Gemengd Nieuws. Telegrammen Laatste Beriebten. Briefwisseling. Marktberichten. Posterijen en Telegrafie. Burgerlijke Stand. Aanbestedingen. Ongelukken. Op de werf Wilton te Rotterdam zijn twee werklieden door het wijken van een plank van een stelling in het ruim van een in reparatie liggend stoomschip gevallen en ernstig gewond. Een hunner is kort na aankomst in het ziekenhuis overleden. Op de rivier, ter hoogte van Puttershoek zijn twee kin deren, een 15-jarig meisje en een 14- jarige jongen, in het ruim van een schip gevallen. Het meisje brak haar bekken, de jongen zijn voet. Te Lent bij Nijme gen is vermoedelijk ten gevolge van te vroeg uitstappen, mevr. de W. uit Nijme gen onder de tram terecht gekomen, waardoor een heen gebroken en het ander ernstig werd gekneusd. Te Delft is Vrijdagmiddag een 9-jarige jongen door een bespannen voertuig overreden. Een wiel ging hem daarvan over de borst, zoodat hij met een wond aan het hoofd en inwendig ernstig gekneusd, in het gast huis moest worden opgenomen. Za terdagavond is bij Naarden 'n fietser, die, naar 'beweerd wordt, geen licht o,p had, toen 2 auto's elkaar passeerden, door een dezer auto's gegrepen en gedood. Hef bleek een boerenarbeider uit Muiden te zijn. Hij was weduwnaar en laat 5 kin deren achter. Ook de auto's reden door de consternatie tegen elkaar en een der auto's reed zelfs nog diep1 de Muider-i vaart in. Een dame werd door glas scherven gewond. De chauffeur ging kopje onder, maar wist zich te redden. Te Wyhe wordt vermist de 70-jarige M. Zijn wandelstok is op den Veer weg gevonden. Vermoedelijk is de man dooi den nevel misleid, te water geraakt en verdronken. Eenige werklieden waren Zaterdag op weg naar de overblijfselen op het' strand bij Scheveningen van den kruiser Hildebrand, toen een van hen, W. K. uit Den Haag op een golfbreker uitgleed en in zee viel. Zij'n lijk is nog :niet gevonden. 'n P o n t gezonken. Zaterdagavond is nabij Hekendorp de kleine pont, die de verbinding tusschen de beide oevers van den Hollandschen I.Tsel onderhoudt en waarmee kerkgangers uit Hekendorp naar- bet klooster in Stein wilden gaan, gezonken. Allen geraakten '.te water. Vermoedelijk zyn C of 7 personen verdronken. Twee Hjken zfjn reeds opgehaald. Het zoeken naar de slachtoffers werd zeer 'bemoeilijkt door den stroom, het slechte weer ■en den donkeren avond. De „Courant" meldt omtrent dit vreeselijk voorval het volgende1 Droefenis en verslagenheid heerschen in Hekendorpeen aantal families is er plot seling in rouw gedompeld en alle gemeente, naren, ook die van het aangrenzende Reeuwjjk, «n van Haastrecht aan de overzijde yan den Hollandschen IJsel, deelen in het leed. Zater dagavond tegen 7 uur is de veerpont, welke kerkgangers naar de R. K. hulpkerk Sint Gabriël bracht, gezonken en 7 personen zjjn bij deze ramp omgekomen. Allereerst geven we hier de namen dei verdronkenenAgatha Wjttenburg, 17 jaar -oud, en haar zuster -Cornelia Wildenburg, 18 jaar, twee boerendochters. Maria Snel, de 12-jarige dochter van een melkrijder. Adria- sus van Vliet, een 3ü-jarige landarbeider, ■die een vrouw en 3 nog zeer jonge kinderen achterlaat. Aa de Goey, een 14-jarige land bouwersdochter uit Stein (onder Reeuwijk). De 1.5-jarige boerenknecht Versluys, zoon van de weduwe Versluys uit Oudewater. Gert. GroenedijkKlomp, de 34-jarige vrouw van ■een j-ietdekker, eerst tien maanden gehuwd en kinderloos. Ten behoeve van de leden der R. K. pa rochie te Hekendorp, die de hulpkerk St Gabriël aan de overzijde van den IJsel wen- schen te bezoeken, is berst sinds veertien dagen een veerpontdienst ingesteld. Een ge wone pont, welke langs een staaldraad wordt voortgetrokken. Achter de kerk het „kloos ter" zegt men hier is de IJsel onge veer 25 M. breed. Er stond Zaterdagavond een zeer sterken stroom in de rivier omdat te verband met de regens te Gouda veel water was ingelaten, dat te Jutfaas weer moest spuien. De pont stiet, gestuwd door den krachtigen slroom, plotseling tegen het be tonnen steigertje achter de kapel van het klooster. Ten gevolge van Hen onverwachten schok bewogen de opvarenden zich allen tege lijk achteruit en. als natuurlijke reactie kwamen daarna allen weer vooruit, met het gevolg, dat de platte pont eerst naar voren en daarna van aahteren dompte en water maakte en direct daarop zonk. De staaldraad knapte meteen af. 't Was stikdonker op het water, de enkele lantaarns aan boord doofden on middellijk uit, en er heerschte een ontzettende paniek. Een angstwekkend geschreeuw klonk op en de ijzingwekkende noodkreten werden tot in wijden omtrek gehoord. In den zwarten ioudeu. golven den IJsel ontstond een vreese- »Üke worsteling tegen den dood. 't Waren tusschen de 20 en 30 personen, mannen, vrouwen en kinderen, die te water lagen. Het juiste aantal kon tot op Zondagavond niet worden vastgesteld, de lezingen loopen dien aangaande uiteen. Eigenlijk nog wonder boven wonder wist het meerendeol zich te redden door naai den wal te zwemmen, zich aan den walkant of aan de brokstukken pontketting vast te klemmen, of hoe dan ook. Bovendien kwamen onmiddellijk de kloosterlingen en de omwo nenden te hulp en door handreiking kon menigeen op het droge worden gehaald. Spoe- «8 kwam ook de gemeente-veldwachter van ■ekendorp, die door den postbode gewaax- tehowd was geworden, met zijn dreg ter i Waafee, doch levenden vielen er toen niet uit het water te halenEen drietal "«tootjes van omwonenden werd in dienst het reddingswerk gesteld, doch niets meer baten, i y. ontzielde lichamen werden het klooster I "aangedragen; 'alle geredden vonden aan- vankeiijk daar eveneens onderdak en hulp, de omwonenden hielpen de menschen aan droge kleeren, en ook verder zooveel in hun vermogen was. De groote vraag, luidt nu: was de pont te zwaar beladen We schreven reeds, dat er zich tusschen de 20 en 30 personen op bevonden. We hoorden zelfs opgaven van boven de 30. Officieel was het vaartuig op 26 lieden berekend. Wij kregen den indruk, dat in verband met de omstandigheden de pont stellig te veel volk vervoerde. Met die omstandigheden hebben we voornamelijk op het oogden sterken stroom, welke in den IJsel stond en het jeit, dat de veerman, Gerrit Cremers, eerst ruim een week dienst deed en, uit Limburg af komstig, niets van liet vaarwater ter plaatse wist, bovendien nauwelijks de bedrevenheid van het manouvreeren met de pont meester was. De volgende tragische bijzonderheden ver dienen nog vermelding. Het echtpaar Witten- burg verloor zijn beide dochters, de twee zonen van deze familie hun eenige zusters. De 12-jarige Maria Snel was in kindek- lijken overmoed juist op het moment van de botsing van de pont met den steiger van wal gesprongen. Vrouw Groenendijk greep haar beet om na den schok hSuvaSt te hebben en liet het kind in haar doodsschrik niet meel' los, beiden kwamen om. Groenendijk, die ook aan boord was, doch zich wist te redden, dook tot driemalen toe naar zijn vrouw. Eenmaal bracht hij haai' hoed boven; ten slotte moest hij, uitgeput, zijn reddingspogingen opgeven Ware het dag geweest, voorzeker zou dan aller redding zeer wel mogelijk zijn gebleken: nu was het grijpen in 1t blinde weg. En redden in diepe duisternis, terwijl van half acht weder een akelige regen viel. Het gegil der slachtoffers was door en kelen in het dorp gehoord, ja, zelfs vernomen tot bij den spoordijk, nfeer dan een kwartier buiten de plaats. Heden Zondag waren de lijken der zeven slachtoffers in de kloostergewelven neergelegd. Do geredden maken het allen wel, enkelen zijn onder dokters behandeling. Zondagavond werd te Hekendorp bekend, dat de justitie een onderzoek naar de oorzaak van de ramp zal instellen. De algemeene indruk is namelijk, dat de pont zeker te zwaar Deladen is geweest, en dat er in elk geval 27 of 28 personen op zijn ge weest, hetgeen als „onverantwoordelijk" werd veroordeeld. Maar hoe ten slotte ook het onderzoek van het parket uitvalt, de zware slag heeft Hekendorp getroffen en de zeven betreurde slachtoffers blijven voor hunne ver wanten verloren. Het ongeluk met den woon wagen. Omtrent het ongeluk op de spoor lijn tusschen Rijssen en Nijverdal' wordt nader gemeld, dat van de familie Tommerman, aan wie de woonwagen toebehoorde, de oude vrouw T. ernstige inwendige kneuzingen had be komen; eene dochter van 23 jaar werd als het ware gescalpeerd (ontveld), van eene andere va nl5 jaar was de kaak verbrijzeld, terwijl een kindje van 9 maanden eene ernstige hoofd wonde bekwam. Zij zijn alle naar het R. K. Ziekenhuis te Zwolle overgebracht. Hun toe stand is zeer ernstig. De man kwam met den schrikvrij, terwijl ook het paard geen letsel ontving. Het blijft een raadsel, dat do naast den wagen loopenden jongen niets ge hoord heeft, daar de trein de gebruikelijke belsignalen heeft gegeven. Oneerlijke ambtenaren. Wegens een tekort in kas aan het postkantoor te Ommen is de postbeambte D. door de mare chaussee aangehouden en naar Zwolle over gebracht. In het huis van bewaring te Leeuwarden is opgesloten de besteller bij den post- en telegraafdienst T. S. te St. JacobiParochie, die verdacht wordt zich gelden te hebben toegeëigend, die hem ter verzending waren toevertrouwd. Inbraken. Vrijdagnacht is ingebroken in de boterfabriek te Bomebroek en bü den manufacturier BI. te Delden, bij wien 'n partij goederen zijn ontvreemd. Zaterdagochtend ontdekte do machinist van de zuivelfabriek te Ried, dat er in de fabriek was ingebroken. De deur bleek door uitbeiteling van het slot geforceerd te zijn. Alle ramen vertoonden sporen van pogingen om binnen te komen. Op den weg zijn zilverbons en zilveren guldens gevonden en een eindje verder in een sloot een gesloten koffertje, waarin een gulden en een cent. Door een cent verraden. Te Rot terdam werd van een 13-jarig meisje een damestaschje gestolen. Zij begaf zich naar een politiepost om daar aangifte van den diefstal tedoen. Terwijl zij daar nog zat, kwam de ketelbikker L. B. binnenstappen. Deze man, die al eens meer wat met de politie uit staande had gehad, kwam een taschje depo- neeren, dat hij volgens zijn zeggen op den Goudschensingel had gevonden. Het meisje herkende onmiddellijk haar eigendom. Toen het geopend werd, kwam zij tot de ontdekking, dat de portemonnaie was verdwenen. Men vermoedde, <Jpt B. er meer van zou weten. Het meisje vertelde, dat in haar portemonnaie wat klein geld had gezeten, waaronder een cent met het jaartal 1897 en een gaatje er in. De „eerlijke vinder" werd gefouilleerd en in diens portemonnaie vond de politie toch wonder boven wonder ook een cent, die het jaartal 1897 droeg, en waarin zich een gaatje bevond Dit kwam der politie verdacht voor, waarom B. irfi bewaring werd gesteld, verdacht van diefstal. De malversatie te Sliedrecht. Dezer dagen is door de marechaussee te Papendrecht voor den rechter-commissaris te Dordrecht geleid G. K., eertijds compagnon van de Comm. Bankvereen. Otten en Co. Be doel persoon schijnt meer te weten van een iinanciëele zaak te Papendrecht, waar een land bouwer slachtoffer is geworden van de prak tijken der Bank en van genoemde K. Fraude van arbeiders. Tegen' vijf personen te Gorinchem is procesverbaal opgemaakt ter zake dat zij gedurende gerui- men tijd halve dagen op een fabriek van koperwerken werkten, terwijl hun steun ver leend werd en het verdiende loon niet bij de' steunverleening verantwoordden. Twee der de van het verdiende loon moest aan de gemeente uitgekeerd worden. De gemeente Gor- cum is hierdoor voor ruim f 600 benadeeld. Flink aangepakt. Twee personen uit Den Haag, die in begin Mei van dit jaar te Kuilenburg aan het veer met hun auto werden aangehouden, waarin zich ongedekt 330 L. gedistilleerd van 94.3 pCt bevond, hoorden door de Tielsche rechtbank elk 10 duizend gulden boete, subsidiair 2 maanden gevangenisstraf eischen, met verbeurdverkla ring van auto en goederen. Hollandsche schoener aan gehouden. De Hollandsche schoener „Zee hond" is door de Amerikaanschc autoriteiten in beslag genomen buiten de drie mijls-grens. Genoemde schoener is eigendom van de N. V. Mij Schoenerscliip „Zeehond" te Terneuzen. Reuter seint nog, dat de „Zeehond" ter hoogte van Fire-Island werd gepakt en 7500 kisten champagne en likeur aan boord had. Vreeselijk spoorwegonge luk in A m e r i k' a. In den nacht van Zaterdag op Zondag, ongeveer half twee, heeft een jioodlottig' ongeluk plaats gehad op de New York Central Spoorweg naar Chicago, waarbij 9 personen werden ge dood. De gewonden zijn talrijk. De he vige mist, die heerschte, is aan- dit on geluk schuld. Wegens het groote aantal passagiers werd de trein van New-York naar Chi cago in vieren gesplitst, d.w.z. er werden vier verschillende treinen van gemaakt. Te Forsythe in den staat New York reed de tweede trein bij een overgang van de spoorbaan op een passeerenden auto, die ten gevolge van den mist, den trein niei zag aankomen. De auto werd verpletterd en, voor zoover bekend, zijn alle inzitten den omgekomen. Dit eerste ongeluk leidde naderhand tot een botsing tusschen de twee treinen. Die machinist van den trein, die den auto aanreed, hield stil om de schade op te nemen. Door het stilhouden van den trein werden de lichtsignalen automatisch op onveilig gezet, en de machinist van den volgenden, derden trein wist, gewaar schuwd door die signalen, tijdig te stoppen. Die machinist van den vierden trein echter" kon door den dikken mist de signalen niet onderscheiden en reed in volle vaart op den derden in. Die verwoesting door de botsing veroorzaakt, was ontzettend, het gekerm dar gewonden hartbrekend. Uit alle omliggende plaatsen werd medische hulp ontboden. („Crt"). Dec. 12 Middelburg, voortzetting aanb. oever verdediging in de Oostbuitenhaven te Neuzen. Raming f 6900. Geb. Prov. Bestuur, 11 uur. 17 Goes, gemeentewerken en leveran- 'tiën, B. en W. 19 Middelburg, geb. Prov. bestuur, ver beteren met steenslagdek van den West el. dijk van 't kanaal van Ter- neuzen. Raming f18.000. Zie Staats crt. van 4 Dec. 1923. En opruimen 4 ducdalven, beveiligingswerken en ondersteuningsstukken, maken duc- dalf, meerstoel, enz., maken loopbrug a. d. buitenhaven kan. Vlissingen.. Raming f71.400. Zie Staatscrt. van 29 Nov. 1923. 27 Middelburg, gebouw Prov. bestuur, uitvoeren zinkwerk en bestortingen Westzijde Koopmanshaven en bestor tingen koppen hoofden zeewering Vlissingen enz. Raming f 49.300. En uitbaggeren geul in 't Veergat bij de buitenhaven te Veere. Zie Staatscrt. van 29 Nov. 1923. 28 Middelburg, geb. Prov. bestuur, ver betering van 's rijks grooten weg op Walcheren, enz. Raming 'f 18.140. Zie Staatscrt. van 28 Nov. 1923. Jan. 2 Middelburg, 11 uur, gebouw Prov. best. M'burg: onderh. bodemdiepte buitenhaven, kan.'Walcheren, Vlissin gen en Veere, stadshaven Veere, Koopmanshaven Vliss. en havenwer ken gedurende 1924. En vernieuwen enz. verf-, behang- en glaswerk ge bouwen enz. kan. Z.-Bevel., ged. '24 en '25. Raming f8140. Voor beide zie St.crt. van 12 Nov. '23. Rotterdam, 10 Dec. 1923. Graanmarkt. Alle artikelen ruimer ter markt. Tarwe belangrijk lager ver kocht f 12f 12.25, in een bijzonder ge val iets meer betaald, afwijkende fll f 11.50. Rogge lager f 10f 10.50. Gerst (chevallier) f 11f 11.75. Haver flauwer gestemd f10f 10.75. Kleine groene erwten kalm gestemd f 20f 25.50, kroonerwten f 20f 25.50, Schokkers lager f 19—f 24. Bruine boo- nen in alle kwaliteiten slechts gedeeltelijk tot belangrijk lagere prijzen te verkoapen, puike f30f32, overigens naar kwaliteit van f 15f 25. DEN HAAG. V. D. Heden werd! voor den Hoogen Raad de zaak' te gen C. P. de v., huisvrouw van ML Desmet, oud 37 jaar, behandeld. Zij was door het gerechtshof te Den Bosch veroordeeld tot 4 jaar gevan genisstraf wegens medeplichtigheid aan poging tot moord op haar echR genoot. Van dit vonnis was zij in cassatie gegaan. AMSTERDAM. V. D. Geslaagd aan de Vrije Universiteit voor propad. examen theologie P. C. Jongbloed en J. C. Jonker en voor examen art. 135 H. O.-wet G. Kuyper en T. v. d. W erff. AMERSFOORT. V. D. Gisteren zijn gearresteerd K. v. d. V., gepension- neerd gemeente-ontvanger en M. J. Br., Ie ambtenaar op het ontvan gerskantoor, verdacht van fraude. De politie weigert alle verdere inlichtin gen, maar vermoedelijk bestaat de fraude in het niet-boekén van ont vangsten. LONDEN. V. D. De Daily Mail .meldt, dat gisteren belangrijke bespre kingen in verband met deii politieleen toestand gehouden zijn. De belang rijkste was wel die 'tusschen Bald win en de minister Chamberlain, Amery en Green. Vernomen wordt, dat de drie laatstgenoemde ministers er bij Baldwin op aandrongen bij den Koning zijn ontslag in te dienen en Z. M. te verzoeken Mac Donald, den leider der arbeiderspartij, op te dragen een kabinet te vormen. Een aantal conservatieve ministers ech ter is hier weer sterk tegen gekant. Deze zullen zich afscheiden, wanneer dit geschiedt. VLISSINGEN. Alhier is op 75-jarigen leeftijd overleden de heer L. Taat, ge pensioneerd rijlkshavenmeester. De over ledene was 5 jaar raadslid voor de Li berale Unie. VLISSINGEN. De beer A. Staverman heeft zich neergelegd biji het raadsbesluit waarbij hij niet langer als raadslid wordt erkend, omdat hij chirurg van het gast huis is. Zijn opvolger is de heer H. Ci. "Wesseling, waardoor de Vrijheidsband zijn aantal leden van 2 tot 3 vermeer deren ziet. Wisselkoersen. Amsterdam, 10 Diec. 1.45 u. Berlijn 00.62V2 Brussel 12.12V212.20 Parijs 14.0514.10 Londen 11.463/i11.471/4 Dollar 2.62342.63 Weenen 0.37O.37V2 Berichten over een zanguitvoering te Middelburg en oVer de protest- vergadering Van 't HoffVerhorst werden door ons ter zijde gelegd. Wil men daaraan bekendheid geven, dan is daarvoor de advertentieru briek aangewezen. ROTTERDAM, 10 Dec. 1923. Veemarkt. Aanvoer: 336 vette run deren, 184 vette kalveren, 1481 schapen en lammeren, 960 varkens. Prijzen per halve K.G.: koeien 40, 52,5 55, 6062 ossen 50, 55, 60; stieren 45, 50, 55, vette kalveren 62,5, 72,5, 87,5 —90, schapen 40, 45, Lammeren f27— f 37 pi. st., varkens 39, 41, 43. Koeien aanvoer flink, ossen bepierkt, handel langzaam, prijzen uitsluitend voor de goede soorten hoog. Enkele puik-heste koeien 2,5 ct. boven nateering. Stieren aanvoer beperkt, handel kalm, prijzen redelijk. Vette kalveren aanvoer redelijk, handel tamelijk, prijzen ongeveer op de zelfde hoogte. Schapen en lammeren aan voer minder, handel kalm, prijzen vrijwel onveranderd. Varkens aanvoer goed, han del flauw, prijzen ongeveer als vorige week. Voor het buitenland werden vette, zware varkens uitgezocht en daarvoon werd de hoogste nateering besteed. Zaden. Bruin mosterd f 40—f 42, geel mosterd f 3032, blauw maanzaad f 38 f 40, karwijzaad f 130f 132, lijnzaad blauw f20—f21, id. wit f25—f26.50, kanariezaad f 19f 20, koolzaad f 21 f 23. Vlas. 14180 k.g. blauw fl.15fl.65t 4200 kg. wit Zeeuwsch f0.80fl.15, 5620 k.g. Holl. geel fl.15—f 1.65, 12000 k.g. Groningsch fl.15—f 1.60, Rauw root niet aangevoerd. Aardappelen. Brielsche eigen heimers f5f5,60; Zeeuwsche eigenh. f 4.50f 5, bfauwe eigenh. f 4f 4.50, Zeeuwsche bonte f 6.20f 6.75, Zeeuw- sche blauwe f6.20f6.ö0, Poters f3 f3.50, Red Star f4f4.60, bravo's f5 f 6, Limburgsche industrie f 3.60— f3.80, .Limb. Red. Star f3.70—f3.90, Drentsche aardapp. f3f3.30. Eieren: f 13.50—f 15.50. Nieuw e telefoon-a ansluitingen over de maand November 1923 Wijzigingen te Goes: Tel. nr 48: Hanze- bank, van Ganzepoortstraat 24 naar Nieuwstraat 44; Tel. nr 24: Hanze advies bureau, voorh. dir. Rimmelandstr. 3 in W. de Glas, accountant en leeraar M. O. boekhouden; Tel. nr 106: Zeeuwsche Man denmakerij, voorh. C. M. Rijk, Nieuwstr. 44 in Zeeuwsche Mandenmakerij, C. E. Borghgraaf, Nieuwstr. 42. Nieuwe aansluitingen: Colijnsplaat no. 18: E. J. de Rijcke, handel in rijwielen, machinerieën, enz.; Biezelinge, no. 5: C. J. Butler, rijwielhandel en autoverhuurder; Kamperland, no. 5: Pieter Reijnhoudt, vee koopman B 158. MIDDELBURG. Bevallen: F. Da- men, geb. Corré, dl; A. den Hol lander, geb. Roseboom, d. GOES. Geboren: 7, Adriana Cor nelia. d. v. Leijn de Jonge en Piie- temella Wilhelmina Verheuie; Cor nelia Louwrina, d. v. Everinus Adri- anus Kloote en Neeltje Cornelia Han- se; 8, Adriana Cornelia Johanna,, d. v. Anthonius Gerard us Gijsbertus van den Berg en Jacoba Maria Floren tine van Schenkel. Overleden8, Nicolaas Cardon, 67 j., ongehuwd. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den ochtend van 10 Dec., medegedeeld door het Kon. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 769,9 te Ren- nes, laagste 735.0 te Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 11 Dec.: Meest matige Westelijke tot Zuidelijke wind, nevelig tot half- of zwaarbewolkt, weinig of geen neerslag, lichte vorst 's nachts, zelfde temperatuur overdag. Stukken voor den Gemeenteraad van Middelburg. B. en W. stellen den raad voor aan mej. J. A. M. Schijf op haar verzoek eervol ontslag te verleenen als onderwijzeres aan school A we gens hare benoeming bij het openbaar Ulo te 'sJGravenhage. Naar aanleiding v,a,n het in hunne handen om praeadvies gestelde ver zoek van de afd. Middelburg van de Z. L. M. om aan de Kroon vrijstel ling te vragen van keuring voor huis slachtingen, deelen B. en W. mede, dat zij zich tot den minister van Arbeid, hebben gericht met de vraag of naar zijne meening, een eventueel verzoek tót verleening der bedoelde vrijstelling aan Middelburg door de Kroon zal word'en ingewilligd. Het daarop ontvangen antwoord laat, naai' het B. en W. voorkomt, geen twijfel over, dat zoodanig verzoek zal worden afgewezen. Zij adviseeren dan ook afwijzend op' het adres te beschikken en meiken nog op1, dat de door adressante gewraakte ver schillende wetstoepassing ten aanzien van personen, die aan de grens van Middelburg en de aanpalende dorps gemeenten wonen, ook op ander ge bied geldt,. Zulks zal natuurlijk al tijd zoo zij'n en blijven, zoolang er nog gemeentegrenzen bestaan. Na,ar aanleiding van het verzoek van den Middeïburgstóhen Bestuur- dersbond om bij de berekening van de gemeentelijke inkomstenbelasting de vakvereenigings-contributies in mindering te brengen, wijzen B. en W. er op, dat volgens een schrijven van den inspecteur der directe belas tingen, de gemeente, sedert zij hef fing en invordering barer inkomsten belasting aan het Rijk heeft over* gedragen, in dezen geèn zeggenschap meer heeft.. B. en W. stellen voor overeen komstig de bepalingen der L. O.-wet f 245 uit den post onvoorzien 1923 toe te kennen voor de electrificatie van 7 leslokalen van de school in de Gravenstraat der Ver. voor Geref. Onderwijs. i Naar aanleiding v,an de toezegging, om na te gaan of het mogelijk zou zijn bij het openbaar vervolgonder wijs de tweede klasse jongens te vereenigen met. de tweede klasse meisjes, deelen B. en W, mede, dat uit het rapport van het hoofd van dit onderwijs blijkt, dat dit alleen met zeer groote schade voor het ver volgonderwijs doorvoerbaar zou zijn. Bovendien is het vervolgonderwijs nu reeds enkele maanden aan den gang. B. en W. zullen echter volgend jaar, indien weer vervolgonderwijs zal worden gegeven dit idee nader overwegen. Van den heer Van der Beke Cal- lenfels, lid van den raad, is het voor stel ingekomen om in te trekken het besluit van 2 September 1919, waar bij werd besloten, dat, wanneer een lid van den raad tevens in die hoe danigheid deel van* het bestuur eener vereeniging uitmaakt, dit bij herkie zing als raadslid het bestuurslidmaat schap blijft behouden. Door de commissie1 voor het sport terrein wordt voorgesteld het perio diek aftredend lid dier commissie, de heer L. J. Geers te herbenoemen. Het Burgerlijk Armbestuur stelt hetzelfde* voor ten opzichte van zijn leden, me vrouw E. SchouteMassee en dé heeren W. A. de Rijcke en S. de Jonge. Door de N. V. Houthandel v.h. G. Alberts Lz en Co. is verzocht haar de watervlakte tusschen de Lange- vielebrug en de Noordstraat opnieuw te verhuren. Door B. en W. was eerst een voorstel geformuleerd om dit te doen voor 50 jaar tegen 10 cent per c.A. per jaar. Tegen den prijs had de N. V. ernstig bezwaar en stellen B. en W. daarom thans voor verhuring voor 7y2 cent voor den tijd van 10 jaar, waarmede de commissies Van financiën en fabri cage zich vereenigdén. Naai* aanleiding van een verzoek

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1923 | | pagina 3