Predikbeurten. 1 3nderwjj: s. Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. Flnaneieële Berichten. Allerlei. Briefwisseling Hoop lorl (00| póp, l looi lesledingen, enz. liij ervan af. De begrooting wercl daarop, in stemming gebracht, met zes tegen 1 st. (Carels) aangenomen. De heer Carels ver klaarde tegen niemand iets persoonlijks te bedoelen, maar in den raad te zitten voor het algemeen belang. De heer Carels wilde den voorzitter nog een vraag stel len. De raad stemde toe. De vraag bedoel de, den voorzitter de verklaring "te ont lokken, nooit meer buiten de gemeente iets aan te koopen voor de gemeente. De voorzitter wenschte zich niet te binden, zeide toe deze aangelegenheid in de wet houdersvergadering ter sprake te zullen brengen, aangezien die daar thuisbehoort en te rekenen met de belangen der ge meente zonder te miskennen de gevoe lens van den Raad. De heer Carels diende een motie van afkeuring in. Niemand steunde deze motie. Daarop werd de ver gadering gesloten. (De vinnigheid van den heer Carels om voot verlaging van schoolgelden te plei ten, staat hoogstwaarschijnlijk met iets anders in verband. Inderdaad was tenge volge van een nieuwe heffingsverorde ning, ten vorigen jare door den raad vast gesteld als uitvloeisel van wijzigingen in de schoolwetgeving, de schoolgeldheffing iets hooger geworden dan voorheen. Voor heen, d. w. z. vóór 192.0, werd nagenoeg geen schoolgeld geheven. Thans een vierde van het totaal dat de gemeente aan kosten voor lager onderwijs op de begrooting heeft. Over het eerste kwartaal 1923, de verhoogde heffing, heeft blijk baar de heer Carels, toen nog hoofd der o. 1. school, voor verschillende geliefden zelf 'het schoolgeld betaald. Als hoofd der school was hem verzocht zich met de inning te belasten. Bij de aanbieding echter van de quitanties over het tweede kwartaal deelden meerdere aangeslagenen mede, voorheen geen quitantie te hebben ontvangen, en ook geen schoolgeld te heb ben betaald. (Arbeidersgezinnen.) Doch andere (niet-geliefde) arbeiders hebben omstreeks begin eerste kwartaal een adres bij den Raad ingediend om verlaging. Deze profiteerden dus niet van een beurs die voor hen betaalde. Merkwaardig, dat de overgang van het eerste kwartaal op het tweede juist omstreeks de verkiezings voorbereidingen voor den gemeenteraad viel en dat over het tweede ^kwartaal de jgroote weldoener zijn beurs gesloten houdt. Geen wonder, dat de Raad de door zichtige bedoelingen van een groot kind op ware wijze honoreerde.) SChoondijke. In de Dinsdag gehouden voltallige raadsvergadering werd dhr J. C. Quist, die 4 Sept. j.l. niet tegenwoordig was, als raadslid beëedigd. Het verzoek van Timmerman alhier tot subsidie bij de exploitatie van een ziekenauto voor West Zeeuwsch-Vlaanderen werd voor kennisge ving aangenomen. De verordening op de heffing van schoolgelden, van leges en ma'ktgelden en van de begrafenisrechten werden gewijzigd. Afwijzend werd beschikt op het verzoek van het hoofd der school A om vergoeding voor het geven van les in de Fransche taal buiten de gewone schooluren. De begrooting 1924 werd vast gesteld. Het bedrag van den hoofdelijken omslag is f 14.400 groot. dan wil ik voor Hem verschijnen met mijn manuscript in de hand. Aan deze woorden moest ik denken, toen het doodsbericht mij bereikte. Hü kwam Woensdagavond van D'rimme- len, het kleine dorp bij het bedriegelijk Hollandsch Diep. Die eentonige weg zal dien avond wel zeer somber geweest zijn. •'t Word donker, duister, storm en regen Met een lantaarn in de eene hand en een parapluie in de andere, worstelt de gezant des Heeren tegen storm en regen zn. Toen kwam de Heere. D© Heere was in den storm; in de duis ternis; in het onweer. Met dat onweer is ds Koopmans ten hemel gevaren Zijn Meester heeft hem ge vonden met den fakkel in de hand; wa- kend en werkzaam. En toen den volgenden morgen, als het nog donker was, het li chaam op den lagen weg werd gevonden, was de ziel reeds, met die van den puri tein uit Amerika, tot de geesten der vol maakt rechtvaardigen gegaan. Laat het ons ook maar nopen om wa kend en werkzaam te zijn. "En worde het ons ook gegeven om zonder verschrikking de toekomst van den Zoon des menschen tegen te kunnen gaan. Oud Geref. Kerk. Colijnsplaat, Donderdagavond 6.30 u., ds L. Francke van Amsterdam. Geref. Kerken. Beroepen te Wanswerd J. H. A. Bosch te Nijverdal. Te Batavia is in den ouderdom van 46 jaar overleden ds E. Kuylman. 5 Oct. 1902 werd hij predikant te Hoedekens- kerke en 5 Dec. 1908 volgde zijn be noeming tot Ned. O.-Ind. predikant. Ach tereenvolgens stond h ij te Pontianak, Djokjakarta, Pati en Batavia, waar hij in 1921 predikant werd. In 1915 bezocht ds Kuylman ons land met verlof. f D's Koopmans. Naar aanleiding van het overlijden van ds Koopmans schrijft ds Dotema in de „Driebergsche Kerkbode": Slechts eens had ik het genoegen, dien vriendelijken man te hoor en spreken. Het was op Pinkstermaandag van het jaar 1915 Met collega Oudkerk, onze Samuël, was ik dien morgen bij prachtig zomerweer Van Rotterdam naar Goes gereisd, om op de samenkomst der Zuid-Bevelandsche kerken in den boomgaard van den heer Pernan Kakebeeke een zendingswoord £e spreken. Het slotwoord werd gesproken door ds J. J. Koopmans uit Grijpskerke. Toen bleek, wat ik vroeger meermalen gehoord had, dat Koopmans een pakkende manier van dictie bezat. Hij sprak aangrijpend. Eenvoudig, zonder zelfgevoel of zelfbeha gen; niet alleen welmeenend maar ook wel sprekend. In zijn woord werd wel gewezen op de teekenen der tijden, welke deden denken han de wederkomst des Heeren. 't Was, of het einde der dagen dichter naar ons toe kwam. Het werd stil in den boomgaard. Zelfs de bladeren bewogen zich niet; en ook de menschen niet. Koopmans sprak en de schare luisterde. Wat hij' sprak? 'Onder meer 'het volgende: Jaren geleden werd het plotseling zeer donker, midden op den dag, in de Ame- rikaansche stad Washington. Onheilspel lend donker. Het juist vergaderend par lement kon niet meer spreken in de don kerheid. Gedacht werd, dat het einde .der ■wereld kwam en Gods gerichten werden Voltrokken. Het werd uitgesproken ook. Toen vroeg een gfijke puritein, die juist het woord voerde om een kaars, ten einde met de lectuur te kunnen voortgaan. Indien, zeide Hij, de Heere werkelijk komt, Bal Hij mij werkzaam en wakend vinden; Onderwijzersopleidin g.Naar aanleiding van de nieuwe bepalingen die gelden zullen bij de examens voor de akte van onderwijzer, brengt d'e heer B. J. Douwes aan den Minister van Onder wijs in „De Vacature" de volgende „Hulde aan Zijne Excellentie Minister De Visser, die'door den exameneisch, dat de can- didaten uit elk der drie moderne talen een stuk in 't Nederlandsch moeten over brengen, pen einde maakte aan den treu- rigen toestand, dat bij de opleiding 'tot Onderwijzer geen of zeer onvoldoende ta lenkennis werd aangebracht; „die door den exameneisch, dat de can- didaten een lied van 't blad moeten kun nen zingen, de eenige voorwaarde voor werkelijk zangonderwijs aan de opleidings scholen heeft geschapen, wat zegenrijke gevolgen voor onzen nationalen zang zal hebben; N „die door het vereenvoudigde program ma voor 't examen in de nuttige hand werken heel wat misère uit het leven van onze aanstaande Onderwijzeressen heeft weggenomen „die het dwaze practisch rekenen door het handelsrekenen heeft vervangen; „die aan de kweekscholen het eindexa men instelde; „die voor de hoofdakte de Opvoedkunde tot het voornaamste vak maakte, en de studie voor deze akte op een hooger plan' bracht." j Eenzwarestraf. Voor den kan tonrechter te Amsterdam, mr. Carsten, stond terecht een moeder wegens over treding van art. 22 van de Leerplichtwet. Zij had eenige maanden geleden haar dochtertje de school laten verzuimen, zonder dat daarvoor gegronde redenen waren. Ter terechtzitting bleek, dat de moeder reeds meermalen voor hetzelfde feit tot een boete veroordeeld werd. Mr Carsten zei„De wet laat niet toe, dat ik u nu weer tot een geldboete veroordeel. Ik moet u hechtenisstraf opleggën. Ik ver oordeel u tot een principale hechtenis van 3 dagen. De moeder, die met een dochtertje ver- schenen was, begon te huilen. Mr Car- sten: „Ik vind het opleggen van deze: straf iets, dal ik niet gaarne doe. Het eenige, wat u kunt doen, is gratie aan vragen". De moeder knikte, dat ze het doen zou. Geslaagd te 's-Gravenhage voor het voorloopig machinistenexamen de heer S. Berrevoets ie Tholen. Tot tijdelijk, onderwijzer aan de Herv. School te Lage Zwaluwe is be noemd dhr. J. Hofman te Goes. De Unie-collecte bracht op te Bigge- kerke f42,36i/2, 't Zand f 57,461/9 en Krabbendijke f 1-32,92. Ongelukken. De 15-jarige A. uit Sckagen, werd Zaterdagmiddag te Zijdewind bij een overweg door den trein gegrepen en zoodanig gewond, dat hij korten tijd daar na in het ziekenhuis overleed. Te Peins is de veehouder v. d. WL met zijn fiets in een sloot gereden en verdronken. Te Winschoten geraakte gisteren zekere J. K., bij het uitwijken met zijn fiets tusschen twee wagens. Zijn toestand is hoogst zorgelijk. Te Doesburg is een vierjarig kind over boord gevallen en verdronken. Al spelende j is te Amsterdam een 12-jarige jongen in j aanraking gekomen met een stroomvoerenden electrischen draad, waardoor hij onmiddellijk j werd gedood. Zaterdagmiddag probeerde in een Gymnastiekschool te Zwolle, terwijl J de onderwijzer zich even verwijderd had, een meisje een oefening aan de ringen. Zij liet de j handen los, viel, en bleef liggen. Hevig uit j een oor bloedend werd zij naar het zieken- j huis vervoerd. Haar toestand is zeer zorg wekkend. Bij Oldenzaal reed de wielrijder S. op een sterke helling tegen een oude vrouw aan. Beiden werden bewusteloos- gevonden. De man kreeg hersenschudding. Inbraak in een R.K. Kerk. In den nacht van Maandag op Dinsdag is te Roosendaal ingebroken in een R.-K. kerk. Een offerblok is opengebroken, terwijl blijk baar nog op drie andere offerblokken po gingen zijn aangewend om deze te forceeren, wat niet is mogen gelukken. Daarna heeft men blijkbaar een bezoek gebracht aan de sa cristie, en daar de electrische lichten ont stoken. Toen men aan een der deuren wroette om verder in den bijbouw, naast het klooster, door te dringen, werden de dieven verrast, door de stem van een eerw. broeder, die in een kamer daar naast 's nachts slaapt en nu meende gewekt te worden voor den vroegen dienst, „waarom hij riep: „dadelijk te zullen komen". Toen de broeder kwam, ontdekte hij dra wat er gebeurd was, doch de inbrekers hadden intusschen do plaat gepoetst. De noodlanding van een post vliegtuig. Omtrent het ongeval met het postvliegtuig van den dienst Amsterdam— Londen, welk vliegtuig op de Goodwin Sands landde en door den opkomenden vloed werd vernield, worden thans in de Engelsche bla den de volgende bijzonderheden' gegeven, ont leend aan het verhaal van een der passa giers, den heer Stichling. „Wij lieten de Fransche kust om ongeveer één uur achter ons en vlogen nu boven het Kanaal. Vlak boven Goodwin Sands kwamen wij in hevige windvlagen. Plotseling zag ik uit een der pijpen een stroom water wegioopen en ik begreep, dat die pijp gebarsten was. Zooals te denken was, stond de motor ineens stil. Smirnoff, do vlieger begon dadelijk in spiraalvlucht te dalen. Wij zagen Goodwin Sands beneden ons en toen wij op het zand landden kregen wij weliswaar een schok maar wij stonden op vasten grond. Natuurlijk stap ten wjj allen uit en nu begon Smirnoff lichtsignalen te geven. Wij 'zwaaiden met onze jassen om de aandacht der vele voor bijgaande schepen te trekken. Ik kan mij niet begrijpen, dat er zoovele booten voorbij voeren, die ons blijkbaar niet gezien hebben, terwijl wij ze toch zeer duidelijk konden onderscheiden. Het water kwam met den vloed hooger en hooger. Nog stonden wij op droog zand, maar, 't was maar een klein plekje. Toen kwam de boot van de „Primo" het stoomschip, dat ons opgemerkt had. En wij waren gered. Het eenige wat gered werd, waren drie kleine zakken met mail. De pak- ketpost en de gansche bagage der passagiers moest worden achtergelaten. Hooger steeg het water, omhoog tegen het vliegtuig, waarvan ten slotte te zien was, dat hel. geheel wrak geslagen werd door de golven. Buiten Dover werden de geredden door een stoombootje van de Primo overgenomen en naar de haven gebracht. Al hun papier-geld was door het zeewater vernield. Een vechtpartij. Maandagnacht, na afloop van een danspartij in een koffiehuis te Steenwijk, is op afschuwelijke wijze met het mes gevochten. Acht personen, afkomstig van nabijgelegen gehuchten en een viertal personen van Steenwijk, kregen ruzie. Hel mes werd getrokken en revolverschoten werden gelost. Deze laatsten troffen geen doel; doch met het mes werd de 28-jarige schippersknecht D. zeer ernstig op verschillende plaatsen van zijn lichaam gesneden. Hij ontving twee 'lange, diepe snjjwonden over het hoofd, drie steken in rug en zijde en een snede over de hand. De drie vermoedelijke daders werden nog den zelfden nacht gearresteerd, om daarna gevanke- i lijk naar Zwolle te worden overgebracht. Brutale inbraak. Te Zalt-Bommel is Zondagnacht ingebroken in een boeren hofstede, tevens café, genaamd „den Tol", aan den weg naar 's Hertogenbosch. De in brekers hebben na den waakhond bedwelmd te hebben, zich toegang verschaft tot de woning, en al het aanwezige geld (plm. 300) ontvreemd, benevens diverse goederen, als sigaren, enz. Met liet rijwiel van de be woners zijn zij weder vertrokken; dit werd op pen afstand langs den weg teruggevonden. !W| a a r s o h u w i n gDe Commissaris van Politie te Dordrecht waarschuwt tegen het aanknoopen van handelsrelaties met de per sonen M-artinuS Franciscus van Erp, geboren te Tilburg, 4 Juli 1882, Leendert Drinkwaard geboren te Giessendam, 11 Februari 1891 en Pieter Goulouze, geboren te Dordrecht, 2 I Februari 1884, respectievelijk wonende Riedijk 34 en 22 en Riedijkstraat 10 te Dordrecht, alvorens omtrent hen inlichtingen te hebben ingewonnen aan het .Commissariaat van Po litie aldaar. Genoemde personen handelen ook wel onder den gefingeerden naam Van Erp Co. Wieer een auto in een ravijn gestort. Uit Genève wordt gemeld, dat bij Sion in het kanton Valais (Zwitserland) een auto in een ravijn is gestort. Een 30-tal personen begaf zich, van de jaarmarkt te Sion komende, per transportauto naar hun respectieve woonplaats terug. Bij de berg- eugte van Lutte gekomen, dicht bij Euseigne, zakte de grond onder het gewicht van de auto weg en viel het vervoermiddel in het ravijn langs den weg. Tien van de 30 in zittenden zijn nog tijdig uit de auto kunnen springen, de overige 20 stortten met het voertuig naar beneden. Spoedig waren een vijftal auto's uit de omgeving gerequireerd en werd met de redding der slachtoffers een aanvang gemaakt. Men slaagde erin ze allen boven te brengen. Acht, passagiers zijn ernstig gewond en werden naar een hospitaal te Sion overgebracht. Voor twee van hen bestaat wéinig hoop op herstel. Vergiftiging? Te Woensdrecht is het lijk opgegraven van een meisje, dat eenige weken geleden onder zeer verdachte omstan digheden stierf. Men vermoedt vergiftiging. Autobus omgeslagen. De auto bus, die Balkbrug met Hardenberg verbindt, moest uitwijken en kwam daarbij1 zoo dicht aan den slootkant, dat de grond wegzakte, ten gevolge waarvan de auto, die vol passagiers was, omsloeg en in de sloot terecht kwam. De inzittenden, waarvan enkele in het ge-, zicht licht werden verwond, tengevolge van het indrukken der ruiten, werden spoedig op het droge gebracht. De Hadjememaar-parlij in den Kerkrader gemeenteraad. In den Kerkrader gemeenteraad heeft dezen zomer zijn intrede gedaan iemand, die met overgroota meerderheid van stemmen tot raadslid werd gekozen. Dit personage, zekere Alexander Haas een bekend straattype, ontvangt sedert jaren ondersteuning van het Burgerlijk Armbestuur en van verschillende particuliere liefdadigheids instellingen. Hij slaat bekend als tc lui om te werken, maakt voor arme en domme men schen wat requesten (waarin hij zich als specialiteit uitgeeft) en teert voor de rest op kosten van het algemeen. In de laatst ge houden raadsvergadering zijn de verschillende raadscommissies ingedeeld, en werd de Edel- achtb. heer Alexander Haas ingedeeld in de Commissie voor Volkshuisvesting. Het eigen aardige van het geval is, zegt het „Hdbld.", dat Sander Haas reeds verschillende maanden woont in een bouwvallig verklaarde wo ning. Dader gepakt. De dader van den moordaanslag op zijn oom te Groningen is te Wildervank ten huize van zijn schoonouders, aangehouden. Hoewel hij aanvankelijk hard nekkig ontkende en ook zijn familie daar verklaarde, dat lijj dien bewusten nacht niet was weg geweest, viel hij, in Groningen op nieuw verhoord, al spoedig door de mand. De f 900 is echter nog zoek. De recherche is met den aangehoudene naar Wildervank teruggekeerd, om een onderzoek in te stellen naar het vermiste geld. Inbraak of insluiping1? Te Utrecht wonen een broer en een zuster te zamen; men bad op den zolder in een koffer een geldtrommel staan, waarin voor ongeveer f 2000 was geborgen. Zondag waren broer en zuster uitgegaan. Toen ze des avonds thuiskwamen, vonden ze de straatdeur open staan en op zolder den koffer geopend. Het geldtrommeltje bleek eveneens opengemaakt te zijn en het geld 'goeddeels verdwenen. Die dief heeft echter de vriendelijkheid gehad 15 banbiljetteu van f40 in het geldtrommeltje achter te laten; een beminnelijke dief dus, die van plm. f 2000 nog f 600 achterlaat om de menschen niet heelemaal troosteloos te stemmen. De moordaanslag in den Duitse hen trein. Uit een brief van mevrouw Ruben, die nog steecis met haar dochtertje in het ziekenhuis te Schuttorf vertoeft, verneemt de „Tel.", dat haar genezing langzaam vordert, Men is van meening, dat zij niet eerder dan tegen het eind van het jaar geheel hersteld naar Amsterdam zal kunnen terugkeeren. D© eerste drie weken na den aanval had zij met zware wondkoortsen wegens infectie te kampen. Tengevolge van de bijlslagen op haar hoofd waren stukjes van haar hoed 'in haar hoofd gedrongen. Ha:ar dochtertje maakt het zóó goed, dat het alweer in den tuin speelt. Gisteren zou. er opnieuw een gerechtelijk verhoor plaats hebben. HAMBURG. V. D. Gisteravond zijn hier zes torpedobooten aangekomen, 'die on middellijk troepen aan land zetten ter assistentie van de politie en rijksweer. 's Avonds 8 uur braken nieuwe onlusten in de stad uit. De verscherpte staat van be leg is afgekondigd. Gisteren telde de schupa 5 dooiden en '25 gewonden, de communisten hadden 15 dooiden en meer dan 100 gewonden. Aan de Schupo zijn handgranaten, enz. uitgereikt. Ook van nacht k'ijn de communistische putsch-po gingen voortgezet. Er hadden barricade' gevechten plaats. Van daken en uit ven sters werd op de politie gevuurd. Te 12 uur beheerschte de politie den toestand. De torpedebooten bewaken de levensmid delen-depots. De autoriteiten vreezen een hongeroproer en overwegen nog scherpere maatregelen. Enkele communisten-leiders zijn gearresteerd, de andere zijn ontvlucht. AKEN. V.Di. De toestand in de stad Was hedenmorgen be'. rekkelijk rustig. Het post en telegraafverkeer is hervat. Die sepa ratisten houden het gebouw van den regeeringspiresident no-g bezet. Gisteren zijin 10 personen gedood. Het aantal ge wonden is zeer groot. KEULEN. V.D. Duisburg en een aantal kleinere plaatsen zijn door separatisten bezet. In vele plaatsen vreest men onlus ten, terwijl in vele steden de algemeene stalking zal worden afgekondigd. VLISSINGEN. In zake de kwestie of .de heer A. Staverman kan gehandhaafd wor den als raadslid, nu hij door den raad benoemd is t-jt chirurg van het gasthuis, over welke kWestie de raad Vrijdag zal hebben te beslissen, heeft de heer S. thans nog ee nrapp'ort overgelegd van zij,n rechtskundig adviseur, mr. J. Adriaanse te Middelburg. Deze rechtskundige blijft van meening, dat het raadslidmaatschap in casu vereenigbaar blijft met de functie van chirurg, o.a. omdat de subsidie aan het gasthuis, waaruit ook het honorarium van den chirurg wordt betaald, voorkomt onder hoofdstuk 8 der gemeentebegroo- ting, armwezen en wel onder afdeeling 2, armverzorging. Burg. en Wteth. stellen den raad' voor het crediet voor werkverschaffing met f15.000 te verhoogen. De werkstaking van metselaars en opperlieden bij don bouw van de Rijks Hoogere Burgerschool te Vlissingen duur de ook heden voort. De oorzaak is het niet naleven van overeengekomen ar beidsvoorwaarden. CADZAND. In de Dinsdag gehouden vol tallige raadsvergadering werd ten aan zien van het verzoek van J. P. Timmer man te Schoondijke om subsidie voor de exploitatie van een ziekenauto beslo ten te wachten met een beslissing 'te nemen tot een volgende vergadering. In verband met de Pensioenwet 1922 werd een nieuwe verhaalverordening toegepast; er zal 2 en 3 procent verhaald worden, benevens een'1 vierde deel op het bedrag voor inkoop. Tot ambtenaar van den bur gerlijken stand werd benoemd de heer J. Becu, wethouder. De subsidie van f 60, die jaarlijks gegeven werd ten behoeve der ambachtsschool voor Oostburg e. o., werd ingetrokken. De gemeentebegrooting werd vastgesteld met een som van f31.994,54 in ontvang en uitgaaf en f 945,37 voor onvoorziene uitgaven. De post gemeentelijke inkomstenbelasting is geraamd op f 11.000. Ten aanzien der electriciteitsvoorziening van de gemeente werd besloten, nadere onderhandelingen met de P. E.Z. E. M. te voeren. Wisselkoersen. Amsterdam, 24 October. 1.45 uur. Berlijn 2Vacent per miljard. Brussel 12.821/212.924/2. Parijs 14.921/215. Londen 11.561/811.565/8- Dollar 2.57--2.57V2. W,eenen 0.36!/s0.3Gi/i. Eénvlieglinhetbier. Kellners iieelen elkaar wél eens ervaringen mede, welke verschillend zjjn naar gelang van den landaard van den bezoeker, die een fout in de bediening' ontdekt. Allen hadden wel eens het ongeluk van een vlieg in een glas bier, en z,oo kwam men uit verschil lende mededeelingen van kellners uit hun ervaring het volgende te weten. Het eer ste geval betreft een Franschman, het tweede een Engelschman, het derde een Spanjaard, het vierde een Hollander, het vijfde een Duitscher, het zesde een Rus en het zevende een Chinees. Ie. De kellner serveerde het bier. Mons. "Miaud greep er begeerig naar, maar zette het glas ever snel weer neer. Hij; stond op en liep den kellner snel na. Mon vieux 1 sprak hij, ik begrijp heel goed, da.t in deze drukte en met het warme weer een dergelijk ongelukje kan plaats hebben, maar ik zou toch graag zien, dat je mij een ander glas gaf. D© kellner glimlachte en verwisselde het glas voor een ander. 2e. Mr Josua Bickham bestelde een glas bier. De kellner bracht het hem. Mr Rick- ham wilde het aan zijn mond zetten, maar zag, dat er een vlieg in dreef. Hang it! zei hij, stond op en liep weg. Dat dorst men nu een Engelschman voor zetten 3e. Don Jaime Gonziales verzocht den kellner hem eenglas bier te brengen. De kellner boog diep en deed 'het. Don Jaime vatte het glas aan, maai- zag, dat er een vlieg in spartelde. Een trekje van misnoe gen speelde om zijn mond. Hij wierp een zilverstuk op tafel en verliet het café. Nooit zag men hem daar weder. 4e. Hendrik Zevelaar bezocht een café en riep om bier. Het bier kwam, maar er dreef een vlieg in. Hendrik mopperde geducht, Idr-onk het niet op en schreef een ingezonden stuk in de krant: „Dure prijzen en slechte consumptie". 5e. Herr Bauerbach smachtte naar bjer. Het werd hem snel gebracht en er zwom een vlieg in. Herr Bauerbach keek gram storig, vischte den drenkeling er uit en dronk het op. Daarna liet hij; zijn glas weer vullen. 1 v 6e. Stephan Iwanowitsch Pitosc'ha be stelde bier. In het hier was een vlieg' ge vallen. Stephan zette het glas aan de lippen en verzwolg vlieg en bier. 7e. Li-Sin-Hwang verzocht glimlachtend en zoetelijk hm een glaasje bier. De kell ner bracht hem het gevraagde en 'Li-Sm- Hwang bespeurde, dat er een vlieg in lag. Hij begon te grijnzen en te grinneken. Handig vischte hij de vlieg op en at hem op. Daarna dronk hij het bier. Preekbeurten worden voortaan niet an ders "dan Vrijdag en Zaterdag geplaatst. GOES. Bij de op Dinsdag alhier ten over staan van notaris Neervoort voor den heer J. Ermerins q.q., gehouden openbare verkoo- ping van. div. perc. bepl. dijk, zeedpk, schor weiland, uitweg, zijkantweg en watergang in de gemeenten Baarland, Oudelande en Hoe dekenskerke, werden in eigendom toegewezen. Perceel 1. Ongeveer 2.52.19 H.A. dijk en zijkantweg te Hoedekenskerke en Baarland, aan J. L. Overbeeke Sr te Baarland vooi f 900 per H.A. js voor den koop f 2269.71. Boomprijs f 4200. Perc. 2. 1.12.80 H.A. dijk en zijkantweg te Baarland aan J. A. Trimpo Burger te Kloetinge, voor f 60 per H.A. ia f67.68. Boomprijs f1500. Perc. 3. 2.17.40 H.A. dijk alsvoren, aan P. Oele te Goes .qq.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1923 | | pagina 3