BiimesilaM. Uit de Provincie. Kerknieuws. groot geschilderde beeltenis in de sta tionswachtkamer te Hannover hangt, zijn nu de laatste aanteékeningen, die réiken tot den tijd kort voor den wereldoorlog, uitgegeven, zoo wordt uit Berlijn aan'net „Vad." geschreven. "Die indruk, die deze aanteekeningen vooral van militair standpunt, maken, is wezenlijk ontstellend, want zij bevestigen niet alleen de overtuiging, die ook anderen reeds in hun gedenkschriften hebben weergegeven (zooals b.v. graaf Eulen- burg in .zijn onlangs uitgegeven memoires), dat de politieke leiding van Duitschland onder Wilhelm II tot een catastrofe moest leiden, doch hier wordt door een der beste deskundigen en door iemand, die Wilhelm II zeer na stond, openlijk gezegd, dat de toestand van het Duitsche leger in de eerste .tien jaren der twintigste eeuw zorgwekkend verwaarloosd was. Terwijl dus onder het volk en in het buitenland vóór den oorlog de onover winlijkheid en de kracht van het Duitsche leger niet genoeg konden worden rond gebazuind, wordt hier in de intieme aan teekeningen van een zoo belangrijk mili tair een katastrofe der legermacht voor speld. En dat niet eens door een in onge nade gevallene, die misschien uit een ge voel van persoonlijk gekrenkt te zijn, zoo zou spreken. Waldersee zegt woordelijk in 1904 (dus toen al!): ven nn ar zoover gegomem aar een oorlog, waarin ik tien jaar geleden nog met vol vertrouwen zou zijn gegaan, nu voor een hoogst gevaarlijke onderneming zou houden". En later zegt hij hog scher per: „Ik bid God, dat ik niet zal hoeven mede te maken, wat ik zie aankomen!" Hiermee is dus eigenlijk het militaire ineenvallen van Duitschland in den wereld oorlog in 1904 voorspeld door een der hoojdofficieren van het Duitsche Jeger. De hoofdoorzaak er van ziet Walder see, zooals ook andere Duitsche schrijvers van gedenkschriften hebben aangeduid, in den te eenenma'e 'autocratischen aard van Wilnelm II, die geen tegenspraak kon verdragen, bij de manoeuvres zien zelf altijd als overwinnaar wilde zien en nier door oorzaak werd, dat, zooals Waldersee Kegt, er in net leger in het geheel geen mannen van karakter meer waren, maar alleen v.leiers en nuichelaars. Hoe kinderachtig de keizer de militairs vraagstukken behandelde, waarin hij zich toch ©en deskundige voelde, bewijst Wal dersee met een mededeeling, dat de keizer een belangrijke vermeerdering der ruiterij1 wilde doorzetten, dat hij, voordat er in de regeering nog 'iets over deze kwestie was besloten, reeds de uniformen voor 3e nieuwe regimenten had ont worpen uniformen, die toch in den j oorlog niet de minste beteekenis hadden 1 En dan schrijft Wilhelm II woordelijk aan Wialdersee: „Elkaar over en weer loeren .kennen (het was bij den veldtocht in China) zal de officieren der andere volken de meerderheid van ons systeem laten voelen en zal daardoor de wensch om zich in ©en oorlog met ons te meten, doen afnemen. Dat ware dus een vredes- garantie van meer zekerheid dan de Haagscbe Conferentie met al haar poes pas! Korte berichten. Onder groote belangstelling heeft Zaterdag te Rome de plechtige begra fenis plaats gevonden van de slacht offers van den aanslag bij Janina. De koning en verdere leden van het konink lijk huis, de ministers, de voorzitters en leden van Kamer en Senaat en tal van andere burgerlijke en militaire hoogwaar - digheidsbekleeders waren tegenwoordig. Uit een statistiek, gepubliceerd in de Iswestia, blijkt dat er in de eerste zes maanden van dit jaar te Moskou 800 branden gewoed hebben, d. w. z. gemiddeld meer dan 4 per dag. Van de branden betroffen er 705 particuliere hui zen. De meeste waren een gevolg van het verval van de schoorsteenen en stook plaatsen. Zondag had te Brussel de jaarlijk- sche herdenking plaats van de revo lutie-dagen van 1830. Voorafgegaan door burgemeester en wethouders van Brussel en voorsteden defileerde een stoet van Brusselsche vereenigingen voor het monument op de Martelarenplaats. In te genstelling met vorige jaren werden thans geen redevoeringen uitgesproken. In België zal het wettelijk uur 60 minuten achteruit worden gesteld in den nacht van 6 op 7 October. Hoe groot de geldontwaar ding n Duitschland is wordt duidelijk gedemonstreerd door het vol gend voorval. Vorigen Zondag bracht te Mainz de gewone collecte voor de kerk tijdens de Mis op een totaalbe drag van 350.000 mark; een opkoo- per van oud papier gaf den volgenden dag voor dezen aanzienlijken papier- voorraaa gaarne een zestal honderd duizendjes. Lord Morley of Black burn, de oudste der Engelsche staatslieden en schrijvers, is Zondag nacht in den ouderdom van 85 jaar overleden. Hij was een der groote liberalen en is bekend als levensbe schrijver van Gladstone, die vele jaren zijn vertrouwde vriend was. Tusschen de stations Ercsy en Boedapest heeft een spoor weg- ongeluk plaats gehad, waarbij drie personen werden gedood en drie ern stig gewond. Zondagmorgen heeft er een ern stige .aardbeving in Kerman (Perzië) plaats gehad. De eerste schok, die twee minuten duurde en om 1 uur begon, werd gevolgd door vier schokken" die tezamen anderhalf uur duurden. Er is aanzienlijke scha de aangericht aan gebouwen, doch er zijn geen dooden. In vele districten van Engeland, vooral in het Zuiden, hebben Zon dag zware onweders gepaard met hevige regens en hagelbuien gewoed. In net Kanaal heeft het ontzettend gestormd, zoodat verscheidene kerst diensten waren stopgezet. Op den weg van Aarlen naar Luxemburg is een auto omgesla gen, waarbij drie personen zijn ge dood. Er is aanzienlijke schade aange richt door de aardbeving, die Donderdag in de provincie Khoras- san (Perzië) heeft plaats gehad. Ver scheidene dorpen zijn totaal verwoest. Tot dusver zijn er 123 dooden en ongeveer 100 gewonden geteld. Bestrijding van 't bioscoo p- ge v a, a r. Verschenen is de Memorie van Ant woord op het afdeelingsverslag der Tweede Kamer betreffende het wets ontwerp tot bestrijding van de zede lijke en maatschappelijke gevaren van de bioscoop. Daarin wordt o.m. op gemerkt, dat het, nieuwe wetsontwerp geen titel of jota heeft veranderd in tie bepalingen, welke dergelijke voor stellingen zullen beheersohen. De cen trale filmkeuring zal worden losge laten, maar art. 16 is ongewijzigd overgenomen. Daarnevens is gelegen heid geschonken om onder bijzondere omstandigheden m kleine gemeenten, waar trouwens het bedrijf allicht geen loonend bestaan zou opleveren, de bioscoop te verbieden, terwijl, al we der met medewerking van de Kroon, gemeentelijke keuring kan worden in gesteld. liet wetsontwerp beoogt al terminst terug te komen op het hoofd beginsel van het primitieve voorstel, dat keuring ook voor volwassenen als noodzakelijk aanvaardde. De Regee ring bestrijdt den wensch, om de bi oscoopvergunningen in stede van door B. en W. door den Burgemeester te doen verleenen. Het gaat hier niet om de uitvoering van een gemeente lijke verordening maar om de uitvoe ring van de wet. D e a. s. R ij w i e 1 b e 1 a s t i n g. Uit Brussel wordt aan de „Tel.'" bericht U krijgt een fietsenbelasting Veel geluk er mee en moge zij zoo eenvou dig worden geïnd als nier. Er zijn hier veel ingewikkelde inningsmetho den. Met de belasting op het fiets- verkeer valt het meeGij loopt een belastingkantoor binnen en betaalt 10 francs. Op staanden voet schrijft de beambte uw identiteitskaart af in een daartoe bestemd register en vermeldt er het nummer bij van de „veloplaat", die hij u ter hancl stelt met een kwijt- schrift. En klaar is Kees. Rijdt iemand fiets zonder dat zijn „veloplaat" op een zichtbare plaats aan het rijwiel is bevestigd, dan maakt de eerste de beste politie-agent proces-verhaal op tegen zoo'n in gebreke gebleven belas tingbetaler. Maakt men zich ergens aan een overtreding schuldig en poetst men de plaat niet de velo plaat dan is men verraden als iemand het nummer van de „velo plaat,, kan opnemen. Er is immers een register, waarin dat nummer staat met naam en woonplaats. Om het jaar dient elkeen opnieuw zijn belasting te betalenhet geëmail leerde plaatje, dat hier den vorm heeft, van een hart, en dat rood gekleurd is, wordt gelijk alle harten na eenigen tijd afgedankt en vervangen door een groen plaatje met gewij- zigden vorm. Er zijn veel 'belastin gen, die men gemakkelijk ontduikt: die op de fietsen niet. Dé inningsme thode en de controle zijn te eenvou dig. Zij werken dag in, dag uit. Uit vluchten zijn welhaast niet mogelijk. Jaarvergadering „F i 1 i p p' u s". De jaarvergadering van het Ger. Tractaat-genootschap „Filippus", te houden D.V. op 16 Nov. e.k. te Zut- phen verdient de aandacht. In de laatste jaren is er een groote vraag gekomen naar goede gereformeerde Evangelisatie-lectuur. Het tractaatge- nootschap „Filippus" heeft in dezen de oudste brieven. En het telt bij dui zenden zijn leden over het geheele land. Nu is er meermalen geklaagd, dat de uitgaven van „Filippus" i ets stroefs hebben, waardoor ze minder geschikt zijn voor verspreiding. In verband daarmede heeft het bestuur van „Filippus" den laatsten tijd me nige verandering in uiterlijk en inhoud van de tractaten eii geschriften in overweging genomen. Over deze wijzigingen zal ook op de jaarvergadering worden gehandeld. De vraag naar pakkende geschrif ten op de laatste algemeene vergade ring van de Ger. Zondagsschool-ver- eeniging „Jachin" behandeld, en naar „Filippus" verwezen, kan hier wor den herhaald. Aan den vooravond (Donderdag 15 Nov.i wordt een bidstond gehouden; gevolgd door gezellig zamenzijn. Voor gratis logies wordt gezorgd. Reeds nu kan men zich daarvoor opgeven bij Br R. Groenendijk „Adeoaaat", Eèfde bij Zutphen. M o ge 1 ij ke vertraging in de levering van kolen voor Nederland. Zooals bekend hebben de Fran- schen op de mijn Konsolidation bij Gelsenkirchen ook de cokesinstalla ties bezet, doch hebben zij zich in den loop der laatste dagen terugge trokken, waarop de arbeiders het werk hervatten. Thans zijn tusschen de Duitsche mijnwerkers en de Fran- sche bezetting nieuwe moeilijkheden ontstaan over de begrenzing der plaat sen, waar gewerkt wordt. De Fran- schen hielden zich niet aan de door hen vastgestelde grenzen, zoodat de arbeiders besloten opnieuw het werk neer te leggen. Dit zal in zooverre moeilijkheden opleveren, daar, zooals bekend is, de Konsolidation de op grond van de Duitscih-Nederlandsche economische overeenkomst voor Ne derland bestemde kolen levert. (Hbld.) Tegen de z a k e 1 ij k e b e d r ij f s- b el as ting. Men schrijft uit Zaandijk aan de N. Hier doet zich een eigenaardig be lastingconflict voor. De industrieelen meenen, dat in deze gemeente ten onrechte en onnoodig een zakelijke belasting op het bedrijf is ingesteld en weigeren deze te voldoen, mede, omdat het jaar 1922 een batig saldo heeft opgeleverd van f90.000. Men is nu begonnen met het opschrijven van den inventaris en de aanwezige goederen en namens B. en W. hebben 12 fabrikanten aanzegging gekregen ten spoedigste te betalen, daar men anders met October zal beginnen de belastingplichtigen te vervolgen en hun goederen enz. publiek te verkoo- pen. De fabrikanten hebben intus- schen besloten in hun weigering te volharden en af te wachten wat er zal gebeuren. Hollandsclie journalisten in België. Ingevolge officieel© uitnoodiging zijn ruim 50 Nederlandsche journalisten naar België vertrokken om daar eenigen tijd te verblijven. De ontvangst is buitengewoon hartelijk geweest, meldt het Vad. In Roosendaal werden zij verwelkomd door den heer Mechant, Kabinetschef van den Minister van Economische Zaken, te Esschen door het bestuur van de Wilhelmina-Vereeni- ging te Antwerpen, welke het bestuur van den Nederl. Journalistenkring een bloemstuk aanbood. Hier werden redevoe ringen gewisseld tusschen den voorzit ter van de Wilhebnina-Vereeniging en den voorzitter van den Journalistenkring. In het hotel te Antwerpen werden zij opgewacht door alle hoofdredacteuren van de Antwerpsche bladen, waarna de voor zitter van den Antwerpschen Persbond en den Belgischen Drukkersbond hartelijke begroetingsredevoeringen hielden, door den heer Hans beantwoord, waarna de eerewijn aangeboden werd. 's Middags werd een bezoek gebracht aan het Museum Plantijn en een boot tocht door de haven gemaakt, terwijl het Kringbestuur op het stadhuis ontvangen werd door den oudsten schepen namens den burgemeester. In het stadhuis had een feestmaaltijd plaats, waarbij o. a. aan zaten Minister van de Vijvere, de Neder landsche gezant in België jhr. van Vreden- burch en vele burgerlijke en militairq autoriteiten. Burgemeester van Cauwe- laert hield een indrukwekkende redevoe ring, na een dronk aan de Koningin gewijd te hebben, door den Nederl. gezant be antwoord met een dronk op de Belgische koninklijke familie. Minister van de Vijvejè hield een zeer toegejuichte redevoering^ besluitende met den wensch, dat de toenadering tusschen beide landen versterkt moge worden, het geen in alle speeches tot uiting kwam. De heer Hans zegde namens de Nederl. Pers hartelijk dank en vertolkte het medegevoel van Nederland voor België en den wensch van de Nederlandsche Pers om het groote werk van herstel der verwoeste gebieden te aanschouwen. De toon van alle rede voeringen was zeer hartelijk. Er werd niets anders dan Nederlandsch gesproken. Allerlei. Volgens de „Avp." zal de Koningin zich dezer dagen met een proclamatie tot het volk wenden in verband met haar jubileum. (Volgens het „Volk" zal generaal Boellaard, inspecteur der infanterie, die met 1 October den militairen dienst zal verlaten, benoemd worden tot bezuiningsinspeciteur. Te Den Haag is op 52-jarigen leef tijd overleden de gepensioneerde eerste-luitenant H. C. C. Clockener Brousson, de bekende dichter der lie deren „Voor Janmaat en Soldaat" en schrijver in den dienst van Recht en Orde. Bij Kon. Besluit is aan M. A. Hol- lestelle eervol ontslag verleend als kan- 'tonrechtcr-plaatsvervanger te Appingedam in verband met zijn overplaatsing' naar Sneek. Wegen in Zeeland. Op de be grooting van 1922 waren o.m. bedragen uitgetrokken voor het maken van het nieuwe wegvak tusschen de Westvest te Goes en den 's-Heer Hendrikskinderen- dijk, voor het aanleggen van het wegvak tusschen de heide spoorwegovergangen beoosten Goes en een eerste post voor verbetering van een gedeelte van den weg te Wissekerke, respect, tot bedra gen van f 25.000, f 25.000 en f 20.000. Vermits de betreffende plannen eerst in het najaar van 1922 konden worden goed gekeurd en mede in verband met den langen duur der onderhandelingen over grondaankoop, bleek het niet mogelijk deze' bedragen ten laste van 1922 te be steden. In totaal worden deze werken geraamd op f 94.500, waarvan f 16.800 uit den dienst 1922 kan worden gevonden en uit den dienst 1923 over een bedrag van f 35.000 zal kunnen worden beschikt, zoo dat voor 1924 nog f 46.000 noodig is. Het ligt voorts in de bedoeling nog eenige gelden te besteden aan rijwielpaden en beplantingen. Faillissementen. Failliet ver klaard L. Antheunisse, werkman te Se- rooskerke (W.). Geëindigd het faillisse ment van Joh. J. Hoebé, winkelier te Axel, wegens in kracht van gewijsde ge- gane eenige uitdeelingslijst. Op de waterstaatsbegrooting voor 1924 is; een bedrag uitgetrokken van f 255.000 voor het aandeel van den Staat in de kosten, van de voorgenomen bedij king van buitengronden in het Hellegat, onder de gemeenten Zaamslag, Ossenisse, Boschkapelle en Stoppeldijk, te zamen omvattende 135 H.A. Een mooie werk verschaffing Goes, 't Zal dan toch deze week heusch het einde van de Jubileum feesten worden. Nu, 't moet gezegd, 't is werkelijk een waardig slot, waar voor de eer toekomt aan de Buurt- vereeniging „Bouwplan I", welke mo gelijk heeft gemaakt, dat in de mooie Scihuttershofzaal kon worden opge voerd het historisch kinderzangspel „de Amsterdamsehe Jongen of het Buskruitverraad", 't Was moeilijk, zoo zei üe voorzitter der vereeniging, de heer Van Ballegoijen de Jong, om een geschikt en aardig stuk te kiezen, 't Liefst had men iets over het huis van Oranje gehad, maar dat lukte niet. Toen besloot men bovengenoemd stuk te doen opvoeren, dat toch ook historische waarde bezit. Heel be scheiden verzocht de voorzitter aan het publiek, om zijn verwachtingen niet te hoog te stellen, want 't waren slechts heel gewone jongens en meis jes, die, met enkele ouderen, dit stuk zouden opvoeren. Zonder op de uit voering vooruit te loopen, mogen wij Bouwplan I feliciteeren met de keuze van het stuk en met de wijze, waar op de spelers hun rol hebben vervuld, 't Was een heel mooie avond. En froote bewondering hebben we voor en, die dit alles georganiseerd en de repetities geleid hebben, welke vooral die voor de kinderen wel bijzonder veel geduld vereischt hebben. Het tooneel stelde het oude Beurs- pleintje in 1622 voor. Een prettige, maarverboden speelplaats voor de Amsterdamsehe straatjeugd. De oude beursknecht Geurs (dhr L. Sil- levis), moest toezien, dat de jongens en meisjes hier vandaan bleven en zoo nu en dan springt hij dan ook met z'n dikken knuppel voor den dag en gaat de kinderen te lijf. Als hij te diep in 't glaasje heeft gekeken, struikelt hij wel eens over z'n eigen beenen, tot groot vermaak der jon gens. Een drietal, vreema uitgedoste, Spaanschgezinde Brabanders, (de hee- ren C. Kloosterman, J. Fokkema en Joh. Quakkelaar), smeden voor de deur van een taveerne onder 't genot van een potje bier, een plan van aan slag op de Beurs. Het Spaanschge zinde Antwerpen kon het n.l. met best aanzien, dat Amsterdam zoo bloeide, ten koste van de Vlaams'che handelsstad. Een schuit wordt ge huurd, vastgelegd onder de brug bij de Beurs, en daarin een vaatje bus kruit met brandende lont gedepo neerd. i De ondeugende jongens zijn wéér op- 't Beursplein aan 't spelen. Hun bal valt van de brug in 't water en na een worstelpartij met Geurs haalt Gijs (dhr J. Tamminga) den bal uit het water, maar ontdekt daa.r de schuit. Vlug dooft hij de lont en ver ijdelt zóó den aanslag. De dienders (de heeren Fokkema en Quakkelaar) en de le burgemeester (dhr Kloos terman) komen er bij te pas. Gijs wordt geprezen en kan een zak ,met geld krijgen, maar liever wil hij zien toegestaan, dat de Amsterdamsehe kinderen nu en later m den kermis tijd één dag mogen spelen op het mooie binnenplein van de Beurs. Dit verzoek wordt door den Burgemeester ingewilligd. Ziedaar de hoofdinhoud van het historisch stuk, dat het zij nog eens gezegd zeer goed gespeeld werd. Vooral de kinderen verdienen een pluimpje. Hoe echt kinderlijk was hun spel. En hoe leuk stonden hen hun mooie, oud-Hollandsdhe pakjes. Hoe typisch was ook de uitbeelding van het stukje Amsterdamsch leven de kinderen op straat met het melk meisje (mei. J. Kloosterman), den bak ker (dhr C. v. Leeuwen), den groen teman (dhr J. Wolf), de pruimevrouw (mevr. van Ballegoijen de Jong), den kleerenkoopman (dhr Sillevis), de vischvrouw (mevr. Pennings) en dé liedjeszangster (mevr. Sillevis). Het naspel van het stuk was ver vangen door een „hulde aan Nieuw- Goes", woorden van mevr. Pennings Stokmans. Op het achterdoëk' van het tooneel was uitgebeeld de Rimme- landstraat, een mooi stuk werk van den heer J. Melse leeraar aan de Am bachtsschool. Dit naspel was hoofdzakelijk aller aardigste kinderzang, waarin natuur lijk aan het slot werd herinnerd aan de Jubileumfeesten. Lente, zomer, herfst en winter werden voorgesteld door de jongedames Tamminga, Schrijver, Kloosterman en Kalkman. Aan 't slot werd door al de meewer kende kinderen, voorzien van vlag getjes, terwijl ook de Goesche vlag niet ontbrak, gezongen het bekende: „Wii houden van ons Goesje". Geen wonder, dat het applaus zoo nu en dan en zeker aan 't slot over weldigend was. Na de uitvoering wer den in "t bijzonder gehuldigd mevr. Pennings voor haar '„Hulde aan Nieuw-Goes" dhr H. J. Molhoek, de regisseur, de medewerkenden a,an het strijkje, dhr Melse voor zijn schil derstuk en mevr. Fokkema die ook bloemen in ontvangst had te ne men voor de piano-begeleiding en de groote medewerking, bij de repe tities verleend. Met het gezamenlijk zingen van het Wilhelmus en het uitbrengen van een driewerf hoera voor de Koningin, werd de uitvoering besloten. Donder dag wordt ze herhaald en is dan voor ieder tegen entrée toegankelijk. Vorig jaar werd in den gemeen teraad medegedeeld, dat ter bezui niging in iedere gaslantaarn aan de muziektent op de Markt van de drie pitten er voortaan slechts één zout branden, "t Bleek, dat de Gr. Markt zóó, behalve met de vier lantaarns op de hoeken nog behoorlijk verlicht was. Nu zagen we gisteravond toevallig bij helder maanlicht feitelijk kon men uit bezuiniging dan wel alle lantaarns dooven de muziektent weer in het volle licht. In iedere lantaarn waren weer de drie pitten ontstoken. Wie bezuinigt er zoo intensief? In de Maandagavond gehouden vergadering van de Buurtvereeniging „St.-Jacobstraat en Omgeving" werd besloten tot voortbestaan der veree niging. Het aftredende bestuur werd bij acclamatie herkozen, terwijl in de plaats van dhr P. Bliek, Penningmees ter, die niet meer in aanmerking wensc.hte te komen, werd gekozen dhr A. de Bruin. De rekening, die met een klein batig saldo sloot, werd dooi de vergadering goedgekeurd. Vlissircgen. De gemeenteraad zal in zijn eerstvolgende zitting een beslissing moe ten nemen naar aanleiding van de door Burg. en Weth. tot den heer A. Staver- man gerichte waarscliuwing, dat hij vol gens hun opvatting ophoudt lid van den gemeenteraad te zijn, omdat hij de betrek king van chirurg in het gasthuis bekleedt, welke h. i. ouvereenigbaar is met het lid maatschap van den raad. Bij de perio dieke verkiezingen werd dr Slaverman tot lid van den raad gekozen op een lijst, waarop alleen zijn naam voorkwam en welke lijst recht zou hebben gehad op 4 zetels. In den nacht van Zaterdag op Zon dag heeft de politie assistentie verleend in een café waar enkele personen on derling vechtende waren en waar een man met een stoel zoodanig op het hoofd Was geslagen, dat hem aan het politie bureau voorloopige hulp moest worden verleend, waarna hij verder door dr Mer- ckens is behandeld geworden. Nog moest in dien nacht een huiselijke twist tusschen man en vrouw, door de politie worden beslecht, welke van zoodanigen aard was, dat de straat als het ware overeind stond en de buren in bun nachtrust waren ge stoord. (VI. Crt.). Heinkenszand. Gemeenteraadsvergade ring op Zaterdagnamiddag. Tegenwoordig alle leden. Na mededeeling der ingekomen stukken wordt de rekening van het Bur gerlijk Armbestuur zooals die is voor gedragen, vastgesteld. Over 1922 is ont vangen f 1563,661/2, uitgegeven f 1462,78, batig saldo van f IOO.881/2. Vervolgens wordt goedgekeurd de begrooting van ge noemd bestuur voor 1924 in ontvang en uitgaaf op f 1538,131/2 met een post voor onvoorziene uitgaven van 'f 28,131/2- Als lid van 't Armbestuur wegens periodieke aftreding op 1 Jan. '24 wordt op voor dracht herbenoemd dhr. H. van Iwaar- den. Ten slotte wordt de gemeentebegroo- ting voor 1924 den raad aangeboden door B. en W. opgemaakt in ontvangst op f 48.452,691/2, in uitgaaf op f 48.462,691/2 met een post voor onvoorziene uitgaven groot f 836,19i/2. Souburg. Donderdag 27 September zal het 30 jaar geleden zijn dat de benoeming van den heer P. S. Buteux tot burgemees ter onzer gemeente feestelijk werd her dacht. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Amsterdam J. van Duyven- boden te Rotterdam, J. M. Lammers te Nunspeet, en N. G. Veldhoen te Alphen aan den Rijn. En K. Hielkema te Kampen, W. Jorg te Harlingen en P. Schoenmacher te Uelsen, Graafschap Bentheim. Geref. Kerken. Beroepen te Onderdendam W. Ooster heer t te Ter Apel; te Uithuizen C. J. Bos te Zuidwolde; te O. en W. Souburg A. B. W. M. Kok te Wommels (met hem stond op bet tweetal J. van Loo te Mij drecht); te Grijpskerke W. van Gelder te Langeslag (gem. Heino).

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1923 | | pagina 2