Laatste Berichten. Rechtszaken. marktberichten. Adrertentiën. Telegrammen. Allerlei. 1 Briefwisseling IBüopM oopiip, 1 aniie stedi ogen, enz. op BooMap den 25 Helote 1923, openbaar fe verkoopen, I. Een Winkelhuis en Erf, II. Een Pakhuis en Erf, III. Een Huis en Erf, IV. Een Huis en Erf, V. Een Huis en Erf, op vermoeden, dat het wapens smokkelde, wat naderhand bleek .onjuist te zijn vrijgelaten. Zooals men zich zal herinne ren, werden enkele leden ddr bemanning van dit schip gearresteerd op het oogen- blik, dat zij te Zeebrugge alcohol ver kochten, welke zij pp de „Zeehond" had den gestolen. Deze personen zijn dezer dagen nit de gevangenis ontsnapt. Uit Holland is een nieuwe bemanning gearri veerd, om het schip naar Holland terug te brengen. Moordaanslag. Gister heeft ten huize van B. te Groningen een moordaan slag plaats gehad. B. werd om 3 uur ver schrikt wakker, doordat hij plots werd vastgegrepen en zijn keel werd dichtge knepen, waardoor hij bijna stikte. B. wist zich los te rukken, waarop de dader vlucht te. Op het hulpgeschreeuw schoten twee huisgenooten toe. Er ontstond een wor steling ,maar de dader wist te ontkomen. Uit een kast is f 900 ontvreemd. De da der is onbekend. De politie stelt een on derzoek in. B. werd licht aan zijn hals gewond. Nader verneemt de Tel., dat de recher che er in geslaagd is den dader te vinden en aan te houden. De bestolene, de 45- jarige ongehuwde heer B., had eenige jaren geleden uit medelijden zijn zuster, die weduwe was geworden, met drie kin deren bij zich in huis genomen. De oud ste dezer kinderen, de 93-jarige V., is veertien dagen geleden weggegaan om in Limburg werk in een der piijnen te zoe ken. Hij is daar inderdaad geweest, doch hij is kort geleden als werklooze terugge komen, hetgeen hem inmiddels niet ver hinderde dezer dagen in Wildervank te gaan trouwen. Zondag is hij 's nachts in de woning te Groningen teruggekomen. Met een valschen sleutel opende hij de deur en aangezien hij de situatie van het huis goed kende, wist hij gemakke lijk door te dringen tot de plaats, waar zijn oom het geld placht te bewaren. Na het plegen van den diefstal heeft hij toen getracht zijn oom te wurgen. Op diens hulpgeschreeuw zijn, gelijk gemeld, de .an dere neven toegesneld. Dezen wilden aan vankelijk lnm broer niet verraden. Autobus verbrand. Zaterdag avond is tusschen Baarn en Soest een ■Ford-autobus in brand gevlogen. De auto bus werd gebruikt voor den dienst Baarn- Laren-Hilversum. Daar zij1 de laatste dagen defect was, werd Zaterdag', na afloop van den dienst, een ..proefrit gemaakt en de chauffeur reed in de richting van Soest. Op een gegeven oogenblik vloog de auto in brand. De chauffeur en de directeur de beide inzittenden, wisten zich te redden. De auto werd later door enkele mannen in de sloot gereden. Zij verbrandde bijna geheel. De autobus was verzekerd. Een onjuist bericht? De heer C. J. Verschuur, directeur van de Haag- sche automobielen-onderneming, deelt naar aanleiding van het door ons geplaatste bericht „Provocatie" aan het „Vad." mee dat dit geheel onjuist is. Ook de politie deelt mede, dat haar niets van de zaak bekend is. Vlieg to chit ParijsRotter- da m. 'tWias triestig herfstweer. Parijs was nog niet licht geweest. Maar, 'tplan was nu eenmaal opgemaakt om met de vliegmachine naar Botterdam' te varen. En een rechtgeaard Hollander houdt nu eenmaal aan zijn plannen vast. We zouden •om twaalf uur vertrekken, maar jawel, dat was buiten den waard gerekend, in dit geval regen en wind. Do aviateur deelde mij mee ,dat het weer te ongunstig wa.s om te vertrekken. Maar waarschijnlijk zou de Hollandsche dienst om twee uur wel doorgaan. En zo» gebeurde het ook. Om half een kwam de beroemde Fokker met een statigen zwaai op het vliegveld aan. De Franschen en Engelschen vlogen dien ®ag niet, maar de Hollander weigert haast nooit. Er waren vijf passagiers: drie voor Brussel en twee voor Holland. En daar mee was de kajuit precies vol. De kajuit is geheel afgesloten en men heeft door de ruiten prachtig de gelegenheid om de ge- heéle „onderomgeving" te bezien. Zooals Bezegd, het woei nogal en dat was ook in de kajuit goed te bemerken. Wlie lal •eens last van zeeziekte heeft gehad kan fcoo gemakkelijk begrijpen, welke even wichtstoestanden men met 'n vliegmachine doormaakt. Maar ook dat went spoedig en weet men, tot welke buitelingen de ma chine hoogstens in staat is. Tusschen dit minimum en maximum van beweging door- schommelende hadden we, wanneer het niet regende, prachtige uitzichten. De lucht was dan zeer klaar en we konden alles met igroote duidelijkheid onderschei den. De steden en heuvels van Noord- Frankrijk lagen als mozaik onder ons en na twee uur varens bereikten we Brussel. 'tWias nu twijfelachtig geworden of we Wei door konden varen. We gébruikten in der haast een warme Kop koffie en werden aangemaand, maar spoedig in te stappen, om voor het donker althans Bot terdam nog te kunnen bereiken. Eventjes klaarde het weer wat op en het uitzicht boven Antwerpen en omgeving was mooi. Nu werd het weer zoo guur, dat we zeer laag moesten vliegen. W;e konden de men- schen ojp de wegen zeer goed onderschei den en als we weer over de hoornen moes ten, klommen we weer even. Die koeien in de weiden stonden ons belangstellend na te gapen en de paarden renden onder ons uit. Kleine struiken op den grond zagen we nog zeer duidelijk door den wind be wegen. Langs kerktorens vlogen we zoo dichtbij, dat we konden zien, hoe laat het was In de verte zagen we Dordrecht en eer we 't nog vermoedden, waren we op de Waalhaven aangeland. Ik maakte den avia teur mijn compliment over zijn energie, want men heeft vooral na zoo'n betrekke lijk onstuimigen tocht wel respect voor vliegeniers. Zoo'n tocht heeft vele mooie momenten: het wisselen van het landschap, het inhalen van treinen, het zweven boven een huizenzee, het neerzien op spoorlijhen, rivieren en kanalen, het klimmen om een heuvel, enz., het geeft, wanneer men zoo'n tocht, voor het eerst doet, steeds nieuwe sensatie. („Rotterdammer") Nogi niet geschorst. De ge meenteraad van Bergen op Zoom behandel 4e gisteren het voorstel van een der raads leden om het ra'adslid Scheffelaar als zoo danig te schorsen, om'dat hij aannemer is van den bouw van een complex woningen van de „St Jozef-vereeniging", welke wel iswaar de woningen bouwen laat; doch de burgemeester heeft de inschrijvingsbil- jetten geopend en de R,aad heeft den heer Scheffelafar den bouw gegund, zoodat deze volgens a.rtt. 24 en 25 geen lid van "den Baad mag blijven. De Raad besloot echter met 8 tegen 7 stemmen eerst het advies van R. en Wi. in te winnen. Kindermoord. Te Lommei (Bel gië) is voor een 'huisdeur een pak gevon den, dat na opening het lijkje bleek te be vatten van een kind, ongeveer 2 weken oud. Als verdachten zijn een man en een vrouw van Nederlandsche nationaliteit aan gehouden. Zij' werden aan het station ge arresteerd, juist toen zij den trein naar Luik wilden nemen. Pokken-epidemie. Uit Badang werd 'gemeld, dat te Manindjau ruim veer tig inlanders begraven werden, die ge durende de maand September aan de pok ken overleden. Die ziekte heeft zich tot Padang uitgebreid. Zoover bekend is, de den zich hier reeds zes gevallen voor van pokken. Alle firma's hadden hun per soneel doen inenten. Ook te Bengkalis (Sum. Oostk.) heerschte in de kampongs Pelajar, Anak-Tanah en T'elok Demba epi demische. pokken, waardoor een 'besmet verklaring noodzakelijk werd. Een volksgericht. Te Geer- truidenberg was een zekere G., bijgenaamd Landru, met de vrouw van een anderen bewoner er vandoor gegaan naar St. Oe- denrode. Daar moest men echter niets van den man hebben, die weer naar Geer- truidenberg vertrok. D'e bewoners ontvin gen Landru echter met "ketelmuziek en zijn woning werd gekogeld met steenen. Geen ruit bleef heel, en toen daar niets meer te vernielen was, werden gordijnen en bloempotten afgeworpen. De bewoner zocht langs een achterdeur de vjucht en eerst nadat een versterkte politiemacht was aangerukt om het woedende volk in toom te houden, kwam aan de vernielzucht een einde, 's Nachts vertrok Landru weer met de vrouw, om een nieuw heenkomen te zoeken. Schandelijke bia ldadigheid. Vrijdagavond werd te Roosendaal, uit lou ter baldadigheid, in een voorbijrijdende auto een flesch geworpen, met 't gevolg, dat de heer, die de auto bestuurde, aan een oog gewond werd. Deze heer bleek later te zijn de burgemeester van Brou wershaven, de heer N. A. Berkhout. Doordat zijn oog gewond werd, moest hij het stuur los laten en de wagen zwaaide vervaarlijk over den weg. Een juist passeerende chauffeur sprong op de auto over en bracht haar tot stilstaan. Men vreest, dat de verwonde burgemeester zijn oog zal moeten missen. Een beestmensch. In het be lang der veiligheid van zijn vrouw en zeven jeugdige kinderen hebben de mare- chaussées uit Helmond A. de W'. uit Ba- kel in verzekerde bewaring genomen. Dit heerschap dreigde niet meer oï minder dan zijn vrouw en 'kinderen om het leven te brengen, wat dezen noodzaakte het huis te verlaten en hulp te zoeken. De dronken woesteling 'bedreigde hen meermalen en was in zijn verregaandën staat van dron kenschap een beestmensch. De vrouw en haar zeven kinderen hebben nu 'de woning weder betrokken. Onder collega's. Omtrent de mishandeling te Lemmer wordt nog ge meld, dat de mishandelde veehandelaar Die 'Boer met'twee collega's uit Sneek per autobus was aangekomen. Onderweg kre gen de handelaars, die onder den invloed van sterken drank waren, ruzie. Toen de auto wegens bandenpech moest sloppen, en den inzittenden verzocht werd even uit te stappen, weigerde D'e B. aan dit ver zoek te voldoen. Door de anderen werd hij daarop uit de auto giesleurd, getrapt en tenslotte in het water geworpen. Later vond men De B. bewusteloos langs den weg liggen. Per auto werd hij naar zijn woning, gebracht. DEN HAAG. V. D. Tweede Kamer. Aan de orde is de voortzetting van de Vlootwet-behandeling.* Dhr Nolens (R.K.) bntkent, dat hij, door mede te werken aan uitstel van behandeling het ontwerp op 'de lange baan wilde schuiven. Bij' de ver kiezingen was het niet noodzakelijk over het ontwerp te spreken. PARIJS. V. D. Heden zal waarschijn lijk door Duitschland een nota worden ge zonden aan de Commissie van Herstel, [vragende vermindering van betaling. KEULEN. V. D. De leiders van de repu- blikeinsche beweging in het Rijnland zijn voornemens de te Aken begonnen ,actie over de door de Fransche en Belgische troepen bezette gebieden uit tè breiden. In de Britsche zone zal evenwel geen proclamatie van de republiek plaats heb ben, waardoor Keulen een vrijstad zal worden in de Rijnlandsehe republiek. Aan de geallieerde commissie voor het Rijn land hebben zij mededeeling gedaan van de vorming van de Rijnlandsehe republiek, onafhankelijk van het Duitsche Rijksver hand. Zij hebben aangeboden liet Rijn land een aandeel te doen betalen in de schadevergoeding. AKEN. V. D. Gisteravond is het tot ernstige botsingen tusschen de Schupo (politie) en de separatisten gekomen. De Schupo had in geheime zitting besloten zich tegen de republikeinsche beweging te verklaren en wilde daarom de Rijn landsehe vlaggen van de openbare ge bouwen neerhalen. Hiertegen verzetten zich de separatisten. Een schietpartij ont stond, waarbij dooden vielen. De Belgen herstelden de orde en arresteerden drie Schupo's. DUSSELDORF. V. D. In verscheidene plaatsen is de Rijnlandrepubliek geprocla meerd, o. a. te Ürefeld, Montjoin en Er- kelens. Te Trier zijn die pogingen tot nu toe mislukt. Men vreest voor ernstig© onlusten in sommige plaatsen. KERKRADE. V. D. Naar ons gebleken is, zijn de botsingen te Aken niet het ge volg van het optreden der Schupo. Het publiek zelf kwam in verzet tegen de se paratisten en wilde de vlaggen neerhalen. Negen personen werden gewond, waarvan 6 ernstig. YVEENEN. V. D. De einduitslag der ver kiezingen in Oostenrijk voor de Nationale Vergadering is, dat gekozen zijn: 81 Chris telijk socialen, 66 sociaal-democraten, 12 groot-Duitschers en 6 Landhündler. Een regeeringsmeerderheid voor dr Seipel is verzekerd. VLISSINGEN. Burg. en Weth. stellen den raad voor geen gehopr te geven aan den wenk van den minister om het bedrag van het inkomen, waarbij vrijstelling van schoolgeld Wordt toege staan, f950, te verlagen. Van de werf der Kon. Mij!. de Schelde te Vlissingen wordt Zaterdag a.s. te water gelaten het s.s. „Slamat"' in aanbouw voor den Rotterdamschen Lloyd. - Naar het huis van bewaring te Middelburg is overgebracht een uit As- senede afkomstige Belg, die te Vlissin gen was aangehouden wegens ernstig' zedenmisdrijf tegenover zijn 15-j'arige dochter. De man is gedetineerd in af wachting van zijn uitlevering. Hoe „Post-échec 't v 0 o- r t a ia n h e e t e n zal. en om te gieren dienst". Wegens tekort a,an plaatsruimte moet het Raaidsverslag van poortvliet overstaan. Uitslag aanbesteding, gehouden door de Gem. B. op Zoom. Bestek no. 126. Jos. Havermans, Bergen op Zoom f6415; Th. J. van Dioorh, Kra,b- bendijke f6486; A. F. de B.ie, Ber gen op Zoom f6750; P|. J. Weijts, idem f 6794L. F. Groosman, Mid delburg f6960; M. J. Scheffelaar, B. op Zoom f 6985, Anth. Soffers, Hoo- gerlieide f6998, C. D. Borrie, Bergen op Zoom f7160. Bestek no. 127. P. J. Weijts, Ber gen op Zoom f3883; A. Kraaiieveld, Sliedrecht f3888; C. C. v. d. Velde, Bergen op Zóom f4620; L. van Bo ven, Ellewoutsdijk f4672; Ant. Sof fers, H'oogeijheide f5116. (De Zoom) Kantongerecht te Middelburg. Door het Kantongerecht te Middel burg zijn veroordeeld wegens:"? overtr. binnenaanvaringsreglement: P. V. te Hoek tot f15 b. s. 10 d. h-; overtr. jachtwet: M. M. te Serooskerke tot f 15 b. s. 15 d. h.; op straat een vuur aanleggen: W. V. te Westkapelle tot flO b. s. 2 w. t.; strooperij: J. J. te Aagtekerke tot flO b. s. 2 w.t overtr. motor- en rijwiel- reglement: S. J. te Koudekerke, tot flO b. s. 10 d. h.; J. K. te Koudekerke, tot f5 b. s. 5 d. h.; fietsen zonder bel: Wi. G. A. F. te Middelburg, tot f2 b. s. 2 d. h.; fietsen zonder licht: C. W'. te St Laurens, S. C. F. te Serooskerke, ieder tot f 5 b. s. 5 d. h.P. C. M. te Rotter dam, tot f 5 b. s. 1 w. t.; B. M. te Rot terdam, tot teruggave aan ouders; straat schenderij1: 0. T., A. d. V., beiden te Grijps kerke, ieder tot f 10 b. s. 2 w. 't; J. K. J. P., beiden te Nieuwland, ieder tot 2 ml f3 b. s. 3 d. h. voor elke boete voor no 1 en 2 ml 1 w. 't, voor no "2; L.A.B. te Nieuwland tot f3 b. s. 3 d. h.; overtr. motor- en rijwielreglement: G. G„ Mid delburg, tot fl b. s. 1 d. h.; overtr. ij'kwet: Wi. de V., C. V., beiden te Dom burg, ieder tot 2 ml f2 b. s. 2 ml 2 d. h.; S. d. P. te Domburg, toit 2 ml f0,50 jb. s. 2 ml 1 d. h.; met verbeurdverklaring van de maten en gewichten: overtr. art. 431 Swb.: H. M., C. S., P. M„ allen te Arnemuiden, allen tot f 3 b. s. 3 "3.. h.; Ioopen over weiland: M. R., M. A. vVE., H. B. A. v. H„ M. W., huisvrouw Van A. B. A. v. H„ J. F. v. H„ P. R., M. R., allen te Vlissingen, allen tot f3 b. s. 1 w. t. voor na 5 en 3 d. h. voor de ove rigen; overtr. art. 427b Swb.: J. J. Kou dekerke, tot f 3 b. s. 3 d. h.de wegen in verboden richting berijdenA. L. R., te Middelburg, tot f2 b. s. 2 d. h.; overtr. trekbondenwet; P. S., te St Laurens, tot 2 mf f3' b. s. 2 mf 3 d. h.; dranfien- schap: B. v. d. K. te Arnemuiden, tot jT5 b. s. 1' w. t.; vervallen verklaard is het gedaan verzet door C. T. te Zierik- zee, tegen het vers'tekvonnis van 4 April 1923, waarbij hij wegens overtr. van art. 437 Swb. is veroordeeld tot f15 b. s. 15 d. h. Rechtbank te Middelburg. Ter terechtzitting y&n 9 Novem ber a,.s. te Middelburg, wordt o.m. be handeld de strafzaak tegen C. I. L. L., oud 26 jaar, arbeider, wonende te Nieuwerkerk, thans gedetineerd in het huis van bewaring. Hem wordt ten laste gelegd, dat hij le. 3 of 4 Januari 1923 te birjansland heeft weggeno men een rijwiel, toebehoorende nan Pieter van Blois; 2e. 3 of 4 Juni 1923 te Oapelle gemeente Nieuwerkerk id. een rijwiel toebehoorende aan A. van Wekken; 3e. opzettelijk te Capelle a.. op 18 Mei 1923 een door diefs-Lal al thans door misdrijf verkregen rijwiel uit winstbejag heeft verborgen in de schuur van Cornells Lodewijk en uit winstbejag aan Cornelis Bodewijk heeft verkocht voor ongeveer f 18b. idem, idem, voor ongeveer f20; c. idem, idem voor ongeveer f20; 4e. op' 3 Juni ol 1 Juli 1923 te Ouwerkeik! heeft weggenomen een rijwiel toebe hoorende aan van de Stolp, terwijl tijdens het plegen van vorenomscihrè- v'en misdrijven nog geen vijf jaar wa ren verloopen sedert beklaagde een wegens poging tot diefstal gepleegd bij herhaling uitgesproken gevangenis straf van 4 maanden geheel had on dergaan. In deze zaak z,ijn 18 getui gen gedagvaard. Alsnog de strafzaak tegen P. Hj., 27 j, arbeider te Nieuwerkerk, thans gedetineerd in het huis van bewaring. Hem wordt ten laste gelegd, dat hij le. op 3 of 4 Januari 1923 te Sir- jansland heeft; weggenomen een rij wiel, toebehoorende aan Pieter Mol; 2e. op 17 of 18 Mei '1923 te Ooster- Land, idem een rijwiel, toebehoorende aan M. Stouten; 3e. op 30 of 31 Mei 1923 te Dreischor idem een rijwiel, toebehoorende aan J. Filius; 4e. op 2 of 3 Juni 1923 te Kerkwerve idem een rijwiel, toebehoorende aan C. Bij de V'aate; 5e. opzettelijk te Capelle, ge meente Nieuwerkerk op of omstreeks 18 Mei 1923 een door diefstal althans door misdrijf verkregen rijwiel uit winstbejag heeft verborgen in de schuur van Cornelis Lod'ewijk en uit winstbejag aan Cornelis 'Lodewijk heeft verkocht voor ongeveer 18 gul den 6e. idem, idem voor ongeveer f20; 7e. idem, idem voor f20; 8e. dat hij in den nacht van 30 Juni 1923 te Ouwerkerk een vian Hendrik Adri- aan van de Stolpe toebehoorend hee- renrijwiel voorzien van een zadel, merk „Burgers E. N. R." met nieu wen voorband merk „Michelin" een voorwiel en rijwielzadel, toebehooren de als voornoemd heeft weggenomen en medegenomen met het oogmerk, zich dal wederrechtelijk toe te eige nen, althans dat de beklaagde op* of omstreeks dien tijd te Nieuwerkerk althans op Schouwen en Duiveland opzettelijk van Cornelis Iman Lode wijk een zadel van een rijwiel alsmede een nieuwen buitenband merk „Mi chelin" en een voorwiel, welke voor werpen alle door diefstal althans door misdrijf waren verkregen, heeft ge kocht voor f 3.50 althans voor ge- ringen prijs, althans als geschenk heeft aangenomen; althans, dat de beklaagde op tijd en plaats voornoemd vorenvermelde goederen voor voornoemden prijs van Cornelis Iman Lodewijk heeft gekocht, althans als geschenk heeft aangeno men, terwijl het aan zijn schuld' te wijten was, dat. die handeling door misdrijf verkregen voorwerpen betrof daar hij die voorwerpen kocht of ten geschenke aannam niettegenstaande (Cornelis Iman Laurens Lodewijk hem tijdens die onderhandelingen zeide, toen beklaagde hem vroeg hoe hij aan die voorwerpen kwam, dat hij in fietsen ging doen, het een beetje stil moest houden, en niet moest zeg gen, dial hij alles van hem gekocht had, 'doch dat hij al die voorwerpen maar wat moest 'verstoppen. In deze zaak zijn 17 getuigen gedagvaard. Wisselkoersen. Amsterdam, 23 Oct., 1.45 uur. Berlijn 33.5 cent per milliard. Brussel 12.57y2—12.67V2. Parijs 14.77Y214.87V2. Londen 11.56i/2—11.57. Diollar 2.581/2—2.59. j Weenen 0.36O.361/2. GOES, 23 Oct. Graanmarkt. Nieuwe tarwe £11— f 11.75, wintergerst per 100 kg. 19 f9.50, haver idem, kroonenvten f 17 f22.50, Maanzaad f40-f44. Aanvoer gering, handel kalm. Eieren pier 100 st. 12 gld., midden- prijs per 25 st. f3, winkelprijs 14 ct., boter per K-G- f2f 2.10; middenpr. p, pond f 1.05, wirikelpr. 1.15. Aanvoer: fabrieksboter 54 p., verkocht a f 1.20, boter 150 p., eieren 500 st., poel eieren 8 ct., afwijkende boter 20 pond, verkocht a 75 ct., eendeieren 9 ct. 5 V.P.N. Aanvoer 3400 eieren. Prijs f 12.20 per 100 st. VLISSINGEN. 22 Oct. Op de heden gehouden veiling werden de volgende prij zen besteed: Bramen 3031, blauwe druiven 63 72, Groninger kroon 1214, grauw- zoet 1415, Armgaard 13, goudreinet 1213, Bismark 19, tuinzoet 18, wijn- apipel 4. zoete ribben 16, zure bellefleur 78. peperappel 68, perzikapipel 6, Landsberger reinet 12, zoete bellefleur 7, Gieser Wildeman 6, meloenpeer 36, Bé Aremberg 1836, W. Duchesse .41, pondsperen 1113, N. Poiteau 33, Doyen- né de Comm. 38, Sold. Labaureur 35 -44, soppe de groene 17, Witlof 4349, aardappelen 8, uien 5,59, koolrapen 23, Spruiten 16—21; Wagenaars 12 25, Snijboonen 1525; Princessen 38 46, Tomaten 1022 ct. alles per k.g. Eoerékoiol 1,53,5, roode kool 44.5, witte kool 28, savoife kool 4,56, bloemkool 219, komkommers 7 ct., alles per stuk; Selderie 12;5, prei 5 9,5, peen 4—7,5 kroten 3,56, ram menas 11,5, rapen 1,53 ct., alles per bos; andijvie 40-99, kervel 12, spinazie 39, peterselie 46, sla 1543, bloemkool 4349 ct., alles pier mand. MIDDELBURG. Op de veiling werden de volgende prijzen besteed: Blomzoet 15, Gold Permain 11, Bismarck 414, Sterappel 15, Landsberger 13, Zoete Bel lefleur 1015, Goudreinet 1221, Cam- pagnezoet 1117, Roode Ribbing 13 19, Zure Bellefleur 615, Court" Pendu 810, Nouveau Poiteau 1827, Tante Doretlia 49, Bergemot 11, Gieser Wil deman 1527, Beurré Diel 2023, Beurré Clairgeau 3142, Beurré v. d. Ham 24, Kleiperen 1013, Tomaten 1135, Blau we Druiven 4261, Princessen 2843, Snijboonen 1047, Uien 46, Spruiten 834, Spinazie 918 c., alles per K.G.; Andijvie 15,5, Sla 0,5—1,5, Bloemkool 114, Savoije Kool 1,55, Roode Kool 13,5, Witte Kool 34 c., alles per stuk: Peeën 1,55, Karoten 25, Selderie 1 '2,5, Prei 810,5, Rapen 1,5—3,5 c., alles per bos; Molsla 80 c. per mandje. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den ochtend van 23 Oct., medegedeeld door het •Kon. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 758.7 te Zurich, laagste 729.1 te Blacksod. Verwachting tot den avond van 24 October Matige tot krachtige tijdelijk storm achtige Zuidelijke tot Zuidwestelijke wind, betrokken of zwaarbewolkt met tijdelijke opklaring, regenbuien, aan vankelijk zachter. DANKBETUIGING. Aan de ingezetenen van Wol- phaartsdijk mijn oprechten dank voor hel genoten vertrouwen en de deelnemiog ondervonden. P. H. TJEPKEMA. De Notaris W. HIOOLEN te Middelburg, is voornemens in bet^ des avonds 8 uur, in het veilings gebouw „Mercurius aan de Koe poortstraat te Middelburg waarin sedert jaren de handel in Kruidenierswaren is uitgeoefend, met daaraan verbonden Pecht van ver gunning tot verkoop van sterken drank in het klein, aan de Langeviele te Middelburg, gemerkt K 238, groot 85 Centiaren. Ontruimd te aanvaarden 15 No vember 1923. in de Lange Geere te Middelburg, gemerkt K 238, groot 35 Centiaren. Ontruimd te aanvaarden 15 No vember 1923. aan de Gravenstraat te Middelburg, gemerkt I 288, groot 395 Centiaren. Ontruimd te aanvaarden 15 Jan. 1924, zonder inmiddels huur te ge nieten. aan den Kinderdijk te Middelburg, gomerkt P 97, groot 112 Centiaren. Verhuurd per 3 maanden voor f81.25. aan den Penninghoek te Middelburg, gemerkt L 58/59, groot 82 Centiaren. Bij de week verhuurd voor f 8.55. De perceelen 1 en 11 zullen na afzonderlijke veiling worden gecom bineerd. Alles breeder bij biljetten om schreven. Voormelde onroerende goederen zijn te bezichtigen daags voor en op den verkoopdag van 10 tot 12 en van 24 uur op vertoon van een bewijs van toegang met verdere inlichtingen verkrijgbaar ten kan tore van den Notaris.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1923 | | pagina 3