzitting een juist oordeel te vormen omtrent hetgeen verhandeld is. Dat het aantal abonné's niet hoog is, moet, naar deze leden opmerken, voor een deel worden geweten aan de wijze van exploitatie. Het Kort Verslag is door de Landsdrukkerij steeds stiefmoederlijk behandeld. De commissie had alom in den lande propaganda moeten maken voor het Kort Verslag; er zouden premies voor het aanbrengen van abonné's kunnen worden gegeven. Ook het plaatsen van advertenties zou in ovurweging kunnen worden genomen. Ook werd het denk beeld in overweging gegeven het Kort Verslag te doen uitgeven door -een par ticuliere drukkerij onder toezicht van een commissie uit de Kamer. Een daartoe strekkend aanbod heeft de leden der Ka mer reeds bereikt. Enkele leden gaven in overweging de kosten te beperken door een aanmerke lijke bekorting van hel verslag'; door een inkrimping van het stenografisch verslag zou dit het Kort Verslag kunnen ver vangen. Andere leden verdedigden het voorstel der commissie. De leden zouden dan meer aanteekeningen moeten maken, maar daar aan zijn ook voordeelen verbonden. Van uitgave door o<jp particuliere drukkerij zagen deze loden alleen teleurstellingen en onaangenaamheden tegemoet. 'Voorts merkten deze leden op, dat de kleine pers, die geen eigen verslaggevers heeft, zich kon abonneeren bij het Correspon dentiebureau. Tuinderscrediet. Het vorig jaar beeft de provincie Noord- Holland met medewerking van de provin ciale commissie uit de veilingen en door tusschenkomst van de plaatselijke boe renleenbanken aan de tuinders, die we gens de slechte bedrijfsuitkomsten daar aan behoefte hadden, tijdelijk crediet ver leend. Thans hebben Gedeputeerde Sta ten medewerking verleend aan een ande ren vorm van credietverstrekking door de gemeente Heemskerk, terwijl ook de ge meente Ileiloo een dergelijke aanvrage heeft ingezonden. Deze vorm komt hierop neer, dat het gemeentebestuur een com missie van advies benoemt uit het ge meentebestuur en de tuindersorganisaties die adviseeren omtrent een crediet van gemeentewege, in de aflossing waarvan door de tuinders de provincie zich voor 70 pet. garant stelt. Het crediet strekt iii Heemskerk voor de uitbetaling van loon aan arbeiders en zoo noodig ook voor loon van de tuinderg zelf, alsmede voor den aankoop van meststoffen, in de ge meente Ileiloo alleen voor aankoop van meststoffen. In deze streek bleek ook dit jaar hulp dringend noodig, vooral we gens de mislukking van den aardbeien oogst. D'e kwaje Pier... Die Haagsche briefschrijver van „De Tijd": „Die kwade pier van het kabinet is Minister de Graaff, vooral bij de sociaal democraten. In den grond van de zaak is hij dit, omdat hij: de man geweest is, die een einde heeft gemaakt aan het stelsel van Limburg Stirum. Deze gou verneur-generaal heeft zijn roem erin ge steld de hervormer, de vrijmak'er han In dië te zijn. Hij moest en hij1 zou de groo- te man zijn en hij heeft daarom alle booze geesten losgelaten. In Indië is er minder nog dan in Nederland gerekend. Het betrekkelijk bescheiden budget is met sprongen naar de hoogte gejaagd. In dië, dat vroeger niet geleend had, heeft binnen zeer korten tijd een leeningschuld gemaakt, waarvoor men den hoed moet afnemen. Nu wordt hiermede allerminst beweerd, dat nieuwe tijden ook niet voor voor Indië nieuwe eischen stelden, dat, van hetgeen hij deed, niet een en ander is te prijzen; dat er niet veel onder is, hetwelk op zich zelf wel goed maar in opportuun, voorbarig was, ja goed zou zijn geweest, indien bet niet zoo wild, maar meer geleidelijk was geschied. Alleen zooals het gebeurde, is het een ramp geweest. Behalve de sociaal-demo craten zijn er niet velen, die dit thans nog zullen tegenspreken. Met dit al was destijds de heer Van Limburg Stirum de groote man, in het bijzonder bij de sociaal-democraten. Hij was de vriend van den inlander, heette het, en hij was daarom gehaat bij het kapitaal. Hij werd nog meer de groote man in 1918, toen hij, bij de revolutie- bedreiging van mr. Troelstra in Neder land, onmiddellijk in de kolonie in zijn RUGPIJN WAARSCHUWT. Iedere hardnekkige pijn in het smalle gedeelte van den rug waarschuwt u om acht te slaan op uw nieren. Zware, sle pende rugpijn en scherpe steken bij buk ken of plotseling keeren, wijzen op ge zwollen, ontstoken nieren; pijnlijke, over werkte en vermoeide nieren. De taak der nieren is om het urine zuur uit het bloed te filtreeren. Kou vatting, koorts, overwerking en buiten sporigheden overspannen de nieren en veroorzaken ontsteking. Zulk een in den aanvang lichte ontsteking 'leidt bij ver- waarloozing mettertijd tot niergruis, wa terzucht, rheumatiek of een chronische nierkwaal. Let op uw nieren, zoodra de rug pijn begint te doen. Zie toe of de urine af wijkingen vertoont, te schaarsch of te veelvuldig geloosd wordt, brandend, pijn lijk en vol bezinksel is, een abnormale kleur beeft, enz. Let ook op hoofdpijn, aanvallen van duizeligheid, een voort durend vermoeid gevoel en zenuwachtig heid. Als uw nieren verzwakt zijn, gebruik dan Foster's Rugpijn Nieren Pillen, het geneesmiddel, dat ruim 50 jaren lang zwakke nieren beeft genezen en over de heele wereld wordt aanbevolen. Verkrijgbaar in apotheken en drogist zaken a f 1.75 per flacon (geel etiket met zwarten opdruk). (35) schulp kroop of er uit, naar men het noemen wil, door op eigen houtje het nog niet rijpe Indië politiek mondig te ver klaren." Minister de Graaff is in Indië hoofd ambtenaar geweest. Hij is in Indië zeker thuis, maar men ziet in hem den man van de oude school. Hij is het daarom, dien men verwijt, dat het schip is ge keerd, althans niet meer in dolle vaart de richting uitgaat, door de sociiaal-dömo- craten begeerd, tiet had wel zonder hem ook' moeten gebeuren en het is geschied onder leiding en voorgaan Van den heer Gouverneur-Generaal, den vooruitstreven- den liberaal mr. G. Fock. Het was om financieele redenen onvermijdelijk ge weest zelfs voor een sociaal-democratisch Gouverneur-Generaal, die er verantwoor delijkheidsgevoel op nahoudt. Maar dit ware dan met wat meer zwier te ver duwen geweest en zou zelfs wellicht goed zijn gepraat, dan nu het geschiedt door een ambtenaar van de oude school. „Op zoo iemand los te gaan zou voor hen altijd een geneuchte zijn geweest, maar is het dubbel, nu deze man, door het afbreken gedeeltelijk van hetgeen hun schutspatroon Van Limburg Stirum deed, een heel eind op weg is aan Indië de economische en financieele gezondheid weer te geven, daarin trouw bijgestaan door den Gouverneur-Generaal, den heer Fcck. Alles wordt dan ook op zijn rug geschoven, zelfs datgene, wat uitsluitend het werk is van den heer Fock en hij is het, die als dader hangen moet, wat er ook gebeurt. De omstandigheden hel pen hem daarbij. De eerste ligt in het karakter van den minister zelve. Minis ter De Graaff is een zeer diplomatiek man, handig en schrander, die niet meer loslaat, dan hij kwijt wil zijn en daarom wel eens den indruk geeft wel de waar heid te zeggen, maar zeer geleidelijk en bij stukjes en brokjes. Meent men hem te hebben, dan glijdt hij tusschen de vingers door en staat hij plotseling voor zijn bestrijder met een nieuw argument of een in het oog van den bestrijder nieuwe bedoeling of nieuwen uitleg. Men heeft deze eigenaardigheid, die, het is niet te ontkennen, prikkelend werkt, op allerlei wijze tegen hem uitgebuit, ja zelfs met de grofste namen geteekend. Men had daarbij drie dingen voor. Ten eerste, dat de persoon van den Minister niet imponeert,- eer het tegendeel; 'n lichamelijke omstandigheid, die natuurlijk helpt den oppervlakkige tegen liem in te nemen en van hem gemakkelijk het leelijke, dat men in de ooren fluistert, aan te nemen. Het tweede, dat zijn vijanden voor heb ben, vloeit uit het eerste voort. Zoodra het Indië geldt, zijn er zoo ontzettend veel oppervlakkigen buiten de Kamer en in de Kamer, zoodat de speculatie op de zwakheid en op een zekere lichtgeloo- vigheid in het kwaad, hem, die daarop uit is, veel meer winst afwerpt, dan wan neer men hetzelfde middeltje zou toepassen tegen een Minister, wiens werk elk lid der Kamer en alle burgers meer va.n na bij zien en beoordeelen. Het derde dat zijn tegenstanders voor hebben, is de afwezigheid van politieke kleur bij den Minister. Hij' is het type van een van oorsprong politiek onver schilligen Indischman, die, geroepen om steeds steun te zoeken en te vinden bij rechts en aangeblaft te worden door links, zien langzamerhand wel politiek- rechts man zal gtaan gevoelen, maar die

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 1