Uit de Provincie. Landstorm aan Hare Majesteit aan geboden jubileum-album. Treffend antwoord. Onder (bet opschrift Veilig in Jezus armenlezen we in het Christ, weekblad De Graafschlapper „Een piaar maanden na de inhul diging van Koningin Wilhelmina. in 1898 werd Keizerin Eugene van Oos tenrijk door een Italiaan wreed ver moord. Een geloovige hofdame vroeg toen H. M. of zij niet beangst was. Het antwoord luidde: „Neen, want ik weet, dat ik gedragen word door de gebeden van Gods kinderen." Hoe schoon van eenvoud. Hoe tref fend van innig geloofsvertrouwen. Nieuwe Adeldom? De „N. R. Ct." bevatte dezer da gen het ook in ons blad overgeno men bericht, dat een aantal perso nen, waaronder verscheidene katholie ken, in den adelstand zouden wor den Verheven. De Msb. heeft getracht van dit be richt bevestiging te krijgen, maar het is haar niet mogen gelukken. In krin gen, welke toch zeker geacht mogen worden op de hoogte zijn, wanneer er iets dtn den zin als door het be richt bedoeld hangende wa.s, wist men van niets. De twijfel aan de juistheid van het bericht van de ,,N.' R. Ct." wordt bovendien nog versterkt door hetgeen van andere zijde ter oore is geko men, n.I. dat de Hooge Raad van Adel onlaugs om advies is gevraagd over de kwestie, of het gewenscht zou zijn nieuwen adeldom te verlee- nen. D'e meeningen in dit hooge col lege moeten aanvankelijk "«eer ver deeld zijn geweest, maar ten slotte heeft het besloten te adviseeren geen nieuwen adeldom te verleenen. Was het bericht van de ,,N. R. C." juist geweest, dan zou worden afge weken van den regel, sedert tiental len jaren in ons land gevolgd, na melijk om op aanvrage alleen in den adelstand te verheffen geslachten, die konden aantoonen, dat ze in vroeger tijd tot regentenfamilies hadden be hoord of dat de kwartieren van hun wapen in orde waren. De adellijke titel was dan een bevestiging van de patricische afkomst. Met dien regel zou dan nu worden gebroken, of lie ver men zou terugkeeren tot het stel sel, dat koning Lodewijk invoerde en koning Willem I voortzette, namelijk het vormen van nieuwen adel. Wan neer men in ons land met de vor ming van een nieuw patriciaat is op gehouden, weten we niet, maar al thans in het laatste gedeelte van de regeering van koning Willem III ge beurde het niet meer. In andere lan den bestaat het gebruik om verdien stelijke mannen, ongeacht hun af komst, in den adelstand te verheffen, nog tot heden. Er zetelt daar als Peer of the United Kingdom in het Hoo- gerhuis menigeen, die in zijn jeugd aan de draaibank of achter de 'toon bank heeft gestaan. De huldiging van de Konin gin door de land- en zee- m a c h t. De huldiging door de land- en zee macht van H. M. de Koningin op 17 dezer op de heide nabij Soester- berg zal bestaan in een défilé van de 4e Divisie van de detachementen van de Koloniale Reserve en de Ko ninklijke Marine, van het regiment Genietroepen van een lichte brigade cavalerie en van een afdeeling vlieg tuigen. Bovendien zullen alle corp sen van de Landmacht vertegenwoor digd zijn door deputaties en zullen tal van militaire autoriteiten aanwe zig zijn. De ambtenaarssalariss en. Naar de „Tel." verneemt, is in de Vrijdag gehouden vergadering van de Centrale Commissie voor Georgani- neerd Overleg in Ambtenaarszaken, beraadslaagd over de voorstellen der regeering tot intrekking van art. 40 van het Bezoldigingsbesluit en het gedurende de drie jaren stilzetten dei- periodieke verhoogingen. Met 10 te gen 2 stemmen verklaarde de Com missie zich tegen schrapping van het artikel '40 en met algemeene stem men tegen de inhouding van perio dieke verhoogingen. In de Centrale Commissie hebben zitting zes verte genwoordigers van de Regeering en zes van de organisaties. Vier Regee- ringsvertegenwoordigers verklaarden zich alzoo tegen schrappen van arti kel 40. Ter aanvulling van het bovenstaand bericht kan nog worden meegedeeld, da,t van de adviseerende stemmen er een is uitgebracht tegen en een vóór de schrapping van art. 40 van het 'Bezoldigingsbesluit. De voorzitter van de commissie, de oud-minister van 'financiën de Vries, behoorde onder de tegenstemmers. Gratie aan dienstweigeraars. Naar het „Vad." mededeelt, heeft de Koningin gratie verleend aan en kele veroordeelde dienstweigeraars. Dp 1 September zijn ze ontslagen, er waren er bij die nog 4V2 maand voor den boeg hadden. De Koningin in Amsterdam. H. M. de Koningin heeft haar vier- daagsch bezoek aan Amsterdam Za terdag besloten met een rondrit per (automobiel door de „Vogelbuurt"a,an den overkant van het Y. De „Commis sie voor het Y tot viering van den Koninginnedag" had voor een waar dige ontvangst zorg gedragen. Daarna werd naar het Centraal-Station ge reden. Het afscheid was even hartelijk als de ontvangst en het geheele vier- daagsch verblijf van de Koningin in de hoofdstad. Op het Stationsplein waren duizenden aanwezig, die met buitengewone geestdrift juichend hun- afscheidsgroet aan de vertrekkende Vorstin brachten. En ook op het per ron stonden zeer velen om bij het vertrek van den trein nog een hoera, voor de Koningin te kunnen aanhef fen. Natuurlijk waren er ook verschil lende autoriteiten op het perron aan wezig, die de Vorstelijke personen uit geleide deden. De Koningin onder hield zich met deze autoriteiten en sprak vrij geruimen tijd met Burge meester De Vlugt, wien zij verzocht haar dank aan de Amsterdamsche bur gerij te willen overbrengen voor het schoon onthaal in de hoofdstad. Daar na, namen de beide Koninginnen en de Prinses afscheid van den Prins, die in Amsterdam bleef overnachten. Toen de trein zich precies vijf mi nuten voor acht in beweging zette, schalde over het geheele station de kreet: Leve de Koningin. De Jubi- leumsdagen in de hoofdstad waren daarmede ten einde. Het moet ge zegd: De AmsterdAmsche burgerij heeft het 25-j,a,rig regeeringsfeest van haar Koningin in groote opgewekt heid, doch zeer waardig gevierd. P o 1 i t i e s chan daa 1 te Batavia. Te Weltevreden is groot opzien ge wekt door de ontdekking van een uit gebreid politieschandaal, dat zijn ver takkingen moet hebben over geheel Java. In verband met een aantal ano nieme brieven werd een onderzoek ingesteld naar de administratie bij de politie. Men vond, dat er ernstige fraude was gepleegd met de loonsta- ten. Het tekort moet in de honderd duizenden loopen. Bovendien kwam aan het licht, dat er in de beneden stad van Batavia een ware politieter- reur heerscht. Bordeelen en speelho len hebben zich de medewerking en bescherming van de politie weten te verzekeren. Ook hebben dezelfde schuldigen zich beziggehouden met opiumsmokkëlen. De hoofdcommissa ris -Van Rossem is in "verband met bovengenoemde feiten gearresteerd en met hem nog eenige ondergeschikten. (Tel.) Allerlei. Zaterdag om 9 uur is H. M. de Koningin met Haar Koninklijke Moe der en Dochter (Z,. K. H. de Prins was te Amsterdam achtergebleven tot het deelnemen a,an een maaltijd van de Kon. Roei- en Zeilvereeniging en het bijwonen van de wedstrijden op de Zuiderzee) in de Residentie terug gekeerd. Een enthousiaste ontvangst viel de Koninklijke Familie ten deel. De heer W. H. Vliegen, de .voor zitter der S.D'.A.P. is Zaterdag ter gelegenheid van het feit, dat het 40 jaar is geleden, dat hij zich aansloot bij de arbeidersbeweging, door het partijbestuur zijn door Jan Veth ge schilderd portret aangeboden. De aanbieding van 't Huldeblijk der Zeeuwen aan H. M. de Koningin bij gelegenheid van Hoogstderzelver 25-jarig regeeringsjubileum had, zooals reeds ge meld, plaats op Donderdag 6 September, des namiddags te Amsterdam, in het Paleis op den Diam, door een deputatie, die bestond uit de navolgende heeren: jhr mr J. Wt. Quarles van Ufford, Com missaris der Koningin, eere-voorzitterP. Dumon Tak, Burgemeester van Middel burg, voorzitter; G. A. van Woelderen, A. F. Hanssens, K. J. A. G. baron Col- lot. d'Escurv, P. W. Maarleveld, J. C. v. d. Have, C, J. Boogerd, respt burgo meesters van Vlissingen, Stavenisse, Hon- tenisse, Biervliet, 'Oosterland en Kerk- wterve, en mr. L. J. A. van der Harst, hoofdcommies ter Prov. Griffie van Zee land, secretaris-penningmeester. Bij de aanbieding vanhet geschenk wtees de Commissaris der Koningin er op, dat daaraan binnen kort tijdsverloop door nagenoeg 60.000 Zeeuwten, een ieder voor éénzelfde luttel bedrag, was bij- j gedragen, en sprak o.m. den wensch uit, dat H. M. het album zou willen aanvaar den als een blijk van groote hulde en bijzondere dankbaarheid voor al hetgeen Hare Majesteit in het 25-jarig tijdperk harer regeering voor Zeeland is geweest en voor Zeeland heeft gedaan. De Koningin betuigde haar groote in genomenheid met het huldeblijk. Met be langstelling nam de Koningin inzage van het album en verzocht daarbij den Com missaris der Koningin 'haren diepgevoel- den dank te willen overbrengen aan al len, die een "bijdrage hadden verleend, waarbij dhr C. W,. D'huij', aan wien de bewerking door de Commissie was toe vertrouwd geworden, en die mede tegen woordig! was, op haar verzoek eenige toe lichting gaf. H.M. onderhield zich ver volgens nog eenige oogenblikkon met de leden der Commissie. Door den Minister van Arbeid is ten behoeve van den woningbouw (premi'e- bouw) toegekend aan de gemeenten: Biervliet, f300 voor een wo-ning van Ch. L. Bracke; Ellewoutsdijk, f300 voor een woning van mej. S. Di. Klooster; O.- en W.- -Souburg, f 600 voor 2 woningen j van A. Kruithof. j Vroeger toegekende bijdragen voor woningbouw zullen worden uitgekeerd aan I de gemeenten: Ellewoutsdijk, ten behoeve 1 van G. M. Geense, f300; O.- en W.-Sou- burg, ten behoeve van C. Holthuijzcn, f 300. Girodienst. In antwoord op zijn klacht heeft het Bureau der Kamer van Koophandel en Fabrieken te Middelburg v.an den Directeur van den Postcheque- en Girodienst onder dagteekening van 7 September bericht ontvangen, dat all.es wordt aangewend om de regelmatige wijze van afrekening der girorekeningen te be vorderen. De bijna onoverkomelijke moei lijkheden, waarvoor het bestuur is gezet en voor ©en deel nog staat worden lang zamerhand overwonnen, zoodat mag wor den vertrouwd, dat de normale loop van zaken spoedig wordt hersteld. De afre keningen zullen wellicht gedurende deze week nog wat onregelmatig worden ver zonden, maar volgende weken wordt met- gegronde hoop op verbetering van den j toestand gerekend. j Overal feest. Zoo er nog een j bewijs noodig is, dat het jubileum der I Koningin met opgewektheid wordt gevierd j tot in de kleinste plaatsjes toe, dan blijkt i dit wel hieruit, dat men op de Abeele aan j de zijde van den Ouden Vlissingschen Weg, waar in geen 30 jaar een feest is gehouden, tegen Donderdag een groot feest heeft opgezet, waarvan ringrijderij te paard en kinderspelen voor den middag en concert met een fraaie verlichting des avonds de hoofdnummers zullen vormen. M-ddelburg. Jubileumfeesten. Za terdag waren het allereerst de kinderfees ten, waarvan wij iets willen melden. Het eerste bezoek brachten wij aan Nieuw Middelburg, waar nu de poort geheel ge reed was. Niet alleen de kruising van Wilhelmina- en Julianastraat was rijkelijk ■versierd, ook in enkele der aangrenzende straten zagen wij een aardige versiering en wapperde van vele huizen het vader- landsche dundoek. Ook in het andere deel van Nieuw Middelburg, waarvan de mees te bewoners S. D. A. P.'ers zijn, bleken eenige uitzonderingen. Van de wedstrijden zagen wij hier o. a. liet hoepelen dooi de kinderen, wat een aardig gezicht was, mede omdat de kleinen getooid waren met de door de commissie verstrekte papieren mutsen of petten. Wij vernamen, dat we gens het totaal afwezig zijn van wind, voor het slagen van het feest anders zoo welkom, het oplaten van vliegers achter wege moest blijven. Verder gingen wij naar de weide aan den Noordweg, waar de commissie voor den Noordsingel en den Noorweg feest vierde, ook voorname lijk voor de kinderen. De groote weide was in een werkelijk feestterrein her schapen. Terwijl de kinderen ook hier verschillende spelen uitvoerden, zorgden liet muziekgezelschap „Eendracht maakt Macht" van Serooskerke en de Chr. Zang- vereeniging „Looft, den Heer" van 'tZand om de beurt voor afwisseling. Ook hier, als overal elders, werden de kinderen onthaald en kregen bijna allen een prijsje, waaronder zeer keurige. En hoewel hier een 'klein entrée werd geheven, kwamen een kleine 500 betalende bezoekers een kijkje nemen. Ook de weiden naast de Griffioen, wel willend afgestaan door den heer Lorier, waren in feestdos. Daar waren twee buurt- commissies, die feest hielden. Op de eerste weide was het de com missie van Seissingel en Seisweg en ook hier was het speciaal voor de kleintjes. Het kwam hier zelfs tot een volledigen voetbalwedstrijd, waarbij de Oranjeman nen bet van bun tegenstanders zeer toe passelijk wonnen. Op de tweede weide was feest, uitgaande van de buurtcom- mis-sie voor Seisdam, Seisstraat en om geving, waarbij de muziek van den Hout handel Walcheren verschillende nummers ten .gehoore bracht. Nu nog iets over den lichtstoet. Het was half acht toen vanaf den Seissingel vertrokken de kinderen uit die buurt en die van Seisdam en omgeving, vooraf gegaan door liet, muziekgezelschap van den Houthandel Walcheren, en den Singel langs trokken naar 'den Noordweg. Hier schaarden zich de kinderen uit die om geving met liun muziekgezelschap in den stoet en voort ging het den Singel ver der langs, om door de Zacharia Jan- senzstraat Nieuw-Middelburg te bereiken, waar 'de kinderen uit die buurt reeds met verlichte giorno's stonden te wach ten. Wij vertrouwen ook van de andere oommissies geen tegenspraak te krijgen als wij zeggen, dat de oommissie uit wijk W bet meeste werk van den licht stoet had gemaakt. Achter de beide be reden agenten van politie kwamen eerst de padvinders. Toen ook de andere gior no's waren verlicht en de stoet tot een geheel was gevormd ging het eerst een deel van het „dorp" door en toen langs den Veerschen Sjngel naar de stad, en daar ging bet straat in straat uit tusschen hagen van belangstellenden heen. De kinderen zongen natuurlijk liun hoogste lied, daarbij door de volwasse nen krachtig gesteund. Op den donkeren Singel kwam de lichtsloet vooral aardig! tot zijn recht. Na ontbinding van den lichtstoet begon de pret voor de volwassenen nog weer eens opnieuw'. Voornamelijk op' keurig versierde rijwielen werd door een 35- tal mannen en vrouwen deelgenomen aan de ringrijderij. Die oommissie uit wijk W, die maanden lang aan de voor bereiding van het feest werkte, mag met voldoening op haar arbeid terug zieq Een tegenslag is geweest, dat de muziej die zou komen, niet verschenen is, maar aan de andere zijde is een schitterend bewijs geleverd, dat men ook zonder muziek en wat ook niet vergeten mag worden, zonder drank dif deel der gemeente licht immers droog, en er is geen kroeg of café te ont dekken feest kan vieren. Reeds hedenavond zal zeker de feest stemming weer tot uiting komen, als bet concert aangeboden 'door de commissie voor de Loskade aldaar plaats heeft. Er !s ons gevraagd of wij ook de etalages gingen beschrijden. Die kans zou echter bestaan dat wij er oversloegen en moeten wij volstaan met te verzekeren dat er door meerdere winkeliers zeer veel werk van is gemaakt. Voor hetgeen morgen zal plaats vin den verwijzen wij voor het grootste deel naar het officieele programmamaar toch 'kunnen wij nog wel een en ander me- dedeelen, dat daarin niet is vermeld. Zoo b.v. dat de tuin van het Ouch Mannen- en Vrouwenhuis, dank zij het plan van de commissie voor Hee rengracht en omgeving in een keurig feestpak is gestoken, en dat er voor do oudjes een groot feest wordt voorbe reid. En niet alleen de oudjes zullen ■er feest vieren, zij, die bijdroegen aan bet feest, dus bijna alle buurtbewoners zijn er ook welkom. Er is ons ook gevraagd nog eens pre cies te vertellen, waar versierd of ver licht wbrdt op. morgen. Wij willen de stra ten in onwillekeurige volgorde noemen, llei zijn Gortstraat, Langeviele, Molen berg, Krommeweele, Vlasmarfct, Lange- en Korte Delft, Wal, Oude Kerkstraat Korte Giststraat, St. Pieterstraat, Lange Giststraat, Dlam, Brakstraat, Wagenaa? straat, 'Hofplein, Bree, Molenwater. Bij de slechts matig bezochte atle tiekwedstrijden op het gemeentelijk sport terrein, georganiseerd door de sportcom- missie waren Zaterdag; een 100 deelne mers. De uitslagen der wedstrijden was als volgt: Estafette: 1. „Medioburgum" 53 sec.; 2. „Wilhelmina" 53 V2 sec.; 3. „Zeelandia II" in 54 scc.; 4. „Zeelandia III" 544/ö sec.; 5. „Zeelandia" 551/Xo sec.; 6. „Walcheren" 573/io sec.; 7. „Wilhel mina II" in 58 sec. Bij den driekamp wa ren prijswinners: Ie pr. J. Schippers met 8 punten; 2e R. do Steur m. 12 p.; 3e A. de Jong m. "18 p.; 4e C. v. Nieuwen- huijizie m. 21 p.; 5e-J. Diekker m. 21 p.; Voor baldrijven en goalschoppen waren prijswinners: le P. Schuit in 273/10 sec.; 2e M. Philipse in 30Vs sec.; 3e S. Gil lissen in 332/s sec. Bij' 100 M. hardloo- pen werden de prij'zen als volgt behaald: le A. Mondeel 13 sec.; 2e M. Polka 137s sec.; 3e Vogclensang in 132/5 sec. Bij-' het polstok-hoogspringen werden prijzen be haald als volgt: le C. v. d. Horst m. 2.85 M.; 2e R. de Steur m. 2.80 M.; 3e Geldof m. 2.65 M.; 4e F. Bom m. 2.60 M. Van het doelen en balwerpen voor dames was de uitslag: le mej. M. -Joosse met 19.90 M.; 2e mej. M. Bcxs m. 18.63 M„; 3e mej. M. Geers m. 18.64 M.; 4e mej. Joi Geers m. 18.40 M. Bij de doelen en balwerpen Voor heeren behaalden prijizen: le G. Jon- gepier m. 29.38, 2e J. Klap met 28.03, 3e G. J. Crucq m. 26.88 en 4e A. Krijger m. 24.48 M. Bij 80 M. hardloopen voor dames was 'de uitslag: le mej. M. Joosse 13Vo sec.; 2e mc-j. Jo Geers 132/ó sec.; 3e mej. M. van Leo 132/5 sec. Alhier is op 73-jarigen leeftijd over leden dhr E. J. L. Nolson, vroeger woon achtig te Terneuzen, waar hij zich als cargadoor vestigde. Die overledene heeft met kracht geijverd voor de haven van Terneuzen. Zijn zoons, die hem opvolgden werken .met kracht door aa.n het Nolson's havenbedrijf, dat hij niet meer voltopid heeft mogen zien. Vrijdagavond had op het Molenwater alhier ©cn jongen de onvoorzichtigheid met eenErigelschen sleutel te slaan op ©en kogeltje, dat hij op een hardsteenen paal had gelegd. Die kogel sprong met eon hevigen knal uit elkaar. De 18-ja- rige B„ die passeerde, werd in een zijner ooigen getroffen en moest in het Gast huis worden opgenomen. Goes. De Thoolsche Courant vestigt de aandacht op een vergissing, die gemaakt is bij de jongste wethoudersbenoeming te Tliolen. Daar is namelijk na twee vrije stemmingen bij herstemming gekozen tot wethouder de heer Wagemaker (1.) met 6 stemmen tegen 5 op den heer Geluk (c.-h.). Het blad meent, dat bier in strijd met art. 46 der Gemeentewei is gehan deld, en schijnt te bedoelen dat de beide in herstemming komende heeren niet had den mogen mee stemmen. De opmerking schijnt juist. Immers art. 46 eerste lid verbiedt aan gemeenteraadsleden mee te stemmen in zaken die ,„hen persoonlijk aangaan", en in het tweede lid wordt tot, deze zaken ook de herstemming ge rekend, wanneer zij in herstemming ko men. Indien 't gemeenteraadsverslag juist is, moet er echter nog een vergissing be gaan zijn. Er staat namelijk, dat aan de verkiezing van den heer Goossen slechts één vrije stemming is voorafgegaan, terwijl aan die van den heer Wagemaker twee vrije stemmingen vooraf gingen. Het ver slag zegt, dat er gestemd is overeen komstig art. 29 van het Reglement van Orde. Dit zal wel slaan op de vrije stem mingen). Maar dan is toch in een van beide gevallen dit artikel niet juist toe gepast. Deze wetboudersbenoemingen zullen, dunkt ons, moeten worden overgedaan. Dit laatste geldt ook voor die, welke door den Raad van Stavenisse is gedaan. Deze heeft toch tot wethouder benoemd den heer Broodman, die nog niet be- eedigd was en dus als raadslid nog geen zitting heeft. Hierin heeft, meenen wij, de Thoolsche Courant, die er de aandacht op vestigt, gelijk. De zes stemmen op den heer Brood man zullen dus geacht moeten worden van onwaarde te zijn geweest, zoodat slechts één wethouder is benoemd. De andere zal derhalve in een volgende ver gadering moeten benoemd worden. Nog een andere eigenaardigheid consta teert de Thoolsche Courant. Er is name lijk door den Raad van Sint Maartensdijk, terstond na de wethoudersbenoeming, nog een „plaatsvervangend wethouder" be noemd, omdat een der wethouders oud van dagen is en de andere wat ver buiten de kom der gemeente woont. Wij vermoe den, dat bij deze benoeming artikel 90 der Gemeentewet wel wat al te ruim is toegepast geworden. Er is namelijk in dat artikel alleen sprake van ongesteld heid, afwezigheid of tijdelijk burgemeester schap. Geen dezer drie gevallen schijnt ons hier aanwezig. De heer Groenewege is wel oud, doch niet ongesteld, afwe zig of tijdelijk burgemeester. Nu de Raad 'deze benoeming tot plaatsvervangend wet houder deed in de veronderstelling dat ouderdom hetzelfde is als ongesteldheid, zal zij verplicht wezen den benoemden „plaatsvervanger" te bezoldigen volgens art. 90 2e lid, en dit zou wel eens een per manente bezoldiging kunnen worden, want ouderdom is een ongesteldheid, aan genomen dat het er eene isl die met den dag erger wordt. Bovendien beeft de Raad geeh rekening gehouden met de woorden „zoodra noodig" in art. 90 Ge meentewet. Hij heeft aan deze wodi'den blijkbaar de beteekenis gegeven van „voor het geval". Maar men kan toch niet iemand ter vervanging van een ander van tevoren benoemen „voor het geval". Art. 90 staat alleen vervanging toe „z o o- d r a noodig". Wij zijn benieuwd of ook deze benoe ming van den Sint Maartensdijksclien „plaatsvervangenden" wethouder wel zal kunnen gehandhaafd blijven. Te Oudvossemeer eindelijk, waar de Roomsche wethouder door een .Liberaal vervangen werd, beeft de voorzitter, bur gemeester Snijders, toegelaten dat door den afgetredene een speech ,werd afge stoken, geheel buiten de orde en beleedi- gend voor de antirevolutionaire partij'; een zwakheidje, dat naar onze meening, maar nauwelijks door den beugel kon. ,Die directeur van het postkantoor maakt bekend, dat op 13 cn 14 Sept. e.k. het postkantoor voor het publiek na twee uur des namiddags zal gesloten zijn. Ech ter zal voor busrechthouders de gelegen heid bestaan, stukken af te halen tot het op werkdagen geldende sluitingsuur. De 3e briefpost-bestelling wordt op deze dagen niet uitgevoerd. Hoewel wij niet willen vooruitloopon op de beschrijving der feestviering, welke a.s. Woensdag ©en aanvang neemt en voornamelijk Donderdag en Vrijdag plaats vindt, kunnen wij' toch reeds mel den, dat enkele straten heden al in feest tooi gestoken zijn, al zullen de versierin gten nog wel niet „af" zijn. Hoewel wij het werk in andere straten en buurten niet willen veronachtzamen, trof ons toch bijzonder de versiering in de hoofdstraten als Lange Kerkstraat, Lange Vorststraat-, Opril Groote Markt en Magdalenastraat, Wilhelminastraat, Stationsweg, Beesten markt en Nieuwstraat, terwijl men van morgen ook bezig was een fraaie eere poort in de Korte Kerkstraat op te rich ten. Alles wijst er op, dat deze week, wan neer het weer mooi blijft, voor Goes een feestweelc bij uitnemendheid zal zijn. Ook sommige winkeliers zijn reeds bezig met het ©taleeren hun beste beentje voor te zetten, in de hoop bij' den etalage-wed strijd een prijs machtig te worden. Omtrent do illuminatie hoorden wij ook reeds tal van plannen, maar wij meenen goed to doen, die nog maar niet te pu- bliceeren. Vlissingen. Zaterdag was het 50 jaar 'geleden, dat de tegenwoordige haven werd geopend. Daar thans weer geheel nieüwe plannen in begin van uitvoering zijn, is dit jubileum stil voorbij gegaan. Wemeidinge. De feestelijkheden op Woensdag en Donderdag ter eere van bet jubileum van H. M. de Koningin zijn begunstigd door hot mooie weer, prachtig geslaagd. De feestelijkheden op Donder dag nadat op Woensdag de plechtige her denking kerkelijk had plaats gehad, als mede de uitvoering van de cantate, be gonnen reeds om 8.30 uur met koraal- muziek o|p den berg'. Om 9 uur had in de Gaslaan de aanbieding door de Oran jecommissie plaats van 25 lindeboomen aan de gemeente Wemeidinge. Dr. Gnir- rep' deed dit als voorzitter. De burgn meester nam de boomen namens liet ge meentebestuur in ontvangst en zeide de Commissie dank voor dat blijvend mo nument. ter gedachtenis aan de gelukkige gebeurtenis die wij thans herdenken. De keuze is Wederom gevallen op de linde, waaraan ons dorp reeds rijlk is, getuige onze mooie dorpstraat. Geen wonder want onze linden in de dorpstraat zijn bekend en bemind, ze maken onze straat, die zoo onregelmatig is gebouwd, lot een schoone plaats. Dat de Wemeldingers zijn gehecht aan hun linden, dat heeft de ge schiedenis bewezen toen er indertijd spra ke was om de linden te rooien. 'Ook door het planten in 1898 van een lin de aan het begin van de Wilhelmina straat is de oude traditie voortgezet! en ook nu was het een gelukkige ge dachte ons dorp te maken tot een lin- dendorp. Wat zal deze lindenrij na 25 jaar ons te zeggen hebben? Wij weten het niet, de toekomst ligt verborgen, alleen is het

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1923 | | pagina 2