Kerknieuws. van een ijzeren overkapping, waaronder een gesloten abri komt te staan. Ten zuiden van dit eilandperron komt een derde laag perron, lang ongeveer 260 M-, breed 5 M. Vanaf dit perron kunnen •Heen aan de zuidzijde de reizigers in- en uitstappen. Aan de noordzijde, waar- langs het hoofdspoor VlissingenRoosen daal ligt, waarover de mailtreinen met on verminderde snelheid kunnen passeeren, wordt over de geheele lengte ter bescher ming van de reizigers een houten hek gemaakt. Vanaf dit perron kunnen twee treintjes één naar 's Gravenpolder en één naar 's Heer Arendskerke tegelijk vertrek ken of tegelijk aankomen. De drie perrons worden verbonden door een overdekte voetbrug, welke vanaf het eeiste perron, .maar ook vanaf het voor plein rechtstreeks is te bereiken. De controle komt op de perrons, daar voor wordt op het tweede perron aan de voet van den trap van de voetbrug een contróleurshuisje gemaakt, met ter weers zijde doorgangen voor het publiek. .Rei zigers in het bezit van abonnementen of plaatskaarten behoeven dus niet meer door het hoofdgebouw te gaan om de perrons te bereiken, maar kunnen recht streeks vanaf het voorplein naar de per rons gaan. Hetzelfde geldt in omgekeerde lichting voor de aangekomen reizigers. Bovendien zijn perrons en voorplein ver bonden door een 4 Meter breed over- pag, ten dienste van bagagekarren, post- karren, ziekenvervoer enz. Ten zuiden van het derde perron komen te liggen acht sporen, waarvan twee spo ren voor de 1-ocaaltreinen bovengenoemd, de overige zes voor de goederentreinen. Van deze zes worden voorloopig gelegd de drie noordelijke en het meest' zuide lijke. In dit zuidelijke spoor wordt ge bouwd een 40 tons snelweegbrug, tevens sluiten hierop aan twee sporen naar de te maken veelading, die ongeveer komt te liggen ten westen van de siroopfa- briek. Deze veelading verkrijgt twee zij ladingen; lang 70 en 40 Meter, benevens een koplading, zij wordt bereikbaar door een aan te leggen toegangsweg vanaf den Poelweg. In de nabijheid van de veeliading wordt nog gemaakt een desinfectiekuip voor veewagens. De bundel goederensporen verkrijgt ten oosten van den overweg naar Kloetinge en ten westen van den overweg in den Poelweg een 300 M. lang doodloopend spoor, een zoogenaamd uithaalspoor, waardoor het rangeeren op1 de hoofd sporen zooveel mogelijk wordt voorko men. Ten westen van den Poelweg wordt een groot terrein klaar gemaakt waarop later de tractie-inrichtingen gemaakt zul len worden. Het pdan voor deze inrich tingen kan pas opgemaakt worden, zoo dra beslist is omtrent de wijtee van exploitatie van de nieuwe lijnen, namelijk tof er motor dan wel stoomtractie zal worden toegepast. Ten zuiden van het gebouw yan de veilingsvereeniging worden gemaakt twee tramperrons, voor de locaaltreintjes van Wemeldinge naar Goes Wolpbaartsdijk- sche Veer en omgekeerde richting. Zij zijn te bereiken door een aan te leggen weg vanaf bet voorplein ten Zui- Zuiden van de bestaande rijwielbewaar plaats, die daar kan blijven staan. Deze lijn kamt dus over liet voorplein te loopen, vervolgens langs den Parallel weg en komt na kruising van den Poel weg weer op eigen baan. Het bestaande hoofdspoor van Roo sendaal naar Goes wordt vanaf den over weg bij Kloetinge loeaalspioor voor de richting Wemeldinge, het buigt ongeveer ter plaatse van het tegenwoordige sein huis af en loopt dan evenwijdig aan de Wilhelminastraat achter de te plaat sen afrastering naar de zoo juist genoem de perrons. Ten westen van den Poelweg wordt een nieuwe laad- en losweg gemaakt, lang 250 M., voorloopig breed 7 M., met aan één zijide een spoor. Er is ruimte gereserveerd voor uitbreiding tol •12 M. breedte met aan beide zijden sparen. Die bestaande laad- en losweg blijft. Ten oosten van de zoo juist ge noemde tramperrons komt een verhoogda laad- en losweg, met een zijlading lang 80 M. en twee kopladingen. Deze laad- en losplaats sluit aan tegen de nieuw te -bouwen goederenloods, een mooi gebouw met een bergruimte van ongeveer 600 vierk. M. Het bevat bovendien de noo- dige dienstruimten en ruimten voor hel publiek. Er voor komt te liggen een voorblein breed 10 M., bet geheel is te bereiken vanaf de Wilhelminastraat. Daar zooals gezegd het hoofdspoor van Roosendaal locaalspoor wordt moet ei ten zuiden van de hoofdsporen nog een nieuw spoor .gelegd worden, dit nieuwe spoor sluit een '150 M. voorbij den over weg bij Kloetinge weer op de bestaande sporen aan. Behalve de genoemde goederenloods worden nog gemaakt twee nieuwe sein huizen, een bij den overweg naar Kloe tinge, een bij den overweg in den Poel weg. Aan den toegangsweg naar de tram perrons ten zuiden van het veilingsge bouw wordt gebouwd een nieuw bureau met magazijn en ploegbergplaats enz voor den opzichter van Weg en Werken. Thans is dit ondergebracht in de oude rijtuig loods, welke moet worden afgebroken- Bovendien moeten nog enkele dienstge- bouwtjes gemaakt worden. Afgebroken worden behalve de reeds genoemde rijtuigloods, de goederenloods, de twee wachtershuizen opi het bestaande emplacement, en het seinhuis. Het hoofdgebouw moet aan de perron, zijde eenigszins gewijzigd worden in ver band met de nieuwe seininrichtingen. Gelegd moeten worden ongeveer 12 a 13 K.M. spioor. Het spreekt vanzelf, dat voor een dergelijk emplacement belang rijke beveiligingsinrichtingen gemaakt en talrijke seinpalen gesteld moeten worden. Een en ander werd door den heer v. d. Veen toegelicht aan de hand van een uitgebreide verzameling teekeningen, waardoor we ons eenigszins een idee konden vormen van het vele werk, op het bureau van den spoorweg verricht. Op het verder door den heer v. d. Veen en andere heeren gesprokene komen wij morgen .nader terug. Het aanbrengen van beplantingen bij de buitenhavens te Terneuzen is bij on derlinge overeenkomst opgedragen aan de N. V. Boomkweekerij en Zaadhandel „de Nieuwe Walcheren" te Middelburg. De hoofdcommissaris van politie te Amsterdam, dhr A. J. Marcusse, is door den president der Fransche republiek be noemd tot ridder in het Legioen van Eer. Middelburg. De politie alhier heeft ver leden week in een liotel aangehouden een ongeveer 18-jarigen vreemdeling, die zonder papieren was, en die vrij groote verteringen maakte. De jongen beweerde in Roemenië te zijn geboren, maar kon zich niet voldoende legitimeeren. Zijn verhalen geven" aanleiding aan te nemen, dat hij het niet al te nauw met de waar heid neemt. Daar bet signalement van het jongmensch vrijwel overeenkomt met dat van een jongen, die te Tilburg wordt gezocht wegens oplichting, is de aange houdene heden naar die stad overge bracht. Vrijdagavond vervoegde zich aan het politiebureau alhier een inwoner van Phi lippine, die onder drankinvloed verkeerde. De man had de reis naar Middelburg ge maakt, omdat hij nog 14 dagen, had „op te knappen", maar in stede zich op de daarvoor bestemde plaats aap te melden was hij op stap gegaan met het resul taat dat hij ten slotte uit een café werd verwijderd. De politie verleende hem on derdak en zorgde Zaterdagmorgen dat hij niet meer verdwaalde, maar direct op de plaats kwam, waar hij 14 dagen vrij logies kreeg. De ontwerp-dienstregeling voor de Nederlandsche Spoorwegen ligt thans voor belanghebbenden op het Secretariaat van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor de Zeeuwsche eilanden te Middelburg ter inzage. „Het Volk" weet mede te deelen, dat aan 5 ambtenaren bij den Raad van Arbeid alhier, onder wie 4 tijdelijke, is aangezegd, dat zij 'in den loop van het le halfjaar 1924 zullen worden ontslagen. Vlissingen. B. en W. stellen den Raad voor, een paar perceelen weiland aan den Nieuwen Vlissingschen weg tot nu toe verhuurd aan den heer J. Goedbloed, doch sedert eenigen tijd in gebruik voor stort plaats voor den reinigingsdienst, uit de pacht te nemen en wel gerekend zijn in te gaan 25 November en 25 Mei 1923, en voor laatstbedoeld perceel f50 terug te betalen voor te veel betaalde huur. Ook stellen zij voor twee perceelen bij het voormalig fort „de Nolle" uit de pacht te nemen, welke tot nu toe voor f150 per jaar waren verpacht aan de intus- scben ontbonden voetbalvereeniging „Con cordia", welke vereeniging f75 pacht ten achter is, welk bedrag nog zal worden ingevorderd van de betrokken personen. In het gemeente-ziekenhuig werden gedurende 1923 verpleegd 259 patiënten met 14.165 verpleegdagen, een aantal dat nog nimmer werd bereikt. Het groote aantal verpleegdagen is vooral daarom van belang, omdat dezer dagen door den betrokken minister is bepaald, dat Alge- meene Ziekenhuizen met ten minste 40 bedden en ten minste 14.000 verpleeg dagen per jaar, als opleidingsinrichting, kunnen worden erkend, zoodat leerling verpleegsters die van hier uit het di ploma voor ziekenverpleging behalen, niet meer zooals voorheen nog een jaar in een groot ziekenhuis moeten gaan wer ken, maar dadelijk volledig bevoegd zijn. Voor de zusters dus van veel belang. (VI. Ct.) De stoomvaart-maatschappij „Zee land" tracht het comfort voor de reizigers zooveel mogelijk te verbeteren. Er wordt nu weer op de schepen een verbetering aangebracht. Het promenadedek van de schepen is vooral bij mooi weer een aan genaam verblijf. Bij guur weer en n]s er een strenge bries staat is het verblijf daar echter niet zoo aangenaam. Hierin zal njr verbetering komen, want de pro menadedekken op de schepen zullen met spiegelglas worden afgesloten. Goes. De N. Z. Crt. deelt Zaterdag mede, wat ons Vrijdag reeds bekend was, maar wat wij niet walden publiceeren, n.l. dat onze Burgemeester wederom naar el ders om gezondheidsredenen is vertrok ken. Tot 20 Februari is hem ziekteverlof verleend. De Bondsring van Geref. J.V. hield Zaterdag zijn 11e jaarvergadering alhier onder voorzitterschap van Chr. Melse. (Jit het jaarverslag bleek, hoe de Ring dit jaar werkte. Het vereenigingsleven is vrij goed, doch naar hooger moet gestreefd. Vooral werd de nadruk gelegd op trou wer bezoek. Door den voorzitter werd een onderwerp geleverd, getiteld: „In nieuwe banen". De oorzaak van 't weinig bruisen van 't vereenigingsleven ligt aan te weinig geestdrift en te weinig kennis. Kennis kan gemakkelijker aangebracht worden dan geestdrift. Daarom zij iedere ringbezoeker een ijverige propagandist. De moeilijkheid van vergaderen tusschen twee eilanden is groot. Niet dan door Ringspiitsing kan dit verholpen worden. Een drukke gedachtenwisseling volgde. Verwijzende naar de in dit nr voor komende advertentie, herinneren wij aan de lezing van dhr Hofman uit Amsterdam op a.s. Woensdagavond in de melksalon Bustraan over: „Het Collectief Contract" Waar dit contract in onzen tijd zoowel geprezen als gecritiseerd wordt, wekken wij gaarne tot een druk bezoek op, temeer daar de spr bij ervarjng thuis is in dit contract. Morgen wordt in het veilingsgebouw de eerste Prov. Pluimvee-tentoonstelling gehouden. Vandaag was men ijverig aan den opbotiw bezig. Morgen meer van deze belangrijke expositie. Waarde. Zaterdagavond hield de var kenshond „Nieuwe hulp" alhier haarjaar- lijksche vergadering onder voorzitterschap van den heer Jan Bom, die bijgewoond werd door 16 van de 41 leden. Na het lezen der notulen werd door den pen ningmeester C. Kopmels rekening gedaan, waaruit bleek, dat de inkomsten bedroe gen. f 371,30 en de uitgaven f 204,02, al- zoo een saldo van f 167,28. Voor 3 ge storven of afgemaakte varkens werd te rugbetaald f 85,22. Het aftredend bestuurs lid dhr. C. Dane werd herkozen. In de vacature J. Braam, die bedankt heeft, werd gekozen de heer Joh. van de Vrede; in de vacature M. Krijnsen, die bedankt heeft wegéns gezondheidsredenen, werd gekozen Q. Schier. Kloetinge. Vrijdagavond vergaderde de vereeniging van Oud-leerlingen van den Landbouwwintercursus. De beer Blok leidde de vergadering. Ook was aanwezig de heer Stevens, Rijkslandbouwconsulent. De secretaris geeft zijn jaarverslag. Het ledental bedraagt thans 37. De penning meester C. Eversdijk geeft eveneens zijn jaarverslag. Zijn rekening sluit in ont vangsten op f 99.305 en in uitgaaf op f 37.40, batig saldo f 61.915. Het saldo van 1922 bedroeg f 42.315. De heeren A. Blok en Noteboom worden herkozen respect, tot voorzitter en bestuurslid. Tot afgevaardigden worden gekozen de heeren W. N. van Liere en A. Zandee, plaatsver vangers de heeren W. Oostingh en Job Sinke. Aan de orde fs verkiezing der leden van de Vraagpuntencommissie, waarvoor de lieer Oostingh niet meer in aanmer king wenscht te komen. Na eenige bespre kingen besluit het bestuur eenige veran dering daarin te brengen. Als nieuwe leden worden gekozen de heeren W. N. van Liere, G. de Dreu en L. van de Linde, terwijl de heeren Zandee en Sinke zitting in de commissie blijven houden. Gevraagd wordt wie een proef wil nemen met Upselum tegen de strepenziekte bij de gerst. De voorzitter deelt mede, dat de gehouden excursie naar Roosendaal een zeer interessante was en stelt voor, deze excursie nog eens 'te lierhalen. Om trent het a.s. 10-jarig bestaan der ver eeniging stelt de voorzitter voor, dit fees telijk te herdenken. Besloten wordt, den datum op 15 Februari te stellen. Met het oog op eventueel kastekort geeft de heer Blomaard de vergadering in overweging dit jaar alleen de contributie eens te ver dubbelen, n.l. f2, daar er in 1924 een paar feestelijkheden plaats hebben. Inge komen is het volgende vraagpunt: Welke factoren zijn van invloed op de omstan digheid dat in het landbouwbedrijf lager loonen worden betaald dan in de in dustrie? De heer Stevens geeft eenig ad vies omtrent een en ander. Wolfaartsdijk. Vrijdagavond hield de 'ijsvereeniging „De Wieel" een f eestverga dering in het gebouw „Tavenu", ter vie ring van haar 5-jarig bestaan. Door den vcorz. der vereeniging, dhr N. de Kater, werd een openingswoord gesproken, waar in o.a. werd medegedeeld, dat door iemand die onbekend wensehte te blijven, aan de vereeniging werd aangeboden een vlag met stok, waarop was afgebeeld de schaatsen- sp-o-tt. De tweede voorz. der vereeniging M. Kloosterman, bracht een woord van dank aan den schenker van deze vlag, hoewel het hem speet, niet den naam te kunnen noemen. Hierna werd overgegaan tot uitreiking der prijzen van de laatstgehouden wed strijden. Hardrijden le prijs, J. de Jager Lz., 2e pr. idem, 3e pr. L. de Jager Gz., 4e pr. C. Klompe; schoonrijden: le pr. H. van I waarden, 2e pr. J. C. Koert, 3e pr. J. Noteboom, terwijl nog een demo-n- stratieprijs werd toegekend aan J. de Ko- ning, zoon. van den oud-kampioen. 'Aan dhr C. C. J. de Koning werd uitgereikt een souvernir. Dhr De Koning zeide zeer erkentelijk te zijn voor dit aandenken. Hij stelde zich bereid om kosteloos onderricht - te geven in het beoefenen van de schaat- sensport en hoopte, dat het hem nog eens moge gelukken dat een of meer van zijn- leerlingen deel zullen nemen aan het rijden om het kampioenschap en dit moge ver werven. Hindernisrijden. Prijzen kunstvoorwerpen j le pr. J. Klompe, 2e pr. J. de Brad, 3e pr. j P. Lindenbergh, 4è pr. P. Koeman, 5e pr. j P. Phernamb'ucq, troostprijs T. van Strien. i Kruiningen. Vrijdagmiddag vergaderde j de gemeenteraad alhier. Afwezig met ken- nisgeving dhr Minnaar. Ingekomen stuk- j ken: Goedkeuring van ged. Staten op de j pensioenregeling der gemeente-ambtenaren toestemming tot het aanvaarden hunner j benoeming, van de personen die in de vo- i rige vergadering gekozen werden voor de functies: lid der comm. van Toezicht i op het o. 1. o., idem op de bijz. sch. lid der comm. tot wering van het school- i verzuim; lid van het burg. armbestuur; j comm. van toezicht op de gasfabrieken; voorts bericht van Ged. Staten om hun goedkeuring op de begrooting 1924 in te j houden tot 1 April a.s. Aan de orde is een voorstel om bij- de Kroon in beroep te gaan van een besluit van Ged. Staten tot vernietiging van bet raadsbesluit van 13 Juli 1923, betreffende het weigeren van gelden aan het bestuur, der R.K. bijz. school te Hansweert, voor het inrichten van een terrein voor het onderwijs in lichamelijke oefening. De voorz. zegt, dat B. en W. een ontwerpbesluit hebben op gemaakt, om dit bij de Kroon aanhangig te maken. Dit wordt met alg. st. aange nomen. In de rondvraag vraagt dhr Kole, of B. en W. het niet noodig oo-rdeelen, hiet het oog op het drukke vfrkeer op de wegen, en jiet vele verlo-ren gaan van macadam, om een wals aan te schaffen. De voorz. betwijfelt, of er zooveel maca dam verloren gaat, en ten tweede wil men altijd een wals hebben, in den tijd wanneer iedereen dit wenscht, doch hij wil gaarne nota nemen van deze twenken. Dhr Kole merkt verder op-, of het B. en !W' ook opgevallen is, dat de „Armen- hoek" zoo slecht verlicht is'. Ook dit zullen B. en W;. onderzo-eken. Dhr Visscher vraagt of de gemeente-ambtenaren en -werklieden bij instructie een jaarlijksch verlof toege kend Wordt. Die voorz. antwoordt, dat dit niet het geval is, doch wanner men zulks wensehte, dit nooit geweigerd is. Dhr Visscher meent, dat het beter is, een be paalden tijd toe te kennen, daar het an ders meer een gunst is, ook dhr. Kok is dezelfde meening toegedaan. De voo-rz. is niet van dezelfde meening, zoo-als het thans gaat, gaat het goed, doch wenscht de 'Raad verandering, d-an zal deze zaak on derzocht worden. Hoedekenskerke. In de raadsvergadering van Vrijdag geschiedde na de gebruike lijke Nieuwjaarstoespraken van den burge meester, mededeeling van de verdaging door Ged. Staten van de goedkeuring der gemeentebegro-oting 1924, van de kasop name bij den gemeente-o-ntvanger, wiens boeken en kas in orde bevonden zijn; van den verko-o-p dm- veldwachterswoning aan A. Provoost voo-rr f 1406. Tot schatter der dranklocalen werd benoemd J. la Grand met 4 st. tegen 3 -op den mede voorgedra- gene, M. Ailewijn. Tot lid der Oommigsie tot wering van schoolverzuim voor wijk B (vacature J. Nieuwendij-k) wordt be noemd dar M. Walraven, die de benoeming aanneemt. Vastgesteld jvordt het ko-hier Hondenbelasting, waarop zijn aangeslagen de eigenaars van 95 henden tot een bedrag van f 191. Na ampele discussie over den slechten toestand van het gedeelte van den Slabbek-o-o-rnschen dijk I tot de hofstede van P, Hoo-ndert te 's Gravenpolder, wordt besloten, allereerst eens te informeeren wat -de mede-belanghebbenden, allen in woners van 's Gravenpolder en die ge meente, de polder Middelzwake en eenige instellingen aldaar, finantieel bereid zijn daarin bij te dragen en alsdan nader te overwegen, of finantieel tot verharding van dat wegsgedeelte kan worden over gegaan, alsmede het Waterschap Hoede kenskerke te vragen, of dit bereid is, als dan de daaraan sluitende wegen, die daar bij' in onderhoud zijn, ook te verharden. Biji -de rondvraag kwamen nog verschil lende zaken als steenklop-pen, havenslijk- Werwijdering, en gneeuwopruiming ter 'sprake. lerseke. Hedenmorgen viel de 87-jarige Jacobus Koster, sinds jaren door zijn be trekking als oproeper bij publieke koop dagen alom bekend en pas van een zware ziekte hersteld, van een trapje in den kelder en was eenige uren later aan de gevolgen overleden. De verzending van oesters naar Doitschland, die een paar jaar -geheel stilstond, is sinds gisteren weer geopend. De invoer is niet langer verboden. Als monsters zijn reeds een 20.000 stuks ver zonden. In de Zaterdagavond gehouden jaar- vergadering der Y. Dl kiesvereeniging werd in -de plaats van dhr Kosten, die aan de beurt van aftreden was, en zich 'niet meer herkiesbaar stelde, tot voorzit ter gekozen J. J. v. d. Peijl. Kortgene. Vrijdag vergaderde de Onder linge Yeeverzekering-Maatschappij „N.- Beveland". Uit bet jaarverslag bleek, dat er in het jaar 1923 zijn gestorven 28 paarden -en 4 koeien, terwijl er 8 paarden ien 1 koe onteigend werden. De betaalde premiën hebben bedragen voor de paar den, ouder dan 3 jaar, na aftrek, der restitutie, 2,3 pet. -en voor paarden?' be neden 3 jaar 1.73 procent; voor de koeien 1 s/4 pet. Daar, tengevolge der vleeschkeuringswet, alle gestorven-paar den voor de consumptie worden afge keurd, wordt, besloten de premie der af- deeling paarden met V2 pet. .te verhoo- gen. De inleg voor nieuwe leden, welke ten goede komt aan de Reservekas, wordt voor beide afdeelingen vastgesteld op V2 pet. Als bestuursleden worden her kozen de periodiek aftredende heeren A. Hartog en J. M. Bom. y Domburg. De Vrijdagavond gehouden Raadsvergadering werd geopend met een rede van -den voorzitter, waarin deze de hoop uitsprak, dat het jaar 1924 in vele opzichten heter mag zijn dan het voor gaande, zij het -dan ooik, dat in 1923 wel redenen waren, tot vreugde, hetgeen over tuigend bleek bij het -Jubileum van H. M. de Koningin. Spr gaf een overzicht van het belangrijkste, dat in 192-3 geschied was, hij hoopte, dat de tijden mogen ver beteren, en dat, wanneer de Koninklijke familie in den loop van het jaar Zeeland bezoekt, de Zeeuwen zullen toonen, haar waardig te kunnen ontvangen. Hij sprak den wensoh uit, dat H. M. dan ook Dom burg zal bezoeken zooals zij dit 30 jaar geleden deed en eindigde met de beste wenschen aan de raadsleden zo-owel in hun kwaliteit als in hun particulier leven. Dhr Elout dankte den voorz. en bood hem wederkeerig goede wenschen van den Raad aan. Hij meende, dat al eenige tee kenen van verbetering in den algemeenen toestand waren te bespeuren en hoopte, dat ook de Raad, rekening houdende met de hoogstnoodige bezuiniging, met moed de toekomst tegemoet zou gaan. Dte voorz. deelde verder mede, dat slechts 4 kinderen zich hadden opgegeven voor het voortgezet enderwijs na den leerplichtigen leeftijd. Besloten wordt a-dhaesie te betuigen aan het adres der gemeente Werkendam. De gemeentelijke vergoeding, bedoeld in art. 103, 4e lid der L. O -wet 1920, aan de Bijzondere school uit te keeren wordt be paald op f 977,34, die voo-r de vervolg cursus op f 29,70, liet- v-oorschot voor 1924 op f 860. Besloten wordt den ge meentewerkman, L. Maas, op zijn ver zoek, op de meest eervolle wijze, onder dankbetuiging ontslag te verleenen uit zjjn betrekking met 1 April a.s. en sollicitan ten voor die betrekking op te roepen op een aanvangstractement van f 15 p. week. Die voorz. gaf daarna een uitgebreid over zicht van een tusschen de gemeente en de A.Z.E.M. gerezen verschil inzake huisaan sluitingen. De raad hechtte zijn goedkeu ring aan de stappen, die in (leze door B. en (WL zijn gedaan. Een uitgebreide discussie volgde daarna over de vaststelling van de huur der Volkswoningen. De meerderheid van B. en Wl acht de risico bij verlaging van huur te groo-t. Dhr De Visser stelt een andere \yijze van huurb-erekening voo-r. Besloten wordt, dat B. en W. in een vol gende vergadering nader advies zullen uit brengen. Van het gemeentebestuur van Zoutelande is een bericht ingekomen, dat zij voornemens zijn de Boudewijnskerksche weg te verharden en waarbij' zij in over weging geven, ook de Geertse's weg te verharden. B. en W. meenden dat de kos ten in verhouding tot het belang der ge meente te boog zouden zijn. Dhr De Visser zou gaarne nog eerst overleggen met de belanghebbenden. Daartoe wordt besloten. Z-uster Traas vraagt een lantaarn voor haar woning te willen aanbrengen. B. en Wl. stellen voor aan het verzoek te vol doen, maar dan ook in de Wijngaardstraat nog een lantaarn aan te brengen. Die hrn De Visser en Francke meenden, dat met 1 lantaarn, die in de Heerenstraat, kon wor den volstaan. Het voorstel van B. en Wl wordt daarna met 5 tegen 2 stemmen, die van laatstgenoemde heeren, aangenomen. Meliskerke. Vrijdagavond gaf de Chr. Zangvereeniging „Die Lofstem" haar 3de uitvoering. De voorz. der vereeniging, dhr L. Adriaanse, opende het samenzijn en gaf daarna de leiding over aan den directeur, dhr P. Iluibregtse, van Serooskerke, om Verder het program af te werken, hetwelk bestond uit 15 nummers. Gezegd mag wor den, -dat deze go-ed tot hun recht kwamen. Op verzoek van enkele toehoorders wer den -de stukken „Welsch lied" en „D-e Klok der genade" nog eens herhaald. De opkomst was, door het ongunstig weer, niet b-ijzonder groot. Hulst. Vrijdagnacht hoorde de lieer Prudent de Moor, in de Gèntschestraat, de bel van den deurovergang. Met een revolver gewapend begaf hij zich naar beneden, maar er was niemand te vin den. Bij onderzoek bleek dat de kassa, waarvan het 110. is 4421136343, met een inhoud van ongeveer f 50 was verdwenen. De ongewenschte bezoekers zijn vermoe delijk langs achter binnengekomen, heb ben toen een raam van de keuken op geschoven, zijn door de kamer, waar een Lips' brandkast, welke zij echter onaan geroerd liebben gelaten, gegaan en ver volgens in den winkel gekomen, waar zij de kassa medenamen, en zijn toen door de winkeldeur, waarop de sleutel stak, vertrokken. Ook bij den heer Metsers is mede een poging tot inbraak gepleegd. Men is er in den kelder geweest, maar er wordt ni.ets vermist. Ook is ingebroken bij wed. Jos. yan Waesberghe. Men is langs ach ter binnengekomen. Er wordt alleen een ^heerenjas vermist. (Zei.) Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Wierden G. van Montfrans te Sommelsdijk; te Polsbroek T. Lek- kerkerker te Delft; te Oosterend G- de Vries te Stedum. Aangenomen naar Wouterswoude door W. Wesseldijk te Schoonhoven; naar Niéuw Dordrecht door J. Wartona, cand. te Zevenaar. Geref. Kerken. Beroepen te Heinkenszand C. W. Keur, cand. te Driebergen. Cbr. Ger. Kerk. Bedankt voor Harlingen door H. Hoo- gendoorn te Vlaardingen. Geref. Gemeenten. Aangenomen naar Krabbendijke door M. Hofman te Rijssen. (Standaard.) Heinkenszand. Gekozen 'bij de Geref. kerk lot ouderling dhr. Jac. Dominicus, zulks in de plaats van dhr. C. Wcstveer, die voor zijn benoeming had bedankt. Het getal predikants-vacatures in de Ned. Herv. Kerk bedroeg op 1 Jan. 1924 in het geheel 247, tegen 246 op 1 Jan- 1923 en 255 op 1 Juli j.l. Verdeeld naar dé provincies waren in Gelderland 32 plaatsen vacant, in Zuid-Holland 44, Noord-Holland 39, Zeeland 19, Utrecht 11, Friesland 28, Overijsel 14, Groningen 22, Noord-Brabant 17, Limburg 7 en Drente 14 plaatsen. In 1923 zijn 18 predikanten overleden, 13 emeritus geworden, 5 tot een anderen werkkring overgegaan. Op nieuw in dienst zijn getreden 11 predi kanten, die emeritus waren of uit 't bui tenland zijn gekomen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 2