Onderwijs. Gemengd Nieuws. Telegrammen. Laatste Berichten. Wetenschap en Kunst. Rechtszaken. Financieële Berichten. Leestafel. bij name kent, weet, of dit menschenkind dat een Hood is, zal verstaan de geschie denis van de ster. 's Avonds kwam ik in een Joodsch ge zin, dat ik, op aanwijzing van een broe der, al eens eerder bezocht had. Uiterst vriendelijk werd ik ontvangen en alsoif ik op huisbezoek was bij eigen gemeente, moest ik in den gemakkelijken stoel zit ten. Het gesprek liep tamelijk vlot op het doel af. Het is, wat de Joden noemen een orthodox gezin. Vader vond, dat wij1 het eigenlijk met elkander êens waren. 1 'Toen ik vroeg ooi dan met miji Jezus nu als den Messias te belijden, weerde hij af met een: „neen, neen, dat niet". Al moest hij nog 1000 jaren wachten, maar hij bleef wachten op Messias die beloofd was. Toen heb ik getracht aan te toonen, dat Jezus de „beloofde" is. Daartoe ge bruikte ik uitspraken van Onde en Nieuwe Testement en omdat hij van het N. T. niets wist, raadde ik hem aan daarin te lezen. Nu, als ik er eens met hem in wilde lezen dan was hij bereid. Dat werd afgesproken en ook de waardige echtge- noote stemde daarmede in. Wij spraken nog wat verder, toen een ■dochtertje verzocht om iets te mogen zeggen. Vader en moeder vonden liet goed, maar of ik ook toestemde. Dat sprak vanzelf. De dochter dan beweerde, dat ik vol komen gelijk had als ik beweerde, dat de joden geen zonde-, geen schuldbesef heb ben en dat er daarom geen honger is naar Messias. Zij zelf had ook dien hon ger niet, maar toch gieloofde zij1, dat Jezus van Nazareth de Messias is. De1 joden behoefden werkelijk niet op een anderen te wachten. Het was zichtbaar, dat de ouders van zoo'n uitspraak schrokken. Ik kon mij dat goed indenken, al was ik dankbaar voor de ronde mededeeling. Binnenkort hoop ik er weer een avond te zijn om samen te lezen en te bespreken. Als die menschen eens mochten leeren het groote geheim, dat Paulus was ont huld, om door de wet aan de wet te ster ven en juist daardoor Gode te leven. Hoe goed, toch, dat in dien broeder de zendingsgeest werkzaam was om mij in aanraking te brengen met het bedoelde gezin. Geslaagd te 's-Gravenhage voor liet machinistenexamen voorloopig diploma de heer B. J. de Rijijter te Vlissingen. Te Leiden voor het candidaatsexamen rech ten mej. J. Ossewaaide. Te Amsterdam bevorderd tot arts de heer E. Loesberg,, geboren te Vlissingen. E r var i 11 g s-m a,ter i a,aI. In het „Tijdschrift voor Ervarings-Op- voedkunde" verhaalt in bovengenoem de rubriek1 de 'heer H. Leene van 'sHeerenloo te Ermelo, van zijn waar nemingen ten opzichte van een 9- jarig zwakzinnig joggie uit een boot- werkersgezin te Rotterdam. De moeilijkheden, welke dit ventje zijn onderwijzers bereidde en de last welke het zijn medeleerlingen veroor zaakte, worden door talrijke voorbeel den toegelicht. Een enkele bloemle zing uit die aanteekeningen memo- reeren we, om te doen zien, welke bezwaren dergelijke zwakzinnige leer lingen opleveren. Bii de eerste kennismaking deed hij al dadelijk vreemd aan. Vraag: Jan, hoeveel jaargetijden ken je? Antwoord200.000. Zeg nu eens eerlijk Jan, hoeveel jaargetijden 'k Weet niet zoo precies. Weet je wel, wat een neefje is? Een neefje is m'n tante. Eenige andere voorbeelden Jan wordt op zeker oogenblik boos wat wel meer gebeurde en bromt: lk blijf toch niet tot mijn 21- ste. Een der beambten grapt: Nu, je mag vóór je 21ste weg, onder één voorwaarde. Nou, wat dan? vraagt Jan naïef. Dat je vóór je 21ste gaat trouwen. Jan woedend: 'k Trouw toch nooit, ik mot geen meid hebben, 'k Doe net als m'n grootvader, die is ook altijd alleen gebleven. De onderwijzer tracht Jan een on gerijmdheid te doen opmerken: Moet je goed luisteren, Jan. Ik heb drie broers, Jan, Riet en ik. Wat is 't gekke daarvan?' Met volle overtuiging klinkt het: Piet is gek. Ongelukken. Te Amsterdam is gis teren een timmerman door een rukwind van het dak door een trapgat gestort. Bij aankomst- in het ziekenhuis, waarheen hij .per auto' werd vervoerd, bleek hijtover- leden te zijn. - Te Smilde is een vijf jarige jongen, die de teugels in handen had van het paard, dat een rosmolen in beweging bracht, met het hoofd tusschen de molen gekomen en onmiddellijk gedood. Te Kamerik bij Woerden is de 22-jarige W. nit Aarlanderveen, werkzaam bij een heimachine, door de lier gegrepen en naar boven geslingerd. In deerniswekfcenden toestand werd de jongeman opgenomen en naar Utrecht vervoerd. Men vreest *001' zün leven. Te Gemert is een land bouwer ouder een stoomtram geraakt en 'n uur hevig lijden bezweken. Te Val kenburg is een 4-jarig knaapje door een auto -overreden en na enkele uren gestor ven. .Hoog water. Het eiland Marken is onder geloopen. Woensdagmorgen om vier uur begon het water over den dijk te stoomen en eenige uren later stond] het eiland blank. Om 11 uur was de hoogste stand bereikt. (1.80 en A.P.) De buurten zijn gedeeltelijk droog Melkboer en bakker brengen hun waar per vlet rond. Die dokter bezoekt zijn patiën ten op de verschillende buurten per boot je. Het kerkhof ligt gedeeltelijk droog. Na 12 uur zakte het water en was de' kruin van den dijk tveer zichtbaar. Door -den storm uit het Noord-Westen is het Xuiderzee-water zoo hoog gestegen dat ook het weideland van Urk over stroomd is. Vier vijfde van dit eiland Staat blank 't Is een even merkwaardig! als schil derachtig schouwspel, dat het eilandje Marken in deze dagen den bezoeker biedt, schrijft de „Tel. Ziet men bij gewonen doen 't allereerst van de Gouwzee af de groene diiken 'tallen kant en daarboven uit op de terpen, de, meest houten, wo ningen steken, thans is van den zeedijk, noch van de hooge landwegen ook maar een spoor te bekennen. Ja toch, geheel aan de Westpunt zagen we een verhoo- ginkje zich even beven de golven ver heffen, dat wel een brokje zeedijk moest zijn. 't Is nu als staan de huizen vlak aan den zeekant, zonder bescherming of wat, en alsof 'tniet één eiland, wel- en hecht ingepolderde vlakte, is, dat we bezoeken, doch een groep van miniatuur-eilandjes, bijeen-trcepende paalwoningen, welker stut ten dan, onzichtbaar, geheel in het water staan. En tusschen de woonblokken door kanalen, breede stroomeïi. Slechts een halfverdronken wipbrug en bovenhelften van lantaarnpalen wijzen er op, dat er wel degelijk een wegen- en vaartennet on der de zee schuil is gegaan, dat we ons op verdronken land bevinden. Hooischel ven zomer in den winter staan vei lig op hooge, door palen geschraagde bodems, boven het watervlak als dwaas- ruige bulten. Tegen de aschgrauwe schil- dersluchten, waaruit nu en dan felle hagel en sneeuwjachten neerstriemen, steken de roode en zwarte daken der huizen scherp- kleurig af. Een goedgewasschen aquarel. Te Monnikendam zijn de vischr-ookerijen aan den buitenkant van de plaats geheel onder water gel-oopen, hetgeen nogal scha de heeft aangericht. D' e fraude te Vaals. In ver band met het reeds oneervol vermelde ontslag van den gemeente-ontvanger R. te Vaals, -deelt de Tel. nog' mede, dat, in de kas Van den ontslagene een tekort van ruim f 3000 was geconstateerd. Diaar echter door den gemeente-ontvanger een' waarborgsom van f GOOD was gestort, lijdt de gemeente geen schade. Ook %en bezuiniging. Te 's Heerenberg heeft de gemeenteraad ter bezuiniging de betrekking van gemeente- schoorsteenveger opgeheven. Twee acrobaten gevallen. Ddnsdaigavond werd de voorstelling in een theater te Amsterdam onderbroken, door een ongeval, overkomen aan drie acroba ten, die aan de trapéze werken. Een dame houdt met de tanden twee collega's, een heer en eeqj»ime, vast. Tengevolge van een misstap'Welen deze twee van een ta melijke hoogte, doch kwamen er met lich te wonden af. Die dame, die hen in het gebit droeg, bekwam eveneens kwetsuren hoofdzakelijk in den mond. Onder het pu bliek ontstond natuurlijk een vrij heftige schrik, die echter tot bedaren kwam, na dat was gebleken, dat het ongeluk geen ernstige gevolgen had. V e r s c h r ik k el ijl k einde. In de duinen onder Wassenaar werd gisteren het lijk gevonden van een naar gissing 15-jarigen jongeling, die zich daar ver moedelijk door vergiftiging van het le ven heeft beroofd. De jongen moet in Dien Haag woonachtig zijn en naar zijn kleeding' te oordeelen is hij1 van goeden huize. Die politie nam het lij'k in beslag. V a 1 s c h e bankbiljetten. De Amsterdamsche politie heeft aan de Ween- sche medegedeeld, dat de zoogenaamde Fransche advocaat Nassier, die in hech tenis is genomen, als het hoofd van de bende valsche munters, welke in den om trek van W-eenen een tot- in de puntjes verzorgde werkplaats had voor het ver vaardigen van valsche bankbiljetten en zich vooral toelegde op het namaken van Nederlandsche en Engelsche bankjes, de sinds lang gezochte Rappard is, die zich al eerder aan vervalsching van Neder landsche bankbiljetten heeft schuldig ge maakt. Die heer Broekhof van de Amster- 'damsche politie zal met de noodige stuk ken van overtuiging te Wieenen komen om Nassier in verhoor te nemen. De knoeierijen in- het Leód- sche ziekenhuis. Het onderzoek naar de knoeierijen brengt volgens „Het Vad." steeds meer kwaad aan het licht, zoodat er nog meer arrestaties te wachten zijn. Het onderzoek neemt zooveel tijd in beslag, daar de naspo ringen tot in het buitenland (vooral Duitsch- land, dat leveranties deed) moesten worden uit gebreid. Zelfs valuta-speculatie speelt een rol. Vergiftiging. Te Dalen zijn, zoo als wfj reeds meldden, verschillende personen, ongesteld geworden na een begrafenismaaltijd, waarbij ham was gegeten. Het blijkt nu, dat de ham in een koperen pot gekookt was. Een vrouw verkeerde in levensgevaar, doch thans is haar toestand bevredigend. Verduistering. Te Borne is een assistent der posterijen gearresteerd, als ver dacht van verduistering van gelden ten na- deele van het postkantoor. Belgische vliegmachine ge land. Een Belgische militaire verkennings vliegmachine maakte Dinsdag te Sittard een noodlanding in een open veld. Zij werd, daar het land was omgeploegd, niet beschadigd. De vliegenier sprong, toen de machine op den grond was, er uit en bleef ongedeerd. Boven Aken had hij zijn vlucht in den mist te veel naar links voortgezet en kwam zoodoende bo ven Hollandsch gebied. Hij had de Maas voor den Duitschen Rijn aangezien, en dacht, dat hij in de omgeving van Aken was. Zijn route was Thienen—rCrefeld, om zich bij zijn regi ment te vervoegen, dat aldaar juist was aan gekomen. Ofschoon de Belgische adjudant-vlie genier Dante zijn machine onder bewaking der politie gesteld had, hebben gisternacht baldadigen zijn machine beschadigd, zoodat hij zonder reparatie der machine onmogelijk kan vertrekken. De vleugels zijn beschadigd, ter wijl inwendige instrumenten geheel versteld zijn. (Tel.) G-roote brand te Heerlen ."Dins dagavond ontstond brand in de Suike^tverk- en Chocoladefabriek „Jeweca" van den heer J. Wolters te Heerlen. Het personeel, bestaande uit een vijftigtal personen, was druk aan den arbeid, toen de brand in de droogkamer gesig naleerd werd. Het vuur greep zóó snel om zich hpen, dat de menschen nauwelijks den tijd hadden zich te redden en hun eigendommen in den steek moesten laten. De politie-brand- weer was spoedig ter plaatse en bestreed het vuur met vier stralen. De aanwezige voorraad suiker veroorzaakte een verstikkenden rook, waardoor het lang duurde voor de vuurhaard ontdekt werd en waardoor ook het blusschen groote belemmering ondervond. Na eenige uren was men den brand echter meester. Behalve het achterdeel, brandde de geheele fabriek uit. Fabriek en voorraad waren te zamen voor f 56.000 op beurspolis verzekerd. De werkelijke waarde van den voorraad was volgens den eigenaar echter veel grooter en kon op ruim een ton worden geschat. De fabriek had zich den laatsten tijd zeer uitgebreid, zoodat reeds plannen waren gemaakt tot het zetten van een nieuw gebouw. Door den brand komt het per soneel, een vijftigtal personen, meest vrouwen en meisjes, tijdelijk zonder werk. De storm. Het Fransche stoomschip „Alesia" is gisternacht van zijn sleepboot los geslagen en op de kust van Texel nabij paal 14 gestrand. Het schip vrcftig draadloos om de reddingsboot. De „Dorus Rijkers" van Nieuwe- diep vertrok ter redding, terwijl ook de sleep boot „Drente" ter assistentie vertrok. De be manning van de „Alesia" is op Texel geland. In den nacht van Dinsdag op Woensdag en ook nog gisterochtend hebben in het groo- ste gedeelte van Duitschland" hevige stormen, gepaard met regen en sneeuw, gewoed. Het telefoonverkeer met Scandinavië was dienten gevolge ernstig gestoord. Daar de telefoonver bindingen met het vasteland verreweg alle ondergrondsch zijn, was Nederland in den loop van den dag nog vrij goed te bereiken. Ook het verkeer tusschen Berlijn, Dresden, W.eenen en Boedapest was ernstig gestoord. Noodlottige instorting. Te Hasselt (België) heeft Maandagavond een ernstig ongeluk plaats gehad. Men was daar bezig met de vergrooting van een mouterij, een gebouw van vier verdiepin gen hoog, dat heelemaal in beton was op getrokken. Toen de werklieden zich ge reed gemaakt hadden om naar huis te gaan en voor den gevel van het gebouw stonden, deed zich eensklaps een vreese- lijk gekraak hoeren, terwijl de grond dreunde, alsof er een aardbeving plaats had. Heel het gebouw stortte onder don derend geraas in en van de omwonenden maakte zich een paniek meester. Toen het eerste oogenblik van ontzetting voor bij was, kwamen er van alle kanten men schen toeloopen, de straat lag onder puin bedolven. Politie, gendarmen, en brand weerlieden snelden onmiddellijk te hulp. Op het oogtenblik, dat de instorting plaats had, bevonden zich nog verschillende werklieden in het gebouw, terwijl er ook een druk verkeer in de straat was. Men vreesde, dat er binnen en buiten het pand dus vele slachtoffers zouden zijn gemaakt Kort na het ongeluk werden een doode en vijf gewonden onder de puinen uit gehaald. Men vreesde, dat er nog meer slachtoffers onder de ruïnes lagen. Eén der gewonden, een 45-jarige metselaar, had beide beenen en eenige ribben ge broken en bovendien zware wonden aan het hoofd bekomen. Stervend werd hij naar het gasthuis vervoerd. De gevonden doode was een jongen van 17 jaar. Op zjjn 10'0-sten verjaardag gestorven. N(a jte Genua zijn 100-sten geboortedag gevierd te hebben, met het geven van een diner voor zijn vrienden, ging kolonel Benandi, eertijds aide-ce-camp van den koning van Italië, naar bed en stierf onmiddellijk. AMSTERDAM. V. D. De buitenpolders bij Pampus zijn overstroomd. UTRECHT. V.D. Het Bestuur van den Neu tralen Bond van Spoorwegpersoneel1 hield giste ren een spoed-Vergadering en besloo.t ter ken nis van de Ned. spoorwegen te brengen, dat met haar niet op 20 Dec. in onderhandeling kan worden getreden over de verslechtering van de positie van het personeel, mede, om dat de tijd van overleg plegen met de leden te kort is. ZWOLLE. V. D. In het schoenenmagazijn van F. Timmerman brak hedenmorgen brand uit. Het gebouw brandde geheel af. Een van de bovenwoningen werd bewoond door do familie C. Mevrouw C., die alleen thuis was, kon door de brandweer worden gerpd. Het magazijn was voor f 25.0(5o verzekerd. De bovenwoning slechts laag. ATHENE. V. D. Gistermiddag kwart vóór 5 vertrok de Koninklijke familie per stoom schip naar Constanza. Verder zou de reis per trein gaan. Engeland en Frankrijk hebben verklaard, een absolute onzijdigheid in acht te nemen met betrekking lot de gebeurtenissen in Griekenland. NEW; YORK. V. D. Uit Bogotha wordt ge meld, dat het aantal slachtoffers der aard beving op 400 geschat wordt. De materiëele schade is zeer groot. PARIJS. V. D. Bij een auto-ongeluk is mevrouw Poincaró licht gewond. Middelburg. Ter aanvulling van het raadsverslag in ons bijblad nemen wijl hier volledig op; wat het A.-R. raads lid, de heer J. A. Vertregt gezegd heeft over de w-oaiingbeurs. Ik heb noodt sympathie gevoeld voor het oplichten van een woningbeurs hier ter stede, omdat een dergelijk instituut 'voor een plaats als Middelburg mij een luxe scheen. Maar was er in den cri sistijd al een schijln van bestaansrecht, wat ik ontken, nu is deze beurs, ook blijkens het jaarverslag, een totaal over bodig iets. Dpor de beurs Worden de mutatiën in de bevolking uit de registers van het bevolkingsbureau overgenomen en deze, evenals de aan- en afsluitingen van 'gas, Water en electriciteit aan het bureau der gemeentebedrijven opgegeven. Maar deze dingen kunnen direct aan de directie worden opigegeven, daarvoor is geen woningbureau noodig; deze weg is een omweg. Voor het statistiekje omtrent de toe name of afnam© van woningen kan de gemaentefabricage zorgen; 'tis een werkje van zeer kleinen omvang en alle gegevens voor bouw, verbouw en afbraak komen daar samen, dus ook "daarvoor is geen woningbeurs noodig'. Volgens het jaarverslag; wordt door 30 inwonenden een eigen woning gewenscht. Om in dien nood te voorzien zijn er op 't oogenblik 17 woningen beschikbaar en zijn er 107 in aanbouw, samen 124 stuks. Er is dus een surplus van 34 stuks woningen. "Wanneer men nu daarbij' re kening houdt met de plannen voor nieuw bouw en de normale toename, dan kan men gerust zeggen dat, in 't algemeen ge nomen, de woningnood dan zal zijn op geheven. Ja, indien de Fokker-fabriek wordt verplaatst, waarvan reeds sprake was, ,of tengevolge reorganisatie der Ma rine gezinnen zullen vertrekken, zal er eer gesproken kunnen worden van een teveel aan woningen. Dioor bemiddeling van de beurs huur den 37 menschen een woning en werden er 13 verwezen naar de beide bouw- vereenigingen. Vo-oir deze 50 gevallen, in een geheel jaar, om huurders en verhuur ders met elkaar in aanraking te brengen door elkaar noig niet 1 geval per week, behoeft toch geen woningbeurs in 't leven te worden gehouden, dat kan even goed als vroeger, door een particulier woning bureau geschieden en zonder onkosten vooir de gemeente.. Woningzoekenden gingen vroeger naar Isedore de Groot en dat kan weer zoo gaan. Ik stel voor het bureau voor woningstatistiek en wo ningbeurs op te heffen tegen. 1 Juli 1924 en voorzoover noodig de werkzaam heden te verdeelen over de gemeente secretarie en de Gemeentefabricage. Betreffende den dienst der plantsoenen zei dhr. Vertregt Voor onderhoud der plantsoenen enz. was het vorig jaar uitgetrokken '11000 werkuren a fO.68 is f7480, terwijl-voor het snoeien van opgaandeboomen en struiken was geraamd f 250 of samen f7730. Na is hiervoor uitgetrokken f9196 of meer f1466. Er is echter "door bet brengen van de arbeidsweek van 45 op 48 uur reeds een toename van 770 werkuren gerekend tegen eenzelfde bedrag als het vorig jaar werd geraamd. Ik stel voor het bedrag terug te bren gen tot dat van 't vorig jaar, dan is er nog altijd een surplus van 770 werkuren om te voorzien in 't onderhoud van de plantsoentjes langs de grachten en van de woningbouwvereeniging „Algemeen Belang". Kerkconcerf Röthigi-quartett. Goes. Het „Solo-Quartet für Kir- cheneesa-ng" uit Leipzig gaf gisteren avond het aangekondigde liefdadig heids-concert. De kerk was zeer goed gevuld. On danks sneeuw en regenbuien waxen zelfs uit de omstreken nog velen ge komen. Klokke 8 stelde het kwartet zich op de galerij tegenover het orgel op. Het wera stil, steeds stiller, toen de zangers opstonden, ademlooze stil te als w;as het groote gebouw uit gestorven, totdat uit dat roerloos stille opkwamen harmonische 'klanken zoo ijl, zoo teeder als waren ze in die stilte geboren. Dat was de aanvang van het eerste lied. Zoo diep- door voeld was die „tiefer TodesnaiCiht" dat als een zwaren last op de zielen scheen te drukken al de verschrik kingen van dien. Als een bange zucht suisde de klaagtoon „ICh lag in tiefer Todesnacht", dan aanzwellend tot den jubel „Du wiirderst meine Sonne". Dat was de aanvang; zoo was het tot het einde toe. Het is niet. mogelijk in een kort bestek een of ander lied boven an deren te roemen: allen werden met zulk een toewijding gezongen, dat cri- tische opmerkingen over verfijnde voordracht, prachtige uitspraak, reine intonatie, teere dynamiek en wat dies meer zij, zwakke woorden zijn, om juist weer te geven wat dit kwartet 'te genieten gar. Men mag met recht hier spreken van een „einleben". Ik zou o.a. willen wijzen op d'e zeer per soonlijke opvatting, die «het weder- geven van het moeilijke koraal„Wie schön Ieuchtet" openbaarde. Heeft men zóó Bach's .harmoniseering er gens hooren vertolken? Zóó is het eenvoudige Kerstlied van Fr,anck tot een Evangelie-verkondiging geworden de blije begroeting van den „Heil'ge Nacht", de jubelend bezongen Ema,- nuël „der den Tod zerstreuet" de ontroerende bede, dat Hij „leuchte meine Schritten". Oolk in de Christ kindlein's Wie- genlieder wisten deze zangers eene ■aandoenlijke schoonheid te leggen. De Middeleeuwsc.he liederen, die ge zongen werden, waren uit een oog punt van kunst uiterst verzorgd; zoo wei de vierstemmige kooren in rei- nen Satz, meer of minder gefigureerd, als de contrapuntische compositie van Eccard, die een meestérstuk' van tech niek werd door de kunstvolle voor dracht, die alle motieven even sterk enoeg domineerend naar voren rac'ht. Stemverhouding en klankkleur zijn in dit kwartet uiterst teer geregeld én schitterend. Als toegift kregen dc hoorders, die, naar ons voorkwam nooit zóó aan dachtig luisterden, het alombekende „Stille Nacht"; zeker hebben weini gen het lied ooit zoo gehoord, ggen enkele zoo den „Heilige Nacht" zoo hooren bezingen. Men voelde: hier zongen vier zielen met menschenstem hun vreugde uit nu na langen Advent „Christ der Retter da war". De har moniseering van dit eenvoudige lied geleek een juichenden wisselzang, was m één woord éénig. Moge Goes nog eens weder hare kerkdeuren voor dit kwartet openen en de arme Duitsche kinderen nu een goede bate hebben van deze lief dadige onderneming, die zoovelen heeft verkwikt en behalve het muzi kaal genot een Evangelie prediking bracht die insloeg. Ter openbare terechtzitting der a rro nd i s sem e n t s - rechtbank te Middelburg voor burgerlijke zaken van Woensdag j.l. werd beëedigd als kantonrechter-plaats- vervanger te Hulst de heer F. J. L. M. van Waesberglie te Hulst. Niet krankzinnig. De be handeling van de zaak voor de Haag- sche Rechtbank tegen den los-werk- man K. L„ in Den Hjaag, gedetineerd, beschuldigd van moordaanslag op een 19-jarig meisje, gepleegd in de Bosch- jes van Poot, zal in een Zaterdag te houden terechtzitting van de recht-, bank worden voortgezet. Het bericht, dat de be'kl. overgebracht zou zijn- naar een krankzinnigengesticht, is on juist; L. bevindt zich nog steeds in het huis van bewaring. Smaadschrift. Voor den po litierechter te Haarlem heeft terecht t es taan een der hoofdredacteuren van e Opr. Haarl. Crt. wegens smaad schrift. In dat blad was een artikel opgenomen, waardoor de heer J. Ey- kïng, loco-burgemeester en wethouder van Beverwijk, zich beleedigd achtte'. Er werd1 o.a. in gezegd, dat E. twintig veroordeelingen wegens beleediging en openbare dronkenschap achter den rug heeft. Het 0. M. achtte het bewijs geleverd en eischte een boete van f5 wegens smaadschrift. De verdedi ger, mr van der Goot, betoogde, dat hier in het algemeen belang gehan deld was. De politierechter veroor deelde den beklaagde tot f5 boete. Wisselkoersen. Amsterdam, 20 Dec. 1.45 uur. Berlijn 0.571/20.62x/2 per biljoen. Brussel II.92V212.0214. Parijs 13.60—13.70. Londen 1.1.453411.461/t. Dollar 2.6214—2.6234. .Weenen 0.370.37x/2. In de Oefenschool des Gebeds, 'door ds J. v. d. Linden, eme ritus predikant te 's-Gravenhage- Den Haag J. Bootsma. Het gebed is een oefenschool. Het is nog meer, doch 't is ook een oefen school. Zijn er velen onder onze jon geren, dié aan deze oefenschool be hoefte hebben? Menigeen onder de ouderen beklaagt zich, dat hij op zoo laten leeftijd tot deze oefenschool kwam. En menigeen onder deze laat sten vraagt zich af: ben ik de ware bidder wel, is mijn gebed wel de

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1923 | | pagina 3