NIEUWJAARSADVERTENTIËN. Onderwijs. Wij maken onze lezers attent op de gelegenheid om in het Nieuwjaarsnummer van ons blad z g.n. Nieuwjaarsadvertentiën te doen plaatsen ter grootte van 5 regels, tegen den prijs van 11. meerdere regels a 20 cents. Ook is er gelegenheid om onder een algemeenen Nieuwjaars groet te doen vermelden naam, beroep en woonplaats, tegen den prijs van 20 cents. Nieuwjaarsadvertentiën moeten vooruit worden betaald en uiterlijk 26 December in ons bezit zijn. De Administratie. De heer H. J. G. Hartman, griffier van de Staten van Zeeland, die ▼an de oprichting dootr wijlen zijn vader ra» het Tijdschrift ter beoefening van het admiuistratierecht af, aan de redactie ran dat blad is verbonden, dat is 40 jaar, legt met ingang van 1 Januari die functie neer. Zaterdag heeft een com missie uit de medewerkers en oud-mede werkers, namens 232 collega's, den heer Hartman bij monde van den heer L, H. "Wensen, uit Millingen, een bewijs van waardeering aangebodeneen schilderij van den Middelburgschen kunstschilder W. J. Schiitz, met een album, bevattende •en waardeerend artikel en de handteeke- aingan van alle deelnemers. De tegen woordige uitgever, de heer N. Samson, heeft als herinnering aan den arbeid van den heer Hartman den naam van het tijdschrift veranderd in: Hartman's Tijd schrift ter beoefening van het. admini stratief recht. Het Kantongerecht te Oost burg. De heer nu- B. H. Carp, griffier bxji het kantongerecht te Oostburg, zal «venals de kantonrechter, de heer mr F. J. N. van Diam, eervol ontslag aan vragen. Aan den hesteller J. G. Cannoo te Eierikzee is met ingang van 1 Maart 1924 «ervol ontslag verleend. Dr P. Merckens f. Gisteren ver- aamen wij, dat dr P. Merckens te Vlis singen ernstig ongesteld was en eenige urén later moesten wij reeds (in een deel onzer oplaag) melden, dat hij over leden was. Een longontsteking 'had in korten tijd een eind aa ndit werkzame leven gemaakt. Dx Merckens, die 54 jaren oud gewor den is, had een drukke practijlk als me dicus, maar dat belette hem niet om ook andere belangen te dienen. Door de anti- rev. partij werd hij in 1906 tot lid van den gemeenteraad gekozen. Bij alle perio dieke verkiezingen werd steeds zijn man daat vernieuwd. In Oct. 1922 werd liij in de vacature-Tichelman gekozen tot wet houder van Vlissingen. Als zoodanig is hij slechts kort in functie geweest, want dezen zomer werd hij gekozlen tot lid van Gedep'. Staten, zoodat hij als wet houder bedankte. Van 1907 tot 1913 was dr Merckens lid van de Prov. Staten en dit jaar werd hij wederom als zoodanig gekozen en kreeg hij-, zooals reeds ge zegd, bovendien zitting in het college van Gedep. Staten. Goes. Bevolking gedurende de le helft der maand December 1923. Ingekomen: V. Scliaaff, zonder beroep, van 's-Gravenliage, Oostsingel 26; G. de Koning, onderwijzer, .van Beilen, Westwal 8; A. de Kubber, typograaf, van Zeven bergen, Groote Kade 18; A. Heinhuis, off- leger des Heils, van Dordrecht, Ra velijn 10; A. Boekhout, off. leger des Heils, van Dordrecht, Ravelijn 10; J. Versé, tuinman, van Amerika, Zusterstraat 20; N. G. van Vijven, verpleegster, Wan iWincham (Engeland), J. Valckestraat 15; D. C. W. Meijer, zonder beroep, van Be- Öum, Vosmaerstraat 2. Vertrokken: E. J. van Noort, off. Leger des Heils, naar Delft; L. Kikkert, off. Leger des Heils, naai' Amsterdam; C- Jo- ziasse, landb.knecht, naar Souburg; A. iW. de Lind van Wijngaarden, zonder be roep, naar De Bilt;. C. Nipius, leerares, naar Zutphen; B. de Roever, ambt. spoor wegen, naar Kloetinge; J. Paauwe, tim merman, naar Kloetinge; J. C. vanWeele, ambt. girodienst, naar Den Haag; H. de iWilde, verpleegster, naar Amsterdam. In hotel „de Korenbeurs" verga derde gisteravond de commissie tot steun van noodlijdende Nederlanders in Duitsch- land onder voorzitterschap van den heer J. Donner Sr., die de vergadering met een welkomstwoord opende. De secretaris, de heer J. J, v. d. Berge, deelde mede, dat de Spoorwegen de ingezamelde goederen niet gratis of tegen verminderd tarief heb ben vervoerd. Aan verschillende stadge- nooten is dank betuigd voor het afstaan van een wagen, aan het bestuur van bet Weeshuis voor - de gelegenheid tot opslaan der goederen, aan het zangkoor te 's-Heer Abtskerke voor het gezonden bedrag, aan de heeren Gheijsen, Chamu- teau, Vissers en v. Stee voor de gratis gemaakte reclame-borden, en aan de fa. L. Duvekot voor het gratis vervoer van de goederen naar het station. De voorzitter meent, dat met dank en vreugde mag worden teruggezien op de zen arbeid van liefdadigheid. Het kwam het Bestuur gewenscht voor, dat de se cretaris zich eens persoonlijk ging over tuigen, of de goederen in goede handen kwamen en of de organisatie der hulp verleening goed in elkaar zat. Dhr. v. d. Berge, rapport van zijn reis uitbrengend, zegt, dat zijn indruk van den arbeid in Zevenaar buitengewoon gunstig is, evenals die van een vertegenwoordiger van het Dordtsche comité, die ongeveer gelijk met spr. een onderzoek instelde. Het werk is in goede handen en het is ten volle aan de heeren v. Roekei te Arn hem en den grenscommissaris te Zeve naar toevertrouwd. Aan het rapport ontleenen wij: Die heer D.e Jong-, grenscommissaris, is door de regeering belast met de onder steuning van Rijkswege. Ieder Hollander in Duitschland, die werkloos is, ontvangt per week: .een alleenstaand persoon f 1,50 een echtpaar f2, voor ieder kind boven de 18 jaar f 1, en beneden de 18 jaar f 0,50. Een gezin van man, vrouw en 2 kinderen krijgt dus f3 per week. Bo vendien1 300 pond aardappelen per hoofd voor den igeheelen winter en ongeveer 6 H.L. steenkolen per gezin, ook voor den geheelen winter. Al hetgeen ontvan gen wordt, wordt eerst terdege nagezien schoenen worden gerepareerd, enz. Van iedere zending wordt een inventaris in viervoud opgemaakt. De zendingen wor den geconsigneerd afin Hollandsche co mité-leden in Duitschland, die laten een ieder, die iets ontvangt, daarvoor op een lijst teekenen. en doen deze lijsten den grenscommissaris toekomen. Op ongere gelde tijdstippen worden door de contro leurs steekproeven genomen, d.w.z., in de gezinnen navraag gedaan, of aldaar werlce lijk ontvangen is, wat de lijsten vermel den. Dagelijks komen menschen van ver over de grens om kleeding en voedingsmidde len in ontvang'st te nemen. De namen dezer personen worden aan cle plaatselijke comités opgegeven, om dubbele onder steuning te verkomen. D'e ontvangen goederen worden per vrachtauto naar de onderscheiden plaat sen gebracht, omdat het vervoer per spoor te lang duurt en diefstal op de Duitsche spoorwegen herhaaldelijk voorkomt. Van alle ontvangsten worden recu's geëiseht, terwijl door een ambtenaar van het mini sterie van Binn. Zaken wekelijks controle wordt geoefend. Onder leiding van den grenscommissa ris werken de navolgende commissies: Consulaat Gleef: Boehholtz, Emmerich, Cleef, Goc-h. Consulaat Dusseldorf: Dus seldorf W., Dusseldorf O., Barmen, Kem pen, Orefeld, München, Gladbach, Gre- venbrauch, Neuss. Consulaat Keulen: Keu len en Bonn. Consulaat Diordmund; consu laat Essen, consulaat Duisburg'-Ruhrort, allen weer onderverdeeld. Verder Mann heim, Maagdenburg, Wiesbaden en Osna- bruck. Overal zijn Hollandsche commis sies gevestigd die verantwoording schul dig zijn aan Zevenaar. De nood der Hollanders in Duitschland is buitengewoon hoog gestegen. Die toe stand is hemeltergend; de consul uit Keu len telegrafeerde vorige week Maandag, dat de toestand onhoudbaar was en hij dringend hulp noodig had. De Hollanders in Duitschland zijn er veel erger aan toe dan de Duitschers zelve. Zij' zijn heelemaal aangewezen op steun uit Holland, zij wor den het eerst ontslagen, de rijkssteun is minder dan die de Duitschers van hun Rijk krijgen. Van de zendingen van het Ned. Roode Kruis gaat het ©vergroote deel naar de Duitschers. De Duitschers krijgen goedkoopere levensmiddelen, van de werk- loozen worden gratis de schoenen gerepa reerd enz. Huishuur wordt eenvoudig niet meer betaald; de verlichting is gedaald tot een klein olielampje. Te Elten bleek o. m.„ dat er gezinnen zijn met 6 tot 8 kinderen waar de kinderen op de planken slapen met als eenige onderligging een paar le dige zakken. Beddegoed, schoeisel, broe ken en hemden waren daar onbekende zaken. Een vrouw had niets anders aan het lichaam dan een oud hemd, een jurk en een paar sokken van haar man. Uit verschillende brieven werd het vol gende overgenomen: Fam. v. d. H. fce Barmen: man, vrouw, dochter en 'twee zoons. Ieder had nog een fatsoenlijk liemd; de vrouw en doch ter hadden nog een onderbroek, de man niet; de zoons alleen nog een oud pak. Fam. B.: 3 kinderen geen hemden, geen broeken, geen kousen. Fam. v. M.het kind geen hemd, geen schoenen, geen beddegoed. Fam. W. te B.: drie meisjes van 8, 6 en 4 jaar hebben geen onder broeken en geen borstrokken; het jong ste kind van 9 maanden heeft geen bedje. Wed. A. te G., oud 63 jaar, heeft geen: cent inkomen. De stadsgeneesheer te Gelsenkirchen rapporteert op 5 N ovember aan den Ober Burgermeisfcer, dat een arbeidersgezin, waar een persoon werkt, de meeste dagen van de week alleen wat brood en marga rine kan koopen. Dien dag was er 9000 liter melk voor een bevolking van 200.000 zielen, zoodat alleen de zuigelingen drie kwart L., de tweejarige kinderen een halve L., de driejarigen en de ouden boven de 65 jaar ieder een kwart L. kregen; de rest, ook de zieken, kregen niets. Hieruit volgt, dat dadelijk ingrijpen ur gent is; laat een ieder in zijn eigen kring bet werk, dat te Zevenaar geschiedt, be kend maken. Men vergete niet, dat alles wat op andere wijze naar Duitschland gaat, grootendeels in Duitsche handen komt en dat onze eigen landgenooten het nog veel meer noodig hebben. "De levensmiddelen en kleeren, Zaterdag 1 December te Goes ingezameld, zijn 12 dezer van Zevenaar bezorgd in Dussel dorf en Keulen, de kleeren voor de helft en ook de gezonden levensmiddelen. Voor .Keulen zijn daaraan nog toegevoegd 750 K.G. meel en 300 K.G. boonen (plaat selijk tc Zevenaar aangekocht). De behoefte is het grootst aan kin- derkleeding, dekens, levensmiddelen en geld. Hetgeen paar Zevenaar wordt ge zonden komt uitsluitend onzen eigen land genooten ten goede. Men haalt van alle kanten Duitsche kinderen naar Holland, maar de Hollandsche kinderen aldaar woTden blijkbaar vergeten. Er bevinden zich meer dan 150.000 Hollanders in Duitschland en komen deze vandaag of morgen over de grens, dan is de druk nog veel erger. Die is te voor komen door het bestaan dezer menschen zoo dragelijk mogelijk te maken. Men stond in Zevenaar „paf" van de groote Goesche zending en vele menschen zijn er gelukkig mee gemaakt. De voorzitter zegt den rapporteur dank voor zijn moeitevolle reis. De gevers we ten nu, dat het geld goed besteed is. Uit hot verslag van den penningmeester; den heer Gheijsen, bleek, dat in kas was f 226,97, plus nog enkele juist ingekomen nagiften. Ook den penningmeester wordt dank gebracht voor zijn arbeid. Besloten wordt f 200 te zenden aan den heer v. Rockel te Arnhem, om dit op de meest gewenschte wijze te besteden. Nagiften, ook in goederen, zijn nog altijd welkom. Aan een verzoek om de actie provin ciaal te maken, kan de vergadering moei lijk voldoen, maar de voorz. hoopt, dat de persverslagen anderen zullen bewegen ook daadwerkelijk en spoedig op te treden voor onze eigen landgenooten. De voorz. brengt nog dank aan de dames en heeren van het comité voor den arbeid der liefdadigheid en aan de Goesche burgerij voor de betoonde offer vaardigheid. Spr. hoopt, dat God Zijn zegen op het verrichte werk mag geven. Ds Steinz en de secretaris brengen nog dank aan den voorzitter voor het genomen initiatief en de krachtige leiding, waarna de vergadering gesloten wordt. Kapelle. Men deelt ons mede, dat door weth. Vereeke protest is aangeteekend tegen het genomen besluit van den Raad der gemeente van 12 Nov. 1.1. inzake de voteering van gelden voor den verbouw (opknapping) van de Ghr. school Kapelle- Biezelinge. Met één stem tegen (die van weth. Vereeke) werd besloten, gelden voor den verbouw beschikbaar te stellen. Ook B. en W. verklaarden zich voor verbouw. Men was algemeen van oordeel, nu de openbare scholen opgeknapt zijn, die de som van f 34.740 hebben gekost met nog f 2182,21 voor den gem. architect dhr S. de Koning, Goes, moest ook de Ghr. school noodig een beurt hebben. Het rap port vaft de commissie van toezicht op het lager onderwijs alhier gaf dan ook aan, (jat deze school noodige verbetering eischte. Het bedrag dat noodig is, is een luttel bedrag tegenover het andere. De hoogste soberheid is betracht door het bestuur. Ook is in overleg gehandeld met B. en Wi. Oudelande. D'e jachtopziener Die Dreu ontving het ontstellende bericht, dat zijn zoon, eveneens jachtopziener (in Friesland) gistermiddag door 2 stroopers in het hoofd is geschoten. Hij> moest in het ziekenhuis worden opgenomen, en zal waarschijnlijk zijn beide oogen moeten missen. Zijn toe stand is ernstig. Die daders zijn bekend. 's-Gravenpolder. Toen Donderdagavond de werkman G. Lokerse zijn laatsten krui wagen met bieten in het schip aan de kaai wou storten, viel hij in het ruim en kreeg zijn heelen last op het lijf. Per wagen werd hij naar huis vervoerd. De dokter constateerde, dat er een paar rib ben waren gebroken. (G. Crt.) Wemeldinae. Gister namiddag liep ten gevolge eener verkeerde manoeuvre het sleepöchip „Verwisseling" schipper J. Booij, geladen met stukgoederen en bestemd naar Antwerpen bij het binnen varen in de kleine schutsluis alhier op den muur, waardoor aan het ivoorschip lekkage ontstónd. Met pómpers aan boord heeft de schipper met genoemd schip de reis voortgezet. Kruiningen. Met ingang van 17 Dec. is als tijdelijk politie-agent aangesteld, dhr. A. Dek Jacz. alhier, standplaats Voorburg (Z.H.) Seroaskerke. Donderdagavond zal ge lijk per advertentie in dit nr wordt aan gekondigd de heer P. G. Laernoes uit Vlissingen voor de A.-R. Kiesvereeni- ging een politieke rede uitspreken over de verwerping der vlootwet en de crisis, die daarvan het gevolg is. Gaarne wek ken wij op tot druk bezoek. Cadzand. De raad kwam gister in vol tallige zitting bijeen, hoofdzakelijk ter be spreking van de electriciteitsvoorziening der gemeente. De vergadering werd bij gewoond door den Ingenieur Everwijn van de P.Z.E.M., die de noodige inlichtingen verstrekte. Bij de besprekingen werd het als een groote onbillijkheid gevoeld, dat deze gemeente aan de P. Z. E. M. een' tiende van de kosten voor aanleg van de lijn Nieuwvliet-Cadzand moet garandeeren als een jaarlijks te betalen bedrag, terwijl andere gemeenten (o.m. Schoondijke, IJ- zendijke en Groede) van deze garantie bepaling waren vrijgesteld. Met zes te gen één stem werd besloten met de P.Z.E.M. een overeenkomst aan te gaan voor levering van electriciteit onder voor waarde dat Ged. Staten concessie ver- leenen aan de gemeente tot het aan de ingezetenen verstrekken van electriciteit dat de 30 jaar, die, blijkens de blanco modellen de overeenkomst zou moeten du ren, wordt teruggebracht op 15 jaar. De raad besloot aan den heer Wi de Smidt te Groede, den legenwoordigen conses- sïonaris, een bedrag aan te bieden van f 20000 voor afkoop zijner consessie en onder voorwaarde, dat daarvoor de ge meente eigenares wordt van het net, met inbegrip der palen. Verder wordt beslo ten het licht aan de ingezetenen, onder nader vast te stellen voorwaarden, te le veren tegen 60 cent per K.Wl.U. met de bepaling, dat, mocht het te garandeeren bedrag dit noodig maken, deze prijs in geen geval liooger wordt dan 70 cent Mocht nog meer noodig zijn dan 70 cent, dan zal dit meerdere uit de gemeentekas worden betaald. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Lemelerveld (Evan gelisatie) door P. Visser, cand. te Enk huizen. Bedankt voor Deurne door L. Plette, emeritus-pred. te Utrecht. Geref. Kerken. Drietal te Vreeswijk W. Bech te Pijn- acker, E. J. van Voorst te Kootwijk en A. G. Wolf te Loenen-Vreeland. Aangenomen naar Brussel door D. J. Couvee te Meppel; naar Tzum door W. S. de Vries, cand. te Tzum. Bedankt voor Kollumerpomp, Aarlander- veen, Arum, Zwammerdam, Joure, en Opende-Nijega door W. S. de Vries, cand. te Tzum; voor Katendrecht door D. B. Hagenbeek te Vlaardingen. Chr. Ger. Kerk. Aangenomen naar Maarssen door J. A. Riekel te Zaandam. Bedankt voor Gouda door J. B. G. Croes te IJmuiden. Geref. Gemeenten. Tweetal te Goes M. Hofman te Rijssen en A. Verhage te Middelburg. Remonstrantscho Gem. Beroepen te Amsterdam W. Mackenzie te Utrecht. Wemeidinge. In de vacature L. Ruissen is tot diaken der Ned. Herv. kerk geko zen dhr. J. de Schipper Cz. Kapelle. Als gemachtigde in het Kies college der Ned. Herv. kerk alhier werd gekozen dhr. C. van der Vliet met 75 st., dhr. Johs. Ossewaarde (aftr.) verkreeg 69 st. Opgekomen waren 144 lidmaten, w.o. 44 vrouwelijke lidmaten. In de Donderdag gehouden verga dering van notabelen der Ned. Herv. kerk te Vrouwepolder werd tot kerkvoogd her kozen de heer J. G. de Vlieger. Door notabelen der N. H. gem. te Veere werden herbenoemd als kerkvoog den de heeren M. J. v. Beveren en A. C. Cuveljé. Deze laatste kreeg alle stem men, dhr. v. Beveren 4 st., jerwijl wer den uitgebracht op dhr. F. J. Castel 3 st. Door het kiescollege der gemeen- L. Slabber. (M. C.) Hoedekenskerke. In de vacature v. Doe selaar is benoemd tot diaken der Ned. Herv. kerk dhr. J. v. Dalen. 's-Gravenpolder. Gekozen als notabele bij de Ned. Herv. kerk dhr. W. Vijverberg en tot kerkvoogd dhr. A. Kopmels. 's-Heer Abtskerke. Gekozen als kerk voogd (vacature J. Nieuwenhuize) dhr. P. de Jonge. Kruiningen. Gekozen tot ouderling bij de Geref. kerk (vacature J. Traas) dhr. J. Mol en tot diaken dbr. J. Kole, beiden te Hansweert. (G. Crt.) Bij Kon. besluit is tijdelijk benoemd lot leeraar aan de R. II. B. S. te Vlis singen, de heer A. Potjewijd te 's-Gravenhage. Geslaagd aan de universiteit te Leiden de heer P. R. Tak Labrijn voor het can- didaatsexamen rechten. Te Utrecht voor het candidaatsexamen wis- en natuurkunde (I) mej. K. Bek en (J) mej. H. Smit. En voor het doctoraal examen wis- en natuurkunde met hoofdvak dierkunde (A) de heer Buck. Ea voor het stuurliedenexamen te 's-Graven hage derde stuurman de heeren W. A. Wy- chers, B. C. Graswinckel, J. Janzen, D. J. Hanzon, J. Visser, C. J. Andriessen en W:. L. Davidzon. Prov. Staten van Zeeland. In de heden gehouden tweede verga dering der najaarszitting van de Provin ciale Staten waren 41 lede* aanwezig. r,Eén vacature. Na .opening der vergadering stonden de leden op om cle volgende woorden van den voorzitter aan te hooren: Met groote ontsteltenis zult gij zeker met mij hebben kennis genomen van de diep-treurige tijding, dat de heer P. Merckens na een korte maar heftige on gesteldheid is overleden. Nog vóór 14 dagen was hij bij de ope ning van deze uwe zitting aanwezig en Vrijdag 7 December nam liij nog blij- gemoed deel aan de wekelijksche verga dering van het college van Ged. Staten. Oprecht en innig medelijden hebben wij allen met zijn weduwe, voor wie hij zulk een trouw echtgenoot was, en met zijn kinderen, wier liefdevolle vader hij was. Moge God, voor Wiens ondoorgrondelijke wijsheid wij ons moeten buigen, allen, die hem dierbaar waren en thans om hem treuren, den balsem Zijner vertroostende liefde in rijke mate deelachtig doen zijn. De zware slag, zijn huisgezin toege bracht, herinnert ons niet alleen aan de broosheid van het aardsche leven, maar doet ons ook met weemoed en smart terug denken aan de zoo vriendelijke^ goedhartige en zoo werkzame figuur, di« van ons scheidde. Éen leven van schier rusteloozen arbeid, ten zegen van ve len, is afgeknot. De heer Merckens, die als medicus inf de stad zijner inwoning talrijken tot heil is geweest en ook vele jaren aan hei openbaar leven als lid van den Raad en korten tijd als wethouder deelnam, had, nadat hij van 1905 tot 1913 lid van uwe vergadering was geweest, in Juli van dii jaar andermaal als zoodanig zitting geno- imen en werd door u aanstonds tot lid van het Dagelijksch Bestuur der provincie gekozen. Wij hebben hem leeren hoogachten en waardeeren om zijn vriendelijken omgang, om zijn plichtsbesef, rlen ernst waar mede hij cle op hem rustende taak ver vulde, alsmede om de degelijkheid zijner adviezen. Ik hen er van overtuigd, dat zijn na gedachtenis door ons allen in eere zal worden gehouden en stel u voor een schrijven van rouwbeklag tot zijn treu rende weduwe en kinderen te richten. Beschrijving van den waterstaatkun digen toestand in Zeeland. In verband met het verwerpen van het voorstel in de Zomervergadering, om per jaar gedurende 3 jaar f 3500 te verleenen aan J. Tang.e, landbouw-ingenieur te Am sterdam voor het samenstellen van een bèschrijving van den waterstaatstoestand van Zeeland, leggen Ged. Staten nu eeu schrijven over van genoemden ingenieur die een nader plan ontvouwt, dat f3000 per jaar voor ten hoogste 3 jaar zal kos ten. Ged. Staten stelden voor daartoe te besluiten. Gesteld in handen van de af deelingen, om er in Januari verslag over uit te brengen. Verbinding van Oostelijk Zeeuwsch- Vlaanderen met overig Zeeland. Volgens het afdeelingsverslag over het voorstel van Ged. Staten tot aanhouding van het verzoek van de Kamer van Koop handel te Middelburg' tot aanwijzing van de dienstregeling voor den Prov. Stoom- bootdienst op de Wester-Schelde, waren er vele leden, die het betreurden, dat deze zaak nog eens zou worden aangehouden, terwijl warme pleidooien werden gehouden voor een latere boot van Neuzen naar Vlis singen, waartegen anderen het goed recht van behoud van den dienst Neuzen-Hans- weert bepleitten. Ged. Staten herhaalden slechts de opmerking', dat deze zaak een uitgebreid en veelzijdig onderzoek noodig maakte, hetwelk nog niet is afgeloopen en dat zij hopen in de volgende zitting een Voorstel te kunnen doen. De heer Onderdijlk komt er tegen op, dat telkens dezelfde zaken weer worden uitgesteld en wilde toezegging, dat in de zomerzitting beslist voorstellen ko men. Die niet te verstane woorden van den lieer v. Rompiu stelden hem niet gerust. Veer Kortgene-Wiolphaartsdijk. Naar aanleiding van uitvoerige bespre kingen in de afdeelingen over de mede- deelingen, inzake bovengenoemd veer, dee- len Ged. Staten mede, bereid te zijn de opmerkingen over het geven van gratis rijwielvervoer aan de houders van coupon boekjes en over het uitgeven van maand- schoolkaarten nader te overwegen. Ove rigens handhaven zij hun toezegging, om in de volgende zitting voorstellen te doen. Dhr. Onderdijk drong op spoed aan. Veer Veere-KampeiJand. Naar aanleiding van opmerkingen in de afdeelingen over de mededeelingen van Ged. Staten over het veer Veere-Kamper- land, verklaren Ged. Staten zich bereid biji de behandeling van het in hun han den gestelde adres van den Centralen Bond van transportarbeiders, ook de in dit ver slag geuitte wenschen betreffende de rechts positie, te overwegen en het sluiten van een definitieve overeenkomst met de pach ters van het veer aan te houden tot na -de zomerzitting der staten. Dhr. Onder- dijk drong op spoed aan. Grootere booten tusschen Vlis singen en Breskens. De heer v. Niftrik was het, die de be langen dezer kwestie uiteenzette, en die erkende, dat er veel onderzoek noodig is. Hij wijst er op, dat Ged. Staten blijkbaar het niet eens zijn over deze kwestie. Spr. zegt, dat hel rijk 80 pet. der kosten vergoedt. De heer Wenings meent, dat wellicht ook het rijk zich kosten wil getroosten voor verbetering van de verbinding met Breskens. De heer v. Rompiu zegt nadere voor stellen in de zomerzitting toe. Na repliek

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1923 | | pagina 2