Sanguinose Telegrammen. Laatste Berichten. Leestafel. Rechtszaken. Hoop (erkacpiign, tantasleip, eni. Marktberichten. Burgerlijke Stand. Advertentiën. Predifarleo der Geref. Kerft Hel tóe riddel legen Hed- armoede en Zenuwmkle. trol-, Hoel-, Kacbelsmid en Mwkiir, Een prachtsorteering BLOEDKORALEN en extra mooie GITTEN JACQ. FRANK, J. A. DE LIGNY, Dinsdag 23 October 1923, 2 Huizen en Erven, en a'dressen van kloosteroversten gesteld te zijn en weet er dikwijls door onbe duidende listige vragen zijn kennis mee te verrijken. Stoomschip „Amsterdam" aan den grond. Bij de directie van de Kon. Ned. Stoomvaart-Maatschappij is bericht ingekomen, dat het stoomschip „Amsterdam" van deze maatschappij .na bij de Beatapoint aan den grond is ge- loopen. Het voorschip zit aan den grond, er is geen direct gevaar, terwijl de pas sagiers per andere gelegenheid naar Kings1 ton zijn gebracht. Een sleepboot is aan gevraagd voor assistentie. Het weer is vrij goed. De „Amsterdam" was een van de nieuwe schepen der Kon. Ned. Stoom boot-Maatschappij. Het is een turbiifd- schip met 6 ketels en ingericht voor het stoken van olie. Tragisch. Zekere B., een boeren zoon uit Hierden, begaf zich per fiets naar Doornspijk, waar hij in het huwelijk zou treden. In het dorp Nunspeet kwam hij in aanraking met een kar, waarvan het paard geschrokken was voor een stil staande auto. B.. sloeg achterover van zijn fiets en kreeg waarschijnlijk een her senschudding. Hij- is nog steeds bewuste loos.; zijn toestand is zeer zorgelijk. - Moord te Giesen-Nieuwkerk. Betreffende den geheimzinnigen moord op den treinwachter J. de Jong' aan de halte Giesen-Nieuwkerk, gepleegd in den nacht van 3 op 4 Augustus j.l., was tot dusver met zekerheid nog niets aan het licht ge komen. Zes verdachte personen waren in hechtenis genomen, doch allen zijn weei op vrije voeten gesteld. De politie meent nu echter aanwijzing te hebben in een hamer met ijzeren steel, waarmee de moord moet gepleegd zijn. Blijkbaar was met dit voorwerp -de hersenpan ingeslagen, en is naast het lijk gevonden. Menschen te Slie- drecht meenen dezen hamer te voren meer gezien te hebben. Nu tracht men den eigenaar van dit bewijsstuk op te sporen. Eerste prijs verdronken. In een der landelijke plaatsjes van ons zoo schoone Vaderland, waar het nog echt ouderwets en gemoedelijk toegaat, was feest geweest. Een groepje jongelui had meegedaan aan den optocht van versierde wagens; het product van hun dagenlang onvermoeid werken bleek van dien aard, dat de jury niets anders doen kon, dan hun wagen den eersten prijs toekennen. Groote vreugde, dat spreekt. Er werd besloten, op een avond in de dorpsherberg samen te komen om de gemaakte onkosten af te rekenen en den prijs een som gelds te verdeelen. Helaas, een der deelnemers was ongesteld, en kon aan den gezelligen avond niet deelnemen. Maar daar. wist men wel raad mee. Namens de feestvierende vergadering werd iemand naar het huis van den zieke gestuurd met de boodschap: „Uw aiandeel in de on kosten is zoo 'en zooveel, en hier is een halve flesch jenever, uw deel in den eer sten prijs". En de zieke, betaald hebbende Wat hij schuldig was. kon een flinke hart versterking, zijn aandeel in den prijs, gej nieten. En zoo gebeurde het, dat, trots alle beweringen: „er wordt niet meer zooveel -gedronken, onder de jongeren heelemaal niet", ieder uit eigen zak de onkosten betaalde, zoodat de eerste prijs toch ver dronken kon worden. 't E ene kwaad brengt 't an der uit. In liet kantoor van de Stan- daert-transport-maatschappij te Botterdam werd in den nacht van 14 op 15 Sept. j.l. ingebroken. Die deur naar het kantoor waar de brandkast staat, was geforceerd en uit het feit, dat de lessenaar was opengebroken, waarin zich de sleutels van de brandkast bevonden, werd opgemaakt, dat óf iemand van het personeel, óf iemand, die goed met den toestand op de hoogte moest zijn, de inbraak moest hebben gepleegd, f 30.000 werd toen ontvreemd. E.en .onderzoek in de boeken wer'd inge- iSteld en hieruit is gebleken, dat door het slordig toezicht der directie, die kas sier, de 43-jarige Wi. B>. v. V. die reeds !20 jaar bijl de maatschappij in dienst was, in den loop der jaren door valsch- heid in geschrift-, ongeveer 27.000 gul den heeft verduisterd. Ook de boekhouder F. J. B. en de hoofdboekhouder F. S., werden door de politie aangehouden. Van de 'drie gearresteerden is v. V. ter be schikking van de justitie gesteld. ROERMOND. V.D. Die politie heeft een belangrijke verduistering ontdekt' ten na- deele van de Nederlandsche spoorwe gen. Zekere E., in. dienst van de Neder landsche spoorwegen, is gearresteerd pis verdacht van het verduisteren van kolen, bestemd voor het splaorWegdepot alhier. De verduisterde hoeveelheid kolen moiet zeer groot zij'n. Bij dezle verduistering is verder betrokken de kolenhandelaar A., die wegens heling gearresteerd is. Nog an deren worden verdacht van medeplichtig heid. De verduistering had op' zeer bru tale wijze plaats. Op klaarlichten dag Werden de kolen uit de Wagons geLaden en weggevoerd. Vooir zoover tot nu toe kan worden vastgesteld, zijn 5 Wagons verduisterd. Het onderzoek duurt voort. STOCKHOLM. V.D>. Het Zweedsche stoomschip ;,Pon", komende van Malmö is in de Finsche golf op een mijn geloopen en gezonken. De bemanning is gered. BOEKAREST. V.D, Gemeld wordt, dat twee Boemeensche officieren van Saksische nationaliteit gevangen genomen zijn we- igens spïonnage. Talrijke compromitteeren- de documenten en belangrijke bedragen Mjn op hen gevonden. BERLIJN. V. D. De mijneigenaren heb ben de regeering doen weten, dat zij niet in staat 'zijn, na het ophouden van den steun uit Berlijn de betalingen voort te zetten. Een uitsluiting op groo te schaal en sluiting van fa brieken en mijnen in het Ruhr- gebied is.spoedig te verwach ten. Tapverbod en Sluitgebod. Bekend is de strijd, welke in de laatste jaren is gevoerd met betrekking tot de geldigheid der zoogenaamde tapverboden. De Kroon plaatste zich geruiriien tijd op het standpunt, dat deze alleen 'dan met de wet in overeenstemming konden wor den geacht als de raad kon aanloonen de aanwèzigheid van omstandigheden, als gevolg waarvan tijdens de dagen, waarop het tapverbod betrekking had, misbruik van stei'ken drank zou zijn te vreezenj Deze strijd heeft een einde genomen doordien ten leste de regeering zich heeft aangesloten bij de opvatting van den Hoo- gen Raad, neergejegd in de arresten van 21 November 1921 en 26 Juni 1922, dat de raad lot het uitvaardigen van een tapverbod (verbod tot verkoop van ster ken drank) bevoegd is ingevolge art. 135 der Gemeentewet en art. 7 der Drank wet op deze bevoegdheid geen jnbreuk maakt. Nu ging onlangs echter de raad van Zoutelande nog verder, meldt het „Hbld.", door op de Zondagen niet alleen den verkoop van sterken drank te verbieden, maar algeheele sluiting van alle logemen ten, herbergen, koffiehuizen, bierhuizen, tapperijen en andere voor het publiek toe gankelijke inrichtingen voor te schrijven. Ged. Staten van Zeeland droegen dit ver bod aan de Kroon ter vernietiging voor wegens strijd met de wet. „Ten aanzien van een sluitingsgebod zoo schreven zij zijn, voor zoover hier bekend is, geen arresten verschenen. Anders dan met een zuiver tapverbod het geval is, moet een sluitingsgebod zijn gropdslag vinden in artikel 7, eerste lid, sub 4o, der Drankwet; dat de gemeente-wetgever ge heel los daarvan een sluitingsgebod zou baseeren op artikel 135 der Gemeentewet, valt o.i. moeilijk aan te nemen. Maar dan moet ook worden geëischt, dat worde aangetoond, dat aanwezig zijn omstandig heden, op grond van welke misbruik van sterken drank is te vreezen, welk bewijs bij Zoutelande zeker niet is" geleverd.1'' De Minister van Arbeid heeft thans ech ter bericht, zich met deze opvatting niet te kunnen vereenigen. De minister schrijft 'onder meer het volgende- „Derhalve deel ik u thans mede, waar om niet slechts tapverboden maar ook sluitgeboden niet meer door mij ter ver nietiging aan de Koningin worden voor gedragen wegens het ontbreken van de „bijzondere omstandigheden", bedoeld in art. 7, lid 1, 4o., der Drankwet. Bij arrest van 26 Juni 1922 overweegt de Hooge Raad, „dat art. 7 der Drankwet geenerlei bevoegdheid aan den raad geeft, die deze niet reeds krachtens art. 135 Gemeentewet bezat" en bij arrest van '21 Nov. 1921, dat de wetgever blijkens den aanhef van art. 7 Drankwet, gelijk .de geschiedenis van dit artikel beves tigt, op geenerlei wijze op art. 135 Ge meentewet steunende bevoegdheid in breuk wilde maken. Volgens den Hoogen Raad kan 'dus ook een sluitgebod steunen op art. 135 Gemeentewet en beperkt art. 7 Drankwet de bevoegdheid van den raad in, dezen niet. Hoewel de genoemde arresten handel den over een tapverbod, meende ik, dat de geciteerde overwegingen geen twijfel overlieten aangaande het oordeel van den Hoogen Raad inzake de verhouding van art. 7 Drankwet en art. 135 Gemeentewet in het algemeen, dus ook inzake sluit gebod. Ook de Raad van State schijnt dit aan te nemen; dit college toch wees bij gelegenheid van een voordracht tot ver nietiging van het sluitgebod te Vlaai'din- gen op de ongewenschte controverse tus- schen Kroon en Hoogen Raad. Toen ik dan ook, om aan dien ongewenschten toestand een einde te maken, besloot mij te gedragen naar het oordeel van den Hoo gen Raad, meende ik diens standpunt ten volle te moeten innemen. Tenzij dan ook de Hooge Raad in een beslissing over een sluitgebod er van blijk geeft zijn gevoelen over de verhou ding van de meermalen genoemde wets artikelen onjuist te hebben weergegeven, zal ,ik verordeningen als die te Zoute lande niet ter vernietiging aan de Konin gin voordragen wegens het ontbreken van de „bijzondere omstandigheden", bedoeld in art. 7, lid 1, 4o., der Drankwet." Deze laatste alinea van 's ministers brief zal er nu allicht toe leiden, dat ook omtrent de wettigheid van een sluitge bod een beslissing van ons hoogste rechtscollege wordt uitgelokt. Bi11.1.. 1 i ■■■"■mi n_i .hi—huh. Wisselkoersen. Amsterdam, 19 Oct. 1.45 u. Berlïjtn 0.20—0.30 Brussel 13.171/2—13.25 Parijs 15.221/2—15.321/2 Londen 11.5511.56 Dollar 2.551/8—2.556/8 Weenen 0.35s/8—0.36' D'e 10.000ste abonné. De 10.000- ste abonné op „Het Schouwvenster" week- illustratie voor het Christelijk gezin, kon Dinsdajg 16 October ingeschreven wor den. Namens de Directie en de Redactie van „Het Schouwvenster" werd deze abon né voor een waarde van f 25 aan boeken aangeboden. Het is wel iets bijzonders, dat een Christelijk weekblad in zoo'n kor ten tijd zulk een opgang maakte. Genoemde firma zond ons een porte feuille voor bewaring der afleveringen, een keurig stuk werk, terwijl straks pracht banden in dezelfde kleuren en met dezelfde schoone .bandteekening tegen betrekkelijk geringen prijis worden verkrijgbaar ge steld. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 19 October 1923. Veroordeeld wegens overtreding Mo tor- en rij wiel wet: P. W. M. H. van Hl, 43 ;j. te Seroosker'ke, bevestiging van het vonnis van den kantonrech ter; brandstichting: A. B., 37 j.,schip per te Zuid-Beijerla,nd, thans gedeti neerd te Middelburg, 1 jaar gevan genisstraf met aftrek der prev. ,h.; verduistering: A. J., 25 j., Antwer pen, gedetin., 6 m. gev. met aftr. voor arrest; diefstal en verduistering: A. M. H., 28 j., bakkersknecht, Middel burg 6 m. gev. straf; verduistering: A. G„ 31 .j, arbeider te Zierikzee, 4 m. gevang.voorw. proeftijd 3 jaar; K. N., 31 j., koopman te Zierikzee, 4 m. gev. straf; vernieling P. J., 23 j.. kermisreiziger, B. o Z., f 15 of 15 d. hechtenis. Door A. P., 30 j., koopman te 's-Gravenhage, gedetineerd te Middel burg, is 'hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den politierech ter van 5 Oct. j.l., waarbij hij wegens diefstal is veroordeeld tot 6 m. gevan genisstraf. De officier van Justitie kwam eveneens in hooger beroep. In vrijheid gesteld op last van de rechtbank: H. K., 50 j., werkman te Goes, thans gedetineerd, verdacht van art. 244 VV. van Str. (onzedelijke handelingen met minderjarigen) gepleegd 'te Goes op 10 Sept. '23, en J. B. L., 24 j., smid te Oost en W. Souburg, thans gedetineerd, ver dacht van art. 247 W. v. Str., gepleegd te Souburg in September 1923. Goes. Donderdag werd alhier ten'over staan van notaris Neervoort, voor den heer J. Ermerins q.q., in het opfenbaar verkocht, een hofstede bestaande uit woonhuis, schuur en verder getimmerte, met tuin, erf, boomgaard, botuw- en Wei land, enz. te Baarland, groot 25.69.48 H.A. Kooptere werden: van de perceelen 1 tot en met 16, zijnde de hofstede met boomgaard, boiuW- en weiland en zij- kantweg, groot 13.08.64 H.A., dhr. Joh. Louwerse te Souburg, voor f 2260 per TI.A., is voor den hoiopi f29575.26. Acces soiren f 633 ;van perceel 17, weiland, grooit I.19.70 II.A., dhr. M. Allemekinders te Baai-land voor f2310 pier H. A., is voor den hoop f2765.07; van perc. 18, bouw land, zijkantweg en watergang, groot 85.68 H.A., dhr. J. Schout aldaar, voor f4150 per H.A. is f3555.72. Accessoiren f 14.25van pterc. 19, bouwland en zij kantweg, groot 97.06 A., dhr. A. M. Ste- ketee, aldaar, voor f2485 per H.A., is 2411.94. Accessoiren f 11.25; van perc. 20, bouwland, groot 69.10 A., dhr. G. van Neuzen aldaar, voor f2910 per H.A., is 2010.81 gld.; van pierc. 21, bouwland, groot 75.70 A., dhr. Cl van Diamine Pz., voor f2910 per H.A., is f2202,87; van perceel 22, weiland en uitweg, groote 1.70.20 H.A., dhr. A. Elenbaas aldaar, voor f1885 per H.A. is f3208.27. Acces soiren flö; van perc. 23, boomgaard en zijkantweg groot 51.28 A., dhr. P. van Sabben, aldaar, voor f 3610 per H.A., is f 1851,21. Accessoiren f131; van de perceelen 2-1 en 25, wei- en bouwland, zijkantweg en watergang, groot 4.38.92 H.A., dhr. A. M. J. Pompoene, aldaar voor f1800 per H. A., is f7900.56. Acces soiren f 108.25; en van perc. 26, wei land en zijikantweg, groot 1.53.20 H.A. dhr. P. Bruggeman aldaar voor f I860 per H.A. is f2849.52. Totale opbrengst is f58.331.23. Accessoiren f912.75. Krabbendijkie. 'Bij de gisteren gehouden openbare veAo,oping van de pastorie en het kerkgebouw der Geref. Kerk Was zoo weinig kooplust, dat deze niet is door gegaan. GOES. Veiling'svereeniging- „Zuid-Beve- land". Veiling! van 18 Oct. 1923. Peren: B. Clairgleau 2840, Nouveau Poiteau 33, Groene Ohaumontel 19, Com- tesse de Paris 26, Jodenperen 14—18, Wlntersuikerij'en 1216, B,ietperen 20, Gieser Wildeman 20—22, Kleiperen 14 21, Afval- en kroetperen 28, alles per 100 K.G. Appels: Oox Oranje Pipping 26, Goud- reinetten 1318, Sterappels 2026, Pre sent van Lunteren 11, Bismarck 12, Honds muilen 13, Ganzebout 912, Reinette Tul- pa 10, Reinette d'Or 9, zure Bellefleur 12 18, Dubbele zure Bellefleur 1518, Fransche Bellefleur 711, Court Pendu 1114, Blanke Court Pendu 10, Para dijsappels 15, Geld. Holaart 911, zoete Campagne 913, zoete Bellefleur 10 12, zoete Armgaarde 14, Afval- en Kroet- appels 1—7, alles per 100 K.G. Diversen: Spruiten 18, Boonen 9, To maten 8, Aardappelen (poters) 3,20, alles per 100 K.G.; Wortelen 3,90 per 100 bos; Bloemkool 9, Witte kool 4.305,30, Roode kool 2,303,30, Savoye kool 1,30 —6,90, Komkommers 2,40—3,30, Noten 1,11, alles per 100 stuks; Patrijzen 0,42 per stuk. MIDDELBURG. Huw.-aangiften: L. den Engelsman 22 j. en H. Moens, 20 j.; L. Tissink, 25 j. en C. J.Tissink, 25 j.; P. v. Hemert, 22 j. en W. S- 'Paarde- kooper, 18 j. Gehuwd: W. Stevense, 26 j. en N. Gi- deonse, 26 j. Bevallen; M. Nieuwdorp-Gernler, z.; J. M. v. d. Pas-Kok, d.; C. J. Hendrikse- Legerstee, z. GOES. Huw.-aang.: 18, Leonardus Her mes, 22 j. jm. te Vlissingen en Maatje Goedhart, 29 j. jd. te Goes. Geboren: 19, Maatje Elizabeth, d. v'. Marinus v. d. Male en Adriana Schrijver; 18, Leuntje Johanna, d. v. Pieter Schijf en Margaretha Schrijver; 18, Cornelia Elisabeth Maria, d. v. Laurijs Lauret en Petronella Jacoba Ambags. 1519 October. VLISSINGEN. Getrouwd: W. Spiinnaaij, 25 j. en P. J. de Smidt, 27 j.; A.' Th. L. Elants, 24 j. en E,. H. M. Decoster 22 j. J. R. Bonninga, 24 j. en M. Bot.bijl, 20 j.; E. O. Gallier, 30 j. en A. M. Savels, 23 j. Bevallen: C. Weeland, geb. Sanders© z, Van 12—19 October. IERSEKE. Ondertr.Jacob Blaauwka- mer 29 j. jm. te Hengelo en Juliana Wil- helmina Bom, 27 j. jd.,- Marinus Spijk, 20 j'. jm. te Kapelle en Maria Geertruida Diaano 17 j. jd. Huw.-afk.: Anthonie Gerard Huige, 23 j. jm. en Wilhelmina van Varik 24 j. jd. te Hendrik Ido Ambacht. Geboren: Jan Anthonie, z.v. Jacob van de Velde en Elizabeth KruijsseJanna d.v. Marinus 'Cornelis Eckhardt en Maria van Stee. Gedurende de maand September. OUDELANDE. Overleden: 10, Gerrar- dina Frederika Schijf, 77 j„ weduwe van Cornelis Moerman. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den ochtend van 19 Oct., medegedeeld door het Kon. Meteor. Instituut te Die Bilt. Hoogste barometerstand 770.9 te Wee nen, laagste 732.9 te Vestmanoer. Verwachting tot den avond van 20 October Zwakke tot matig© zuidelijke tot zuid westelijke wind, zwaarbewolkt of betrok ken, waarschijnlijk ©enige regen, zelfde temperatuur. Heden behaagde het den Heere om van onze zijde weg te nemen, onze innig geliefde Eehtgenoote, Moeder, Be huwd en Grootmoeder en Zuster, ADRIANA MELIEFSTE, in den ouderdom van 57 jaar. Haar diepbedroefde Echtge noot en Kinderen en Zuster. TH. ODDING. Vlissingen J. POPPE—Odding. J. J. POPPE. Arnemuiden J. ODDING. Grijpskerke W. CÖP POOLSE—Obdimg. M. COPPOOLSE. Rotterdam W. A. ODDING. J. ODDING—Van Ackkn. Noord-Scharwoude M. DE KRAKEROdding. W. DE KRAKER. Arnemuiden A. BAAIJENSOdbing. F. BAAIJENS. Rotterdam TH. ODDING. M. D. ODDING. Arnemuiden J. ODDING. P. ODDING. TH. C. ODDING. J. JANSE—Meliefste. P. JANSE Arnemuiden, 19 Oct. 1923. Allen die iets te vorderen heb ben van of verschuldigd zijn aan den heer IZAAK THEUNE, gewoond hebbende te Middèlburg en aldaar 3 September 1923 overleden, wor den verzocht daarvan opgave of betaling vóór I November 1923 te doen ten kantore van den onder- geteekende, Notaris te Middelburg. H. R. STRUVE. Allen die iets te vorderen heb ben van of verschuldigd zijn aan den heer JANNIS CASTELEIJN, ge woond hebbende te Middelburg en aldaar 18 September 1923 over leden, worden verzocht daarvan vóór l November 1923, opgave of betaling te doen ten kantore van ondergeteekende, Notaris te Mid delburg. H. R. STRUVE. Ondergeteekende betuigt hier mede zijn hartelijken dank voor de vele stoffelijke blijken en ge lukwenschen, zoo van hier als elders op zijn 90sten verjaardag ondervonden. JAN MOENS. Vrouwepolder, 19 Oct. 1923. TE QOES. ZONDAG 21 OCTOBER. Voorm. half 10: Bs. R. J.v. d. Veen Bediening van Let H. A Avond 6 uur: Idem. Nabetrachting. MP" De Ontvanger van den polder Walcheren herinnert bij deze den belanghebbenden, ter voorkoming van kosten, aan de voldoening der vervallen termijnen van betaling van het dijkgeschot over het jaar 1923. Middelburg, 18 October 1923. De Sanguinose heeft een hoogst versterkenden invloed op het gansche zenuwgestel. Zij verrijkt het bloed en geeft aan het gansche lichaam dat gevoel van veerkracht, dat bij eene volmaakte gezondheid behoort. Prijs per fl. f 2.fl. f 11. 12 ff. f21.—. Te verkrijgen bij Apothe kers en Dregisten. WACHT U VOOR NAMAAK. VAN DAM Co., De Riemerstraat 2c/4. Den Haag. MMMMMBMBMHMMMIIMBBB1 zeer voordeelig te koop, bij Langedelft. Middelburg De ondergeteekende bericht de geachte ingezetenen van Seroos- kerke (W.) en Omstreken, dat hij zich vanaf heden heeft ge vestigd als: in de smederij, vroeger gedreven door den Heer P. BOONE. Hopende door een vlugge en solide bediening zich het vertrouwen waardig te maken, beveelt hg zich in de gunst van het publiek aan. Aanbevelend, Gedipl. Hoefsmid. Serooskerke (W,), 20 Oct. 1923 De Notaris STRUVE is voor nemens op publiek te verkoopeni A. des namiddags 1 uur, in het koffiehuis van den heer Mabilot te Souburg: aan de Braamstraat aldaar, wijk B nos 39 en 38; het eene in eigen gebruik en dadelijk te aanvaarden en het andere verhuurd voor f 1.50 per week. Afzonderlijk en gecom bineerd. Bezichtiging daags vóór den verkoop van 1012 en van 24 uur en op den verkoopdag van 10—12 uur. B. des namiddags 2 uur aan het woonhuis wijk B ne. 39, aan de Braamstraat te Souburg: Tafels, Stoelen, Linnenkastje, Buffetkastje, Veerenbed met toe- behooren, Gordijnen, Vloerkleeden, Matten, Driehoekskachel met Plaat, Spiegels, diverse Dekens, Petro leumstellen, koperen Ketel, Staten bijbel en andere Bijbels, oude Boeken, Hanglampen, Kabinet, kommen, Koffiemolen, Lepels- Vorken, Raamhorren, Stoven, nik, kei Strijkijzer, Theebladen, Regula- teurklok, Wieg, Gemakje, Kinder wagen, Meelkist, Kleerkist, Emmers, Eierrek, enz. Voorts eenig Gereed schap, als: Spaden, Schoppen, Houwoolen, Erwtenpikken, Rieken, Bijl, Gluikam, Dorschvloerrijf, Trek zaag, Spitlijn, Glas-, Blik- en Aarde werk enz, Bezichtiging op den verkoopdag van 10—12 uur.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1923 | | pagina 3