Kerkniuws. 24 dezer gedetacheerd bij de werkplaatsen voor draagbare wapenen aan de Hem' brug en zal daarna den technischen en ballistischen wintercursus bij de normaal- schietschool te 'sGravenhage volgen. - Beer den minister van arbeid is ten behoeve van den woningbouw (premie- bouw) toegekend aan de gemeenten: 0.- en W. Souburg f 1200 voor 4 woningen van P. Verheul. Wolp. haartsdijk, f 300 voor 1 woning van M. Ruster. De sergeant ziekenverpleging J. Her- weijer van het binnengasthuis te Amster dam en de bootsman H. Zaaier van de „Tromp" zijn overgeplaatst naar het wacht scnip re Vllssingen; de konstabel-majoor G. J. Meuleman en de "sergeant-konstabel iWl J. Brand van het Wachtschip te Vlis- singen naar de „Tromp". Verder de ser- geant-torpedist C. van der Weel, de ser geant-monteur G. W. J. Keppels, jje ser ge a n t-t orped om a ke r P. J. Groenenberg en de majoor-machinedrijver J. Gnossen, al len thans dienende aan boord van de Cor nells Erebbel te Vlissingen, overgeplaatst naar de K X. Bij gelegenheid van het Jubilé der Koningin was er Zaterdag cour ten pa- leiae, waarop de verschillende autoriteiten hun gelukwenschen aan de Koningin kon den aanbieden. De Prins was hierbij1 tegen woordig. Hieraan voldeden oiia. het (vol tallige) gemeentebestuur van Vlissingen, de Rijks waterstaat van Zeeland, de bur gemeesters van Goes, Veere en Domburg, de inspectie van het Lager Onderwijs te Middelburg, het Zeeuwsch Genootschap der wetenschappen* en de Maatschappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland. Bij de posterijen is verplaatst de kantoorhouder A. A. Beerens van Retran- chement naar Zuidzande. Aan den heer M. J. Stokman, ge pensioneerd hoofdbrievenbesteller te Mid delburg, is een pensioen verleend van f1558 's jaars. Middelburg. De Jubileumfeesten. De commissie voor den Veersohen Weg, Veerschen Singel en Smoorsgang, die reeds Woensdag j.I. feestvierde, heeft dit Zaterdagmiddag voortgezet, voorname lijk voor de kinderen uit de buurt. Te twee uur vertrokken van _den tuin van dhr Faro een stoet, voorafgegaan door een voorrijder in een uniform, dat ons deed denken aan die van de boschwachters in de bosschen van H. M. de Koningin te Soiestdij'k, dan volgden twee herauten per rijwiel, dan het onvermoeide muziek korps van den houthandel „Walcheren" en vervolgens een 13-tal keurig versier de rijwielen en sportkarren, waarachter al dp deelnemende kinderen, onder welke ook ©en groot deel van de kinderen van „Kinderzorg". De stoet trok naar de wei van dhr Stroo aan den Veerschen Weg, die door tal van vlaggen een feestelijk aanzien had gekregen. En het was daar, dat de kleinen gedurende een paar uur volop genoten hebben en de grooten niet minder van het zien der verheugde kin dergezichten. Er werd mast geklommen, spriet geloopen, zak geloopen, hard ge- loopen met hindernissen, koek gehapt en wat dies meer zij. De kleine werden ge- tracteerd en ieder kreeg een jubileum zakdoek cadeau. Van de versierde fietsen werden de volgende prijzen -toegekend: 1© prijs dhr G. de Plaa, 2e pr. dhr Wentz, 3e pr. dhr Schunselaar, 4e pr. mej. v. d. Bout, 5e pr. dhr J. v. d. Welle, 6e pr. dhr Scheijbeler, 7e pr. dhr Wea sels, 8e pr. dhr J. de Nood. Behalve de hoofdprijzen kregen alle deelnemendan der wedstrijden een troostprijs. Totaal kwamen 364 betalende bezoekers op het terrein. En toen de pret ten einde was, trok dezelfde stoet door een groot deel der stad, waar de kleurschakeering van dit alles zeer de aandacht trok. Des avonds had een ringrijderij plaats. Dinsdagavond geeft het Middel- burg'sch muziekkorps ©en uitvoering op het Molenwater. Bij ongunstig weer op Woensdagavond. Bij de politie is aangifte gedaan van diefstal van een groote partij appels en peren uit een boomgaard 'aan den Stijfselwcg en van een een zak aardap pelen van een stuk grond aan den Nieuw- Iandschen Wieg. Die 21.-jarige J. Goeman, wonende Rozenstraat W 201 alhier, die den laat- Bten tijd reeds meermalen met de politie in aanraking kwam, is thans weder aan gehouden wegens verduistering van gel den, die hij voor een 'handelaar alhier had ontvangen, toen hij tijdens de laat ste feestdagen met een wagen met bier enz. stond te verkoopen. Goes. Woensdagmiddag werd de rij der kinderfeesten met dat der buurtver- eeniging 's Heer Hendrikskinderenstraat, geopend. Een gedeelte weide aan de iWesterstraat, door de fa. wed. M. Rijk daartoe bereidwillig afgestaan en door de zorgen der Commissie, bestaande uit de dames mevr. wed. HuekeshovenRijk, Mevr. Koning, Mej. Hillebrand, mej. Buijs- rogge, mej. Bolle en mej. Arnoldi en de heeren Hillebrand Sr. en de Beste ver sierd en in orde gebracht, was het speel terrein der kinderen. Te 2 uur begonnen, tonder leiding der commissieleden met hunne helpers en helpsters, de verschil lende spelen. Groot en klein vermaakte zich best met tonnetje kruien, zakloopen, hindernisloopen, balwerpen, p'akjesknip- pen, draadtrekken, houtjes rapen, enz. Vooral het nummer koekhappen bleek een groote attractie te zijn. Onnoodig te zeggen, dat een en ander gedurig door een ruime tractatie werd afge wisseld. Te 5 uur werden de verschillende prijsjes, bij de wedstrijden behaald, aan de kinderen uitgereikt en het geheel be sloten met elk kind een verrassing te laten opdiepen uit de grabbelton, hetgeen veel vermaak gaf. Daarna werd onder het zingen van op gewekte oranjeliederen gemarcheerd naar het café van dhr. L. Rijk, alwaar de stoet werd ontbonden, nadat ieder kind een fraaie jubileumbeker- als herinne ring, met een flink stuk chocolaad in ont vangst had genomen. De grooteren ont vingen een souvenir meer aanpassend aan hun leeftijd. Kinderfeesten in bouwplan I. Donderdagmiddag 13 September was aangewezen voor de kinderfeesten in bouwplan I., Nieuw Goes. Deze buurt, die sedert ©enige jaren pas bestaat, en dientengevolge niet kan bogen op jaren lange vriendschapsverhoudingen, heeft met dit feest blijk gegeven, in eensgezindheid te kunnen samenwerken. Toen de stoet, voorafgegaan door de Chr. Padvinders, na in de Blaaubeenstraat të" zijn opgesteld, op het terrein arriveerde, werd dit geheel versierd en in orde bevonden. Van 2 tot 7 uur konden de jongens en meisjes toonen, hoeveel kracht, behendig heid en vlugheid zij bezaten. Rijden per ffiets over smalle planken, niet of wel bemoeilijkt door het overbrengen van een bal op een lepel, eischt de grootste be hoedzaamheid. D© hindernisbaan gaf prach tig© „tijden" te zien en de estafette-loop voor kleine en groote meisjes viel mede goed in den smaak. Ouders zoowel als kleinen hebben zich kostelijk geamuseerd. De deelnemers werden van tijd tot tijd ruim onthaald, zoodat de goede stemming goed er in bleef. D:e prijsuitdeeling ge schiedde bij monde van dhr. v. Leeuwen. Tijdens de wedstrijden werd het comité verrast door dhr Jansen met eenig© man den heerlijke peren en een belangstellend toeschouwer-kindervriend toonde zich zóó voldaan, dat hij een bedrag in geld depo neerde voor de beste hindernisbaanlooper en voor de kleintjes. Van dhrn Van Aken en Verbeem mocht de commissie verder nog een partij- toe ters en klappers ontvangen. Toen aan het eind van het feest ieder kind nog een giedachtenisbeker met de beeltenis onzer geëerbiedigde Koningin ontving werd het .uiterst voldaan gesloten. Een woord van lof mag niet worden onthouden aan de dames en heeren van het comité. Buurtvereeniging Wijn gaardstraat. Zaterdagmiddag j.I. had het kinderfeest voor die buurt plaats. Voorafgegaan door eenige leden van „Ho sanna", die zich hiervoor welwillend had den beschikbaar gesteld, trok men met muziek voorop naar het terrein der Was- scherij. Direct daarop werd door dhr Spruijt een fotografische opname gedaan van zoo goed als alle bewoners gezamen lijk en deed daarop de voorzitter, dhr Geijsen, voorlezing van het rapport met 2e keuring der Jury van de verlichting en versiering der straten. Natuurlijk ging er een luid hoera op, toen vernomen werd dat respectievelijk een' le en 2e prijs hier voor waren toegekend. De voorzitter dank te voorloopig dhr Visser van wien het initiatief tot deze versiering was uitgegaan Daarna namen de kinderspelen een aan vang, n.l. ringsteken, blaasslaan, hindernis loop, paphappen, touwtrekken, tonrijden, enz., waaraan natuurlijk van tijd tot tijd ook dooi- de grooten werd deelgenomen wat meermalen de lachlust opwekte. Een schommel, door ©en der bewoners beschik baar gesteld, deed voor de kleinen flink dienst. Aan versnaperingen was geen ge brek. Elk kind werd 'bij het èindigenvan dit zeer goed geslaagd feest een herin neringsmedaille aangeboden. Dank zij het prachtige weder, heb ben velen kunnen genieten van de bizon der geslaagde feesten. Ook de ouden van dagen in 't Goessche Gasthuis hebben mogen meedoen, door de aardige attentie, hun gebracht door 'de buurtvereeniging „St. Jacob", door wier tusschenkomst, daartoe in de gelegenheid gesteld door de gunstige conditie van den heer Krijger alhier, zij per auto hebben geprofiteerd van een aangenamen rit door de stads straten op Donderdagavond, ter bezich tiging van de versieringen en mede van den lichtstoet. Na afloop werd hun Ranja, chocolade en sigaren aangeboden, waar mede de avond werd besloten. Ook Vrij dag stelde het schoone weer hen in de gelegenheid den historischen optocht te zien en de menschenmassa te zien pas- seeren, en zooals te begrijpen is, lieten geburen en goede bekenden zich niet on betuigd en deelden versnaperingen uit bij het gebruik van een kopje thee. Donderdagmiddag is door de buurt vereeniging Stationsweg, L. P. v. d. Spie gelstraat, Kreukelmarkt een kinderfeest gevierd. Het voornaamste p'unt van het programma was een optocht van ver sierde voertuigen van allerlei aard voor kinderen beneden 14 jaar met beoordee- ling. Des n.m. 2 uur stond de jeugd met haar versierde vehikels opgesteld op het plein voor het Schuttershof. Niet minder dan 33 versierde voertuigen wa ren aanwezig. We zagen zeer veel aar digs, verschillende versieringen waren zelfs met heel veel smaak aangebracht Een en ander maakte de beoordeeling voor de commissie, bestaande uit Mevr. Labrijn en de heeren Verbeem en Vee nis niet gemakkelijk. In de eerste groepi versierde kinder en poppenwagens werd de le prijs behaald door Ria Stieger, de 2e prijs door Marie en Nelly Verbeem; de 3e prijs door Tine Mijnsbergen. In de groep versierde karretjes van verschillenden aard, werd de le prijs toegekend aan Marinus ran Strien. Die 2e en 3e prijs werden bij loting toege wezen resp. aan twee zoontjes van den heer Verbeem en Keesje de Roo. In de derde groep (versierde fietsen) trokken vooral de aandacht twee fietsen, waarop een schip was aangebracht. Eén daarvan, die van Theo Knippen, was le prijswinnaar. Die van het zoontje van dhr Kik, Kreukelmarkt, verdient een bij zondere vermelding. 2e prijs Lina Ber ger, 3e prijs Lientje van der Peijl. Een extra prijs, een zilveren armband, be schikbaar gesteld door Mevr. Labrijn, viel nog ten deel aan Tina Veenis. Door de geheele buurt is natuurlijk met hun voertuigen een wandeling ge maakt. In de stationswachtkamer 3de kl. zijn de kleinen eenige malen onthaald op Ranja (beschikbaar gesteld door de hee ren Verbeem en Veenis), koeken (van den heer Zonneville) en appels van den heer J. de Jong. Die stationsrestaurateur heeft belangeloos voor de bediening zorg ge dragen. Te 41/» uur waren de kinderen opnieuw bijeen tot het maken van een autotocht. Er werd .gereden onder het zingen van vaderlandsche liederen en vele hoera's van Goes, 's Gravenpolder, Riezelinge, Kapel- Ie, Wcmeldinge, Kattendijke en door den Wilhelminapolder naar Goes terug; waar nog een rondrit door verschillende stra ten werd gemaakt. Het was een aller prettigst tochtje. Door de welwillendheid van de firma De Jong-h, die 3 auto's en de heeren Verwer en Kil?, die ook elk hun auto beschikbaar hadden gesteld, kon met enkele huurauto's dit punt van het programma slagen. Na terugkomt der autorit prijsuitdeeling. Mevrouw Labrijn maakte met enkele har telijke woorden den uitslag van den ver sieringswedstrijd bekend, waarna door do heereinV leenis en Verbeem de vele prijzen bestaande uit horloges, tasschen poppen, mondharmonica's, messen, ballen, enz. enz. werden uitgereikt. Alle kinderen ontvingen ter herinnering een jubileumbeker gevuld met bonbons en verder twee reepen cho colade. De bekers waren een geschenk der firma 0. de Wfiljes door tusschenkomst van de heeren Verbeem en Veenis verkre gen. Buiten de hoofdprijzen waren .nog tal van troostprijzen aanwezig.. Tenslotte mag een woord van warmen dank .niet onthou den worden aan de regelingscommissie. En verder aan allen, die op eenigerlei wijze hebben medegewerkt aan het wel slagen van dit kinderfeest. Buurtvereeniging Matth. Smallegangeabuurt. Zaterdag om 1.30 uur trokken de kinderen uit de Matth. Smallegangesbuurt en omgeving met vlaggen, bogen en oranjeversieringen naar de groote weide Klein Frankrijk, die wel willend was afgestaan, met de trommel slager voorop en zingende de vaderland- scne liederen. Op de plaats gekomen zijnde werden de kinderen getracteerd op ver snaperingen, krentenkoeken en limonade, er nadden verschillende kinderspelen plaats Het was aardig, de meisjes met muilen met oranje-jukken en emmers te zien loe pen, ook was net typisch de jongens met blazen te zien boksen. Na afloop der spel letjes werden mooie prijzen aan de win naars uitgereikt. Voorts kreeg elke niet-winnaar ook ©en aardige verrassing. Aan de kleinen werd een alluminium be ker met een zakje flikjes uitgereikt en aan de grooteren een extra mooie jubileum beker, een plak cnocolaad en jubileum koekjes. Na afloop der feesten stonden er twee auto's gereed, die welwillend af gestaan waren "door de firma van Heei Co. en dar Duvekot en werd een rond rit door de st.ad gemaakt. Zoo kregen de volwassenen uit de buurt, die op net ter- reib aanwezig waren ook nog een toer tje over Kloetinge. Zaterdagmiddag hadden de Kinder spelen plaats van de „Vereeniging Bouw plan II e. 0.", die goed geslaagd zijn. Begonnen werd in optocht te trekken door de straten van dit stadsgedeelte en werd des avonds nog een serenade gebracht met muziek door de met den eersten prijs bekroonde groep (samengesteld door deze Vereeniging) uit den Lichtstoet aan en kele zijner comité-leden. De Jury, belast met de beoordeeling van de alhier ter gelegenheid der Jubi leumfeesten aangebrachte verlichtingen en versieringen, heeft niet uitsluitend reke ning gehouden met de kwaliteit en de kwantiteit uer aangebrachte verlichtingen en versieringen. Zij meende, teneinde tot een billijk© waardebepaling te komen, re kening te moeten houden met den factor, dat, onafhankelijk van de actie der be woners der buurt, ©en groot effect kan worden verkregen met geringe middelen uitsluitend wegens de plaatselijke gesteld heid. De verlichting der Groote Kade enz. b.v. sorteerde wel het meeste effect, en zou dus uit dien hoofde, op zichzelf be schouwd, het recht kunnen opeischen tot toekenning van den eersten prijs, doch aangezien het geslaagde dezer verlichting niet zoozeer te danken is aan de zorgen der omwonenden, dan wel aan de ge steldheid ter plaatse, weerspiegeling in het water en een overzichtelijk terrein, dat zeer ruime perspectieven opent, meen de de Jury, niet den eersten prijs te moe ten geven aan de Kaden, doch eerder aan de na te noemen straat, waar deze voor het slagen der verlichting zoo gun stige factoren niet aanwezig waren en het bereikte effect uitsluitend te danken is aan de bemoeiingen der buurtvereeni ging. Door de Jury is voorts bij d© beoordee- ling het geheel getoetst aan den eisch van eenheid in den aard der verlichting en versiering, kleuren- en lijnenharmonie Een te bonte, drukke versiering b.v., on rustig van kleur en lijn, kon, hoeveel moeite on kosten daaraan ook waren ver bonden, niet voor een prijs in aanmerking komen. Met inachtneming van bovengenoemde factoren heeft de jury de volgende prij zen toegekend: A. Verlichting. le prijs: Wijngaardstraat (wegens de overal goed doorgevoerde eenheid van kleur en lijn, waardoor, toch zonder een tonigheid te veroorzaken, een stijlvol, har monisch geheel werd verkregen). 2e prijs: Lang© Vorststraat. 3e prijs: de Kaden. 4e prijs: Lange Kerkstraat. 5e prijs: 'sHeer Hendrikskinderenstraat. B. Versiering. le prijs: Lang© Lerkstraat (wegens den rijkdom der versieringen, de kleurenstem- ming en de rhytmische herhaling van het zelfde motief). 2e prijs: Wijngaardstraat (zeer juist ge- Zien' was de oplossing van de geleide lijke klimming der aangebrachte versie ringen vanaf de Van de Spiegelstraat). 3e prijs: Opril Groote Markt, Magdalena- straat, Koningstraat (aardig doet de op neming der guirlandes in het centrum der straat). 4e prijs: St Adriaanstraat. In het bijzonder verdient te worden genoemd de smaakvolle versiering van bloemen en planten van de pomp aan de 's Heer Hendrikskinderenstraat, terwijl ook straten als het „Papegaaitje", de Molendijk en do St Jacobstraat alleraar digst verlicht en versierd bleken. Ware het niet, dat in deze straten met weinig middelen veel effect kon worden bereikt zulks wegens haar nauwheid, dan zou den zij zeer zeker ook in aanmerking zijn gekomen voor een prijs. Wij zouden zoo voort kunnen gaan met onze opsomming, en nog noemen de ge- illumineerde berceau op de brug nabij het Ravelijn, de versierde Beestenmarkt, het „Zeeheldenkwartier" en den op het laatste oogcnblik nog verdienstelijk ver lichten Oostsinge], enz., doch het is on doenlijk op alles te wijzen. Ter voor koming van misverstand willen wij er uitdrukkelijk de aandacht op vestigen, dat de vele particul ie re versieringen en illuminaties, hoe fraai ook, uiteraard on vermeld blijven in dit rapport. Last not least dient nog te worden vermeld het keurig getuigde en verlichte schip „Ter Goes", liggend in de Wést- vest. De Jury adviseert wegens den bui tengewonen aard, buiten het kader der gewon© versieringen vallend, van dit ele gante vaartuigje, hiervoor een buitenge wonen len prijs alsnog .beschikbaar te stellen. De Jury voornoemd: A. D. F. VAN DER WART, Voorzitter. J. MELSE, lid. B. F. S. VON BRUCKEN FOCK, secr. Aangezien de lange kerkstraat en de Lange Vorststraat zich onttrokken hebben aan de beoordeeling van de Jury, is door het aantal punten de lijst der bekroningen als onderstaand gewijzigd en aangevuld. Verlichting. Wijngaardstraat le prijs, Be Kaden 2e pr., 'sHeer Hendriks kinderenstraat 3e pr., Papegaaistraat 4o pr., Opril, McOgdalenastraat, Koningstraat 5e prijs. Versiering. Wijngaardstraat le pr. Opril, .Magdalenastraat, Koningstraat 2e pr., St Adriaanstraat 3e pr., Beestenmarkt 4e pr., St Jacobstraat 5e parijs. Be verguld zilveren médaille, uitge loofd door een lid der buurtvereeniging Lange Kerkstraat Klokstraat voor de meest aantrekkelijke etalage voor leeken aldaar, is behaald door de firma B, Quist. Door mej. A. W. de Lind van Wijn gaarden is met ingang van 1 Dec. a.s. ontslag aangevraagd als analyste 2e kl. bij den keuringsdienst van waren, alhier. Uitslag van de heden gehouden lo ting voor de militielichting 1924: J. A. Adriaanse 44, J. van Anrooij 17, A. II. W. van den Berg 51, F. Blondel 36, B. A. den Boer 24, W. den Boer 40, P. A. Borgs 52, S. Boutens 19, L. de Coninck 2, J. Corstanje 25, F.- Crucq 60, J. D. Daane 37, A. Daniëlse 31, J. W. Dieleman 23, J. P. van Doorn 33, A. L. Faas 59, G. IT. J. Foudraine 16, J. Geene 32, A. Harinck 22, W. Harinck 26, M. A. van der Heil 29, J. van Hese 34, P. de Jonge 47, A. W. Jongepier 53, M. Joziasse 18, J. Knuist 27, J. M. de Kok 38, H. Kouwenberg 56, C. Krijger 28, C. Kuijper 30, C. Kuzee 58, L. Lakké 20, I. Leen- houts 45, C. A. van Leeuwen 50, A. P. H. Liplijn 12, J. M. Liplijn 1, J. Merison 7, J. C. Moens 41, P. Nieuwenhuijse 15, M. Padmoes 10, J. Passieux 46, C. A. van der Peijl 54, M. B. L. Pols 49, J. D. Ramondt 48, E. Reinhout 5, M. J. Rijn 13, C. A. Schrijver 14, P. J. Schrij ver 55, G. J. Steenhard 42, F. C. J. M. van Veen 39, M. B. van 'tVeer 57, A. Verdonk 4, G. Verhoeven 35, L. L. Ver- imaire 21, J. Verrijzer 3, J. G. Vos 11, J. Willemstein 6, D. Wijs 9, P. Zwarte- poorte 43, J. van Zweeden 8. Ovezand. Zaterdag is alhier op waardige wijze net Jubileumfeest gevierd. Het dorp was neel mooi versierd, terwijl op diverse plaatsen ©erepoorten waren opgericht. De prijzen voor de poorten werden als volgt toegekend: Poort bij de herberg van Raas le prijs; bij de R.K. Kerk 2e pr.; in de Nieuwstraat 3e pr.; bij het Postkantoor 4e pr.; bij den Groenendijk 5e pr. Vele woningen hadden een mooie ver siering, de prijzen werden aldus toege kend: le pr. kosterswoning, 2e pr. schilder Nagtzaam ,3e pr. A. van Loenhaut, 4e pr. Frans van Steenbergen, 5e pr. Mees ter Adriaanse. Ook waren de volgende woningen, die voor prijzen niet iri aanmerking konden komen, wegens het zitting hebben der bewoners in de Commissie, voorzien van een smaakvolle versiering of verlichting zooals de burgemeesterswoning, de woning van F. de Jonge en van Meester Zink stok. Een aardige optocht, waarin o.a. de voorstelling van het landbouwbedrijf en van ©en smederij met schilderszaak, groote aandacht wekte, trok door een deel der gemeente. Op verschillende volksspelen volgde ten 9 ure een uitnemend geslaagd vuurwerk. Een enorme menschenmassa was den ganschen middag en avond van ©en en 'ander getuige, terwijl schoon weder het gansche feest vergezelde. Wemeldinge. Op Zaterdag- 8 en 15 Sep tember werd door de Zeeuwsche Schiet- bond cp de scherpe baan alhier een schiet wedstrijd gehouden t'er herdenking van haar 15-jarig bestaan. Voor zoover ons bekend, werden de navolgende prijzen en medailles behaald. Op 100 M. scherpe baan aifd. Korps. Kloetinge, le pr. m. 315 p. (verg. zilv. med.); Kruïningen, 2e pr. m. 315 p. (zilv. med.); Ierseke 3e pr. m. 302 p. (zilv. med.) Kapelle, 4e pr. m. 281 p. (bronz. med.); 'sHeer Arendskerke, 5e pr m. 280 p. (bronz. med.) Hoogste korpsschutter G. Duindam m. 87 p., zilv. med. Eerebaan, Vaste baan 100 M. (scherp), le pr. Th. Mcijaard, Kruïningen 54 p. (verg. zilv. kruis); 2e pr. G. Duindam, Kruïningen, 53,p. (zilv. med.); Eerebaan buks (bij loting). le pr. Th. Mcijaard, Kruiningen, 99 p. (verg. zilv. kruis); 2e pr. P. C. Butler 'sHeer Arendskerke, 99 p. (zilv. med.) Arnemuiden: Zaterdagavond gaf de mu- ziekvereeniging „Arne's Genoegen" een concert op het marktplein alhier, ter ge legenheid van het 25-jarig jubileum van H.M. de Koningin, en in verband met het 25-jarig bestaan der muziekvefeeni- ging. In de vergadering der Chr. Werk- liedcnvcreeniging alhier werd medegedeeld dat de inkomsten bedroegen f 1325.30 en uitgaven 1277.60. In kas f 47.70. Hët totaal bezit bij het begin van het hoekr jaar bedroeg f 962,40. Hot totaal be zit einde boekjaar bedroeg f 1'408,46. De aftredende bestuursleden Joh. Crucq en M. den Hollander weioien beiden herko zen. Dhr Crucq nam zijn benoeming aan doch M. den Hollander bedankte, waar voor in zijn plaats werd 'benoemd .dhr W. D'ronkers. Het aftredend adviseerend lid dhr L. Puijpe werd bij acclamatie her benoemd, welke zijn benoeming aanvaard de. Het aantal 'dagen, waarover zieken geld is uitgekeerd bedroeg in dit afge- loopen boekjaar 503 dagen. Westdorpe. Donderdagmiddag brak brand uit in de schuur van den landbouwer C. Dellaert, waarschijnlijk doordat een vonk van een dorschmachine in een hoop stroo terechtkwam. De brandweer kon wegens gebrek aan water weinig uitrich ten, zoodat zoowel de gebouwen als een groot gedeelte van den reeds gedorschton oogst, motor en dorschmachine verloren gingen. Ook ©enige duiven kwamen in de vlammen om. De schade is aanzienlijk, daar de gebouwen slechts laag, de oogst in het geheel niet verzekerd was. (M. Ct.) Aardenburg. Donderdagavond is, ver moedelijk tengevolge van hooibroei, de groote landbouwsohuur van den landbou wer Die Smet afgebrand. 'Vijf. varkens kwa men in de vlammen om. Geref. 'Kerken. Aangenomen naar Schildwolde door K. van der Veen te Vreeswijk. Bedankt voor Gröpskerke, door If. v. d. Zanden te Wapenveld. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Hijkersmilde door II. W. te Winkel te Vollenhove; voor Wapenveld (2,e maal) door H. A. de Geus te Veenendaal; voor Scharnegoutum door N. G. Veldhoen te Alphen aan den Rijn. Beroepen te Enter J. Ronge te Hoog-Blok- land; te Driesum S. Vlasblom te Oud- Beijerland. Aangenomen naar Schoonoord (toez.) door H. M. Sasse, eand. te Leiden. Geref. Gemeenten. - Tweetal te Werkendam A. Verhagen te Middelburg en R. Kok te Aagtekerke. Beroepen te Werkendam A. Verhagen te Middelburg. Gisteren werd candidaat J. H. Donnet Jz„ gekomen van Goes, bevestigd als predi kant der Geref. Kerk van Molenaarsgraaf- Brandwijk, door zijn schoonvader prof. dr A. G. Honig van Kampen, met een leerrede over Efeze 411b en 12. Des avonds verbond de nieuwe Ieeraar zich aan zijn gemeente met een prediking over Jesaja 5510 en 11. Beide malen was er veel belangstelling. Be halve de consulent waren aanwezig afgevaar digden van de Geref. Kerken te Alblasserdam, Sliedrecht en Ottoland. Dr G. herinnert in „Pniël" aan het volgende Pasteur, de (geleerde Parijsche doctor met zijn wereldberoemden naam, schreef eens: „Ik heb veel gestudeerd, daarom heb ik 't geloof van een boer uit Bretagne; als ik nog meer gestudeerd en onderzocht had, dan zou ik vermoedelijk 'het kinderlijk-vrome ge loof van een boer i n uit Bretagne hebben. Synode Geref. Kerken. In de elfde zitting (14 Sept.) werd besloteni11 zake vragen over pensioensbereke«ing voor dienaren des Wpords die in Indie gediend hebben, die in bande» u ateHwa va» depu-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1923 | | pagina 2