Oit de Provincie. IN DEN MAALSTROOM. FEUILLETON. nietiging wegens strijd met het alge meen belang te bevorderen van het door de raden der gemeenten 'Wijm- britseradeel en Wonseradeel vastge stelde vloekverbod, etc. De minister heeft thans naar aan leiding hiervan onder de aandacht van Ged. Staten van Friesland gebracht, dat het in het openbaar hoonen of lasteren van God's naam dan wel het tentoonstellen van daartoe strekken de geschriften of afbeeldingen naar zijn meening leidt tot zedelijke ver wording en ontaarding, waardoor de openbare zedelijkheid wordt aange tast. Op dezen grond ziet hij in de desbetreffende bepalingen geen strijd met de wet. Deze beschouwing sluit tevens uit, -dat de bedoelde bepalingen in strijd zouden moeten worden ge acht met het algemeen belang. Op grond van een en ander zijn geen ter men aanwezig, de voorgestelde ver nietiging te bevorderen. De bezuiniging bij de spoor wegen. In de gister gehouden conferentie tusschen de directie der Nederland- sche Spoorwegen en de vertegenwoor digers der organisaties deelde de di rectie o.m. mede Het toezicht hebbend personeel van den dienst van tractie zal voortaan uitsluitend uit het locomotief-perso neel gerecruteerd worden. Verder, dat zij bi] de regeering stappen heeft ge daan om de invoering der nieuwe pensioenregeling te bespoedigen. Voorts verklaarde de directie in het algemeen geen bezwaar te hebben te gen herkeuring van personeel ouder dan 60 jaar, waardoor minder jongere werkkrachten zullen behoeven ontsla gen te' worden. Bij de besprekingen omtrent de herclassificatie deelde de directie mede, dat de minister haar voorstel had goedgekeurd om de reeds in de pers genoemde plaatsen in de 4e loon klasse te brengen. De berolas- sificatie zal reeds 30 September a.s. ingaan. Door de vertegenwoordigers der organisaties werden nogmaals hun bezwaren tegen de nieuwe in deeling naar voren gebracht, doch de directie handhaafde haar standpunt, zelfs al zou er een algemeene loons verlaging voor het personeel worden ingevoerd gelijk die voor het over heidspersoneel is aangekondigd. (Tel.) Allerlei. De heer A. C. A. van Vuuren, wethouder van Den Haag en (R.-K.j lid der Tweede Kamer, heeft voor eerstgenoemde functie bedankt, om dat volgens hem het wethouderschap van publieke wekken niet is te com bineeren met het Kamerlidmaatschap temeer, daar het vermoedelijk in de Kamer binnenkort warmpjes zal toe gaan. De Vereeniging van hoogleeraren aan de Rijksuniversiteiten en -hooge- scholen, heeft aan H. M. de Konin gin een adres gezonden, waarin zij 'o.m. haar bezwaar te kennen geeft tegen het voornemen der Regeering om art. 40 van het Bezoldigingsbesluit in te trekken. Van betrouwbare zijde vernemen wij uit I e s e k e, dat haar de vorige week het petitionnement voor de Vlootwet door een Rijksambtenaar ten postkantore tijdens zijn dienst, door het loket ter teekening is aangeboden aan een drietal personen, van wel ke twee het petionnement hebben ge- teekend en de derde, een anti-re volutionair, "heeft geweigerd. De na men, zoowel van dien ambtenaar, als van hen, aan wie hij op dat oogenblik het petionnement ter teekening aan bood, zijn ons bekend; bij tegenspraak zullen wij ze publiceeren. Laten toch onze lezers, voorzoover 69). „Wat ik je wou vertellen was dit", ging hij voort. „O, je weet natuurlijk, dat die echtscheidingsgeschiedenis een doorgesto- kenkaart was van het begin tot het eind?" Steven antwoordde niet. „Wel, zfj was het, die het heeft ver zonnen. Ik was verzot op haar in die da gen, dus ging ik naar 'dien Polden toe, "die alles voor mij wilde doen en "ik ver telde hem, wat ik wenschte. Hij maakte het zaakje in orde. Maar het was Bell, die het heeft verzonnen, die het eerst op de" gedachte is gekomen", én hij' lachte met een halfdronken geg'ichef. „Maar waarom vertelt u mij dit?" „O, alleen om haar te plagen. Ze heeft meer om uw oordeel over haar dan om "dat van wie dan ook. Zij vroeg zich dik wijls af, wat er van je was geworden., Ik gelooft dat ze nog half verliefd Op je is". „Mijnheer Hussey", zei Steven op hem toegaande, „bedenk, dat in de oogen van de wereld zij1 uw vrouw is; bedenk ook, dat zij 'uw naam draagt. Als gij haar be- leedïgt, beleedigt gij, uzelf". Hij keek ons versuft aan. „O, je "slaat nog altijd dien hoogen toon aan? Wel, zij heeft dat alles al lang uit mij gestampt. [Wij zijn een prachtig paar, dat zijn wij. Je zegt mij dus geen dank voor mijn komst. Goeden avond". De warmte van de kamer had hem bljjk- zij het recht eu de waarheid liefheb ben, in hun omgeving, de mensohen waarschuwen om aan deze beweging die door leugen eu misleiding wordt geïnspireerd, niet mee te doen. Wat men te Ierseke durft te doen, zal men ook elders niet nalaten. Middelburg. Het ongunstige weer is oorzaak, dat de muziekuitvoeringen op het Molenwater voortdurend moeten 'worden uitgesteld. Thans is weer een uitvoering vastgesteld op Vrijdag a.s., des avonds 8 uur. De kantonrechter te Middelburg heeft W. G. F. B. te Goes wegens het rijden met een motorrijtuig zonder rijbewijs, ver oordeeld tot f 5 boete subs. 1 week tucht school. Goes. Wij vernemen, dat ons, dank zij de ijverige pogingen van het Bestuur der vereeniging voor Chr. Winterlezingen en speciaal van den secretaris, dezen win ter weer een viertal interessante lezingen te wachten staan. De heer Ger Lecointre, de bekende toonkunstenaar, zal op 19 Oct. lezen over ,,Rach en Beethoven" en zal daarbij muzikale demonstraties geven, zoodat het tevens een avond van muzikaal genot kan worden. Dirs C. Tazelaar. een kunstcriticus van erkende bekwaamheid, zal op 21 December spreken over „Christelijk beginsel en moderne letter kunde". Verder hebben de heeren ds J. W, P. Ie Roy te Sloterdijk een bekend litterator en declamator en dr Schouten van Kampen de schrijver van het mooie bqek: „De wonderen van het heelal" bereids de uitnoodiging om te komen lezen aanvaard. Zooals men ziet, een motoi programma voor den a.s. winter. Voor hen, die nog niet met deze vereeniging bekend zijn, herinneren wij er aan, dat secretaris is de heer B. C. Sliggers te Kloetinge. Hedenmorgen reed v. Hese, de knecht van den kolenhandelaar Pik, een kolenwagen van den Opril, 's Heer Hen- drikskinderenstraat en had hij het onge luk bij het uitwijken voor een auto, dat de wagen tegen een paal en tegen de muur der woning van den heer K. opreed, waarbij de man zóó ernstig kwam te vallen, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen, welke verleend werd door dr v. d. Berg, die constateerde, dat het linkerbeen boven de knie ge kneusd was en dat waarschijnlijk aan den rechterkant een van de onderste ribben is gebroken. De man is per wagen naar huis gebracht. Die paal werd stuk- gereden en de muur was beschadigd. Wolphaartsdijk. Heden is men begonnen met de eerste termijnlevering der suiker bieten aan de coöperatieve suikerfabrie ken. De bieten zijn in deze gemeente zeer klein van stuk en van alle leveran ciers hoort men de opmerking, dat het gewas veel tegenvalt. Door concurrentie zijn de broodprij zen en bakloon en in deze gemeente op eens gedaald. Tot Maandag betaalde men voor een brood van 2 K.'G. 45 cent, thans 38 cent en voor het bakken van een brood van 2 K.G. 15 cent, thans 10 cent. Maandag hield de Groep Wolphaarts dijk van de Zeeuwsche Coöperatieve Kunstmestfabriek een algemeene verga dering. Afwezig de secretaris der groep, dhr. K. van der Slikke, wegens familie omstandigheden. De voorzitter, J. Linden- bergh, opende de vergadering en drukte zijn leedwezen uit dat zoo weinig leden tegenwoordig waren (zonder het bestuur slechts 5). De verkiezing der bestuurs leden werd aangehouden tot een volgende vergadering. De jaarrekening der groep werd niet behandeld, daar er geen inkom sten en uitgaven waren. De agenda der districtsvergadering werd besproken en als afgevaardigde daarheen benoemd J. Lindenbergh en als plaatsvervanger Jacob Klompe. Besproken werd eveneens de agenda voor de algemeene vergadering van de Z. C. IC. en cle E. N. C. IC. De voorzitter deelde mede, dat hij persoonlijk niet genoeg op de hoogte was met een en ander en de vergadering zeker vrucht baarder Jiad geweest in tegenwoordigheid van dhr. van der Slikke. baar den drank nog meer naar het hoofd doen stijlgen, want hij scheen meer dron ken toen hij' weg ging, dan ijoen hij kwam". „Dienk je, dat wat hij gezegd heef|t, waar is, Dan?" zei Steven, toen hij weg was „Wat bedoel je?" „Toen hij zei, dat zij het was, die bet middel heeft bedacht, om ons huwe lijk te ontbinden". „Ja, ik geloof dat het waar is". „Als dat waar is", zei Steven lang zaam, „heeft zij dat huwelijk teniet ge daan. jGeen huwelijksband, die haar nog aan mij bindt, na zulk een daad". „Zoo denk ik er ook over", antwoord de ik. Hij zweeg eenige oogenblikken en zei toen kalm: „Tin toch Dian, 'ik weet het .niet al Ibeeft zij tegen mij gezondigd, ik heb ook gezondigd". „Als er ooit een verontschuldiging voor zonde was, dan zou er een zijn voor de jouwe; .maar voor haar is geen enkele verontschuldiging te bedenken. Door haar is je leven .verwoest". „Verwoest", zuchtte hij, „ja erger dan verwoest. Ik ben benieuwd, of ik ooit in de gelegenheid zijn zal om de schuld te betalen, die ik haar schuldig ben". Ik vroeg hem, wat hij daarmee bedoel de, maar hij wou niet antwoorden. Hus- sey's bezoek had hem erg opgewonden ik wist, dat hij zichzelf een vreeselijken dwang moest opleggen, om rustig te kun nen spreken tot den man van de vrouw, die hij eens zijn vrouw had genoemd. Toen ik den volgenden morgen bene den kwam, was Steven bezig een brief Schore, Maandagavond vergaderde de gemeenteraad. Afwezig dhr. C. Rijn. Een verzoek van den gemeenteraad vtm Krui- ningen om over 1923 aan den hulp keurmeester ook f 159 verhooging te ge ven voor onderhoud motorrijwiel, wordt op voorstel van B.. en W. met alg. st. ver worpen. Bericht van de gem. Goes, dat door Schare over 1921 f 108 moet wor den bijgedragen voor de leerlingen die in dat jaar de ambachtsschool bezochten. De heer Zoeteweij vindt het wat al te sterk dat er op dergelijke wijze over het geld wordt beschikt. Die voorzitter zegt, dat daar niets aan te doen is. Het aan steken der lantaarn aan de Schorebrug wordt aan den eenigen inschrijver gegund voor 17.50 per jaar. Voor het onder houd van het gemeentehuis was inge schreven voor M. Zuijdweg voor f 115, A. Kole f99.50 en de wed. J. Klap voor f 88 pier jaar, gegund aan wed. IClap. De verordening heffing schoolgeld werd gewijzigd. Voortaan zal van het onzuiver inkomen f 700 worden afgetrokken voor noodzakelijk levensonderhoud, doch geen vermindering van schoolgeld meer worden toegestaan voor het 2e, 3e, 4e en 5e kind uit één gezin. Dhr. Zoetevveij zegt dat dit voor een vader van een groot gezin met schoolgaande kinderen een ernstig bezwaar is b.v. een huisvader met 4 schoolgaande kinderen en f 709 belastbaar inkomen is vrij en een ander met 4 schoolgaande kinderen en f 725 belast baar inkomen zal een belangrijk bedrag aan schoolgeld moeten betalen. De heer Glerum zegt, er moet toch eenmaal een grens genomen worden. De vqorzitter zegt, de le klas loopt van f 700f 900. Daarna komt aan de orde de gemeente- begrooting. Bij den post opcenten ver mogensbelasting stellen B. en W. voor in plaats van 75 slechts 40 opcenten te heffen, de raad besluit echter 75 opcenten te behouden. Bij de uitgaven zegt de heer de Vrieze dat B. en W. voorstellen verschillende salarissen te verlagen, maar het salaris van den burgemeester en den secretaris niet; dat vindt spr. niet goed en meent dat zulks een onaangename stemming in de gemeente zal geven; spr. stelt voor het salaris van den burgemeester te ver lagen met 20 pet. Dte voorz. zegt, B. en W hebben rijpelijk overwogen am het salaris ie verminderen doch meenden dat niet te kunnen, daar de burgemeester en de secretaris op het minimum staan eu het salaris door de Kroon is vastgesteld. Spr. begrijpt niet, dat de heer de Vrieze nu nog met zoo'n voorstel komt. Die heer de Vrieze: alle lagere ambtenaren worden getroffen, dus is het billijk dat ook de burgemeester getroffen wordt. De voorz. zegt: de raad kan het salaris van den burgemeester niet verlagen, alleen kan hij aan Ged. Staten ajyiseeren het sa laris te verlagen eu daar zullen Ged. niet op in gaan, want de burgemeester heeft het minimum. Die heer de Vrieze vraagt aan den voorz. hoeveel het maxi mum voor den burgemeester is. De voorz. zegt: voor den burgem. bestaat geen maximum. Die raad kan net zooveel geven als hij wil, doch de Kroon moet het goedkeuren. Het voorstel van de Vrieze wordt gewijzigd en aan Geel. Staten verzocht het salaris van den burgemeester met 20 pet. te verminderen. Dit voorstel wordt aangenomen met 5 stemmen voor, 1 te gen (de voorzitter). Bij den post salaris secretaris stelt de heer Die Vrieze voor dit met 10 pot. te verminderen. Die heer Zoeteweij! zegt: het gaat niet aan om het salaris van den wegwerker die f 1000 heeft, met f 100 te verminderen en van den secretaris niets, daaróm steun ik het voorstel de Vrieze, wat wordt aange nomen met 4 tegen 2 stemmen (tegen Glerum en de voorzitter). B. en W. stel len voor het salaris van den gemeente ontvanger te verminderen met f 125, om dat deze f 125 boven het minimum staat en bij vergissing op f875 is gebracht. Die heer Karelse zegt, wij hebben te rekenen met het bedrag door Ged. Staten bepaald. Die voorz. steunt het voorstel van dhr te lezen. Hij was erg bleek en zijn'handen beefden. Toen hij mij zag, gaf hij mij den brief zonder een woord te zeggen. Ik las het volgende: „"Wiil je .terwille van wat wij eens waren mij vanavond om tien uur ontmoeten bij den ingang van het Torrspark? Er is iets dat ik je moet zeggen. Ik weet, dat ik meer vraag, dan ik verdien, en toch bón ik niet zoo slecht als je denkt. Wifmogen geen kwaad zeggen van de dooden maar je weet, dat ik een vader had. Sta mu leze ontmoeting toe terwille van mij, zoowel als van jezelf. Als je dat wilt doen, zul je mij den last des levens wat minder zwaar om te dragen maken. _En denk zoo vriendelijk als je kunt aan haar, die eens je onwaardige vrouw was". „Ga je er heen?" vroeg ik. „Ja", antwoordde hij, „ik heb haar ge antwoord door den brenger van dezen brief'. Na de lunch, toen wij voorbij' een van de voornaamste hotels van het kleine stad je wandelden, greep Steven plotseling mijn arm. „Zie je 'dat?" fluisterde hij. rk keek op en zag Hussey, zittende op den bok van een rijtuig, waarvoor een prachtig vurig paard was gespannen. „Kom, Bell, ben je klaar?" riep jhij, „die zwarte Jack wil nier niet den gan- schen dag op je staan wachten". Zijn vrouw kwam naar buiten en stapte in ,'net rijtuig. Zij laenten beiden, toen zag Hussey ons. „Kijk Bell," zei hij op luiden toon, „zie je je ouden .vriend niet?" en weer zagen Steven en de vrouw, die nij eens had lieftgenad, elkaar in de oogen. Zij spraken de Vrieze om 20 pet. te korten op het salaris van den ontvanger, doch dan moet dat zijn van f 750 en niet van f 875, dus eerst f 125 minder en dan nog 20 pet. van de rest; met alg. stemmen alzoo besloten. Op voorstel van den heer de Vrieze wordt het salaris van den ge meenteveldwachter met 10 pet. yerlaagd, dat is f 145. De voorzitter is daar tegen. Hij meent dat f 100 voldoende is om te verminderen. Die toelage aan 't groene kruis te Kruiningen wordt na eenige bespreking verminderd met f 75 en ge bracht op f 100. Het salaris Gein. opzich ter wordt met 10 pet .verminderd. Die jaarwedde van den grafdelver wordt ge bracht van f 80 opi f 50. Die jaarwedde van den wegwerker word met 10 pet. verminderd en gebracht op f 900. De heer Zoeteweij verzocht B. en W. zich te verzetten tegen de betaling van f 250 per leerling aan de R. II. B. S. te Goes. Op voorstel van den heer Spar- rentak werd de subsidie aan de politie scholen te Hilversum en 's Bosch inge trokken. Over het salaris van de vroedvrouw ontspon zich een langdurige discussie. De voorzitter zegt: het is geen salaris, doch slechts een toelage en spr. acht f 100 toelage voldoende. De heer Zoeteweij vreest dat minvermogenden dan meer zullen moeten betalen voor haar hulp. De heer Glerum: toen haar salaris ver hoogd werd heeft zij haar hulp niet voor minder verleend, dus zal ze nu wel niet meer gaan rekenen. Het voorstel B. en Wi. om f50 te korten wordt met alg. stemmen aangenomen. De heer Ka relse had 20 pet. korting voorgesteld. Diaarna werd de begrooting in zijn ge heel vastgesteld op f26423.12. Reclames schoolgeld. Dihr. Zoeteweij: wordt van 't kohier afgevoerd en de aanslagen van A. Franje en C. Korshuize en M. Joosse warden oninbaar verklaard. Daarna sluiting. Ellewoutsdijk. Men zendt ons nog de volgende aanvulling van het verslag dei- feesten. Dies morgens half 10 werden ten ge meentehuize door den voorzitter van het feestcomitéafgehaald ,ten einde tegen woordig te zijn bij; de opening van het feest: de Raadsleden en de leden van het Eerecomité, op nadrukkelijk verzoek van den heer Commissaris der Koningin door de feestcommissie benoemd, n.l. de burgemeester, de beide wethouders, dhr. J. F. van Ilattum, de heer L. A. Beth, notaris, Dg. W. S. van Leeuwen en het hoofd der school. Deze heeren namen vervolgens deel aan den optocht der schoolkinderen door het dorp1, ze waren tegenwoordig bij' de verschillende kinderspelen, en ze reden des namiddags ook weer nadat ze ten raadhuize door den voorzitter welwil lend waren afgehaald den grooten schitterenden optocht, in daarvoor vrien delijk beschikbaar gestelde auto's vooruit. Het muziekgezelschap' bracht des avonds bij het rondgaan van den licht- stoet ook allen leden van het eere-co- mité, voor zoover ze binnen de kom wonen, een serenade. De heer Van Hattum, tijdelijk op het buitenverblijf „Zorgvliet" alhier met diens familie aanwezig, noodigde Maan dagavond den voorzitter der feestcommis sie, de leden van het Eere-comité en de raadsleden ten zijnen huize in welke samenkomst besloten werd den heer Commissaris der Koningin dank 'te bren gen voor zijn belangelooze en gewaar deerde tusschenkömst waardoor verkre gen is, dat het feest ter herdenking' van het 25-jarig Regeeringsjiibileum van H. M .de Koningin in de gemeente El lewoutsdijk zoo algemeen mogelijk ge vierd is. Uitslag wedstrijden Jubileumfeest. Eerepoorten: le prijs Zomerstraat, 2e Zomerwegstraat, 3e Langeviele, 4e Kaai draai, 5e Nieuwstraat. Versierde huizen: le pr. C. Behage, 2e wed. G. Molhoek. Versierde fietsen: le pr. 'M. Lous, 2e M. Geense, 3e C. A. Klooster, 4e J. Be hage, 5e J. de Jager, 6e M. Wolse. beiden geen woord en net volgende oogen blik liet Hussey het paard giaan, dat in galop wegreed. Wlij liepen samen door naar de boerderij waar Naomi logeerde, want Steven had er in toegestemd, zoover met mij mee te gaan. Hij wou echter niet mee naar bin nen gaan, zei hij. Hij was te opgewonden om Hope te .ontmoeten; misschien zou hij over een paar dagen kaim genoeg zijn om haar te ontmoeten. Ik noord® echter aan de boerderij .tot mijn verdriet, dat mevrouw Reviere, Na omi en Hope uit waren; maar jk vond een brief van Naomi op mij wachten, waarin stond, dat haar moeder, zonder haar to raadplegen, had afgesproken om dien middag een bezoek te brengen bij1 een oude vriendin, die had beloofd om Hop© en haar mee te nemen. Naomi zelf was zeer teleurgesteld, maar zij1 kon er niets aan doen. Zij hoopte, dat ik tegen den avond weer terug zou komen en dan zou zij mij alles uitvoeriger uitleggen. Tóen ik weer den weg opging, .zag ik Steven langzaam terugkeeren; ik riep hem te rug en hij scheen verrukt, dat ik dien 'namiddag met hem zou doorbrengen. „Laten we een lange wandeling doen", zei hij. „D'it landschap doet mij denken aan .Witney en een tocht door de heu vels zal ons de oude tijden weer in het geheugen brengen." „Ik .ben bang, dat ik geen vroolijk ge zelschap ben", antwoordde ik, „maar je zult mij dat wel willen vergeven". „Ik ben maar al te blij, dat jij gelukkig bent, beste kerel", antwoerdde hij bijna opgewekt. ,,Je zult toch niet denken, dat Ringrijden te paard: le pr., uitgeloofd door Vreemdelingenverkeer, P. v. d. Schraaf, 2e Fr. Wolse, 3e J. Smalle- gange Az„ 4e A. v. d. Velde, 5e J. Zoeter, 6e P. Brouwer. Fiets-ringsteken: le pr C. Behage, 2e L. Stouthamer, 3e' E. A. J. Oele, 4e P. v. d. Schraaf, 5e Janna Oele, 6'e J. Smalle- gange, 7e J. de Jager, 8e C. A. Klooster, 9e M. Lous, 10e H. v. Wijck. Stoeltje wisselen (meisjes): le pr. J. Smallegange, 2e J. Looij, 3e J. Pouse, 4e N. Smallegange, 5e A. de Gruijter, 6e Cath. Geense. Hanen vangenalle deelnemers een haan; de laatste hanen vanger, P. Hoog- strate, een prijs. Stokvisch knuppelen: Jac. Looij Mz. een tulband en een stokvisch. BoogschietenA. Platschorre, een tul band. Versierde wagens: le pr. de elf pro vinciën, 2e kleederdrachten, 3e zangver- eeniging, 4e handboogschutterij, 5e pol derwerkers, 6e roeiboot, 7e geloof, hoop en liefde, 8e C. v. Wijngen. Aan de parapluiegroep een extra prijs. Fietsen met hindernissen: le pr. P. Stouthamer, 2e M. Jeremiasse, 3e C. Stouthamer, 4e M. C. Oele, 5e A. J. Brou- mer, 6e A. Geense, 7e P. Verheijke, 8e P. B. J. Klooster. 's-Heerenhoek. Ito Raad dezer ge meente kwam j.l. Vrijdag in een spoed- eischende vergadering bijeen. Het be- troi een voorstel van B. en W. tot het aangaan eener geldleening noodig ter bestrijding der meerdere kosten van de straatverbetering in deze ge meente. De Voorzitter geeft een be rekening dezer meerdere kosten. Aan vankelijk waren B. en W. van mee ning de begrooting voor 1923 alleen door het aangaan eener leening we derom sluitend te krijgen in ontvang sten en uitgaven. Nadien is echter gebleken, dat er in 1923 inkomsten zijn, waaruit deze meerdere uitgaven kunnen bestreden worden. Diaaxomzal een begrootingswijziging voor het dienstjaar 1923 moeten plaats heb ben. De Raad kon zich hiermede ver eenigen en machtigde B. en W. den aannemer te gelasten 120 vierk. Meter nieuwe bestrating te leveren in plaats van oude. Bij de rondvraag vroeg het lid Van 't Westeinde of het niet mo gelijk was het presentiegeld voor de raadsleden af te schaffen. De voorzit ter merkte op, dat dit bij, de begroo ting 1924 behandeld kaai worden. (N. 'Z. Crt.) Wemeldinge. Gisternamiddag had de werkman Th. H., werkzaam aan de werken van de derde schutsluis alhier, het ongeluk met zijn linker hand in een door mechanische kracht gedreven betonmolen, bekneld te ge raken, met het gevolg, dat dit li chaamsdeel dermate werd gekneusd, dat door den behandelenden genees heer, Dr Gnirrep overbrenging naar het gasthuis te Middelburg noodzake lijk werd geacht. Wissenkerke. Maandagnacht om streeks 12 uur, is de stalling van den slager W. Priester tot den grond toe afgebrand, oorzaak onbekend. Zeer toevallig is het geval, daar juist een jaar geleden, in den avond van 25 op 26 Sept. '22 gepoogd is bedoelde stalling, in brand te" steken, doch) daar dit spoedig ontdekt werd, kon de brand spoedig gebluscht worden. Maar ditmaal ging het in vlammen op, vee was er niet in aanwezig, assurantie dekt de schade. Westkapelle. In de gehouden raadsver gadering onder voorzitterschap van wet houder K. Minderhoud werd op een ver zoek om financieelen steun voor de ma lariabestrijding afwijzend beschikt. Een verzoek van Korn. Louwerse en Adrn. Hendrikse om in aanmerking te komen voor leverantie van brandstoffen aan de gemeente, werd gunstig beschikt. Alsnu kwam in behandeling het verzoek, wat enkele maanden tevoren was aangehou den/van P. Looijse en K. Peene, helpsters ik je je geluk niet gun, maar toch is het voor mij wat moeilijk". „Lan", ging hij even daarna voort, „kun je raden, wat zij' mij1 te zeggen heeft?" „Neen, het spijt mij, dat je gaat." „Ik zou ook liever niet glaan, maar ik voel, dat ik moet. Zij is eens mijn vrouw geweest en ik wil zoo goed mogelijk over haar denken". „Je houdt toch niet meer van haar, wel?" „Neen, neen, -dat is alles dood. Dat is het niet haar bestaan drukt mij als een last. Zoolang zij leeft, zal zij mij als een nachtmerrie achtervolgen. Als zij er niet was, Dan, dan zou ik ondanks alles naar Hope toegaan en haar zoggen, dat ik haar liefheb en haar vragen het leven te aanvaarden, dat zij heeft gered". „God heeft je het leven gered, niet zij", zei ik. „Ja, maai- God heeft het gered door haar. Ik heb over Hope en dien Gray nagedacht. Zou zij hem niet dadelijk heb ben aangenomen, als zij hem lief had?" „Dat wee't ik nog niet", antwoordde ik, 'denkend, dat hij beter deed te trachten ■om deze hopelooze liéfjde op te geven. „Het is heel natuurlijk, dat zij haar af komst als een groot bezwaar voelt om hem aan te nemen", Wlij stonden op 'dat oogenblik op een 'smal heuvelpad. Ik herinner mij het heel duidelijk. Aan de eene zijde was een breede heg en aan de andere zijde een rotsachtige wal van ongeveer drie voet hoog, met een platten top. (Wordt vervolgd).

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1923 | | pagina 2