Kerknieuws. Gemengd Nieuws. Telegrammen. Allerlei. Financieële Berichten. Marktberichten. Openöare Verkoopingea en Ver pachtingen. behandeld: 1638 telefoongesprekken en 2263 Mé|j$tntaen. Set totaal der vér-': richte 'handelingen bedroeg vpor de in schrijving der verschillende stukken 28531 Het voorgaande jaar 1922 was dit 27045 met 7801 telefoongesprekken en 2036 telegrammen. Het afgeloopen jaar kwamen er 4 aansluitingen op het telefoonnet bij tegen 1 ingetrokken abonné. Het hulpkan toor alhier is dus, niettegenstaande de algemeene malaise nog steeds vooruitgaan de. lerseke. Van de motorboot XE 45 (eige naar dhr J. de Koeijer) zijn van Zondag op Maandagnacht een paar scherpe oester- korren (geheel compleet) ter waarde van plm. f 100 ontvreemd. Daders onbekend. Door den heer W. C. G. Kosten di recteur Centraal Oesterbureau i§ bedankt voor zijn benoeming tot lid van den ge meenteraad. Aan de beurt is nu dhr G. de Jager. i Nieuw en St. Joosland. Eenige dagen geleden werd bij den gemeenteveldwach ter aangifte gedaan dat een rijwiel was ontvreemd dat in een schuurtje stond, eenige meters van de woning van den eigenaar. De persoon, die van deze ont vreemding verdacht werd, hield verblijf in een logement te Middelburg. Toen de veldwachter daar een onderzoek instelde, was de bedoelde persoon niet thuis, doch toen genoemde ambtenaar terug kwam, bleek hij vertrokken te zijn naar Bergen op Zoom. Op verzoek van den burgemees ter dezer gemeente werd hij aldaar aan gehouden en 1.1. Vrijdag voorgeleid voor den burgemeester alhier. Het bleek de dader te zijn, volgens eigen bekentenis. Zaterdag werd hij voorgeleid voor den rechtercommissaris te Middelburg, waarna hij overgebracht werd naar liet huis van bewaring. Het rijwiel was door hem ver kocht aan een hem onbekend persoon. De dader is een zekere I. de R. Cz., af komstig uit deze gemeente, ingeschreven te Vrouwepolder, doch thans zwervende. Zi&rikzee. Naar het Volk meldt, worden er pogingen aangewend om voor een Duit- ïsehe firma een aan de gemeente toebe- hoorend stuk grond in pacht over te nemen, ten einde daarop een briketten fabriek te vestigen. Axel. Zondagnacht werd de bevolking alhier in opschudding gebracht door het brandsignaal. Ongeveer drie uur was door onbekende oorzaak brand ontstaan in het pakhuis van de firma D. J. Oggel, gros siers in koloniale- en kruidenierswaren, enz. Toen de brandweer in actie kwam, stond het geheele gebouw in lichte laaie en bad men zich slechts te beperken tot het beschermen van de aangrenzende ge bouwen. Een zee van vuur en een regen van Togken werd veroorzaakt door bran dende oliën, vetten en tabak, sigaren, thee, papier, enz. Het gevaar dreigde hoe langer hoe meer ook voor enkele gebou wen in de Noordstraat, doch toen de wind bedaarde en het dak van het bran dende perceel was ingestort, was ook dat gevaar geweken en eerst toen was men den brand ten volle meester. Om 10 uur kon de brandweer inrukken. De schade, die door verzekering gedekt is, zal vermoedelijk in rond getal f 25.000 bedragen, ongeacht de bedrijfsschade, want door algeheele vernieling van voor raden en materialen is voortzetting van het bedrijf de eerste weken uitgesloten- (M. C.) Ned. Herv. Kerk. Drietallen, te Amsterdam K. Hijlkema te Kampen, Wi, Jörg te Harlingen en C. M. 'Luteyn te Rijnsburg. En J. Kooy te Broek op Laagendijk; ,T. M. Lammers te Nunspeet en Pb. Peters te Warns. Geref. Kerken. Beroepen te Arum E. J. van Voorst te Kootwijk; ,te Eestrum K. Holwerda, cand. te Marram; te Oudega C. Wi. Keur, cand. te Driebergen. Aangenomen naai- Antwerpen door A. G. 3Rolf te LoenenVreeland. Bedankt voor Tholen door J. B. Beumee te Sleeuwijk; vo<?r Dedemsvaart door H. t. (1. Zanden te Wapenveld. Hersteld Ev. Luth. Kerk. Bedankt voor HoornMedemblik door J. If. Lkwleijer te Monnikendam. De ineensmelting der kerken A en B te Maassluis is tot stand gekomen en Zondag van de 'kansels van beide kerken bekend ge maakt. VIJssingen. Bij tte gisterenavond gehouden «temming, voor een lid van het College van Hotabelen in de Ned. Herv. Kerk alhier (vac.- P. Merckens) is gekozen de heer Wi. H. van Breen (gesteld door de ethische ver- eeniging) met 110 stemmen. De heer D. Pas- •enier (Geref. Bond) verkreeg 87 stemmen. Bij gelegenheid van de viering van het tweede eeuwgetijde wegens de ver lossing van de stad Middelburg van on der 'tSpaansche juk op 20 Februari 1774 werd in de Hervormde kerk gecollec teerd 230 pond 12 schellingen en 9(4 groot, d.i. 1763 gulden, terwijl van wege de overheid daaraan een dou ceur van 166 pand 13 schellingen en 4 grooten of 1000 gulden werd toegevoegd. Paperwhite. Paperwhite (wit als papier) is de naam van een bloemetje, dat mijn lieve vrouw Zooeven op mijn tafel plaatst. Nog geen acht dagen geleden was de laatste roos uit mijn tuin door haar geplukt en voor ®ij neergezet; 't was wel een heel late en erg door kou .pa wind verschrompelde $oode klimroQskaop geweest,1 maar 'twas dan toch nog een echte roos, zóó yan dpri koRden grond in mijn warme studeer kamer gekomen, én heusch Hij hield het nog eèn poosje uit, al kwam de knop niet meer tot ontplooiingen al was er ook geur noch kleurenpracht aan dezen winterschen eenling te bespeuren. Maar eiken dag zei ik tot mijzelven: „het is nu ook winter voor u. Besteed den tijd toch goed, want weldra is het gedaan!" Maar zie, nu komt mij, midden in dit koude, ongure winterweer die fraaie witte ster van .„paperwhite" de blijde bood schap brengen: tob toch niet, ouwe suf fer, over je winter I Ook in den winter kunnen frissche, jonge bloemen ontlui ken! Die den Heere verwachten ver nieuwen de kracht Merkwaardig hoe zoo'n plant tot ont luiking komt. Mijn vrouw heeft in kleine potjes, zonder aarde, alleen tusschen een stuk of wat scherven van aardewerk (ge broken bloempotten en keukenvaatwerk) een bolletje neergezet en gedurig met water begoten. En daar stond dan die dorre, levenlooze bol in zijn koude, voch tige bed van natte, onooglijke brokken steen. Is er hop'eloozer bodem te beden ken om iets op te doen groeien? Zoo zou men denken! Maar allengs kwamen kleine jonge knopjes uit den bol naar bo ven, een lichtere kleur van bruin tee- kende zich tegen den donkerder vorm daar beneden af, eindelijk rezen drie, vier groene armen opwaarts, als om een eere- wacht rond het komende wonder te vor men, en zie, heden zijn uit den hoogen, langen stengel, die daartusschen oprees, twee prachtige witte ster-bloemetjes open gegaan, en nog meerdere zullen er volgen Weest mij gegroet, blanke kinderen van Flora, die mij midden in den winter de komst, de nadering der Lente wilt profe- teeren. Mijn blijde kanarie zingt inzijn kooitje zijn hoogste trillers uit en in mijn hart wordt een echo geboren, spre kende van stille, blijde hope. Neen, wij worden niet ouder, maar jong e r! Ook de winter kan bloemen en vruchten voort brengen, liet liart, dat Jezus kent, word! gelijk aan een fontein van levend water, springende tot in eeuwigheid. J. H. GUNNING .T.Hz. Serooskerke, 11 Jan. '24. Ongelukken. Die 45-jarige heer T. te Breda, die dezer dagen, doordat hij Van een ladder viel, ernstige verwondingen bekwam aan hoofd en been, is Zondag nacht aan de gevolgen overleden. In de ondergrondsehe werken van de mijn Laura te Eygelshoven, werd een Boolsch mijn werker door een landgenoot met een pik houweel levensgevaarlijk verwond. Zijn toestand is ernstig. De dader is in het huis van bewaring te Maastricht opgeslo ten. Bij een twist in een pand op den Sehiedamschen dijk te Rotterdam is de 22-jarige E. van de trap gegooid. Hij werd met een hersenschudding opgenomen. Brandstichting. Die timmerman J. Z. en de mandenmaker P. PI. zijn Zater dagavond bij hun thuiskomst in hun huisje te Blaricum gearresteerd als verdacht van brandstichting. Br was in dit huisje om 8 uur des avonds brand uitgebroken, welke echter spoedig gebluscht werd. Bij het onderzoek bleek, dat op "Me vloer een in de petroleum gedrenkt bed lag. De beide verdachten hadden om halfdrie des mid dags bet huis verlaten; de werkster was om vier *uur vertrokken. De inboedel van Z. was verzekerd voor f 10.500, Brutale inbraak. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag omstreeks 2 uur drongen een drietal onbekend gebleven in dividuen door de stalling de woning van den landbouwer Verhey binnen bij' Doetin- chem. Met behulp van een zaklantaarn werd het huis afgezocht, zelfs de kamer waar vader en zoon sliepen. De eerste; die wakker werd door het vallen van klee- dingstukken, hield zich rustig, doch kon de dieven, 'die huil gelaat hadden zwart gemaakt, niet herkennen. Deze namen uit de alcoof een kistje, inhoudende circa f 400 en een spaarboekje, groot f500, benevens een horloge mee. Die vader waarschuwde, zoodra zij weg waren den -zoon, die de dieven een geweerschot nazond. Alleen het horloge werd den volgenden morgen in de nabijheid der woning teruggevonden. De nasporingen der politie hadden tot op heden geen succes. De moord te Etten. In verband met den roofmoord te Etten is nog aan gehouden de echtgenoiote van v. P. Zij is gevankelijk naar Breda overgebracht. De verdachten blijven nog steeds ontkennen. i' Mishandeling. Zekere S. te Boskoop had een veete tegen zijn buurman. Teneinde deze te kunnen botvieren, drong hij in den nacht de woning van zijn buur man binnen en gaf deze eenige slagen met een hakmes, waardoor deze aan den linker arm bloedend verwond werd. Door de po litie is proces-verbaal opgemaakt tegen hem. De Hahsburgsche keizers kroon. Eenige dagen geleden werd ge meld, dat de van haar edelsteenen ontdane Hahsburgsche keizerskroon gezien was op het hootfd van een beschonken baron in een groot hotel te Zurich. Thans bericht een Weensch blad, dat de kroon zich nog altijd welbewaard te Weenen bevindt. Na de uitroeping der republiek bleken alleen de particuliere juweelen der Habsburgers verdwenen. Bestolen. Een Hollandsch echt paar is te Berlijn het slachtoffer van een hoteldief geworden. D'e dieven hebben kleedingstukken en een groot bedrag aan geld gestolen. De politie heeft in ver band met dezen diefstal gearresteerd een lid van een interrt^nmiaië 'bende van ju- weelenroovers, die ook door de politie gezocht wordt. Die aangehoudene is Haus- mann genaamd, die met een zekeren Brachmann, een villa-bezitter, die onlangs bij een vlucht te Bazel is doodgeschoten, de internationale badplaatsen onveilig heeft gemaakt. In de villa van Brachmann zijn groote juweelencollecties gevonden. De Na derlandscbe, de Engélsche en de Zwit- sersche politieautoriteiten zoeken de bende wegens het plegen van talrijke inbraken. Honden-vergiftiging. Het is in Apeldoorn bij het begin der Marialaan een zeer gevaarlijk terrein voor honden. Een daar wenend heer openbaarde zijn afkeer jegens loskopende honden, die zijn nïet-omheinden tuin betraden, eerst, door op deze dieren te schieten, en later (na een verbod van de politie op grond van de Wapenwet) door ze met strychine ver giftigde stukjes vleesch, welke hij in zijn tuin neerlegde, te dooiden. Een drietal zui vere rashonden, waaronder er één, die meermalen een eersten prijs op' tentoonstel lingen behaalde, werden door' vergiftiging met strychine gedood. Het aantal honden, dat het slachtoffer werd van deze vergif tiging, bedraagt reeds negen. (Msb.) De moord te C u 1 em bcr g. Er is gisteren, in verband met den moord op Culemborg, weer iemand gearresteerd, juist op het oogenblilc, dat bij in den trein naar Utrecht wilde stappen. Die man is gevan kelijk naar Tiel gebracht. De oplichting van potstkan- toren te Am st er danu De directeur van het postkantoor te Amsterdam! heeft ter algemeene kennnis gebracht, dat de maatregel, waarbij postwissels, een bedrag ad f 20 te boven gaande, ook aan de bij kantoren aldaar kunnen worden uitbetaald, vanaf gisteren is ingetrokken. Thans kun nen alleen dan postzegels boven een be drag van f 20 aan de bijkantoren worden uitbetaald, indien de geadresseerde per soonlijk aan de betrokken bijkantoren be kend is of na indiening van een schrif telijk verzoek, waarvoor formulieren aan de bijkantoren verkrijgbaar zijn. Gek gewoirden. Een telegram uit Las Falmas meldt, dat daar de gezag voerder en vier matrozen van de Neder- landsche tankboot „Ampat" aan land zijn -gezet. Zij waren ernstig met messteken gewond door den kok, die plotseling gek geworden was. Gijzeling wegen s O.W .-bel as- tin g. De -ontvanger 'der directe belastin gen te Arnhem is overgegaan tot het in gijzeling stellen van een belastingplich tige aldaar, die in gebreke bleef een navordering van oorlogswinstbelasting te voldoen. Een journalistieke nieu- m Tg h e i d De nieuwe directeur-hoofd redacteur der ,,N. Soer. Crt." heeft ge meend tot een geheel gewijzigde indee ling van zijn blad te moeten overgaan ten einde te- komen tot een compromis tus schen de belangen van lezers en adver teerders. Naar deze indeeling vindt men thans, overeenkomstig het gebruik in Ver schillende groote buitenlandsche organen, de voorpagina van het S-oerabaiasche blad door advertenties ingenomen, afge wisseld met korte inhoudsopgaven; ter wijl hoofdartikel en redactieoommentaren verhuisd zijn naar de laatste pagina, volgens den heer Veersema feitelijk de meest waardevolle van een krant; o-p de andere pagina's worden de belangen van lezers en adverteerders gelijkelijk behar tigd. Geknoei met genees middelen. Uit Wezel wordt aan de „Tel." gemeld: De Duitsche politie is door middel van een anoniemen brief uit Rotterdam een omvangrijken zwendel in genees middelen op het spoor gekomen. Een twee tal Diuitsche „chemici" Lorenz en Hacke, dreef sinds eenigen tijd tezamen met twee Nedorlandsche kooplieden een levendigen handel in vervalschte geneesmiddelen, als salversaan, cocaïne, e.d. Die medicamenten werden in een laboratorium in de omge ving van Hannover vervaardigd. De ver pakking was in niets te onderscheiden van die, waarin de bekende Duitsche fa brieken hun producten in den handel brengen. Die artikelen werden hoofdza kelijk naar Ned. Indie en Zuid Amerika gezonden. Eenigen tijd geleden, kreeg een Duit sche firma uit Rio de Janeiro mededee- lingen over den plotselingen dood van personen, aan wie op geheel vakkundige wijze salversaan-inspuitingen waren toe gediend. Uit Nederland en Ned. Indië kwa men bovendien klachten over de kwaliteit van verschillende medicamenten. De ver- valschingen bleiken zoo veelvuldig Voor te komen, dat bekende specialisten de ge neesmiddelen niet meer durfden voorschrij ven. De vervalschers moeten aan dezen han del enorme sommen hebben verdiend. Ze leefden zeer luxueus, reden in eigen auto's en maakten groote reizen. Ook een viertal Duitsche douane-beambten schijnt in het complot betrokken te zijn. Door deze menschen met groote bedragen om te koo- pen, was het den zwendelaars mogelijk de medicamenten ook naar Nederland uit te voeren. Lorenz en Hacke zijn gearresteerd; de' Nederlandsche kooplieden zijn echter waar schijnlijk naar Denemarken ontvlucht. Inbraak. Vrijdagnacht is ingebro ken bij den heer S., directeur van de West- landsche kistenfabriek. De inbrekers heb ben een ijzeren rolluik voor een der ven sters omhoog weten te werken, en zijn zoo door het raam der villa binnengedrongen. De bewoners, welke boven sliepen, vonden des morgens in de benedenvertrekken alles overhoop gehaald. Slechts 'een klein be drag aan geld wordt vermist. Vermoedelijk had men gerekend een goede slag te kun nen slaan. Het geld dat moest dienen om de loonen uit te betalen was in de brand kast opgeborgen. Een lastige arrestant. Eeu agent van politie wilde Vrijdagavond te Arnhem den 40-jarigen Z. arresteeren, die in staat van dronkenschap verkeerde. De man verzette zich heftig. Hij scheurde de kleeding van den agent open, sloeg hem in het gezicht en trachtte hem te bijten. De agent riep daarop de hulp van een militair in, waardoor het tenslotte ge lukte den dronkaard naar het bureau te brengen. Het publiek nam zoo'n houding aan, dat de politie, welke intusschen was Versterkt, met de revolver moest dreigen. Later op den avond wachtte men bij het politiebureau den militair op, die te hulp' was gekomen. Déze moest tenslotte onder bescherming van de politie naar de ka zerne worden gebracht. Redding van liman. Het stoom schip „Waaldijk, kapitein Korver, van de Holland-Amerika lijn, is Zondagnacht te Rotterdamaangekomen, met aan boord den chef-machinist Beneditto, den mar conist Colombino en 12 schepelingen van de bemanning van het Italiaansche stoom schip „Tasmania", welk schip in de golf van Eiscaye in ontredderden toestand door zijn bemanning is verlaten. De beide ge noemde officieren hebben het volgende meegedeeld: Het stoomschip „Tasmania", groot onge veer 6300 ton, vertrok den 5den dezer met een lading kolen onder bevel van ka pitein Ferrari van Newport naar Livorno. De bemanning bestond uit 29 personen. In den morgen van den 9den Januari kreeg het stoomschip in de Golf van Biscaye met zwaar-stormweer te kampen. Herhaal delijk kreeg men zware zeeën over, en ten laatste sloeg een groote golf het houten voordek stuk; het water, drong het schip binnen. Diezelfde golf sloeg ook de brug en twee ankers weg. Het water bereikte de machinekamer en de ketels, het schip kreeg slagzijde en kon niet meer manoevreeren. Besloten werd, de „Tasma nia" te verlaten. In de eerste boot, die te water gelaten werd, namen met kapitein Ferrari plaats de eerste en de tweede stuurman, de eerste en tweede machinist, de bootsman, de chef-stoker, de cheb- hefmeester, drie oliemannen, een „matroos en een kajuitsjongen. Omstreeks half tien in den voormiddag vertrok deze boot; bijna een uur later was zij uit het zicht van het op het schip achtergebleven deel van de bemanning. Hoe het met de man nen in deze boot gegaan is, is niet bekend. Inmiddels bleef de aan boord achterge bleven marconist Colombino voortdurend draadloos seinen. Zeven schepen hebben het noodsignaal opgevangen en op groo ten afstand herhaald. Dies namiddags om streeks half twee besloten de op de „Tas mania" achtergeblevenen, den meer en meer ontredderden toestand van het stoom schip in aanmerking genomen, het schip te verlaten. Die tweede hooit werd te water gelaten en onder bevel van den chef-ma chinist Beneditto ging men zee in. Met den chef machinist en den marconist namen 12 schepelingen plaats in de boot. Een bediende en een olieman bleven uit angst .aan boord achter. Twintig minuten is men nog in de nabijheid van het schip gebleven De „Tasmania", die meer en meer slag- zijde gekregen had, kon toen, naar men meende, elk oogenblilc zinken. Herhaalde lijk heeft men de beide op het schip ach- i ter gebleven mannen nog toegeroepen, in zee te springen, doch zij1 durfden niét. Daarop is men met de boot Weggeroëid. Omstreeks drie uur in den namiddag werd op grooten afstond aan stuurboord zijde een stoomschip waargenomen, dat een half nur later de „Wiaaldijk" van de Holland-Amerikal(jn bleek te zijn. D'e officier van de wacht van de „Waaldijk'' heeft -de boot, hoewel het stoomschip een anderen koers had, op een golf gezien. Langzaam is daarop de „Waaldijk!" de boot genaderd, die wegens de hooge zeeën niet naar het stoomschip toe kon komen, Om vier uur in den namiddag lag de boot, dank zij de zeemansschap van den gezag voerder van de „Waaldijk", langszijde van dit stoomschip, en even daarna waren de schipbreukelingen aan boord, waar zij van kleeding zijn voorzien. D'e schepelingen zijn hoogst dankbaar voor de goede zorgen hun aan boord van de „Waaldijk" betoond, Een doortastend man. Phila delphia, de verzamelplaat van minstens 3000 gelegenheden, waar heimelijk sterken drank wordt verstrekt, heeft een man, die aan dit schandaal een eind zal maken. De stal „leende" dezen functionaris .van het Amerikaansche marinekorps en be noemde hem tot „Director of Public Se- fety" voor den tijd van een jaar. Ter ge legenheid van zijn openbare aanstelling riep deze, een zekere generaal Butler Smedley, alle officieren van bet politie corps bij zich, en gaf ieder van hen een ingevuld formulier voor ontslagaanvrage „Teekenen", zei hij. „Ik zal ze voorloopig in portefeuille houden, maar ik' geef je niet meer dan 48 uur, om een einde te maken aan den geheelen onwettigen drank handel hier en alle gelegenheden tot ver koop of gebruik te sluiten. Indien je daar niet in slaagt, kan je je ontslagen rekenen. Gaat en doet je plicht. Alle gevolgen zijn voor mijn rekening. Stoor je niet aan eenige interventie van welke zijde ook". Voorts verklaarde de generaal aan den burgemeester, dat hij bij' het minste of het geringste, dat men hem van gemeente zijde in den weg zou leggen, zou. vertrek ken, en aan het geheele land vertellen, waarom hij vertrokken was. Deze Augias stal dient binnen 48 uur gereinigd te wor den, daarna zal ik met de hoekjes en gaat jes' beginhéfti toide de" ^cia^o'r^|.jlie. zijg bed in hef hoofdbureau ^an ..politie heeft laten plaatsen. Jan. 15 Serooskerke, inboedel, Rosier am Vervaat. 16 Middelburg, inboedels, Notarishuis. 16 Nieuwdorp, biels, de Kok, 17 Krabbendijke, huizen met erf, werk plaats, Pilaar. 17 Princenhage, heidegronden, Esser. 17 Biezelinge, huis, Neervoort. 22 Oostkap^lle Duinbeek, Berkenbosch, Eikenoord, kaphout, enz., Blaupot ten Cate. 22 Serooskerke, huis, De Neeling. 23 BiezeHnge, huis, schuurtje, Kram. 23 Souburg, hofje, moesgrond, bouw land, .Blaupot ten Cate. 23 Goes, meubilair, de Kok. 25 Souburg, beestiaal, landbouwgerei, Blaupot ten Cate. 29 Oostkapelle Zeeduin, kaphout, enz. Blaupot ten Cate. 30 's-Gravenpolder, twee huizen, bak kerij, Neervoort. 31 Kwadendamme, huis, - boomgaard, enz., Neervoort. 31 Middelburg; huis, de Neeling. Schore, jachthuis, Pilaar.. Febr. 6 Vlissingen, Paviljoen en Strandhotel, Paap. 12 Goes, huis, Pilaar, 21 Driewegen, boereninspan, Neervoort. 27 Wissekerke, kap. inspan, Hioolen. 27 en 28 Baarland, kap. boereninspan, Pilaar. SNEER. V.Di. De Middemstandsbank al hier heeft hare betalingen gestaakt. Sur séance van betaling is aangevraagd. ZWOLLE. V.Di. Het hoofdbestuur van de Ver. van Leeraren aan de Rijks Hoo- gere Burgerscholen is als volgt samenge steld A. H. Thesingh uit Steenwijk, voorz.; Dlr J. Polak, uit Zwolle, secretaris; A. Bartels uit Leeuwarden, pienningm. N. L. Wiltink uit Middelburg en P. C. Kappteïjh te Middelharnis. LONDEN. V.D. Gemeld wordt, dat Japan hedenmorgen (15 Jan.) opnieuw door een aardbeving, welke gelukkig mindér ernstig is dan die van Sept. j.L, getroffen is. De aardschok heeft de steden Tokio, Jo- kohama, Kyoto, Osaka en Kio-be geteisterd. De spoorwegdienst Tokio-Jiokohama is stopgezet. Er zijrriot dusver geen doöden te betreuren. Een „brief van Clemeneeau". In deze rubriek zijn wij genegen o-nszelven een afstraffing te geven. De schrijver van het Nieuwjaars'artikel vertelde o.m„ dat de oud-minister, wiens naam hierboven staat, in 1923 overleden was, een vergissing, -die reeds enkele uren daarna, door des schrijvers huisge- ncoten hem werd voorgehouden. Sinds ont ving hij van alle kanten een berisping voor de gemaakte fout. Tot zijn leedwezen. Dioch een onbekende lezer van ons blad goot heel kieschelijk de berisping in den aangenaamst denkbaren vorm van een vriendelijk protest van Clemeneeau zelf. Het luidt; V „Pardon,je ne suis, pas mort du tout! Au contraire ma santé est excellente!" Clémence.au. (De vertaling: Pardon, ik ben heelemaa] niet dood. Integendeel, ik geniet een uit stekende gezondheid). Een correctie, waarbij' wij eens hartelijk hebben gelachen. Onzen dank aan „Cle meneeau". Lang moge hij leven! Ons dunkt, een ander oud-regent (de heer v. d. Harst) wiens naam ten onrechte in een ander artikel voorkwam, had even eens mede namens den oud-minister, ons kunnen toespreken met het bekende (naar Carneille, Le Menteur II, 5) D „Les gens que vous tuez, se trouvent assez bien". (De menschen doorU gedood, maken het heel goed.) U Corneille zegt Vous tuez done des gens qui se portent fort bien (Gij doodt dus lieden, die het heel wèl' maken). Le Menteur is bewerkt naar een Spaansch tooneelstuk van Juan Alaroon, getiteld „Ver- dad sospecèosa", waarin de boven geciteer de regels aldus luidenLos hombros que vos matais, gozarï de buena salud. Wisselkoersen. Amsterdam, 15 Jan. '24, 2 uur. Berlijn 6263 Brussel 10.7511 Parijs 11.7012 Landen 11.4647 Dallar 2.70(42 703/4 Weenen 38381-/3 Goes, 16 Jan. 1923. Boter per K.G. f2,30; middenprijs per V2 K.G. f 1,15; winkelprijs 11,25. Eieren per 100 stuks f8; middenprijs, per 25 st. f2; voor part. 10 cent.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 3