Bank voor Zeeland Kerknienws. Onderwijs. Predikbeurten. Gemengd Nieuws. Allerlei. GOES. CHEQUEREKENING. BANKGIROSTELSEL. No. I in ieders HUISHOUDBOEK staat steeds VAN MELLE'S HONINGKOEK. Kaatosr Êroate Markt 21. Dir. Hr. ABT. VIN BEUGHEL- Tiltfion 74 ai 204. Adj.-Dir. 10S VELTHUIJSE- Vraagt ons inlichtingen omtrent het openen van een franco- Met ingang van i januari kunnen onze cliënten, franco-provisie, gebruik maken van het: Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Welsrrjp S. Kooistra te Steenwijk. .Aangenomen naar Delft door H. A. Leenmans te Bodegraven. Geref. Kerken. Bedankt voor Raard, Scharendijke en Westergeest door W. S. de Vries, cand. te Tzum. Goes. Tot ouderling bij de Ned. Herv. Gem. is door het kiescollege gekozen dhr. H. P. v. d. Heil. De classis .Harderwijk heeft in haar vergadering van 13 Dec. den heer J. A. C'. Rullmann, Theol. cand. aan de Vrije Universiteit, praeparatoir geëxamineerd en met algemeene stemmen beroepbaar verklaard in de Geref. Kerken. De heer Rullmann, te Ermelo, die D. V. naar Ba tavia zal vertrekken, wil gaarne, zoolang hjj nog in het land is, de Geref. "Kerken alhier dienen. Middelburg. Ter aanvulling van het be richt aangaande de kerkelijke herdenking van het 350-jarig bestaan der Hervormde Gemeente alhier, kan nu worden medege deeld, dat deze herdenking zal plaatsheb ben in een godsdienstoefening op "28 Fe bruari a.s., des avonds om half acht in de Nieuwe Kerk. Deze godsdienstoefening zal worden geleid door Ds N. M. de Ligt, terwijl Ds van Empel de herdenkingsrede zal houden. Ter afwisseling zal een koor toepasselijke liederen zingen, gedicht door ■den heer J. Vreeken en getoonzet door den heer A. van Os. Verder bestaat het plan, omstreeks dien tijd in de consisto riekamer der Nieuwe Kerk een tentoon stelling te houden, waardoor met boe ken, platen en portretten getracht zal worden een beeld te geven van de ont wikkeling dei' Hervormde Gemeente ge durende het tijdvak van 1574 tot 1816. Allen, die daaraan willen medewerken, en boeken, platen of portretten daarvoor tijdelijk rvillen afstaan, worden beleefd verzocht daarvan opgave te doen aan Ds M. van Empel, Langeviele. Driewegen. Herbenoemd tot ouderling der Herv. Gem. C. Almekinders en tot diaken A. Koeman. lerseke. Gekozen voor ouderling in de Ned. Herv. Kerk (vac.-P. Lavoorj) de heer A. van der Burght, Hardenhoek. Kapelle. Met vier van de zes stemmen werd als kerkvoogd der Ned. Herv. kerk alhier gekozen dhr. H. Blok Az., in de plaats van dhr. A. Nout (aftredend). Middelburg. Burg. en Weth. hebben ter benoeming van een hoofd van school B de volgende voordracht bij den Raad in gediend: 1. G. Mollema, waarnemend hoofd der O. L. school te Noordwelle (gem. Bedum); W. A. van Bezooijen, hoofd der openbare lagere school te Koudekerk (prov. Zuid-Holland) en P. de Bree, on derwijzer aan de openbare lagere school C alhier. St. Maartensdijk. Benoemd met ingang van 1 Jan. a.s. tot onderwijzer aan de Hervormde bijzondere school te Delft guliajia-school) dhr. A. H. M. Langejan, ans tijdelijk onderwijzer aan de o. 1. school te Kats. Ellewoutsdij'k. Op de voordracht voor hoofd der O. L. werden geplaatst de heeren J. Schipper, Hoedelklens- fcerke, "M. J. van t Hoff te Haam stede en H. C. van Brake! te Rot terdam. Geslaagd te Amsterdam voor het examen geschiedenis M.O. de heer A. C. Muste te Neuzen. En te 's-Gra- venhage voor het stuurliedenexamen groote stoomvaart (derde stuurman) de heeren H. v. Gameren, J. H. Zil- les, A. Swaneveld, M. G. Bausch, J. Weber, P. Hoedemaikler, J. de Willigen en W. G. Minder as. Néd. Herv\ Kerfc'. Goes, vm. ds de Vries, nm. ds Steinz, av. ds Homburg. Wilhelmmadorp, vm. geen dienst, nm. ds de Vries. Ongelukken. Te Beegden is Donderdag de wed. K. van een met paard bespannen kar gevallen en gisteren aan de bekomen verwonding overleden. - De arbeider De G. van 's-Heerenbroek, die Woensdag bij het motorongeluk onder IJs- selmuiden ernstig gewond werd, is in het ziekenhuis te Kampen overleden. Gister ochtend is de bejaarde fabrieksarbeider J., waarschijnlijk door de mist misleid, in het Winschoterdiep bij- Foxham ver dronken. Te Venlo is de 8-jarige J. v. Wl. door een auto overreden. Die dokter kon slechts den dood door schedelbreuk constateeren. Proces-verbaal tegen 'een Geref. Meisjesvereeniging. De Geref. Meisjesvereen. te Harderwijk had een lezing doen aankondigen over een of ander Bijbelsch onderwerp. Nu bestaat in Harderwijk een verordening; waarbij het verboden is openbare vermakelijkhe den aan te kondigen, voordat daartoe vergunning gegeven is door den burge meester. Onder die openbare vermakelijk heden rekenden ook de autoriteiten in Harderwijk de genoemde lezing der Geref. Meisjesvereeniging, zoodat proces-verbaal werd opgemaakt. Eie onveiligheid aan de grens. Bij den landbouwer H. Geerdink in de onmiddellijke nabijheid van de grens bij Losser werd Woensdagnacht door een drietal personen, Duitschers, inge broken. De bewoners werden door het vreeselijk geblaf van den waakhond ge wekt. De man begaf zich in de richting waar de inbrekers bezig waren, die, op het vernemen zijner komst riepen: „Trek de messen!" Het bleek, dat allen ge wapend waren met dolkmessen. G. liet zich hierdoor niet afschrikken, waarop de 2 inbrekers op de vlucht gingen. De derde kon niet zoo spoedig de deur vinden en werd door den bewoner met een stuk hout neergeslagen en bleef bewusteloos liggen. De politie werd gewaarschuwd. Deze kwam spoedig en arresteerde den inbreker, die inmiddels tot bewustzijn was gekomen en nog getracht had te ont vluchten. Naar de beide anderen wordt gezocht. - Oplichter gearresteerd. Door de politie is naar de gevangenis te Dordrecht overgebracht, zekere O. B. te Giessendam, om drie maanden gevangenis straf te ondergaan. Hij was voor deze straf eerst voorwaardelijk veroordeeld, doch daar hij zich aan diverse oplichtingen had schuldig gemaakt, is deze voorwaar delijke veroordeeling ingetrokken. Bedoel de oplichter was tot September j.l. in dienst bij de beruchte bank Comm. Bank- vereen. Often Co. Die gedetineerde bank directeur J. Otten, plaatste in de „Banier" (het orgaan der Staatkundig Gereformeer den, tot welke partij hij behoorde) van 6 Sept. j.l. een advertentie met de na volgende waarschuwing: „Hoe ongaarne ook, moeten wij hier door mededeelen, dat C. B(aardman) te G(iessendam) bij onze instelling is werk zaam geweest, daar hij zonder ons mede weten van anderer namen gebruik maakte teneinde zich op deze wijze toegang bij het publiek te verschaffen en overeenkom sten sloot, waartoe hij allereent miste.15 Redenen waarom wij hem hebben moeten ontslaan". Het is wel een en al knoeierijen. Be heer O. zelf, die later wegens ernstige financieele onregelmatigheden in arrest werd genomen, plaatste dus een waar schuwing tegen een ander. Een bankroet te Antwer pen. In scheepvaartkringen te Antwerpen liepen zonderlinge geruchten over de ree- derij der bekende Sierrabooten, die grootendeels uit Fransch kapitaal bestaat, maar waar ook Belgische kapitalen in be trokken zijn. De zaken moeten verre van schitterend zijn geweest en zoodanig dat door de kaophandelsrechlbank het failliet werd uitgesproken. Het tekort moet de fabelachtige soni bedragen van 300 a 400 millioen fres. De Fransche aandeelhouders hebben daar geen vrede mee genomen en bij het Fransche gerecht een klacht ingediend tegen het hoofd der firma, den reeder Van H., die is aangehouden en opgesloten wegens bedrieglijk bankroet. De Sierra booten varen van vóór het uitbreken van den oorlog op Antwerpen. Welkom, vreemdeling! Een inwoner van Belgisch Esschen, die we gens verboden uitvoer in 1915 door de Rechtbank te Breda werd veroordeeld tot een maand gevangenisstraf, waagde zich gisteren onder Nispen over de Ne- derlandsche grens. Hij werd dadelijk inge pikt en naar Breda overgebracht om zijn straf te ondergaan. Die inbraak te Kampen. Men meldt aan de N. R. C. uit Amsterdam: Naar wij vernemen, heeft de recherche dezer dagen beslag gelegd op de auto, waarvan de inbrekers, die in den nacht van 25 op 26 November j.l. in het corres pondentschap le klasse der Nederlandsche Bank te Kampen zijn binnengedrongen en 75.000 gulden hebben ontvreemd, vermoe delijk gebruik .gemaakt hebben om zich van Amsterdam naar Kampen te begeven. In aansluiting hieraan heeft gisteren en eergisteren te Amsterdam de arrestatie plaats gehad van een Nederlander en een Duitscher, die verondersteld worden de zen diefstal te hebben gepleegd. Do aanhouding van den 30-jarigen Duit scher welke eveneens te Amsterdam plaats vond, geschiedde onder sensationeele om standigheden. De betrokkene^ die zich de laatste dagen vrijwel schuil hield, had blijkbaar lont geroken en werd gegrepen oip het oogen- blik, dat hij zijn woning verliet en in een voor het trottoir wachtende luxe-auto (zijn eigendom) wilde stappen, welke, naar den oMe- en benzine-voorraad te oordeelen, voor een lange reis was uitgerust. Bij fouilleering vond men in rijn bin nenzak dan ook een pas voor Duitschland waarvan de geldigheid op gisteren intrad In zijn portefeuille werd voorts een groot bedrag aan Nederlandsch bankpapier aan getroffen. Ook de woning van den arrestant is gisteren in den loop van den dag reeds aan een nauwkeurig onderzoek onderwor pen. Daarbij1 heeft men een verrassende hoeveelheid kostbare kleedingstukken en dure kunstvoorwerpen aangetroffen. D'eze kunnen natuurlijk reeds van het te Kam pen gestolen geld rijn gekocht, maai- het is ook niet uitgesloten, dat zij het geheim van andere inbraken zullen ophelderen. Opgesloten. Op de gemeente secretarie van Borne is de telefoon onder gebracht in de safé. Toen nu dezer dagen een der ambtenaren moest telefoneeren, had hij de onvoorzichtigheid de kluis- deur achter zich dicht te trekken. Tot overmaat van ramp had hij den sleutel mee naar binnen genomen, zoodat de deur van de buitenzijde ook niet kon worden geopend. Per telefoon maakte de gevan gene daarop een der wethouders bekend met zijn benarden toestand, waarvan zijn mede-ambtenaren nog steeds onkundig waren. Toen hebben alle smeden van het plaatsje met vereende krachten een ope ning in een der wanden van de safe ge boord, groot genoeg om een touw door te laten, waaraan de sleutel vervolgens naar buiten werd gehaald en eindelijk kon de ingeslotene zijn eng verblijf ver laten. Krankzinnig geworden.Eeni- gen tijd geleden heeft voor de Haagsche rechtbank terecht gestaan de dader van den moordaanslag in de Boschjes van Poot, waarbij een 19-jarig meisje in de keel was gestoken met een mes. Het O.M. eischte 6 jaar gevangenisstraf; de recht bank gelastte echter een nader onderzoek naar de geestvermogens van beklaagde. Het resultaat hiervan is, naar de „Res. bode" meldt, dat de man thans naar het rijkskrankzinnigengesticht is overgebracht. 1 Geheime distilleerder g'. Dpor de Rijksambtenaren en de politie is op de Koevering, gem. Steenbergen, bij een zekere K. een in werking zijnde ge heime distilleerderij ontdekt. Alles werd in beslag genomen en gebracht naar den Rijksontvanger. Verduistering. Te Delft is ge arresteerd P. V. G. agent van de reede- rij de IJssel, wegens verduistering van ruim f 1000, ten nadeele van die reederij. Verder is aangehouden mej. D., even eens te Delft, wegens heling. Philantropische zwendel. De recherche te Delft heeft een Haagsche vrouw aangehouden, die colporteerde met bons van 10 cent ten behoeve van Tot hulpi der Menschheid. Tegen deze col- lectrioe is bij herhaling gewaarschuwd, daar het grootste deel van de ingekomen gelden in den zak van bestuur en col- portrice komt. Oneerlijk kantoorhouder. De 'kantoorhouder der posterijen te 's Gra vendeel S. schijnt zich reeds geruimen tijd aan verduisteringen te hebben .schul dig „gemaakt van gelden, die krachtens zijn ambt onder hem kwamen. Velen had den trouwens al de ondervinding opge daan, dat het met geldstortingen, te zijnen kantore gedaan, niet altijd in orde was. Nu zijn Zaterdag j.l. twee inspecteurs uit Dordrecht eens een onderzoek komen in stellen naar de boeken en de kas van den kantoorhouder. Nadat de majoor der rijksveldwacht daar ter plaatse zich bij hen gevoegd had, is S. naar de secretarie overgebracht en den dag daarop naar Dordrecht. Het onderzoek naar de ver duisteringen, die tot een tamelijk groot bedrag schijnen op te loapen, duurt nog steeds voort. (N. R. Ct.) Een avontuurlijke tocht. Ka pitein Cecil Foster, gezagvoerder van het stoomschip „Trevessa", die een gedenk- waardigen tocht van 1800 mijlen in een open boot heeft afgelegd nadat zijn schip op 4 Juni 1.1. in den Indischen Oceaan schipbreuk had geleden, zal Maandag door den Engelsehen koning op Buckingham Palace persoonlijk worden gelukgewenscht. Hij zal worden vergezeld door den eer sten officier, die het bevel voerde over een andere boot en met de rest van de bemanning na een reis van 25 dagen Mau ritius heeft bereikt. Kapitein Foster's reis met 17 leden van de bemanning duurde 22 dagen. Het dagelijksch rantsoen be stond uit een beschuit en twee deksels van sigarettendoosjes vol gecondenseer de melk. De Spaansche schatgraver Een zekerfe mijnheer Gardella, woonach tig te Gargani (Italië, meldde zich op het Fransche station Perrache met ver schillende papieren, op vertoon waarvan hij zich in het bezit gesteld wenschte te zien van een valies, dat sinds eenigen tijd op het bagagebureau gedeponeerd werd. Toen men de papieren onderzocht, be vond men, dat de Italiaan slachtoffer was geworden van de klassiek geworden oplichterij van den Spaanschen „schat graver". Een zoogenaamd gevangene had hem per brief het zoogenaamde valies, dat begrijpelijkerwijs een zoogenaamden schat inhield, mingeboden in ruil voor het lut tele bedrag van 15.000 francs. De heèr Gardella was natuurlijk zoo verstandig en vriendelijk geweest om dit „peulschilletje" te betalen en zag zijn snuggerheid hier door beloond, dat hij bij aankomst te Perrache geen valies aanwezig vond en 15.000 francs armer dan voor heen on,geacht natuurlijk de reiskosten, naar rijn zonnig vaderland moest terug- keeren. Groote rubberdiefstallen. Reeds sedert langen tijd werden er van verschillende ondernemingen te Deli (Su matra) aanzienlijke voorraden rubber ge stolen, zonder dat men wist, wie de da ders van deze misdrijven waren. Wel wist men, dat de gestolen rubber naar Singa pore werd verscheept. Maanden en maan den heeft de recherche getracht, te we ten te komen, wie de sluwe dieven waren. Menige nacht ging de politie er op uit, om de gangen van verdachte individuen na te gaan. Eindelijk is de moeite be loond dezer dagen is gearresteerd 'n zeke re B., die groote partijen gestolen rubber van ondernemingen tegen een prijs van slechts 40 cent per K. G. (de marktprijs is ongeveer f 1,48) opkocht van Chinee- zen en hadji's en deze gestolen waar naar den overwal verscheepte. Waarschijnlijk heeft hij dit snood bedrijf reeds ettelijke jaren kunnen uitoefenen, zonder dat hij werd betrapt. In verband met deze rub berdiefstallen zou geruimen tijd geleden ook reeds een administrateur ontslagen zijn, hoewel men niets tegen hem kon be wijzen, thans blijkt echter, dat hij wel degelijk schuldig is. De man vertoeft ech ter sedert lang in Europa. De gearresteer de B. zal zich dus hebben te verant woorden wegens heling van de gestolen rubber. Verschillende arrestaties kunnen binnenkort nog worden verwacht. Een vreemd personage. In New York (stad) heeft den laatsten tijd zekere Harry Ferguson veel van zich doen spreken. Ongeveer een jaar ge leden was hij er door een brutaal stukje in geslaagd, de Ver. Staten binnen te komen, ofschoon de autoriteiten van Ellis Eiland het hem hadden willen beletten. Hjj had door te werken aan boord van het s.s. President Adams zijn overtocht betaald; maar de immigratie-ambtenaren bevonde.il zijn papieren niet in orde en hij zou worden teruggestuurd. De man liet zich daardoor niet uit het véld slaan, en op een «ogenblik, dat er niet op hem ge let werd, ging hij1 te water en zwom naai den wal. De autoriteiten deden een oogje dicht en lieten hem verder met rust. Maar al spoedig maakte Ferguson het te bont. c Onder het voorgeven een buitenechtelijk kind te zijn van wijlen den Tsaar, slaag de hij erin, zich toegang te verschaffen tot de betere kingen in New York. Dezer dagen nu vernamen de politie-autoriteiten dat Ferguson voor een uitgelezen publiek een lezing had gehouden over de toe standen in Rusland. Op die lezing had Ferguson ook een foto met geschreven handteekening van den prins van Wales laten zien, over wien Ferguson sprak als over „mijn neef". De politie heeft Fer guson thans in zijn hotel aangehouden. Verstomping van rechtsge voel. „Onder de treurige verschijnselen van onzen tijd ken ik er, zoo de diepte van den afgrond moet worden gepeild, geen met de toenemende verstomping van het rechtsgevoel vergelijkbaar. Er is nog wel eenige zucht voor de omwerking van kieswetten; er worden nog wel archi tecten gevonden, ter levering van een politiek papiergebouw of kaartenhuis, be reid; doch vrijheidszin, waarbij men, niet eigen macht en willekeur, maar eerbie diging der rechten ook van anderen ten doel heeft, is er bijkans niet meer: de snaar, welke door het onrecht in bewe ging gebracht werd, is gesprongen, en de algemeene onverschilligheid, bij ver treding der heiligste rechten, zoolang men zelf in het bezit blijft van levensgenot, bewijst den doodelijken invloed eener val- sche theorie op de edelste aandoeningen van het menschelijk hart". GROEN VAN PRINSTERER. BRIEFWISSELING. Zij, die zich met ingang van 1 Januari op ons blad abonneeren, ontvangen de tot dien datum verschijnende nummers gratis. Kamer van Koophandel en Fabrieken te Middelburg. Gisteravond vergaderde de Kamer van Koophandel voor de Zeeuwsche eilanden ten Stadhuize te Middelburg onder voor zitterschap van den heer Jos. van Raalte. Afwezig waren de heeren v. Niftrik, Enz- lin en Witkam van de afd. grootbedrijf en de heeren Olthoff en Klok van het klein bedrijf. Aanwezig alzoo 17 leden. Mededeeling werd gedaan dat tot den inspecteur der P. T. en T., een schrijven is gericht met verzoek oak met de boot, welke om 2 u. n.m. naar Rreskens ver trekt post te vervoeren, doch dat de inspecteur heeft bericht, dat hieraan niet kan worden voldaan. Bij het adres van de Kamer te Utrecht inzake de voorgestelde wijziging van de warenwet 1919, kwam de heer Jeronimus er tegen op dit voor kennisgeving aan te nemen. Besloten werd dat het bureau nader advies zal uitbrengen. Ook bij het volgende stuk, een afschrift van een door de Kamer te Haarlem tot de Tweede Kamer gericht adres inzake het handelsverdrag met Tsjecho-Slowakije is het de heer Jeronimus die zich verzet tegen aanneming voor kennisgeving. Hij verwijl het bureau niet op de hoogte te zijn van deze materie. Ook dit adres werd weder in handen van het bureau gesteld. Bij de berichten van Rilland-Bath en Vlissingen inzake de zakelijke belasting op' het bedrijf, was het de heer Anker die nogmaals er op wees. welk een na deel die belasting voor handel en in dustrie is. en stelde hij een motie voor waarin dit tot uiting komt en waarin wordt aangeraden dat de werkgevers de belasting maar op de werknemers ver halen. Die heer Massee wil niet vragen de belasting o(p andere schouders te leggen. De heer P. G. Laernoes is voorstander van afschaffing, maar daar dit toch niet zal lukken stelde hij in den gemeenteraad van Vlissingen een progressieve regeling voor. Men zal dan een stapin de goede richting doen. De heer M. Laernoes zegt B. en W. van Vlissingen niet te hebben kunnen over reden de belasting af te schaffen. Hij acht dit echter dringend noodig. Nu de H. O. daalt is het de goede tijd. De lieer Anker stelt nu een motie voor, waarin het besluit van den Vlissingschen raad tot handhaving van de belasting wordt betreurd en de wensch wordt uit gesproken, dat de raad binnen afzien- baren tijd alsnog de belasting zal ophef fen. Met deze motie vereenigde men zich algemeen. Ook het adres van de Kamer te Nij megen inzake bespoediging' van de inrich ting- van een zeepostkantoor op de Har- wichbooten, gaf aanleiding tot discussie. De heer Jeronimus zegt, dat zulk pen zee-postkantoor niet in het belang van Zeeland zal zijn. Men moet terug naar een nachtdienst voor de „Zeeland" met be houd van het zeepostkantoor. De heer M. Laernoes ondersteunt dit. De Zee land gaat Weer vooruit en zal waar schijnlijk een goed jaar maken. Het inter nationaal verkeer begint zich te herstellen en nu moet ook de nachtdienst van de Zeeland er weer komen. Die zaak werd gesteld in handen van de commissie voor het veikeer. De heer Oosterbaan zegt, dat het voor elders wonende leden moeilijk is kennis te nemen van al de ingekomen stukken. Besloten wordt te overwegen de stukken ook op andere plaatsen ter inzage te leggen. De Postcheque en Giro dienst. Het voorstel om adhaesie te betuigen aan het adres van de "Kamer te Groningen om 5 pet. rente toe te kennen aan rekeninghouders voor het tijdvak, dat de dienst stil stond, wordt aangenomen, nadat de heer Jeronimus heeft gevraagd of men niet 6 pet. moet vragen; dat berekent het Rijk ook in zulke gevallen. De Arbeidswet. Bij het voorstel om adhaesie te betuigen aan het adres van de Kamer te Tilburg, waarin wordt verzocht de arbeidstijd te verlengen, kwa men tevens ter tafel de ingekomen stuk ken betreffende de arbeidswet. De heer Jeronimus noemt de arbeids wet een product van de studeerkamer en meent dat ze weer maar spoedig in een kast moet worden opgeborgen Al de adressen wijzen daarop en er zullen er nog veel meer komen. Er is slechts één afdoend middel en dat is dat de wet geheel verdwijnt. Ieder moet kunnen werken zoolang hij wil. Na hangt het af van de opvattingen van de verschillende- inspecteurs van den arbeid. De heer M. Laernoes meent oo|k dat- de arbeids wet niet in het belang van handel en nijverheid is. Het voorstel wordt z.h.s. aangenomen. Handel drijven door ambtena ren. Bij de kwestie van steun aan de kamers te Groningen en Amersfoort in zake het handel drijven door ambtenaren, hun vrouwen en inwonende kinderen, wees de voorzitter er op, dat het een moeilijke materie is. De heer Jeronimus zegt, dat er maar één afdoende maatregel is, namelijk de ambtenaren langer tijd laten werken als zoodanig, dan hebben ze geen tijd om eigen zaken te drijven. De heer Lindenbergh is tegen het voor stel. omdat het platteland jnist wel noo dig kan hebben, dat ambtenaren bezoldig de bijbetrekkingen aannemen, al zou spi er veel voor voelen hen daarvan het even- tueele door de overheid betaalde deel van hun pensioenstorting te doen vergoe den. Het voorstel wordt aangenomen, waarbij de heer Lindenbergh wenschte geacht te worden te hebben tegen ge stemd. .Statistiek. Tegen het adhaesie be tuigen aan het verzoek van de kamers te Amsterdam en Rotterdam tot behoud van de uitgifte van de maandelijksche sta tistische gegevens heeft de lieer Massee bezwaar, omdat hij meent dat men steeds om bezuiniging roept, maar ieder heeft zijn heilig huisje waar men niet aan mag komen. Het voorstel wordt aangenomen, waarbij de heer Massee verklaart tegen te stemmen. Provinciale booten. De heer de Vos wijst er op, dat het onderzoek naar de mogelijke verbetering van den dienst Neuzen-Vlissingen niet vóór de zomer vergadering van 1924 zal worden overge legd. Spr. zou nu willen, dat het bureau of de commissie voor het verkeer thans reeds yoeling zocht, met de commissie van toezicht op de stoombootdiensten. Men moet op zijn qui vive zijn om deD dienst Neuzen-Vlissingen weer hersteld te krijgen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1923 | | pagina 2