Bemengd Nieuws. Telegrammen. Laatste Berichten. Rechtszaken. Aloop M oopiien, 1 lanbesled isp, m. Briefwissel!»! 1 11 larktafehten. Gemeenteraad van Middelburg. Gemeenteraad van Goes. klauwzeer in de naar Zeeland vee- exporteerende provinciën, met over- groote meerderheid van stemmen, zulks naar aanleiding van een des betreffend schrijven van het Ministe rie van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, te adviseeren, zoo spoe dig mogelijk een invoerverbod van vee voor de provincie Zeeland uit te vaar digen. ■in de vergadering, waar dit be sluit genomen werd, werd tevens de wenschelijkheid betoogd, het vee, het welk deze week vanuit andere pro vinciën hier wordt ingevoerd, 'onmid dellijk na de aankomst bij koop-er ge durende 15 dagen afzonderlijk op- te stallen, afgezonderd van het overige vee. De ervaring leert helaas vaak, dat pas aangekocht vee hetwelk' alle kans heeft besmet te zijn juist in ver afgelegen weiden wordt gela ten, waardoor de kans op uitbreiding der zoo gevreesde ziekte aanzienlijk wordt vergroot. Immers wanneer der gelijke dieren de ziekte krijgen, kun nen zij in vrij korten tijd hunne om geving' geheel besmetten, terwijl zij niet naar huis kunnen worden ge bracht. Wordt daarentegen het aangekochte vee direct opgestald, dan is de uit breidingsmogelijkheid der ziekte tot een minimum teruggebracht. Het is begrijpelijk, dat, wanneer on ze veehouders deze week aan dit op stallen niet behoorlijk medewerken, een invoerverbod als door het Dage- lijksch Bestuur der Z. L. M. bedoeld, een groot deel van zijn doel zal kun nen missen. Te hopen is echter, dat de veehou ders hunne belangen in deze goed zullen begrijpen en met den wenk van het Dagelijksc'h Bestuur der Z. L. M. rekening zullen willen houden. Ongelukken. Te Haarlemmer meer is -de 48-jarige echtgenoo-te van J. de J. te water geraakt en verdronken. Te Amsterdam kwam een werkman, vermoedelijk door mis te stappen uit het venster der tweede verdieping; van een pakhuis zoodanig te vallen, dat hij op de „plaats dood bleef. Mej. A. B,, oud 85 jaren, te Groningen, viel in den kel der harer woning en is spoedig aa-n de gevolgen overleden. Die 'arbe.ider J. P., uit Groningen, viel op weg van zijn werk naar huis, van zijn fiets en bleef op de plaats -dood. Te Stadskanaal raakten werkwilligen en stakers der aard appelmeelfabriek in gevecht, met het ge volg, -dat de werkwillige K. zoodanig is mishandeld, -dat heelkundige hulp moest worden ingeroepen en het ergste wordt gevreesd. De timmerman H. te Heemse, die in zijn 'werkplaats bezig was met zagen, merkte niet op, dat zijn éénjarig kindje, dat bij hem in het lokaal vertoefde in zijn nabijheid was en in-aanraking kwam met de zaag. Het treurige gevolg was, dat de vader het kindje de middelvinger van het linkerhandje geheel afzaagde. Tloor het overslaan vian de giek is gister middag nabij- de spoorbrug te Cülemborg te water geraakt en ver-dronken de bijna 23-jarige schippersknecht L. K., van Har- dinxveld. E-en misdaad? Sedert enkele da gen hadden de buren niets van den alleen- wonenden 50-jarigen P. te Steenwij-k ge hoord of gezien, en waarschuwden daarom de politie, die den man met een vreeselijk gezwollen hoofd dood op zijn bed vond. Dr De Vries constateerde, dat de man reeds twee dagen -oï langer dood wa-s en betwijfelde zeer, oE de man een natuur lijken -dood gestorven was. Dparom wera de Justitie te Zwolle met dit sterfgeval in kennis gesteld. Een kostersgeslacht van SVu eeuw. De heer A. Jansen te -Schinveld heefit j.l. Zondag zijn gouden jubileum als koster van de R.K. kerk gevierd. Ge durende een tijdvak van 349 jaar is dit ambt in -de familie Jansen steeds van vader op zoon overgegaan. Onder den hamer. Naar het „Utr. Nbld" meldt, zullen het Broeder- schaps-huis en de woning van Kees Boeke te B-ilthmien 26 dezer te Utrecht onder den luwH komen. Op deze eigendommen rust een belastingschuld van f24.000, welke Boeke weigert te voldoen. Reeds eer der is hij hierom failliet verklaard, doch het heeft lan-g geduurd, eer de verknoping werd afgekondigd. Thans zal deze echter op last van den Minister van Financiën plaats hebben. K-onijnenplaag op de Velu- w eOp het midden der Veluwe vertrekken weer eeni-ge pachters van grootgrondbe zitters tengevolge van de vreeselij'ke ko- nijnenplaaig. Een der grootgrondbezittera heeft zelfs verboden, de landerijen te om rasteren, wat tengevolge heeft, dat de (gezaaide rogge zool|a ze opkomt, grootem deels al wordt afgegeten. Vo-or de pachters is dit op den duiir niet uit te houden, Heerlijke-toestanden Zeehonden in de Wjaal. Die laatste -dagen vertoonden zich op ver schillende punten in de "Waal zeehonden, die waarschijnlijk door de Wlestelijke stor men landwaarts gejaagd zijn. Pogingen van visschers, om ze te bemachtigen zijn niet gelukt. Een pond M-arken voor een k'wartje. Deze week stond er in de krant te lezen, dat ergens aan de grens de marken tegien negen cent het pond verkocht werden. E-en la,ding van het waar- 'delooze papier schijnt nu naar Rot terdam geëxpedieerd te zijn. Daar staan kooplieden met wagens vol. Eer kwartje het pond. E-n de menschen wor den danig beetgenomen. Het zijn naar du kooplieden beweren, marken van 1922, diu later, naar ze uit kranten voorlezen het is natuurlijk de vraa-g', of het er wer kelijk staat weder „geld" waard zul len worden. Geen biljetten van dit jaar. neen. Ostentatief verscheuren ze er zou een en ze laten de stukken door den wind wegvoeren. Het domme publiek ko-opi de biljetten. Een kwartje het pond. Logger vergaan. T.e Scheve- ningen is bericht ontvangen, dat de loggei Sch. 38 in de Noordzee is overvaren en ver-gaan. De bemanning, bestaande uit den schipper K. Klein en) 11 hoofden ia echter gered en in Bremerhaven aan wa! gebracht. Het „déraillement" yan den Vlissingschen mailtrein. Aan „Die Gelderlander" ontleenden wij-1 het be richt, dat van den Vlissingischen mailtrein op het traject 's-Herto-genboschNijmegen nabij Oss het restauratie-rijtuig ontspoorde terwijl de trein in razende vaart dit sta tion passeerde. Dioor de groote snelheid waarmee de m-ailtrein vaortschoof, werd het restauratie-rijtuig weer 'van zelf in de rfils teruggebracht. Het „U. Di." heefs naar de mogelijkheid van dit geval geïn formeerd. Aan het blad bleek, dat bij- g'een der betrokken spoorwegdiensten ook maai iets van dit „déraillement" bekend was. Van zéér deskundige zijde werd verzekerd, dat het een absolute o-nmogelijkheïd is, dat van een sneltrein, die in v-olle vaart is en dan nog wel een restauratiewagen, die tot de zwaarste rijtuigtypen behoort uit de rails loopt, om eenige o-ogen-» blikken later weer netjes op de spoorbaan terug gezet- te worden, zoo< maar kalmweg onder het rijden do-o-r, met 90 K.M. vaart. Een rijtuig, dat gedurende den rit buiten de rails komt te staan, blij'ft buiten -de rails en er is g'een sprake van, dat door de snelheid van den trein die wagen weer netjes op zijn wielen-terecht komt en weer mee suist in -de vaart van het geheel. W-at wèl mogelijk is, is dit: dat de mailtrein met groote snelheid door een wissel is gereden en dientengevolge hevig heeft gestooten. Om kort te gaan: het bericht- van „Die Gelderlander" moet in zeldzame mate overdreven worden genoemd. BREDA. V. D. Vandaag en morgen wordt Lier het Mi-ddenstandscongres gehouden onder voorzitterschap- van den heer Ed. G. Sdhürmann. De bur gemeester heeft gisteravond de afge vaardigden namens het gemeentebe stuur officiëel ontvangen en toege sproken. BREDA. V. D. Na uitvoerige ver dediging van den heer De Groot, oud lid van de Tweede Kamer, nam he den het Middenstandscongres het re organisatieplan met algemeene stem men aan. MER AN. Alhier is o-p- 75-j-a,rigen leeftijd overleden Marcellus Émants, letterkundige en dichter, schrijver van tal van dramatische werken. KATTOW1TZ V. D. De staking in Opper-Silezië is geëindigd met een ne derlaag der arbeiders, die weer tegen de oude voorwaarden aan het werk zijn gegaan. BARCELONA. V. D'.De inspectie van den gerechtelijken dienst heeft verschillende magistraten en beamb ten uit hun ambten ontzet. Wisselkoersen. Amsterdam. 17 O-ct. 1.45 ui. Herlijn 34tys> Brussel 13.22V2—13.32i/2 Parijs 15.35—15.45 Londen ll'.54Ve11.55 Dollar 3.54V23.55 W-eenen 35V236. Heden verga-derde de gemeenteraad van Middelburg- onder voorzitterschap van den burgemeester. Ingekomen waren de vol gende stukken: .wederom een adres van G. J. Lambertz. Een verzoek van het bestuur van het S-anatoriumfonds van het Nationaal Verbond van Gemeente Ambte naren, om subsidie. Médedeeling, dat het belastbaar inkomen voor schoolgeldheffing, minder kan zijn dan f8001. Een afschrift van het contract inzake de electriciteits- levering door de gemeente afgesloten met de firma Bosman en v-an Goozen. Een door een zeer groot aantal inwoners v-an wijk Wi (Nieuw-Middelburg) ondertee kend adres, waarin op verlaging van den huur voor de electrische meters wordt aangedrongen. Van -de vereeni-ging „Kindervoeding" kwam in de rekening! over 19221923, welke een eindcijfer aanwijst v-an f 2686.70 het na-deelig slot over het vorig boekjaar ad f 18.40y2, veranderde in een batig 'slot van f423.29. De begrooting der ge meente voor 1924, welke ook werd aan geboden, geeft een eindcijfer van f 1.498,097,101/2 voor -den gewonen dienst, met een post onvoorzien ad. f 27.103.30, en v-oor -den kapitaal-dienst een eindcijfer van f 14.348.08. De hoofdelijke omslag, is uitgetrokken op f530.000, hetgeen on geveer evenveel is als de laatste jaren. Nog w-a-s ingekomen een verzoek van den heer F. Kluiving, directeur van het Grand Jwtel, die verzocht verbetering te 'brengen aan het klinkerpad voor het hotel. Tot amanuensis van de avondschool voor Nijverheidsonderwijs, werd benoemd de heer H. J. v. d. Kreke op een beloo ning van f100 per jaar. Hedenmiddag 2 uur vergaderde de Raad. Voorzitter de Burgemeester, die met gebed opent. Afwez-ig de heeren Mr S-tieger en 'tr van Poelgeest, beiden met kennisgeving, de eerste wegens ongesteldheid. De heeren Mr J. TV. Goedbloed en M. P. de Looff, in de vorige vergadering af wezig, worden nu als Raadslid geïnstal leerd, na vooraf de vereischte eeden te hebben afgelegd. D'e voorzitter wenscht deze heeren g'eluk met .de vernieuwing vain hun mandaat en twijfelt niet, of ze zullen hun Raadslidmaatschap weer tot heil der gemeente vervullen. Ingekomen zijn de volgende stukken Gemeenteverslag over 1922. Berichten van -de heeren mr Goedbloed en de Looff, dat zij diverse benoemingen 'in de vo rige vergadering geschied aannemen. Kennisgeving van den Minister van Binn. Zaken, dat schoolgeld kan geheven wor den van een belastbaar inkomen, lager dan f800. Processen-verbaal van opne ming -der boeken en kas van den ge meente-ontvanger. Dankbetuiging van mej. J. M. van de Velde voor de haar verleende gratificatie. De fin. commissie adviseert den Raad de overgelegde gemeenterekening 1922 goed te keuren, gezien het feit, dat de in komsten en uitgaven steeds door een raadsbesluit gedekt zijn. In een afzonderlijk schrijven doet de fin. commissie den Raad eenige beschou wingen toekomen, omtrent verschillende posten. Zij schrijft: „Hoewel momenteel niet aan de orde, heeft de fin. commissie bij het nagaan van de rekening voor 1922 getracht zich een oordeel te vormen om trent de wijze, waarop overjde gemeente-financiëri wordt be schikt, en inzonderheid, waarop be zuiniging op de uitgaven zou kunnen ge schieden. Ook voor de gemeente Goes is bezuiniging een groote nood zakelijkheid. Uit het overzicht „Be lastingdruk", uitgegeven door het Cen traal Bureau voor de statistiek, blijkt, dat de belastingen in Goes hoog zijn, hoog er dan in verschillen de groote gemeenten van ons land. De commissie meent te weten, dat voor een groot deel onzer burgerij de druk te zwaar is geworden. Het is de taak van den Raad om te trachten ver laging der uitgaven te verkrijgen en de taak van onze commissie hem hierom trent voorstellen te doen. De commissie doet .een greep uit en kele opvallend hooge uitgaven in de thans overgelegde rekening, in het vertrouwen dat met ernstigen wil daarop kan worden besnoeid. Als zoodanig beveelt zij in de aandacht van het Dagelijksch Bestuur aan Schrijf- en kantoorbehoeften f 805,37 Drukwerk, aankoop van ge drukte stukken en boeken, 1 bindwerkf 4497,Oö1^ Briefporten, vrachten, zegels en andere kleine uitgaven f 553,84i/2 Totaal aan algemeene ad ministratieve uitgaven f 5856,27 Zoo kost het drukken van 60 exempla ren van het Gemeenteverslag f975. Men vraagt zich af of in een tijd als deze de groote kosten van arbeid en geld door het nut van het boekje worden opgewo gen. De commissie geeft in overweging, in de toekomst het verslag dusdanig te beperken, -dat bewerking op de cyclostile mogelijk wordt. Voor het drukken van 35 exemplaren van de Begrooting en de Memorie van Toelichting werd f 1040 be taald. De rekeningen van de firma N. Samsom te Alphen a. d. Rijn leken ons buitengewoon hoog, en wij achten het gewenscht, dat ook concurreerende fir ma's voor leverantie in aanmerking ko men. De post straatverlichting (f 13690,39V2) komt ons voor zeer hoog te zijn. Is hierbij b.v. rekening gehouden met het raads besluit om de verlichting van de muziek tent op -de Groote Markt spaarzamer te doen zijn? Hoewel de commissie allerminst, de 'overtuiging heeft dat ten gemeentehuize het geld over den balk geworpen wordt, wil het haar niettemin toeschijnen, dat op druk- en bindwerk besparing moge lijk blijft. Ook andere uitgaafposten hebben de vTaag doen rijzen of in Goes in de toe komst niet méér op de noodzakelijkheid van versobering van verschillende dien sten moet worden acht geslagen. Reeds is opgemerkt, dat het nu het tijdstip niet is om voorstellen'te doen; dit zal moe ten geschieden bij de behande- ling van de begrooting. De com missie zal -dan met voorstellen komen, maar meent in verband hiermede bij het college van B. en W. te moeten aan dringen op sj> o e d i g e indiening der heg rooting, opdat zij in de gele heid zal kunnen worden gesteld de vraag waar en hoe bezuinigd zal kunnen wor den, rustig onder de oogen te zien. Ten slotte meent de commissie te moeten aan geven op welke posten wellicht bezuini ging mogelijk zal zijn: le Politie; 2e Openbare Werken3e Pensioenkor ting op alle gemeentesalaris sen. Ter voorkoming dat belanghebbenden binnen korten termijn rauwelijks op het lijf wordengevallen -door Raadsbesluiten, welke voor hen in een of anderen vorm teleurstelling medebrengen, heeft de com missie gemeend, aan haar voornemens reeds nu bekendheid te moeten geven. 3. Verzoeken om afschrijving van be lasting leveren geen discussie op. 4. R-eclames schoolgeld. Idem. 5. Verzoek van het bestuur van liet reizend drankweer-museum 0.111 subsidie uit de geementekas. B-. en W steflen voorn afwijzend hierop' te beschikken. Dhr Cruccj deelt de meening van R. en W. niet en treedt in een critieb op' het beleid der regeering. Spr. wil ieder geval op zichzelf beoordeelen. Het Werk van bo vengenoemde vereeni-ging acht. spir, van groot nut. en hij stelt daarom voor een 'jaarlijksche subsidie van f 25. Dit voorstel wordt verworpen met 9 tegen 2 st. (Crucq en B-uis.) 6. Verzoek van een aantal marktkoop lieden .om verlaging van het marktgeld. B. en W. stellen ook hier voor, a/wijzend pp- het verzoek te beschikken. Dhr. Goed bloed vraagt hoeveel het marktgeld nu opbrengt. De vo-orz. meent vaq_ f 70 f 90 per week. Het voorstel van B7 en W. wordt aangenomen. 7. Het Raadsbesluit tot onderhandsche verpachting van grond aan den heer A. Govers, ondergaat een kleine wijziging in den datum van ingang der pacht. 8. Voorstel betreffende de salarieering van hvet personeel, verbonden aan den Keuringsdienst van Vee en Vleesch voor de combinatie Goes (directeur f 2500, hulpkeurmeester f 2200f 2600). Dhr. Eckhardt stelt voor, om het sa laris van den Directe'ur met f 1000 te verminderen. Nu alle salarissen zullen moeten worden verminderd, zal het niet goed werken, indien dit salaris zoo- ho-o-g wordt bepaald. Het is toch ook bekend, dat de keurmeester het meeste werk doet. Dhr. Goedbloed vraagt, o-f er reeds een vaste toestand ten aanzien van dézen keuringsdienst is g'eschapen? Spr. meent, dat deze dienst nog in het beginstadium is. Deze dienst moge zich, volgens B. en W;, zelf bedruipen, maar het geld komt toch uit de zakken der betrokke nen. Ook ontbreken hier allecijfers, om te beoordeelen, o-f f 2500 ook een vol doende of te- ho-oge bezoldiging voor den Directeur is. We weten niet, hoe deze dienst zich zal ontwikkelen. 'Wellicht zal ook hier bezuinigd moeten worden en -misschien zal het nog tot meerdere com binatie van gemeenten moeten komen. Is er ook geprobeerd gegadigden te ver krijgen, die het voor minder geld willen doen? Daarom stelt spr. voor het voor stel aan te houden, temeer daar de be langhebbenden beweren, -dat het salaris van- den Directeur veel te hoog is. Dhr. Labrijn zegt, dat de fin. commis sie aanvankelijk ook tegen dit voorstel was, maar na bekomen inlichtingen van B. en W. meende zij, dat deze belooning niet te hoog genoemd mag .jyorden. Wel voelt spr. ook niet veel voör een vaste aanstelling. Dhr. v. d. Bout zegt, dat de kringen doof den betrokken Inspecteur zóó zijn gekozen, ijat in iederen kring een vee arts woonachtig was. JVIen meende foen, dat andere gegadigden het niet voor min der zouden doen, terwijl, gesteld al, dat er iemand voor gevonden zou worden, diens .spoedig vertrek toch zeer waar schijnlijk zou zijn. Ook zegt spr., dat de werkzaamheden van den Directeur niet zoo gering zïjn als de slagers het voor stellen. In Goes doet de keurmeester wél het meeste werk, maar in de omliggende gemeenten wordt door den Directeur meer gekeurd. Verder zet spr. het werk nog nader uiteen. Vlissingen. Dioor B. en Wi. wordt mede gedeeld, dat zliji een enquete ingesteld heb ben naar de gemeenten waar de zakelijke belasting op het bedrijf thans nog geheven wordt. Het is gebleken, dat in 33 gemeen ten, -die met name genoemd worden', die belasting besta-at. In de vergadering van 3 Augustus werd de jaarwedde van den chirurg: in het gast huis bepaald op f2200' en dat van den geneesheer, belast met de bediening van Riöntgenapparaat op f800. Regenten mel den nu, dat de heer A. Staverman meent, dat het gewenscht is, dit werk op te dragen aan een geneesheer, -die zich speciaal hierop toelegt en in verband daarmee stel len B-. en W. voor, den heer H. ft.. Henrard, arts te Vlissingen, dit werk op te dragen. Naar aanleiding van een adres van het hoofdbestuur van de vereen. „Önze Vloot" stellen B. en Wi. voor, het in |zieer vervallen toestand verkeeren-de monument op het Oude Kerkhof opgericht ter nagedach tenis van Jlir Jan Evert Lew© v-a-n Adu- ard, schout bij Nacht, gesneuveld o-p het vlaggeschip Euridice den 12den Diecember 1832 voor rekening .yan de gemeente te herstellen en in onderhoud te nemen, zoo- als indertijd ook geschied is met het graf monument van den bekenden Hobein. Voorgesteld wordt aan den heer S. v. d. B-ijl te Middelburg te verknopen 76 Vierk. meter bouwgrond en 31 vierk. m. tuingrond a.an de Kerkhoflaan v-oor resp. f 15 en f 10 per vierk. m. of totaal voor f 1450. Verder aan M. Maas te Vlissingen 820 vierk. M. bouwgrond aan dè Paul Krugerstraat en de Verkuij-1 Quakkelaar- str-a-at voor f 15 per vierk. M. of in totaal voor f 12.300. f Waar in de commissie van Financiën enkele vragen worden gesteld betreffende het door de klasse-onderwijzeressen in de jaren 1920 en 1921 gegeven handwerk- onderwijs, zetten B. en Wi. nog eens zeer uitvoerig uiteen, dat het hier thans geheel een rijkszaak betreft, en dat -ook heji. rijk de oorzaak is, dat door lang! dralen met bekend maken van de besluiten, nog gratis les is gegeven door bedoelde onder wijzeressen buiten de schooluren. Alleen -op billijkheidsgronden zdjn zij echter bij' nadere overweging bereid, aan de onder wijzeressen bovenbedoeld een uitkeering te geven van f 78 per lesuur over de eerste vi'er piaanden van 1921, wat een totaal uitgave zal vorderen van f 1840. Kantongerecht te Middelburg. Door het kantongerecht te Middelburg zijn veroordeeld wegens: een motorrijtuig zonder toezicht op een weg laten staan: J. J. de L., I. M., J. V., allen Vlissingen, allen tot f2 b. s. 2 d. li.; overtr. Motor en Rijwielreglement: A. de V., Souburg, A K., Middelburg, ieder tot f3 b. s. 3 d. h.; een trekhond niet voorzien doen zijn van een muilkorf: J. K., Koudekerke, tot fl b. s. ld. h.; de wegen in ver boden richting berijdenD. van S., Kou dekerke; tot f3 b. s. 3 d. h.; met een mofcftrijtuig de St. Jacobstraat te Vlis singen berijden: A. \V. J. W„ Den Haag, tot f5 b.. s. 5 d. li.; met een rijwiel over wandelwegen rijden: D. S., Serooskerke, tot f3 b. s. 3 d. h.; met een niet op» riemen of veeren rustend bespannen voer tuig in draf rijden: D. H. van I., Middel burg, tot f3 b. s. 3 d. h.; te Vlissingen zitten op een hondenkar: K. O., Souburg, tot £3 b. s. 3 d. li.; overtr. Trekhonden- wet: A. K., Koudekerke, tot f 1 b. s. 1 d. h.; straatschenderij: H. van Z., M. S., heiden Souburg, tot teruggave aan de ouders; op een rijwiel een last vervoe ren, welke buiten de breedte van het stuur uitsteekt: M. van den D., Vlissin gen, tot fl b. s. 1 d. h.; rijden met een van een zgn. freewheelinrichting voorzien rijwiel zonder rem: L. P., Koudekerke, W. D. F,. Middelburg, ieder tot f3 b. s. 3 d. h.; fietsen zonder licht: C. J. K.„ Zoutelande, A. G. H. F., C. C. van H.' beiden Vlissingen, L. de K., Souburg, H- B., Nieuwland, allen tot teruggave aan ouders; P. L., Westkapelle, J. L., Oost- kapelle, P. A., Serooskerke, allen tot f 3 b. s. 1 w. t.; Z. B., Biggelcerke, E. K., Zoute lande, A. M. K., Veere, J. F., Grijpskerke, J. L., Middelburg, S. A. V., Vrouwepol der, C. van den D., Souburg, J. C., Oost- kapelle, P. P., J. P., beiden Domburg, II. van der W., aldaar, J. van Z., Serooskerke, S. A. J., Nieuwland, K. K., Arnemuiden, J. C. B„ A S., b.eiden Vlissingen, allen tot f5 b. s. 5 d. li.; fietsen zonder bel: J. L. K. M., Sappemeer, tot f 2 b. s. 1 w. t.; rijden met een wagen zonder licht: G- A. C., Middelburg, tot teruggave aan ouders; overtr. art. 460 Swb.: A. O., Zou telande, tot teruggave aan oudersmet ©en rijwiel rijden over het niet verbreede ge deelte van den Boulevard Bankert: L. ,T. A. H„ Veere, D. T., G. K., P. J. de L., al len Middelburg; M. Th. C. van O., Vlis singen, allen tot f2 b. s. 2 d. h.; op een voor één persoon bestemd rijwiel 2 per sonen vervoeren: A. van E., Middelburg, tot teruggave aan ouders; met een motor rijwiel over 't jaagpad rijden: J. H., Mid delburg, tot f5 b. s. 5 d. h.; dronken schap: M. B., Westkapelle, tot f10 b. s. 10 H. h.; J. B., Middelburg, 'J. Th. M„ Vlissingen, ieder tot f5 b. s. 5 d. h.; S. L., Oostkapelle, tot f5 b. s. 1 w. t.; vrij gesproken zijn: I. V., St. Laurens, overtr. art. '424 Swb., J. N. L., J. J. V., beiden .Souburg, straatschenderij; C. J. R., Mid delburg, overtr. Motor- en Rijwielregle ment. B r o e k h u ij s. Gistermorgen was voor het kantongerecht te Rotterdam in behandeling genomen de zaak van den be kenden lofcerijman W. H. Broekhuijs, ge dagvaard wegens overtreding van de lo- terijwet. Beklaagde was zelf niet versche nen, doch Mr Boulier uit Den Haag trad voor hem op. Deze verklaarde dat hij op geen der vragen van het openbaar mi nisterie zou antwoorden. De tenlasteleg ging liep over de 31e premieleening, een premieleenin-g, door Broekhuijs uitgege ven. jïet procesverbaal is opgemaakt bij de trekking in Bellevue te Amsterdam. Een 10-tal getuigen werden gehoord. Zij verklaarden, dat de 31ste tot en met de 34ste premieleening door Broekhuijs voor eigen rekening waren uitgegeven, waarvan hij aan 'de Hollandsche credietbank een bedrag van f 100.000 had betaald. De amb tenaar van het O. M. achtte de overtre ding bewezen en vroeg veroordeeling van beklaagde tot 6 maanden hechtenis. Mr Boulier pleitte vrijspraak 111,et subsidiair vrij van rechtsvervolging. Uitspraak over 8 -dag-en. Sf. Laurens. Die bouw van de Gere formeerde Kerk en Pastorie -aBiaer', is door den kerk'era:ad gegund aan den la,agsten inschrijver, dén aannemer W. Walraven te St.-Laurens, voor f27300. Een melkveehouder. Uw stuk kan geplaatst worden, mits onderteekend. Red. OOSTBURG. 16 Oct. Tarwe f 11—f 12, Gerst Chevalier f 10.25, Rogge f 10, Haver 19.75f 10.25, Kroonerwten f21—f22.50. GOES. Veiling van 16 Oct. 1923. Groote veiling: Zure Belle-fleur f 13,50, Court Pendu f 12, zuren afval f 3.50f 3.60_, al les per 100 K.G. Kleine veiling: Peren: Doyenne de Cornice f 53f 81, Soldat La- boreur f 30f 45, President Roosevelt f 43 f66, Duch. d'Angoulême f34f38; Williams Duchesse f30f40, Souv. Sim-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1923 | | pagina 3