Gemengd Nieuws. Telegrammen. Laatste Berlcliten. ■arkttartektei. van eenige bezuiniging óp> dit gebied is in de eerste plaats noodig de volle medewerking van alle secretarie-ambte naren, en wij1 willen vertrouwen, dat zij allen het noodige verantwoordelijk heidsbesef hebben, om met krachtige hand hieraan mede te helpen. W at het drukken i van begrooting en jaarverslagen (ook van de bedrijven) be treft het is mij van andere gemeenten bekend, dat het maken dier boekwerkjes op een cyclostyle zeer goed uitvoerbaar en meer dan de helft goedkooper is dan het drukken ervan. Ik twijfel er niet aan of een en ander is ook bekend ter secretarie hier. Het is dan ook ten eenenmale onbegrijjptelijlk, waarom B. en 'W. ook hier afwijlzend tegenover staan. Hier kan nu bezuinigd worden, al is het dan niet veel, zonder aantasting van salarissen, rechten of wat ook. En waar om wil men dat niet? B. en W. zeggen: „Van de cyclostyle wordt zeer veel ge bruik gemaakt!" Prachtig. Maar blijkbaar nog lang niet genoeg. Wa.t de geheele post schrijf- en bureau behoeften, drukwerk, vrachten én por to's betreft, in andere met Goes verge leken gemeenten gebruikt men 39 cent per inwoner en hier 71 cent. Diaar moet toch een vrij groote fout schuilen? En dan gaat het toch maar niet aan om zonder meer te zeggen: Wij handhaven die posten De door de fin. comm. verzamelde cijfers betreffende de politie zijln ook frappant. B. en W. en ook de Comm. v. Piol. wijzen weliswaar de vergelijking met andere plaatsen van de hand, doch rn.i. met geen erg steekhoudende mo tieven. Hoe denken die heeren verder over het voorbeeld dat „Die Zeeuw" aan haalt van Ridderkerk met het rumoerige Bolnes en Slikkerveer inbegrepen, dicht liggende bij Rotterdam, plm. 13000 inwo ners tellende enin het gelukkig bezit van slechts zeven politiebeambten, en geen mil. pol. en marechaussee, naar ,,D|e Zeeuw" meent te kunnen mede deel en. Is deze plaats nu vergelijkbaar met het rustige Goes? Het komt mij dan ook voor, dat waar zooi veel voorbeelden worden aangehaald, van plaatsen, die het met een aanmer kelijk kleiner aantal agenten doen, de optaerkingen van den Cotam. v. Pol. dat de vaeature-Dootjes noodig moest worden aangevuld en dat zeker opi den dag nog wel een paar agenten m e e r konden worden gebruikt, ten eenenmale mis plaatst is. Wat het prae-advies van B. en W. opi het voorstel der fin. comm. betreft t. o. v. de 8,5 pet. pensioenkorting, B. en W. hebben gelijk vergelijkingen ma ken is niet gemakkelijk. Zij! maken dan ook 'fouten daarin. In de eerste plaats vergeten zij op te merken, dat de taak der Rijkspolitie in het algemeen moieilijt ker is dan die der Goessche gem.-poil., al was het alleen maar dooir aanmer kelijk zwaardere buitendiensten. Wat verder hun vergelijking betreft 'tusschen Burgemeester en Secretaris eenerzijds en insp1. en ontv. van Regi stratie en Dir. belastingen, Voorz. van 'den Raad v. Arbeid, Hypotheekbewaarder e.d., hierbij vergeten B. en W.. ook maar ©enigszins rekening te houden met de opleiding der te vergelijken personen. Eerst als de opleiding van burgem. en secr. gelijkwaardig is aan die der ge noemde Rijksambtenaren, kan worden be gonnen met een vergelijking tusschen de salarissen. Ik weet absoluut niet hoe het .staat met Burgem. en Secr. van Goes. Ik verklaar dan ook uitdrukkelijk in gee- nen d-eele persoonlijk te willen zij'n, wan neer ik opmerk, dat het heel vaak voor komt, dat de gang van zaken is: klerk, secretaris, burgemeester, of een andere eenvoudige wijze, zonder dat er sprake is van een Wetenschappelijke vooroplei ding, terwijl de eischen vooir de door B. 'en W.. genoemde functies heusch niet zóó licht zijin. Die stelling, dat hiermede wel degelijk rekening moet worden ge houden, heeft onze oudste wethouder nog kort geleden toegepast .bij' de be handeling van het salaris van den vee arts voor den keuringsdienst. Dan debiteeren B. en "W. een besliste onjuistheid door te zeggen, dat in de indexcijfers niet verwerkt zijn huishuur, 'belasting en dergelijke (welke dergelijke?) In de cijfers van het Amsterdamsch Bur. v. d. Statistiek zijn die laatsten wel degelijk opgenomen en verwerkt. Die bewering in mijn vorig ingezonden stuk dat de 'kosten van Tevens onderhoud sinds de vaststelling der salarissen met plm. 00 pet. zijn gedaald, is dus zeer z'e'ker juist. Het is wel zaak dat hierop nog eens nadrukkelijk de aandacht Wordt gevestigd. Over het algemeen genomen is er dus geen sprake van eenige bezuiniging, wan neer de meening van B. en W. ook door het moerendeel der raadsleden wordt gedeeld. Dit is zeer te betreuren, temeer Waar Be en Wi. met geen enkel Woaixl reppen van het hoog noodige van bezuiniging of van eenig 'bezuinigings plan. Ook niet^ toegeven of bestrijden de bewering der fin. comm. dat de belasting druk te hoog is. Een en ander geeft niet veel hoop dat ook in de toekomst op bezuinigings- gebied veel van dit college is te ver wachten, wat wel zeer jammer is, gezien hun verdienstelijkheid in andere opzich ten. Moge de meerderheid van den raad de afwijkende houding van B. en W. niet deelen. Woensdag zal de Gotessche burgerij weten, wat zij aan haar verte genwoordigers in den Raad heeft, t. o. v. de noodzakelijke bezuiniging. Goes, 5 Jan. 1924. A. DE ROO. Ongelukken. De smokkelaar S. te Nieuw-Weerdinge, die door de kommiezen in het been werd geschoten, is in het ziekenhuis te Groningen aan de bekomen verwondingen overleden. Te Nieuwe Schans (Gr.) werd de arbeider W. onder een turfhoop bedolven. Hij werd zoodanig verwond, dat hij naar het ziekenhuis ver voerd moest worden. Te Delft werd Zaterdag de werkman K. door een auto overreden en ernstig gewond. In zorg- wekkenden toestand werd hij naar het gemeenteziekenhuis vervoerd. Van een der drie te Rotterdam verdronken jongens is uit den Kralingschen Plas het lijk op gehaald. Het was dat van den 8-jarigen L„ gelijk bekend, met zijn 10-jarig vriend je P. sinds Maandagmorgen uit de ouder lijke woning vermist. Dte politie vond te vens de pet van het vriendje, waarvian het lijk vermoedelijk in de nabijheid te vin den zal zijn. Omtrent den 14-jari'gen jon gen is nog niets bekend. - Te Diever is een vrouw, die met haar zoon in een keet woont, tijdens diens afwezigheid door dat haar kleederen op de een op andere wijze vuur vatten, in brand geraiakt, zij is daarop naiar buiten gekropen. B,ij zijn te rugkomst vond de zoon haar met brand wonden overdekt dood in de sneeuw liggen. Toen Zaterdag een commensaal, die in de Spuistraat te Amsterdam woont, thuis kwam, rook hij een zeer sterke gaslucht. In een vertrek, waar de gaskraan open stond, vond hij twee vrouw,en, die reeds bewusteloos waren. Dadelijk werd de hnlp van de politie en van den geneeskundigen dienst ingeroepen. Bij de eene vrouw, een 75-jarig© weduwe, kon geen hulp meer baten. Zij was reeds overleden. Die tweede vrouw gaf nog teekenen van leven en is naar het gasthuis vervoerd. De vermoe delijke oorzaak van het ongeluk is, dat een gummislang los heeft gelaten van de gasleiding. In een tapijtfaforiek te Hilversum is de 10-jarige K., die, toen de machine warm liep een kamrad wilde verzetten, met zijn rechterhand tusschen de machine bekneld, waardoor drie vingers zijn verpletterd. De moord te Culemborg. Het bleek al spoedig, dat de aangehouden Rotter- damsche metaalbewerker niet de dader van den moord te Culemborg kon zijn. Inmiddels zette de politie haar nasporingen in de nieuwe richting voort. Daarbij werd samengewerkt met de Utrechtsche recherche, met het resul taat, dat in de Bisschopstad vier personen werden gearresteerd en naar Culemborg ge transporteerd. Tegelijkertijd werd te Culem borg voor de tweede maal een .inwoner dezer gemeente in arrest genomen. Deze, een los- werkman, was reeds vroeger in verband met dezen moord aangehouden, maar weer op vrije voeten gesteld. Dit 5-tal werd door 't parket uit Tiel aan een langdurig verhoor onderworpen. Na het verhoor, dat geruimen tijd duurde, is tegen allen een bevel tot gevangenhouding uitgevaardigd en zijn zij geboeid van Culem borg naar Tiel overgebracht. De aangehouden Utrechtenaren, omtrent wier antecedenten op het oogenblik geen nadere mededeelingen kun nen worden gedaan, staan zeer ongunstig be kend. Twee er van zijn reeds eerder met de justitie in aanraking geweest. (Volk). Oplichting. Dezer dagen vervoegde zich bij verschillende neringdoenden te Al melo een werklooze bouwvakarbeider, een lijst presenteerende, waarop gelden werden ge vraagd voor de werklooze bouwvakarbeiders en die voorzien was van een stempel en de onderteekening van het bestuur der werklooze bouwvakarbeiders. De politie bemoeide zicb met de collecte. Nu bleek, dat de werklooze bouwvakarbeider uitsluitend voor zich zelf collecteerde, de stempel niets anders was dan de afdruk van een gulden en de onder teekening namens het bestuur valsch was. Wjoning ingestort door de sneeuw. Te Annen is de woning van H. S„ door de zware sneeuwvracht ingestort. Van de bewoners werd niemand getroffen. Een zware onderneming. Men meldt uit Kampen aan het „Hbl."De positie van de postboot geeft reden tot bezorgdheid. Zooals gemeld, is zij sinds Maandagavond vlak vóór den mond van het door een ijsdam afgesloten Keteldiep ingesloten. De acht pas sagiers onder wie een dame, zijn met hulp van den lichtwachter Dinsdag met groote moeite op het hoofd geland en hebben verdei langs dén dam den vasten wal bereikt, waar na Woensdagmorgen de post is afgehaald. Donderdagochtend te zes uur heeft een ploeg Urkers met de loopvlet het eiland verlaten, om te trachten de post over te brengen. Des namiddags te twee uur werd hier van Schokland telefonisch bericht ont; vangen, dat het vlot in zicht was, maar het is 's avonds zeven uur geworden (een af stand van een goed uur stoomens), voor de ploeg dood-af op Schokland aan wal stapte. Vrijdagochtend heel vroeg hebben de mannen den tocht voortgezet naar de Ramspol, (het bekende vogelrijke schiereilandje aan de westelijke punt van het Kamper-eiland), waai' zij een van hier uitgezonden vletploeg aan troffen. Nadat van post gewisseld was, werd toen de zware terugreis weer ondernomen. D'e gevaarlijibe overwegen. Zondagavond heeft aan den overweg na bij! Ketbel wederom een ernstig ongeval plaats gehad, ten gevolge van het ophef fen der afsluitboomen daar ter plaatse. Een kleine auto uit Rotterdam, waarin 4 personen gezeten waren, reed uit de richting Kethel naar Schiedam. Op1 het oogenblik, dat men met tamelijke vaart de spoorbaan wilde passeeren kwam trein 1943 van Rotterdam, die om 9.23 uit Vlaardingen was vertrokken, aanrijden. De trein botste tegen de auto en wierp het lichte wagentje met volle kracht tegen het hek dat de woning van den weg werker Oorschot afsluit. Het hek werd verbrijzeld. De deerlijk gehavende auto werd in zijn vaart gestuit en bleef halverwege het erf liggen. De chauffeur M. werd over de tophtruit ge slingerd en raakte beklemd tusschen het hek en het spatbord. Mejuffrouw K., die naast den chauffeur' zat, sloeg eveneens uit de auto en bleef liggen tusschen het linker voorwiel van de auto en de spoorbaan. Gewaarschuwd door den ontzettenden klap1, waarmede het ongeval gepaard ging, kwam de wegwerker Oorschot onmid dellijk uit zijln woning om hulp! te bie den. Die trein stopte dadelijk. De chauf feur en mejuffrouw K., die zwaar gewond waren, werden inderhaast in den bagage wagen gedragen en naar Rotterdam ver voerd. De eerste bleek vóór aankomst te Rotterdam te zijln overleden. Mejuffr. K. werd in bedenkelijfcen toestand naar het ziekenhuis vervoerd. De beide inzittenden zijn er vrij! goed afgekomen. Dte auto is nagenoeg geheel verbrijzeld. Dit is de tweede maal, dat daar ter plaatse, waar ter wille van de bezuiniging de wachtpost, van waaruit de afsluitboomen werden bediend, is op geheven. een ongeluk is gebeurd. Het eerste ongeval vond plaats op 16 Sep tember j.l., toen de wielrijder A. van Buiten des avonds qm 9 uur door een trein gegrepen en gedood werd. Crt. Een drama te Amsterdam. Zaterdagmiddag heeft zich in het perceel van Hogendorpstraat 229 te Amsterdam een ernstig drama afgespeeld. Op de 2de verdieping woonde sinds ongeveer 8 jaren de weduwnaar R„ een 43-jarig los werk man, met vier van zijn vijf kinderen. Het jongste kind was bij familie in Friesland, terwijl de dochter ,een ongeveer 21-jarig meisje, de huishouding voerde. Ruim een half jaar geleden ging de- man op zijn woning samenleven met de 39-jarige W;„ die met haar twee jonge kinderen van haar echtgenoot was gegaan. Diit was voor de dochter, die zich evenals de andere, reeds volwassen of bijna .volwassen kinde ren, verzette tegen de komst van de vrouw aanleiding het huis te verlaten. Gedurende het half jaar der samen woning, hebben de man en de vrouw her haaldelijk „twist gehad. Meermalen kwam het tot ernstige woordenwisselingen. Za terdagmiddag, te ongeveer half twee wias de man thuis gekomen. Even daarna kwam de vrouw thuis. W,at toen geschied is, is niet geheel bekend, doch spoedig daarop ontstond opnieuw een woordenwisseling, die eindigde in een schieten van den man op zijn bijzit met een browning-revolver. De vrouw viel, waarop de man het wapen op zichzelf richtte en zich door de borst schoot. Beiden werden naar het Binnen gasthuis overgebracht, waar bleek, dat de vrouw in den schouder was getroffen. Haar toestand is niet ernstig. Die toestand van den man is levensgevaarlijk en zeer waarschijnlijk zal hiji 'aan de bekomen ver wonding overlijden. Een lastige bakkersknecht. Een 30-jarige bakkersknecht te Amster dam, wierp Donderdag, nadat de ophaal dienst der reiniging er reeds was geweest, vuilnis op straat. Een agent za,g dit en gelastte den man het vuil op te ruimen. D'e bakkersknecht ging naar binnen en kwam terug, niet met- een vuilnisemmer, maar met een ijzeren broodvorm, waarmee hij den politieagent een gevoeligen klap op de handen gaf. Ter zake van mishan deling is tegen den man proces-verbaal opgemaakt. Verjongd. De Crt. bevat het vol gende aardige schetsje: Het was ergens ver af. Bij een bocht- van een breede sloot. Een kale boom over het ijs. Een oude man hield er zich aan vast, terwijl hij met voorzichtige bewegingen het ijs betrad. Toen hij: er was, reikte hij de hand aan een vrouwtje, dat bijna, niet durfde en toch zoo graag wilde. Zij kwam voorzichtig aan zijn hand en hij knielde neer bij een boomstronk, waar op ze was gaan zitten. Toen 'kwamen de schaatsen uit een krant. En telkens op zijn vingers blazende langzaam en beverig bond hij ze aan de voeten van de vrouw, die glimlachend toe keek. Dun deed hij zelf zijn schaatsen aan moeilijk bukkend met hortende bewegingen Maar eindelijk stond hij en met aandoen lijke voorzichtigheid hielp hij- zijn vrouw opstaan en toen zij, angstig nog en zacht jes, voortgleed, sloeg hij zijn arm' breed om haar en weg zeilden ze, twintig jaar jonger op eens. Krachtiger werden hun slagen en aan het eind van de baan lachten ze beiden naif-vroolijk over hun durven en blij, dat ze het toch maar gedaan hadden. Jeugd brengt het ijs. Zelfs aan heel ouden. 1 t Geweldige koude in Amerika. Buitengewoon streng winterweer wordt uit geheel het Noord-Oosten van Amerika gemeld. In verschillende deelen van de staten Minesota, Nebraska, Iowa en Zuid en Noard-D'akota, daalde de temperatuur tot 20 en meer graden onder nul. In de stad Virginia werd zelfs een temperatuur van 39 graden onder nul opgeteekend. In alle Noordelijke en Centrale Staten van de republiek is de koude heviger dan sedert jaren is waargenomen. Uit de ver schillende koude gebieden zijn tot dusver 12 sterfgevallen door koude gemeld. Te Chicago heerscht een temperatuur van 16 graden beneden nul. Zes personen zijn er van koude gestorven, te St Louis drie. Ook voor New York wordt vriezend weer voorspeld. Duizenden negers, die in de fabrieken en andere bedrijven te New York werkzaam zijn, ontvlieden de hevige koude door naar het warmere zuiden te vertrekken. („Crt.") Mislukte inbraak'. Zaterdag nacht zijn in het station der stoomtram te Amersfoort twee inbrekers K. en van der L. gearresteerd, die zich na het bre ken van een ruit toegang tot de wacht kamer hadden verschaft. Er is niets ont vreemd. Van der L. stond in het „Politie blad" gesignaleerd voor inbraak en dief stal te Leiden. (Crt.) Het ij s. Zaterdagmorgen kwamen Markers geheel over het ijs naar Monniken dam. De baan is echter nog niet uitgezet. Bij doorgaand vriezend weer zou dit gis teren geschieden. Het ijs is in geen "jaren zoo mooi geweest. Een tiental ijsschuitjes zijn reeds op zee en menigeen maakte er reeds een tochtje mee. De lichten van den vuurtoren en haven te Urk zijn voorloopig gebluscht. De zee is tot ver om Urk één groot ijsveld. Het Noord-Hollandsch Kanaal ligt vol ijs, zoo- dat de scheepvaart ook daar zoo goed als gestremd is. Enkele stoombooten gaan er nog door. Een valsche bankbiljetten- fabriek. Ëenigen tijd geleden werden te Eger in Tsjecho-SIowakië een man en diens verloofde gearresteerd wegens het uitgeven van valsche Nederlandsche bankbiljetten van vijf en twintig gulden. De vrouw werd aange houden toen zij het vier en twintigste valsche biljet in die plaats had gewisseld, haar voor raad bestond in totaal uit 27 gulden. Zij ver telde uit Chemnitz in Saksen afkomstig te zijn en in den trein naar Eger het geld te hebben ontvangen als koopsom voor haar verkochte juweelen; zij reisde met haar ver loofde, die aan het station op haar wachttte. Nadat de man was aangehouden, werd door de politie te Chemnitz geïnformeerd of de vrouw in het bezit van juweelen kon ge weest zjjn, dit bleek niet het geval. Het tweetal viel dan ook spoedig door de mand en verklaarde de valsche bankbiljetten te hebben ontvangen van zekeren Schramm, te Barmen woonachtig. Do valsche geldcentralo (een polit:ie-afdee ling) te Praag, die met de Nederlandsche in verbinding staat, waarschuwde de laatste, waarna onmiddellijk eenige ambtenaren der Centrale recherche naar Barmen vertrokken om, met medewerking der politie aldaar, het onderzoek naar de herkomst der valsche bil jetten voort te zetten. Een huiszoeking bij Schramm gehouden, leverdeniets op, doch kort daarna kwamen twee jongens aan de politie' eenige valsche Nederlandsche bankbil jetten brengen door hen in de nabijheid dei- woning, waar de huiszoeking werd gedaan, gevonden. Schramm werd daarna aangehouden en 'bekende ten slotte met zekeren Grüner de fabrieage der valsche biljetten te hebben ter hand genomen. Een inval in de woning van Grüner leidde tot ontdekking der fabriek, de voortgezette instructie bracht de politie op het spoor van nog tal van handlangers, van de valsche muntersbende en het aantal arrestaties is zoo groot, dat met reden mag worden verwacht, dat aan dit bedrijf een einde is gemaakt. Zoo heeft de samenwerking van de Tsjecho-Slowaaksche en de Nederlandsche „Valsche geldcentrale" weer tot de ontdekking geleid van een der fabrieken van valsch geld, een actie, die in het algemeen belang gestadig wordt voortgezet. Een „spook" in een was oil man dEen merkwaardige geschiedenis heeft zich te Norwood (Engeland) afgespeeld. Een zekere mrs de Se veren, die alleen in een huis aldaar woont, miste geregeld sinds eeni- gen tijd levensmiddelen. Fruit en andere ar tikelen verdwenen op de meest expediete w(jze, zonder dat er een spoor viel na te wijzen, hoe de verdwijning in haar werk was gegaan. En dit alles geschiedde, terwijl zij zich in huis bevond. Geen enkel' levend wezen werd ooit in of om het huis waargenomen, hetgeen het geheimzinniger maakte en de stille bewoonster van het eenzame huis na tuurlijk aanleiding gaf om ..te gelooven, dat een of ander uitgehongerd „spook" hier de hand in het spel had. Ofschoon „sppken" zich in den regel van politie weinig plegen aan te trekken, achtte de beangstigde vrouw het toch maai' beter, de bewaarders van orde en wet in de zaak te betrekken. Een politieagent in volle wapen rusting hield nabij het huis de wacht, zonder dat hij iemand het huis zag binnengaan of er uit zag' komen. De levensmiddelen gingen intusschen maar voort te verdwijnen. Totdat op eenmaal het raadsel' werd opgelost. De alleenwonende dame vond namelijk in een ongebruikt vertrekje tot haar groote verbazing versche sinaasappelschillen op den vloer lig gen. Het meest uitgebreide onderzoek in loco werd onmiddellijk ingesteld en had tot gevolg, dat in een groote waschmand een meisje gevonden werd, dat vroeger als dienstbode in het huis werkzaam was geweest. Zij had reeds, buiten weten weten harer vroegere meesteres, bijna een maand haar „spook-prak- tjjken" uitgeoefend, bivakkeerde in het onge bruikte meidenkamertje en sloop van tjjd tot tijd naar beneden om uit de provisiekast den noodigen mondvoorraad te halen, Wisselkoersen. Amsterdam, 7 Januari, 1,45 uur. Berlijn 0.57V2—0,60 per biljoen. Brass el 11.601175. Parijs 13.2013.40. Lo-nden 11.40Va—11.4U/2. Dollar 2,64—2.65. Weenen 0.3'70.37V2- DEN HAAG. H. M. de Koningin heeft heden ten paleize wederom ontvangen mr Cort van der Linden, lid van den Baad van State. DEN HAAG. Naar de Standaard meldt, vertrekt minister Colijn voor enkele dagen naar het buitenland, waar zijn echtgenoote om gezondheidsredenen reeds eenigen tijd vertoeft. PARIJS. V. D. Het water van de Seine is 10 c.M. gedaald. ROTTERDAM. V.D. Het tweede slacht offer van het ongeluk bijl den overweg te Kethel, mejuffrouw K., is ook aan de gevolgen overleden (zie gemengde be richten). AMERSFOORT. V.D. Gisteren is in de Eem bij het schaatsenrijden verdron ken de ongehuwde 22-jarige J. S. DEN HAAG. V.D*. Er is een plan in voorbereiding om de militaire pensioen wetten zoodanig te wijzigen, dat de pen sioen-grondslag voor hen, die wegens overcompleet in hun rang 'het leger heb ben verlaten, wordt verlaagd. Met 1 Maart 1924 zullen bovendien aan de commandanten van de regimenten Grenadiers en Jagers, van de 22 regi menten infanterie en tal van andere chefs geen hulpSchrijvers meer worden toege voegd, terwijl op1 dien datum het aantal hulpschrijvers, toegevoegd aau den In specteur van den Vrijw. Landstorm, wordt verminderd. MARSEILLE. V.D. Opi de Middelland- sclie zee woedt een hevige storm, waar door de schepen groote vertraging heb ben. PARIJS. V.D'. Bij' de Senaatsverkiezin gen, gisteren in 30 departementen gehou den, verloren de conservatieven 3 zetels, de radicalen 11 en wonnen de gematigde republikeinen er 5, de linksch-republi- keinen ook 5, de rep. socialisten 2 en dc socialisten ook 2. Poincaré werd in het departement Meuse met, 794 van de 810 stemmen herkozen. WEENEN. V.D. Heden werd het laatste Kerstfeest voor de kinderen, georgani seerd door het Ned. Hulpcomité, gehou den. Er namen '250 kinderen aan 'deel. Mr Zimmerman was ook aanwezig. BERLIJN. V.D. Dat het verlangen in alle groepen der bevolking leeft, om deze periode van geldstabilisatie in vrede door te komen, bewijst wel de verkregen Over eenstemming tusschen de metaalbewer kers (de meest radicale elementen) en de industriëelen. De arbeiders berustten in den 10-urigen arbeidsdag en gaven al- zoo stilzwijgend den 8-urendag prijs. MIDDELBURG. De vereeniging „Lief dewerk voor Kinderbescherming" ont ving van de buurtcommissie der Lange en Korte 'Singelstraat f22.van de voor de jubileumfeesten oplgehaalde, doch niet gebruikte gelden. MIDDELBURG. Door de plolitie is een man aangehouden, die zander middelen van bestaan was, en die zeide Neder lander van geboorte te zijjn, doch vrijhvillig in het Duitsche leger te hebben ge diend, waardoor hij z'n Nederlanderschap zou hebben verloren. Bij' onderzoek bleek de man niet in ons land te zijin gebo ren en bekende hJijj ïiadien Dluitscher te zijn. Hij zal over de grenzlen worden gezet. GOES. Zondagvoormiddag- werden in de woning van dhr C. alhier op den Molen dijk. genoemde heer, die daar met zijn dochter samenwoont, en zijne doch ter beiden bewusteloos gevonden ten gevolge van inademing van gas. Dade lijk werd een onderzoek ingesteld, doch in de woning was aan de gasleiding niets defect. Toen onderzocht men de buiten- leiding en daar bleek een buis gesprongen waardoor het gas zich in de woning ver spreidde. Het mocht gelukken, de dochter tot bewustzijn terug te brengen; doch ten aanzien van dhr C. slaagde men niet, zoo- dat de geneesheeren overbrenging naar het gasthuis noodig oordeelden. Heden middag was dhr C. nog niet tot bewustzijn teruggekeerd. Zijn toestand blijft, wel niet hopeloos, dan toch zeer zorgelijk. Rotterdam, 7 Jan. 1924. G r aan m ark t.. Alle artikelen wegens gestremde vaart te weinig aangeboden en dientengevolge meerendeels ook moeilijk te verkoopen. Tarwe f 12f 12.50; af wijkende fll—f 11.50; roigge niet ge toond. Gerst niet getoond; Haver f 9,75 f 10,75; Erwten, kleine ..groene f20 f25; Kroonerwten idem; .Schokkers f17 f21; Bruine boenen, puike f28f32; overigens naar kwaliteit f'2026, alles per 100. K.G. Veemarkt. Aanvoer: 412 vette run deren, 264 vette kalveren, 804 schapen en lammeren, 1053 varkens. Prijzen per 1/2 K.G.koeien 40, 52!/a 55, 60621/2, ossen 50, 55, 60, stieren 48, 521/2, 5556, vette kalveren 65, 75, 921/2, schapen 40, 45, lammeren f '27 37 p. st., varkens 39, 41, 42i/2. Runderen aanvoer flink, handel tame lijk, prijzen bijna onveranderd. Voor een enkel puik best beest nog iets boven no- teering. Stieren aanvoer klein, weinig han del, prijzen niet lager. Vette kalveren aan voer goed, handel redelijk, prijzen iets flauwer dan vorige week. Bij uitzondering! voor een enkel puikbest kalf 2\U c. bo ven noteering'. Schapen en lammeren aan voer minder, handel matig, prijzen vrijwel' op dezelfde hoogte. Voor enkele zeer beste lammeren werd nog' f 40 tot 41 betaald. Varkens aanvoer ruimer, handel lui, prijzen een weinig flauwer. Voor het buitenland werd gekocht. Zaden. Bruin Mosterd f 40f 42, Geel Mosterd f 30f 32, Blauw Maanzaad f 42 f 44, Karwijzaad f 128—f 130, Lijnzaad (blauw) f22f23, Lijnzaad (wit) f28 f 30, Kanariezaad f 18f 20, Koolzaad 21f 23 Vlas. 19800 K.. blauw f 1.20—f 1.60, 3300 K.G. wit Zeeuwsch f 1f 1.20, 11100 K.G. Holl. geel f 1.20—f 1.60, 13500 K.G. Groningsch f 1.15f 1-60. Aardappelen. Brielsche Eigenhei mers f7—f7.50, Zeeuwsche Eigenhei-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 3