Bank voor Zeeland Onderwijs. Staten-Generaal. Gemengd Nieuws. Deposito's tot 5 pCt's jaars. Alle Bank- en Effectenzaken. Spaarbank 4.08. daurcl. Het is qnze dure plicht om als Groen te streven naar eein staatkunde, welke rekent met de beginselen van Gods Woord. Dtoen wij dat met de leuze van Groen: In ons isolement ligt onze kracht, n.l. in onze zelfstandigheid, in onze beginselvastheid. Bepaalde spreker zich hoofdzakelijk tot de politieke loopbaan van Groen, hij ver telde ook van zijn onderscheidene andere werkzaamheden. Hij schetste kortelijk zijn karakter en illustreerde een en ander met anecdotische bijizondevheden uit zijn staatsmans- en huiselijk leven. Tenslotte kreeg men een indruk van de grqote ontroering welke het verscheiden wekte van den man, wiens kernspreuk was ,,Dat ik vertere, als ik maar nuttig ben". De vergadering bracht door haar ap plaus en de voorzitter door waardeerende woorden den heer Sliggers dank voor zijn schoon en van zeer veel studie ge tuigend referaat. Geen wonder dan ook, dat op zulk een referaat een hoogstaande, helaas om des tijds wille te korte, bespre king volgde. Deze zeer interessante studie over Groen van Prinsterer is waard in breede- ren kring dan de Goesche kiesvereeniging alleen gehoord te worden. Indien de heer Sliggers bereid gevonden werd ook voor andere kiesvereenigingen zijn referaat te houden, zouden velen een dankbaren en leerzamen avond kunnen hebben. - Vrijdagavond vond in bet gebouw der C. J. V. alhier een danswedstrijd plaats, tusschen 12 heeren der Goessche damclub (9 lie klassers en 3 Ie klassers) en 12 leden der C. J. V. UitslagGoessche Damclub gew. 13 partijen, verloren 9 en 2 remise. Vlissingen. B. en W. stellen den raad voor, 96 vierk. M. grond aan de Noord zijde van de Van der Manderestraat te verkoopen voor f704. Verder stellen zij voor, het bij de keurmeesters in gebruik zijnde lokaal op de groote Markt aan den vee- en vleeschkeuringsdienst te ver huren voor f 100 p. jaar en aan dat kan toor voor f 220 verbeteringen aan te brengen. Nog wordt ter goedkeuring aan geboden een instructie voor den veearts, die met de herkeuringen wordt belast, waarvoor f 15 per herkeuring zal worden betaald. Rilland Bath. Alhier werd door den Keuringsdienst van Waren te Goes bij een paar melkverkoopers proces-verbaal op gemaakt. Een wegens onzindelijkheid en een wegens verdunning van melk en ge toonde 'brutaliteit tegen den ambtenaar. G,G. Crt") lerseke. Door het stembureau is in de plaats van dhr J. Hubregtse tot lid van den raad gekozen verklaard dhr G. de Ja ger. Ovezand. De raad vergaderde Vrijdag. 'Afwezig met kennisgeving D'. van den Dries. Geregeld werd de belastingheffing voor 1924. Op de inkomstenbelasting en de vermogensbelasting zullen 50 opcenten ge heven worden tegen 70 over 1923. Het percentage voor de plaatselijke inkomsten belasting werd verlaagd van 2 op lVa procent. Ook werd besloten een op een gemeente-eigendom drukkende erfpacht al te koppen. Hansweert. Het Fxansche sleepschip „Saturne" schipper Schouwenaar, ko mende van Antwerpen naar Duitschland, voer bij liet binnenvaren van de sluis zoo hevig tegen den sluismuur, dat deze ern stig beschadigd werd. Het schip zelf bekwam geen noemenswaardige averij en kon na borgstelling de reis voortzetten. Het N ederlandsche sleepschip „Damco 13" schipper de Jong, is gister nacht met het opkomen van' het water onder een houten klos van een der inj de haven staande ducdalven blijven zit ten, waardoor een groot gat in het schip is ontstaan. Daar deze averij boven wa ter was, kon het schip zijn reis naar Rot terdam voortzetten. - Wissenkerke. Gistermiddag had de werkman Jac. Zwemer 'het ongeluk, in aanraking te komen met een der schijven van de dorschmachine op de hofstede bij den landbouwer G. Leendertse. Zwaar gekneusd werd hij opgenomen. Wegens de hevige pijnen kon niet juist worden vastgesteld welke lichaamsdeelen ge kneusd waren. Dr Fret verleende de eer ste hulp. Arnemuiden: Donderdagavond werd on- groote belangstelling de derde ouderavond In de Chr. school alhier gehouden. Die voorz., dhr I. Cornelisse sprak na opening een kort openingswoord en gaf daarna het woord aan den vice-voorz., dhr P. v. Belzen. Deze hield in alle eenvoudig heid een referaat- over: Waarom willen wij Chr. Onderwijs?" Hij deed duidelijk uitkomen, dat de zaak van 't Chr. onder wijs een beginselkwestie was. Een Chris tenouder die zijn doop verstaat, kan n'ei tevreden zijn met neutraal onderwijs. Wij moeten de kinderen niet verhinderen tot Jezus te gaan. En hoe zullen ze tot hem gaan als ze nooit van Hem hooren? Want op de neutrale school is de Bijbel contra bande. Alsnu kregen de ouders gelegen heid om in de pauze het werk der leer lingen te bezichtigen. Nadat de verga dering heropend was, hield dhr C. Geer vliet een leerzaam betoog over: „Tucht en tuchtmiddelen". Duidelijk deed spr u't- komen, dat er in dit opzicht samenwerking moet zijn tusschen school en gez'n Hoe dikwijls gebeurt het echter, dat, wat de onderwijzers moeizaam opbouwen, met en kele woorden door vader of moeder weer afgebroken wordt. Zoodoende wordt het prestige van den onderwijzer ondermijnd en dit kan niet anders dan tot groota fechade van het onderwijs zijn. Met aan dacht werd dit betoog gevolgd. De ver gadering zong nu en dan een Chr. lied en een enkele keer werd er chocolademelk geschonken. Daar de rondvraag niets op leverde, sloot de yoorz. de vergadering, liet zingen Ps. 72:11, en ging het hootfd der school, dhr v. d. Graaff, voor in dank gebed. 't Was voor de vereeniging een goede avond. Een zevental ouders gaven zich op als lid der schoolvereeniging. Biggekerke. Donderdagavond hield de kolenvereen. Helft Elkander haar 2e jaar- vergadering, onder voorzitterschap van dhr P. Jaose. Aanwezig waren 22 leden. Na opening en lezing der notulen kwam het verslag van den secr. P. Wijkhujs. Aan de leden werd in het afgeloopen jaar verkocht 16.048 K.G. kolen of 2006 H.L., 3720 K.G. bruinkool en 7250 Friesfche turf. In opslag waren nog -229 H.L. en 1680 K.G. bruinkool. Thans (met 't sluiten van 't boekjaar) 27 H.L. en 115 K.G. bruinkool. Het ledental steeg van 95 tot 106. Uit 't verslag van den penningm. Js. Dekker bleek, dat aan Mengeld ontvangen was f 4213.93 en uit gegeven f3557.07. Dus een tegoed aan de leden van f 656.86. Huishoudelijke boekhouding: Nog is er een nadeelig slot van 44.66, doch de aanwezige brandstoffen in de opslagplaats dekken de schuld en er is zoodoende nog een batig slot van ongeveer f68. De herkies bare bestuursleden A. de Witte en Joh. .lobse werden herkozen, en het bodeloon werd gebracht op 4 cent per eenheid. Daarna sluiting. Westkapelle. Alhier is door de politie in beslag genomen een vermoedelijk valsch kwartje, dragende de beeltenis dei- Koningin en het jaartal 1911. Owl-Vossemeer. Bij Kon. besluit is de heer C. W. Snijder herbenoemd tot bur gemeester dezer gemeente. GOES. Kantoor Groote Markt 21. Dir. Mr. ANT. VAN BERCKEL. Telefoon 74 en 204. Adj.-Dir. JOS VELTHUIJSE. In- en verkoo{i van VREEMOE VALUTA, sssfflwreS contant aCs op Severing. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Goes door M. Hofman te Rijssen (Standaard). 350-j a r i g bestaan der _N e d. II e r v. Gem. t e Midd elb ur g. Kerk voogden der Ned. Herv. Gem. alhier heb ben besloten om te trachten gelden bij elkaar té brengen, met het do-el als blij vende herinnering aan deze heugelijke gebeurtenis! een gedenkraam in de Nieuwd Kerk te plaatsen. Zij beoogen daarmede een tweeledig doel, vooreerst en voor namelijk het stichten van een gedenk- teeken, maar tevens het restaureeren van dat gedeelte der Nieuwe Kerk, dat nog steeds door gebrek aan geldmiddelen op herstel wacht, en dat daardoor een con trast vormt met den gerestaureerden Noord- en Westgevel dier kerk. Zij namen met vrijmoedigheid dit besluit, omdat hun bij onderzoek gebleken is, dat op regse ring s steun niet te rekenen valt, terwijl zij meenden dat een gebouw met zooveel liistorische herinnering voor verval moet behoed worden. Dezer dagen worden cir culaires, waarin om steun gevraagd wordt, verzonden. Bij 'hiet gehouden examen der Modevakscholen te 's-Gravenhage slaagden voor leerares mej. Vleugel, en voor costumière mej .de wed. Men nes, beiden te Middelburg. (M. C.) 'Geslaagd voor het accountants examen de neer W. N. de Blaeij, te Rotterdam, voorheen te Hansweert. 'Geslaagd te Utrecht voor het candidaatsexamen geneeskunde P. M. Vermet, van Oudvossemeeren voor het candidaatsexamen rechten de da mes A. J. Boer en A. v. d'. Heuvel. De rijk'skweekscholen. Men meldt aan de Msb. uit onder wijskringen Men bedoelt met het veranderen van alle dagnormaalscholen in rijks kweekscholen met 4 leerkrachten, een gelijkmaken, een nivelleeren, zoo men wil, van heide instellingen, die oor spronkelijk nog al van elkander ver schilden niet het minst ook in den omvang van het leerplan. De nivel leering is in hoofdzaak bedoeld van onder af, dus door een omhoog bren gen van het peil der tegenwoordige dagnormaalscholen. De mogelijkheid bestaat, dat door dezen maatregel een twintigtal der thans nog besta,ande dagnormaalscholen zullen opgeheven worden, waar ieder der opleidingsin- riebtingen zich een bepaald rayon zal aangewezen zien, van waaruit de leer lingen zich kunnen aanmelden voor een aangewezen school. Tweede Kamer. De heer Dresselhuijs was ook gis teren de eerste hij de replieken. Zijn nieuwsgierigheid bleek niet bevredigd. En de vertegenwoordiger van een uit stervende partij, als de zijne is, bleek ook den moed te hebben om de hee ren Schokking, Rutgers, enz. op hoo- gen toon de les te lezen. Alleen dhr Nolens had schuld bekend, zoo zei de liberale moralist, dhr Schokking schijnt ook wel berouw te hebben, maar dhr Rutgers heeft het sophisme ten top gevoerd. Dhr Dresselhuys bleef branaena nieuwsgierig naar „het accoord van 1922". In het slot van zijn rede was hij niet gelukkig. Rij betoogde, dat dhr Schokking niets zei over een eventueele bereidwilligheid, om met links samen te werken, maar de heer v. Boetselaar zfeide te De venter, dat de jongere C.-H. daarvoor wel voelen. De heer SchokkingDe heer v. Boetselaar is hier. U moet hem eens vragen, of hij dat gezegd heeft. De heer Dresselhuys: Ik lees het in de „N. R. Ct." en het is niet te gengesproken. De heer SchokkingU moet het ver slag in „De Nederlander" lezen. Dhr DresselhuysVerwacht dan, een nadere verklaring over die be reidwilligheid der C.-H. Onder het spreken van den heer Dresselhuys kreeg Duys nog een rake terechtwijzing van den voorzitter over een vrijpostige interruptie. „Ik kan den heer Duvs mededeelen, dat de heer Dresselhuys niet om een souf fleur heeft gevraagd", zei dhr Kooien. (Groote vroolijkheid). Ook dhr Troelstra was nieuwsgie rig. Hij wilde o zoo graag weten, of er in ae R.-K. fractie thans eenheid is ten aanzien van de Vlootwet. Wan neer dit het, geval is, acht hij dat geen gunstig teek'en, wat we wel wil len geiooven. Aan het slot kwam de ware dema goog weer aan het woord. Hij her innerde er aan, dat de regeering blij kens haar verklaring nog steeds op hetzelfde standpunt staat: „veiligstel ling van de vloot vóór veiligstelling van den gulden" en betoogde dat het volk wordt bedrogen. De heele crisis is niets anders dan een handige ma noeuvre en dat beteekent koren op den molen der fascisten. Daarom diende hij een motie in, waarin als het oordeel der Kamer wordt uitgesproken, dat onverwijld Ka merontbinding dient plaats te hebben. De heer Wijnkoop interrumpeerde heel gevat: Je komt toch altijd' weer bij ons terecht, wat Troelstra nu wel niet als een complimentje zal hebben opgevat. Ofschoon de roode leider Woensdag had verklaard, met Kamerontbinding volstrekt geen haast te hebben, strek te zijn motie gisteren niettemin om de- Kamer te doen uitspreken, dat die. ontbinding onverwijld diende plaats te vinden. Blijkbaar het resultaat van een kleine aanmoediging die de roode lei der van zijn geestverwanten ha,d ge kregen. Dr van Ravesteijn, die de roode fractie bij zijn repliek al had dwars gezeten, omdat ze nog altijd zich over geeft aan de ..illusie" van een samen gaan met de katholieke partij had een lintwormmotie in elkaar gedraaid, waarin een vrij volledig beeld werd gegeven van de verschillende fases der kabinetscrisis, en die minstens een halve kolom in de „Handelingen'' zal beslaan. Natuurlijk worden Dinsdag beide moties verworpen. Toen later dhr Marchant het woord voerde was een zekere geprikkeldheid tusschen de beide „.democratische'1 fracties, die het meestal nog al tame lijk goed met elkaar kunnen vinden, oorzaak van een incident. Toen n.l. de vrijzinnig-democra tische spreker den heer Schaper ver zocht hem niet 'te storen in zijn be toog door te luide conversatie, viel deze heet gebakerde socialist plotse ling in een scheldpartij uit, waarbij hij de fractie-Marchant, die hem naai hi] beweerde stelselmatig hindert als hij het woord voert, voor „brutale honden" uitmaakte. Een paar oogen- blikken van heftig gekijf over en weer brachten de Kamer ietwat in opschud ding. Dhr Marchant betoogde overigens, dat er thans geen aanleiding is tot Kamer ontbinding; die was er we) op 26 October. Een' Kamerontbinding zou bovendien geen democratische meerderheid kunnen forceeren, zooal9 de heer Schaper wilde. Volgens spr. zou het Kabinet sterker hebben ge staan, wanneer het den Minister van Financiën haa losgelaten. (Minister Colijn heeft het bij de link'sche hee ren blijkbaar gedaan!) Dhr Schokkmg vroegWie is er verantwoordelijk voor de opdracht aar! de rechterzijde? Spr. weet het niet, hij zou het wel willen hooren. De' lièer Dresselhuys kon ook niet be wijzen, dat rechts belemmeringen heeft in den weg gelegd voor de vor ming van een linksch ministerie. Uil wat spr. in eersten termijn heeft ge zegd over de poging van den heer Beelaerts, zou men heel iets anders kunnen afleiden. Spr. komt tot hel accoord van 1922. De heer Lobman heeft te veel beteekenis gehecht aan wat toen is gebeurd. Dat accoord was echter niets verschrikkelijks. Zouden de partijen van links geen accoord noodig hebben, wanneer zij een re geering vormden? Spr. antwoordt den lieer Dresselhuys dat het vervallen van het accoord 1922 niet beteekent, dat de natuurlijke samenwerking tus schen -de groepen van rechts heeft opgehouden. Duidelijker kan spr. hel met zeggen. Van de slotrede van minister Ruys melden wij nog, dat Z.Exc. zich niet geroepen achtte, om zich hier te ver dedigen tegen krantenartikelen, en zal dat ook niet doen, behalve ten aan zien van het verhaal, dat er weer een ontwerp-vlootwet zou zijn. Daarvan is absoluut niets waar. De zaak' wordt onderzocht en voorbereid, en spr kan nog niet eens mededeelen wanneer het ontwerp gereed kan zijn. Kamerontbinding zou thans zijn een ongerijmdheid in het kwadraat. Het zal moeten blijken, of er een conflict komt. Thans is er geen; immers de uitspraak der Kamer wordt thans ge ëerbiedigd. Ongelukken. Bij het, kappen van een boom kreeg de polderwerker P. van E. te Heer Hugowaard door het uitglijden yan den beitel een slag tegen het hoofd. Met hersen schudding werd het slachtoffer naar huis ver voerd. Donderdag werd een zevenjarige leerling van een Chr. school te Dordrecht door een auto overreden. Het kind werd naar het gemeentelijk ziekenhuis vervoerd, waar heL twee uur later is overleden. De 17-jarigo O., in Amstenrade woonachtig, geraakte bij het verrichten zijner werkzaamheden op de schacht van staatsmijn Emma, Jusschen twee kolenwagens beklemd. Toen hij er tusschuit werd gehaald, was de dood reeds ingetreden. Gisterenavond is op den Rijswijkschen weg te Den Haag een 44-jarige besteller door een groote autobus overreden. De man was onmid dellijk dood. Goed afgoloopen. Er is weer bijna een ongeluk gebeurd met een luchtschip, dit maal met de „Stenando'&h", het-reusachtige gevaarte van de Amerikaansche marine. Het is het schip, dat de Amerikaansche autoriteiten zich voorstellen, dezen zomer beschikbaar te stellen voor verkenningstochten in de Poolstre ken, met Spitsbergen als basis. Wij meldden reeds dat liet luchtschip gedurende een storm van zijn ankermast werd losgerukt en, als speelhal van den wind, werd weggeblazen. Er was een bemanning van 30 koppen aan boord. Toen het ongeluk gebeurde, stond ei' een storm van 90 K.M. windssnelheid. Aan boord bleef men echter den moed evenwel houden, wat blijkt uit een draadloos telegram van den volgendon inhoud: „Alles wel. Wjj laten ons maar voortblazen. Vermoedelijk zjjn boven Nieuw-Brunswijk. Wjj houden het uit". Men heeft het uitgehouden: een nader be richt uit New-York deelt mede, dat het lucht schip veilig geland is. Nu zit tante „Pos" er mee. In de grootere plaatsen van pns 'land zijn de postwagens schitterend beschilderd met recla me voor de Miss Blanche sigaretten. Overal moet immers iets uitgeslagen worden. Het contract is voor een jaar aangegaan en nu wenscht de fabrikant dezer sigaretten de over eenkomst niet te continueeren. Door contrac tant ten eenre is echter verzuimd in het con tract de bepaling op te nemen, dat contractant ter andere bij afloop de wagens weer in den oorspronkelijken toestand heeft terug te bren gen. Dientengevolge zal tot op den dag waarop een nieuwe contractant zal komen opdagen, de Miss Blanche gratis langs 's heeren straten en wegen blijven rijden, tenzij hel bestuur der posterijen zelf de kosten voor het overschilde ren der wagens betaalt I Zware brand te Amsterdam. Gisterenavond brak te Amsterdam brand uit op de eerste verdieping van perceel Huide- koperstraat 28, dat in eigendom behoort aan Teulings' Vereenigde Drukkerijen te 's-Bosch. De eerste verdieping bleek in lichtelaaie te staan. Van den Magirus-ladder af werden golven water in het gebouw geworpen. In middels was de melding „uitslaande brand" aan de brandweerposten geseind, welke nog meer materiaal deden uitrukken. Omstreeks kwart voor negen was men het vuur oogen- schijnlijk meester en de Magirus-ladder was «weer ingedraaid. Eensklaps echter brak het vuur met elemen taire kracht weer uit op de zolderverdieping, welke nog een tiental meters langer is dan de eerste verdieping. Het vuur bleek van voor tot achter te woeden en over de gelieele breed te van het pand. Binnen enkele oogenblikken sloegen de vlammen zelfs uit het dak, waar- dgor zich ook zware rookwolken en een regen van vonken een weg baanden. 'Ontzaglijke rookmassa's dreven uit het belen dende. perceel', de met Tegen bezwangerde lucht belette den rook op .te stijgen, zoodat deze neersloeg en laag over de straat hing. Op de Weteringschans en het aangrenzende Frederiks- plein pakten zich in enkele oogenblikken zulke dichte rookwolken samen, dat het tramverkeer er ernstigen hinder van ondervond. Het licht ontvlambare en natuurlijk kurk droge decoratie-materiaal als binnen-decors, licht houtwerk, meubelen, enz., bleef intus- schen een waren vonkenregen afgeven welker glinstering in de rookmassa's edn fantastisch schouwspel opleverde. De brandweer was ge leidelijk met 6 motorspuiten en een drietal slangen op de Vechtleiding in actie gekomen, waarmede een waren zondvloed in het bran dende pand werd te voorschijn geroepen. De brand bleek inmiddels een fel stroovuur te zijn geweest; bij gebrek aan verdere brand-; stof was het vunr na omstreeks een kwar tier plotseling gedoofd. De eerste en zolderverdieping zijn totaal uitgebrand. De beganegrond-verdieping leed geen brandschade, doch zal vermoedelijk ern stige waterschade hebben gekregen. Persoon lijke ongelukken vonden niet plaats. Verzeke ring dekt de schade. Re brand had dui zenden nieuwsgierigen doen toestroomen, doch het stratencomplex kon gemakkelijk .worden afgezet. De oorzaak is nog onbekend. Botsing van autobussen. Gister middag zijn te Rotterdam op den Nieuwen Binnenweg twee autobussen in tamelijke vaart tegen elkaar opgereden. Eenige passagiers zijn door glasscherven verwondze zijn in een apotheek binnengebracht en daarna door den geneeskundigen dienst naar het ziekenhuis ver voerd. Poging tot roofmoord. Te Oude Wetering, gemeente Alkemade, leefde eenzaam in een leegstaand zomerhuisje een zwerver, zekere van R„, van wien het gerucht liep, dat hij veel geld had. Dit gaf twee onbekenden aanleiding den man een bezoek te brengen en een poging te doen den man te berooven van zijn schat. Zij hebben f 175 geroofd, doch een poging om hem te worgen mislukte, doordat van R. ze van het lijf wist te houden. De politie vermoedt, dat het tweetal vermoedelijk ook tot het gilde der zwervers behoort. De roofmoord te Etten. Omtrent den te Etten gepleegden roofmoord wordt nog gemeld, dat de bekl. Bals wel de schurk- achtigste van zijn medeplichtigen is. In den nacht van den moord loen het slachtoffer Naalden met messen werd aangevallen, en den strijd spoedig moest opgeven, wilde Bals, toen de arme man op den grond lag, hem den hals afsnijden, doch werd door zijn kame raden tegengehouden. Het geld. vau den ver moorde is nog niet teruggevonden. De Ideeren, die de van moord verdachte mannen op den bewusten nacht droegen, zijn in handen der justitie. Gebleken is, dat het toezicht van overheidswege in de streek, waar de moord is geschied, niet toereikend genoeg is, om de bewoners tegen gevaar to beveiligen. Hoenderoholera. Bij enkele in gezetenen van Voorschoten heerscht onder de pluimveestapel, de zoozeer gevreesde hoender- cholera..De Rijksveeai'ts tracht de ziekte door het inspuiten met serum tegen te gaan. De oplichting met postwis sels. Bij het verhoor van de beide daders van do oplichting der bijpostkantoren te Am sterdam, hekenden zij, behalve j.l. Zaterdag ook een tijd geleden een achttal valsche postwissels, ten bedrage van elk f 400 te hebben geïnd. Aangezien de daarop betrekking hebbende verrefceningsstaten nog niet door het hoofdbestuur der posterijen en telegrafie zijn behandeld, is deze Vroegere oplichting lot dusver niet geconstateerd. Wat overigens den beschuldigde H. betreft, kau worden mede gedeeld, dat dit heerschap een slecht ver leden heeft. IRj is mededirecteur geweest van een te Utreqht gevestigde Voorschotbank. Twee maanden geleden is hij er plotseling van door gegaan, de administratie geheel in den war achterlatend* Of er geld vermist wordt, zal eerst later, nadat de boeken in orde gebracht zijn, kunnen blijken. Voor zijn directeurschap van deze Bank heeft H. te Rhenen een automobielzaak gehad. De jonge man heeft in deze onderneming spoedig het geld, dat zijn ouders daarin hebben gestoken, en dat in de duizenden loopt, weten te ver teren, met het gevolg, dat de zaak gefailleerd is en de oude lui van H. volkomen geruïneerd zy'n. Den laatsten tijd heeft de jeugdige oplich ter veel gereisd. Hij vertoefde vaak in Parijs, waar hij een kantoor gehad schijnt te hebben en verder is hij ook naar Italië en Zwitserland geweest. T ra m i n de s 1 o o tDe van Liefde voorde komende motortram kwam te Terborg door het breken van een as op zijn kop in de langs den weg loopende sloot. E.en passagier werd verwond door glasscherven, doch ove rigens kwamen alle inzittenden, behalve schade aan kleedingstukken, er vrij goed af. Do reis naar Terbprg: moesten zij te .voet voortzetten. Postwissel in handen van een onbevoegde. Aan het postkantoor1 te Heer len zijn wederom stukken in handen gekomen van een onbevoegde. Het betrof een postwissel van de rijksverzekeringsbank aan zekere A., die door een onbevoegde was afgeteekend. Het geld, f30.50, is door den oplichter geïnd. Naar het.„Berl. Tageblatt" bericht, zijn er in het kruitmagazijn van de „Ansalm- schacht" Je Hultschin (Silezië) meer dan 12 centenaars dynamiet ontploft. Het heele maga zijn vloog in de lucht. Vier arbeiders werden gedood. Inbraken. Gisternacht is te Ellecom in de boerderij van de gezusters de B. een poging tot inbraak gedaan. Aan do achterzijde was naast de staldeur een scheur in den muur en werden aldaar steenen uit de deur gewerkt, welk werk men niet heeft kunnen volbrengen door het hevig aanslaan van den hond, die hen in hun werk stoorde en de dieven het blijkbaar verstandiger vonden om het hazenpad te kiezen. Dinsdagnacht is in de tijdelijk onbewoonde villa „Iris" van den heer J. Wi. Rens te Rhenen ingebroken. De dieven verschaften zich toegang tot de woning door het uitsnijden van een ruit in de keuken deur en vervolgens door vernieling van pa- neelen van tusschendeuren in het woongedeelte te komen. Kasten werden opengebroken, terwijl een schrijfbureau met een achtergelaten stoot Ijzer geheel werd vernield. Voorwerpen werden uit de kasten over den vloer gesmeten en gal het geheel den indruk, dat door vandalen was huisgehouden. Op de vloeren werden de noo- dige lucifers en kaarsvet aangetroffen. Dooi de afwezigheid der bewoners, kon de ppolitie, die een uitgebreid onderzoek instelde, niet vaststellen, wat er is ontvreemd. Ieder zjjn Ford je. Over 10 jaar zal iedereen zijn auto hebben en er in rijden ook, aldus heeft Ford voorspeld. Dc automo bielfabrikant voegde er aan toe, dat over 10 jaar de spoorwegtunnels in de groote steden

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 2