dk®ièmn 15 DE ECHTE EQDAL DOOS. Gemeenteraad van Goes. •Provincie en Gemeente zou dan met ongeveer f8100 stijgen. De jaarlijk- sche uitgaven aan net plan tot bouw verbonden, zouden iets zwaarder "wor den. doch daartegen staat, dat de gemeente b.v. voor de eerste vijf jaren een reserve bezit, welke alan te spre ken is, ingeval de inkomsten blijven beneden de raming. Gaat het dan met 3 a 5 jaren naar wensch, dan kan nog worden voldaan, indien vooraf bepaald aan den eisch, dat het res toe rende bedrag in een keer over Rijk, Rrovincie en Gemeente tot schuld delging wordt bestemd. Ook in ver band hiermede willen wij wijzen op de mogelijkheid tot het verkrijgen vhn rentegarantie of subsidie van de ach terliggende gemeenten. Het lijkt wei nig waarschijnlijk, dat het toe te jui chen plan van Tholen's Raad tot het bouwen van een brug niet de noodige sympathie en desgevraagd geldeliiken steun zal verkrijgen, welke, het doen van dezen koenen stap verdient. Fransche verontwaardiging. Men is te Parijs, zoo meldt het Hbld., verontwaardigd over de houding van den Engelsclien gedelegeerde in de Commissie van Herstel, die in antwoord op het Fransche voorstel tot instelling van een deskundigen-commissie, oordeelde, dat dit net zooveel helpen zou als pillen tegen een aardbeving. Hij gaf tevens te kennen, dat naar zijn oordeel de gebeurtenissen der laatste elf maanden de uitvoering van het Verdrag van Versailles, handelend over de schadevergoedingen, vrijwel ge heel ónmogelijk gemaakt hadden. Brad bury wilde echter niet stemmen tegen het Fransche voorstel om de Duitschers te hooren, omdat hun de ruimst moge lijke gelegenheid moet worden gegeven zich te verklaren. Uit Duitschland. Streseman, die gepoogd heeft het ieder een naar den zin te maken, wordt nu van alle kanten tegelijk aangevallen (men zie ook telegrammen) en is zelfs va-n zijn eigen partij niet langer zeker. In den aanval gaan de socialisten voor aan met hun eisch, den rijksdag bijeen te roepen. De regeering wilde daar niet van hooren, maar heeft moeten zwichten en de rijksdag komt Dinsdag a.s. bijeen. De socialisten hebben intusschen nog een andere pijl op hun boog en wel de plannen, die de regeering met het Rijn land voor heeft. De actie der regeering in het Rijnland is nog onduidelijk. Klaar blijkelijk is zij er op gericht, de zorg voor de burgerbevolking, met name die voor de 2 millioen werkloozen, op den hals van de bezettende macht te schuiven, die daar dan ook volgens de Haagsche conventies toe verplicht mag worden ge acht. Maar ook buiten die conventies gaat het niet langer aan, dat een bepaalde staat in die streken de volle souvereiniteit uit oefent en een andere vooir de volle kos ten moet opdraaien. Overigens is een prijs geving van de werkloozen onvermijdelijk, zoo men de rentemark althans voor in zinking wil behoeden. Stresemann kan, naar men meent, in deze plannen op een deel der rechter- partijen «rekenen en ook op het centrum, dat zich ten gunste er van uitgesproken heeft. Vandaag wordt de rentemark ingevoerd, zoo zij tenminste klaar is, hetgeen op het oogenblik nog onzeker is. Er zullen dan omtrent 100 trillioen papiermarken in om loop, zijn, met het gevolg, dat de goudmark 1 a 1.2 billioen waard is. Korte berichten. Aan het einde van de vorige week bedroeg het aantal werkloozen in Engeland 1.244.000. Dit is 1200 minder dan in de voorgaande week en 242.000 minder dan op 1 Jan. 1.1. Gister nacht en gistermorgen heeft een storm te Londen gewoed, die somtijds een kracht had van 30 tot 40 mijl per uur. Nadat het twee dagen geregend had hebben in Lancashire, Wales, de Meren- streek en de Midlands' hevige overstroo mingen plaats gehad. Te Dnisseldorf is het weer tot relle tjes gekomen. Vooral 's avonds waren de werkloozen roerig. Zij' trachtten particu liere woningen binnen te dringen. Toen de politie in vrachtauto's aanrukte, werd Zij met steenen bestookt en bij de volgende botsing zijn drie werkloozen gedood en verscheidene gewond. Ook de politie heeft eenige gekwetsten. Naar een pas uit Duitschland terug gekeerd Nederlander aan het „Deventer Dagblad" mededeelt, zijn in den nacht van Zondag op Maandag tusschen Rocholt en Munster, nabij Koesfeld, twee goederen treinen op elkaar geloopen, doordat een der machinisten door -een onveilig sein reed. Er zijn 3 dooden en ongeveer 8 gewonden. De materiale schade is grcot. Het personeel van de groote Ber lijn sche meelfabrieken staakt. De brood voorziening wordt door deze staking be dreigd. - NaaJdjïei N. R- C. meldt, heeft men Ie Berlijn den terugkeer van den ex-kroon prins in Duitschland eerst vernomen uit de Nederlandsche bladen 1 Te Miinchen zijn gisteren de slacht offers van de jongste onlusten begraven. Aan het graf hebben Ehrhardt en Luden- dorff toespraken gehouden en gezworen life slachtoffers te zullen wreken. De onderhandelingen tusschen Stin- •ee en de bezettingsoverheden moeten wederom tot geen resultaat hebben geleid. De mijn-maatschappijen zouden het nog overige personeel tegen 1 December heb ben ontslagen. Volgens officieele mededeeling is in liet Roergebied bijna de helft der bevolking werkloos. In het onbezette Duitschland bedraagt het aantal werk loozen, die ondersteuning ontvangen, 700.000 en dat der ondersteunde arbei ders, die korten tijd werken, 1,5 millioen. Volgens de statistiek der arbeidersvakver- eenigingen zijn in eenige verèenigingen 30 pet. werkloozen, in anderen 75 pet. die korten tijd werken. De Zweedsche Spitsbergen steen- kolenmaatschappij heeft in den afgeloopen zomer ongeveer 85.000 tan steenkool naar Zweden verscheept. Zooals reeds ge vreesd werd, is de exploitatie ook dit jaar niet loonend geweest. Uit een publicatie van het gemeen tebestuur van Bonn blijkt, dat van elke drie inwoners der stad er één onder steuning ontvangt. De toestanden zullen niet alleen in Bonn, maar ook in andere steden van het Rijnland op een cata strofe uitloopten, indien het buitenland niet helpt. Naar het schijnt zal de typograt'en- staking te Berlijn weldra geëindigd zijn. Voor de rijksdrukkerij verzamelden zich gisteren 10 a 12.000 drukkers, die ver zochten te worden aangenomen. De aan drang was zoo sterk, dat de politie moest ingrijpen om de orde te herstellen. De Belgische Minister van Finan ciën heeft de begrooting voor 1924 bij de Kamer ingediend. De uitgaven be dragen 8.332 millioen, de inkomsten. (5.687 millioen. Er is dus een tekort van 1.645 millioen. —5 Tweede Kame r. In de korte, openbare vergadering van gistermiddag heeft de heer Van Rave- sfceyn (comm.) een interpellatie aange vraagd over het vertrek van den gewezen Duitschen kroonprins naar Duitschland. Over deze aanvraag zal later worden be slist. Bij de regeling van werkzaamheden is besloten, na afloop van de openbare ver gadering, in de afdeelingen te onderzoe ken het initiatief-wetsvoorstel-Fleskens tot verlenging van den duur van het Schoe nenwetje, en Woensdag 28 dezer in de afdeelingen te onderzoeken de wetsont werpen tot herziening van het Nederl.- Indisch regeeringsreglement en tot nadere wijziging van de Indische Comtabiliteits- wet. De openbare vergadering is daarna gesloten. Naar de „Tel." verneemt, waren de af- deelingsvergaderingen van de Tweede Ka mer, welke zijn gehouden na de openbare zitting, zeer spoedig gereed met 't onder zoek van 't initiatief-voorstel-Fleskens in zake de %rerlenging van de Schoenenwet. Onmiddellijk na afloop van deze a'fdeelings- vergaderingen gingen de drie rechtsche groepen over in fractie-vergaderingen. De sociaal-democraten hielden eveneens een spoedvergadering hunner fractie. België wensch t uitlevering. Volgens de „Libre Belgique" heeft de Belgische ministerraad zich bezig gehou den met het vertrek van den gewezen kroonprins van Duitschland uit Neder land en was hij van oordeel, dat langs diplomatieken weg de stappen móeten ge daan worden waartoe dé bepalingen van het Vredesverdrag van Versailles aanlei ding geven. Rijksveldwacht. Naar we vernemen is een belangrijke reorganisatie van den dienst der Rijks veldwacht in voorbereiding. Het korps rijksveldwacht, dat enkele jaren geleden 1600 man telde, is thans gedaald tot 1150 man. Aanstelling tot rijksveldwach ter geschiedt slechts sporadisch. (Hbld.) De w e r k t ij d in bakker ij en. De Minister van Arbeid heeft: a. aan hoofden of bestuurders van broodbakkerijen, waarin tevens koek-, ban ket-, chocolade- en suikerwerken worden vervaardigd, in alle gemeenten des Rijks vergund, dat in het tijdvak van 19 No vember tot en met 5 December 1923 op werkdagen, en bovendien op 21, 22, 24, 28, 29 en 31 December 1923 door de in hun onderneming werkzame jongens van 16 en 17 jaren gedurende ten hoogste 10 uren per dag arbeid wordt verricht, onder voorwaarde, dat: a. de betrokken arbeiders niet langer dan 55 uren per1 week arbeid verrichten; }j. de arbeidstijd in zijn geheel gelegen is tusschen 7 uur des voormiddags en 7 uur des namid dags; B. hoofden of bestuurders van de on der A genoemde ondernemingen er aan herinnerd, dat: le. zoolang van de ver gunning gebruik wordt gemaakt, uit een naast de arbeidslijst opgehangen ge schrift op duidelijke wijze moet blijken, hoe de werkuren over de verschillende dagen der week worden verdeeld; 2e. dat, indien de jongens op Zaterdag na 1 uur des namiddags arbeid verrichten, zij in dezelfde week, hetzij op Maandag vóór I2V2 uur des namiddags, geen arbeid mogen verrichten. Voorts heeft de Minister: A. aan hoofden of bestuurders van broodbakkerijen, waarin tevens koek-, banket-, chocolade- en suikerwerken wor den vervaardigd, in alle gemeenten des Rijks vergund, dat in het tijdvak van 19 November tot en met 5 December 1923 op werkdagen, en bovendien op 21, 22, 24, 28, 29 en 31 December 1923, de werk tijd van de in hun onderneming werkzame bakkersgezellen per dag met ten hoogste twee uren en per week met ten hoogsto twaalf uren wordt verlengd; B. hoofden of bestuurders van de onder A genoemde ondernemingen er aan herinnerd, dat uit een naast de arbeidslijst opgehangen ge schrift op duidelijke wijze moet blijken, hoe de werkuren over de verschillende dagen der week worden verdeeld. Uit het bakkersbedrijf. De hoofdbesturen 'der patroonsbonden in het bakkersbedrijf hebben den hoofd besturen der gezellenbonden medegedeeld, dat zij tegen 29 December a.s. de bestaan de arbeidsregeling opzeggen. Tevens heb ben zij de besturen der gezellen-organi saties uitgenoodigd tot een bespreking, dezer dagen te houden, teneinde te be raadslagen of de mogelijkheid en de be reidwilligheid aanwezig is, om tusschen alle hij de vorige overeenkomst betrok ken partijen een nieuwe overeenkomst af te sluiten. 1 De Zuiderzee-plannen. Einde November zal de aanbeste ding voor het eerste eigenlijke groote werk der afsluiting van de Zuiderzee plaats hebbenhet leggen van den dijk van de Noord-Hoilandsche kust naar Wieringen, waardoor dit eiland met den vasten wal verbonden wordt. Het eerste traject kost pl.m. 2 milli oen gulden (raming) en het werk zal in 1924 tot uitvoering moeten komen. Voor 1925 staat op het programma,: de bouw van het eiland in de Zui derzee tusschen den Friese hen wal en Wieringen. De dure provinciale zieken huizen. Bij het afdeelingsonderzoek der Piov. Staten van Noord-Holland werd gewezen op de wanverhouding tus schen de grootte van het personeel en het aantal patiënten. De cijfers waren als volgt: het ziekenhuis bij aoort heelt 1199 patiënten en jSantpc 600 personen, béhöorende bij het per soneel het ziekenhuis Duin en Bosch te Bakkum 807 patiënten, 414 perso neel; het ziekenhuis te Medembli'k 279 patiënten, 133 personeel. De provincie betaalt voor eiken patiënt in deze ziekenhuizen resp. f 620, f 810 en f480. De gewezen D u i t s c h e keizer. De Fransche en de Belgische pers bevat allerlei geruchten over een aan staand vertrek van den gewezen Duit schen keizer naar Duitschland. De Ma,tin o.a. zegt hieromtrent, dat men niet op de Nederlandsche regeering moet rekenen wat den gewezen kei zer aangaat. Die regeering heeft wel, zoo vervolgt het blad, beloofd hem te laten bewaken,, maar ze zal het zoogenaamde toezicht te gelegener- tijd verslappen om den lastigen gast weer kwijt te raken. Melk n,a,ar het Roergebied. Er wordt thans 100.000 liter Ne derlandsche melk per dag voor het Roergebied gevraagd. De levering van 70.000 liter per dag is reeds ver zekerd De melk wordt gezonden uit den Gelderschen Achterhoek en ver der, zoo noodig, uit Noord-Brabant. (Slot.) 6. Voorstel tot intrekking 'der Veror dening op de Veemarkten, vastgesteld bij Raadsbesluit van 13 April 1893. Aange nomen. 7. Voorstel tot vaststelling eener in structie voor den opzichter bij Gemeente werken. Dhr. v. Poelgeest stelt voor deze in structie aan te houden. Bij de begrooting zal ook zeker ter sprake komen de indee ling van den dienst bij de Gemeentewer ken. Bij een betere indeeling zou er wellicht bezuinigd kunnen worden. Daar om is het gewenscht, nog geen vaste stekken te steken. Dhr. Vienïngs voelt voor dit voorstel sympathie. Bij de ge meentewerken hebben we o.a. een Di recteur van Gemeentewerken, efen ge meente-opzichter, een opzichter reini gingsdienst, een chef voor de bestra ting, enz. Daarom zou spr. B. en W. in overweging willen geven bezuiniging bij' dezen dienst te overwegen. Zou het niet gewenscht zij'n de leiding van Ge meentewerken in handen te geven va.n iemand, die alleen voor de gemeente werkzaam is. De voorz. zegt, dat bedoelde opzich ter reeds een vaste aanstelling heeft. Dhr. v. Poelgeest verdedigt nog nader zijn voorstel en geeft in grove trekken een schema van de arbeidsindeeling bij de gemeentewerken, zooals hij dat gaar ne zag. Het voorstel v. Poelgeest wordt aangenomen met alg. st. en het voorstel van B. en W. dus aangehouden. 8. Verzoek van het Bestuur der R.-K. Jongensschool om beschikbaarstelling van gelden voor aanschaffing van school banken en ieer- en hulpmiddelen. Toe gestaan. 9. Voorstel tot wijziging der gemeente- begrooting voor 1923. De voorz. toont aan, dat de houten lambriseering in de bodekamer noodig was, omdat cje muur afbrokkelde. De reparatie aan de straten na de jubileum-feesten moest zoo spoe dig mogelijk geschieden en ook, omdat de gemeente-werklieden niet zoo vakkundig zijn, is dit door straatmakers geschied. Dat de kosten voor verbouwing der Open bare Scholen de raming overschreden, komt doordat er bijwerk bij kwam, o. a. een bergplaats voor rijwielen, herstelling van een deur, enz. Dhr. Labrijn zegt, dat de fin. commissie meent, dat kleine straatreparaties best door gemeente werklieden kunnen gedaan worden. Dhr. v. d. Bout zegt, dat dit ook zooveel moge lijk geschiedt, maar op het bedoelde oogenblik was het te druk bij de gemeente werken. Dhr. Crucq geeft in overweging het aanstellen van een vasten straatma ker. Dit zal bij de begrooting behandeld worden. 10. Voorstel tot wijziging der bpgroo- ting van het Grondbedrijf voor 1923. Aangenomen. 11. Verzoek om machtiging tot ver koop van een aantal op stam staande hoornen, welke moeten worden gerooid in verband met de voorgenomen uitbrei ding van het stationsemplacement. De voorz. zegt,, dat de gemeente-werklieden moeilijk bij het planten van hoornen zul len kunnen helpen, daar ze hun vast werk bobben. Dhr. Buis gaat accoord met de financieele commissie en zou ook zooveel mogelijk de werkloozen hierbij te .werk gesteld willen .zien. In dit verband dringt hij aan op aanvulling der commissie voor de werkloosheid. B. en 'W. zullen dit laatste onder de oogen zien. Het voorstel wordt aangenomen. 12 Vaststelling van het 2e suppletoir kohier der hondenbelasting, dienst 1923. Geschiedt z. h. st. 13. Voorstel tot het openen eenèr reke ning-courant voor het jaar 1924. Aangenomen. (Reeds in een gedeelte onzer vorige oplaag geplaatst.) 14. Voorstel tot wijziging der verorde ning, regelende den aard, den omvang en de samenstelling van het personeel, ver honden aan den keuringsdienst van Waren. De voorz. zegt, dat de Directeur van dezen dienst gaarne het salaris van den laboratorium-bediende volgens het voorstel van B. en W. bepaald zag. De persoon, die dit werk reeds verricht, doet dit naar genoegen van den. Directeur. De lieer Labrijn acht het ver keerd, dat het salaris van zulk een bediende, die heel eenvoudig werk verricht, gelijk staat met dat van anal lyst, iemand, die wetenschappelijk werk verricht. Heeft bedoelde bediende wel een dagwerk? Daarom acht spr. deze uit gave niet gemotiveerd. Spr. zou zelfs ver der willen gaan dan de fin. commissie en het maar bij de spoeljongens houden. Dhr. v. Poelgeest zou ook de spoeljongens in de verordening willen handhaven. Ze kunnen soms noodig zijn. Dhr. Crucq zou het salaris van den laboratorium-bediende willen houden, als B. en W. voorstellen, en dan desnoods de salarissen van ana- lysten verhoogen. Dan is de goede ver houding hersteld. Dhr. v. d. Bout zegtj dat de Directeur van den dienst liever den laboratorium-bediende heeft dan twee spoeljongens en liet werk van dezen per soon zeer heeft geprezen, dien hij niet gaarne zou missen. Dhr. Flink steunt het voorstel-v. Poelgeest en bestrijdt het be toog van dhr .Crucq. De voorz. zegt, dat B. en W. geen bezwaar hebben de moge lijkheid van spoeljongens in de verorde ning te laten. Dhr. Goedbloed zegt, dat bedoelde bediende zooveel is als hulp amanuensis. Daarom "is er niets tegen het salaris te hepalen mede gelet op het salaris van den amanuensis zoo als de fin. commissie voorstelt. Dhr. v. Poelgeest is niet voor het voorstel der fin. comm., omdat er salarisverlagingen in aantocht zijn en men met dit salaris dan toch moet blijven in het raam der tegenwoordige salarissen. Dhr. v. Bom mel van Vloten antwoordt, dat dan toch de goede verhouding tot andere salaris sen bij dezen dienst moet bewaard blijven. Het voorstel der financieele commissie (f 800—f 1200) wordt aangenomen met 7 tegen 6 st. (vóór dhrn v. Bommel v. Vlo ten, Labrijn, Eckhardt, Flink, v. Melle, Goedbloed en Vienings en tegen dhrn Buis, Crucq, Stieger, v. d. Bout, v. Poel geest, de Looff). Het nu gewijzigde voor stel van B. en 'W. wordt daarna aange nomen. 15. Voorstel betreffende de salarieering van het personeel, verbonden aan den Keuringsdienst van Vee en Vleesch voor de combinatie Goes. Dhr. v. Melle stelt voor, het salaris van den Directeur te bepalen niet op f 2500, maar op f 2000 per jaar. De keurmeester, die van zijn salaris hesman moet, heeft f2600 sa laris en dan is f 2000 voor een bijbetrek king goed betaald. Dhr. Eckhardt steunt dit Voorstel. Wanneer straks salarissen moeten worden verlaagd, zou het onbil lijk zijn, als dit salaris nu 'zoo hoog be paald bleef. Dlïr Goedbloed trekt 'n vergelijking tus schen het district Kruiningen en Goes. Daar verdient de Directeur f 2500, maai de hulpkeurmeester slechts f 1700, naar spr. meent. De keuringsdienst kost dus daar totaal f 4200. 't District Kruiningen is wellicht nog moeilijker te bedienen, want in onzen kring vallen '2 3 der keuringen binnen Goes. Daarom steunt spr. het voorstel-v. Melle, waar het hier niet bil lijk zou zijn, aan het salaris van den keurmeester te tornen. Dhr. Flink is nog niet ten volle overtuigd door deze ver gelijking. Er wordt tegen het salaris van den Directeur gefulmineerd, maar cijfers heeft §pr. nog weinig vernomen. Dhr. v. d. Bout acht het niet billijk te zeggen: als de keurmeester wat duur is, darn moet de Directeur maar wat minder heb ben. En aan den heer v. Melle antwoordt spr., dat 't verschil in opleiding tusschen Directeur nu keurmeester groot is. Dhr. Goedbloed zegt nog, dat de door B. en W. ook nu verstrekte gegevens niet volledig zijn. Spr. antwoordt dhr. v. d. Bout, dat van een keurmeester, die vol salaris heeft, ook meer door den Direc teur kan gevergd worden. Ook vindt spr. het niet goed, dat administratief werk, dat wellicht door een goedkoopere kracht kan geschieden, moet dienen om het hooge salaris van den Directeur te moti- veeren. Aan den heer Flink vraagt spr.: had u indertijd gegevens om mede het salaris op f2500 te bepalen? Dhr. Flink zegt, dat de hem nu verstrekte cijfers, hem tot f 2500 deden overhellen. Het voorstel-v. Melle (f 2000 salaris) wordt v e r worpen met 9 tegen 4 st. (Vóór dhrn Vienings, Eckhardt, v. Melle, Goedbloed.) Het voorstel van B. en 'W. wordt daarna aangenomen. 16. Voorstel tot het verleenen eener vaste aanstelling aan den Directeur- Veearts van dezen dienst. De heer Eck hardt wil de vaste aanstelling nog niet verleenen. Hij wil de tijdelijke alsnog met 1 jaar verlengen. Het is hem gebleken, dat men daar op de dorpen ook vóór is. Dhr. Vienings is ook nog niet voor een vaste aanstelling. Dhr. Stieger zegt, dat op een hier gehouden vergadering de burgemees ters en secretarissen der kringgemeenten toch voor een vaste aanstelling warenj Dhr. Eckhardt zegt, dat er onder hen zijn, die na lezing der Goesche Raadsver- slagen veranderd zijn. Dhr. Stieger zou dan graag zien, dat zij ernstig de zaken onderzochten vóór zij hier ter vergade ring komen. Het voorstel-v. Melle (aanstel ling nog voor één jaar) wordt aangenomen met 8 tegen 5 st. .(Voor dhrn Goedbloed, v. Poelgeest, Vienings, v. Bommel v. Vlo ten, Labrijn, Eckhardt, Flink en v. Melle.) 17. Aanbieding der gemeente-begrooting voor 1924 met de bijbehoorende bedrijfs- begrootingen. Dhr. Labrijn vraagt, wan neer de hegrooling in druk gereed zal zijn. (De voorz. vermoedt van spoedig.) Spr. vraagt dit, omdat toch uiterlijk De cember de behandeling moet plaats heb ben. E11 vooraf zal de fin. commissie graag de begrooting ernstig onderzoeken. Spr. vraagt om in het vervolg de begrooting veel vroeger aan te bieden. Het moet toch in Aug. geschieden. In vele groote gemeenten gebeurt dat ook. In Amster dam en Rotterdam is men al aan de behandeling bezig. De voorz. vermoedt, dat men voor het opstellen, etc. dan ze ker meer ambtenaren heeft. Dhr. Goed bloed ziet er geen bezwaar in, desnoods de openbare behandeling in Januari te doen plaats hebben. Rondvraag. Dhr. Vienings brengt het automobielverkeer, waarover reeds in een vorige vergadering is gehandeld, ter sprake. Sps. komt vooral op tegen het langdurig stationneeren van autobussen op sommige plaatsen, b.v. op de Groote Markt. Ook voor garages, b.v. in de Gan- i zepoortstraat, ziet men soms urenlang i auto's staan. Dat alles belemmert veelal het verkeer. Laat men den chauffeurs en kele minuten geven om reizigers in- en uit te laten, maar men late ze zoo spoe dig mogelijk vertrekken naar een plaats, buiten do drukte van 't verkeer gelegen. De voorz. zal deze kwestie nog eens in behandeling nemen en zich hierover tot den commissaris van politie wenden. Dhr. Vienings ziet het nut er niet van in, om hierover weer eens te gaan correspon- deeren. We hebben toch 17 agenten. Er moet opgetreden worden. Dhr. Goedbloed vraagt een verorde ning op het autobusverkeer, desnoods ge paard gaande met een kleine retributie voor de gemeentekas. Spr. meent, dat in Rotterdam zulk een verordening bestaat en dat alle autobussen daar op één plein standplaats hebben. Dhr. Flink herinnert er aan, dat inder tijd een regeling van het autoverkeer door B. en W. is toegezegd, nadat een rapport van de Motorclub zou zijn ontvangen. Op den Ooslsingel zou volgens spr. nogal eens een proces-verbaaltje zijn op te ma ken. Er rijdt daar vaak een auto van bui ten de stad, waarvan de chauffeur zich nergens aan stoort. Dhr. v. Poelgeest zegt, dat hij bij hef zien van overtredingen deze altijd terstond aan de politie meedeelt.. Dat blijkt vaak te helpen. Dhr. 'Crucq vraagt, of B. en W. een vorig maal den Raad voor den gek hebben gehouden. Hij hoorde kort na de vorige Raadsvergadering zeggen, dat de huur- commissie reeds was opgeheven en toch beweerden B. en W. van niet. Dhrn Stie ger en v. d. Bout deeleu mede, dat door B. en W. aan de Huurcommissie om ad vies over eventueele opheffing is ge vraagd. Zij adviseerde opheffing reeds

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1923 | | pagina 2