Telegrammen Gemengd Nienws. Allerlei. Laatste Berichten. Briefwisseling. Afloop MipinpJaoMeip, enz. Rechtszaken. Burgerlijke Stand. missie als zouden de belooningen bij de gemeente niet onder doen bij die bij het Rijk, is volgens B. en W. zeer oppervlak kig. Het de bewering der voorstellers, als zou in vele gemeenten verhaal van pen sioensbijdragen plaats hebben, zijn B. en W. het niet eens. Wanneer men in aan merking neemt, dat God. Staten van Zuid- Holland, Gelderland en Noord-Brabiant en misschien meerdere provinciën tot nu toe verordeningen tot verhaal van pensioens bijdragen weigerden goed te keuren, dan staat vast, dat het aantal gemeenten, welke geen verhaal toepassen, nog be duidend moet zijn. De voorstellers doen het voorkomen, alsof de afschaffing van het verhaal in dertijd is geweest een soort van „ge schenk" aan het gemeentepersoneel. Dit is niet aldus. Bekend is, dat voor 1919 op de ambtenaren 5 pet. werd verhaald voor het weduwen- en weezenfonds en dat. de in genoemd jaar toegekende sa- larisverhooging honger zou geweest zijn, indien het verhaal toen niet afgeschaft ware. De toekenning van premievrij pen- soien maakte destijds deel uit van de nieuwe salarisregeling. De gemeente-amb tenaren zijn sedert dien steeds opgeroe pen en aangesteld op premievrij pensioen het opnieuw toepassen van verhaal, al thans op de thans in functie zijnden, is dus niet anders dan het eenzijdig bre ken van een gesloten overeenkomst, hoe men de zaak ook moge bezien. De salarissen en loonen zijn beduidend hooger dan in 1913, 'doch in de eerste, plaats zal toch niemand kunnen bewe ren, dat. de kosten van levensonderhoud en huishuur ook niet zeer belangrijk hoo ger zijn dan in dat jaar en in de tweede plaats waren in 1913 de wedden laag, zelfs zeer laag. Om enkele voorbeelden te noemen: Burgemeester en Secretaris f 1800, Gemeente-Ontvanger f 1400, Com mies ter secretarie f 1000, klerk ter secre tarie f600 en f200, agent van politie f650, f600 en f500, arbeider f9 per week enz., enz., alles nog verminderd met een pensioensaftrek van 5 pet. Aan de voorstellers is het blijkbaar niet bekend, dat steeds schoorvoetend tot verhooginig van salarissen is overgegaan en steeds in het oog is gehouden de mogelijkheid van vermindering der kosten van levensonderhoud. Men kan dus niet zeggen, dat de wedden in 1920 volkomen op peil waren. Vergeten mag ook niet worden, dat de salarisverhoogingen steeds geruimen tijd bij de prijsverhoogingen ach- teraan zijn gekomen, waardoor in de ge zinnen der ambtenaren (dikwijls in zeer belangrijke mate) achterstand is ont staan. De indexcijfers, met hoeveel prijzens- waardigen ijver ze ook mogen zijn sa mengesteld, geven geen voldoenden maat staf voor de kosten van levensonder houd. Daarin zijn niet verwerkt huis huren, belasting en dergelijke, zoodat zij een onjuist beeld leveren. Waren de ge gevens hiergenoemd, er jn verwerkt, dan zou de „daling" een geheel ander .beeld te zien geven. Die onbillijkheid, die de voorstellers ge voelen, ten aanzien van de onderwijzers, (kunnen B. en Wi. niet inzien. Deze ambte naren zijn gedurende de laatste jaren, wat hun salarissen betreft, geheel als •rijksambtenaren te beschouwen daiar zij volgens het Rijksjaarweddenbesluit wor den bezoldigd. Bovendien staan ze, ook na aftrek van 8V2 pet, wat hun jaarwedden (betreft, tegenover het gemeentepersoueél in gunstiger conditie. De salarissen en loonen ter Goes zijn, ook in vergelijking met die in andere gemeenten aan den lagen kant. Zoo heeft een onderzoek naar de jaarwedden van het secretariepersoneel aangetoond, dat deze in een 15-tal gemeenten van dezelfde grootte hooger zijn; Wat de werklieden betreft, een door het „Oentraal Overleg in arbeidszaken voor werkgeversbonden" voor enkele maanden samengesteld overzicht van arbeidsloonen in de 65 belangrijkste Nederlandsche ge meenten, toont- aan, dat nergens de loonen zoo laag zijn als te Goes. Die voorstellers willen de burgerij ont lasten. Hoe gaarne B. en Wi. dit ook zou den willen, meenen zij er op te moeten wijzen, dat zij twee «aken niet in aanmer king nemen, n.l., in de eerste plaats, dat door velen der burgers in de af ge- kopen jaren groote winsten zijn gemaakt, juist in den tijd, toen door 't niet of te laat verhoogen der salarisseri, er in menig amb tenaarsgezin de hoogste nood heerschte, achterstand ontstond, of men genoodzaakt was spaarpotjes aan te spreken, op kleine kapitaaltjes belangrijk in te teren of schulden te maken. In de tweede plaats vergeten de voorstellers, dat de ambtena ren ook tot de belastingbetalers behooren en aanneming van hun voorstel zou be- teekenen: afwentelen van een last van de massa op een kleine groep van personen, m.a.w., dubbele, zelfs meer dan dubbbele belasting opleggen aan de ambtenaren. Uit_ het bovenstaande blijkt, dat B. en iW. zich _met het voorstel der genoemde heereu niet kunnen vefeenigen. Niettemin willen zij er uitdrukkelijk op Wijzen, dat het geenszins hun bedoeling is, dat een „bevriezing" ontstaat van salarissen. Wor den de bosten van het levensonderhoud inderdaad belangrijk geringer, zoadat de salarissen werkelijk te ho<og worden, dan dient te worden verminderd en hiertegen zal geen enkel redelijk denkend ambtenaar zich verzetten. In onderling overleg met de belanghebbenden zulien dan nieuwe ■normen dienen te worden vastgesteld. Straatverlichting. In -overleg met de Gasooanmissie stellen B. en WI voor hen machtiging te ver- leenen tot bijplaatsing van een drietal straatlantaarns, zulks in verband met het gereed komen van eenige nieuwe .straten, en wel twee lantaarns in de Scheldestraat, waarvan één nachtbrander; een lantaarn in het nieuwe (verlengde) gedeelte van de Piccardtstraat. Verhuring woning. Bij besluit van 29 Maart 1923 is. de wo ning, Pieter Jaspersestraat no. 5, ver huurd aan den le stroker aan het ge meentegasbedrijf J. J. Brusket. Brusket heeft nu deze huur opgezegd. De com missie adviseert bedoelde woning met in gang van 1 'Februari 1924. te verhuren aan den tweeden stoker aan het bedrijf J. J. de Pan. vootr de som van f 150 per jaar. Ongelukken. Woensdag is uit de Haringhaven te IJmuiden opgehaald het lijk van den schiper v. B. Vermoe delijk is hij biji het aan boord gaan van zijn vaartuig door de gladheid te water geraakt en verdronken. .Gisteravond is te Rotterdam door de gladheid van de straat een vrachtauto te wat-er geraakt. Drie personen wisten er tijdig uit te sprin gen, doch de chauffeur en een 14-jarige jongen geraakten te water. De chauffeur is nog met haken en touwen op het droge gebracht en naar het ziekenhuis vervoerd, maar de 14-jarige jongen, die een kwar tier later werd opgehaald, bleek verdron ken te zijn. Een zoon van den land bouwer G. te Leggeloo loste, ter begroe ting van het Nieuwe jaar uit een geweer gen schot in de lucht. De kogel raakte echter een dikke tak van een eikenboom en sloeg terug. Een jongere zoon van G., die belangstellend met de handen in den zak naar het schieten keek, werd -door de teruggekaatste kogel getroffen. Het projectiel nam zijn weg door den zak, trof een vinger en duim, doorboorde een dij en bleef steken in de andere dij'. Geheimzinnige branden. In de streek rondom Mantua heeft een reeks groote branden gewoed, die bijna tegelij kertijd uitbraken. Men schrijft de branden toe aan kwaadwilligheid. Eenigen tijd ge leden hebben de verzekeringsmaatschappij en, welke zich door de vele branden in de districten Mantua en Ferrara benadeeld zagen, de aandacht der autoriteiten op de zaak gevestigd. Thans wordt echter de veronderstelling geopperd, dat de bran den door de boeren zijn veroorzaakt bij wijze van protest tegen de wijze van op treden der fascisten op het platte land, vooral in -de Po-vlakte. Die onschuldige derde. Op Nieuwjaarsdag hadden in een café te Eindhoven, waar op tweeden Kerstdag een moordaanslag plaats had, twee bezoekers N. V. en J. v. B. ruzie. Een kostganger van den laatste sprong er tusschen om de vechtenden te scheiden, maar ontving als dank van v. R. eenige messteken, waarvan één in de borst van 3V2 c.M. diep. De dader is gearresteerd. - Een pechvogel. Twee recher cheurs te Rotterdam hebben gisteren aan gehouden den 47-jarigen D. S., wiens op sporing in het „Algemeen Politieblad" in 1908 is gevraagd. S. had voor een inbraak in het postkantoor te 's Gravenha,ge nog 6 jaar gevangenisstraf te goed. De bijna 16 jaar, sedert zijn veroordeeling door het Haagscbe hof verloopen, had hij in het buitenland hij is varensgezel door gebracht. Het vorige jaar wias het ver langen naar het vaderland hem blijkbaar te machtig geworden, althans in den zomer van 1923 is hij te Rotterdam geweest en toen bijkans zooals bij zelf aan de politiemannnen, die hem aanhielden beken de ingerekend. Ilij kwam een paar oud gediende rechercheurs tegen, wier aan dacht hij' trék. Slechts door toen zeer luid Spaausch te gaan spreken tegen zijn makkers, gelukte het hem, hun argwaian te stillen. S. is daarop, voelende, dat de grond hier nog wat te warm onder zijn voeten was, er weer tusschen uit gegaan. In November nu, nadat hij door een ad vocaat had laten onderzoeken, of zijn straf nog niet verjaard was, is hij weer in het land gekomen. En hij de behandeling van de zaak va,n de berooving per auto in het Sterrebosch te Schiedam gaf hij uiting aan zijn belangstelling in zijn ouden vTiend "Wl M„ die toen terechtstond, door op de publieke tribune de zaak! te volgen. Een politieman zag hem datar en herkende hem als een der vermetelste misdadigers van een twintig jaar geleden. Daarop is een onderzoek ingesteld, met' het resultaat, dat men in het oude Politieblad zijn tegoed weer vond. S. is daarop gistermorgen ge arresteerd, naar het parket geleid en van daar overgebracht naar Den Haag. Het schijnt, dat, als hij was weggebleven tot begin April, het vonnis verjaard zou zijn. S. zelf is van meening, en die "meening grondt hij op het advies van zijn advocaat, dat die verjaring op 19 December reeds heeft plaats gehad en men hem dus ten onrechte heeft aangehouden. De geheimzinnige verdwij- 11 i n g. De geheimzinnige verdwijning van den jongen Falk, die nu reeds bijna 14 dagen het stadje Rheine in opschudding heeft gebracht, heeft een droevige ont- knooping gehad. Nadat de heer Falk nog eenige dreigbrieven ontvangen had, zon der daarop te reageeren, vervoegden zich Maandag twee jongelieden, respectievelijk 17 en 18 jaar oud, vroegere vrienden van den vermiste, bij den manufacturier, die dezen mededeelden nadere inlichtingen van de verdwijning van zijn zoon te kun nen geven, mits hij hun de uitgeloofde belooning wilde verstrekken. Die heer Falk wist de beide knapen aan de praat te houden en waarschuwde inmiddels de po litie, die,_ gesteund door eenige detectives, uit Berlijn, da.g en nacht werkte om een spoor van de(n) ontvoerder(s) te ontdek ken. Deze nam de beide jongelieden in verheor. Zij wezen de plaats aan, waar men den jongen Falk zou bunnen vinden: in een kuil achter het slachthuis. De po litie stelde een onderzoek in en inderdaad vond men op de aangeduide plaats het lijk van den vermiste, waaraan een voet en de rechterarm ontbraken. Rij het scher pe verhoor, dat thans volgde, vielen de beide jongelieden spoedig door de mand. Zij hadden beiden den jongen Falk ont voerd, hem daarna met een revolver be wusteloos geslagen en in den kuil achter het slachthuis gelegd. Toen zij bemerkten met de herhaalde dreigbrieven geen resul taat te hebben, hadden zij Falk een voet afgesneden en deze in een actentasch in een der straten van Rheine neergelegd. Nadat hem op deze wijze ook een arm was ontnomen, was Falk overleden. Nu zij echter inzagen, door het schrijven van dreigbrieven toch geen geld te zullen krij gen, hadden zij dit laatste middel het te doen voorkomen of zij nadere aanwij zingen zouden kunnen geven te baat genomen. Zoodra de belooning in hun han den zou zijn, waren zij van plan naar Ham burg en vandaar naar Amerika te ver trekken. Uit een en ander blijkt, dat dus de destijds gevonden voet inderdaad alan den jongen Falk heeft toebehoord. Het geheele stadje is diep onder den indruk van deze gewelddaad. Het brandje in de Alexan der kazerne. Die hospitaalsoldaat, die was gearresteerd, verdacht van brand stichting in de Alexanderkazerne te Dien Haag, is, na ter beschikking te zijn ge steld van de militaire autoriteiten, uit de voorloopige hechtenis ontslagen, daar gebleken is, dat hij' aan het ontstaan van den brand geen schuld heeft. Omtrent de werkelijke oorzaak tast men nog in vol slagen duister. Me lk au to te water. Ben vracht auto met 2500 gevulde melkbussen voor de fabriek van zuivelproducten te Uit hoorn is Woensdagmiddag van de steile Goudsche brug te Boskoop in de wetering gestort. De chauffeur wist er nog bijtijds af te springen. A u 10 b o t s i 11 g. Gistermorgen heeft door de gladheid een botsing plaats, gehad tusschen een autobus uit Giessendam en een uit Sliedrecht. Een drietal passagiers werden door de glasscherven aan het hoofd verwond, van wie één zeer ernstig, die naar het ziekenhuis moest worden ver voerd. Hoogwater. Die Maas is te Maas tricht reeds eenigszins buiten haar oevers getreden. De uiterwaard „De Grootte Griendt" is geheel overstroomd. Ook in Heugen en Limmel zijn reeds eenige lan derijen ondergeloopen. Overal is veel sneeuw gevallen. Het is te hopen, dat de dooii maar niet te snel invalt, anders komt er een overstrooming, zooals we in jaren niet hebben gehad. -Zendelingen in bandieten- handen. Uit Hankou wordt gemeld, dat eenige zendelingen, behoorende tot de „Ame- rikaansch-Luthersche Broedergemeente", door Chineesche bandieten te Tsao, jang, in de provincie Hupeh, zijn gevangen genomen. De zendeling Hoff en zijn vtouw werden gewond, terwijl de zendelinge mrs Kilen ontvoerd werd. Een ander bericht meldt, dat drie zendelingen te Tsao jang door het bandietenhoofd Lao- jangren gedood zijn. De Amerikaansche legatie te Peking heeft een protest aan het Chineesche ministerie van buitenl'andsohe zaken gericht en de Chineesche regeering gevraagd, onmid dellijk stappen te nemen om hun vrijlating te bewerken. Tevens heeft de legatie be scherming gevraagd voor andere Amerikanen in het betrokken gebied. Mannen en vrouwen. In Europa kwamen voor den oorlog op elke 1000 man nen 1038 vrouwen voor, thans 1111. L- Omnibussen te Londen. Op de drukste uren van den dag te Londen pas- seeren gemiddeld 640 omnibussen per uur de Nelsonzuil. Openbare VerkoopiBgen ea Ver pachtingen. Jan. f 8 Grijpskerke, timmermansinventaris, graanbak, kachel, v. d. Harst. 9 Vlissingen, huizen, Paap. 9 Wemeldinge, huis, schuurtje, Pilaar. 9 Middelburg, hakhout, Blaupot ten Ca be. 10 Oud Sab binge, huis, inboedel, Pilaar. 10 Middelburg, huis, tuin, bouwland, Blaupot ten Cate. 11 lerseke, huis, schilderswerkplaats, Kram. 11 Oostkapelle, kaphout, Blaupot ten Cate. 11 lerseke, oestergerei, de Kok. 12 Arnemuiden, huizen, v. d. Harst. 12 Souburg, huis, Struve. Febr. 21 Driewegen, boereninspan, Neervoort. 27 Wissekerke, kap. inspan, Hioolen. 27 en 28 Baarland, kap. boereninspan, Pilaar. ZEVENAAR. V. D. De steenkolenaanvoer uit Duitschland is plotseling bijna geheel stopgezet. Te Elten vernamen wij, dat in derdaad sinds Nieuwjaar bijna geen enkele steenkolentrein naar ons land is gepasseerd. Hoogstwaarschijnlijk zullen de treinen over een andere route worden geleid. ZWOLLE. V. D. Met ingang van 1 Januari is jle vloerzeilenfahriek der Fa. Ahrends te Wijhe geheel stopgezet. De financiëele toe stand staat in direct verband met het fail lissement. der bankiersfirma Van jïs Co HOLWERD. V. D. De postboot is tegen ieders verwachting toch gearriveerd. Van ^gis teravond 4 uur tot hedenmorgen 9 uur duur de de tocht, welke anders nog niet één uur vordert. Er waren 30 personen aan boord. De boot had met veel ijs te kampen. LEMMER. V. D. Nu met de zeesluizen niet meer gestroomd wordt en het flink heeft gevroren, zijn van gemeentewege ijsbanen aan gelegd. ATHENE. 4 Jan. De Grieksche gezant te Belgrado is teruggeroepen met 't oog op den gespannen toestand tusschen Bulgarije en Servië. Venizelos is hier teruggekeerd. Een groote demonstratie wordt tegen hedenmiddag voor bereid. CONSTANTINOPEL, 4 Jan. Het Ameri kaansche stoomschip Wjgnona rapporteert, dat bü Pito een stoomschip is gezonken, waarbij 53 opvarenden zijn omgekomen. BELGRADO. De Bulgaarsche gezant heeft deze stad verlaten. Op de grenzen, vooral in het steenkolen- en petroleumgebied, heb ben aanrakingen plaats. AIROLO (Zwitserland). Een lawine verniel de 16 huizen. Er zijn geen slachtoffers. BOEDAPEST. V. D. Thans is men bezig te trachten om nauwe handels- en economi sche samenwerking tusschen Hongarije en Nederland tot stand te brengen. In Boe dapest is men zeer voldaan over .het feit, dat de Nederlandsche regeering een handels verdrag met Hongarije wil' sluiten. WEMELD1INGE1. In 't afgelooipen jaar passeerden alhier 47.322 schepen met een tennenmaat van 10.656.991, tegen 46.321 schepen en een tennenmaat van 11.556.852 in 1922. ZojO spoedig mogelijk, uiterlijk 8 Janu ari a.s., verzoeken wijl einzen correspon denten dus te zenden: burgerlijke stand over December, overzicht bevolking over 1923 en hun nota oiver het vierde kwartaal. WOLPHAARTSDIJK. Vrijdag werd alhier iiidoor notarins Beth ten verzoeke van de Wed. en erven C. Mol pubhek verkocht 5 H.A. 21 A. 15 o.A. bouwland, in den Schenge- polder, aan dhr A. Rijk te Wolphaartsdij'k, voor f 3610 per H.A. is den hoop f 18813.51. Wisselkoersen. Amsterdam, 4 Jan. 2 uur. Berlijn O.58i/o0.591/2 per biljoen Brussel 11.4011.50 Parijs 12.80—12.90 Londen 11.35—11.36 Dollar 2.64—2.65 Weenen 0.370.37i/> Rechtbank te Middelburg. Zitting van 4 Januari 1924. Veroordeeld wegens oplichting en verduis tering: J. de K., 26 j., monteur te Mid delburg en aldaar gedetineerd te Middelburg, tot 1 jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. Tegen C. S., 29- jaar, schaapherder te Ertvelde (B.) gedetineerd te Middelburg, is rechtsingang verleend wegens poging tot moord op den marechaussée B. de Meijer te Kloos- terzande, op 27 December j.l. Politierechter. Zitting van 4 Januari 1923. De volgende personen waren gedagvaard P. V. W., 23 jaar, l'andbouwerskneoht te St.-Kruis, wegens mishandeling. Eisch 7 d. gev. straf. Uitspraak f 25 of 25 d. b.J. F. S., 62 j., gemeente-ontvanger te Eede, we gens beleediging. Eisch en uitspraak f10 of 10 d. h.'; J. V., 25 j., varensgezel' te Mid delburg, vvegens wederspannigheid tegen den pohtie-agent Zuidweg te Middelburg op 2 December 1923. Eisch 7 d. gev. straf. Uit spraak f 25 of 25 d. h. Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn ver oordeeld wegens zonder verlof een landweg varsperren: H. K., Rotterdam, L. de C., Aerschot, f 10 b. s. 10 d. h.goot langs openbaren weg verontreinigen: J. M. D., Co- lijnsplaat f2 b. s. 2 d. h.; zonder vergun ning kippen laten loopen op een anders grond C. S., Kloetinge f5 b. s. 5 d. h; met motor rijtuig rijden waarvan niet alle wielen voorzien waren van gutta percha banden: I. de W;., Middelburg, f 2 h. s. 2 d. h.dronkenschap F. M., A. G., lerseke f3 b. s. 3 d. h. 's avonds fietsen zonder licht: J. V., lerseke f3 b. s. 1 w. t. s.L. J„ 's-Gravenpolder, J. de J., Goes; J. P., aldaar, f3 b. s. 3 d. h. Door den Ambtenaar van het Openbaar Ministerie is hooger beroep aangeteekend te gen C. P., 's-Gravenpolder, C. A. V., Wjssen kerke en C. G., Colijnsplaat, allen door den Kantonrechter te Goes vrijgesproken, beklaagd van overtreding leerplichtwet, tegen J. C. K., te Goes door den Kantonrechter ontslagen van rechtsvervolging beklaagd van overtre ding Arbeidswet, tegen A. M. K. te Goes, ontslagen van rechtsvervolging, beklaagd we gens met twee gekoppelde wagens rijden tegen G. J. D. te Kruiningen, vrijgesproken, beklaagd van 's avonds fietsen zonder lan taarn. Door E. S. te lerseke is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den kan tonrechter wegens mosselen visschen zonder vergunning, tot f5 b. s. 5 d. h. veroordeeld. MIDDELBURG. Huw.-aangiftenA. Wi. Kunst, 25 j. en P. de Munck, 23 j.P. J. Bos, 26 j. en M. P. Fastenau, 21 j. Gehuwd: F. Polderman, 28 j. en G. Huis- soon, 26 j.; P. Bosschaart, 38 j. en D. Ludikhuize, 27 j. Bevallen: C. Houmes, geb. Polderman,, z.; H. J. Akkenaar, geb. de Moor, d.P. J. Fooij, geb. Frankenhuis, z. Overleden: P. de Hamer, 76 j., wedn. r. L. Koole; A. Bril, 37 ,j, gehuwd met M. de Roo. Levenloos aangegeveneen kind van hel mann. geslacht. Van 13 Jan. VLISSINGEN. Ondertrouwd: Chr. Chris- pijn, 26 j. en J. Valkier, 22 j. Getrouwd: L. J. C., Aspeslagh, 26 j. en H. C. Potters, 24 j. Overleden: Th. van Bel, 43 j., m. v. Wi. M. Gerritse. SOUBURG. Gehuwd: 3, .Wi. Metiers, 26 j. en L. Theune, 22 j. Van 28 Dec,3 Jan. KRUININGEN. Gehuwd: Johannis Boone, 21 j. jm. en Johanna Mieras, 18 j. jd. Geboren: Neeltje, d. v. Thomas Visser en Pieternella Adriana van Eek; Jan, z. v. Fran- siscus Servaas Steutel en Cornelia Jansen^; Pieternella, d. v. Jan Pauwe en Jacoba van de Velde. Van 16—31 Dec. BIGGEKERKE. Gehuwd: 21, C. Wielemaker, jm. 22 j. en N. Geldof, jd. 20 j.; 28, .Wi. Kesteloo, jm. 35 j. en S. M. Roosendaal, jd. 31 j. Geboren: 20, Suzanna, d. v. M. Caljé en M. W'ijkhuijs; 21, Maria, d. v. A. Sinke en L. Zachariasse. Over de maand December. 0UDELANDE. Gehuwd: 13, Pieter Mol, 22 j. jm. te Oudelande en Jannetje Pieternella Wisse, 22 j. jd. te Ellewoutsdijk. Geboren: 21, Jan, z. v. Hubregt Adriaan de Jonge en Jobina Rijk; 23, Janus, z. v. Adriaan Marinus Oele en Jacoba de Hamer. Overleden: 25, Jan, 4 d. z. v. Hubrecht Adriaan de Jonge en Jobina Rijk. ELLEWOUTSDIJK. Geboren8, Jaaaetje Martina, d. v. Johannes Ponse en Pieternella Wagenaar. RITTHEM. Gehuwd: 19, Steven van den Broeke, 22 j. en Maatje de Rijcke, 20 j. Geboren1, Willem, z. v. Pieter Ovaa en Pieternella Polderman; 18, Martina, d. v. Cornells Joziasse en Johanna Cevaal. 's-HEER ARENDSKERKE. Geboren: 20, Joost, z. v. Jan Schoolmeester en Maatje van de Plasse; 19, Jacob, z. v. Dignus Moelker en Jannetje de Kok; 22, Dina, d. v. .Willem Geelhoed en Adriana de Troije; 23, Helena, d. v. Jan Machiel Raas en Jacoba Vermeulen; 26, Joost, z. v. Marinus Wel- leman en Maria Witte; 27, Jacomina, d. v. Pieter Goud en Willemina de Visser29, Jan, z. v. Jacobus de Kok en Jozina de Kok; Bastiaan, z. v. Markus op 't Hof en Pieternella DommissePieter, z. v. Jan Pieter Braam en Janna van Dalen. Overleden: 24, Cornelia Karelse, 32 j., echtg. v. Johannes Schipper. 1 KLOETINGE. Gehuwd: 27, Gerard Wille- boer, 29 j., en Pieternella' van den Boom gaard, 24 jaar. Geboren10, Pieternella Willemina, d. v. Hendrik Jan Harinck en Pieternella Leuntje Mieras; 18, Pieternella, d. v. Jan Joosse en Wilhelmina Maria Bruel22, Pieter, z. v. Cornells Hollestelle en Johanna Schipper. Overleden: 11, Jacobus Marinus, z. v. Pie ter Vermue en Jobina van 't Westeinde; 19, Marinus, z v.. Johannis Hollestelle en Ja coba Dekker; 20, Maatje Steenepoorte, 93. j., wed. v. Comelis Kole. Levenloos aangegeven: 21, een jrind van Marinus Goeree en Johanna Pieternella de Laat. WAARDE. Gehuwd: 20, Hubrecht Comelis Jansen, 22 j. jm. te Kruiningen en Kornelia van der Hart, 21 j. jd. te Waarde. Geboren: 20, Jacobus, z. v. Jan van Koe- veringe en Adriana Kaan. Overleden: 18, Christiaan Jan van Espen, 24 jaar. NISSE. Ondertrouwd1 en gehuwd 12 Adriaan Pieter Woutersen, 25 j. jm. te Hoe- dekenskerke en Suzanna van. Liere, 23 j. jd. te Nisse. Geboren: 6, Maria, d. v. Johannes Moer man en Cornelia Willemstein. Overleden: 11, Helena Hoogesteger, 63 j., ongehuwd. OOSTKAPELLE. Ondertrouwd: J. J. P. Gel- dol, 29 j. en M. F. Dees, 24 j. Geboren: Pieter Stoffel, z. v. S. Louwerse en J. Wisse; Gerretje Hermina, d. v. A. B. J. Boyenk en A. H. Noorlander. Overleden: Adriaan de Visser, 60 j., echtg. v. Maria Janse, eerder weduwn. v. Pieternella de Visser; Johanna Abrahamse, 73 j., wed. v. Jasper de Kam. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar- waarnemingen in den ochtend van 4 Jan., medegedeeld door het Kon. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 768.9 te Stensele, laagste 745.5 te Akureyri. Verwachting tot den avond van 5 Jan.: Meest zwakke winduit Oostelijke, later uit Zuidelijke richtingen, aanvankelijk licht- tot halfbewolkt en droog weer, later wellicht toenemende bewolking of nevel, lichte tot matige vorst 's nachts, overdag eenige stij ging van temperatuur.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 3