DE ECHTE /jeloftdm^Ukaafi BRDAL POOS Kerknieuws. 200 man postpersoneel van andere kantoren bij den P. en G.-dienst ge detacheerd. (Msb. Reis- en verblijfkosten voor ambtenaren. De „Tel." verneemt, dat men aan het departement van Financiën druk bezig is, maatregelen te treffen, om de zeer Ihooge deklaraties van amb tenaren, die krachtens hun funktie reis- en verblijfkosten in rekening moeten brengen, aan een nauwgezet onderzoek te onderwerpenHet eer- ste-klas reizen zal aanzienlijk worden beperkt. Door een duidelijke redak- tie van menig artikel wil men gefin geerde bedragen voortaan onmogelijk maken. Kraaiende hanen en bellende ij s c os. De Haagscthe gemeenteraad heeft een wijziging der Politieverordening goedgekeurd als gevolg waarvan de ijsco's, wien het bellen was verboden, voortaan weer mogen klingelen naar hartelust. Maar de hanen, die tot nog toe naar welgevallen mochten kraai en, zullen voortaan hun bek hebben dicht te houden. Althans in den nacht en bij het ochtendgloren als iedere nette Haagsche burgerman nog in Morpheus' armen ligt. Want bij Politieverordening is thans bepaald, dat „ieder verplicht is door de noo- dige voorzorgsmaatregelen te maken, dat dieren, die onder zijn hoede staan, geen hinderlijk rumoer of burenge rucht verwekken". Waarbij dan spe ciaal op blaffende honden en kraai ende hanen wordt gedoeld hoe wel uiteraard b.v. katten in zekeren tijd van het jaar ook onder deze ver bodsbepaling vallen. Stakkerds! Het „Friesch Dagblad" schrijft De groote mannen zullen straks wel spoedig in de (Kamer terug keeren. Dan zal 't den grooten leider der s.d.a;.p. die Colijn schold voor „kracht patser", nog es voor de zooveelste maal duidelijk worden wat hij aan onzen a,.-r. leider heeft, hij de man, die zich gedurig vergist, die door de A.-R. „Rotterdammer" zoo terecht werd geteekend als „een riet, dat door den pólitieken wind ginds en weder gedreven wordt". Maar niet alleen de heer Colijn, ook de ministers Heemskerk, Van Dijk, De Visser en Ruvs de Beerenbrouck, zullen nog in den loop van deze zit tingsperiode in de Kamer kunnen te- rugkeeren. Voor de „groote schreeuwers" geen plezierige tijd. Ze zitten nu ai in zak en asclh. Want bouwen hebben ze niet ge leerd'. Alleenafbreken. Stakkerds Allerlei. Mej. Van Dorp heeft een wetsvoor stel ingediend tot nadere regeling van de verkiezing van Tweede Kamerle den. Voorgesteld wordt o.a. dat elke kieskring zijn eigen eandidaten 'heeft, die niet in andere kringen mogen wor den gesteld. Amsterdam zit thans reeds verscheidene <!agen zonder taxi's. Die oorzaak is een staking in het taxi-bedrijf. De Schelde beloodsing. In den laatsten tijd kan men, in Antwerpsche bladen, nu en dan weer lezen dat het aandeel van België in de Scheldebelood- sing achteruit dreigt te gaan door de in spanning van Holland. Hoe weinig reden ter helaas! voorshands nog voor zulke beduchtheid is, moge blijken uit het volgende staatje, dat het aandeel van beide landen weergeeft in het beloodsen der binnenkomende schepen (het aandeel van Nederland in de beloodsing der uit Antwerpen uitvarende is, zooals men Weet, dank zij den Antwerpschen prak tijken, zeer gering). Oostgat Wielingen. België Nederl. België Nederl. 'Januari 188 196 283 174 Februari 162 199 317 113 Maart 237 244 384 142 'April 254 257 353 146 Mei 217 155 323 123 Juni 264 200 339 139 Juli 269 138 340 129 Aug. 260 152 327 136 Sept. 267 178 263 159 Zooals meu ziet, heeft Nederland de pariteit, die het verleden jaar even heeft kunnen halen in de Wielingen (tengevolge yan gelijkheid van materiaal) weer ver loren en zijn wij (door dezelfde oorzaak) sinds April nu zelfs in 't Oostgat een heel eind achter geraakt. Wat sedert het begin van 1921 niet meer was voorge komen. Intusschenwe bouwen nog ge stadig loodsvaartuigen aan. En het mate riaal in de Schelde wordt geleidelijk uit gebreid. Want zoo lang de Belgen voort gaan met de roekelooze geldverspilling in 't beloodsen van de Scheldeschepen, moeten wij hen, op' dat terrein dat ze nu eenmaal ook tot element van politiek 'hebben gemaakt, wel volg'en. Zij 't ook met wat bedachtzamer trad. Wij teeekenen nog aan, dat het boven staande statistiekje is opgemaakt exclu sie! de schepen die vallen onder het Nederlandsch Reglement, dus ook van de „Zecland"-booten. (Ilbld.) Middelburg. De commissie, die in Mei j.l. zulk een groot succes had met de Eerste tentoonstelliug voor Handel en Nij verheid in het Schuttershof, welke com missie bestaat uit de heeren C. A. Schutte, voorzitter, J. M. Hoogesteger, L. Leijnse en A. G. van der Hooft, secretaris, heeft, zooals onlangs Teeds gemeld, besloten, volgend jaar wederom zulk een 'tentoon stelling te organiseeren in de zalen en den tuin van het Schuttershof en wel van Dinsdag 27 Mei tot en met Donder dag 5 Juni, met uitzondering van den Zondag. In dezen termijn vallen twee marktdagen, Woensdag 28 Mei en Don derdag 5 Juni en de Hemelvaartsdag, Donderdag 29 Mei. De commissie heeft dezer dagen aan een groot aantal perso nen uit industrieele en handelskringen een circulaire toegezonden om tot deel name aan die tentoonstelling op te wek ken, waarvoor de inschrijving eindigt op 31 Januari. In deze circulatie wordt er aan herinnerd, dat bij het sluiten van de eerste tentoonstelling, zoowel namens ie exposanten uit Middelburg als namens die van buiten Middelburg, tevredenheid werd betuigd over het verloop der ten toonstelling; de spreker namens de laat ste categorie' uitte den wensch, dat in 1924 weer een tentoonstelling zou worden gehouden en verzekerde dan zeker tot de exposanten te zullen behooren. De com missie ontveinst zich niet, dat de kosten voor exposanten niet gering zijn, doch als deze bedenken, wat een uitnemende ge legenheid de tentoonstelling biedt voor jonge firma's om „er in te komen" en voor bestaande zaken ^om haar clientèle nog uit te breiden", dan durft de com missie gerust op te wekken tot deelname. Verder deelt de commissie mede, dat de burgemeester van Mjddelburg, de heer P. Dumon Tak, bereid is gevonden het eere-voorzitterschap van de Tweede Ten toonstelling te aanvaarden. Evenals dit jaar zal voor goede attractie worden ge zorgd. Op den hoek van de Varkensmarkt is Dinsdagmiddag een 9-jarig meisje door een onbekend gebleven wielrijder omver gereden, met gevolg dat haar onderbeentje brak en de kleine thans in het Gasthuis verpleegd wordt. Zij, die inlichtingen kun nen verschaffen, die leiden kunnen tot het opsporen van den wielrijder, zullen goed doen, hiervan aan de politie kennis te geven. - Toen hedenmorgen een wagen, ge laden met aardappels, voor een perceel in de Spanjaardstraat stond om te worden gelost en de 12-jarige zoon van den land bouwer Poppe, wonende op 'tZand bij het paard stond, terwijl zijn oudere broer de aardappels binnenbracht, kwam uit de rich ting van de Balans een auto aanrijden, bestuurd door dhr S. uit Vlissingen. Of de auto, zooals sommige personen meenen gezien te hebben, de wagen raakte, of dat het paard schrok van den motor, zal het politie-onderzoek wellicht kunnen uit maken. Maar het paard, dat bijna nooit in He stad komt, schrok en ging er van door, waardoor de 12-jarige jongen kwam te vallen. Hij werd in de woning ,van v. G. binnengebracht, terwijl medische hulp werd ingeroepen. Eie dokter kon verkla ren, dat het ongeluk goed is afgeloopen. De jongen had gelukkig slechts lichte ver wondingen, al was hij natuurlijk danig ge schrokken. Het paard ging op hol, rende de Spanjaardstraat uit, de Koepoortstraat door, het Molenwater op, waar het den wagen kwijt raakte. Het dier werd op de Heerengracht tot staan gebracht. Bij het wegrennen werd ook noig een groenten- wagen, die een paar huizen verder stond, aangereden. Die groente Viel over den grond en de wagen werd eenigszins be schadigd. Dhr S. begaf zich onmiddellijk naar het politie bureau om zelf kennis te geven van het gebeurde. Breskens. Gistermorgen circa zes uur kwamen paard en wagen van de landbou wers W. du Bois te Breskens en Cam- maerl te Hoofdplaat in aanraking met een op den grond gevallen draad van de elec- trische geleiding. Beide paarden waren op slag dood. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. (M. C.). Zierikzee. Ongegrond is verklaard het beroep, ingesteld door het R.-K. kerk bestuur van den H. Willibrordus alhier, tegen het besluit van Ged. Staten van Zeeland, waarbij ongegrond werd ver klaard zijn beroep tegen het besluit van den raad dezer gemeente, houdende af wijzende beschikking op zijn aanvrage om toekenning over het jaar 1921 van de in art. },02 der Lager Onderwijswet 1920 bedoelde vergoeding. Hontenisse. De gemeenteraad heeft tot electrificatie besloten. Hoofdplaat. Naar de „Bresk. Crt." meldt zijn de daders van de inbraak en poging tot moord op den molenaar Porreij alhier bij de politie hekend. Het blijkt, dat het inderdaad de bedoeling was, den ouden man te vermoorden, maar door zijn krach tig verweer werd dit pogen verijdeld,.. Kinderellende in Hongarije. Laten we 'tmaar eerlijk bekennen: we dachten niet, dat er in Hongarije nog zooveel ellende geleden werd. We herin neren ons nog levendig de actie tot hulp verleening aan Oostenrijk, de noodtoestand in Japan riep om leniging en op 'toogen- blik weten we allen hoe diep-treurig het over onze Oost-grenzen gesteld is, maar Hongarije waren we min of meer verge ten. Wel is er de laatste jaren verblijdend geestelijk contact tusschen Hongarije en Nederland ontstaan (hoevelen hier te lande lezen b.v. niet „de Hongaarsche Heraut?") maar prof. Kallay, de sympathieke, be scheiden Hongaarsche Hoogleeraar, die het Hollandsch aardig meester is, heeft ons weer eens verteld, hoe vreeselijk vooral het leed der kinderen van een groote groep der stadsbevolking daar is. Hongarije kan er nog niet bovenop ko men. Twee-derden van het oorspronkelijk gebied is verloren gegaan aan Tsjecho- Slovakije, Roemenië, Joego-Slavië en Oostenrijk. Het achterland, dat het meest produceerde, is het kwijt. Het overblij vende deel is arm aan kolen en hout. Hongarije moet nog aan de geallieerden een groote reparatieschuld betalen (welke aan Oostenrijk is kwijt gescholden), daar om is het vertrouwen in het land nog niel hersteld. De ijzerindustrie kan iets produ- ceeren en kan concurreeren met het bui tenland, maar de textiel- en schoenen industrie b.v. staan stil. Het verarmde land is dus op invoer aangewezen. En waarmee moet het betalen? Zijn geld heef! bitter weinig waarde. Voor fl krijgt men 10 h 12.000 kronen. D'e hoop is nu ge vestigd op een buitenlandsche leening en op de kwijtschelding van de reparatie schuld. Wordt die hoop vervuld, dan is er eenig uitzicht op verbetering. Maai zoover is men er helaas nog niet. De schade direct en indirect aangericht door de communistische heerschappij ia ook nog lang niet hersteld. Na de com munisten zijn toen de Roemeniërs geko men ,die in Augustus 1919 Boedapest bin nentrokken, fabrieken verwoestten en spooi wegmaterieel wegvoerden. Door deze verarming en lage valuta is de duurte er schrikbarend. Vóór een maand (inmiddels zijn de prijzen weer ge stegen) kostte een paar kinderschoenen 20.000 kr., mansschoenen 150.000 kr„ een pak (slechte) kleeren 500.000 kr., 1 K.G. vet 14.000 kr., 1 K.G. brood 1500 kr., 1 K.G. vleesch 12.000 kr., 1 'ei 8Ö0 .kr., enz. Plaats daar nu eens tegenover het gemiddeld salaris van iemand uit den klei nen middenstand, n.l. 300.000 kr per mnd en deze cijfers zeggen al direct welk pen gebrek er geleden moét worden. Vocral de kleerennood in Boedapest (een stad van H/2 millioen inwoners) is hoog voor enkele maanden te herbergen. Za leeren het Hollandsch betrekkelijk vlug en er wordt streng toegezien, dat alleen gehoorzame kinderen worden uitgezonden Het adres van het comité is; Rijnstraat 38, Een Haag. gestegen, zoodat er veel koude geleden wordt. Wat prof. Kallay daarvan ver telde en in de kerken waa,r hij optreedt, meedeelt, is heel objectief en alleen wat hijzelf gezien heeft, te'ekent hij, maar in zoo sobere, ernstige woorden, dat het juist daardoor diepen indruk maakt. Het gaat nu inderdaad om rédding van levens. De tuberculose vooral bedreigt de verzwakte en uitgeputte kinderen. En hoe innig dankbaar men in Hongarije Ne derland is, voor al hetgeen het deed, kan ieder Hollander ervaren, die er komt. Die nood is er ontzaglijk groot en daar om hebben onze Hongaarsche mede-broe ders en zusters in het geloof de hoop op ons gevestigd. Zeshonderd Protestantscha kinderen wachten tegen Januari op trans port naar Holland, waarvan er nog maar een deel (Maandag nog slechts 100) is geplaatst. De Roomschen kunnen blijkbaai meer transporten laten vertrekken, maar de Protestanten kunnen betrekkelijk zoo weinig. De reis van ieder kind komt bo vendien het Comité nog op plm. f 10 ta staan. Vandaar de collecten, die bij da spreekbeurten van prof. Kallay gehouden worden. Groote verwachtingen heeft hel Comité van Goes en de overige Zeeuwscho plaatsen. Stelt Zeeland te leur, clan komen wellicht de 600 kinderen iiiet geplaatst. Voor de tweede maal in dit jaar is daar om prof. Kallay die in de zomermaan den wegens ziekte ons land verlaten moesl in Nederland, om zijn krachten, hoe wel die door den oorlog en de ellende en ontbering zeer geleden hebben, aan de zen arbeid te geven. En innig dankbaai was hij voor de hartelijke ontvangst en de verrassingen, hem in Zeeland bereid. Wal een prachtige collecte b.v. in Waarde, wat een kinderen wil Wissenkerke herber gen (45) terwijl öok daar niet minder dan f 200 is gecollecteerd, wat een volle kerk te Wolphaartsdijk, enz. enz. Ook in Walcheren zijn reeds plm. 50 Hongaartjes onderdak gebracht, terwijl er deze week nog 20 naar Zeeland komen In Colijnsplaat, Wjssenkerke, Geersdijk, Kats, Krabbendijke, Waarde, Wolfaarts- dijk, Rilland, Kortgene en Goes heeft prof. Kallay reeds gesproken of zal hij deze week nog optreden, terwijl hij in het voorjaar reeds een tourneé door Wal- cheren en Zeeuwsch-Vlaanderen maakte. Dat men in de andere, niet-genoemde plaatsen deze hoog-noodige zaak aan- pakke en hem late optreden. Laat in elk geval ieder die kan, zich op geven, om een Hcmgaarsch hongerend kind Een Middelburger ooggetuige van de ramp in Japan. (Slot.) Toen ontdekten we weer een levend wezen, wat recht op ons aan kwam. Het was een hond. Het dier had den langen afstand gezwommen en het kostte groote moeite het dier tot aan de valreep te lokken. Toen we 'hem beet hadden, was hij doodop en viel op het den neer. Het was een groote, bruine jachthond. Het water was bedekt met kasten, tafels, stoe len en allerlei huisraad. Tusschen de pie ren dreven doelloos groote lichters rond waarvan de meeste brandden. Dit was een groot gevaar voor de schepen, en twee Holiandsche booten, een met benzine en een met olie, verst oomden dan ook wij selijk en gingen ergens op zee liggen. „Hoe later het werd aldus lezen wij iets verder hoe ernstiger de brand zich deed aanzien, 's Avonds vertoonde zich een tooneel, chit ik van mijn leven niet meer vergeet. Die stad van 500 a 600.000 inwoners was een vuurzee. Hoog in de lucht sloegen de vlammen en inktzwarte rook bedekte den hemel. Het leek benauwd, als was men in een groote, cloch beperkte ruimte. Geluid was er niet meer te vernemen, sterren flon kerden niet meer, de zee was kalm en leek bijna stollende door het olielaagje op het water'. De schrijver van den brief deelt dan verder mede, dat vanaf zijn schip het eerste vanaf de reede hulp werd gebo den, vooral door den scheepsdokter, die per motorboot naar den wal ging. Vree selijk was, wat hij daar aantrof, grinne- kende en lachende krankzinnigen, geheel naakte menschen, zwaar verminkten. In een auto lagen de lijken van den chauffeur en een dame, beiden door neervallende electrische draden gedood. Een vrouw liep rond, haar gebroken arm vasthoudend mei; de andere hand. Zij wilde niet geholpen worden, daar er nog veel erger gewonden rond liepen. De volgende dag ging voorbij en nog was alles een vuurmassa. Geen gebo-uw stond meer overeind; slechts muren. „Toen traden aldus de schrijver de hartelooze wezen op, die men in tijd van oorlog de „hyena's" van 't slagveld noemt. Het waren eenige Koreanen, de tegenwoordige vijanden der Japaiieezen. Naar men vertelt, staken zij wat nog toe vallig overeind stond, in brand, gapten alles wat ze konden gebruiken en ver giftigden de waterputten. Dat is een vreeselijke daad, want was is onmisbaar der dan drinkwater in tijd van nood en ellende. Men heeft dan ook den leider van die kerels op afschuwelijke wijze ge- '•dooü en gelyncht. Z010 kreeg men nog onderlinge ruzie toe. Men vormde een soort burgerwacht, -deelde roode stukjes goed uit, welke men cfragen moest en die rater in wit veranderd werden en deed aanvallen op de Korehnen, wier 'troep, naar men zegt, tt)0 tot ZOU man sterk was. U zult de rassenhaat begrijpen, als de menschen ,na zulk een gemeenschappe- lijken ramp nog niet tot elkaar komen. Maar bleef intusschen de altijd zooveel besproken Japansche Marine? De toestand werd steeds erger. Niemand bluschte. Nie mand aan'den wal stak zijn handen uit. Slechts enkele schepen op de reede voer den reddingswerk uit, En het vreemdst de Japansche schepen zelf deden niets, leken uitgestorven. We hadden door on ze reddingsbooten en motorboot reeds 800 menschen aan boord gehaald. Indrukwek kend was het om met de motorboot en 2 sloepen op sleeptouw, de donkere ha vengedeelten langs te varen. Soms gaf men een teeken met de lamp. We voe ren een riviertje op. Drie vier bruggen lagen gebroken of ingezakt in het water. Links de smeulende ruine van het Grand hotel, rechts vlak afgebrand; op 'de ge scheurde en weggezakte kaden honderden menschen elkaar verdringend om hulp. Er moest opgetreden worden. De menschen sprongen te water om in de booten te komen. Dikwijls moesten de meesten te ruggeduwd wofden om 'gevaar van zin ken van de al overbelaste booten te voor komen. En dit alles belicht door drie of vier zaklantaarns. Waren de stumperds eenmaal in de booten, dan had je geen last meer van hen. De meesten waren over vermoeid. Bij het aansteken van een pijp of sigaret schrokken de meesten bij het vuurschijnsel op. D'e brandende loodsen en .steigers gaven een angstig gezicht op het water. De haven was zoo goed als verlaten. Een derden dag ontploften („s morgens eenige groote oliereservoirs. Het stook- materiaal van de marine. De brand, die weer opnieuw begon, was ontzaglijk. De brandende olie kwam het riviertje af en verspreidde zich over het water. De vlam men zag men hoog in de lucht tegen de meer dan torenhooge rookwolken. De eene explotie volgde op de andere. Ge durende den middag trók de rook eeriïgs- ■zlns boven de stad op. 'Boven Tokio hin gen ook verbazende rookkolommen en a'es nacfits was er een hevigen vuurgloed 'te (zien. Orde en tucht bestond natuurlijk niet meer en de Japanneeze.h zelf bewaarden het grootste stilzwijgen over de ramp. Ze deden net. of er niets gebeurd was. De draadlooze pakte telegrammen aan voor Yokohama op handelsgebied, terwijl alles wat handel was uitgebrand was. De schade is enorm. Den vierden dag verschenen er eenige oorlogsschepen (Japansche), wel ke op de reede bleven liggen. Tegen den avond werd ik met een collega met de motorboot, waarvan de motor weigerde, tegen een dezer oorlogsbodems gedreven. De stroom was sterk en met Se drie Chi- neezen en wij aan de riemen konden we er niet tegen in. Wij hebben toen dadelijk van de gast vrijheid??? gebruik kunnen maken.^ Hon derden matrozen stonden ons aan te ga pen als waren we "haaien, doch niemand "kreeg het in zijn zwakke hersenen een touw toe te gooien. Met veel moeite kon den we dan ile valreep grijpen, Tloch wer den absoluut genegeerd. Het eenigste was den motor na te kijken, waaraan natuur lijk niets te vinden was. Daar het bootje erg te keer ging, weru ik nog bijna zeeziek ook. Het werd al avond en teen werden we weggejaagd, tenminste, men maakte gewoon "het touw los van de boot. Met alle inspanning kon den we ons nog vastklampen. Waren we eenmaal los, dan zaten we zoo op Yle brandende kust, misschien midden tus schen de Koreanen. Toen heb ik mijn schoe nen uitgetrokken, mijn kousen afgedaan, ik was enkel in eé'n ketelpakje geleed, en ben als een roover langs den scheeps wand geklommen over mij mennetten, over afweergeschut, over de reeling, doch nie mand stak een hand uit. Het grinnekge- zicht was vertrokken in een gezicht van verbazing, wat met- de kleine scheeve 00- gen gemakkelijk gaat. Maar niemand had de durf mij als blanke van dit schip te verwijdere.11. De Japansche matrozen stonden versteend langs de reeling. Ik stapte op bloote voeten, blootshoofds en vies beolied ketelpak naar het hoogste gezag, den kapitein. Tegen de officieren was toch niets te beginnen, die stonden als Stommen te staren. En elke minuut was hier kostbaar, want men maakte aanstal ten te vertrekken. Eindelijk kwam ik bij de kapiteinsverblijven. Gelukkig kwam er jtiist een matroos met een of anderen order bij den kapitein, zóo'Jat ik goed" kon zien welke eerbiedsmaatregelen ik te nemen had. De matroos was weg, dus deed ik het zelfde, schraapte mijn keel, deed een paar stappen vooruit en maakte saluut, toen straf m 'de houding. Maar och arme, f0 minuten stond ik zoo na 'herhaalde keel- senrapmgen en tot siöt verwijderde de kapitein zich langs me heen, mij absoluut negeerende, zonder wat te zeggen of me maar aan te kijken. Toen ben ik hem brutaal achteraan geloopen en heb hem in 't Engelsch gevraagd om hem te spre ken. Onwillig gaf ''hij hieraan op zijn Ja- pansch toe. Met veel moeite kon ik hem 'overtuige'n van onze benarde positie en- met nog meer moeite kreeg ik het gedaan dat een langszij liggend stoomsloepje ons terug bracht. Eenmaal weer in de boot terug roe ui en we weer naar het open water, waar de stoom.sfoep ons achterop kwrm. Wie dreven snel af. Door de vaart van de sloep, waaruit men ons een touw toegcoide, konden we dit niet houden en slipte het touw door onze handen in zee. Een hernieuwde poging hunnerzijds werd niet gedaan, ze keerden terug naar boord. We hadden het al bijna opgegeven, toen men gelukkig weer terug kwam, doch kal mer en met meer beleid. Spoedig daarna waren we weer op Hollandschen bodem terug. Het was inmiddels al laat in den avond geworden". Nog zij aan het schrijven het volgende ontleend; „Ihtusschen bleek de Japansche marine zeer room te zijn, ook het leger deed niet van zich hooren. Den vierden dag na de ramp kwam echter een Amerikaan- sche torpedojager aansnellen, liefst uit Manilla met manschappen, doctoren en '150 pleegzusters. Ze negeerden alles, wat in de haven lag, keken naar geen 'Japansch oorlogsschip om, salueerden niet eens en voeren full-speed naar binnen, Dadelijk voelde men, dat hier opgetreden werd. Te Koba, waar het schip lossen moest, zagen de opvarenden nog een vreemd soortige typhoon opzetten uit zee. Ze draai cie echter en ging een andere richting uit". Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Sint Annaland W. J. van Lokhorst te Bennekom. Geref. Kerken. Bedankt voor Silvolde door K. K. Troost te Naaldwijk. Chr. Ger. Kerk. Beroepen te Kampen J. Jansen te Lei den. Ook te Alkmaar zijn de 14 aftredende moderne gemachtigden in het kiescollege, dank zij het mee stemmen der vrouwen, door rechtzinnigen vervangen, doch daar is het kiescollege nog niet om. Inmiddels zijn, nadat de laatste paar jaar het Kies college van rechts naar links is omge gaan, twee van de vier rechtzinnige pre dikanten door moderne vervangen, terwijl in plaats van den derde al een moderne beroepen is geweest. Nog één is recht zinnig. Kloetinge. Bij de gisteren gehouden stemming voor leden van het Kiescollege werden gekozen in de vacature van wijlen M. A. de Jager, de heer J. Vreeke met 17 van de 64 uitgebrachte stemmen, en de heeren H. M. Bruijnzeel (aftr.) met 57 st-, A. Leendertse (aftr.) met 48 st. en de heer H. Oete (aftr.) met 53 st. De vrou wen, welke voor het eerst aan deze ver kiezing "deelnamen, hebben 13 stemmen uitgebracht.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1923 | | pagina 2