Onderwijs. Oemengtf Nieuws. Uit de Pers. Allerlei. loep ïrtoopp, tateleliip, enz. Burgerlijke Stand. Marktberichten. OpeeSare Verkcjopijsgen en Ver pachtingen. Aanbestedingen. Restate. Wilhelminadorp, vm. ds Homburg, am. ds Steinz. Hansweert, 9.30 en 7 u. ds Wjaarderiburg (Voorber. H. Av.). S chore, vm. ds Meloen van Kloelinge, hin. ds Klomp. 's-Heer Arendskerke, vm. ds de Voogd, ran. prof. Kallay van Boedapest. Geref. Kerken. Ka perland, 9 en 2 u. le.eskerk. Geref. Gemeenten. Kortgene, Woensdag 9.30, 2 en 5.30 u. ds Vreugdenhil van Borssele. vyntvu./n; iwiM'JwyiH'.HiiiiHUHHW> i rrTH;rm..fWirrjjCTnraii*MM SI. Annaland. Benoemd tot onderwij zeres aan de O.L. school mej. N. Zwart te 's Gravenhage. Met haar stonden op de vpofdracht de dames J. v. d. Horst, te Middelburg en J. Dijkstra te Sneek. Geslaagd te 's Gravenhage voor eerste stuurman de heeren E. J. Bracke, A. .longeneel, C. Visser en J. C. Rib bons. En voor de acte bewaarschoolonder- wijs de dames A. A. A. Fraanje en M. C. Kloet te Den Haag, N. A. v. Daalen te Aardenburg, A. S. v. Male te Schoondijke en E. C. M. Risseeuvv te Vlissingen. Coalitie en samenwerking. Over bovenstaand onderwerp maakt De 'Nederlander o.m. de volgende opmerkingen Plartij-coalitie is een zekere afspraak tusschen twee of meer politieke groe pen, om te trachten, cloor gezamen lijke .actie een bepaald doel te be reiken. Politieke samenwerking is het zelfstandig besluit van twee of meer onderscheiden groepen in de Volks vertegenwoordiging, tot het verleenen van steun aan een bepaald Kabinet, ten einde het. voeren van het bewind, namens de Koningin, mogelijk te maken. 3n. beide verhoudingen kan de sa,- menstemming minder of meer beperkt zijn maar als regel kan worden aanvaard, dat een coalitie, die reeds vóór de stembus wordt gesloten, en die de geheele partij raakt, inniger is dan eene samenwerking, die in hoofdzaak alleen de Kamerfracties raakt en die alleen betreft de verhou ding tot een bepaald Kabinet en alzoo van zelf ophoudt, op het oogenblik, dat het leven van dat Kabinet eindigt. Vóór 1918 bestond in Nederland de coalitie tusschen de drie 'Hecht sel) e partijen. Wel mocht ook toen, gelijk de heer De Savomin Lobman tallooze malen uiteenzette, aan het woord coalitie geen te ruime betee- kenis worden toegekend; omdat de gemaakte afspraak zich steeds be paalde tot een beperkt' en scherpom lijnd doelmaar er was dan toch een mondelinge of schriftelijke over eenkomst tot het streven naar dat doel. Ook leidde het oude kiesstel sel tot zekere afspraken omtrent het wederzijds-steunen van elkanders can- didaten. Een zeer sprekend voorbeeld van een coalitie-overeenkomst was de overeenkomst van Maart 1913 tus schen de drie rechtsche partijen, met het oog op de Kamerverkiezing van dat jaar. De overeenkomst, in behoor lijken vorm opgemaakt en geteekend door de drie gemachtigden der drie groepen, bevatte een politiek aceoord1 en een electoraal accoord. Het laatst genoemde handelde over de aan-te- nemen houding in de kiesdistricten; het bevatte 12 artikelen. Wij behoe ven slechts de namen Ede en Om men te noemen, om den ernst en 'het moeilijke der gevoerde onderhande lingen aan oud-gedienden in de her innering terug te roepen. Het politiek accoord bevatte slechts één artikel, gewijd aan de door het Kabinet-Heemskerk voorgestelde grondwetsherziening. Had dus reeds vóór 1918 het be grip partij-coalitie een beperkt en wèl- omlijnd karakter na de invoering der evenredige vertegenwoordiging, toen elke aanleiding verviel voor eenig electoraal accoord, verviel de coali tie-gedachte geheel en ontstond een nieuwe staatkundige figuur. Elke partij gaat met eigen verk'ie- zingsprogram in zee en na de stem ming moei de staatsman, door de Koningin belast met de vorming van een Kabinet, trachten, in verband' met de beginselverklaringen en verkie- zings-progiams, een Regeeringspro- gram saam te stellen en daarop de samenwerking te verkrijgen van een parlementaire meerderheid. De onderscheiden partijen maken onderling geen overeenkomst; zij on derhandelen zelfs niet met elkander, noch vóór, noch na de stembusmaar elk van haar zegt zelfstandig steun toe aan het Kabinet. Zoo ging het in 1918; zóó ging het in 1922. Het Kabinet stond in het midden en was door drie onderscheiden dra den met de drie rechtsche groepen verbonden. Onderling hadden deze drie groepen slechts verband via,het Kabinet. Viel het Kabinet weg, dan was uiteraard de samenwerking ver broken en stond elk' der drie partijen in hare volle vrijheid. Zóó is dus de toestand na hét votum Van 26 October 1923. De vraag of het mogelijk en uit nationaal oogpunt gewenscht zou kun nen zijn, dat de drie rechtsche partij en, zoo de mogelijkheid bleek tot vor ming van een nieuw Kabinet uit de Rechterzijde, aan dat. Kabinet weder steun toezegden, en dus de samenwer king hernieuwden, zij thans niet be sproken. Maar dat, bij het ontbreken van coalitie -en bij het eindigen der samenwerking, doordat weg viel het Kabinet, dat van deze samenwerking het politiek steunpunt was thans elk der drie Rechtsche partijen vol komen vrij en zelfstandig kwam te staan, dit 'is aan geen twijfel onder hevig. 'Ongelukken. Te Winschoten kwam onlangs de voeger J. K. op zijn fiets in aanraking met een wagen. Die dis selboom kwam met zooveel kracht tegen zijn borst, dat inwendige kneuzingen op name in het ziekenhuis te Groningen nood zakelijk maakten. .Thans is hij aan de gevolgen gestorven. Te Valthermond is een 17-jarige winkelbediende door de duis ternis misleid in het kanaal verdronken. „Samenwerkende werk 1 oo- z e n". Fen uitkomst denken eenige werk- loozen te Delft gevonden te hebben. Zij hebben n.l. een vennootschap gesticht ou den den naam van o, humor I de „Sa menwerkende werkloozen". Zij hebben van ex-minister Colijn iets geleerd. Dacht deze bewindsman voor het rijk wat te kunnen verdienen op de koffie en thee, deze Delftsche werkloozen zullen dit nieuwe staatsbedrijf schoeien op de leest van het particuliere initiatief. Het is n.l. hun be doeling om koffie, thee en chocolade te gaan verkoopen aan de ingezetenen, om aldus hun „positie" (werkloos-zijn is (lus blijkbaar ook al een positie: wie trouwt er op?) te verbeteren. Zij1 zullen zich met een circulaire tot de Delftenaren wenden en zich „in hunne begunstiging minzaam en beleefd aanbevelen". Niet onmogelijk krij gen deze menschen heel wat klantjes. „Prachtig idéé" debuteerde op de Markt een oud renteniertje, „dan trekken ze niet meer) betalen inkomstenbelasting en als hun zaak zich uitbreidt, ook nog za kelijke bedrijfsbelasting E'e „ijzeren dame". In verschil lende plaatsen van ons land vertoont een dame de dwaze kunsten om onder een rijdende auto te gaan liggen. Ze beweert, dat de overriding haar geen pijn doet. Ook heet het, dat die dame stukken ijzer met de hand ombuigt, terwijl steenen op haar borst stuk geslagen worden. De we reld wil nu eenmaal bedrogen zijn. Een duikhaa i. Te Scheveningen heeft een schelpenvisscher op het strand een duikhaai gevangen, een der gevaar lijkste haaisoorten. Met behulp van ande ren haalde hij de haai, die nog' leefde, op het strand, waar 't dier, dat bijna 2Vs M. lang was, den staart werd afgekapt. Zoo miste het zijn kracht en weldra ook zijn leven. De haai woog 500 pond. Zonderling. Op een der morgens van deze week bemerkten eenige buren, dat het huis van den arbeider G. van Wijk te Emmererfscheiderveen des nachts was afgebrand. De bewoners hadden zelf in nachtgewaad hun toevlucht gezocht bij de familie. Zonderling is, dat alles zoo stil in zijn werk is gegaan, dat de wederzijdsche buren noch een der andere omwonenden iets van dezen brand hebben vernomen. Een tegenvaller. De gemeente Smalingerland had op haar begrooting een post van f 54.000 geplaatst, zijnde de nooduitkeering van het rijk. Daar deze uitkeering werd ingetrokken, voelde deze gemeente zich genoodzaakt de gemeente lijke inkomstenbelasting met 30 pet te verhoogen. - Een spijkertje in het oor. Bij het oplereeren van een oorgezwel werd bij' een dame te IJniuiden een spijkertje in het oor vergr.qeld gevonden. Vermoedelijk had zij dit als kind bij het spelen in het oor gekregen en eerst na jaren had dit zijii invloed doen gelden. Een afgrijselijk drama, Te Parijs heeft zich Woensdag een gruwelijk voorval afgespeeld, waarbij' drie Parijsche vrouwen om het leven gekomen zijn. Een Algerijnsch bedelaar, die in de buurt zwierf had blijkbaar oneenigheid* gekregen met de eigenaresse van een kruidenierswinkel waar hij binnen was gekomen. Plotseling zagen de voorbijgangers den man in hoogst opgewonden toestand naar buiten snellen, de vrouw achter zich sleepende. Hij wierp haar tegen den grond en bracht haar met een mes eenige steken toe in den hals en in de wang. Uit het publiek, dat het tooneel vol ontzetting gadesloeg, drong een metselaar met een grooten steen naar vo ren en trachtte den bedelaar vast te pak ken. Het individu sprong echter plotse*- ling op zij en rende op een dame af, die een zoontje van 8 jaar oud aan de hand hield. D'e Algerijn bracht de vrouw he vige stompen in de maag toe, tengevolge waarvan het slachtoffer overleed. D>e jon gen was intusschen door het publiek in bescherming genoemen. Even later zocht de bedelaar eeft derde slachtoffer, een jonge vrouw, die een kindje van ongeveer drie jaar droeg. Hij bracht haar achter eenvolgens steken in den rug en de maag toe. Die vrouw zeeg levenloos ineen. We derom snelde hij op twee andere dames toe, doch zijn mes stuitte af, en zijn slacht offers wisten te vluchten. Eindelijk waren twee politieagenten per rijwiel verschenen die den ongetwijfeld krankzinnig geworden bedelaar wisten te arresteeren. Het pu bliek moest op een afstand gehouden wor den ,daar het in zijn verontwaardiging den man wilde lynchen. Een rampspoedige. Te Hil versum zou de chauffeur T. de auto de- monteeren. Hij moest hiervoor onder den wagen kruipen en op zijn rug gelegen, zijn werkzaamheden verrichten. Bij het losmaken van een veer, schijnt deze van zelf uitgesprongen te zijn tegen het hoofd van den ongelukkige, die eenige bloe dende wonden bekwam en bewusteloos bleef liggen. Door het geraas in de fabriek bemerkte men niets van het geval en eerst na een half uur, toen iemand een grooten plas bloed bij het hoofd van den ongelukkige ontdekte, begreep men, dat er een ongeluk had plaats gehad. Men con stateerde, dat T. nog steeds bewusteloos was, een ernstige fractuur van de linker- bovenkaak en een hoofdwonde bekomen had. Nadat hij verbonden was, werd de ongelukkige onder geleide van een ver pleegster met een tweede auto van zijn patroon naar zijn woning vervoerd. Bij den overweg aan den Soestdijker straatweg brak echter de achteras van den wagen. Pogingen, om in de buurt een auto te leenen, faalden, waarna- een huurauto werd ontboden. Bij aankomst in Baarn consta teerde de huisdokter, behalve de reeds genoemde kwetsuren nog een zware her senschudding, en zag den toestand zeer ernstig in. T. heeft twee maanden geleden doordat Zijn wagen kantelde, een hersen schudding bekomen, waarvan hij eerst se dert 14 dagen hersteld was. Dronken of nuchter. Dr Bruce, een politie-dokter te Blackpool (Lancas hire) heeft een proefneming ontworpen om te zien, of een chauffeur dronken is of nuchter, aldus lezen wij in de Engelsche bladen. Dieze proeneming luidt als volgt: le Hem zijn naam en adres laten noemen. 2e. Hem in een rechte lijn laten loopen. 3e. Hem een bepaald punt op een muur laten aan raken. 4e. Hem eerst met de linker, dan met de rechterhand zijn neus laten aan- ken. 5e. Hem zijn neus laten aanraken met gesloten oogen. 6e. Hem het woord „rural" laten uitspreken. 7. Hem een speld laten oprapen. Dr Bruce heeft zijn methode reeds dade lijk in toepassing gebracht en vastgesteld, dat een chauffeur, die als dronken werd beschouwd, slechts lichtelijk onder invloed was. De rege 1 en van den weg. Op een paar openbare scholen in Kopenha gen worden in de speeluren aan de jon gens en meisjes de regelen van den weg geleerd. Op een plaatje in Politiken zien we op den grond rijweg, fietspad en voet pad met krijt aangegeven. Een half dozijn meisjes, elk met een vliegenden Hollander stellen fietsers voor. De juffrouw leidt de bewegingen om de kinderen te leeren, hoe ze moeten uitwijken, elkaar passeeren enz. Op een ander plaatje worden de jon gens geoefend. Nov. 12 Oostkapelle, tuingrond, Blaupot ten Cate. 13 Oostkapelle, inboedel, enz., Blaupot 'ten Cate. 14 Goes, inspan, Pilaar. 14- O.-Souburg, huis en bouwland en een woonhuis, Blaupot ten Cate. 14 Ovezand, beestiaal, de Kok. 15 Nieuwland, loopvarkens, Rosier en Vervaat. 15 Borsselen, woonhuis, Pilaar. 15 Goes, verpachting bouw- en weiland, v. Campen. 15 's-Gravenpolder, twee huizen, Neer voort. 16 Ellewoutsdijk, verkoopen en verpach ten bouwland, Beth. 16 Nisse, beesiiaal, De Wilde en Heijboer 20 Goes, huis en tuin, Van Dissel. 21 Kwadendamme, inboedel, de Kok. 29 Ierseke, vendutie, de Kok. 30 Middelburg, inboedels, Notarishuis. Kamperland, de hulpkerk, enz., Mar- kusse. 16 Borssele, directiekeet polder Borssele, zinkwerken, steenbestorting, oever verdediging tusschen 52bis en 54. Cróuppoeders. Van een genees heer heeft- het „Maandblad tegen Verval- schingen" den volgenden brief ontvangen. „Eenigen tijd geleden werd ik geroepen bij een patiënt, die erg benauwd zou zijn. "t Bleek diphtheritis te zijjn.. De menscheni hadden het zelf eerst geprobeerd met crouppoeders, die ze haalden bfj' een vrouw (het adres wilden ze niet zeggen). Een van de poeders, die gepakt waren in_ een wit papiertje, zonder gebruiksaanwijzing kreeg ik mede. D'e poeders werden altoos eenige dagen gebruikt als de kinderen lee- lijk hoestten en als het den "derden dag niet over wa.s, werd de dokter gehaald. Daar ik in 't gebruik van deze croup poeders gevaar zie (in het bovenstaande geval kreeg de patiënt Pas den derden dag de serum-injectie) zend ik u hierbij' het exemplaar, dat u misschien wel wilt la ten onderzoeken". Gaarne voldeden wij aan "dit verzoek. Het resultaat was schrikwekkend. Het poeder bestond uit 475 milligram suiker zonder meer. Misdadiger bedrog is ons zelden voorgekomen. Niet -alleen dat^ het poeder volkomen waardeloos was, maar, in dit geval was het beetje suiker hoogst gevaarlijk. Zoo ergens, dan is vooral bij croup terstond deskundig ingrijpen een eerste vereischte voor genezing en hier worden de menschen er toe gebracht dat ingrijpen uit te stellen. Hoogst jammer, dat het adres van die vrouw niet bekend is; een vervolging en bestraffing van zoo'n kwakzalfster zou menig gevaar kunnen verhinderen. Rechtbank te Middelburg. Diefstallen van rij wielen op Schouwe n. Voor de rechtbank te Middelburg werden Vrijdagmiddag drie zaken be handeld betreffende de verschillende diefstallen van rijwielen, die in de eerste helft van dit jaar plaats hadden op Schouwen. De dagvaardingen in deze zaken plaatsten wij reeds eerder. De eerste beklaagde w;as de reci divist C. I. L. Ii., oud 26 jaar, arbeider te Nieuwerkerk, thans gedetineerd te Middelburg. Er werden 16 getuigen in deze zaak gehoord. Uit het getui genverhoor bleek o.ia.., dat deze be klaagde en die uit de volgende zaaik ieder de helft van de opbrengst kre gen. Bekl. beweerde wel de fietsen van dien anderen beklaagde te heb ben gekocht en dat hij alleen het geld opstreek, maar L., die de fietsen kocht, diens vrouw en zoon 'kwamen wel anders verklaren. Bij bekt. aan huis waren verborgen gevonden stuk ken van rijwielen en ook' bleek verwis seling van onderdeelen van gestolen rijwielen te hebben plaats gehad. Te gen de beide politiemannen, die het onderzoek leidden, had beM. steeds in zijn verklaringen gedraaid, maar eenmaal legde hij toch een volledige bekentenis af, welke hij nu echter weer geheel terugnam, ja; zelfs wilde hij het doen voorkomen of hij1 daartoe onder belofte dan wel te zullen wor den losgelaten, zou gekomen zijn. De beide politiemannen verklaarden on der eede, dat daarvan geen sprake is. De officier van justitie, mr baron Van der Feltz, wees op de buitenge rechtelijke bekentenis van bekl., op zijne houding, waardoor hij de zaak niet beter maakt. De eerste ten laste gelegde diefstal acht spr. niet bewe zen, 't overige echter wel. 't Is volgens spr. noodig, dat men in Schouwen, waar men moppert over d'e opheffing van de rechtbank te Zierik'zee, be grijpt, dat de Veiligheid van personen en goederen ook bij de rechtbank' te Middelburg verzekerd is. Spr. vraagt bekl.'s veroordeeling tot 3 jaar met aftrek van het voorarrest. De verdediger, mr van der Beke Cal- lenfels, retereerde zich aan het oor deel der "rechtbank. De tweede zaak was die tegen P. H., 27 jaar, arbeider te Nieuwerkerk, eveneens gedetineerd. Deze beklaagde ontkende -alle feiten, maar kon op verschillende vragen geen antwoord geven, o.a. niet waarom hij alles zoo oed verstopte. Na het h'ooren van e getuigen, meende de officier, dat ondanks bekl.'s ontkennen, alle feiten met uitzondering van den eersten dieU stal, zijn komen vast te staan, in den breede zette spr. op .juridische ronden uiteen, dat bekl. moet wor- en schuldig verklaard aan diefstallen en drie helingen. Al worden dezen bekl. meer feiten ten laste gelegd, dan aan den eersten bekl., toch wil spr. tegen hem minder eiscihen, n.l. 2% jaar met aftrek, daar H. minder op zijn kerfstok heeft. Ook in deze zaak refereerde mr v. d. Beke Caflenfels zich aan het oordeel der rechtbank. Vervolgens stond de herbergier C. L., eveneens wonende te Nieuwerkerk', doch niet gedetineerd, terecht, wegens heling van drie rijwielen. Bekl. be kende eerst bij het derde rijwiel te hebben begrepen, dat dit niét eerlijk verkregen was. Hij zeide onvoorzich tig te hebben gehandeld. De officier wees er op, dat bekl. geen rijwielen had moeten koopen van personen, die zoo slecht bekend stonden als de bekl. uit de beide vorige zaken en dan nog wel rijwielen, die op zoo'n eigenaardige wijze bij hem werden gebracht. De eisch luidde een jaar gevangenisstraf. O n ee r 1 ij k penningmeester. Bevestiging van het verstekvonnis werd gevraagd tegen J. N. te Zierik- zee, die als penningmeester van de afdeeling van den Bond van arbeiders in het landbouw-, tuinbouw en zui velbedrijf verschillende bedragen zich had' toegeëigend. Bekl. zeide nu uit armoede te hebben gehandeld. Nog werd tegen den Belg «1. V. uit Eecloo, die op 15 October te Vlissingen een damesrijwiel weg nam bij den rijwielhandelaar Wü'ten- burg, en die trachtte dit te Middel burg te verkoopen, 6 maanden ge- eischt. Tegen W. B. uit Souburg, thans uit anderen hoofde gedetineerd, werd 6 maanden gevorderd wegens verduis tering van een rijwiel, dat hij bij1 den rijwielhandelaar J. J. Tousaint te Vlissingen had gehuurd. Uitspraak in al deze zaken 23 Nov. Middelburg. Donderdag werd door not,. Struve publiek geveild en ver kocht: l.o en 2o 7710 c.A. weiland in Koudekerk©, voor f2700 en 6160 c.A. id. voor f2000, beide aan L. N. de Rijcke te Koudokterke; 3o. 9020 c.A. id. in Grijpskerke. voor f1822, aan W. Wisse, aldaar'; 4o. 3330 c.A. bouwl. in Meliskerke, voor f896, aan G. de Visser Az. aldaar; 5o. o. bouw land in Zoutelande en wel 5o. 3410 c.A. voor f 1200 aan A. en L. Hui- bregtse te Westkapelle; 6o. 2630 c.A. voor f1075, aan P. Brasser aldaar; 7o. 6520 c.A. voor f2050 aan KI Verhage te Zoutelande; 8o. 4030 c.A. voor f1270 aa,n C. Geensen te Mid delburg: 9o. 5150 o.A. voor f1512 aan P. Dekker Jz. te Meliskerke; lOo 12o. bouwland in Westkapelle en wel 2515 c.A. voor f830 aan J. Ver hulst Jz. aldaar; 4215 o.A. voor f1235 aan D. Lievense Dz. aldaar; 2890 c.A. voor f 1000 a;a,n J. Gabriël- se te Middelburg; 13o. 2230 c.A. wei land en vijver in Souburg, voor f3289, aan W. Wondergem te O. en W.-Souburg14o. 1 H.A. 14 A. wei land aldaar, voor f2512 aan W. Ovaa Sr te Ritthem; 15o. 34 A. bouw land en sprink in Ritthem, voor f895 aan J. D. Koppejan Cz., aldaar. Bij de aanbesteding van het ver richten van grondwerken langs de Waalhaven te Rotterdam was van 17 inschrijvers de heer J. Lindenbergh; Cz. te Wemeldinge de laagste 1' 0.83 per kub. Meter). Ierseke. Vrijdagavond werd alhier pu bliek aanbesteed het bouwen van een autogarage groot 14 X 7 M. voor de firma L. K- Kramer, alhier. Inschrijvers waren: M. J. Goeman f2825, C. M. La- ban £2743, P. J. Zuijdvveg f2524, .1. Luteijh f2474, Jacob Marteijn f2322. Gunning aangehouden. Van 17 Nov. VLISSINGEN. OndertrouwdL. van Pelt, 22 j. en J. W. C. Piket, 22 .j A. R. Miiller, 29 j. en K. A. Verhagen, 39 j.; H. W. Tabak, 24 j. en S. d« Ridder, 21 j. [GetrouwdS. Sauer, 48 j. en A. van Wijk, 41. j.; W„ C. Wijsman, 31 j. en C.' J. Mommaas, 27 j.; P. Smaar- dijk, 32 j. en J. de Schutter, 21 j. D'. Stroo, 22 j. en J. S. Miaias, 23" j. Bevallen: C. J. M. J. Visser, gel), de Ruijter, z.J. Hopman, geb. Bak ker, z.'; S. Van der Star, geb. Trocih, d.P. M. Brosser, geb. Speelpeniiing, d.M. P. Ploeg, geb. van Rooijen, d'.J. Louwerse, geb. Wanner, z.; M. Block, geb. Stevens, dl; A. Rost, geb. v. d. Struijck, d. Overleden: A. A. Joosse, 30 j., ongeh. z. Van 18 Nov. KRU1NINGEN. Geboren: Pieternella Jia.comina, d. v. Pieter Raauwe en Hendrika Maria Komejan; Cornelia Izabella, d'. v. Petrus Lodewiik van der Velde en Anna Isabella, Panen; Dames Pieter, z. v. Gerard1 Duindam en Elena Wondergem. OverledenNeeltje Adriana van Willegen, 62 j., echtg. V. Dames Duin dam. (Kr. C.) WISSENKERKE. Ondertrouwd2, Abraham Johannes Marcusse, jm. 23 ,j. en Maatje Elizabeth Wilderom, 20 jd.:B|a:stiaan Marinus Wilder om, 25 j. jm. en Martina, Martha dé Smit, 21 j. jd.Marinus Bosse- laiar, 24 j. jm. en Dina Bouterse, 23 j. jd. te Colijnsplaat. Géboren: 2, Maria Adriana, d. v. Pieter Hendrik Israël en Pieternella van Hoorn; 3, Janna Geertruida, d. v. Cornells Jan Versluis en 'Suzanna, Jannetje de Smit. COLIJNSPLAAT. Ondertrouwd: 1, Jan va,n der Weele, 23 j. jm. en Aaltje Prince, 24 j. jd. Geboren: 2, Leendert, z. v. Johan- nis Cornells Douw en Barbara Ste- ketee. KATS. Geboren: 31, Pieter, z. v. Dingenis Van Sluijs en Jozina Ver hulst. CAdfv. BI) VLISSINGEN. Veiling van 9 No vember 1923. Groninger Kroon 15 19, Bismarok 25—26, Ermgaard 16, Goudremet 926, lloodbakker 15, Ganzebout 17, Roodbakk'er 12, Roo- de Ribber 1328, Tuinz,oet 2023, Gpauwzoet 1416, Perzikappel 18, Boumans reinet 16, Zure Bellefleur 12 18, Zoete Bellefleur 15, Brincesse Noble 17, Ribston-'Pipuing 17, N.-Poi- teau 37, Gieser Wildeman 1922, Kleiperen 1218, Bondsperen 20, Cu re 23, Beurré Diel 2631, Beurré Clairgeau 5962, Lof 1151, Mis pels 34, Aardappelen 57,5, Uien 1 7, Koolraap 13, Spruiten 1524, Reeën 24, Wagenaars 1013, Snij boon en 7—30, Princessen 2254, Tomaten 18—42 et., alles per K.G. Kipeieren 131, Eeneieren 130 ot., bei den per 10 stuks. Boerek'ool 26, Roode kool 2,54,5, Witte kool 2,5 3,5, Savoye kool 3,58,5, Bloem kool 818,' Komkommers .1113,5, Meloenen 40 ct., alles per stuk. Sel derie 48,5, Prei 5,58, Peeën 49, Kroten 3,5—6,5, Rammenas 33,5, Rapen 24,5 ot., alles pér bos. An dijvie 3699, Kervel 916, Spina zie 3841, Zuring 1316, Sla, 53 54, Bloemkool 2438 ct., alles per mand.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1923 | | pagina 3