Dit de Provincie. Kerknieuws. LEVENSLEED. Onderwijs. FEUILLETON. ziekte, welke van 1883 tot 1887 onzen veestapel teisterde, doch na laats tge- *oemd jaar hier te lande niet meer voor kwam, zon een ware ramp zijn, zioadat alles in het werk dient te worden ge steld om dit te voorkomen. En aan gezien ook ten aanzien van den in- en uitvoer van één-hoevige dieren de voor schriften aan onze Oostgrens veelvuldig worden overtreden, is tegelijkertijd voor deze diersoort het verbod toepasselijk verklaard behoudens ten aanzien van één-hoevige dieren, welke geregeld in grensverkeer worden gebruikt. In verband hiermede verzoekt de Mi nister den Commissarissen der Koningin dringend op eene. nauwkeurige handha ving van den betreffenden maatregel te doen toezien en hierop bij de betreffende kennisgeving aan de betrokken burge meesters in hun gewest met nadruk te willen aandringen. Prof. Mr A. C. Visser van IJ zendoorn. Een dezer dagen zal, naar het „Vad." verneemt, bericht bij de Tweede Kamer inkomen dat de heer Visser van IJzen- doom ,om gezondheidsredenen zijn man daat nederlegt. Niet, dat de gezondheids toestand van dit Kamerlid zorg baart, maar zijn geneesheer acht het niet wen- schelijk, dat hij aan de drukke Kamer werkzaamheden blijft deelnemen. Zijn opvolger zal de heer L. de Grotot zijn, oud-Kamerlid, die het mandaat zal aan vaarden. Ned Spoorwegen. In de Vrijdag gehouden voltallige ver gadering van den Loonraad der Ned. Spoorwegen is het voorstel der directie tot loonsverlaging met 10 pet. met ll tegen 6 stemmen verworpen. Nolens bij de Koningin. Zaterdagochtend heeft H. M. de Ko ningin ter conferentie ontvangen Mgr. Dir W. II. Nolens, voorzitter van de R K. Kamerfractie. De uitsluiting in de textiel industrie. Zaterdag is op alle bij de werkgevers- bonden aangesloten textielfabrieken in Twente en den Achterhoek de uitsluiting tegen 22 December aangekondigd. Die Rotterdammer. ,,D'e Rotterdammer" bevat het volgende energieke bericht: Met Januari a.s. zal „Die Rotterdammer" in groater formaat verschijnen en de inhoud aanmerkelijk uitgebreid. Het abonnementsgeld blijft het zelfde. Door de koude worden Uw handen ruw en gesprongen; Uw gezicht en lippen pijnlijk schraal. Purol maakt ze spoedig beter. In doozen ran 30, 60 en 90 ets. Bij apóth. en dro gisten. der maten -en gewichten in 1924 voor de hierna vermelde gemeenten zal plaats heb ben op de volgende dagen en nader door den ijker in overleg met het gemeente bestuur vast te stellen uren: Te Middelburg: Voor Middelburg 7, 8, 10, 11, 14, 15, 17, 18, 21, 22, 24, 25, 28' 29 en 31 Januari; 1, 4, 5, 7, 8,fll,.12, 14, 15, 18, 19, 21 en 22 Februari. Te Middelburg: voor Nieuw- en St. Joosland: 25 en 26 Februari; voor St Laurens 28 Februari; voor Grijpskerke 29 Februari. Te Vlissingen 17, 18, 19, 20, 21, 24, 25, 26, 27, '28 en 31 Maart; 1 en 2 lApril. Te Oost- en West-Souburg: voor Rit- them 7 April voormiddag; voor Oost- en West-Souburg 7 April namiddag, 8 en 9 April. Te Koudekerke: voor Biggekerke 10 April voormiddag; te Meliskerke 11 April voormiddag; te Koudekerke 10 en 11 April namiddag. Te Westkapelle: voor Westkapelle 14 en 15 April voormiddag; te Zoutelande 15 April namiddag. Te Domburg: voor Domburg 16 April voormiddag en 17 April; voor Aagtekerke 16 April namiddag. Te Oostkapelle 26 April. Te Serocskerke (Walcheren) 28 April. Te Veere: voor Vrouwepolder 29 April voormiddag; voor Veere 29 April namid dag en 30 April. Te Arnemuiden 1 en 2 Mei. De firma Lips, brandkas tenfabrri kanten te Dordt, vertegenwoordiger firma wed. J. C1. Massee Zoon te Goes zond haar clientèle een goedgeslaagde reclame van haar inbraakvrije brandslo- ten en brandvrije brandkasten; doch de sloten het meest; de reclame geschiedde in den vorm van een koddig verzonnen berijmd geïllustreerd verhaal. Niettegenstaande het ongunstig weer zijn de werkzaamheden der aarden baan aan de tram BreskensGroedeNieuw- vlietCadzand gevorderd tot het eind punt Cadzand. („M. O.") Goes. Dioor de commissie tot hulp van noodlijdende landg'enooten in Daiitschland alhier zijn op 7 dezer de navolgende goe deren verzonden: Plm. 1100 K.G. rijst, 900 K.G. groene erwten, 300 K.G. reuzel, plm. 600 K.G. meel, 200 K.G. spek, plm. 250 K.G. aardappelen, 50 K.G. havermouth, 50 K.G. tarwei, 1 groote bus gelei, 1 kist sardines, 2 kisten diverse levensmiddelen, 2 kisten garen, band, knoopen, sajet, schoenveters en zoolleder, 20 doozen klee- dingstukken, schoeisel, hoofddeksels, 65 balen kleedingstukken. De ingezamelde gelden (w.o. f 23,32 van het gemengd koor te 's Heer-Abtskerke) zijn voor het grootste deel gebruikt tot aanschaffing van levensmiddelen, terwijl het restant, na aftrek der noodzakelijke onkosten, voor aankoop van brandstof fen ter plaatse van verdeeling zal worden aangewend. Eventueele giften in geld zul len nog gaarne door den penningmeester, dhr G. Geijsen, in ontvangst worden ge nomen. Bij de posterijen en telegrafie is overgeplaatst de kantoorbediende mej. C. M. Harte van Neuzen naar 's Hage (p. en t.-school). Met ingang van 1 Januari 1924 is benoemd tot leeraar aan de Hoogere Krijgsschool te 's Gravenhage, W. P. Ma. rinissen, Kapitein der Intendance O. I. Leger. Di e jacht. Ds G. Mol te Kats •chrijft ons: Toen dezer dagen in één van de polders onder de gemeente Kats een z.g. klopjacht plaats had, werd een ar beider, die dichtbij aan het werk was, door 'n hagelkorrel aan den hals getroffep. Hoewel 'them nogal vrij wat pijn veroor zaakte, heeft het tot hiertoe geen verdere nadeelige gevolgen gehad. Of hij, die de oorzaak van dit feit was, den getroffene excuus aangeboden beeft, is mij niet be kend. Laten degenen, die op jachtvermaak belust zijn, toch bedenken, dat hazen ver bij een mensch achterstaan. Het komt meer voor, dat door onvoorzichtigheid of roekeloosheid iemand zijn leven lang ver minkt wordt, of zelfs zijn leven er door verliest. Voorzichtigheid is dus dringend geboden. IJk en herijk- Ged. Staten van Zeeland hebben besloten, dat de herijk lerseke. Zaterdagmorgen is de hoog- aarts „YE 19", schipper A. Camper, zoo danig, door de motorboot van de Gebr. Vette aangevaren, dat het geheele roer vernield is. Door assistentie van de „YE 95" kon de boot de haven weer bereiken. Assurantie dekt de schade. -- Verleden week zijn van den oester- kweeker V. aan den Dam (oesterputten) van een zeeft een paar bennen oesters ontvreemd. Men heeft de ledige ruimte aangevuld met steenen. Een brutaal stuk je, als men bedenkt, dat daar altijd een wacht is. Kruiningen. Vrijdagavond werd in de School met 'den Bijbel onder groote be langstelling een ouderavond gehouden. Na gebruikelijke opening en welkomstwoord door den voorzitter, dhr Koolhaas, ver kreeg de WelEd. Gest. heerBrandsma schoolopziener Inspectie Middelburg, het woord over; „Het gebed voor en in de school". Spr. schetst het verschil tusschen de O. L. school en de Bijz. school in en kele punten, o.m. hoé men de geschiedenis der martelaren in beide kan en mag be spreken; de kennis der natuur, hoe de nietigheid van den mensch aan te toonen tegenover de groote natuurscheppingen, vervolgens wijzende op den Grooten Schep per die dit alles geformeerd heeft. Vervol gens wijst spr op 't gebed, hoe men niet te lang moet bidden, tevens, welke een belangrijke en moeilijke taak de Chr. on derwijzers hebben. ,Zij moeten trachten de kinderen God te leeren kennen en lief te hebben. Hoe moeilijk is.het, hen de Rij- belsche geschiedenis te leeren begrijpen. Spr toont dat aan door verschillende voor beelden op te noemen. Verder toont spr de moeilijkheid aan van 't gebed der onder wij zers(essen). Voor de leerlingen hangt zooveel af van de stemming, waarin men verkeert. Spr eindigt met den ouders te vragen of ook door hen de onderwijzers met leerlingen, school en bestuur, in het gebed aan God worden opgedragen, want dan pas zal God Zijn liefde onder hen ge bieden. De voorz. dankt den spr voor zijn ernstige en leerrijke rede. Hierna spreekt dhr Hollestelle, hoofd der school, over: „D'e geest des tijds". Nadat pauze was gehouden, waarin den aanwezigen eenige ververschingen werden aangeboden en waarin wij door de wel willendheid van dhr J. C. v. d. Mark van Hans weert op duidelijke wijze nog eenige muziekstukken uit het buitenland' ten ge- hoore kregen, door middel van draadlooze telefonie, wat door de toehoorders zeer op prijs werd gesteld, behandelde dhr Koppejan, onderwijzer: „Het doel en de opvoeding dezer school". Hierna sprak dhr J. Verlare, onderwijzer, over: „Het schrijven van voorheen en thans". Tenslotte werden nog eenige schoolzaken besproken terwijl mej. Fokke, onderwijzeres, aan be langstellenden het handwerk der leerlingen toonde. Nadat een tweetal taarten, welke door een milde gever(ster) geschonken wa ren, waren verkocht, eindigde ds Den Boeft met dankzeg'ging. Kapelle. Vrijdagavond kwam de buurt- vereeniging „Nooit gedacht", onder voor zitterschap van dhr H." J. Ie Clercq in vergadering bijeen in het lokaal Obadja. De aftredende bestuursleden H. Toolens, P. Bayens en H. J. Ie Clerq, werden her kozen. De contributie werd gehouden op f 1 per lid. Ook voor dezen avond waren de dames uitgenoodigd, de opkomst was tal rijk. Op gepaste wijze was men feestelijk bijeen. Verschillende leden verhoogden het gezellige door het leveren van voor drachten. Die penningmeester, dhr Daane, verzorgde het muzikale gedeelte. Eerst na het middernachtelijk uur beëindigde de voorzitter dezen feestavond. Baarland. Op de weegbruggen werden dit jaar gewogen ruim 4 millioen K.G. sui kerbieten, vorig jaar 3.261.185. Wemeldinge. Gisteren is ter hoogte van het Hellegat omhoog gevaren en blijven zitten het geladen sleepschip van de Sociëté Assie de Transport van Plou- vier Co. te Antwerpen. Pogingen door de sleepbooten „Zeehond" en de T. E. I. aangewend om het schip! vlot te sleep'en zijn mislukt. Hansweert. Het van Diuitschland naai België bestemde sleepschip „Rubens", schipper De Jong, is in het Hellegat ovei ebbe aan den grond gevaren en blqVen zitten. Sleepbooten zijn ter assistentie aan wezig. Het motorschip „West-Friesland", ge laden met cement, kreeg op de Wester- Schelde machinebreuk. Door de 'motor „Louisa Maria" is de „Westfriesland" op gepikt en hier behouden binnengebracht. Gisterenmorgen had nabij' Lillo een aanvaring plaats tusschen twee Belgische zandbakken en de spits „Nomade", schip per v. d. Zee, geladen met macadam. De „Nomade" werd middenscheeps zwaar be schadigd, doch maakt geen water en kan zijn reis vervolgen. Helnkenszand. Zaterdag j.l. vergaderden de leden der guano-vereeniging, alhier, Door den secr.-penn. werd rekening en verantwoording gedaan over 't jaar 1922- 1923. Die ontvangsten bedroegen de som van f 20.816,57 en de uitgaven f 20.752, goed slot alzoo van f 64,57. In totaal werd aangekocht f 517,700 K.G. diverse soorten kunstmest. Als bestuurs leden werden Igfekozen de heeren F. de Roo te 's Heer Abtskerke en B. van den Dries te Heinkenszand. Oostkapelle. Vrijdagavond vergaderde de afd. Patrimonium. Deze vergadering werd. speciaal gehouden om met den 'kerkeraad der Geref. Kerk te bespreken het onderwerp: „De Iierk en de Sociale kwestie". Het lid K. Louwerse gaf hier over een inleiding. Op bevattelijke en leerzame wijze werd dit zloo belangrijke maar moeilijke onderwerp behandeld Eerst, werden veel opmerkingen gemaakt over de Kerk en haar zijn in het sociale leven, om daarna de vraag te beantwoor den Wat moet de Kerk, de geïnstitueerde Kerk in deze dagen spreken en doen, in en over de Sociale kwestie. Na eerst gezegd te hebben wat te verstaan is ondei Sociale kwestie, werd opgemerkt de in vloed der Kerk op het leven, en omge keerd de invloed van de leden, die mid den in den socialen strijd staan, voor de Kerk. Hoe zullen slechte maatschappelijke verhoudingen goed zijn voor' de leden der Kerk en hoe zal een kerk die heden durft te zwijgen haar taak, haar volle taak vervullen? Voorts zal het zeggen der Kerk, het woord der Kerk dus vooral moeten uitkomen in haar predi king; op de catechisatie en in haar huis bezoek. In den brSede werd hier nadef op ingegaan. De prediking is het voor naamste; de catechisatie niet minder be langrijk, omdat daar omgegaan wordt met de toekomst der Kerk, het huisbezoek zal vooral in verband met het geheele leven moeten gedaan worden, de diakenen heb ben ook een groot stuk sociaal wérk te .doen. Na een zeer geanimeerde be spreking hierover, eindigde ds Domna met dankzegging. Ritthem. Ook deze gemeente heeft in de afgeloopen week bezoek van een kerk dief gehad, ofschoon zijn buit niet groot is geweest. Hij heeft alleen in de consisj toriekamer de gasmeter geledigd en met een beitel een kast 'geopend. Hierin was echter geen geld geborgen. In de 'kerk zelf is hij niet geweest. Blijkbaar was de deur te goed gesloten. Die piqlitie do-et onderzoek. Zaamslag. De ingezetenen zijn wakker geworden ten opzichte der aansluiting bij de waterleiding; er circuleert een adres van voorstanders en ook een van tegen standers. („Tern. Crt.") Cadzand. De kantoerhouder der posterij en en telegrafie, dhr P. Robijn, alhier, zal met ingang van 1 Maart 1924 eervol ontslag aanvragen. Vanaf 1 September 1898 is hij alhier werkzaam geweest. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te IJselmonde (toez.) G- Grootjans te De Meern. Bedankt voor Loon op Zand door D. Bax te Noorden; voor Lage Zwaluwe door H. J. Hak te Domburg. Geref. Kerken. Aangenomen naar Bleiswijk door J. IJ. Tiemersma te Tzummarum. Chr. Ger. Kerk. Bedankt voor. Paterson N. Yersey (Holl. Geref. Kerk, in N.-Amerika) door A. v. d. Heijden, docent aan de Theol. School te Apeldoorn. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Rotterdam door G. H. Kersten te Yerseke. Waalsche Kerk. Aangenomen naar Groningen door E. Brandligt te Paturages in Henegouwen. Ds B. J. C. Rijnders, benoemd in de vacature ds Lindenborn tot Zendings- director bij de Ned. Zendingsvereeniging te Rotterdam, heeft die benoeming aan genomen. Kloetinge. Herkozen bij de Ned. Herv. Gemeente als ouderling dhr. F. v. Riei en als diaken dhr. J. Beenhakker. Ritthem. Tot ouderling der Ned. Herv. Kerk is herbenoemd dhr. J. A. de Visser en tot diaken dhr. W. Boogaard, die hun benoeming hebben aangenomen. Ovezand. Benoemd tot kerkvoogd bij de Herv. gemeente dhr. S. H. Bakker, en zulks in de vacature ontstaan door perio dieke aftreding van dhr. D. Remijnse. Ds John Keizer, sinds enkele weken emeritus-predikant der Chr. Kerk te Com- „Voldoening in een eerezaak?" herhaal de zij, die nieuwe uitdrukking voorzichtig en beschroomd herhalend. „Hoe heet je?" vroeg de dokter. „Edna Earl." „Woon je hier dicht bij?" „Ja meneer, heel dicht bij." „Is je vader thuis?" „Ik heb geen vader, maar grootvader is nog niet naar den winkel gegaan." „YVil je mij den weg wijzen naar je huis?" „Wenscht u hem daarheen te vervoe ren?" vroeg zij en keek huiverend naar het lijk. „Ja, ik heb de hulp van je grootvader noodig." „Ik zal u den weg wijzen, meneer." De dokter sprak haastig tegen de twee achterblijvende heeren en volgde zijn gids. Langzaam hervatte zij haar schreden, vulde opnieuw haar kan bij de bron en wandelde voor den vreemdeling uit. Maar de pracht van den morgen was weg; een bloedige mantel hing tusschen den schitterenden zomer-zonneschijn en het ontmoedigde hart van het doodelijk ont stelde kind. En met een bleek gezicht en trillende ledematen volgde het kind een nauw, geharkt paadje, dat spoedig op hield bij een hek van ruw, ongeverfd hout. Een eenvoudig, laag huis met drie kamers stond voor hen. Op de stoep zat stock (Noord-Amerika), herdenkt Zondag 9 December a.s. dat hij 40 jaar geleden de bediening des Woords aanvaardde t( Landsmeer (Nederland). De jubilaris werd 30 Juni 1860 te Steg- gerda (Fr.) geboren. Vóór hij tot de stu die voor het predikambt kwam, maakte hij een moeilijken geestelijken strijd door. Toen hem het volle licht der Waarheid opging, - hij was toen 15 jaar be geerde hij evangelist te worden. Hij be zocht de school te Doetinohem van wij len Ds van Dijk. Te Steenwijk vertoevend, kwam hij in kennis met de Chr. Geref. Kerk en haar beginselen. Toen ging hij van 1876 tot 1883 aan de Theologische School te Kampen studeeren. Daar vond hij, naar hij eenige jaren geleden aan Dr Beets, den redacteur van „The Banner" meedeelde, meer rechtzinnigheid en min der godsvrucht (we lezen 't inderdaad: „more orthodoxy, but less godliness") dan in Doetinchem. Dr B. voegt echter eraan toe niet te weten in hoeverre deze diagnose juist kan genoemd, maar te ver onderstellen dat. het de indruk van Ds K. om dien tijd was. In 1883 deed hij zijn intrede te Landsmeer, waar hij drie jaren de Gemeente diende. Hier maakte hij na den dood zijner vrouw en van een kind een ontzaglijken tijd van drang en span ning door, geestelijk en dogmatisch, wat leidde tot het neerleggen van zijn ambt. Hij ging naar Noord-Amerika en kwam in de wouden van Michigan weer tot rust. Toen werd hij predikant in 1888 te Zee land, waar hij door zijn broeder, Ds A. Keizer, bevestigd werd. Voorts stond hij te Graafschap, Pella, Kalamazoo en ein delijk te Comstock. Thans, nadat hij we gens keelaandoening zich moest terug trekken uit den actieven dienst, woont hij te Kalamazoo, waar hij als hulppredi ker nog arbeid verricht in ziekenbezoek en geestelijke verzorging van hen die niet geregeld kerkelijk meeleven- Vroeger jaren was hij in de Amerikaansche „Wachter" een ijverig propagandist van de beschou wingen van Dr Kuvper. Ook heeft hij geschreven over de Ethische Richting en den H. Doop. (Rotterdammer.) Een flikkering, en een lufdeknal weer klonk gelijk met het bevel en een van de duellisten hief zijn armen op en viel. Met ontzetting in haar wijd-geopende oogen en bleek tot aan de lippen, wankelde het kind naar de plek en keek neer op de beweginglooze gestalte. Hij was dood. De bruine oogen staarden zonder eenige uit drukking in de lucht en de glans van leven en stralende gezondheid lag nog op zijn volle wangen, maar de kogel had het hart doorboord en het warme bloed stroomde uit zijn borst en vloot over het natte gras. De dokter, die naast hem neerknielde, nam het pistool uit zijn strakke vingers en drukte zachtjes de oogleden over de starende oogen. Er werd geen woord gesproken; maar terwijl de secondanten treurig keken naar de ver- stovende gestalte, haalde de overlevende duellist kalm een sigaar uit den zak en stak die aan. De oogen van het kind waf en van den bloedplas naar dezen man gedwaald en nu verbrak zij1 met een hui veringwekkende kreet de stilte: „Moordenaar Het gezelschap keek oogenblikkelijk op en voor het eerst bemerkten zij haar aan wezigheid. Zij keek met een blik vol af keer en schrik naar den bedrijver van deze afschuwelijke daad. Vol verbazing deed hij een paar stappen achteruit en vroeg barsch: „Wie ben je? Wat heb je hier te maken?" „O, hoe durfde u hem te vermoorden? Denkt u, dat Godu dat ooit zal vergeven?" Hij was een man van ongeveer zeven en-twintig jaar oud, buitengewoon knap, goed gevormd en gehard in ongerechtig heid, maar hij schrok van het bleeke' gezicht vol verwijt van het ontstelde kind en voor hij een antwoord klaar had, kwa men zijn vrienden naar hem toe. „Clinton, je doet het beste weg te gaan; je hebt nog het tijd om den trein naar Knoxwlle te nemen, die in een half uur mt Chattanooga vertrekt. Ik raad je aan lang in New-York te blijven, want je zult wel moe'te krijgen, als Dents broer hoort wat er dezen morgen gebeurd ;s." „Ja! Daa? geef ik je mijn woord op. Ik zou den Allantischen Oceaan maar kie zen als scheidsmuur tusschen u beiden", voegde do dokter er glimlachend aan toe, alsof de gedachte aan wraak hem pleizier deed. „Ik zal Dick Dent hiermee wel op een afstand houden", antwoordde Clinton en hield zijn pistool omhoog. En terwijl hij dit deed flikkerde een zware antieke dia manten ring aan zijn pink. „Kom nu, Clinton, uitstel kan je meer moeite veroorzaken dan we verwachten", zeide zijn helper. Zonder ook maar een blik te werpen op het lijk van zijn tegenstander, keek hij boos naar het kind, keerde zich om en was spoedig uit het gezicht. „O. meneer! laat u hem weg gaan? Wilt u hem ongestraft laten?" „Hij is niet strafbaar", antwoordde de dokter en keek haar half nieuwsgierig,- half bewonderend aan. „Ik dacht dat moordenaars opgehangen werden." „Ja, maar dit is geen moord." „Geen moord? Hij schoot hem toch dood? Wat is het dan?" „Hij doodde hem in een duel, dat als volkomen eervol en rechtvaardig be schouwd wordt." „Een duel...?" Zij had dat wooTd nog nooit gehoord en aarzelde een oogenblik. „Iemand het leven te benemen is een moord. Is er geen wet die een „duel" straft?" „Geen enkele wet is sterk genoeg om het in de practijk te verhinderen. Het wordt beschouwd als de eenigste manier om voldoening te krijgen in een eere zaak." Arnemuiden. Bij de Zaterdag j.l. gehou den herstemming tot notabel der Ned, Herv. Kerk alhier is gekozen dhr. C. v. d. Ketterij met 43 stemmen, terwijl 19 stemmen uitgebracht waren op dhr. C- Meerman en '3 stemmen van onwaarde. Vrijdagavond had door de gemach tigden van het kiescollege der Ned. Herv. Kerk te Wemeldinge de verkiezing plaats van een "ouderling en een diaken, zulks in de vacatures, ontstaan door het perio diek aftreden van de heeren W, Tilroe en A. Haaij. Tot ouderling werd gekozen de heer L. Ranser in de plaats van W. Tilroe, die niet meer in aanmerking wenschte te komen, terwijl voor diaken werd herkozen de heer A. Haaij. (M. C-) St. Laurens. Door notabelen der Ned. Herv. Kerk is de heer S. J. Maas her benoemd als kerkvoogd. Domburg. Door bemoeiingen van Ds H. J. Hak is de voormalige onderwijaerswo- ning der Christelijke school te Domburg verbouwd en deze gemeente daardoor in het bezit gekomen van een vergaderlokaal, waardoor in een lang bestaande be hoefte is voorzien. Zaterdagmiddag werd het nieuwe lokaal door Ds Hak geopend. Vervolgens traden als sprekers op de heeren L. J. van Voorthuijsen, burgemees ter, Ds Van Empel uit Middelburg en dhr. Blum, wonende alhier. Door P. H. van Dullemen werd Ds Hak namens de Chr. Jongelingsvereeniging een boekwerk aangeboden, .als blijvende herinnering aan dezen dag. Hierna werd door enkele meisjes der Chr. Meisjesvereeniging de thee rondgediend. Het nieuwe lokaaltje, dat plaats biedt voor ongeveer 120 per sonen, zal behalve voor het houden van catechisatie en samenkomsten van den kerkeraad, voor allerlei doeleinden op Godsdienstig en letterkundig gebied open staan. Geslaagd te Groningen voor het examen apothekers-assistent mej. A. Meijer te Bedurn. een oude man, die een pijp rookte en be zig was een toom te repareeren. Het pie pen van het hek trok zijn aandacht en hij keek verwonderd naar den vreemde ling, die naar voren kwam. „O! Grootvader, daar ligt 'n vermoorde man in het gras onder de kastanjeboo- !men, ginds bij de bron „Wel! hoe weet jij, dat hij vermoord is?" „Goeden morgen, meneer. Uw klein dochter heeft vanmorgen een erg onge lukkige en droevige gebeurtenis meege maakt. Bij zonsopgang had een duel plaats aan den zoom van gindsche bosschen en de uitgedaagde partij, Mr Dent van Georgië, werd gedood. Ik kom vergunning vragen het lijk hier te brengen tot maat regelen getroffen zijn voor de begrafenis en ook om uw hulp te vragen voor het verkrijgen van een lijkkist." Edna liep door naar de keuken en toen zij de kan op tafel zette, hief een lange, gespierde, rood-harige vrouw, die over het vuur gehukt stond, haar blo zend gezicht op en riep boos uit: „Wat ter wereld heb jij gedaan? Ik ben halfweg de bron gegaan om je te roepen, want ik had geen druppel water in de keuken om koffie te zetten! Aaron Hunt zal zijn ontbijt ook op een plezie- rigen tijd van den dag krijgen! Waarom ben je zoo lui?" (Wlordt vervolgd). 9

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1923 | | pagina 2