Kerknieuws. Onilerwijs. Gemengd Nieuws. Openbare Yerkoopirigeii en Ver- pacMmgea. Telegrafen. Laatste Berichten. Aanbestedingen. Westkapelle. Raadsvergadering" van 23 Januari j.l. te 7.15 u. 's avonds. Een schrijven van Ged. Staten, waarin werd meegedeeld dat de subsidie a 1200 voor den gemeentegeneesheer alsnog over 1924 werd verdaagd tot 1 April en machtiging verleende tot de helft der uitgaven en de volle ontvangsten. Adhaesie werd be tuigd op een schrijven van de gemeente Weifcendam tot wijziging der Onderwijs wet. Met algem. stemmen werd het ver zoek van den heer J. J. van Elsacker om de huur van de voormalige onderwijizers- woning met 1 Mei voor 1' jaar te verlen gen, ingewilligd. Uit het verslag der Com missie tot wering van schoolverzuim bleek o.a. dat op de openbare lagere school 226 kinderen waren en op de Bij zondere school 63 kinderen. Met alge- ineene stemmen werd besloten het do meinvroon weer te pachten voor f 55 (voorheen'f50). Op een verzoek van de gemeente Zoutelande om financieele steun voor de verharding van de Geerties- weg in aansluiting met Boudewijnsfcerk- sche weg werd beslaten hierover nadere inlichtingen te vragen aan de gemeenten Domburg en Zoutelande, naar de kosten en daarna een beslissing hierover te ne men. Naar aanleiding van een verzoek van het bestuur der Bijzondere School ojn het bedrag f39.20, welke de ge maakte 'kosten zijn voor het maken van bestek en teekening voor een eventueel aan te brengen derde schoollokaal, (waarvan later werd afgezien), door de gemeente te doen betalen, werd gunstig ■beschikt. Door den raad werd machtiging verleend om een leening van f3000 aan te gaan tegen een rente van 5 pet. voor nieuw aan te' leggen straten, te weten: vervol'g der Koestraat, Achterom- denweg en de Kloosterstraat. "Vervol gens werd aan den straatmaker over 1923 een gratificatie verleend van f 74.75 voor kantwerk en werd 'bepaald voor 1924 alleen voor nieuw kantwerk grati ficatie te verleenen. Vervolgens werd de begrooting 1923 gewijzigd, Waaronder ook een bedrag' is opgenomen van f71.65 voor schoolgaande kinderen van onder West- kapelle te Aagtekerke. De herziening der schaollijst werd goedgekeurd en vast gesteld. Herbenoemd met algemeene stem men tot leden der C. t. W. v. School- verzuim de heeren J. Koioplman, hoofd der Bijz, school en V1. de Vos,, hoofd der O. L. school. Door den voorzitter werd voorgesteld om oen verzoek te richten tot de In- speetie der Posterijen en Telegrafie, om een brievenbus te plaatsen in de kom der gemeente, daar het nieuwe post kantoor op het oosteinde vaiï het dorp komt en dit voor sommigen nog al ver is, waai- de raad mee accoord ging. Bij de rondvraag vraagt de heer H. de Kam, met het oog op de hooge water stand op: het Noordervroon, dit te doen afloopen. "Werd besloten indien het niet bevriest as. Maandag dit te doen. Op een verzoek van W. Huibregtse om verbete- ring te brengen aan den oprit van den dijk bij de Koestraat werd toegezegd eerst te informeeren wie onderhoudsplichtig is, •en verder dan stappen te doen die tot verbetering leiden. Vrouwepolder. Dinsdag hield de brand stoffen vereeniging „Ons belang" haar "2e jaarvergadering'. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat het ledental 6S bedraagt. Aangekocht werden 96.669 K.G. brandstoffen in 1923. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de ontvang sten waren f 2718,70. Uitgaven f2702. Goed slot f 16,32. Als bestuursleden wer den herkozen L. Duvekot als voorzitter en W;. Louwerse als commissaris, de bode S. Francke werd herbenoemd. Zoutelamte. Woensdagavond trad voor de Antirevolutionaire Hesvereeniging op in een openbare vergadering dhr J. W. van 't Hoff van St Laurens. De vraag stellende, waarom het in de September- en Octoberdagen om ging, toonde spr aan, dat het 'bij1 de Regeering ging om de welvaart van ons land, zijn internationale positie en de veiligheid van •ons koloniaal bezit, welke punten nader werden uiteengezet. Duidelijk wees spr «p de conflicten, welke bfij onze Oost- Indische bezittingen kunnen ontstaan. Ge wezen werd op' Japan, dat voor zijp over bevolking door middel van emigratie een ttitweg zal moeten zoeken, doch dat Ameri ka en Australië, waarop de aandacht van Japan is gevestigd, geen emigranten wil len ontvangen. Ook behandelde spr. het gToote belang, dat verschillende mogend heden hebben bij onze olie-vindplaatsen, of door ze te bemachtigen, óf door te voorkomen, dat een andere mogenheid dit zou doen. Tenslotte komende tot de confe rentie van Washington werd er op ge wezen, dat dit geen ontwapeningsconfe rentie was, aangezien alleen over beper king van ontwapening werd geconfereerd. Tegenover het standpunt van de regee ring stelde spr de kwestie, waar het hij de tegenstemmers van de Vlootwet om ging. Door verschillende voorbeelden, o.a. aanhalingen uit „Het Volk", deed de spr uitkomen, dat achter de vlootwet.stond de bezuiniging, maar dat de diepste oorzaak was gelegen op geestelijk gebied, dat het hier ging, zooals het steeds gaat om het vóór of tegen den Christus. Uitvoerig werd stil gestaan bij hetgeen rechts van links scheidt; btf het verschil in hunne uitgangs punten en wat daaruit voortvloeit Aan het slot de vraag stellende aan wie de schuld? werd er de nadruk op gelegd, dat deze niet alleen bij' de tegenpartij ligt dat we zelf ook schuld hebben, omdat de sociale kracht van het Evangelie zich niet Igenoeg in ons openbaart. Met een op wekking om eensgezind op te trekken; niet te scheiden, wat niet gescheiden mag worden, en meer dan in den regel het ge val is, zich te verdiepen in de A.R. be ginselen, eindigde spr zijn rede. De voorz., dhr Maas, dankte dhr Van ft Hoff voor zijn aangename en bezielende rede. Van de gelegenheid tot vragen stel len maakten een drietal aanwezigen ge bruik. Duarna sloot dhr Van 't Hoff op verzoek van den voorz. de vergadering met dankzegging. Domburg. In de Dinsdag aldaar gehou den zeer druk bezochte vergadering van de vereeniging „Het Groene Kruis" werd (Je rekening over 1923 nagezien door de heeren P. J. Vergers en C. Geldof en in orde bevonden en bedroeg in ontvangst f 2837,86V2 en in uitgaaf f 1010,20, dus met een goed slot van f 1827,66V2. Die begrooting voor 1924 werd vastge- steld in ontvang en uitgaaf op f 1309. Naar aanleiding daarvan gaf de voorz. een overzicht van de regeling der koeten van ontsmetting. Ontsmetting bij tuber- culose-gevallen zal steeds geheel worden betaald door de vereeniging, ontsmetting bij' ander ebesmettelijke ziekten wordt voor 1/3 betaald onder voorbehoud, dat deze te zamen niet hooger komen dan f 75 per jaar zijn 'de totale kosten hooger, dan zal een evenredig deel worden uitbetaald, verder werd door den voorz. nolg een overzicht gegeven van de nieuwe regeling met de Z.H.D.I. van de jaarwedde van de enque- trice voor de t.b.c.-bestrijding. Besloten werd een perceel grond thans bij' de ver eeniging in erfpacht, van de gemeente te koopen. Daar op -de begroeting voor 1924 een tekort geraamd wordt, vroeg dhr P. van Sluijs of het geen overweging verdient, gedurende het badseizoen bloempjes te verkoopen. Dhr Van Voorthuijsen meende dat dit geen aanbeveling zou verdienen en daardoor de sympathie voor de vereen, zou verloren, gaan terwijl dhr Elout zei, dat, waar eenmaal per jaar een officioele tuberculoeebloem wordt verkocht het moei lijk zal gaan, ook nog later voor hetzelfde doel te collecteeren. Die voorz. meende, dat het geraamde tekort nog wel zal meevallen Dlhr Dl' B. Vaandrager en B. J. Westen- burger, die aan de beurt van aftreding wa ren beiden herbenoemd. Nadat het jaar verslag werd uitgebracht sloot de voorz. de vergadering; N. «n St. Joosland. Dinsdag hield de Geitenfokvereeniging haar 14e aijgemeene vergadering. Uit bet verslag van den secr.- penningm. bleek, dat het ledental der ver eeniging: 61 bedroeg met 3 donateurs, hou dende pl.rn. 115 geiten. Hoewel het boek jaar sloot met een tekort, Icon het toch een gunstig jaar genoemd worden om trent den bezittenden geitenstapel. Als bestuursleden werden herkozen de heeren C. Kroon en J. Bliek, die hun benoeming aannamen. Als bokhouder werd benoemd M. Bellebeke in de plaats va.n J. de Klerk, die wegens hooigen ouderdom niet meer in staat is naar zijn wensch den dek- bo'k te verzorgen. De voorz. zegt De Klerk, zoon van voornoemden De Klerk, in opdracht aan zijn vader, dank voor de nu 14-jarige flinke, verzorging van den dekbók, waarop De Klerk, namens zijn vader, bet bestuur en de leden dank zegt voor de genoeglijkè samenwerking dien tijd genoten. Besloten werd De Klerk een blijvend aandenken te schenken hls blijk van waardeering. Als bode werd herbenoemd J. Bellebeke. Als afgevaar digde naar de P. V. dhr M. Joosse. Ook zal een lezing worden aangevraagd met on derwerp „Stamboekhouding". Hierna slui ting. Ned. Herv. Kerk.-- Beroepen te Hijkersmilde D. J. Peierse te Oud-Loosdrecht. Geref. Gemeenten. Beroepen te Slicdrecht J. Overdnin te Gouda. Ruim „Maar, dominéé, boe dorst je toch zoo ruim te wezen. Zóó hoorde ik 't nooit: 't Was of gena te grabbel werd gegooid". „Vriend, heb je er zelf ook wat van op gelezen? (Rotterdammer.) Te Hardenberg is een landbouwhuis- houdschool, uitgaande van de afdeding Overijsel van den Chr. Boeren- en Tuiu- dersbond, geopend. Geslaagd aan de landbouw!) ooge- school voor het candidaats-examen kolo niale landbouw de heer J. G. Ossewaarde. Geslaagd voor het Handelsdiploma schoonschrijven de heer Adr. J. Verduyn te Schoondijke, leerling van den heer M. A. Aalbregtse, te Oostburg. Geslaagd voor het diploma Neder- landsche Handelscorrespondente voor de „Vereeniging van Leeraren" en voor „Mer eurius", mej. Jo Wiolse te Kortgene. Scherp, doch verdiend. Het was op zichzelf 'n zinrijk cadeau: 'n Onderwijzer, op een der Openbare scho len in Rotterdam, blijkbaar 'n man van den ouden stempel nog, gelijk er meer zjjn, ver liet wegens hoogen leeftijd den dienst en het personeel, als bewijs van hoogachting, deed hem een bijbel cadeau. Dat éért gevers en begiftigde. En ik verheug me er over, dat er nog openbare onderwijzers zijn, die voor zich den Bijbei in eere houden; ik wou dat er zoo eenige duizenden méér waren. Doch had nu die vrijzinnige krant 'r mond maar gehouden 1 Maar die was er als de kippen bij om der goê-gemeente voor te houden: Ziet ge nu wel, dat de Openbare School niet vij andig tegen den Bijbel staat! Dat was den grijzen kampioen Berghout toch te kras. En hij gaf er dit rake en juiste antwoord op „Zie, op de christelijke school, als daar de jonge onderwijzer binnenkomt, zoo ligt er een bijbel voor hem klaar en wordt zijn dagelijksch hand- en leerboekop de openbare school enkele niet te na gesproken geeft men den scheidenden onderwij zer een bijbel mee voor zijn verderen levens weg, nadat hij er op school al die jaren over heeft moeten... zwijgen!" Wel wat scherp, doch verdiend zegt „Friesch Dagblad". N. en St.-Joosland. Op de voordracht voor onderwijzer aan de O.L. school zijn door B. en W. geplaatst de volgende heeren: 1. .P A. Vermeulen te Middel burg; 2. A. Louwerse' te Vlissingenen 3. A. M. de Lange te Middelburg. Er waren 14 sollicitanten. Aan de veeartsenijkundige hooge- school slaagden voor het veeartsenijkun- dig examen le gedeelte le helft o.a. de heeren J. de Regt, Jan Jansen en J. H. de Groot; en werd o.a. bevorderd tot dierenarts de heer Th. J. L. Stols. 'Ongelukken. Te Vorden is een arbeider dooc een goederentram bverreden en gedood. Boor het omslaan van een 'boot, die voor den ankerketting van een baggermolen dreef, is te Kessel een ar beider in de Maas gevallen en verdronken. Een 63-jarige verpleegde in het ge meentelijk tehuis voor ouden van dagen te Rotterdam, struikelde gisteravond bij het verlaten van een huis. Hij viel en werd dooi' een juist voorbijrijdenden vrachtauto overreden. Met een gebroken schedel naar bet ziekenhuis gebracht bleef hij bij aan komst aldaar reeds overleden. Dhr S„ commies bij de spoorwegen, die Diinsdag met zijnrijwiel op den Sonsbeekweg te Arnhem met een voetganger in botsing is gekomen en daarbij! is gevallen, is gis teren aan de gevolgen overleden. Te Rotterdam is een betonwerker van een 9 M. hooge stelling gevallen. Met een ka meraad wilde bij die stelling afbreken. De man verloor echter het evenwicht, waardoor hij viel. Met een schedelbreuk werd hij naar bet ziekenhuis vervoerd, waar hij aan de gevolgen overleden is. D:e beide Utrechtsche metaalbewer kers, die in verband met den moord te Culemborg te Tiel in bet huis van be waring zaten, zijn naar Utrecht overge bracht in verband met een tegen hen ge opende instructie inzake de inbraak aan de Croeselaan aldaar. Het parket uit Maastricht heeft Dins dagmiddag te Nieuwenhagen het lijkje van een halfjarig kind 'doen opgraven. Bij' de lijkschouwing zouden, naar de ,,Limb. Koe rier" vprneemt, verschijnselen geconsta teerd zijn, welke er op wijzen, dkt de dood zou veroorzaakt züj'n door vergiftiging of te wijten zou zijn aan mishandeling. Als verdacht de vermoedelijke dader te zijn is iemand aangehouden. Nader bericht men, dat de vader, een mijnwerker uit Nieuwe Hoogerheide, is gearresteerd, dewijl bij schouwing van het lijkje bleek, dat bij het kindje eenige rib ben waren gebroken, een long w'as inge drukt en de hersenen geraakt schenen. Die dood moet aan mishandeling door den. vader, die pas in December was getrouwd, worden toegeschreven. Hij! is naar de straf gevangenis te Maastricht overgebracht. Staking bij' de Heemaf. 'Op de te Hengelo gehouden personeel-vergade- ring van de Heemaf, onder leiding der respectievelijke vakbondbesturen werd tot staking besloten tegqn 15 Febr. wanneer de 10 pet verlaging doorgaat. Overleden. Omtrent het doode- lijke schot op de vrouw van den veldwach ter Pikart -te Leiden gelost (de vrouw is inmiddels gestorvendiene ter verbete ring van het bericht in ons nommer van Dinsdag, dat de zaak zich aldus heeft toe gedragen. Het echtpaar P. was Zondag middag op visite bij de familie v. d. K. Bij het weggaan gaf de gastheer Pikarts jas- aan, en daar die jas zoo zwaar was, vroeg hij1: „W,at zit er toch in?" Het antwoord was; „Mijn revolver". Toen zei v. d. K.; „Laat een zien?" P. heeft toen de huls met patronen uit de revolver ge- i nomen, maar vergat, dat er een patroon 1 in de kamer bleef zitten, v. d. K. nam het wapen in handen, trek aan den trekker en trof de vrouw van P. in den buik. Een oude burgemeesters familie. De Tel. bevat eeu kiek van den geïnstalleerden burgemeester van Otto- land, van Slijpe, met den Raad en familie. Merkwaardig is dat sinds 1697, toen voor het eerst een Van Slijpe burgemeester van Ottoland werd, het ambt onafgebro ken van vader op zoon is overgegaan- Nog al meer misdrijven? Er werd gistermiddag door den, rechter commissaris uit Utrecht met eenige justi- tieele- en politie-ambtenaren een onder zoek in de woning van den drogist V. ingesteld. Ook werd mevrouw V. zelf ge hoord. A Be_ uitslag van bet onderzoek gaf de justitie aanleiding ook nog een broer van den heer V. te arresteeren en naar Utrecht te doen overbrengen. Een zeer verzwarende omstandigheid voor den echtgenoot van mevrouw is het vinden van twee briefjes in een gesloten kast. In het eene briefje deelt de schrijf ster mede, blij te zijn, dat de dood haar verlost heeft uit de aardsche ellende. Zij zou nu rust en uitkomst vinden. i In het andere briefje vraagt de schrijf ster „vergiffenis voor de schande, welke zij haar man had aangedaan, door zijn naam te bekladden". Mevr. V. heeft toe gegeven, dat zij deze briefjes heeft ge schreven. Op een avond had haar man tegen haar gezegd, dat hij een mcoi spelletje kende. Hij dicteerde haar toen de beide briefjes. Eerst na lang en vervelend aandringen van haar man was zij tot opschrijven over gegaan. Het spelletje was daarmede echter nog niet uit. Haar man hield de beide briefjes achter zijn rug en nu moest zij raden, werk briefje hij naar voren zou steken. Kwam het eerste, dan zou zij (dus mevrouw V. zelf) het eerste sterven, doch als zij den anderen arm aanwijzen zou, kwam de beer V. het. eerst te overlijden. Hoewel mevrouw V. zich tegen deze ver tooning verzette, voldeed ze toch aan het verzoek van haar man. Welk briefje naar voren kwam is onbekend, hoofdzaak is, dat de beide briefjes bewaard zijn gebleven Zij moesten/dienen om zelfmoord als oor zaak van haar dood te kunnen opgeven. De briefjes, welke mevrouw V. na het spelletje nooit meer heeft gezien, waren in een enveloppe, bedrukt met den firma naam, door een kier van de kast gestoken. Hierdoor wordt de vreemde plaats van de 'briefjes onder in de kast van mevrouw V. verklaard. Zij zelf wist niet, dat die brief jes nog bestonden. In verband met .de arrestatie van den heer Y. kan nog het volgende worden ■medegedeeld Zooals reeds gemeld is, bestond er goede grond om aan te nemen, dat de echtgenoote van den gearresteerde, ten gevolge va.n opzettelijke arsenicumvergifti ging ernstig ziek was geworden. De be handelende geneesheer stelde den burge meester en den commissaris van politie met het geval in kennis, waarop een uit gebreid onderzoek volgde. Verschillende personen werden in verband daarmede gehoord. De leiding van dit onderzoek berustte bij den inspecteur der recherche, den heer Losekoot, die onvermoeid door werkte om alle draden van de zaak in handen te krijgen. De patiënte is n,a haar vertrek uit het ziekenhuis alhier, naar een sanatorium te Putten o. d. Veluwe vertrokken. Lang heeft ze daar echter niet vertoefd, omdat haar echtgenoot haar reeds na eenige dagen per auto afhaalde en naar de fa milie te Ooster-Blokker bracht, waar ze vóór haar huwelijk woonde. Bij dit hu welijk hebben vermoedelijk financieele re denen een hoofdrol gespeeld. De heer V. schijnt zijn huwelijk dan ook niet serieus te hebben opgevat. Zelfs in de naaste omgeving van den heer V. wist men des tijds zoo goed als niets van het voorge nomen huwelijk. Een merkwaardige bijkomstigheid was nog, dat een der hoofdgetuigen aan de politie to kennen gaf, dat zich bij' de kort vóór het huwelijk overleden moeder van den heer V. dezelfde ziekteverschijnselen hadden geopenbaard als bij de echtge noote. Op last van den rechter-commis- saris te Utrecht werd toen zooials reeds gemeld het lijk op de R.-K. begraafplaats- opgegraven en aan een nauwkeurig onderzoek onderworpen. Over bet resultaat van de sectie is op -dil oo'genblik nog niets bekend. Ook de gasvergiftiging; van j.l. Zaterdag avond is nog niet opgehelderd. De ver dachte blijft ontkennen. Vast staat echter, dat in de woning iemand is geweest, die gepoogd heeft mevr. V. door gas- verstikking van bet leven te berooven, en dat aan de voorbereidingen hiertoe alle zorg is besteed. Onmenschelijke daad. Te Winschoten had zekere J. v. D|. het pilan opgevat zich van zijln hond te ontdoen. In plaats van het dier met behulpi van het gebruikelijke gashoikje te laten afma ken, begaf de man zich naar de gemeente lijke vestvaalt, waar hij het arme dier met behulp' van een qzerdraad trachtte op te hangen. Werklieden van den reini gingsdienst gaven hun misnoegen over deze brute wijlze van optreden te ken nen, waarop' de man het dier moest loslaten. Hij wilde daarna zijn doel be reiken door het slachtoffer hard opl den 'kop te slaan. Het stomme dier kwam n,og kwispelstaartend naar het onmensch toie en likte hem de h$md. De man ging heen en de hond volgde hem kwispel staartend. Thuis gekomen, greepi het menschelijik manster een touw, waarmede hij: het dier ophing. Die politie heeft tegen den beul proces-verbaal opgemaakt. De koud e-g olf in Amerika. De plotseling ingetreden koude in Amerika veroorzaakt nog talrijke slachtoffers. In minder dan 24 uur is de temperatuur met 36 graden gedaald. Uit Chicago wordt gemeld, dat de temperatuur daar 12 gr. beneden het vriespunt is. Te Duluth zijn drié personen van koude gestorven. Een stoombool is in het ijs in de straat van Magelban blijven steken. Er zijn 75 pas sagiers aan boord, terwijl er voor 4 da gen proviand is. De gemiddelde tempe ratuur bedraagt 15 gr. beneden nul. Jan. 25 Souburg, beestiaal, landbouwgerei, Blaupot ten Cate. 25 Oostkapelle en Serooskerke, dwars liggers, Rosier en Vervaat. 25 Oostkapelle, Serooskerke, nieuwe houtwaren, Rosier-en Vervaat. 25 Noordkraaijert, biels, Schram. 26 Vrouwepolder en Sint Laurens, nieuwe houtwaren, Rosier en Vervaat. 29 Oostkapelle Zeeduin, kaphout, enz. Blaupot ten Cate. 29 en 30 Middelburg, manufacturen, Je- derwaren, Notarishuis. 30 's-Gravenpolder, twee huizen, bak kerij, Neervoort. 30 Ylissingen, meubilair, Venduliuis. 30 Biggekerke, bouwland, Loeff. 31 Kwadendamme, huis, boomgaard, enz., Neervoort. 31 Middelburg, huis, de Neeling. 31 's-Heer Arendskerke, olmen, Burge meester. Febr. 5 Serooskerke, huis, Blaupot ten Cate. 6 Vlissingen, Paviljoen en Strandhotel, Paap. 6 Nieuwdorp, nieuwe houtwaren, scha pen, geiten en varkens, De Wilde en Heijboer. 6 Schore, jachthuis, tuin, bouwland, Pilaar. 8 Borssele, jachthuis en meubelen, Pilaar. 8 Grijpskerke, huizen, land, enz. v. d. Harst. 9 Arnemuiden, drie huizen, Struve. Jan. 28 Goes, bouw winkel, pakhuis, boven woning, Arch, de Koning. 31 Goes, herstellingen dakbedekking hoofdgebouw weeshuis. Arch. Rot huizen. PEN HAAG. Voor de Haagsche recht bank werden heden behandeld de zaken, in betrekking tot de inbrekersbende van de beruchte Piet. Er was veel belangstel ling. Tegen den 30-jarigen reiziger G. Zaandam, werd wegens diefstal en inbraak met geweldpleging 6 jaar gevangenisstraf geëischt. Daarna stond Piet terecht, n.l. de 28- jarige chauffeur P. W. J. v. d. R, wegens meerdere diefstallen en inbraken met ge weldpleging tusschen Aug. 1922 en Jnli 1923. Ook tegen hem werd 6 jaren ge- eischt. PARIJS. De Commissie van Herstel heeft, zooals gemeld, het plan tot oprichting van een Centraal Goudnotenbank op neutraal grond gebied. Als zetel van de Bank wordt ge noemd Amsterdam. WASHINGTON. Behalve de kapitein en 2 marconisten is nog een del'de marconist van de „Tacoma" omgekomen. NEWi-YORK. Uit Elpaso wordt gemeld, dat 50 Mexikaansche mijnwerkers werden ingeslo ten in de Eruepcionmjjn, welke op een be paald punt instortte. AMERSFOORT. Hedenmorgen 7 uur ge raakte de 20-arige dienstbode G. v. P. in brand. In levensgevaarlijken toestand werd ze in het St.-Elisabethsgesticht opgenomen. Haar geheele lichaam is met brandwonden bedekt. LONDEN. Dc spoorwegdirectie heeft op nieuw vergaderd om een beslissing te nemen inzake een -door de arbeiders aangevraagde conferentie. NEW: ORLEANS. Volgens een telegram uit Lanedo hebben de troepen van La Huer- dta wederom een voor president Obregon be stemd wapentransport aangehouden. Eenige duizenden geweren en joistolen zouden in banden van de rebellen gevallen zijn. SNEEK. Ten huize van een der directeu ren der Middenstandgbank J. R., is een buis- zoeking gedaan waar eenige stukken, de bank betreffende, in beslag zijn genomen. Om den juisten omvang van de gepleegde verduiste ringen ie bepalen zullen een zevenhonderd tal debiteuren moeten worden gehoord. Inmiddels zijn de N. V. Middenstands Cre- diet Bijnk en de Middenstands Spaarbank bij vonnis van de Arrondissements Rechtbank te Leeuwarden van gisteren, falliet verklaard, en zijn benoemd tot rechter-commissaris mi. dr Wi. F. M. Schutte en tot curatoroen mr P. S. Gerbrandy en de heer Bosman, direc teur van het Provinciaal Bureau van Ad viezen' voor den Middenstand. KRÜININGEN. Dinsdagavond hield de vereen, tot stichtirig en instandhouding van .scholen met den Bijbel in deze ge meente een alg. jaarvergadering. Nadat op de gebruikelijke wijze geopend was, las de voorz., dhr O. B. Koolhaas, een gedeelte voor uit Lucas 13 én sprak een openings-- wo'ord, waarin hij1 wees op de vele zege ningen, die in het afgeloopen jaar van God verkregen waren; herinnerend aan de taak dezer school; de kinderen tot Jezus te leiden; wekte spr alle voorstanders op, om te doen, wat in onze macht is en niet te verslappen. Daarna brengt de secr., dhr 0. Minnaar, nadat hij' eerst de notulen der vorige jaarvergadering heeft gelezen, verslag uit over 1923. Ook hij! gewaagt van dankbaarheid jegens den gever van alle goede gaven, hoe thans een jaar in de nieuwe school is doorgebracht, dat niettegenstaande dezen gTooten voor uitgang, de toekomst niet zonder zorg tegemoet kunnen gaan; dat het ledental ruim 100 bedraagt, prijst vervolgens de groote werkzaamheid van het personeel en wijst op den nieuwen band die er bestaat tusschen bestuur, onderwijzers en ouders. Toch verwondert het spr. dat in een gemeente zooals deze, nog zoom klein getal kinderen naar de school komen. Uit het verslag van den penn., dhr Jb Blok, blijkt, dat de inkomsten bedroegen in '23 f 34.354,43, de uitgaven f 34.537,37, dat er alzoo een nadeelig saldo is van f 182,94 hoe er op de school nog een schuldenlast drukt van f 13.916,76, dat de netto op brengst van den gehouden bazar bedroeg f 673,031/2.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 3