Onderwijs. Wetenschap en Kunst Land- en Tuinbouw. Gemengd Nieuws. Telegrammen Rechtszaken. Briefwisseling. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Domburg. Tot onderwijzeres aan de €Kr. school alhier is benoemd me]'- C. Aamoutse, onderwijzeres aan de openbare lagere school alhier. i Wederom tijdelijk benoemd tot leeiaai' aan de R. H. B. S. te Zwolle de heer J. F. van Noppen. Ontdekkingen. Sen telegram fian de Daily Telegraph meldt dat professor Macalister, die opgravingen in Palestina verricht, langs ééne zijde van den berg Ophel het fort Millo aangetroffen heeft. Waarschijnlijk is Millo een groote toren ge- -weest, door David gebouwd nadat hij' de •citadel der Jebusieten had veroverd on geveer op dezelfde plaats. De mogelijkheid blijft echter ook nog bestaan, dat het niet zoozeer een militair werk als wel een groote waterdam geweest is, die de opening in de vallei van Tyropoeon vulde, om overstroo mingen te beletten. Opgravingen in Jeruzalem. }n zijn verslag over de werkzaam heden aian de oude vestingmuren van David en het fort der Jebusieten deelt de Md er der expeditie, professor Ma calister d.d. 29 October mee, dat zijn werklieden na het blootleggen Van de Romeinsche en Byzantijnsche laag al lereerst stieten op het bovenstuk van •een enormen boog, die de ingangs poort tot den een of anderen an tieken tempel of paleis scheen ge weest te zijn. Het vrijleggen van deze poort kostte ontzaglijke moeite, omdat er als het ware een complete vuilnisbelt omheen gegroeid was. Wat zooiets in een Oostersche stad beteekent, blijkt uit de bijzonderheden, die Macalister ver meldt, dat n.I. zelfs in een reeds be-. Rekkelijk zoo beschaafde stad pis Alexandrië nog geen spoor van eeni- .gen reinigingsdienst bekend is, en reder zijn huisvuil ongegeneerd op straat smijt, waar hiet ligt te verrotten of aan de honden overgelaten wordt. Toen de expeditie door dezen berg vol ongerechtigheden heen was, kwa men eindelijk twee evenwijdige muren te voorschijn, waarop de boog klaar blijkelijk gesteund had. Het in de na bijheid gevonden aardewerk dateerde uit den tijd der Makkabeën, maar was van geen bijzondere waarde. Toen de muren eindelijk geheel vrij lagen, kwamen 'kleine 'vertrekjes tè voorschijn met ingelegde mozaiekvloe- ren en 'bleek spoedig, dat men een -groot Romeinsch bad had' blootgelegd. Twee der vloeren werden gelicht. De eene vloer vertoont een heel mooi kettingpatroon (guilloch'e), de andere bezat als voornaamste merk waardigheid een zorgvuldig in het pa troon uitgehouwen gat van ongeveer 70 X 80 c.M. Onder meer werden een paai' mooie steenen spaarpotten, bijna geheel gaaf, opgedolven, daarna nog ©en arm van een Romeinsch beeld met bloemen in de fraai gevormde hand (waarschijnlijk een Ceres) maar deze betrekkelijke kleinigheden zon ken in het niet, toen de voorman uit den noordelijken kuil het bericht bracht, dat hij op rotsgrond gestoo- ten was en niet verder kon. Een on middellijk door Prof. Macalister inge steld onderzoek bracht tot zijn vreug de aan het licht, dat de 'rotspartij kunstmatig bewerkt en gekromd was. zoodat hij hoopt het doel der expeditie de blootlegging yan het geheimzinnige fort Millo der Jebusieten reeds te heli- ben benaderd. Omtrent /lil bolwerk bij Koning Davids paleis 'te Jeruzalem leze men 2 Sam. 5:9, 1 Kon. 9:15, 24; 1 Kon. 11:27; 1 Chron. 11:8; 2 Chr. 32:5. De werklieden, die het eigenlijke fpaalwerk verrichten zijn allen Ara- ieren en wonen in het na,bij gelegen 'dorpje Siloam, bekend uit Joh' IX en Lukas XIII. KIoeHnge. Vrijdagavond vergaderde de vereeniging van oud-leerlingen der Land- bouwwintercursus. Aanwezig waren ook de heeren Stevens, landbouwconsulent, v. Dijk, 2e secretaris der Z. L. M. en v. d. Plassche, tuinbouwconsulent. Dhr. W. Oostingh brengt verslag uit van de Bondsvergadering waar hij1 het onderwerp „Vraagpunten commissiën" heeft uiteen gezet. j Dhr. A. Zandee rapporteerde namens vraagpuntencommissie over de door den heer G. de Direu ingediende vraag: Is het voor de prijken gewenscht dat oraze landbouwproducten gecombineerd naar de markt worden gezonden? (b.v. zooals de Z. L. M. het najaar 1922 deed met aardappelen) Gecombineerden verkoop zien we hier in onze provincie met succes toegepast maar dan in een eenigszins anderen vorm, n.I. verbonden met coiöp. verwer king van het ruwe piroduct gevolgd door de coöp. yerfcoop van het eindproduct tot suikerbietensuiker. In andere provin cies hetzelfde met aardappelen tot aard appelmeel, stroo tot carton, enz. Maar gecombineerden verkoop als vrager be doeld, wordt hier niet of heel weinig aangetroffen. Dezelfde provincies voor noemd leveren echter het bewijs dat ook dat in de practijk v'an de<n landbouw mogelijk is. Heeft een dergelijke coöp. reden van bestaan'? Ze biedt de volgende voordeelen? 1. Grooter hoeveelheid van het product. Die onkosten van transport worden hier door per H.L. voordeeliger. We kunnen met grooter hoeveelheid gemakkelijker op de beurs terecht of kunnen leveren aan •groote lichamen als gemeenteinstellingen, consumentenvereenigingen. We kunnen door het groote kwantum soms mede zeggenschap in prijsbepaling verkrijgen. 2. De coöperatie kan controle uit oefenen o]> de kwaliteit verpakkingstran sport van het product, dat zij' verhandelt, wat in den samengestelden handel niet het geval is, waardoor de naam van het product lijden, lean, wat ten nadeele van den pirijs komt. 3. Da weg van pro ducent naar den consument kan dikwijls heel wat verkort worden, wat aan beiden ten goede kan komen. De tusschenhandel kan voor een gedeelte uitgeschakeld wor den. 4. De coöperatie kan voor haar product meer reclame maken, dus kan beter vele handelaars of inkooplichamen bereiken, waardoor zij' beter op' de hoogte komt van den pirijs en roept tegelijker' tijd meer concurrentie op; wat zeer'zeker van invloed kan zijn. Ze vormt tevens een vast en in breeden kring bekend adres. 5. Da coöperatie kan een zeer gunstig gelegen centrum hebben, water weg, spoor, tram, enz. 6. De coöperatie kan door een deskundige worden verte genwoordigd daar hij uit vele deelnemers of aandeelhouders gekoizeu kan worden. 7. De coöperatie kan verdere studie ma ken van het product zelve, als veredeling, verpleging, oogsten,, dorschen, reinigen en door het aanmoedigen van jvedstrijden door het beschikbaar stellen van prijzen, het opleiden van bekwame technische leiders. 8. Kan studie maken over af zetgebieden en de eischen die aan het product gesteld worden om daarmede zoo mogelijk rekening te houden. 9. Door coöperatie kan krachtiger opgetreden wor den tegenover den wetgever; haar klachten en bezwaren tegelijk en aan het goede iadres bekend maken. 10. Zij kan verschil lende statistieken bijhouden. Bij deze voordeelen kan nog zeer ge voeglijk samen gaan het propaganda ma ken voor het coöperatiewezen. Dit komt niet alleen ten goede van haar zelf, maar tevens aan den geheelen boerenstand. Hier wacht haar een uitgebreid arbeids veld. Zeer zeker zij'n er aan een dergelijke 'onderneming ook bezwaren of nadeelen verbonden. Zoo noemen we: 1. Die risico, (door prijsdaling, transportmoeilijkheden of ongelukken en verdere onkosten kan de coöperatie stroppen treffen. 2. Concur rentie van den handel zal niet uitblijiven. Als aandeelhouder kan dat geld kosten, terwijl degeen die buiten de geheele be- 'weging blijft, daarvaü profiteert. De han del is sterk georganiseerd en heeft een grooten invloed. 3. Niet gemakkelijk om aan die éénvormige goede 'kwaliteit te- komen. 4. De producent geeft het product voor karteren of langeren tijd uit zijn handen, kan. er dus zelf niet over be schikken wanneer hij dit wenschelijk acht. De voordeelen zijn in de meerderheid. De Zeeuwsche boer is echter te weinig gemeenschapsmensch, voelt te weinig voor de coöperatie, heeft te weinig vertrouwen in de leiding (hoewel door hemzelf gekozen) en wil zlelf de teu gels van zijn bedrijf in handen houden. Slechts door verloop van tijd, door meer ontwikkeling, door meer mee te leven ook met de landbouwers van andere ge westen, kan daarin verbetering komen. Ook aan de oud-leerlingen van land- bouwcursussen en -scholen is de taak hieraan mede te werken. Bij de discussie merkt o.a. de heer Stevens op dat gecombineerde verkoop van granen in Groningen niet bijzonder geslaagd mag heeten. De heer van Dijk zegt, dat het rapport wei eenigszins op pervlakkig is en wijst er op, hoe moeilijk en ingewikkeld de kwestie is. Hiji behan delt het rapiport in onderdeelen en licht met feiten en voorbeelden, voor zoover hij1 daaromtrent gegevens heeft, het rap1- port toe. Als voorbeelden noemt hij ge combineerden verkoop van tarwe, bieten, fijne zaden, uien, boter en eieren. Ieder onderdeel zet hij kort uiteen. Die heer Stevens vindt den heer v. Dijk te pessi mistisch hij vindt dat op het gebied van fijne zaden niet veel coöperatiefs te bereiken is, uien vindt hij een specu latief product. Met aardappelen is, vol gens hem, wel iets te bereiken, indien men het in het klein doet. Alles .samen gevat is er voor landbouw- en massapro ducten voor ons voorloopig op dat ge bied niet veel te doen. Die heer v. Dijk vraagt of suiker dan niet speculatief is, waarop de heer Stevens antwoordt, dat dit een wereld product is. De heer v. cl. Plassche vindt het vreemd, dat 't rapport niets van. tuinbouw naar voren brengt; hij vindt, dat er toch wel verband bestaat tusschen land- en tuinbouw. De rappor teur zegt, dat de commissie niet uit des kundigen bestaat. Vervolgens wordt besloten a.s. Woens dag bij voldoende deelname een excursie te maken naar dè suikerfabriek „de Zee land" te Bergen op Zoom. De voorz. deelt mede, dat geïnformeerd wordt of het mogelijk zou zijn hier een cursus in landbouwhuishoüdkunde fe openen. Men zal hieraan medewerken. Hierna sluiting. 'Ongelukken. Een 20-jarige on gehuwde werkman te Sappemeer in de cartonfabriek aldaar, is tusschen' de riem- schijven geraakt en doodelijk gekwetst op genomen. Vrijdagavond, is te Broek op Langendijk een 12-jarige jongen van den achtersteven van een schip gegleden en verdronken. Te Roermond kwam een op een motorrijwiel passeerende coupeur uit Luik in botsing met een vrachtauto. E'e motorrijder bekwam een levensgevaar lijke schedelfractuur; hij werd naar het ziekenhuis overgebracht-. De moordaanslag. De dader van den moordaanslag te Dielft is door de Delftsche recherche te Rotterdam ge arresteerd. De man is nogal onder den indruk van het gebeurde. De malversaties te Slie- drecht. Het onderzoek ten kantore der C. V. Pankvereeniging Otten Co. heeft geheel de week plaats gehad. Van betrouw bare zijde vernemen we, dat tot heden een bedrag van f 40.000 te kort is en daar het onderzoek nog1 voortduurt, is de kans groet, dat dit bedrag nog hooger wordt. Wanneer deze zaak tegen 0'. voor de rechtbank zal dienen, dan zullen zeer ze ker pijnlijke verrassingen voor den dag komen. Een moordaanslag. De Duit- scher G., vroeger wonende te Hoensbroek doch over de grenzen gezet, bezocht Don derdag de herberg van H. te Hoensbroek. De Duitscher bestelde vlu'g: twee glazen bier achter elkaar. Plotseling sprong de Duitscher op en sloeg den herbergier met een ijzeren staaf eenige keeren op het hoofd. De Duitscher vluchtte doch werd achtervolgd en nabij' het station Nuth ge grepen en naar het politiebureau te Nuth overgebracht. V e c h t p a r t ij. Te Huizen werd bij een vechtpartij, die tusschen een groep jonge lieden onsto-nd, de 20-jarige Z. zoo danig op het hoofd geslagen, dat het bloed hem uit de ooren spoot. In hoogst zorge- lijken toestand is hij naar zijn woning vervoerd; de politie heeft twee daders gevat. Lafhartige aanranding. Vrij dagavond, ongeveer 8 uur, heeft op den weg Luntereu-Ede een brutale* aanranding plaats gehad. Een 17-jarig meisje werd 'komende per rijwiel door een uit het bosch komend persoon plotseling van haar rij wiel getrokken en het bosch ingesleurd. De onverlaat kneep het gillende meisje de keel dicht en duwde haar een prop in den mond. Gelukkig passeerde op dat oogenblik juist per auto dhr 0. ingenieur te Putten, die in het licht van zijn lan taarns het damesrijtviel op den weg zag liggen en daarvoor stopte.' Blijkbaar be vreesd voor het licht van den auto liet de aanrander zij'n slachtoffer los, en vlucht te het bosch in. Dhr O. zag het meisje uit het bosch komen en waarschuwde cle po litie, die terstond een onderzoek instelde. G.Crt") Zijn vrouw vermoord. Zondag avond meldde 'zich op het politiebureau te Heerlen een man van circa 26 jaar die verklaarde, zijn vrouw te hebben ver moord. Het lijk moest ergens in de na burige gemeente Schimmert achter een haag liggen. Daar zijn kleederen en gelaat vol bloed zaten, waarschuwde men den burgemeester van Heerlen en verdere po- litie-autoriteiten. Men begaf zich met den man ,die geboeid werd, naar de aange geven plaats. Die man, die betrekkelijk kalm was, wees de plek aan en inderdaad vond men daar de vrouw dood liggen. E'e oorzaak van deze gruweldaad moet ge legen zijn in de voortdurende oneenigheïd tusschen man en vrouw onderling, omdat de man katholiek en de vrouw protes tant was. Ee dader, W. de Wl-, geboortig uit Meerssen, is gevangen genómen. (Crt.) In een oude schacht van een zout mijn in Roemenië, werd dezer dagen het lijk gevonden van een arbeider, dat, vol gens medische onderzoekingen en vol gens gegevens van de mijn-ingenieuren ongeveer vijftig ja af in de schacht- moet hebben gelegen. Door het zoutrijke mijn- water werd het lijk veranderd in een waren zoutpilaar. Aan de mummie hing een mijnlamp van zulk een verouderd type, als zelfs de oudste mijnwerkers nog nimmer gezien hadden. E'e moord op den Nederlan der Piepers. Men zal zich herinneren, dat de Nederlander Piepers in Februari van het vorige jaar te Bergedo-rf nabij' Hamburg werd vermoord. Deze moord- affaire is thans opgehelderd, meldt de „Tel." De moordenaar die op het ooge-n- blik reeds een lange tuchthuisstraf onder gaat, is de 27-jarige huisknecht en too- neelspeler Richard Bauer uit Altona. Hij- heeft een volledige bekentenis afgelegd. Het sp ionnage-geval. De sergeant-majoor administrateur B. en S. die ter beschikking werden gesteld van den garnizoens-commandant te Maastricht zijn op vrije voeten gesteld. Naar aanleiding van de geruchten, dat in de békende kwestie betreffende knoei erijen met militaire documenten ook offi cieren van het Nederlandsche leger zouden betrokken zijn, kan worden gemeld, dat voor deze geruchten geen enkele grond bestaat. D'e uitsluiting te Enschedé Het denkbeeld, geopperd in,de conferen tie met den directeur-generaal van den arbeid over een regeling van loonen en werktijden gedurende één jaar is door de samenwerkende textielarbeiders-organisa ties aanvaard, doch door de besturen der betrokken werkgevers-vereenigingen una niem verworpen, zoodat er geen verande ring komt in de aangekondigde uitsluiting. Dit denkbeeld was, naar „Het Volk" verneemt, 5 pet loonsverlaging; 100 uur overwerk per jaar in 26 weken, zoodat de andere 26 weken de 48-urige werk week zou blijven gehandhaafd; drie vacantiedagen met behoud van loon. Te Enschedé en Lonneker zal nu Maandag a.s. in de overige plaatsen in Twente en den Geklerschen Achterhoek op 9 December de uitsluiting ingaan. Het hoofdbestuur van den Bomd van Ambtenaren in dienst bij de Staatsspoor wegen, heeft besloten, de arbeiders in de textiel-industrie finantieel te steunen. Het heeft zich gewend tot het verbond van vakvereenigingen van hoofdarbeiders in Nederland, teneinde alle aangesloten organisaties in de steunactie, welke dan door dit verbond zal worden gevoerd, te betrekken. V e r d u i s te r i n g van bouw materialen. De politie te Enschedé is een uitgebreiden zwendel in bouwmate rialen op het spoor gekomen. Het bleek, dat door den knecht van een vrachtrijder materialen, welke voor een bouwvereeni- ging daar bestemd waren, aan een ver keerd adres werden bezorgd en aldaar een gebouw van ontvreemde materialen verrezen is. De vrachtrijder en zijn knecht ontvingen voor de verkeerde bezorging verscheidene bedragen in geld. Toen de aannemer der huizen van de bouwvereeni- ging met het gebeurde bekend werd, heeft hij èn van den vrachtrijder èn van den- gene, die met de ontvreemde materialen gebouwd heeft, geldelijke bedragen aan genomen, om de zaak in de doofpot te stoppen. Zoowel tegen aannemer als tegen de vrachtrijder en zijn knecht is proces verbaal opgemaakt. Wisselkoersen. Amsterdam, 26 Nov., 1.45 uur. Berlijn 0.250.30 per billioen Brussel 12.3012.40- Parijs 14.27V2—14.37V2- Londen 11.46Va11.471/!- Dollar 2.6IV2—2.62V2. Weenen 0.367/8—0.37V8- KAMPEN. Hedenochtend is ingebroken in het correspondentie-bureau der Neder landsche Bank. De brandkasten zijn gefor ceerd. Volgens de laatste gegevens is plm f 75.000 gestolen. DEN HAAG. Het „Deventer Dagblad" verneemt van zeer bevoegde zijde, dat de Koningin zich op het standpunt heeft ge steld, dat de formateur van een eventueel extra -parlementair kabinet verwant moet zijn aan de beginselen van de Kamer meerderheid. (Dhr Bèelaerts van Blokland behoort tot de Chr.-Hist. partij)- In poli tieke kringen rekent men op ,een slagen van de formatie. Hiermede is voldaan aan het verlangen van,hen, die een Protes- tantschen kabinets-formateur wenschen. Slaagt dhr Beelaerts van Blokland in zijn opdracht, dan zal hij' „Buitenlandsche Za ken" nemen. AMSTERDAM. V. D'. In een driestar zegt „De Standaard", 'dat de A. R. Ka merfractie schriftelijk een drietal wenschen aan de R. K. fractie overbracht, bij in williging waarvan een coalitie kabinet weer mogelijk zou zijn geworden. Die R.K fractie antwoordde echter afwijzend, waarna mr Kooien niet aan de hem verstrekte -op dracht kon voldoen. ENSCHEDE. V. D'. De uitsluiting in de Textiel-industrie is heden een feit gewor den. Hier en te Lonneker staan alle bij de fabrikantenvereenigingen aangesloten fabrieken stop. Een klein gedeelte der ar beiders bij de expeditie, alsmede enkele bazen, zijn nog werkzaam gebleven. LEIBEN. V. D. Gisteren "is alhier in het hospitaal Wallon overleden de zending-s director J. W. Gunning- ZAANDAM. V. D-. Hedenmorgen is door onbekende oorzaak uitgebrand de bakkerij „E© Zeeuw" (fa M. Dekker). Woonhuis en winkel bleven behouden. LONDEN. V. D. De dikke mist sedert gisteren gepaard met hevige vorst duurt nog steeds voort. Het postvliegtuig kon bij Croydon niet landen en moest te- rugkeeren. Het maakte bij Ostende een welgeslaagde noodlanding. De scheepvaart te 'Southampton ligt stil. Twee jongens en een matroos zijn verdronken. NEW-YORK. V. D. Een aantal voor aanstaande Amerikanen, onder leiding van den vroegeren gezant Gérard, stellen po gingen in het werk, om de ratificatie van het verdrag van Lausanne door den Se naat te verhinderen. ANTWERPEN. V. Di- Heden heeft een politie-ambtenaar een belangrijke arres tatie gedaan. Hij was op het perron bij het aankomen van den trein Parijs-Am sterdam. Plotseling zag hij twee mannen hevig dringen tusschen de reizigers, ter wijl één hunner een portefeuille uit den zak van een reiziger stal en dien aan zijn maat overgaf. Die beide mannen werden gearresteerd. Het bleek, dat verschillende reizigers bestolen waren. De vermiste voor werpen behalve dan de portefeuille werden echter niet op het tweetal bevonden ATHENE. V. Dl- De hereenigde repu blikeinen dringen aan op de proclamatie van de republiek. Groote volksmenigten jouwen den Koning in zijn paleis uit. ROTTERDAM, 26 Nov. 1923. Graanmarkt. Tarwe met kleiner aanbod prijshoudend, verkocht f 12.40 f 13. In een bijzonder geval iets meer betaald. Afwijkende f 11.75f 12.25. Rog ge niet getoond. Gerst (Ohevallier) f 11150 f 12. Haver flauw gestemd f10f 11. Kleine groene erwten klein aanbod, flauw, onveranderd f 18f 25.50, Kroon- erwten eveneens flauw onveranderd f20 f 25.50, Schokkers vaster gestemd f 18 f 24, Bruine boonen in de prima soorten onveranderd, afwijkende slechts zeer moei lijk tot verlaagde prijzen te plaatsen, Puike f30f39, afwijkende f20f30, al les per 100 K.G. Gestoorde Godsdienst oefening. Voor de Arr. Rechtbank te Dordrecht heeft Vrijdag terechtge staan A. H., godsdienstonderwijzer te Numansdorp, beschuldigd van het verstoren van de godsdienstoefening op 12 Nov. j.l. in de Ned. Herv. Kerk aldaar. In deze godsdienstoefening zou door ds Ten Bokkel Huinink de doop' bediend worden. Bekl. die Vrijdags te voren was medegedeeld, dat ao doop van zijn kind zou worden uit gesteld. was des Zondags toch gegaan naar de plaats waar ae doopouders stonden. Het wa.s zijn bedoeling een formeele weigering uit te lokken om bij de hoogere kerkelijke autoriteiten iri beroep te kunnen komen. Na bemaald verzoek van den predi kant was bekl. eenige stappen terag- fegaan. doch was daarna in bet pad lijven staan. De burgemeester had bekl. gesommeerd te gaan zitten. Eerst na de derde sommatie had bekl. daar aan gevolg gegeven. 'Meerdere toe hoorders hadden daarop' op luidruch tige wijze de kerk verlaten, waardoor de godsdienstoefening gestoord was. Als getuigen werden gehoord ds Ten Bokkel Huinink' en d'e burgemees ter van Numansdorp. Het O. M. acht te bet den bekl. ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen en re- quireerde een geldboete vlan f30 sub. 15 dagen hechtenis. Bekl. werd verdedigd door mr L. H. van Winkelhof uit Rotterdam, dje vrijspraak pleitte. Voor 't artikel van den beer* Van 't Hoff was heden geen plaats. Rotterdam, 26 Nov. 1923. Veemarkt; Aanvoer 190 vette ruderen, 182 vette kalveren, 1985 schapen en lammeren, 827 varkens. Prijzen per Vs K.G.koeien 37V2, 5Q 5Va, 57V260, ossen 45, 50, 55, vette kalveren 65, 7075, 82Vs87l/2 Schapen 40, 45, Lammeren f27f37 per stuk, varkens 38, 40, 42V2. Runderen aanvoer minder goed, vooral ossen zeer weinig aangevoerd. Handel langzaam, prijzen niet hooger. Enkele puikbeste beesten bij uitzon dering 2V2 ct. boven noteering. Vette kalveren aanvoer behoorlijk, handel tamelijk, prijzen ongeveer op dezelfde hoogte. Enkele puikbeste kalveren 2Va ct. boven noteering. Schapen en lam meren aanvoer goed, handel redelijk, prijzen vrijwel onveranderd. Varkens aanvoer flink, handel lui, prijzen stij ver dan vorige week. Enkele zeer zware varkens werden voor het bui tenland uitgezocht en biervoor werd nog iets boven noteering betaald. Markt met slechten afloop. Zaden: Bruin Mosterd f40f42, Geel Mosterd f28f31, Blauw Maan zaad f 40f 41, Kar wij zaad f 128 f 1.30, Lijnzaad (blauw) f 20f 22, Lijn zaan (wit) f22f25, iKjanariezaaid f 18—f 20, Koolzaad f 22—f 23. Vlas: 10300 E.G. blauw fl.20 fl.65, 1400 K.G. wit Zeeuwsdh! fl— fl.10, 4300 K.G. Holl. geel fl.30— fl.35, 14000 K.G. Groningsch fl.20 f 1.60. Aardappelen: Rrielsche Eigen heimers f4.75f5.25, Zeeuwsche Eigenheimers f4.30f4.75, Blauwe Eigenheimers f3.75f4.50, Zeeuw sche Bonte f5.60f6.20, Zeeuwsche Blauwe f5.50f6, Poters 'f3f3.30 Red Star f4f4.40, Bravo's f5 f5.60, Limburgsche industrie f3.50 f 3.60, Drentsche aardlapp. f 3- f3.50. Eieren f 13f 15. GOES, 24 November. Veilingsvereeni- ging „Zuid-Beveland". Goudreinetten f17f25, Adams Permain f 1.7, Lemoen- appels f22, Zure Bellefleur f 13f 17, Fransche Bellefleurs f 10, Court Pendu f 10f 13, fJziken f 7, Pomme d,Oranje f 16, Zoete Armgaarde f 19, Zoete Belle fleur f 10f 13, Huismanszoet f 13, Mis pels f 19, Spruiten f 8f 14, alles per 100 K.G.; Roode Kool fö, Savoije kool f4, beide per 100 stuks; Hazen f2.51 f 3.94 per stuk. KRABBENDIJKE. Veilingsver. „E.M.M." Groote veiling, 24 Nov. 1923. Appels: Rembours Poppelé 1014, Roo de Ribbeling 1015, Geldersche Hollaart 814, Reinette d'Or 915, Court Pendu 512, Zoete Bellefleur 516. Zoete Campagne 18 gulden. Peren: Weidrager 1220 gulden, alles per 100 K. G. MIDDELBURG. Bevallen: J. J. Sa- lomé, geb. Crucq, z.; 23, L. van dei Putte, geb. de Vlieger, d. 1 Overleden: 24, Hubrechit Willem Gort, 44 j. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Hoogste barometerstand 765.6 te Breslau, laagste 750.6 te Stockholm, Verwachting tot den avond van 27 November: Zwakke tot matige, Oostelijke wind', nevelig tot betrokken of zwaarbe wolkt, aanvankelijk weinig of geen, later toenemende kans op sneeuw. Zelfde temperatuur.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1923 | | pagina 3