Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. üMttericMen. Telegrammen. Gemeenteraad van Middelburg. Openbare Verkoelingen en Ver pachtingen. •welke wij plaatsten, achten we een na dere bespreking van het werk overbodig en willen'ons bepalen tot eenige beschou wingen over de uitvoering zelve, ons daarbij onthoudende van vergelijkingen met de uitvoering van dit oratorium, ten onrechte soms cantate genoemd, door de zangvereeniging van „Toonkunst" in Juni 1915. Eenige heeren strijkers vervulden de rol „Strijkorkest". En dat op luisterrijke wijze. Dit orkest droeg niet alleen, het nam ook nu en dan, onmerkbaar-, de leiding. Mevrouw Nonhebei—Faro, die reeds eerder voor het koor optrad, heeft de kla vierpartij op de haar eigene, voortreffe lijke wijze vervuld. Dc sopraan-soliste, mejuffrouw Mast- hoff, heeft een veelbelovende stem, en zal als oratorium-zangeres zeker nog van zich doen hooren. Bijzonder te loven is de reine loonvorming in deze stem. De tenor-solist heeft een timbre dat ons persoonlijk weinig belang inboezemt; hier en daar waren versieringsnootjes wat extra sterk geaccentueerd, oyeri gens beeft de heer De Cointre zijn veelal zware partij verdienstelijk gezongen. De alom bekende bas-solist, de heer Van der Kamp, heeft, als altijd, goed voldaan. Het koor als zoodanig mag in velerlei opzicht vooruitgang boeken: toch zijn de piano's beter verzorgd dan de forti. De bas domineert vaak. De uitspraak is mooi. De directeur beeft veel succes met zijn groote en grootsche onderneming, maar nu en dan viel op te merken dat het or kest de leiding had. De te'mpi waren wat verdoezeld. De stampvolle zaal van het Schutters hof gaf meermalen uiting aan de stem ming die het gehoorde opwekte. Ons lijkt een uitvoering van Oratoria met verzoek „niet te applaudisseeren", meer wijding gevend dan dit flauwe handgeklap. Op vele plaatsen wordt dan ook uitdrukkelijk verzocht zich er van te onthouden. Wij geven dit ook Christel. Gem. Koor in overweging. We hebben nu in onze stad dus twee veneenigingen, die ons grootere muziek werken brengen: een aanwinst, door ve le* zeker ten zeerste op prijs gesteld. Zelfs van ver uit den omtrek waren be langstellenden aanwezig. De bijeenkomst, die door den voorzit ter .met gebed was geopend, werd door de* directeur met dankzegging gesloten. Ongelukken. De 30-jarige mijn werker Di. uit St Truiden is in de mijn Winter slag tusschen twee kolenwagens ge raakt en doodgedrukt. De overledene laat een vrouw en een kind na. Te Tiel is de eerste machinist eener opvarende vrachtboot, toen hij: aan dek kwam, ge struikeld en in de Waal gevallen, waar Wij verdronk. Te Boekelo is de arbeider v. EL door den trein overreden. Zijn beide beenen zijn verbrijzeld. De metselaar E. die aan het werk was op een steiger bij den houthandel te Co e vonden, stortte plot seling naar heneden. Met ernstige inwen dige kneuzingen werd de man in levens gevaarlijken toestand naar het ziekenhuis vervoerd. -- De inbra ak te Halfweg. Om trent de inbraak bij den landbouwer Kr. te Halfweg kan nog gemeld worden, diat een brief, bevattende f '2.500 gestolen is. Verder zijn ontvreemd f 6000 kasgeld en ruknf 1200, behoorend-e aan Kr. zelf. Ver der worden verscheidene coupons vermist. Een angstige nacht. Zaterdag middag, -ongeveer 5 uur, begaf H. de W. uit Oosterzee, zich met zijn kameraad op het ijs in de Zuiderzee om naar spiering te vissehen. Ondertusschen kwam een dik ke mist op, en toen de mannen laat in den avond naar huis wilden gaan, be merkten zij' te laat, dat zij wegens den mist den wal niet meer konden vinden. Lang liepen ziji nog op het ijs rond, maar tevergeefs. Pas den volgenden morgen, nadat de mist was opgetrokken, en zij den geheel-en nacht op het fjs hadden doorgebracht-, konden zij' den wal terug vinden. Belust op zeldzame postze gels. Dinsdag is ingebroken in een p-ost- zegelhandel in de Keizerstraat te Rot terdam. Een groot aantal postzegels, waar onder eenige zeldzame exemplaren, ge zamenlijk ter waarde van f 3000, zijn ont vreemd. Uit -de cassa, die was openge broken, is f 30 gestolen. Sporen van braak heeft men niet 'kunnen ontdekken en de politie heeft nog niet kunnen vaststellen langs welke weg de ongenoode gasten zich toe-gang tot het perceel hebben ver sohaft. Raadsleden onder elkaar. In de Dins-dag gehouden raadsvergadering te Emmen heeft -dhr Veenstra, aan dhr Ten Napel, die in een der vorige verga deringen gezegd heeft, dat dhr Veenstra door zijn ellenlange en vervelende betoo gen hem_ geneigd deed worden om ka toentjes in de ooren te doen, een zakje met houtwol overhandigd, daar katoen te duur was, oan in zijn ooren te doen, m-et verzoek, om het met den heer Goaets, die zich in gelijken geest over de betoogen van dhr Veenstra had uitgelaten, te dee- ïen. Onder groote hilariteit verklaarde dhr Ten Napel, dat de geheele hoeveelheid hem ten geschenke gegeven houtwol niet verzoek, om het met dhr Geraets, die kon, maar dat alle raadsleden gratis bij hem houtwol konden bekomen om in hun ooren te doen, tq-dens de betoogen van den keer Veenstra. Amok op een Nederlandsch schip. Uit Manilla wordt gemeld, dat twee Moto's, volgelingen van Sapupidin, aan boord van een Ned. vrachtschip; amok hebben gemaakt. Zij' doodden 9 en verwondden 19 inlanders, waarschijnlijk allen Nederlandsche onderdanen. Na de moordpartij sprongen de twee Moro'sover bc-ord. Zij- werden door de Nederlandsche 'bemanning doodgeschoten. Die bende der volgelingen van Sapipudin werd gearres teerd, doch later door tusschenkomst van den gouverneur-generaal der Filippijnen, generaal Wc-o-d, weer in vrijheid gesteld. Een Amerikaan.scheLandru Uit Aurora (Illinois) wordt gemeld, dat een advocaat, Warren J. Lincoln, een zon derling, bekend heeft, dat hiji zijn vrouw Lina en ha-ar bro-er Byron jaren geleden gedood heeft, waarna hij de lichamen ver brandde in het keukenfornuis. De zaak is do-or de politie onderzocht en bevestigd ge worden. Zaterdag j.l. wees Lincoln aan de politie de plaats aan, waar hij de resten der slachtoffers begraven had. Er werden twee hoofden gevonden, die aan het zijge deelte gewond waren. Nader wordt nog gemeld, dat Wiarren Lincoln, geen weg wetend met de hoofden zijner slachtoffers, wier overige lichaams deel-en hij- in zijn b-roeikasfornuis ha-d ver brand, hij 'n groot betonblok had gemaakt waarin de hoofden verstopt zaten. Zoodra de beton redelijk verhard was, had hij het blok, dat bijna 150 K.G. woog, als stut onder de wankele stoep van zijn, huis plaatst. Daar had de griezelige stut ge- ruimen tijd o-p-en en bloot gestaan, zonder 'ook maar de minste verdenking te wekken. Hoe ongeloofelijik dit verhaal van den moordenaar ook luidde, 't bleek wat de hoofden betreft, volkomen waar. Hij had op den duur 't stuk beton naar de vuilnisbelt gebracht en daar weggegooid. Die politie ging zo-eken, vond het blok, liet het met de grootste zorgvuldigheid op-enbikken, en de hoofden zaten -er in. D-e frauduleuze uitvoer van g .0 u d. Gisteren gaven wij een be richt, dat bij de Vaalsche grens een partij buitenlandsch goud in beslag ge nomen was die frauduleus uitgevoerd W-erd. Naar wij vernemen bestaat er een maatschappij, waarin Polen een hoofdrol spelen, die zich speciaal op deze frau duleuze 'handelingen toelegt. Een Pool in den Haag zou begonnen zijn naar ons ter oore kwam, om door middel van -een Nederlander m-et goeden naam een uitvoervergunning "-Voor goud aan te vragen. Bij een bank kon door relaties over gouden roebels worden be schikt. Een der leden van de combinatie ging met dat goudgeld per nachttrein, slaapwagen eerste klasse, op reis naar Berlijn. Hij nam ook enkele andere pakjes m-et onschuldigen inhoud mee en wan neer de douane in zijn slaapwagen kwam en vroeg of hij iets te declareeren had, dan bromde hij met slaperig hoofd van: „N-een, kijk maar na, daar staat mijn bagage". De douane vond dan wat thee pf brood. Werd het goud ontdekt, dan schrikte de smokkelaar kwasie opeens wakker en zei zoo iets van: „O ja, dat is waar, ik heb een uitvoervergunning". En de zaak was in orde. Werd het goud niet ontdekt, djin was de zaak nog beter in orde. Want dan ging het uitvoerconsent per expresse onmiddel lijk terug naar Den Haag, waar een za kenvriend klaar stond om met een ander pakje goud hetzelfde te probeeren, na tuurlijk over een ander gedeelte van de grens. In Berlijn of Danzig wordt het goud overgegeven aan vrienden, die het ver knopen. De winst bestaat hoofdzakelijk uit de ontdoken uitvoerrechten. Zoo mo gelijk wordt in het buitenland dan weer platina gekocht, dat naar Parijs uitgevoerd wordt. (Vad.). Zweeds ch schip overvallen Te Stockholm is telegrafisch bericht ont vangen van een aanval op het Zweedsche sto-omsehip „Salen", door Ohineesche zee- roovers bij Hongkong. De bandieten zaten in jolken en klampten het Zweedsche schip aan. Na een vuurgevecht met de beman ning werd de kap-itein van de „Salen" gevangen -genomen. Het geheele schip werd geplunderd. Die kapitein alleen werd van 75.000' dollar- beroofd. Die „Salen" vro-eg draadloos om hulp, doch in de buurt zijnde schepen kwamen te laat om den bandieten streek te verhinderen. D-e vergiftiging te Amers- f o o,r t. Die drogist V. uit Amersfoort, die in arrest was gesteld wegens verdenking van een poging tot vergiftiging van zijn vrouw, heeft een bekentenis afgelegd. Zijn bro-eder, die eveneens was gearresteerd, is -op vrij-e voeten gesteld. Brutale beroovingeu. Te Praag en te Weenen zqn door éénzelfde bende op klaarlichten d'ag twee allerlxru-. taaiste b-eroovingen gepleegd. In Wieenen is een bediende van de Oostenrijksche spaarbank van een taseh met 92 millioen Oostenrijksche kronen beroofd; de daders veroorzaakten een kunstmatig oploopje door biljetten van geringe waarde rond te strooien, waarvan zij beweerden, dat 'de bankbediende ze verloren had. Toen deze zich er naar bukte, ontrukten Zij hem zijn tasch. Om de politie op een dwaalspoor te brengen, lieten zij een tasch met eenige Hongaarsche kranten achter. Te Praag werd een bediende van hef 'bankiershuis Petsjek door een voorbijgan ger er opmerkzaam op gemaakt, dat zijn jas vuil was; toen de man zich omdraaide ging de voorbijganger er met zijn geld- taseh vandoor. Eer hij gearresteerd was had hij de tasch al aan een paar hand langere overgegeven en was er een an-, dere, ditmaal met Russische kranten, voor m de plaats gekomen. Die aangehoudene bleek een Italiaan, die een visum voor de terugreis naar Wieenen had. De politie te Praag, vermoedend, dat ook de hand langers dit visum zouden hebben, liet de grensstations naar Oostenrijk waarschuwen al-dus hield men 's nachts te Gmünd twee andere Italianen aan, die in het bezit waren van 10.000 dollar, 35.000 Tsjecho- kronen, en 6 millioen Oostenrijksche kro nen. Het viertal heeft bekend. De moord te Gi-essen-Nieuw- 'kerk. Een varensgezel, die zich in den nacht van Dinsdag op Woensdag aan het politiebureau te Rotterdam om onderdak meldde .vertelde, dat hij de dader zou zijn van den moord, die indertijd te Giessen- Nieuwkerk op een spoorwegarbeider is ge pl-e-egd. Hoewel -de politie -eerst den in druk had, dat de man dit verhaal ver zonnen Kad om aan een nachtverblijf te 'komen, heeft zij hem toch ter beschikking van het parket te Dordrecht gesteld. De aangehoudene heeft vrc-eg^- te Gorinchem in verband met dezen moord in arrest -gezeten. Vrees el j}k. In de gemeente W-in- isen, nabij: Luneburg (Di.) heeft -de vrouw van een stoker, tijdens de afwezigheid van haar man, haar éénjarigen zoo-n en haar drie dochtertjes in den ouderdom 'van 8 tc-t 11 jaar opgehangen. Vervolgens pleegde zij zelfmoord. Toen de vader thuiskwam, gaf alleen nog de jongste dochter teekenen van leven. Oneenigheid in het gezin schijnt de oorzaak van dit drama te zijn. In de gisteren gehouden raadsvergade ring was dhr Dien Hollander afwezig. No-g was ingekomen een zoek van dhr Kruze om hem te rehabiliteeren ten opzichte van zijn o-ntslag als directeur van de arbeids beurs. Diit werd aangehouden tot de ge heime zitting. Bij het adres inzake het ver zetten van den Marktdag tijdens de op- bouwweek der kermis, werd door dhr Van der Weel het idéé geopperd om dien dag de weekmarkt te do-en plaats hebben op de Balans en de Groenmarkt. Dhr Ho-ndins stelde voor het dan ook te doen op den Donderdag in de Kermisweek. Een en ander zullen B. en W, nader overwegen. Biij: het adres der S-eiswegbewoners werd aan mevr. Corné toegezegd, dat tijdelijke maatregelen zullen worden genomen om het ergste vuil te bestrijden. Van ji-et ge nootschap van leeraren aan de gymnasia was nog een verzoek ingekomen om den overgang te -do-en beslissen door de leer aren inplalats van door curatoren. De meeste stukken werden in. handen van W. en W. gesteld om prae-advies evenals de reeds gisteren genoemde. Het adres van Lambertz werd vo-or kennisgeving aan genomen, evenals dat inzake een gratis, concert op Koninginnedag. Hierna ging de vergadering over in een met gesloten deuren, welke anderhalf uur duurde. i Bi. en IVstelden nu voor, de z a a k- Kruze in hun handen te stellen ter af doening. Dhr Mes las een door dhr Kruze aan hem voorgelegd schrijven van 20 Dec. 1921 voor, waarin de vo-orz. van het be stuur der arbeidsbeurs, zijn tevredenheid uit over dhr K. Het is spr echter gebleken, dat -de reden van ontslag van dhr K. eerst ontstaan is na dien brief en hij meent, dat nu maar eens het volle licht op- deze zaak moet- schijnen, dan is men wellicht van het geadresseer van K. af. Dhr On- derdijk zeide op het oo-genblik, dat liij den brief schreef, nog vrij1 goed over K. te hebben gedacht, maar de begroot-ing 1922 gaf aanleiding te constateeren, dat de reiskosten en de telefoonkosten zeer hoog waren. Alles kon dhr K. niet ver dedigen. Niettegenstaande het bestuift van de beurs het hem verboden had, is dhr K. toch naar- Duitsokland gegaan met andere directeuren van beurzen, zulks tij dens afwezigheid van spr. wegens ziekte. Dit is aanleiding geweest, tot schorsing en bij- een onderzoek bleek, dat wel de gelden, uitgegeven voor de gemeentelijke beurs, konden worden verantwoord, maar niet die vo-or den rijksdienst. K. is ten slotte, mede in overleg niet den Rijksdienst teruggezet tot ambtena-ar. Het adres wordt in handen van B. en Wl gesteld ter af doening. i Vervolgens deden R. en W,. het vol gende voorstel inzake ruiling van" grond met den heer L. F. Groo-sman: I. om aan den heer G. in vollen en vlij-cn eigendom af te staan een strook grond ter diepte van 40 M., over de volle breedte van den Langeviele Singel, (tus schen de Militaire slachtplaats en den Koudekerkschen weg), met dien verstan de, dat van den afstand blijft uitgezonderd dat gedeelte hetwelk ter plaatse als lp M. breede straat is ontworpen in het uitbreidingsplan der gemeente Koude- kerke en dat api het af te stane terrein groot ongeveer 5809 c.A., middenstands- woningen zullen worden gebouwd. II. over te nemen van den heer G. a. perceel grond, nader op overgelegde teekeningen aangegeven; b. een straat van 10 M., over de geheele diepte van de weide, gelegen aan den Langeviele Singel naast de Kweekerij van den heer Noske, w-elke diepte zal zijn 50 M., ge meten haaks op den Singel, met dien verstande, dat de gemeente genoemde strook krijgt als toegang tot haar daar achter gelegen terrein, en dat aan dep heer Groosman recht van uitgang wordt verleend ten behoeve van de door hem -ap de weide te stichten middenstands- waningen en tuinen. III. Van dhr G. over te nemen de hoo rnen, staande op de onder II. genoemde 6 perceelen boomgaard en 6 gemeten wei land. IV. Aan dhr G. te betalen f3800. V. Voor genoemd bedrag een tijdelijke geldleening aan te gaan. VI. D-e kosten van de ruiling ieder voor de helft te betalen. VII. Aan dhr G. toe te zeggen, dat de gemeente, voor zoover het in haar macht ligt, in de woningen op den onderfl. ge noemden grond gas, waterleiding en elec- tnciteit te leveren, een en ander in ge meenschappelijk overleg. Opgemerkt werd, dat de gronden, die aan dhr G. zullen worden afgestaan, nog nader moeten worden gemeten, waardoor het bedrag nog eenigszins kan worden ge wijzigd. Op voorstel van dhr Vertregt werd be sloten -de bepaling op te nemen, dat de te bouwen woningen aan de goedkeuring van B. en W. zijn onderworpen. Het voorstel wordt z.h.s. aangenomen. Dit voorstel werd z.h.s. goedgekeurd evenals het volgende van B. en IV., n.l. om te bepalen, dat de nog voor bebouwing in aanmerking komende gronden aan de Singels tusschen den Veerschen Weg en den Diomburgschen watergang slechts voor open bebouwing in aanmerking zullen ko men. Tot lid van het Burg. Armbestuur werd benoemd dhr G. M. Mes. B. en Wi. stelden voor aan het te bebouwen Bagijnhof de naam Biagijnhcfstraat te geven. Op voor stel van dhr Portheine, werd echter met 13 tegen 3 stemmen besloten den naam Ragijnho-f te handhaven. Voorgesteld werd B:. en W. f 6500 cre- diet te geven vo-or het aanschaffen van twee motorbrandspuitjes. Dhr Cornelisse zou gaarne nog een gro-n-dig onderzoek zien ingesteld ,of zuigperspompen wel het meest gewenscht zij'n. Ook wil spr een onderzoek' of autotractie niet gewenscht is.' Dihr Streefkerk meent, dat vier-wieli.ge wagens beter zullen zijn dan twee-wielige. Die voioi'z. zegt, -dat alleen een crediet wordt gevraagd, en met de gemaakte op merkingen zal rekening gehouden worden. Autotractie acht hij niet mogelijk; in den winter za] het reservo-ir-water bevriezen. Het voorstel tot het verleenen van het crediet wor^t z.h.s, aangenomen. Over verdere reorganisatie van de .brandweer zullen B. en W. nadere voorstellen doen. i Die -overige vroeger vermelde voorstellen werden zonder discussie of hoofdelijke stemming aangenomen. Het voorstel om af te wijzen het ver zoek tot wijziging der verordening op de heffipg vair schoolgelden L.O. werd aangehouden in verband met een beslissing over een desbetreffend besluit van de 'gemeente Groningen. Rondvraag. Dhr v. d. Weel vraagt of B. en IV. niet willen trachten vo-or de bewoners van het onbewoonbaar ver klaarde perceel in de Rozemarijhstraat een andere woning te vinden. De voorz. zegt die pogingen toe. Dhr Paul wijst op de wenschelijkheiiJ de Jacob Catsstraat aan de zijde van „Kinderzorg" als ver- beden inrit voor bespannen voertuigen t-e verklaren. De voorz. zegt ernstige over weging toe. Dhr Hondius vraagt, of B-. en W. niet genegen zijn o-p 22 Febr., den dag van de herdenking van de 350-jarige verlos sing van Middelburg van het 'S-paansche juk van de openbare gebouwen de vlag gen te doen wapperen en de burgerij' op te wekken dit ook te doen van hun huizen. De voorz, zegt, -dat tot het eerste reeds besloten is, maar de commissie voor de herdenking achtte het tweede niet ge wenscht, omdat zij het seizoen niet ge schikt acht voor vlaggen. Ook besloten B: en W;. voor de avon-dherdenkingen de groote klok te doen luiden. Dhr Mes wijst op een advertentie in de „Midd. Crt", waarop een voetbalwedstrijd op den morgen van den eersten Kerstdag werd aangekondigd en vraagt, of het nu wel no-o-dig is op Zondagmorgen onder kerktijd zulke wedstrijden toe te staan. Dhr Van der Beke Callenfels meent, dat het hier een openbare vermakelijkheid geldt, die verbod-en kan worden. Die voorz. verzoekt dhr Mes schriftelijk een voorstel ip te dienen. Dhr Vertregt adviseert om bij herbestrating van den Nieuwen Vlis- singschen W-eg een proef te nemen met het maken van een onderlaag van de oude 'klinkers, daarboven wat zand en dan de nieuwe klinkers, die z.i. daardoor minder zullen breken. Een pro-eï 'zal worden over wogen. Hierna sluiting. jgwj".lL jy—fii»*iii>m ir«i»i**—«—a————wammm Febr. 1 O.-Souburg en Grijpskerke, nieuwe houtwaren, enz., Rosier Vervaat. 1 Ovezan.de, bouwland, Beth. 2 Kattendijke en O. Sabbinge, nieuwe houtwaren, de Wilde Heijboer,- 5 Serooskerke, huis, Blaupot ten Gate. 5 en 6 Middelburg, galanterieën, Struve. 6 Vlissingen, Paviljoen en Strandhofcel, Paap. 6 Nieuwdorp, nieuwe houtwaren, scha pen, geiten en varkens, De Wilde en Heijboer. 6 Schore, jachthuis, tuin, bouwland, Pilaar. 6 Kruiningen, verp. bouwland, Schram. 6 Hansweert, houtwaren, diversen, de Kok. 7 Kattendijke, inspan, de Kok. 8 Borssele, jachthuis en meubelen, Pilaar. 8 Grijpskerke, huizen, land, enz. v. d. Harst. 8 Valkenisse, hakhout, Loeff. 9 Arnemuiden, drie huizen, Struve. 12 Goes, huis, Pilaar. 12 Vlissingen, huizen, Paap. 13 Wemeldinge, huis, Pilaar. 13 Souburg, café, huis, café-inventaris, Paap. 13 Ritthem, winkelhuis, land, inboedel, landbouwgereedschap, v. d. Harst 14 Middelburg, heerenhuis, huizen, Hioolen. KRABBENDIJKE. Hedenmiddag kwart over twee, is de auto der fa v. Nelle, welke firma hedenavond alhier een'film voorstelling zou geven, ongeveer 2% K.M. voor het dorp, bij het uitwijken, van den glibberigen weg in de sloot geraakt. Dfe chauffeur kwam er met een nat pak af. Ook de inhoud van de auto maakte met het water kennis er werd daardoor onbruikbaar voor de voorstelling van van avond. Op 't oogenblïk wendt men po gingen aan om de auto weer op den weg te krijgen. OUDDORP. Gisteren had alhier eea droevig ongeluk plaats. Die 35-jarige J. P. Breen, gehuwd en vader van twee kin deren, bev-ond zich bijl laag water met een kennis oip> de slikken bij' de Greve- lingen, waarschijnlijk op1 de eendenjacht. Ze waren in een z.g.n. weervisscherij, een hindernis van dicht rijshout, opge steld ten dienste der visscherij, gegaan. Door den dichten mist hebben de beide personen waarschijnlijk te laat het water zien opkomen en werden ze door den vloed overvallen. De heer B-. kon wel licht niet zoo spoedig meer uit het rij's- h-qut Wegkomen en verdronk. Zijn lijk is heden gevonden. Die ander kon nog om hulpi roepen (opt den wal stond nog een zwager van den heer B.) en werd gered. ZWOLLE. In den afgelopen nacht half 2 ontstond een hevige brand in 't gebouw der gchildersassociatie in be hangselpapieren en verfwaren, door .een drietal firmanten beheerd. Een dezer kon slechts met moeite door een achterdeur ontkomen. Het uit drie perceelen be staande gebouw brandde geheel uit. Tot heden morgen half 8 was de brand weer met het blusschingswerk bezig. Ver zekering dekt de schade. LEIDEN. Het bestuur van de 3-October- vereeniging zal in samenwerking met an dere vereenigingen trachten te komen tot het organiseeren eener straat- en gevel versiering ojpi 3 October, biji gelegenheid der herdenking van het 350-jarig ontzet van Leiden; dewijl 'tniet onmogelijk is dat H. M. de Koningin op' dien dag de stad zal bezoeken. HAARLEM. V.D'. Woensdagmiddag is hier in het Riacomes-senhuis overleden Jhr H. Teixe-ira de Mattas, oud 56 jaar, wonende te V-ogelensang. LONDEN. V.D'. Van bevoegde zijlde wordt vernomen, dat de nieuwe Brit- sche 'regeering binnenkort zal overgaan tot -de erkenning der Sovjet-regeering. TOKIO. Die witte republikeinen in Si berië hebben de tijding van Lenin's dood aangegrepen om den Vrijstaat Amoer uit te roepen. Zij' hebben de spoorwegverbin dingen mot West-Rusland verbroken. ATHENE. De republikeinen zullen he den in de Nationale Vergadering voorstel len het Huis Glucfeburg van de regee ring vervallen te verklaren, en Koning George alle rechten en eigendommen te ontnemen. Die nationale vergadering zal dit voorstel wel goedkeuren, terwijl ook de minister van buitenlandsche zaken er mee acooiord gaat ere 't zal steunen. In April a.s. zal de volksstemming plaats hebben, de republiek zal dan wel gecon stitueerd wiarden, dewijl er geen candidaat v|do-r het koningschap! is ATHENE. Venizelos zal de leiding van zaken binnenkort overgeven aan den mi nister van justitie Capihendarus. LONDEN. Naar de Times verneemt, zal Venizelos, ofschoon zijin ziekte niet van ernstigen 'aard is, genoodzaakt zijn veertien dagen volstrekte rust te nemen. Het beleid zal in dien tijd berusten bij1 den minister van justitie bovengenoemd. VERBETERING. In 't ingezonden stuk van don heer Lindenbergh (no van gister) zijn eenige zetfouten blijven staan die de lezer ge lieve te verbeteren. Op regel 40 en 41 verrekenen in b e rekenen, regel 50 ver grooting in b e grooting, en regel 87 op vattingen in om vattingen. Terwijl ten ge volge van een typfout van den heer L. op regel 90 een moet veranderd in gee* en moet in de le kolom 10e alinea wor den gelezen: de P.N.E.M. is ook geen publiekrechtelijk lichaam. maaumuiu, wr»jWBM«» iw i Wisselkoersen. Amsterdam; 31 Jan, 145 uur. Berlijn 0.623/20.65 Brussel 10.921/2—10.97.V2 Dollar 2.677/s2.6834 Harijs 12.35—12.45 Lon-den llA^/s—llAP/i Wieenen 0.37V20.'3SVa TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 1 Febr. Zwakke tot matige Zuidelijke tot Zuid-Wes telijke wind, nevelig tot zwaarbewolkt of be trokken-, waarschijnlijk eenige regen, later iets zachter. MIDDELBURG. Graanmarkt. Aan voer redelijk. Tarwe f 11.50f12; witte baonen f20f38; ronde br. boonen f30 f43; lange br. bao-nen f20f37; kraonerwten f 19f 22Maanzaad f 35 f Boter f I.O2V2, part. f 1.121/2, eieren 7 ct., part. 8 ct., poelje-eieren £5.50, eend eieren f9.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 3