Staten-Generaal. Onderwijs. Wetenschap en Knnst. Binnenland. Kerknieuws. heidsbekleeders werd bijgewoond, een J»om tegen het gebouw geslingerd. Van de bezoekers schijnt niemand gedeerd te zijn. De particuliere scheepvaart op den Rijn, welke geruimen tijd geheel gestaakt is geweest, begint thans te herleven. Ex-koning Ferdinand van Bulgarije, die op het oogenblik als ,gast van prins Hohenlohe te Weenen vertoeft, heeft tot den Bulgaarscben minister-president een schrijven gericht, waarin hij verzoekt hem verlof te verleenen tot een kort verblijf in Bulgarije ter regeling van particuliere vermogensaangelegenheden. Naar de „Allg. Ztg." verneemt, zal de premier den ex- koning door een specialen koerier doen mededeelen, dat zijn terugkeer op het hui dig oogenblik niet aangenaam is. Tegen den z o m e r t ij d. Bij de Tweede Kamer is ingediend een voorstel van wet van de heeren Braat en de Boer tot intrekking van de wet van 2,3 Maart 1918 (invoering van den z.g.n. zomertijd). Dit wetsvoorstel achten de voorstellers voldoende gemotiveerd door er op te wijzen, dat de zomertijd voor groote be volkingsgroepen te veel schade en on aangenaamheden veroorzaakt en voor bij na niemand in den lande eenig nut of voordeel afwerpt en voor hen, die 's mor gens vroeg op hun arbeidsplaats moeten zijn, een soort lijfstraf beteekent. Een rumoerig debat. Dinsdagavond heeft dr Em. Ver- viers voor Amsterd'amsche studenten- vereenigingen een rede gehouden over: de wegen tot nationaal herstel. Bij het debat, waartoe alleen studen ten en oud-studenten werden toege laten, werd de vergadering zeer ru moerig, vooral toen het bestuur twee politic-agenten liet binnenkomen om een lastigen debater te doen verwij deren. Midden onder veel herrie sloot de voorzitter de vergadering. Jubileumzegels. Er zullen behalve nieuwe frankeer zegels in cijfertype, ook nieuwe ze gels in het beeltenistype worden uit gegeven. In afwachting van deze uit gifte ter vervanging van de thans in omloop zijnde gewone soorten, zul len in plaats van deze laatste soorten, indien de voorraad daarvan is uitge put, jubileumzegels in de daarvan uit gegeven waarden worden verkocht. De voorraad jubileumzegels van f2.50 en f5 is nagenoeg uitgeput. Relletjes te Katwijk. Het antwoord van de ministers Ruijs de Beerenbrouck en Heemskerk, ten ver volge op de beantwoording van vragen van den heer Albarda betreffende het instellen van een onderzoek naar mis handelingen, waaraan ©enige groepen van de A rb e i ders-J engd-V e ree niging op 9 Sep tember j.l. van de zijde van ingezetenen van Katwijk hebben blootgestaan en het loptreden van Rijks- en gemeentepolitie bij die gebeurtenis, luidt als volgt: Omtrent hetgeen op Zondag 9 Septem ber 1923 te Katwijk ten aanzien van eenige groepten van de Arbeiders-Jeugd- Vereenigingen (A.J.G.) is voorgevallen, werd door ondergeteefcenden een onder zoek ingesteld, waaruit hun is gebleken, dat de Rijkspolitie te Katwijk niet bij de zaak betrokken is geweest en ook niet tusscbenbeide is kunnen kamen, vermits de beide in die gemeente gestatianneerdo Rijksveldwachters tijdens het voorgeval lene in de duinen op> surveillance waren en van het molest, door do leden der A. J. O. ondervonden, niets hebben kun nen bemerken. Wat het personeel der ge- meentepioiitie betreft, waren de dienst doende beambten tijdens -het doortrekken van de eerste groepen eveneens elders in de gemeente op surveillance. Maat regelen, om ongeregeldheden te voorko- fcomen, zijn in dit geval niet genomen kunnen worden, vermits het voornemen van de leiders der afdeelingen van de A.J.C., ,am met hun groepen door de gemeente Katwijk te trekken, op geener lei wijize vooraf ter kennis van den burgemeester of van de politie is ge komen. Ten slotte zij aangeteekend, dat de dienaren der gemeentepolitie, toen zij ge tuige waren van de ongeregeldheden, eigener beweging en niet eerst op verzoek van de leiders der A.J.C. tusschenbeide zijn gekomen. Wel is op verzoek van die leiders assistentie verleend door een niet tot het politiekorps behoorend persoon. Bezwaren tegen vaccinatie. Op de vragen van den heer Dtuymaer van Twist, betreffende behandeling van dienstplichtigen, in garnizoen te Utrecht, door wie bezwaar was ingebracht tegen hun vaccinatie, antwoordde de Minister van Oorlog, dat hij een onderzoek heeft ingesteld. Uit dat onderzoek is gebleken, dat inderdaad eenige dienstplichtigen be zwaren tegen het ondergaan der kunst bewerking hebben kenbaar gemaakt, doch ook, dat de officieren van gezondheid, met het vaccineeren belast, niet in strijd met de bestaande voorschriften hebben gehandeld of onoordeelkundig zijn opge treden, zoodat van een meer dan erger lijke wijze van behandelen van de hier- bedoelde dienstplichtigen niets is geble ken. De .betrokken dienstplichtigen, die bij het onderzoek zijn gehoord, hebben verklaard, dat van ruwheid, dwang of idreigen geen sprake is geweest; eigener beweging gaven eenige dienstplichtigen' Ihun tevredenheid over de ondervonden be handeling te kennen. In één geval echter heeft een misver stand aanleiding gegeven tot de opvat ting ,dat gedreigd zoude zijn met gevol gen in geval van weigering der inenting. De betrokkene trad zooals later is ge bleken, gedreven door angst, dat hij de kunstbewerking zou moeten ondergaan zoo oncorrect op tegen den officier van gezondheid, dat deze er op moest wijzen, dat hij zich daardoor aan straf blootstelde. Dit is door dien dienstplichtige die bij het onderzoek zelf erkende, dat hij' dit in zijn zenuwachtigen toestand verkeerd kan hebben begrepen, opgevat als een bedreiging met straf, indien hij zich niet liet inenten. In het voorschrift in het Reglement van den Geneeskundigen dienst bij de Landmacht in tijd van vrede betreffende de vaccinatie komt o.m. voor: „Op militairen, die verklaren bezwaar te hebben om te worden gevaccineerd mag noch direct, noch indirect dwang worden geoefend tot het doen ondergaan der kunstbewerking. 'Op geenerlei wijze mag aan zoodanige militairen, in verband met door hen ingebrachte bezwaren, ken- of voelbaar worden gemaakt, dat men hun handelwijze afkeurt. Ei' is geen bezwaar om te trachten, de in het vorig lid bedoelde personen door een bedaard betoog op welwillende wijze te overreden zich alsnog aan de inenting te onderwerpen". Aangezien het gestelde in het laatste lid geacht zou kunnen worden, niet ge heel in overeenstemming- te zijn met het gestelde in het daaraan voorafgaande lid, ligt het in het voornemen van den minister om dat lid te doen vervallen. Allerlei. Het Nederl. Weekblad voor Zuivelbe reiding en Veeteelt meldt, (jat er op het departement van binnenlandsche zaken en landbouw wordt gewerkt aan een ont werp tot wijziging 'van de Boter wet. De directeur-generaal van den arbeid heeft de besturen der betrokken organi saties van werkgevers en werknemers uit- genoodigd tot bespreking over de toekom stige regeling van' den arbeidstijd in de zuivelnijverheid. Oud-Minister Mr S. de Vries is ern stig ongesteld. Naar de Tel. verneemt, ligt het in bet voornemen van den minister van arbeid, den Verzekeringsraad op te heffen. Dit zou een bezuiniging van f 100.000 be- teekenen De directie der N. V. Philips' 'Fabrie ken te Eindhoven heeft aan de arbeiders van de glasfabriek een loonsvermindering van 15 pet. in uitzicht gesteld. Uit de Staten. Aan „het Volk" kwam ter oore, dat in do laatste Staten vergadering van Zeeland, bij het afdee- lingsonderzoek naar de voorstellen in zake de electriciteitsvoorziening, in .één der afdeelingen, naar aanleiding van wat overal in de provincie wórdt afgekeurd en wat in den laatsten tijd is gepubliceerd, de aandacht is gevestigd op het onge- wenschte verschijnsel, dat Gedeputeerden of ambtenaren der provincie een leidende functie innemen bij particuliere onder nemingen, die indirect zaken doen met, of financieelen steun genieten van de provincie. Het werd wenschelijk gevon den, dat bedoelde lieeren zich uit deze ondernemingen zouden terug trekken, wat één van hen, althans uit een dezer za ken, reeds heeft gedaan. Bij de belastingen is met ingang van heden verplaatst de kommies 2e kl. P. v. d. Berg van Hontenisse naar St. Maartensdijk. De verplaatsing van den kommies M. Groenleer van Zierikzee naai' Rotterdam is ingetrokken. Verplaatst met 1 Maart van Poortvliet naar Zierikzee de brievenbesteller A. v. Oost. Tentoonstelling van Zeeuw- Stche kleederdrachten, enz. In de vergadering op 20 December 1923 ge houden te Middelburg, werden maatrege len besproken in verband met het houden van eene Tentoonstelling van Zecuwsche Kleederdrachten enz. en van eene Hulde- betoeging aan H. M. de Koningin, voor het geval deze gevolg mocht geven aan eene uitnoodiging tot bijwoning der her denking van het feit, dat 350 jaren ge leden Middelburg zich afscheidde van Spanje en de zijide koos van den Prins. De hoofdleiding van deze herdenking berust bij een comité, waarvan mr J. van Bel te Middelburg voorzitter is; de organisatie der tentoonstelling is opgedra gen aan de vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer te Middel burg, voorzitter de heer H. J. G. Hartman, en wier bestuur als secretaris der tentoon stelling heeft aangewezen den heer J. Kreune te Domburg; de leiding der be tooging is in handen van hetzelfde comité 'dat in 1923 de huldebetooging ie Amster dam heeft georganiseerd en waarvan de voorzitter is de heer P. C. Labrijn, secre taresse mej. J. J. Donner, beiden te Goes. Nu het heugelijke bericht ontvangen is, dat H.M. zich bereid heeft verklaard, een bezoek aan Zeeland te brengen, mede in verband met de herdenkingsfeesten te Middelburg, is de tijd gekomen om maat regelen te beramen, ten einde zoowel de tentoonstelling als de betooging zoo luis terrijk mogelijk te doen zijn. Daartoe wordt in de eerste plaats noodig geacht, dat in elk gedeelte van de provincie de aldaar wonenden, die zich tot medewer king bereid hebben verklaard, zich ver eenigen tot districtscommissiën, die elk in hun district voor het welslagen zullen ijveren. In een circulaire wordt daarom verzocht in elk district een bijeenkomst tot bespreking van de aan te nemen maat regel n te houden. Middelburg. Door de politie alhier is proces-verbaal opgemaakt tegen een jong- mensch, dat uit louter baldadigheid een rotten sinaasappel wierp in de richting van 3 rustig met elkaar staande personen. Het ongeluk wilde, dat het „projectiel" tegen een der oogen van een dier per sonen aankwam en uit elkaar spatte, waardoor de beide andere personen ook nog een deel der substantie over hun kleeding kregen. Aan het jaarverslag van den Cliriste- lijken Bestuurdorsbond alhier, in de jongste bestuursvergadering uitgebracht door den secretaris, den heer A. S. Boone, ontleenen wij het volgende: Herinnerd wordt aan den goed geslaagden landdag te Valkenisse op den derden Pinksterdag. Het resultaat zou nog beter zijn geweest bij keuze van een anderen dag en inten siever propaganda. Een vast comité voor zulke landdagen is benoemd uit de Be stuurders- en. Chr. Soc. Bonden op Wal cheren. Uitvloeisel van een verga dering met de 1 bestuursleden der aan gesloten afdeelingen was, dat wederom een schrijven gericht werd aan de ker keraden der Ned. Herv., Luth. en Geref. Gem., er op aandringend om bij huisbe zoek de arbeiders aan te sporen tot aan sluiting bij de Chr. organisaties. De ker- keraad der Geref. kerk had op een twee jaar geleden gezonden dergelijk schrijven goedgunstig geantwoord. Van de .andere kerkgenootschappon worden nog steeds antwoorden verwacht. Door het bureau voor rechtskundige adviezen werden 37 adviezen, waarvan 21 gratis en 16 beta lende, gegeven. Bij het T.B.C.-fonds wa ren op 1 Januari 1923 aangesloten 129 leden, .op 31 December 1923 was het aantal 120. De ontvangsten bedroegen aan contributie f 138.60, van het hoofd bestuur f 180.25 en opbrengst bloemen dag f240.011/2- Aan vier leden werd hulp verleend, n.l. aan een financieelsen aan de andere verpleging in inrichtingen. De uitgaven van het fonds waren f 600.26. Het totaal aantal leden daalde van 496 tot 452. Op 22 Mei a.s. zal de herdenking plaats hebben van het 10-jarig bestaan van den Bond. Volgens de rekening van den penning meester, den heer C. W. van der Kuip, bedroegen de ontvangsten f 332.08Vo (met inbegrip van f46.19i/2 g0ed slot 1922) en de uitgaven f 300.25V2, alzon een goed slot van f 31.83. Vlissingen. Verplaatst met ingang van 1 Februari a.s. de assistent J. B. F. de Geus van het postkantoor alhier naar het spoorwegpostkantoor met standplaats Vlissingen. In de vergadering van de Centrale Oudercommissie werd na een inleiding door den secretaris, den heer M. de Hes, een motie aangenomen, waarin het be stuur wordt opgedragen, zich jn contact te stellen met de betrokken autoriteiten, teneinde te trachten zoo spoedig mogelijk een commussie in het leven te roepen, welke aan ouders of voogden op hun ver zoek advies zal kunnen geven bij het kiezen van een beroep voor hun kinderen of pupillen. Waarde. Meer dan vijftien mannen en jongens hebben Maandagavond gehoor ge geven aan een oproep van dokter Hon delink om hier in de school samen te komen, ten einde te hespreken het vor men van een cursus in eerste hulp bij ongelukken. Het aantal deelnemers was van dien aard, dat de cursus op Maan dagavond 4 Februari reeds een aanvang zal nemen. Mevrouw Hondelink zal hier eerstdaags een aanvang maken met een consultatiebureau voor zuigelingen. Rilland. Er is ingebroken in de land- bouwschuur in den Zimmermanpolder op het bedrijf van Van Steveninck. Door het dak had men zich toegang weten te ver schaffen. Daar er echter op dit moment weinig te halen was, moesten de inbre kers zich tevreden stellen met diefstal van een breekijzer en een fietspomp. Het zelfde breekijzer werd gevonden in de goederenloods op het station Krabben- dijke, alwaar ook een inbraak omstreeks denzelfden tijd werd gepleegd. (M. C.) Ellewoutsdijk. Gistermorgen vergaderde de gemeenteraad. Afwezig dhr Hinders met kennisgeving. De voorzitter spreekt op deze eerste vergadering in dit jaar een heihvcnsch uit en "hoopt dat het voor do gemeente een voorspoedig en gezegend jaar moge zijii en dat hét den leden in hun persoonlijk en ambtelijk leven wel moge gaan. Het nieuwbenoemde hoofd der school, dhr Schipper deelde mede, dat hij zijn benoeming aanneemt en dat hij 1 Febr. in dienst zal kunnen treden. Diaor Ged. Staten is het salaris der wethouders op f35 bepaald. Het salaris van den burge meester is met ingang van 1 Jan. bepaald op een grondsalaris van f765 met 5 verhoogingen, zoodat de burgemeestei met deze bepaling f210 is achteruit ge gaan en van f 1400 op f 1190 komt te staan. De in de vorige vergadering be noemde leden van het Burg. Armbestuur, de heeren P. M. Stauthamer en J. de Jonge Mz. hebben hun benoeming aange nomen. Dé gemeentebegrooting 1924 is met een kleine apimerldng van Ged Staten goedgekeurd. Dioor Ged. Staten ia goedkeuring gehecht aan de cursus die in de plaats van het vervolgonderwijs is gekomen toet verzoek voor 1 Juli a.s te rapporteeren de resultaten daarvan Naar aanleiding van een verzoek der ver eeniging van Nederlandsche gemeenten om als lid toe te treden, wordt na ampele bespreking in beginsel besloten tqe te treden. Tot de directie zal een schrijven worden gericht, om een regeling te treffen, dat de contributie voor kleine gemeenten als deze zal worden verlaagd. Nu volgtvoor ziening in het handwerkanderwijis aan do school met 1 Febr. In verband hiermede heeft de voorz. een schrijven gericht tot den inspecteur en een onderhoud gehad met de onderwijzeres te Driewegen, dio bereid is dit andcrwijls te geven. Daaraan heeft de Inspecteur zijn goedkeuring ge hecht. Deze zaak zal verder worden af gewikkeld als het hoofd der school in functie is gekomen. De zaak wordt in handen van B. en W. gesteld. Vastgesteld werd het kohier hondenbe lasting met een aanslag van 39 hoinden tot een bedrag van f71.Dte voorz. deelde mee dat de havenrechten hebben Opgebracht in 1923 f7457.57, alzoo f 213.66 meer dan in het vorige jaar. Naar aanleiding van daarop1 betrekking hebbende verzoeken van enkele ptersonen 01111 de gedempte gemcentcputten to koo pten, werd hiertoe besloten en de rege ling' en bepalingen hieraan verbonden in handen van B. en W. gesteld. Een schrijven van F. de Bakker te Ter- neuzen om te trachten een veerdienst EllewoutsdijkTemeuzen in het leven te roepen, werd, door den raad in 'beginsel geaccepteerd,'wanneer liet blijkt dat. dooi den ondernemer de plannen serieus wor den opgevat en hij. begint den dienst te openen. In dat geval is de Raad bereid deze zaak financieel te steunen. Aan B. en W. werd opgedragen met dhr Bakker verder deze zaak af te handelen. De voorzitter brengt ter tafel den slechten toestand der straat aan de haven, dio voorziening eischt. Opgedragen werd aan B-, en W. met een afgerond voorstel te koimen om deze zaak in orde te brengen. Bij de rondvraag vestigde dhr M. Ver- beijfce de aandacht van R. en W. op de afvoer van regenwater aart het slop'. Voorziening werd toegezegd, en de betrok ken personen zullen verzocht worden hieraan te willen medewerken. Daarna sluiting. Oudelanile. Woensdagavond hield de Ver. voor Christ. Nat. Schoolonderwijs haar 21ste jaarvergadering. De voorzit ter gewaagde in zijn openingswoord van de dankbaarheid die wij verschuldigd zijn als wij terugblikken, maar ook wordt ge wezen op den ernst die ons tegenblikt in de toekomst, 't Jaarverslag van den secretaris sprak eveneens van dankbaar heid. De school wordt bezocht door 81 kinderen en wordt gesteund door 84 le den. Des penningmeesters verslag spreekt eveneens van vooruitgang. Er was in dit jaar n.l. een batig saldo van f320.56. De aftr. 'bestuursleden A. Vleugel, J. v. d. Repe en J. Traas werden bij acclamatie herkozen. Het hoofd der school deed hs- langrijke medodeelingen aangaande de aanhangige wetsvoorstellen, waarin be denkelijke gedachten aangaande het on derwijs en wel speciaal voor het platte land naar voren worden gebracht. Na eenige bespreking sloot de voorzitter deze vergadering en eindigde ds Wijngaarden met dankzegging. Kloetinge^Het bericht omtrent het post station te Kattendijke enz., gisteren ge plaatst, behoorde onder Kloetinee en niet onder Kapelle te staan. Ook wordt het poststation Kattendijke niet opgeheven. Het blijft bestaan, maar wordt met bestel ler aan het kantoor Kloetinge toegevoegd. Biezelinge. Dinsdagavond kwam onder voorzitterschap van den heer A. Been akker bijeen de geitenfokvereeniging „Streven naar verbetering". Tegenwoordig waren 23 leden. Door den heer W. Nieuw- dorp werd verslag uitgebracht over het dienstjaar 1923. De ontvangsten bedroe gen f 194,76, de uitgaven f 171,50, goed slot f 24,16. Tot bestuursleden wer den met alg. stemmen benoemd de hee ren C. J. Butler, J. Goud en J. Zegers. Verder werd benoemd tot bokhouder en bode de heer E. Paauwe voor f 100. Op voorstel van het bestuur werd besloten om de contributie voor 1924 terug te brengen van 75 op 60 cent per lid, ter wijl het dekgeld werd vastgesteld op 75 cent per geit. Verder werd met alg. stem men besloten om die leden, die het vorig jaar hebben bedankt, niet meer als lid iler vereeniging toe te laten. Het ledental is geklommen tot 75 leden en16 dona teurs, samèn dus 91 leden. Wemeldinge. Hedenmorgen is de werk man P. G., werkzaam aan de werken van de derde schutsluis, alhier, van een plm. 15 M. hooge stelling gevallen, met het gevolg, dat de ongelukkige zwaar inwen dig gekneusd werd opgenomen. Op me disch advies is hij' per auto maar het zie kenhuis te Bergen op Zooin vervoerd. Hansweert. De Maandagmorgen bij Sta- venisse gestrande goederenhoot „Stacl Am sterdam 2" zit nog steeds omhoog. Het iis id© andere boot nog niet gelukt hem vlot te sleepen. Thans heeft men een lich ter langszij gehaald om een gedeelte dei- lading over te slaan, waarna men zal trachten de boot vlot te sleepen.- Domburg. Dinsdagavond hield te Dom burg de Coöperatieve Verbruiksvereeni- ging „Ons Belang" haar jaarvergadering, waarop een flink aantal leden aanwezig was. Haar omzetcijfer bedroeg in totaal f 30970.30V2. Na te hebben voldaan aan haar reglementaire aflossing en afschriji- vingen keert zij hare leden 5 pet. dividend uit. Als bestuursleden werden herkozen de heeren Chr. Maas Johz., L. Bimmel, P. Brand, en H. v. d. Welle. Als com missaris de heer C. Bimmel. Haar leden tal vermeerderde in het afgelaopen boek jaar met 5 Axel. De bewoners van de hoeve van den heer V. te Absdale, nabij deze ge meente, werden Dinsdagnacht gewekt door het overgaan van de electrische schel, die in verbinding staat met het hek e* verschillende gebouwen die bij de hof stede behooren. Een der bewoners ging met een geladen geweer naar buiten, doch nauwelijks bad hij de deur geopend of een kogel floot hem over het hoofd. Hij ging weer naar binnen en begon door ee» raam in de richting van het kippenhok te schieten, waar hij onraad vernomen had. Vier mannen namen hierop de vlucht. Tweede Kamer. Gisteren was do Indische begrooting aan de orde. Daarmee ging gepaard, of beter gezegd daaraan ging vooraf een interpellatie-Albarda over de spoor wegstaking op Java van Mei 1923. Onze lezers zullen voor deze staking die al weer 8 maanden achter den rug is, weinig interesse meer hebben. Wij zullen daarom hierover kort zijn. De soc.-dem. interpellant had het doen voor komen, alsof de staking voor een goed deel zou te wijten zijn geweest aan het Gouvernement, dat door tegemoetkoming het conflict had kunnen voorkomen, doch in stede daarvan de staking in de hand werkte en deze zelfs verhaastte. Tegenover deze beschouwing stelde :1e Minister zijn opvatting, dat er inderdaad met de grieven dor spoorwegarbeiders re kening is gehouden en het, aan pogingen om tot overleg te geraken niet heeft ontbroken; dat de Indische Regeering in haar recht was met de arrestatie der kopstukken, als afdoend middel om de „revolutionnaire woeling" den kop in te drukken. Niettemin kwam do minister den soicialistischen spreker tegemoet met de toezegging, dat hij bij do Indische Rcgnering zal aandringen de weer in dienst genomen stakers niet langer onder een straf-regiem te houden. Verder op den middag besprak de heer Albarda den financieelen toestand van Indië; hij was van oordeel dat de ver keerde belastingpialitiek van thans het gevolg was van nalatigheid in de vette jaren. Toen had men moeten aanpak ken. N u tracht men het door bezuini ging te doen, maar dat wreekt zich in den eoonomischen toestand der bevolking. Ook de heer Gerritzen (V.B.) criti- seerde de financieele politiek. Een groote fout zag hij in het leenon voor gewone uitgaven, waardoor de schuldenlast be denkelijk snel was gestegen. Die belasting pialitiek was een mislukking. Met bezui niging alléén zoiu men er met komen en de heer Gerritzen pleitte daarom voor inkrimping van de heele bestuurstaak. Ned. Herv. Kgrk. Beroepen te Antwerpen P. de Haan te Voorhout; te Zuid-Beijerland C. J. v. d. Graaf te Kockengen; te Sint Jacobi Parochie F. J. de Boer, cand. te Gro ningen. Bedankt voor Eterslieim P. L. Kiehl, evangelisatiepredikant te Hoorn; voor Nes op Ameland door F. J. de Boer, cand. - De lieer Y. K. Vellinga, cand. te Scharnegoutum, zal 11a 6 Febr. een be roep uit de Geref. kerken gaarne in over weging nemen. Benoemd aan een Chr. School te Klundert J. Goethals, onderw. te Groede en J. 'van Melle, onderw. te Rheezerveen. Dc heer A. Blok te Kloetinge staat 110. 3 op de voordracht voor hoofd der school tc Dreischor. MIDDELBURG. Het Bestuur der Vereeniging voor Gereformeerd onderwijs alhier hield gis terenavond in het Schuttershof met de ouders van leerlingen en de leden der schoolvereen. een ouderavond, welke uitnemend geslaagd mag heeten. Na de gebruikelijke opening sprak de voorzitter, dhr W,. A. de Rijcke, een harte lijk welkomstwoord tot de talrijke opgoko- menen. De heer J. Wi. van Swiohgem sprak over „Kinderlectuur". Duidelijk stelde spr. in 't licht, de groote beteekenis van het vertellen, een bezigheid, die thans in de gezinnen schier tot de zeldzaamheden behoort en waardoor een voornaam middel van contact met de kinderziel te loor ging. In den breede stond hij stil bü de vraag, welke lectuur we onzen kinderen zullen geven, m.a.w. wien we de gelegenheid zullen geven, onzen kinderen iets te vertellen. Ten slotte wees hü op den gunstigen invloed eener goede schoolbiblio theek, een boekerij met Christelijke boeken, met werken, waarin we die sfeer opmerken, welke we in onze gezinnen zoo gaarne zien. Dhr I. van Noppen sprak over „-Lichamelijke opvoeding", waarbij hij het groote nut ook van de opzettelijke gymnastiek in 't licht stelde. In de pauze werd met groote belang stelling door de ouders het werk der leerlingen, zoowel van- school Gravenstraat als van school Heerengracht, bezichtigd. Ter afwisseling zong een kinderkoor, onder leiding van den heer Van Noppen, lieve versjes. - „Die Schöpfung". „Christelijk Gemengd Koor" te Goes gaf gisterenavond de aangekondigde uit voering. Na de uitvoerige beschouwing

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 2