Gemengd Nieuws. Financieële Berichten. Telegrammen. Leestafel. Briefwisseling. Rechtszaken. Marktberichten. Bni'gerlgke Stand. Advertentiën. en i werd deze zaak evenals de vorige aange houden. Reglement op het vervoer van passa giers met de provinciale booten. Naar aanleiding van opmerkingen in de afdeelingen, deelen Ged. Staten mede, dat •zij geen noodzaak vinden de door hen ♦ntworpen verbodsbepalingen aan te vul len, dat zij inplaats van een bepleit vloek verbod, de voorkeur geven aan het op hangen van opschriften, waarbij verzocht wordt, het vloeken, enz. na te laten. Dhr Brandsma bepleit, dat hij' niet be grijpt, dat men wel tegen rooken en spu wen .een verbod heeft maar dat Ged. Sta ten g'een vloekverbod willen invoeren. Men moet het verbieden de Opperste Majesteit te beleedigen. Het verbod maakt het moge lijk cp te treden tegen iemand, die vloekt of onzedelijke taal gebruikt, al leidt dit niet altijd tot een strafvervolging. Spr stelt voor een verbod van het misbruiken van Gods Naam en het gebruiken van onzedelijke taal vast te' leggen. Dhr De Pauw wijst er op, dat het zoo moeilijk is uit te maken wat wel of wat niet een vloek is. Spr gelooft niet, dat er zooveel gevloekt wordt op de booten. Hij heeft wel opge let,' dat "juist waar een verbod hangt, het meest gevloekt wordt. Dhr Adriaanse heeft geen bezwaar tegen het ophangen van bordjes, zooals Ged. Staten dit willen, maar hij is tegen een verbod, omdat het moeilijk uit te maken is, wat vloeken is en wat onzedelijke taal. Spr zet uiteen, wat volgens het strafwet boek onder aanranding van den goeden naam van de Koningin bedoeld wordt. De heer Vienings zegt, dat de R.K. wel degelijk ook staan op het stand punt, dat Gods Naam moet worden ge ëerbiedigd. Maar hij voelt de moeilijkheid van eien verbod, en gaat daarom met het voorstel van Ged. Staten mede. "De 'heer Dieleman zet in den breede op juridischen grond, de bezwaren aan een vfoekveibod verbonden, uiteen. Wat is te verstaan onder den naam God? In D'uitschland heeft men reeds moeite met deze kwestie ondervonden. Zeker is het vergrijp tegen God zeer ernstig, maar het zal niet vast te stellen zijn- De heer Kodde verdedigt ook met klem een verbod, en al betreurt hij', dat niet de Rijkswetgever straf bedreigt, toch meent Ijij, dat de Staten het moeten dóen. De heer v. d. Wart meent, dat de heelq kwestie moet zijn een rijkswet, beter geen wet dan een, die niet gehandhaafd kan worden. Spr. wijst in deze op het rook verbod te Goes. De heer Brandsma heeft alleen bedoeld misbruiken van Gods naam en beant woordt de verschillende andere sprekers, waarna de heer Adriaanse dupliceert. Het instellen van een vloekverbod word{ verworpen inet 31 tegen 10 stem men, die der heeren Hartoog, Joziasse, Kodde, v. d. Putte, Brandsma, Dominicus, Stxnke, Timmerman, Vogelaar en Ge- schiere. Subsidiëering autobusdiensten. De voorgestelde regeling voor de sub sidiëering van autodiensten, gaf in alle afdeelingen aanleiding tot uitvoerige be sprekingen. Naar aanleiding van die opmerkingen deelen Ged. Staten mede, dat zij in de zomerzitting de aangenomen motie-Kake- beeke niet hebben beschouwd nis leidende tot intrekking var. alle subsidies aan auto busdiensten, zij meenden alleen 'n onder zoek te moeten instellen. Zij meenen, dat het aantal subsidieaanvragen eer zal ver minderen, dan vermeerderen. Wiat betreft den dienst Middelburg-Wol- faartsdijksche veer achten Ged. Staten het voorbarig, thans reeds een definitief oor deel uit te spreken, nu de dienst eerst se dert een half jaar in werking is; zij zul len aan dezen dienst hun volle aandacht wijden. Betreffende het rijden op Zondag staan Ged. Staten op het tot dusver door de Staten van Zeeland ingenomen stand punt, dat de subsidie-voorwaarden geen Verplichting voor het rijden op' Zondag ■opleggen en dat mitsdien de ondernemer te dezen aanzien vrijheid van handelen heeft. Ter voorkoming van beschadiging van' wegen, namen Ged. Staten de be sluiten tot sluiting van wegen. Ged. Staten blijven staan op het stand punt, dat de billijkheid meebrengt, deze subsidiën te handhaven voor een termijn waarvoor zij in redelijkheid geacht moe tien warden te zijn toegekend. Toch stellen Ged. Staten enkele wijzi gingen in hun voorstel voor, ten eerste: om te lezen, dat bij het verleenen van steun ook het maximum-bedrag wordt be paald. Dat over de dienstregeling ook met de belanghebbende gemeentebesturen over leg zal worden gepleegd. Verder te be palen, dat, indien met een afgekeurden wagen wordt gereden, de ondernemer de aanspraak oip subsidie geheel of gedeelte- 'telijfc, tot een dooir Ged. Staten te bepalen bedrag, verspeelt. Nog, dat door Ged. Staten het aantal met een wagen hoogstens ,le vervoeren passagiers wordt vastgesteld. De bepaling omtrent de bewijzen van ge schiktheid zóó te wijzigen, dat die niet moeten worden afgelegd ten overstaan van de door Ged. Staten aan te wijezn deskundigen, maar dat bewijzen van ge schiktheid en bekwaamheid moeten wor den afgelegd ten genoegen van Ged. Sta ten. Be prov. subsidie zal niet worden uit- jgekeoi d, voordat de subsidie van gemeen ten of andere belanghebbenden is uitbe taald. De maximum-snelheid buiten de be bouwde kommen der gemeenten wordt te ruggebracht van 35 op 30 K.M. en ten slotte bepaald, dat de regelen voor dienst rusttijden van het personeel aan de •Hoedkeuring van Ged. Staten zijn onder- wurpea. D,e heer Lantsheer meent, dat de auto- busdiensten gunstiger worden behandeld dan de trammaatschappijen; hij verde digt een amendement em vast te leggen, dat van de 20 pet., die voor afschrijving wordt toegestaan, 10 pet. in effecten moet worden belegd. De heer Overhoff had 'van tïe -motie- Kakebeeke heel wat anders verwacht, hij had gerekend op vermindering van het totaal der subsidies en nu zal het juist vermeerderen. Spr. verbaast zich, dat Ged. Staten een motie overnemen zoncfêr de strekking te aanvaarden. Dö zaak zelf besprekendfe, belicht spr. de goede gevolgen van de concurrentie, maar dan mag niet een dier concurreerende ondernemingen gesteund worden. Er moet niet meer worden voortgegaan subsidies te geven. Ook de nadere voorstellen van Ged. Staten kunnen spr. niet voldoen. Ook vindt hij het niet goed, dat Ged. Staten te veel macht zullen krijigen in deze. O.a. komt spr. er nog tegen ap, dat de dienst op Wolphaartsdijksche Veer apart wordt begunstigd. De heer Kodde zal tegenstemmen in verhand met het ontbreken van een ver bod om op Zondag te rijden. De heer Moel'ker vreest, dat men door intrekking van alle subsidies zal komen tot den tijd, dat er totaal geen bussen meer zijn. De heer W allien meent, dat er tegen het voorstel veel bezwaren zijn, en kan er dan ook niet zijin stem aan geven. Toch wil hij niet alle subsidies intrekken, vooral niet voor Noord-Beveland, Tholen, enz., waar geen andere vervoermiddelen zijn. 1 Sp'r. stelt een motie voor om te bepa len, dat in 1925 niet meer dan f 10.000 voor deze subsidies zal Warden besteed. D;e heer Kakebeeke zegt, dat het ze ker moeilijk is hoe te handelen met de diensten die reeds subsidie hebben, maai' dat zij 5 jaar moeten gegarandeerd blijven. Hij stelt 3 jaar voor met de restric tie, dat dan in 1926 de laatste f500 van nu verdwenen zijn. Spr kan geen verdere subsidie goed keuren van de lijn Wolphaartsdijksche veer daar hij die lijn steeds overbodig heeft geacht. Spr geeft toe, dat niet alle sub sidies kunnen worden ingetrokken, en gaat hierin mede met dhr Wlallien. Deze wil f 15000 bepalen. Dhr Van Niftrik waarschuwt tegen liet stellen van een limiet. Dihr v. d. Wieijde wijst er op, dat slechts in één afdeeling bezwaren werden ge maakt tegen het voorstel. Ged. Staten hebben gemeend de motie-Kakebeeke té mogen opvatten als zij dit deden. Als men geen subsidies meer geeft, komt men er ook niet en daarmede in verband zet spr. het algemeen nut der autodiensten uiteen. .Spr behandelt de ver schillende oriderdeelen van het voorstel, ook len opzichte van de overgangsbepalin gen. Ten opzichte van den dienst op het Wiolfaaxtsdijksche Veer verzekert spr, dat alles zal worden gedaan om den dienst te verbeteren en het vertrouwen van het publiek te herwinnen. Het principe van het voorstel werd aan genomen met 34 tegen 6 stemmen, het amendement-Kakebeeke inzake 3 jaar in plaats van 5 jaar werd aangenomen met 35 tegen! 6 (stemmen. De kwestie Wolphaartsdijksche veer werd aangehouden tot de zomerzitting. Het geheel wordt aangenomen met 31' tegen 10 stemmen. Ongelukken. De schilder M„ die verleden Maandagavond te Tilburg door een auto is overreden, is Zondag in het ziekenhuis aan de gevolgen daarvan be zweken. Hij laat een vrouw en vier kin deren achter. Een landbouwer te Oude Tonge kreeg de vorige week, toen hij op de jacht was, bij 't beklimmen van een hek, een lcogel in den arm, daar zijn ge weer plotseling afging. De man is zóó geschrokken, dat hij aan de gevolgen is overleden. Op den rijksweg 'sHer- togenbosch-Grave is Zondagmiddag een motorrijwiel met zijspan tegen een boom gereden. De bestuurder v. d. H., en zijn metgezel E., beiden uit Oss, werden be wusteloos opgenomen; de eerste heeft een hersenschudding, de ander een schedel breuk. Beiden zijn naar het ziekenhuis te Oss vervoerd. De 25-jarige H. uit Lei den, die Vrijdag j.l. op zijn fiets gezeten zich vasthield aan den autobus Wassenaar Leiden en toen door een vrachtauto is overreden, is in het academisch zieken huis te Leiden aan de gevolgen overleden. Nabij Beek en Donk is Zaterdag de 65- jarige v. U. uit Erp door de stoomtram overreden. De ongelukkige is aan de be komen verwondingen overleden. Te Rotterdam is zekere Die J. in de stook plaats der Centrale verwarming eener R. K. kerk door kolendamp bedwelmd gewor den. Een dokter kon slechts den dood constateeren. De inbraak te Kampen. Zooals reeds gemeld, zijn in verband met deze in braak te Amsterdam aangehouden de 37-ja rige Amsterdamsche koopman B. Westerbaan en de 40jaiige Duitscher Max Mayer. De Ford-auto is speciaal gekocht om den tocht naar Kampen te maken. Ontdekt is, dat het gezelschap ,vier weken voor de inbraak plaats vond, een bezoek aan Kampen heeft gebracht. De bedoeling was poolshoogte te nemen. Door de politie werd te Nijkerk een be langrijke ontdekking gedaan, meldt de Tel. De auto is daar doorgereden, niettegenstaande een der handen was lek gesprongen. Eindelijk moesten ze evenwel gebruik maken van de diensten van een autoreparateur, die een nieuwen binnenband omlegde. Opmerkelijk is, dat een van de drie inbrekers in den jvagen was blijven zitten, terwijl de reparatie ge schiedde. De reparateur vroeg of hij er wilde uitstappen, maar het heerschap weigerde dit. „Meneer had z'n been bezeerd". De waar heid is echter, dat de inbreker den zak met duiten, afkomstig van de inbraak, on der zijn berusting had. Ten spoedigste werd in Amsterdam de auto door de bende van de hand gedaan. Ze deden hem in de veiling van automobielen. Hier werd hij uit de hand verkocht aan een boer uit Aalsmeer. Daar werd de wagen overgedaan aan iemand, uit Amstelveen en daar is hij dan ook in beslag genomen. Het staat wijders vast, dat de bende, na de „poet" te hebben verdeeld, zich niet meer heeft laten zien. Zij waren als van de straat weggevaagd. Later kwamen ze successievelijk weer boven water, om dan gearresteerd te worden. Gemeld dient nog, dat de overtuiging bestaat, dat de club ook debet is aan in braken in een blikfabriek Je Weesp en in de stoomzuivelfabriek „Erica" te Zelhem bij Doetinchem, waar in begin Juli eveneens „ge kraakt" werd. Hier werden uit een brand kast f 13000 gestolen, nadat de kast vol gens de regelen der kunst was opengemaakt. De beide verdachten blijven ontkennen. Nog een tweetal andere Amsterdamsche ban dieten worden door de politie gezocht. Him namen zijn reeds bekend. Voortvluchtig. Het gewezen so ciaal-democratisch gemeenteraadslid, mr J. A. Roosenveldt te Utrecht, wiens faillissement Zaterdag is uitgesproken, is voortvluchtig. Hij wordt verdacht van verduistering ten nadeele van cliënten. De officier van justitie heeft zijne aanhouding gelast. Het betreft hier min stens 20 mille, moerendeels bedragen, welke hjj van zijn cliënten onder zijn berusting had. Mr Roosenveldt, die zich tegen het einde der vorige week op andere wijze aan de vervolging door de Justitie trachtte te onttrekken, is Zaterdagmiddag uit zijn woning vertrokken, de boodschap achterlatend, daar 's avonds weer terug te zullen keeren. Tot op gisterenmiddag is hij daar echter nog niet gezien. Men vermoedt, dat hij de wijk heeft genomen naar het buitenland. Aanranding. Zaterdagavond circa half negen reed een bakker met zijn kar te Stratum zijn klanten af, terwijl hij een geldtasch, inhoudende een bedrag van circa 200 over den schouder droeg. Op een donker gedeelte van den weg, sprongen plotseling twee personen uit een heg fe voorschijn. Een hunner gaf den bakker een geweldigen slag tegen de rechterzijde van het hoofd, tengevolge waarvan hij hevig begon te bloeden. Vervolgens grepen beide mannen naar zijn geldtasch, doch, hoewel versuft door de toe gebrachte slagen, verzette de bakker zich met alle macht tegen deze berooving en riep luidkeels om hulp, waarop de aanvallers de vlucht namen. De verwonde is daarop een woning in de omgeving binnengegaan, alwaar hij is verbonden. Ter plaatse waar het feit zich afspeelde, stond een lantaarn, welke in den regel brandt, doch nu uit was, zoodat die vermoedelijk door de bedrijvers van den aanval tevoren was uitgedraaid. On'gekeurd vleesch. Den laat- sten tijd wordt blijkbaar veel ongekeurd en bedorven vleesch te Kerkrade inge voerd, vorige week werd beslag gelegd door de politie en daarna vernietigd op 1500 K.G. tongen en harten, afkomstig van de exportslagerij de IJssel te IJssel- stein. Thans is wederom door de gemeen tepolitie op een hoeveelheid worst, we gende circa 300 K.G., en schadelijk voor de consumptie, beslag gelegd. Ook deze worst was van bovengenoemde slagerij afkomstig en door tusschenkomst van den 'plaatselijken agent, die sedert vorige week door den inspecteur der mareohaussée uit het bewakingsgebied is verwijderd, inge voerd. Een reiniger, die ver on t- reinigt. Terwijl van de zijde van het gemeentebestuur van Edam alle voorzorgs maatregelen worden genomen om de uit breiding der typhus aldaar tegen te gaan, zijn nu door den straatreiniger W1. E. alle slooten en grachten in de gemeente be smet. Dieze man was belast met 'het op halen en ledigen der tonnen, waarin de faecaliën van typhuslijders afzonderlijk worden gehouden. Hp moest deze tonnen op een bepaalde plaats ledigen, doch heeft ze, gemakshalve op verschillende plaatsen in grachten en slooten geledigd. Hier door moet al het binnenwater, wellicht ook in den omtrek, besmet zijn. E. werd op heeterdaacl betrapt en heeft, naar de Tel. meldt, bekend. Hij is onmiddellijk ge schorst en zal ontslagen worden. Wisselkoersen. Amsterdam, 18 Dec. 1.45 uur. Berlijn 0.59—0.61 Brussel 1212.10 Parijs 13.721/2—13-80 Londen 11.461/211.47 Dollar 2.62—2.621/2 W.eenen 0.36%—0.371/* ZEIST. V. D. Gisteravond passeerden op den straatweg ZeistD)e Büt twee auto's elkaar, waarvan een- slechts opt het laatste oogenblik zijn licht doofde. De chauffeur der andere auto werd door het licht verblind en zag niet den petroleum-ven ter Post, die nu werd aangereden en levens gevaarlijk gewond en naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. GENEVE. CHbld.) Jhr. mr. F. G. van l'anfiuys, de Nederfandsche gezant te Bern, is hedenochtend "half 5 overleden. LONDEN. V.D. Dft Grieksche verkie zingen zijn volgens berichten uit Athene ■geëindigd met een overwinning der ge matigde elementen. Het plan bestaat, di rect na de eerste bijéénkomst der Nat. Vergadering een volksstemming over den regeeringsvorm te houden. Die Kaning wenscht heden Athene te verletten. Een bericht uit Parijs meldt, dat hij heden reeds daaruit vertrokken is. ATHENE. V.Di. Die Koning vertrekt he denavond naar Boekarest. Hij is toit dit besluit gekomen, na de ontvangst van een schrijven van hooggeplaatste per sonen, dat zijn afwezigheid gewenscht is, om een besluit over den regeerings vorm te kunnen nemen. D|e Koning heeft Venizelos uitgenoqdigd, de regeefing over te nemen. De Spiegel van de vorige week brengt o. m. behalve eenige interessante! winterplioto's, een paar kiekjes in her innering aan de opening van de Water leiding te Tholen; o.a. het Thoolsche moedertje, die 't eerste glas leidingwater cfiheft. Uitgever is W. Kirchner te Amsterdam. Het land van de eeuwige jeugd. Vert. door J. de Heer- Muziek van R. Harkness; no 34 van de Chr. Zangbibliotheek. Uitgave van Joh. de Heer te Rotterdam. Dit stuk is ge arrangeerd voor gemengd kooris ook ge schikt voor harmonium of .piano. De zet ting voor muziek geschiedde in noten- en cijferaccoorden. Zeer aanbevolen. Twee Kerstliederen voor Gemengd Koor of Solozang met piano of harmoniumbegeleiding, muziek van Joh. de Heer. De toonzetting is niet moeilijk, en zeei welluidend. Van het eerste is het bekende koor uit „Zangvogeltjes" (Komt allen te zamen) het aangrijpende slot. Berichtgever te R. Bedoelde vergadering is niet in ons blad geannonceerd, we wisten er derhalve niets van af en een verslag werd ons ook niet toegezonden. U zal „De Nederlander" er op moeten nazien. DEN HAAG. V.D. Hedenavond verga dert de Chr. Hist Kamerfractie om over de politieke crisis te beraadslagen. AMSTERDAM. V.D. Heden zijn de ver dachten van de inbraak' te Kampen per trein naar Zwolle getransporteerd en ter beschikking van den officier ran Justitie aldaar gesteld. Kantongerecht te Middelburg. Docr het Kantongerecht te Middel burg zijn veroordeeld wegens overt, der Arbeidswet: J. P., Vlissingen, tot 3 maal f3 b. s. 3 maal 3 d. h.; overtr. Motor en Rijwielwet: L. T„ Domburg', tot f 10 b. s. 10 d. h.; ontslagen van rechtsver volging is: P. M„ 's Heer Arendskerke; overtr. Motor- en Rijwielwet. Verder zijn* veroordeeld wegens: overtr. Jachtwet: L. H. B., Raamsdonk, tot f 40 b. s. 40 d. h.; overtr. Veiligheidswet: S. de P., Sou burg, tot 2 maal f 15 b. s. 2 maal 15 d. h.; overtr. Leerplichtwet: J. S., Sou burg, tot f 10 b. s. 10 d. h.rijden met een wagen zonder licht: M. Di. K., IJzen- dij'ke, P. A. R., Arnemuiden, ieder tot f 3 b. s. 3d. h.; fietsen zonder licht: L. de V-, Arnemuiden, tot f2 b. s. 2 d. h.j J. de M„ Middelburg, tot f 1 b. s. 1 w. ts.J. M. Wiestkapelle, tot f3 b. s. 3 d. h.; strooperij: 0. G., M. G., L. van B., C. C., allen Arnemuiden, allen tot fl b. s. 2d. h.; overtr. Motor- en Rijwielwet: F. H„ Veere, tot teruggave aan ouders; als bestuurder op een rijwiel rijden zon der de stuurstang vast te houden: J. H„ B„ Middelburg, tot f0,50 b. s. 1 d. h.; met een rijwiel over voetpaden rijden: J. van G„ Middelburg, tot f2 b. s. 2 d. h.; spelen met dobbelsteenen: J. A. P. V-, Middelburg, tot teruggave aan ouders; overtr. Warenwet: F. A. H., Vlissingen, tot f 3 b. s. 3 d. h.; de wegen in verbo den richting berijden: D. R„ A. V., bei den Middelburg, ieder tot f0,50 b. s. 1 w. ts.; dronkenschap: W. De, Souburg, tot f3 b. s. 3 d. h. GOCS. Bij de gistermiddag gehouden aanbe steding van gemeentewerken over 1924, werd ingeschreven voorTimmerwerkP. Chamu- leau 16 pet. ben. tarief; Joh. de Jonge 14 pet. ben. tarief; W. J. v. d. Weert en Zn 8 pet. ben. tarief; J. M. J. Schrijver 8 pet. ben. tarief. Metselwerk: P. Chamuleau 16 pet. ben. tarief; J. M. J. Schrijver en Zn 10 pet. ben. tarief; A. de Bruijne 9 pet. ben. tarief. Jalousiën: P. Chamuleau 5 ,pct. boven ta rief; Wi. J- v. d. Weert en Zn 3 pet. bene den tarief. Schilderwerk: M. de Wilde 19 pet. bene den tarief; P. A- Verplakke 16 pet. ben. tarief*|J. Vermeule 15 pet. beneden tarief; M. van Stee 13 pet. ben .tarief; G. S. Kmj- per 6 pet. ben. tarief; H. Vissers 3 pet ben. tarief. Smidswerk: P. Verhoevende Haes 13 pet. ben. tarief; G. J. Hollestelle 8 - pet. boven tarief; P. Nounekes 6 pet. boven tarief; D. Adriaanse 3 pet. boven tarief. LoodgieterswerkC. Reijerse 15 pet. ben. tarief; Fa. .Wed. A. Tamse 12 pet. ben. tarief; H. P. v. d. Heli, volgens tarief. VrachtrijderswerkFa K. Pik en Zn vólgens tarief; Wed. S. Boone 10 pet. boven tarief. StraatmakerswerkF. Duijnhouwer, 5 pet. boven tarief, M. W. Knuist 7 pet. boven tarief. Goes, 18 December. Nieuwe Tarwe f 11f 12, Oude Rogge f 10, .Wintergerst per 100 K.G. f 10f 10.75, Zo- mergerst f 10, Haver 9f 9.50, Kook-erwten f 24f 25.50, Kroon-erwten f 15f 24.50, Brui ne Boonen f 10f 27, Paarde-Boonen f 14, Maanzaad f 38f 39. Aanvoer ruim, handel kalm. Eieren per 100 st. f 13, middenprijs per 25 st. f3.25, winkelprijs 15 ct.bo ter per K.G- f2.10, middenprijs per pond f 1.05, winkelprijs f 1.15. Aanvoer: fabrieksboter 54 pond, ver kocht a. f 1.25, boter 420 pand. Eieren geene, poeleieren 200 st. A 8 ct., eend eieren a 10 cent. V. P. N. Aanvoer 3250 eieren. Prijs f 13.50 per 100 stuks. MIDDELBURG. Op de veiling werden heden de volgende prijzen besteed; R. Bakker 916, Campagnezoet 15, Rei ne d'Or 13, Court pendu 715, grauw- zoet 20, Armgaard 1219, R. Ribbing 1119, Goudreinet 827, zoete belle fleur 1016, Pipping 13, Schijving 17 22, kleiperen 15"—27, spruiten 825, uien 5.510, peeën 1.53.5, kroten 2.5 4, koolrapen 1—2.5, witlof 1550, spi nazie, 32, alles per K.G. Selderij 0.5 3, rapen 0.53, prei 410.5, per bos. Bloemkool 518, savoie kool 2.57, roode kool 1.56.5, boerenkool 0.53, andijvie 0.54.5, alles per stuk. Veldsla 3359, molsla. 9196, alles per mandje. Van 1 Nov.15 Dee. BIGGEKERKE. Ondertrouwd: 6 Dec., Cor nells Wielemaker, 22 j. jm. en Neeltje Geldof, 20 j. jd.8, Willem Kesteloo, 35 j. jm. en Suzanna Maria Roosendaal, 31 j. jd. Geboren: 30 Nov., Pieternella, d. v. C. Vos en A. Wielemaker; 9 Dec., Jannetje, d. v. W'. Flipse en J. de Witte. Overleden1 Dec., Pieter Schout, wedn. v.M. Stroo, 74 j. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den ochtend van 18 Dec. medegedeeld door het Kon. Meteor. Instituut te De Rilt. Hoogste barometerstand 773.9 te Biar ritz, laagste 738.3 te Valdersund. Verwachting tot den avond van 19 December Meest matige tot krachtige westelijke tot noordwestelijke, later weer krimpende wind,zwaarbewolkt met tijdelijke opkla ring, waarschijnlijk enkele regen- of ha gelbuien, aanvankelijk iets kouder. Op 20 Dec. a s. hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders, M. ALLEWIJN en A. M. OVERBEEKE, g hun 40-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hun dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Waarde, Dec. 1923. Zoo de Heere wil en ze leven hopen aanstaande Don derdag 20 December onze geliefde Ouders, JACOB GEENSE LEIJNTJE DUIJNKERKE, hun 40-jarige Echtvereeniging te herdenken. Dat ze nog lang gespaard mogen blijven w is de wensch van Hun dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen a en Achterkleinkind. Hoedekenskerke,18Dec.l923. <3 Heden overleed na kort stondig lijden ons Bestuurslid A. DE VISSER Jz. Van de oprichting der school af, was hij Secretaris en vervulde die functie steeds met ijver en nauwgezetheid. Zijn heengaan wordt door ons betreurd. Namens het Bestuur, J. DE VOOGD Wz., Voorz. Namens het Personeel, S. K. LAANSMA, H. d. S. Oostkapelle, 18 Dec. 1928.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1923 | | pagina 3