LET OP HIJ WAARBORGT genomen inkrimping van bet marine- fitation in Zeeland. Daarin verzoekt het comité: a. aan het voornemen om het afzonderlijke marine-comman do in Zeeland op te heffen en het marinestation aldaar belangrijk in te krimpen, geen uitvoering worde ge geven; b. indien de onder a ver melde vvensch niet in vervulling zal kunnen komen, althans de sterkte van het in Zeeland' gestationneerde marine-personeel niet worde vermin derd; c. indien ook aan den sub b geuiten wensch niet tegemoet geko men lean worden, althans het in Zee land geplaatste gehuwde en aldaar woonachtige personeel in hunne plaat sing worde bestendigd tot het tijd stip, waarop dal personeel ook on der onveranderde omstandigheden zou zijn overgeplaatst geworden of Voor den dienst in Oost-Indië zal worden aangewezen, dan wel tot het tijdstip, waarop hunne diensten, zon der het dienstbelang te schaden, niet elders kunnen worden ontbeerd. Nederland en België. De Belgische minister Theunis heeft bij de Belgische Kamer het wetsont werp ingediend tot goedkeuring van de met Nederland gesloten overeen komst tot regeling van de intemee- ringskosten van de Belgische militai ren in Nederland tijdens den oorlog. Op de begrooting van de openbare schuld komen ook een bedrag voor van 685.000 franken voor vergoeding aan Nederland voor het onderhoud van het kanaal GeritTerneuzen met de brjbehoorende werken en een be drag van 72.500 franjten voor het afkoop en van de bakënrechten. Vreemde socialisten. In Kamer, Staten en 'Gemeentera den verzetten de sociaal-democraten zich als regel tegen salarisvermin dering. De vraag, of daardoor het lands-, provincie- of gemeentebelang wordt geschaad, wordt daarbij blijk baar niet overwogen. Inflatie acht de roode leider zoo erg niet. Maar zie, nu is in den Gemeente raad van fïardiuxveld een voorstel bdhandeld van soc.-dem. en staatk. Gerei', zijde (eigenaardige combinatie!) om de salarissen van het gemeente- personeel zóó te verlagen, dat deze vergeleken met 1920 30 pet. omlaag zouden gaan. De burgemees ter hekelde, in scherpe bewoordingen de ontrouw der socialisten aan hun leuzen, maar de roode woordvoer der wees op de verlaagde kosten van levensonderhoud en oordeelde, dat de loonen van het gemeente-personeel zich bij die in het particuliere be drijf moesten aanpassen. We zijn werkelijk benieuwd, wa,t1 „Het Vólk", dat altijd de „daden"! der- roode gemeenteraadsleden met eere vermeldt, van deze redeneering zaJ zeggen, 't Is wel een unicum. Öf misschien het begin van kentering? De politieke toestand. Het „U. O." heeft naar de juistheid van het gerucht geïnformeerd volgens het- welk bij de samenstelling van een nieuw ministerie als minister van Binnenland- sche Zaken en Onderwijs (vereenigd tot ééh departement) Dr F. A. C. Graaf van Lynden van Sandenburg, Commissaris dei- Koningin in de provincie Utrecht, zou optreden. Het blad kon bij deze informatie geen tegenspraak van het bericht erlan gen. Het duizendste geschil. Gisterenmorgen werd voor den Raad van State afdeeling voor de Geschillen van Bestuur, het duizendste geschil, in het jaar 1923 ingekomen, behandeld. Op de bijeenkomst der ambtenaren van den Raad van State, tot gedenkinig dezer ge beurtenis gehouden omdat nog in geen jaar een zoo groot aantal geschillen aan hangig is gemaakt, heeft mr C. W. de Vries, chef van het Bureau der Geschil len van Bestuur, er op gewezen, dat de in de maatschappij wijdverbreide oneenig- heid op het openbaai- bestuur ook in vloed uitoefent. Hoe meer verschillen in de maatschappij hoe meer ambtenaren noodig zijn als rechters, als inspecteurs, als controleurs, als administrateurs en hun noodzakelijke helpers om de een heidsgedachte in de maatschappij in te dragen. Hoe krachtiger en eensgezinder echter de maatschappij zelve is, hoe min der ambtenaren noodig zijn. Klaagt men in maatschappelijke kringen over een te groot aantal ambtenaren, dan klaagt de maatschappij eigenlijk zich zelve aan. Ieder zou zich verheugen wanneer de kracht eener gezonde maatschappij een groot aantal ambtenaren overbodig zou maken. Aan den Raad van State bemerkt men daarvan achter niets. Integendeel hebben allen die agn den arbeid van dit hooge college moeten deelnemen, steeds meer werkzaamheden wegens de oneenigheid in maatschappij en staats bestuur. De kabinetscrisis. De Haagsdhe redacteur van de Rott. meldt: Voor zoover wij van verschillende zijden, waar men' wel op de hoogte kari zijn, vernamen, moeten de ge ruchten over 't spoedig slagen van Jhr Beelaerts van Blokland op pure [fantasie berusten. De twijfel is zelfs zeer sterk of de opdracht tot de vorming van een extra-parlementair kabinet eenige redelijke kans van sla gen biedt. Er mag ook op gewezen worden, ifliat Jhr Beelaerts bekend staat als ©en hoogst bekwaam diplomaat en ambtenaar, maar het zou vreemd aan- dtfen, dat de minister van buitenland- sehe zaken als minister-president op trad (een unicum in de parlementaire geschiedenis); op wien ook de taak rust de binnenlandsche politiek, waar mee hij uit den aard der zaak min der goéd bekend is, te verdedigen na mens heel het Kabinet. Dat de heer Colijn als minister van defensie zal optreden is natuurlijk ten eenenmale uitgesloten. De postcheque- en giro dienst. De „Ambtenaar" deelt mee, dat ver schillende postdirekteuren zijn of zul len worden gestraft met geldboete of terugzetting m traktement wegens on voldoende medewerking bij de cen tralisatie van den girodienst. Aan deze direkteuren is tevens opgedra gen de onder hen werkzame ambte naren, die betrokken zijn bij deze onvoldoende medewerking, eveneens voor straf voor te dragen. Allerlei. Gisteren is aanbesteed het maken van een afsluitdijk tusschen de Noord- Hollandsehe kust en het eiland Wie- ringen. De raming was 2 millioen, de laagste inschrijvingssom f 1.497.000. B. en W. van Amhiem hebben me degedeeld, dat de begrooting 1924 pas begin Februari in openbare behan deling zal komen. Met ingang van 1 October 1924 zullen belangrijke vereenvoudigingen plaats vinden wat betreft de oplei ding zoowel van beroeps- als van verlofsofficieren. Naar gemeld wordt, zullen de on derbroken Duitschie kolenleveranties naar Nederland weer direct hervat worden. Hel is de bedoeling van den minister van oorlog, dat bij de kaderklassen geen vrijwilligers in opleiding genomen worden, die zich verbinden met de Uitsluitende bedoeling, het bewijs van voorgeoefend heid te behalen. Dienovereenkomstig be lmoren daarbij evenmin vrijwilligers te worden geoefend, van wie het te voorzien is, dat zij, in verband met het tijdstip van hun inlijving, den rang van sergeant niet meer zullen verwerven. Uit cle Provincie. De Voorlichter. Het eer ste nommer is versohenen van „De Voorlichter", propaganda-uitgave van de Gewestelijke Organisatie „Zeeland" van het Nederlandsch Werkliedenver bond „Patrimonium". Redactie J. Ma rijs te Vlissingen. Adm. K. Louwerse, Öostkapelle. Men weet nu de adres sen: van den administrateur voor het opgeven van advertenties; van den redacteur voor hiet zenden van bij dragen, enz. De redacteur heeft zich weten te voorzien van een staf van kranige medewerkers, op Walcheren en Zuid-Beveland, o.a. den heer den Hollander, lid van den Raad van Mid delburg, en voorzitter van het Ge westelijk Verbond Zeeland voor Pa trimonium, burgemeester Schwartz, lid der afd. v. Patrimonium te Krab- bendijke; Ds Faber te Serooskerke. Het blad bedoelt gedurende de win termaanden nu en dan onze Chlr. werkgevers en werklieden te komen voorlichten, hun hunne roeping voor te houden, en de eischen des Heeren aan allen voor te houden, „welke gelden moeten voor de maatschappij en voor de onderscheidene stonden". Men stèune dit goede pogen, ook door het doen plaatsen van advertenties. Bij Kon. besluit is bepaald, dat de vacature van kantonrechter te Neuzen niet zal worden vervuld, en zijn aan mr F. F. J. B. van de Ven, kantonrechter te Hulst, opgedragen de werkzaamheden van kantonrechter te Neuzen. Bij Kon. besluit is toegelaten als uitsluitend ter bevordering van de verkrijging van onroerend goed door landarbeiders werkzaam, de ver-, eeniging, genaamd Vereeniging tot bevordering van de verkrijging van onroerend goed door landarbeiders, gevestigd te Nieuwvliet, kring de ge meente Nieuwvliet. Middelburg. Alhier is den officier var. Justitie voorgeleid W. Sch., 33 j. mon teur, wonende te Haarlem, verdacht van oplichting op verschillende tijdstippen in September 1923 te Wissenkerke gepleegd. Verdachte is na verhoor door den rechter commissaris overgebracht naar het Huis van Bewaring. „Keizer of Gallileeër?" Met bovenstaand onderwerp opende dr K. J. Brouwer, Here. pred. te Doetinchem, de rij der Ghr. Winterlezingen in de Bogard- zaal alhier. Spr begon zijn rede met te wijzen op een der zooi weinig hoopvolle teekenen in deze tegenwoordige wereld, n.l., dat ze nog altijd naar waarheid vraagt al doet ze dat ook op zeer verscheidene wijze en al komt ze ook tot zeer uiteen- loopende resultaten. Be vraag van Pilatus: „Wat is waarheid?" heeft altijd geboeid. In den breede teekent Spr de figuur van Julianus de afvallige, die Christen was geweest door geboorte en opvoeding, doch later tot het heidendom terugkeerde. Na 2 jaar keizerheërschappij en harden strijd tegen de Christenen, moet hij, sneuvelend gezegd hebben: „Gij hebt overwonnen, Ga- lileeër Keizer en Galileeër zijn geweest de be lichaming van twee beginselen, twee le vensmachten, Ze stellen ook ons voor de grocte keuze van levensbeginsel. Be groote schrijver, Hendrik Ibsen, greep in het legendarisch woord van -Ju lianus de werkelijkheid. In zijn twee-deelig drama teekende hij op aangrijpende wijze ue groote levensbeginselen van Keizer en Galileeër. In het eerste deel zijner rede teekende spr het leven van Julianus, op gegroeid in een tijd, waarin speciaal voor de Christelijke kerk van den grooten kei zer veel werd verwacht. Hij verhaalde van diens opvoeding, van zijn geniaal vernuft op militair terrein, hetwelk schitterend uitblonk, toen de jonge Julianus door zijn keizer belast werd met een militaire zen ding naar Frankrijk. Zelf tot keizer door zijn leger uitgeroepen, geeft hij door woord en daad te kennen, dat hij het Christendom heeft verlaten. Als opperpriester brengt hij tal van offers en neemt zich voor, het Christendom te bestrijden als wijsgeer en als keizer. Be toestand der Christelijke Kerk, ver deeld en versplinterd als ze was in die dagen, was oorzaak, dat Julianus in zijn bestrijding als keizer niet veel te doen had, wijl het immers vanzelf vergaan zou, zooals een Koninkrijk zulks doet, dat te gen zichzelf verdeeld is. Toch gaat hij eindelijk tot vervolging over. Zoekend naar waarheid en schoonheid, vindt 'hij ook deze bij het Heidendom niet. Hoe gewelddadig Julianus vaak te keer gaat, komen bekee ringen tot het Christendom tot onder zijn oogen voor. In het tweede gedeelte wijst spr op den dramatischen vorm van Ibsen's werk, waar door de groote gedachte Joopt der nood lotstheorie: willen, is moeten willen. In 'tbijzonder wijst spr op de geweldige scènes van vervolging door Julianus op het eindresultaat, de vergoddelijking van zichzelf, hetwelk zijn ondergang verhaastte In zijn laatste deel licht spr nader toe dat Keizer en Galileeër niet alleen zijn 2 historische persoonlijkheden. Beiden kun nen we gemakkelijk terugvinden in onzen eigen tijd en in ons eigen leven. Be bot sing tusschen deze twee kenmerkt zich als die tusschen macht en liefde. Zelf zucht is in alle daden van Julianus de sterke drijfveer, in tegenstelling met het leven der waarachtige volgelingen van Jezus Christus, waarmede Julianus in aan raking komt. Bij Julianus leidt eerzucht naar ijdelheid, verblinding, vergoddelijking hetwelk alles ook heden ten dage uitkomt bij velen, die zonder God leven, al moge dan de laatste schakel soms ontbreken. Be ware volgeling van den Galileeër kent roeping, welke leidt tot zelfkennis, zelfverloochening en zelfvernietiging. Be schaving of bekeering, verbetering of zelfvernietiging, de groote vragen ook voor onzen tiid! Tenslotte stelt spr. tegenover elkander Christus en Pilatus, de Zoon van God en de vertegenwoordiger van den keizer. B<e Joden erkennen daar geen koning te hebben dan den keizer, ook niet den Ga lileeër, geen macht dan de aardsche, geen liefde. Baai-tegenover staan wij onder het kruis van Hem, B'ie zelf God was. En terwijl we de hand tot den Christus op heffen, zeggen we, niet den Keizer, maar onzen van God gegeven Koning. Goes. De Chr. Besturenbond richt te een schrijven aan het Burg. Arm bestuur, waarin er op gewezen wordt, dat in dit college niemand uit de ge organiseerde arbeidersklasse zitting heeft. Betoogd wordt, dat het vooral in den tegenwoordigen tijd eisclh is, dat zeker deze groep vertegenwoor digd is, waarom dan ook gevraagd wordt bij vacatures hiermede rekenjng te willen houden. Ook wendde de Chr. Besturen bond zich met een schrijven tot de afdeeling van het Groene Kruis" al hier, waarin gewezen wordt op de cursussen, die in tal van plaatsen vanwege het „Groene Kruis" worden georganiseerd, o.a. in kraamvrouw- verpleging en 'zuigelingei|verzorging, woninghygiëne, bestrijding of- voor koming vian ziekten, enz. Gevraagd) wordtook hier de mogelijkheid Van een of meer dezer cursussen te willen overwegen, aangezien ook in onze stad op hygiënisch gebied hier én daar nog wel wat te verbeteren valt. De afd .Goes van den Clhir. Nat. Werkmansbond' besloot gisterenavond in haar algemeene vergadering, voor de noodlijdende Nederlanders in Duitschland f 20 ter beschikking te stellen, zulks in dè plaats van een kleine tractatie aan ue leden op da jaarvergadering van genoemde afdee ling. Een loffelijk voorbeeld! Onze oud-stadgenoot C. Koo- man, thans brief- en telegrambesteller te Ierseke, is met ingang van 1 Dec. a,s. overgeplaatst naar IJzendijke. In de gisteravond gehouden ver gadering der commissie tot hulpverlee ning aan noodlijdende Nederlanders in Duitschland, deelde de voorzitter mede, den inhoud der gevoerde besprekingen met leden van het Prov. comité en waar blijkbaar spoedige hulp dringend noodig is, wordt het in het belang der nood lijdenden geacht, zelfstandig te blijven werken en dus geen sub-comité van het prov. comité te vormen. Medegedeeld wordt, dat reeds giften zijn ingekomen o.a. een van f 100 met opdracht daarvoor levensmiddelen aan te schaffen en twee van f 10. Zaterdagmiddag gaan, zooals reeds is geannonceerd, 5 wagens (welwil lend beschikbaar gesteld door firma Van Heel, W Diuvefcot, L. Duvekot, Wattez en De Vos en dooa- de Stoomwasscherij „De Zon") voorzien van passende op schriften, begeleid door leden van de commissie en hunne assistenten, bene vens de Goessche padvinders, door ver schillende wijken der stad tot het in Ontvangst nemen der giften in natura en geld. De ontvangen gelden zullen zooveel mogelijk plaatselijk worden aan gewend tot aankoop van levensmiddelen en andere goederen in natura. De ont vangen goederen worden verzanden aan den regeeringscommissaris te Zevenaar ter distributie aan de meest noodlijden den. Zoo mogelijk, zal op verzoek van eenige oud-Goessenaars een zending naar Dusseldorf gaan. De heeren Van dei- Reit, DönnerJr., Van Melle, Van Zwee- den, Geijsen, Van den Berge en Vienings zullen als commissieleden de wagens ver gezellen. De damesleden zullen de ont vangen goederen sorteeren en uitzoeken en geleidelijk ter verzending gereed ma ken. Kapelle. Gisterenavond hield de Chr. Jongel. Ver. alhier een open bare vergadering, onder leiding van den voorzitter, -dhr C. J. Louwerse. Dr J. D. Schmidt sprak een openings woord. Met ernst en klem wees spr. op het woelen der volken rondom ons en 't najagen van datgene wat vergaat. Aangespoord werd om te volharden in den strijd om eenmaal de Kroon der overwinning te ontvangen. Ver schillende voordrachten, een tweetal samenspraken en twee opstellen volg den. Dlir Johs de Jager behandelde het leven van Raulus en de voorzitter „Barmhartigheid". In de pauze was gezorgd voor muziek, viool door dhr Jb v. Willegen Gz. en orgel door dhr Louwerse, hetwelk een aangename af wisseling bood. Het lokaal was bezet tot in alle hoeken. Ellewoutsdijk. Tusschen Oudelande en Ellewoutsdijk vond gisternamid dag een aanrijding plaats tusschen de auto van notaris L. A. Beth en de autobus. Een en ander liep-zonder persoonlijke ongelukken af. De auto vian den notaris was nogal bescha digd en kon de reis niet vervolgen. De autobus had geen schuld aan het ongeval. Oorzaak Was een besneeuw de voorruit bij de auto van den heer Betli. Vrouwepoldar. In de voltallige Raads vergadering van D'insdag werd naar aan leiding van de circulaire van de heeren J. W. van 't Haff en M- J. Verhorst, in zake het voeren van een actie tegen de bij de L. O.-wet en de M- O.-wet aan de 'gemeenten opgelegde kosten besloten, aan de te voeren actie deel te nemen. Vervol gens deelde de voorzitter mede, dat de ambtenaren, verbonden aan den Vleesch- keuringsdienst Öostkapelle met ingang van INovember j.l. vast zijn aangesteld op een jaarwedde van f 2000 voor het hoofd van dienst, plus een vergoeding van f 200 per jaar voor gebruik van zijn auto ten behoeve van den dienst, en van f 1300 voor den hulpkeurmeester. Daarna deelde de voorzitter mede. dat van Ged. Staten een schrijven is ontvangen, houdende be richt, dat dit College bereid is om een wijziging der grens tusschen Vrouwepol der en Serooskerke (W.) te bevorderen, met dien verstande echter, 'dat die grens dan voortaan zal loopen over den Liebeds- weg, den Vrouwepolderschen straatweg, den Zoekweg en langs de scheiding tus schen de perceelen Sectie B no. 25 eener- zijds en nos 363 en 364 anderzijds, zoodat het door Vrouwepolder gevraagde gedeelte van den Boonepolder niet naar Vrouwe polder zal overgaan. Naar aanleiding van dat schrijven, deelde de voorzitter mede, dat B. en W. na bespreking van het voor stel van Ged. Staten hebben besloten, der. Raad voor te stellen, Ged. Staten te be richten, dat hij met het door dat College voorgestelde accoord gaat. Na breedvoe rige bespreking werd met algemeene st. overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat het thans volgens ouder gewoonte wederom de beurt is om de komende twee jaar de vergaderingen van den raad te Gapinge te houden, doch dat het z.i. beter is, de vergaderingen om beurten te Ga pinge en te Vrouwepolder te houden, waar om hij den raad dan ook voorstelde, zoo danig besluit te nemen, welk voorstel na bespreking m. a. st- werd aangenomen. Bij de rondvraag vraagt dhr Kesteloo of het weder in de bedoeling van B. en W. is, de Gapingsche straatweg na afloop van het- bietenvervoer te doen schoonma ken, op welke vraag de voorzitter toe stemmend antwoordde. Dhr Dobbelaar ves tigt de aandacht van B. en W. op den slechten toestand van het voetpad langs de Buiweg en geeft in overweging dat voetpad zoo spoedig mogelijk te doen ver beteren en oif de gaslantaarn voor de woning van het hoofd der Bijz. school geen beter licht kan geven, dan thans het geval is. Be voorzitter deelde mede, dat het voetpad in de Buiweg eenigen tijd geleden door de onderhoudplichtigen goed in orde is gebracht, doch dat den siech- ten toestand, het gevolg is van het slechte jaargetijde: hij zegt dhr Dobbelaar toe, dat B. en VV. deze aangelegenheid als mede de kwestie met den lantaarn, zullen, trachten te regelen en te herstellen. Daar na sluiting met dankzegging. Burgemeesters-installatie te Westkapelle. Alhier werd Woensdag als burgemeester geïnstalleerd Mr W. J. Woldringh van der Hoop. Hoewel de tijd van 't jaar zich minder goed leent tot feestvieren, meende men toch, als gebruikelijk, aan inhaling en installatie een feestelijk karakter le moeten geven. Er was dan ook een feest commissie benoemd, die van den dag ge maakt heeft, wat er van te maken was. Als eerste nummer stond op het program tractatie van alle schoolgaande kinderen. En de kleinen werden gul onthaald. On der tusschen verzamelden zich de leden van de muziekvereeniging „Oefening Kweekt Kunst" voor een muzikale wan deling door het dorp, om er de feeststem ming wat in te brengen. Jammer, daf toen reeds eenige sneeuwvlokken begon nen te dwarrelen, voorboden van de mil- lioenen, die in den middag en avond nog zouden vallen. Om half twaalf verzamelde zich bij 't gemeentehuis de eerewacht, bestaande uit pl. m. 50 ruiters, allen gezeten op aardig versierde paarden. Daar door de feestcommissie 2 prijzen voor de mooist opgetuigde paarden beschikbaar gesteld waren, was van die versiering extra werk gemaakt. De eerste prijs werd toegekend aan J. Boogaard, de 2e bij loting onder niet minder dan 8 ruiters, aan H. van Sluijs. Tegen 1 uur wachtte de eerewacht op den Schelpweg naar Domburg, aan de Westkappelsche grens den nieuwen bur gemeester af, die na aankomst door den commandant Jb. Minderhoud Lz. werd toe gesproken. Spreker riep den burgemeester namens eerewacht en dorpsgenooten een hartelijk welkom toe en vyenschte hem een aangenamen werkkring, in de hoop, dat hij de kracht zal mogen vinden, de moeilijkheden aan het burgemeestersambt verbonden, te overwinnen. Ook mevrouw Woldringh van der Hoop wenschte hij een aangenaam verblijf te midden van de Westkappelaars. Nadat haar namens de eerewacht door de jonggejuffr. Mientje Minderhoud een bouquet was aangeboden en de burgemeester den commandant voor 't gesprokene had bedankt, zette de stoet zich in beweging. De sneeuw viel onder- tusschen in dichte vlokken neer, voort gejaagd door een scherp Oostenwindje. Eer het dorp bereikt was, waren dan ook alle ruiters aan één zijde in een sneeuw- pak gestoken. Dit mocht onaangenaam zijn, het maakte den stoet des te meer schilderachtig. Bij de eerste eerepoort, aan den ingang van het dorp, werden oudergewoonte de paarden van voor het rijtuig gehaald, dat nu onder klokgelui en de tonen der mu ziekvereeniging door toeschietende West kappelaars tot voor 't gemeentehuis werd getrokken. Daar werd de nieuw-benoemde burge meester en diens echtgenoote door den voorzitter der feestcommissie, den heer K. Dekker, toegesproken als volgt: Burgemeester en mevrouw Woldringh van der Hoop, namens de Westkappelsche bevolking heet ik u hartelijk welkom in uw nieuwe woonplaats. Wij hopen, dat u gezondheid en de noodige energie ge schonken zal worden om alles te doen wat in uw vermogen is, om den bloei en welvaart in onze gemeente te helpen be vorderen. Ongetwijfeld zal deze dag wel een van de merkwaardigste en aange naamste zijn van uw burgemeestersambt, want ook de moeilijkheden, aan dit ambt verbonden, zullen u niet gespaard blijven. Welke politieke beginselen u ook toege daan mocht zijn, houd die steeds hoog, maar vergeet daarbij nimmer, dat u bur gemeester zijt over allen. Doe als uw voorganger en help de menschen, die u om raad en daad komen vragen, zooveel doenlijk en zij zullen u zeer dankbaar zijn. Tevens zult u velen daardoor aan u ver plichten, evenals de heer Van Dusseldorp daardoor Aovelen aan zich heeft ver plicht. Ik moet kort zijn en daarom wil ik eindigen met den wensch, dat gezondheid en levenslust in ruime mate uw deel mo gen zijn, dat ge u hier spoedig thuis moogt gevoelen en dat u vele jaren aan het hoofd van onze gemeente moogt staan. Nadat de heer Woldringh van der Hoop den voorzitter der feestcommissie had he- dankt voor zijn hartelijke woorden, werd door mej. Neeltje Lous namens de feest commissie een bouquet aangeboden aan mevrouw Woldringh van der Hoop. Vervolgens sprak de burgemeester de Westkappelsche bevolking voor het ge meentehuis in zeer hartelijke bewoordin gen toe. Daarna werd op het gemeente huis overgegaan lot de installatie. Na opening der vergadering sprak de oudste wethouder, de heer K. Minder houd Jz., het, volgende: Edelachtbare heer Burgemeester! Ver moedelijk uit een groot aantal mededin gers heeft H. M. de Koningin u geko zen tot onzen burgemeester. Moge het. later blijken, dat die keuze een "goede was. Daar u de vereischte eeden bij den Commissaris der Koningin hebt afge legd, zijt ge thans bevoegd dit ambt te aanvaarden. Uit naam van den raad en de gemeente roep ik u een hartelijk welkom toe en wensch u geluk met deze onderscheiding. Ik hoop, dat u deze betrekking onpartijdig zult bekleeden en de algemeene belangen der gemeente zoo-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1923 | | pagina 2