i u -IM Telegrammen. Ingezonden Stukken. Allerlei. Rechtszaken. imp, litoleip, enz. Burgerlijke Stand. MarkiliericMeii. Advertentiën. PreËbeorleii der Eertf. Kerk Vakschool voor Meisjes Bouwland en Sprink 'S. IUW. K. v 'i te GOES. Woensdag 10 October 1923, cand. Hoorweg ■skerk. |ds Scheele. Is van de nEnde. ds de Jonge, den Boeft. Runia. a. ds Moene van Dankz.) ,s Wolf van Loe- tV.olf, rede J. V.) ".s Wessels. nd. M. den Boer eeskerk. leeskerk. I ds Lanting. ten. |v. Ds Verhagen. skerk. |s Vreugdenhil. is Kersten. |6.30 u. leeskerk. leeskerk. u. leeskerk. 1.30 en 5.30 u. ferk. peskerk. nte. en dienst. Instant. rk. 3 u. ds Ver- leeskerk. minister. I dit oogenblik Mr Troelstra in het kabi- ret name den |ij deze gloei- ïet oog naar |sociaal-demo- portefeuille werden de- |ia,al-democra- Jproken, toen er gebied die- ïinimum be- lldra een be- in te zullen belangrijken |ontwik'keling zal een be de inflatie lEr moet een ijheersdh'ende en. Dit geldt Irleenen van louwen van Ivorden vrij- liddelen gé- billioenen er dekking moet eens Fste aller he li e beperking ook moge voor het Is beter dan van piapie- jniet wil in- Igenlijke on- fen tot het an bestaat leen redding In alle k'rin- kni de vak- Itriëelen en Is op deze Ie middelen irdige wan- laters zit in getuigenis ammer) September. Ie verschil- l-ijfers, on- |tkle opp er- iet gehee- het vol- |t tusscihen ien stand igeef t gge 62.9 1)zomer- 144 (55.1) men 62.8 bruine Kzaad 63.9 |6.8)oon- |74.8); fa- :.8)sui- Iderbieten U (69.7); .1 (75.8) diat een |den aan- (St.et.) staatsmijn |ag de ar- ilenschie- aan dade- j laat een De ISpoorwe- II, die te \s aange- U reden, is kort nadat hij in het Gasthuis was opgenomen, aan de bekomen verwon dingen overleden. Maandagavond is de heer v. G. uit Zundert, die per mo tor van Antwerpen huiswaarts keerde, bij het passeeren van een vrachtauto, door een van de andere zijde komende per sonenauto tegen den grond gereden. De auto reed snel door. Na een uur werd hij in bewusteloozen toestand door een pas- seerende auto opgenomen, die hem in het ziekenhuis te Brasschaet bracht, waar een ernstige beenbreuk en verschillende verwondingen werden geconstateerd. Nabij Crailoo werd een jongen die op den weg, bestemd voor voertuigen, speel de, 1 door een auto gegrepen. Niettegen staande de auto nog uitweek, ging deze over het lichaam van den knaap, met het noodlottig gevolg, dat hij in deernis- wekkenden toestand naar het ziekenhuis vervoerd moest worden. Te Noordvvij- kerhout werd een vier-jarig knaapje door een motorfiets aangereden en met gesple ten schedel opgenomen. Tn het Dam- sterdiep te Groningen is verdronken de 72-jarige F. S., uit Termunten. Te Nij megen waren Woensdagavond eenige kin deren aan het spelen met een wagen. De wagen werd door hen voortgeduwd. De 6-jarige d. W. kwam daarbij te vallen en kreeg een der wielen over het hoofd. Het knaapje was bijna onmiddellijk dood. Een 2V2-jarig kind, dat zich op den wa gen bevond, viel in de rivier, doch kan worden gered. Een wraakneming. Men schrijft aan de „Volkskr." nit Bergen op Zoom: Hotelhouder v. W. stuurde Dinsdagmor gen zijn kellner v. T. weg. Deze, hier over waarschijnlijk geraakt, nam daar geen genoegen mee en verschafte zich des avonds langs de naast het hotel ge legen autogarage toegang tot de gelag kamer, waar op dat moment v. W. alleen was. Plotseling werd v. W. door zijn gewezen kellner aangevallen en weldra waren beiden in een hevig gevecht gewik keld, totdat v. W. z'n kellner van zich af wist te werpen. Er daagde echter voor dezen hulp op. Twee handlangers had den zich inmiddels ook langs dezen on- gewonen weg toegang weten te verschaf fen om v. T. te helpen, v. W. wist echten de telefoon te bereiken en belde de politie ■op. De onverlaten, dit bemerkende, kozen ijlings het hazenpad. De politie, die zeer spoedig ter plaatse was, stelde direct een uitgebreid onderzoek in. v. W. was da nig toegetakeld. G ro o t e brand te Rotterdam. Vermoedelijk door hooibroei is Woensdag avond brand ontstaan in een groot dub bel pand aan de Aelbrechtskade te Rot terdam. Gelijkvloersch is een stal, op de bovenverdiepingen zijn meubelbergplaat- een. Nagbnoeg het geheele gebouw is uit gebrand, doch de brandweer wist met zeer veel materiaal de belendende perceelen te behouden. Het pand was het eigen dom der gemeente, de inboedels waren voor f 30.000 verzekerd. S Vaderlandse he liederen. Tijdens de jubileumfeesten was in een kerk de.gemeente opgestaan, om het Wil helmus te zingen. Twee onderofficieren waren ook opgestaan, om het lied mee te zingen. Gelukkig had men de versjes, met nog enkele andere, laten drukken; geluk kig, zoo lezen we in „De Banier", orgaan van de Nationaal Chr. Onderofficieren- vereeniging, want deze militairen met gou den chevrons moesten regel voor regel 'lezen. Aan hun kleeding te oordeelen waTen het dienstplichtigen, en straks ge ven ze mogelijk op Iran dorp bij festivi teiten den toon aan, waardoor allicht weer „lollie" klinkt. In de mobilisatie leerden we zelfs „De gilde viert" en „Tieneke van Heule"; dit kunnen we niet noodig achten, maar als eisch vair aanstelling tot den onderoffi ciersrang zou toch gesteld kunnen wor den: Zooveel kennis van de vaderland- ische liederen, dat de eerste twee cou pletten van het „Wilhelmus" en idem van het „Wien Neerlandsch bloed" in voor- kamende gevallen niet van het blad be hoeven te worden gelezen. Gesnapt. De agent van politie Ridderbroek, te Rotterdam, ontmoette gistermorgen vijf uur drie mannen, waar van er één een pak droeg. Ze maakten 'n ongunstigen indruk op hem en hij hield ze aan. In het pak bleek een pen dule te zitten. De mannen beweerden dat ze die naar 'een beurtschipper moes ten brengen. Het uiterlijk van het drietal beviel echter den politieman niet. Ze wa ren verdacht corpulent. Hij sommeerde hen mede te gaan naar het politiebureau. De heeren wenschten aan de sommatie geen gehoor te geven, waarop Ridder- I broek zijn revolver voor den dag haalde, onder bedreiging waarvan het drietal zich dadelijk koest hield en gewillig mede liep. Toen .men op het politiebureau aan het fouilleeren ging, kwam er een groote partij tafelzilver te voorschijn, die de man nen tusschen hun boven- en onderkleeren verborgen hadden. Meer dan 'honderd Stuks lepels, vorken, servetringen, enz. waren het, terwijl daarbij nog tafelklee-' flen, servetten en vingerdoekjes op hen bevonden werden. Men kwam er spoedig achter, dat een en ander afkomstig was van een inbraak, welke eergisternacht ge- t pleegd is, waar tevens uit de brandkast f30.000 gestolen werd. In het huis van 'den heer S. zijn de dieven op zeer omslachtige wijze bin- 1 ïien gekomen. Ze hebben in de gang, die w) achter het pand loopt, een groot gat on der de schutting gegraven. Zoo verschaf fen ze zich toegang tot den tuin. Daar wilden ze eerst een ruit van de serrei stuksnijden, doch de indringers bemerk ten, dat de deuren openstonden. In het sousterrain en verderop, hebben ze toen hun slag geslagen. Lang zijn ze nu ech ter niet in het bezit van hun buit ge weest. Het stoffelijk overscnot van den li beralen Engelschen oud-minister burggraaf Morley is gisteren te Londen verbrand. E<e lijkdienst werd bijgewoond door de leidende personen der liberale partij, zoo dat de kleine kapel gevuld was door een menigte ,die vooral de politieke en let terkundige kringen vertegenwoiordigde.Ter voldoening1 aan Modey's dikwijls geuite wensch was de lijkdienst zeer eenvoudig. Het indrukwekkendst oogenblik1 was, toen Asquith, een der oudste collega's van Morley, de plaats van den geestelijke aan den lezenaar innam en ,met diepe ont roering een treffend stuk voorlas uit het boek „Salomo". (Bovenstaand bericht knippen wij uit een liberale Nederlandsche courant, die 't vertaald heeft uit een Engielsche cou rant, welker berichtgever blijkbaar ook niet dagelijks zijn Bijbel leest, anders zou hij niet gewagen van „het boek Salomo"). De „Aquitania", met het bekende ren paard „Papyrus" aan boord, is nu sinds vijf dagen Vertrokken en bevindt zich dus midden op den Atlantischen Oceaan. Alle dagen wordt een radio-telegram naar Londen en New-York verzonden, da.t ver slag geeft van Papyrus' toestand. Het laatste bericht luidt, dat de Dierby-winner ondanks ruwe zeeën zijn eetlust bewaar.-1 heeflfc en bet .in zijn box, die, om zoo min mogelijk aan schudden onderhevig te zijn, midden op het eerste klasse dek gebouwd is, best 'kan stellen. Zijn vier kostbare pooten zijn volkomen ingewik keld in bandages, en verder draagt hij stórm schoenen om niet uit te glijden. Onder deze behandeling is zijn humeur tot nu toe goed gebleven. In het volkshuis te Brussel, de zetel van de socialisten, is gisteren kameraad Marchant gearresteerd, secretaris van de vakvereeniging der metselaars. Marchant is een op den voorgrond tredend commu nist en men dacht eerst, dat het hier een politieke vervolging gold. Maar het bleek, dat men bij' kameraad Marchant een ge heele inrichting vap een clandestiene bran derij ontdekt had. Hij stookte in het ge heim gedistilleerd. Hij deed het tezamen met een ander. Deze had ruzie met Mar chant gekregen en de zaak bij de politie aangegeven. APELDOORN. V. D. Op het Loo had hedenmorgen het défilé plaats van a'f- deelingen van het korps motordienst van den Vrijwilligen 'Landstorm, onder com mando van maj. P. Donk. H. M. de Ko ningin en de Prins hadden zich buiten het hek opgesteld. De inspecteur van den Landstorm en dhr. Duymaèr van Twist waren ook aanwezig. In 't geheel reden 180 auto's en 150 motoren voorbij. AMERSFOORT. V. D. De vereeniging van onderofficieren „Ons Belang" her denkt heden en morgen haar 25-jarig be staan. Dhr. -W. Wijk hield een herden kingsrede. BERLIJN. V. D. De Berlijnsche bladen melden, dat het resultaat der goudleening is, dat in 't geheel voor 35 miljoen dol lar of 147 miljoen goudmark is ingetee- kend. BERLIJN. Y. D. De rijksweerminister droeg op grond van de verordening van den rijkspresident de volledige uitvoe rende macht in Duitschland over aan ze ven militaire bevelhebbers. ROME. Die ontruiming van Korfoie is voltooid. Het eiland is aan de Grieken teruggegeven. MUNCHEiN. („Tel.") De Beiersche re geering neeft met het oog op het drei gend gevaar van verstoring der publie ke orde een bijzonderen aigemeenen staats commissaris benoemd, en hem volledige uitvoerige macht in handen gelegd. De keuze is gevallen op den vroegeren mi nister-president Von Kanr, die thans het ambt van regeerings-president van Óp per-Beieren bekleed. MUNCHEN. („Hbld") Die rijksregeering heeft den commandant der rijfcsweer ge neraal v. Loss-ow tot haar commissaris in München benoemd. Men beschouwt dit als een tegenzet tegenover de benoeming van Von Kanr door de Beiersche regeering. Generaal Von Lossow neeft diaarop de door Von Kanr toegestane veertien ver gaderingen van de nationaal-socialisten verboden. (Bniten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur, Gelieve ondergeteekende een plaatsje te verleenen in uw veelgele zen blad, ter mijner verdediging naar aanleiding der Advertentie van J. Lin denberg te Wolfaiartsdijk, in uw blad van 25 September. Hierin worden beeren landbouwers door bovengenoemden L. aangeraden geen zaken te doen met A. Kole te Colijnsplaat zonder vooraf goed te informeeren. Ik zou Lindenberg willen vragen om wat reden en met welk recht hij zulks heeft gedaan. Ben ik per soonlijk of een der in dienst staan- den der N. V. Kole in gebreke ge bleven aan mijne of hunne verplich tingen te voldoen? Zoo ja, dat hij dit dan bewijze, indien bij dan dat bewijs kan leveren, zijn wij gaarne bereid de schade te betalen, welke daaruit voor hem is voortgevloeid; zoo niet, dan verzoek ik hem, als eerlijk man, deze waarschuwing en verdachtma king in uw blad openlijk te herroepen. Wat kan de aanleiding zijn geweest, welke Lindenberg tot dezen stap heeft bewogen? Ik gis de volgende: De heer Timmermans te Wolf aarts dijk, commissionnair voor verschillen de handelaren, heeft mogelijk iets op onzen naam gekocht, buiten onze op dracht om, aus treft ons dan geen schuld, maar dhr Timmermans. Wel hebben wij in 't begin dezer maand opdracht gegeven 300 H.L. eigenheimers te koopen, welke koop door hem aan ons is bevestigd, di rect zijn geladen, derhalve geaccep teerd én betaald, meer opdracht had hij niet, meer hebben wij dan ook niet té ontvangen, zulks ook kan de com. bewijzen en anders niet. Wegens het vertoonen der aardap pelenziekte hebben wij hem met het oog daarop zekerheidshalve nog een telegram gezonden, volstrekt geen aardappelen te koopen voor zij waren uitgeziekt, en alvorens hij opdracht van ons daartoe ontving. Indien dus de heer T. meer aard appelen heeft gekocht voor ons, dan welke wij reeds hebben ontvangen en geladen en last gegeven, is dit gansch buiten onze schuld en zijn wij ergo daarvoor niet aansprakelijk. Mijns inziens ware het heel wat verstandiger van den heer L. geweest de zaak eerst eens nuchter, hetzij persoonlijk of per past bij ons te in formeeren, waarom de door T. bij hem gekochte aardappelen niet door ons zijn aanvaard, alvorens deze ongemo tiveerde verdachtmakende advertentie te laten plaatsen. Mijnheer de Redacteur, wij hopen en vertrouwen, dat de heer L. zijn begane en niet te vergeven fout zal inzien en erkennen en dus aan ons billijk verzoek zijn waarschuwing openlijk te herroepen, gewilliglijk zal voldoen. Mijnheer de Redacteur, bij voorbaat onzen dank voor de plaatsing van dit ingezondene. Inmiddels hoogachtend, Uw dw. dnr ANTH. KOLE Cz, Colijnsplaat, 26 September 1923. De heer Kole maakt handig ge bruik van de gelegenheid om de schuld te werpen op den commis sionnair Timmermans, en hij kan dat ook ongestraft doen, wijl het schrif telijk bewijs ontbreekt. 'Hieruit blijkt weer opnieuw hoe noodzakelijk' liet is, om niet anders dan op een koop- briefje te verkoopen. Bij eenvoudig mondeling aocoord mist de verkooper alle recht en kan de kooper desnoods alles ontkennen. J. LINDENBERGH. Wolf aartsdijk. Wisselkoersen. Amsterdam, 28 Sept., 2.45 uur. Eerlijn 1.30—1.40/ Brussei 13.15—13.25. Parijs 15.5515.65. Londen 11.56%—11.571/4- Dollar 2.54—2.54V2. Weenen 0.35%—0.36. De vruchtboom. Een oude hot- tentotsche broeder zeide: „Toen ik voor om streeks vijftien jaren voor het eerst Avond maal mocht genieten, plantte ik een vrucht boom in mijn tuin. Welig groeide hij op en 'draagt het eene jaar na het andere heer lijke vrucht. Wanneer ik nu den. boom aanzie, dan schaam ik mij1 over mij zeiven en denk: waarom brengt gij den Heere niet zoo vele en heerlijke vruchten voort, ais deze boom doet, daar gij' toch sedert lang in zijn hof geplant zijt en zijn hemelsche zegeningen zoo rijkelijk genoten hebt Rechtbank te Middelburg. Zitting van 28 Sept. 1923. Veroordeeld wegens: ontucht: P. M., 30 i., kermisreiziger, Wolfaiarts dijk, gedetineerd te Middelburg, een jiaiar gevangenisstraf. Verduistering: J. ten H., 54 j., schipper op het vaar tuig „Buitenverwachting", Sas van Gent, 3 m. gevangenisstraf. Verwezen naar de terechtzitting met gevangenhouding, A. v. Dp 35 j., veedrijver, Rotterdam, gedetineerd, ter zake 'van diefstal van een rijwiel te Sas van Gent. Door J. H. H., 26 j., handelsagent te Vlissingen, is hooger beroep aange- teekend tegen het vonnis der recht bank te Middelburg van 14 September j., waarbij hij ter zake van diefstal is veroordeeld 'tot 3 maanden gevange nisstraf. Molestatie van een werk willige. De rechtbank te Zutphen veroordeelde den 42-ja,rigen opperman J. F. S., wegens beleediging en be dreiging van een werkwillige met eenig misdrijf tegen het leven gericht, gepleegd tijdens de staking der bouw vakarbeiders te Zutphen tot één maand gevangenisstraf, conform den eisch. Veero. Door de notarissen Hioolen te Middelburg en Krafn te Kapelle zijn Woensdag in het openbaar ver kocht ten verzoeke van den heer A. M. Kunst: 0.37.70 H.A. bouwland, aan den Tintelweg in de gem. Vrou wepolder voor f910, aan L. Wou- terse, Middelburg en H. Wouterse, Koudekerke. 0.41.40 H.A. bouwland, naast perc. ,1 voor f930 aan P. Gel dof, Biggekerke. 0.58.20 H.A. bouw land', naast perc. 2, voor f 1406 aan Joh. de Klerk en A. Flipse, beiden Middelburg. Vlissingen. Bij de Woensdagavond door notaris J. L. v. d. Harst ge houden verkooping werd een huis en tuin aan den straatweg naar Vlissin gen te Koudekerke, wijk B 150c, groot 388 c.A., opgehouden. Zestien aren 60 c.A. bouwterrein naast perc. 1 verkocht aan L. Boon voor f 1167. Een huis met tuin aan den straat weg naar Vlissingen té Koudekerke, wijk B 150a, groot 3 A. 70 c.A., opge houden. 8 A. 10 c.A. bouwterrein naast perc. 6, verkocht aan A. Pluij- mers te Middelburg, voor f546. (M. C.) MIDDELBURG. OndertrouwdJ. J;anse, 25 j. en M.. Cornelisse, 22 j.; G. J. v. Holthuijsen, 24 j. en W. J. Verschoore de la, Houssaye, 22 j. Gehuwd: B. J. A. Stoopman, 26 j. en M. V. J. Scihlüter, 22 j.; W. Vermeulen, 25 j. en N. M. de Visser, 21 jaar. Bevallen: J. C. van Dien, geb. Kor- tekaas, d.M. C. v. d. Weel, geb. Geljon, d'. Overleden: W. J. Post, 7 mnd., d. v. J. H. Post, geb. Koets. GOES. Huw.-aang.28, Cyriel Ed- mond Borghgraef, 36 j. jm.' en Ma ria Anna Elisabeth Meiering, 24 j. jd. Geboren: 27, Margrethia Elisabeth, d. v. Maarten Veenis en Elisabeth D|ammann. VLISSINGEN. Ondertrouwd: D'. L. de Koster, 26 j. jm. en Th. Le Feber, 22 j. jd. W:. Spinnaaj), 2 6j. jm. en N. de Smidt, 22 j. jd.; M. C. Wijsveld, 26 j. en E. Dierickx. Getrouwd: C. Oorschot, 28 j. jm. en J. P. Blokpoel, 28 j. jd. F. J. M. We ij ens, 26 j.. jm. en Ei. J. M. van Die- rendonck, 25 j. jd. Van 2128 Sept. IERSEKE. Gehuwd: Jan de Rooij, 31 j. jm. en Mjargarietha Jacomina de Waal, 21 j. dj.Cornelis Willem Rad- mos, 26 j. jm. en Neeltje Verschuure, 24 j. jd. Geboren: Hendrik, z. v. Pieter Cor nelis Christiaanse en Reiniera Johan na van OsPieter, z. v. Joos den Her der en Maria Anna Filius; Maria Dd- na, d. v. Willem Honders en Maria Dina Kok. GOES. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Groot,e veiling van 27 September 1923. Ster- appels 22,50 per 100 K.G. Kleine veiling. Peren: Bonne Louise d'Avranches 5062; Doyenne de Cornice 7074; Soldat Labou- reur 2834; Duch. d'Angoulême 35; Cons, a la Cour 2739; Fondante de Charneux; 22Beurré Hardy 5461Beurré d'Amanlis 3040; Beurré Clairgeau 3844; Beurré Durandeau 2836Beurré van den Ham 2935; Beurré Superfin 41; Beurré d'Arem- berg 31; Beurré Sint Nicolaas 23; Beurré Alex. Lucas 42Beurré Diel 29Triumphe de Vienne 64; Generaal Totleben 2526; William's Dudiesse 3042; Nouveau Pöi- teau 1734; Ifoning Caret van W.urtemberg 23; Maagdeperén 3036; Ronde Perzikperen 16—21; Curé 18; Jodenperen 1320; IJzer- peren 15; Bergamotten 1318; Pondsperen 1517Gieser Wildeman 1217Afval- en Kroetperen 113 Appels: Sterappels 1622; Cox Oranje Pip ping 1823Eng. Winter Gold Permain 8 13; Fransche Bellefleur 612; Grofzuur 1012; Westlandsche Bellefleur 610; Gr. Kroon 715Bismarck 10-16Keizer Ale xander 1215; Hondsmuilen 1012; Const, de Groot 911Goudreinetten 913Gr. reinelten 1012; Reinette d'Automne 8— 10; Ganzebout 811; Mank's Codlin 915; Codlin Keswick 410; Gulderling 69; Zo mer Court Pendu 710; Princesse Noble 811Belle de Poutoise 7Lady Heimyker 9; Jacques Lebel 912; Schutter Reinetten 68; Tante Dora 8; Notarisappel 812; Zoete Ribbeling 913; Pomme d'Oranje 8 12; Campagnezoet 810; Zoete Job 912; Tuinzoet 1012; Huismanszoet 910; Lin- denappel 911Afval- en Kroetappels 1 8; Diversen: Blauwe Druiven 49; Boonen 119; Aardappelen 3.10; alles per 100 K.G. Wortelen 8; per 1Q0 bos. Kropsla 2.503.10; Augurken 0.480.56; Perziken 1.604; alles per 100 stuks. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Hoogste barometerstand 772,5 te Mün chen, laagste 750.4 te Roest. Verwachting tot den avond van 29 Sept.: Zwakke tot matige Zuidelijke tot Wes telijke wind, half tot zwaarbewolkt, wei nig of geen neerslag, zelfde temperatuur. In plaats van kaarten. Ondertrouwd i BETS MEIJERING en C. E. BORGHGRAER. G»e»{Kw"SS2SS«p1-'38- Huwelijksvoltrekking 18 Oct. 9 uur ten Stadhuize en 9'4 uur iu de St. Maria Magdalenakerk te Goes. Receptie 18 Oct. van 23 uur Opril Markt. H Maandag 1 October hopen j| onze geliefde Ouders g I HENDRIK VAN SLUilS en JOHANNA JANSE, f hun 50-jarlge Echtvereeniging U te herdenken. |j Hun dankbare Kinderen, 0J a Behuwd- en Kleinkinderen. Veere, 28 Sept. 1923. Zoo de Heere wil en zij leven hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Groot ouders, LEUNIS VAN MALDEGEM en GEERTJE SCHOUT, op Maandag 1 October a.s. hun 50-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hun dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen en Verloofde. Veere, 28 September 1923. 1873 1923 Zoo de Heere wil en zij leven hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders, GIJSBRECHT HEIJNSDIJK en POULINA IJZEBAART, op Dinsdag 2 October a.s. hun 50-jarige Echtvereeniging te herdenken. Dat de Heere hen spare tot in lengte van dagen, is de wensch van Hun dankbare Kinderen, Behuwd en Kleinkinderen. Wolphaartsdijk, 28 Sept. 1923. TE QOES. ZONDAG 30 SEPTEMBER. Voorm. half 10: Ds. R. J. v. d. Veen Avond 6 uur: Idem. Collecte voor Hulpbeh. Studenten. Bij vonnis der Arrondissements- Rechtbank te Middelburg van 24 September 1923 is LEIN ANTHEUNISSE, Werkman, wonende te Seroos- kerke (W.), verklaard in staat van faillissement en benoemd tot Rech- ter-Commissaris de E. A. Heer Mr. J. W. ZIJLSTRA, Lid dier Rechtbank, en tot Curator de on dergeteekende, Advocaat en Pro cureur, wonende te Middelburg. De Curator Mr. F. B. EVERS. Inschrijving voor Dag- en Avondcursussen voor dames en dienstboden in: Koken, Tafeldekken en -dienen, fijne Keuken, Huishoudkunde, Costuura- naaien, Linnennaaien, Verstellen en Waschbehandeling, a. s. Dinsdag 2 October 24 en 79 en Donderdag 4 Octo ber 79 in de school aan de Vlasmarkt. Aanvang d r cursussen 15 October. Deze oproep wordt slechts één maal geplaatst. De Notaris STROVE is voor nemens op des namiddags 2 uur in het Koffie huis van den heer Wbstdorp te Serooskerke, publiek te verkoopen a. 57 Aren 28 Centiaren aan den Zoekweg te Serooskerke, tegenover Wischvliet; in eigen ge bruik bij L. Antheunisse. b. 2 perceelen Bouwterrein a3n den Noordstraatweg, nabij Westdorp te Serooskerke, respec tievelijk groot 4 Aren 40 Centiaren en 7 Aren, in pacht bij S. Jonge- pier tot 1 December 1923. Perc. 4 en 5. 66 Aren 90 Centiaren (I G 211 R) BOUWLAND, aan den Westdijk nabij E. Maas te Vrouwenpolder. In 2 perceelen en gecombineerd. In pacht tot roovenoogst 1923 bij J. Moens. Nadere inlichtingen worden ver strekt ten kantore van genoemden Notaris STROVE.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1923 | | pagina 3