Uit de Provincie. keu kan aanvaarden, zullen deze commis sies ?een enkele vergadering kunnen hou den, omdat geen der benoemde oppositie leden ter vergadering za! komen en deze dus onvoltallig zijn. De Koninginnefeesten te Amsterdam. De intocht. Onze correspondent meldt ons nog Woensdagmiddag 2.16 u. rijdt de Kon. trein binnen, met de twee standaard vlaggen op de locomotief. H. M. stapt uit, dragend een robe van pastelblauw fluweel en hoed van dezelfde stof en kleur, gegarneerd met een liggende blau we struisveer. Ter begroeting is aanwezig de burge meester van Amsterdam, W. de Vlugt, met de wethouders Ter Haar, Vos en Wierdels, benevens vele raadsleden, voorts de Commandant der Marine te Helder en de onder-cemdc te Amsterdam, alsmede de gouverneur van Amsterdaln, generaal majoor van Rapipard, de Com missaris der Koningin in de provincie Noord-Holland en de te Amsterdam wo nende Kamerheeren en Adjudenten b. d. Spoedig is de stoet geformeerd. Voor aan de hoofdcommissaris van politie in een rijtuig, dan in ambtsgewaad de bur gemeester, daarna de Kamerheeren, Baron van Geen, (part. Secr. van H. M.) en Jhr. Mr. Ro'ëll, volgen 4 ordonnanceJoffi- cieren. Daarachter de crème-kleurige calèche, ge trokken door zes zwarte paarden, be stuurd door een voorrijder en bereden door twee jockey's. H. M. is daarin ge zeten met Z. IC. H. den-Prins der Ne derlanden in generaalsuniform en H IC. H. Prinses Juliana. Achter het rijtuig vólgen vier adjudan ten van H. M. te paard en het tweede deel der eereWacht het eerste deel opende den stoet Waarvan de com mandant en onder-commandant het Kon. rijtuig begeleiden. En daarachter in hof- rijtuigen het gevolg der Koningin. Voort gaat het na de officieele be groeting door den burgemeester "en het Welkom door het Amslerdamsche politie- gezelschap benevens het zingen door de koninklijke liedertafel Apollo", door de rijk bevlagde straten tusschen heggen van tienduizenden die z'ch op straat en in en op de huizen tot den nok hadden opge steld. Eindelooze jubel en niet eindigend hoe ra langs den intochtswteg. Hier en daar Wordt buiten het offi cieele programma om halt gehouden tot het aanhooren van gezang of in ontvangst nemen van bloemen. Op1 den hoek der Emmalaan brengen ouden van dagen, honderd sterk, IP M. hunne hulde, op het Johannes Vermeerplein (ter zijde van de woning van den burgemeester) zingt een meisjeskoor! Achter het Rijksmuseum staat opnieuw het Kon. rijtuig stil tot het in ontvangst nemen van bloemen. Voller en dichter was langs den weg de men- schenzee. Tienduizenden bij tienduizenden hadden zich opgemaakt hunne vorstin te begroeten. Die huldiging is geworden een machtige ovatie, een feestelijke zege tocht. Welk een enthousiasme. En het Kos. gezin werd niet moede het gejuich met wuiven en neigen en salueeren te beantwoorden. Geweldig, grootsch in een Woord. Overal die echt roerende, vaderland- sche geestdrift, die aanzwelde tot een zee van jubel. Onze plaatsruimte belet ons a,lles te beschrijven. Geen enkele wan klank. Het publiek langs heel den weg, handhaaft voorbeeldig zelf de orde. De politieregeling was uitnemend. Maar de agenten hadden het niet zeer zwaar. En zoo temidden van schier eindeloos gejuich nadert zarhtaan langs onze mooie Keizersgracht, deftig versierd met mooie ieptenboomen, de Dam. Iets vroeger dan verwacht Werd. Nog is de stoet in de raadhuisstraat of de roffel van de eereWacht wordt ge hoord. Deze, terzijde van het paleis opge steld, presenteert de geWeren. i Oolk lie Kaderlandstorm staat langs de 'groote club aangetreden tot het hul digen, vereeren en salueeren van ons koninklijk gezin. Daarneven voegen zich de officieren van het garnizoen te Amster dam. Be stoet rijdt den Dam rond langs de pas vervaardigde officieele tribune, waarop duizenden zich een p'a tts veroverd hadden, o.a. zien wij minister Heems kerk, Mr Vissering, pres. der Ned. Bank en anderen. Het ruime Damplein is vrij gehouden. De lucht is vol van het be- groetingsgejuich. Het gewuif. hoera, de muziek) die zacht inzet het oude Wil helmus, de eereWacht der matrozen, ma riniers en daarboven, in den paleiskoepel beieren de klokkenWilhelmus van Nas- sa.uwe". Het publiek barst uit zijn jubel om de klanken van ons Wilhelmus over te nemen. Zoo rijdt H.M. voor het trotsche Dam- paleis, waarop direct na aankomst de koninklijke standaard wordt geheschen, het gevolg rijdt aan. De Eerew'acht te paard posteert zich tegenover het paleis. En nu even Wachten. Dan gaan de bal- condeuron open en daar verschijnt de geheele Kon. Familie ook H. M. de Koningin-Moeder is aanwezig op het paleishalcon om een geweldige ovatie in ontvangst te nemen. Welk een aangrijpend oogenblik. Wat ontroering verwekte dit alles. Geen wonder dat in _menig oog een traan blonk. Weer zingt alles het oude Wilhelmus, dat steeds was de band tusschen Oranje en Nederland, en weer overstemt de jubel van de nog aangroeiende men- sehenmassa de muziek en het galmen der klokken Nog altijd komen aan de deputaties van de Amslerdamsche vereenigingen, die 4">CI sterk, zich langs den weg opstelden, en achter den stoet aantrokken. Zóó werd de stoet er een van pl.m. 25 minuten lang. Einde'ijk zijn al e vaandels en banieren aanwezig en terwijl opnieuw het lied dat in alle tijden ons volk zooveel te zeggen had, weerklinkt, brengt Amster dam een 'treffende, indrukwekkende hulde 'aan de landsvrouwe en Haar doorluchtig huis. Vriendelijk neigend en wuivend en glimlachend beantwoorden de Oranjes hef saluut van de Amstelstadbewoners, mitsgaders dat van tal .van landzaten en vele vereenigingen. Een groep zingt Ps. 134:3 en Ps. 121:4, andere groepen nemen het over. Hoe aangrijpend De Kon. familie trekt zich terug; 't is 4.40 u. nam. geworden en 5 uui vangen de audiënties aan. Het publiek dat wel Weet hoe hier gewoonlijk de zaken gaan bij dergelijke gelegenheden mag nu naderen tot aa nde z.g. kleine steentjes, voetje voor voetje komen ze aan over de heele breedte, in bedwang ge houden door mil. politie en gem. politie. Maar nu geeft het publiek 't ook niet op Zingen en juichen; 'tis alsof het zeggen wil:.De audiënties nloeten wachten doch wij willen nog eens onze lieve Koningin toejuichen en ons blonde vorstenkind. Even vóór vijf uur verschij'nt de Kon. familie dan ook w'erkelijk op het balcon om het oorverdoovend gejuich, do „na dere" hulde in ontvangst te nemen. En nu is het voor vandaag klaar. Amsterdam viert feest. De straten zijn overvol. De tienduizend© lichtjes worden ontstoken aan torens en gevels en grach ten. Amsterdam baadde zich Woensdag en gisteravond in een zee van licht Door de geheele binnenstad fonkelen de lampjes in oranje, witten, rooden en blauwen gloed, rijen ze zich als snoeren van brillanten langs de ramen van de gebouwen, tot hoog aan de gevels slin geren ze zich tusschen de boomen langs de grachten en tusschen de oranje-banie ren in de straten. Overal licht-fonkeling, overal schittering zoodat de grijs-bewolkte maan-hemel een rossigen gloed heeft De middelpunten zijn de pleinen: Rem- brandtplein, Dam, Leidscheplein en Fre- deriksplcin. Hot is druk op- het Rembrandt- plein. Een duwende en dringende men- schemnassa schuifelt voort en daartusschen hossen en joelen groepjes feestgangers bij de muziek van draaiorgels en muzi kanten. Op de Munt is het één menschen- kluwen. Het verkeer staat bij tusschen- poozen geheel stil. De illuminatie der haven. Als ongeveer acht uur de haven van Amsterdam een donkere massa geworden is, met hier en daar de flonkering van een enkel scheeps- of bo-eilicht, beginnen zich plots ter hoogte van de werf der Scheepsbouwmaat schappij aan den overkant van het IJ tien tallen lichtlijnen, bestaande uit duizenden efectrïsche lampjes af te teekenen, jn een oogwenk den vorm van een machtig zeekasteel aannemend. Daarnaast ineens hetzelfde verschijnsel. Het zijn de oorlogs bodems „Tromp" en „Heemskerk", die daar voor de duizenden toeschouwers als een sprookje uit het water oprijzen. Even verder bij de Petroleumhaven flonkert op nieuw tegen den zwarten avondhemel een reusachtige lichtlijnmasga, van de grauwe golven opschietend, tot hoog in (ie lucht. Thans is het de mailstoomer „johan de With". De haven biedt een schouwspel aan om nimmer te vergeten Wat een keurig stuk werk op het Frc- deriksplein. Hoog op spuiten de fonteinon en de zilveren regen plast kletterend neer in de met oranje omboorde vijver. Dui zenden staan het fantastische schouwspel aan te kijken. Maar het glanspunt van alle glans is de Westertoren. Hoog boven het feest vierend Amsterdam schittert de top met snoeren van parels. Als de schittering op zijn volst is, dooft de glans langzaam uit, om eenigen tijd later weer op1 te flikkeren tot het- hoogtepunt weer be reikt is. Duizenden nemen even een oogen blikje om dit grootsche schouwspel, hoog in de lucht, te bewonderen En zoo viert de hoofdstad feest tot laat in den nacht sfc sH sfc Wij willen nu nog melden, de rede van H.M. de Koningin na de aanbieding van het nationaal huldeblijk: „Diep ben ik getroffen door het mij aangeboden voor mij1 persoonlijk bedoel de huldeblijk van mijn volk en door de gevoelens welke het daarmede tot uit drukking heeft willen brengen, die door u, mijnheer de voorzitter, op zoo gloedvolle wijze zijn vertolkt. Allen gevers betuig ik mijn hnftgron- digen dank voor dit in elk opzicht zoo treffend vaderlandsch geschenk; ons eigen heerlijk land door Nederlandsche oogen gezien, door vaardige Nederlandsche han den liefdevol uitgebeeld en daarom alleen mij peeds driemaal welkom. Ik acnt het een groot voorrecht, dat net mij- gegeven is geweest, mijn krachten aan net vaderland te wijden en onder lief en leed daarvoor te arbeiden. Mocht ik daarmede iets bereikt hebben, dan is dat, dank zij den steun mij door geheel mijn volk zoo overvloedig geschonken, dank zij 'het beleid mijner opvolgende raadslieden, maar bovenal dank zij God, waarop zoowel volk .als ik bouwen en die het vertrouwen in Hem gesteld nim mer beschaamt. Zoo hebben wij, toen het uur der be proeving .sloeg en tot eendracht maande, schouder aan schouder gestaan en het gevaar onder de oogen gezien. Evenzoo zullen wij ook in de duistere tijden van heden, die onze welvaart bedreigen, doen. Eensgezind en onvervaard zullen wjj aan de grondslagen eener betere toe komst bouwen. En nu, mijne heeren, de talloos velen, die zich de morite getroost hebben van heinde en ver op te komen en wier tegen woordigheid op dezen dag mij zeer ont roert, mogen niet langer wachten. Nogmaals dank ik u oprecht voor de' mij gezegde woorden en heilwenschen voor mij en mijn huis uitgesproken en van ganscher harte sluit ik mijl aan bij' uw bede, dat het mij weder gegeven moge z-ijn mijn geliefd volk eendrachtig en ge lukkig te zien in een bloeiend en wel varend Vaderland". WSj kunnen verder geen melding maken van alle aan H.M. aangeboden geschenken Wlij nopmen slechts: De Zeeuwsche hulde, bestaande uit een album met foto's uit alle gemeenten. De Amsterdamsche Huldigingscommissie bood Hare Majesteit de officieele Gedenk penning en een officieel Gedenkboek, on der redactie van Prof. Brugmans aan. Door den voorzitter der Kamer van Koophandel werd namens de Kamer een geschenk aangeboden. Het bestaat uit cm fonds, groot f 10.000, waarvan de vruch ten, volgens nader vhst te stellen regelen, zullen worden besteed op1 het gebied van handel, scheepvaart en industrie. Bij de aanbieding van het huldeblijk van de Bijzondere Vrijwillige Landstorm hield de voorz. van de Nationale Land storm-commissie ©en toespraak, waarin hij wees op het ontstaan, en doel van don landstorm. De Koningin bedankte vrien delijk voor dit gedenkboek met de 34.000 handteckoningen. Gisteravond acht uur reed de Konink lijke familie in de gouden koets (geschenk van Amsterdam) naar den Schouwburg. Het was als altijd een mooi schouw spel van binnen w'as de met tWee vurige vossen bespannen sprookjesachtige koets, die door een wit gepruikten koetsier van den rood gedrapteerden statiebofc af gere den werd, schitterend verlicht, zoodat men duidelijk den diadeem, dien de Ivo- jning'n droeg, en de juweelen waarmede Zij verder getooid was, zag stralen en flonkeren. Zij reed vooruit met de Ko ningin Moeder aan Haar rechterzijde; te genover Haar hadden Prins "Hendrik en Prinses Juliana plaats genomen. De groote Vergulde lantaarns voor en achteraan het praalrijtuig Waren ontstoken. Op bet Leidscheplein was gisteravond de druk van de menigte op 'het politie* cordon zoo geweldig sterk, dat deze op een gegeven oogenblik teruggedrongen werd. De politiemannen lieten, om de menschen ontzag in te boezemen, hun paarden steigeren dat het vuur uit het asphalt sloeg. Wat telkens onder de van achteren met onweerstaanbare kracht op geduwde voorst© rijten een kleine paniek veroorzaakte. Vrouwen en kinderen gilden van angst, en het werd er niet rustiger op, toen de eerste slachtoffers uit de opgeperste menigte werden gehaald meest vrouwen, en ook eenige mannen, wien het midden in het gedrang al te benauwd was geworden en die in zwijm Waren gevallen. Ten slotte, de hofstoet Was toen reeds in den schouwburg, liet de p'olitie meer ruimte, Waardoor er van zelf een aanmerkelijke ontspanning kwam. Die oorzaak van het hevig gedrang, waardoor tientallen menschen flauw (vie len en vier auto's van den geneeskundigen dienst noodig waren, bleek te zijn, dat met de afzetting van het Leidsche plein te laat is begonnen. Die politie kon de me nigte onmogelijk meer tegtenh ouden. Agen ten, politie te paard en militairen te paard deden vergeefsche moeite. Vele bezoekers konden niet dan met groote moeite en soms ten koste van hun fraai toilet den schouwburg bereiken. Te 11 uur keerde de koninklijke familie weer uit den schouwburg terug en kwam er ook voor haar een eind aan den ver- mceienden dag en was de Koningin wteer thuis ,pa een korten, indrukwekkenden zegetocht! Na een rit door een enthusiaste me nigte, waarvan de vriendelijke begroeting zulk een overweldigenden indruk maakte op haar, wie dit alles in hoofdzaak gold, dat de Koningin bij den koninklijken in- 'gang aan den Stadsschouwburg, stappen de uit de gouden koets, tranen plengde van dankbaarheid. De koetsier van het schitterend mooie rijtuig, meer dan dertig jaren in dienst van de koninklijke familie, zei in zijn langdurig emplooi zelden nog zulk een hartelijke begroeting van de Koningin te hebben meegemaakt. De Koningin neeg langs allen kant, het prinsesje wuifde, de prins bracht, de hand aan de arlmiraalssteek, de Koningin- moeder zwaaide met den zakdoek. De Koningin heeft aan den voorzitter van het Centrale Huldigingscomité, den heer Van der Voort van Zijp, herhaalde lijk verzocht haar dank over te brengen aan allen, die aan de Nationale Huldebe- tooging hebben deelgenomen en hun te verzekeren, dat H. M. deze uiting van aanhankelijkheid en liefde van haar volk op buitengewonen prijs stelde. De Zeeuwen voor de Konin- g i n. Omtrent de huldiging van H. M. de Koningin door de Zeeuwen, gisteren te Amsterdam geschied, vernemen wij het volgende. Gelijk men weet, vervoerde gis teren een extratrein, die versierd was, de deelnemers uit Zeeland naar Amsterdam. Te ongeveer 12 uur arriveerde men in de hoofdstad. Van het Centraal Station marcheerden de ongeveer 500 deelnemers, voorafgegaan door het muziekkorps van Nieuweikerk, onder geleide van bereden politie naar de Heerengracht. Voor de ontvangst hadden eenige orde-commissa rissen (leden der Zeeuwsche vereeniging te Amsterdam) zorg gedragen. Op de Hee rengracht werd tot 1 u. 40 gewacht. Toen marcheerde men onder politie-ge- leide, onder de lonen van het beroemde Philips-muziekkorps door een haag van menschen naar den Dam. Alles was voor de Zeeuwen schitterend geregeld. Geen enkele stoornis deed zich voor. Op den Dam kregen ze een bijzonder mooie plaats, naast de betoogers van Amsterdam, vlak tegenover het Palois-balcon. Toen de Koninklijke familie verschenen was en de aubade was geëindigd, defi leerde eerst Amsterdam voot' H. M., daar na -Zeeland. Na het défilé werd de stoet in een naburige straat ontbonden en kon ieder zijns weegs gaan. Het dagelijkse!) bestuur van het Zeeuwsch comité (n.l. dhr. P. C Labrijn, mej. J. J. Donner en dhr. Jos. Stiegev, vergezeld van mej. Wa verijn uit Kruiningen, .als Zeeuwsche boerin) scheidde zich evenwel, op ver zoek, van den stoet af en werd, na het défilé, met de besturen der andere co- mité's door H. M. ontvangen. Iedere pro. vincie had voor een typische (n) vertegen- woordiger(ster) gezorgd. Drenthe zond een schaapherder. Limburg een mijnwer ker, Groningen een student, Zuid-Hol land een officier, Noord-Holland oen kaasdragér, Noord-Brabant een boogschut ter, Overijsel een boerin, enz. De ongeveer 40 personen werden in het Paleis door H.M. de Koningin aller hartelijkst ontvangen. Dhr v. d. Voort v. Zijp sprak H.M. toe. Nadat het Natio naal album docr den kansdra,ger was over handigd, dankte H.M. vriendelijk voor de hulde ©n drukte alle aanwezigen de hand. leder van hen werd door H.M. toege sproken. Tot de Zeeuwen zei H.M., dab zij het op bijzonderon prijs stelde, dat Zeeland zoo sterk vertegenwoordigd was. Zij verzekerde altijd bijzonder gehecht te zijn aan het Zeeuwsche volk. Apotheken: A.s. Zondag zjjn de volgende apotheken geopend: te Goes, die van G. v. d. Hoek; te Middelbulrg, die van v. d. Garde, en te Vlissingen. di° van Wed. v. Oeken- hurg. Ged. Staten van Zeeland hebben hot uitsmeren van de verbreeding van den steigerdam te Wolfaartsdijk opgedragen aan d.hr J. Visser te; Sliedrecht voor f 11.390. Treinverkeer met België. In verband met de voortdurende schom melingen van den wisselkoers worden voortaan aan de Belgische stations, ook van de lijn Gent—-Terneuzen, gpeh gewone spoorkaartjes of abonnementen meer af geleverd voor de Nederlandsche gemeen ten Philippine, Sluiskil en Terneuzen. Van België uit kan men alleen nog spoor kaartjes of abonnementen tot Sas-van-Gent krijgen. Deze beperkende bepaling geldt eveneens voor de lijn Mechelen- Terneuzien Kaartjes of abonnementen voor verder dan Hulst worden in België niet meer verstrekt Middelburg. Omtrent het bericht uit de „Avp.": „Hoe men zuinigheid betracht" schrijft de „Midd. Cït": Geheel onjuist is de voorstelling, dat de school in een „zeer ruim" pand is gevestigd. Dioor den groei der school is sedert '19 dit pand beslist veel te klein voor het doel, zoodat men een deel van het onderwijs in andere gebouwen moet geven, zeer ten nadeele van 't onderwijs. Er was dan ook ©en voorstel om een geheel nieuw schoolgebouw te stichten nabij den Watertoren en dat iets minder dan '21k ton zou kosten. Een voorstel daartoe op de Staatsbegrooting is reeds door de Kamers goedgekeurd. Juist uit fcuïnijgheidsoverwegingen is dit goedge keurde ontwerp niet tot uitvoering ge bracht. Inplaats daarvan is gekomen het plan om het Militair Hospitaal in te richten voor de Huishoudschool die drin gend meer ruimte noodig heeft. Het Mi litair Hospitaal zal dan omgekeerd, zoo- als we reeds indertijd meldden, in het gebouw in de St Pieterstraat gevestigd worden. Dat rin de oorlogsjaren ook geld is besteed om het oude gebouw bruik baar te maken voor de toen noodige ver pleging van soldaten, verandert niets aan 'tfeit, dat thans de inrichting voor school een practische bezuiniging .is. -Jubileumfeesten. Gister avond 7 uur trok feet muziekgezel schap van den Houthandel Walche ren a,l spelende van het schaftlokaal naar den hoek van den Seissingel en den Seisweg om de onthulling van de aldaar opgehangen klok op te luis teren. Toen de muziek zijn marsch had uitgespeeld, nam de feeer M. P. Matfhijsse, een der oudste bewoners van den Seisweg (het woord en heet te de talrijke aanwezigen welkom, die gekomen waren om het resultaat van net werken der buurtcommissie te komen bezichtigen. Eerst is gedacht aan versiering van den singel, later aan versiering van de brug, nog la ter aan versiering van den Seisweg tot het R.-K. kerkhof, den Jodengang en den Seissingel, doch tegen dit allés rezen ernstige bezwaren. Toen is be sloten tot een blijvend' aandenken aan het jubileum. Hierna werd het doek weggetrokken en vertoonde de klok zich aan de aanwezigen. Het is een klok met aan beide zijden een groot, des avonds electrisch verlicht wijzer- bord, waarop de jaartallen 1898 en 1923 en de datum 6 September. jDe klok is door eeu ornament van ijzer aan den hoek van het huis van den heer P. A. Pieters verbonden, waarin een plaquette met het borstbeeld der Koningin is aangebracht. De klok wordt gevoed door een moederklok, die in de garage van den heer Pie ters een plaats heeft gekregen. De klok werd geleverd door de E. N. E. M. te Utrecht door tusschenkomst van den heer Chr A. Holthuijzen, al hier. Na de onthulling stelde de heer Mat- thijsse een driewerf hoerah op de Ko ningin in, waarmede de eenwezigen spontaan instemden. De muziek zette daarop het Wilhelmus in, door de meeste aanwezigen medegezongen. Vervolgens nam de heer E. Ber denis van Berlekom, voorzitter der buurtcommissie het woord, om. dank te brengen aan. allen, die naar. hun vermogen bijdroegen. Het muziek korps deed het ook medegezongen Zeeuwsch Volkslied hooren. Na de onthulling maakte het mu ziekkorps door velen gevolgd nog een muzikale wandeling, eerst een eind den Seisweg op, en toen na. terug komst door den Jodengang en over den Seissingel om weder naar het Schaftlokaal terug te marcheeren. Alvorens van deze plechtigheid af te stappen, dienen wij nog te mel den, dat men eerst de klok had wil len plaatsen in het plantsoen naast de brug, maar het gemeentebestuur wilde dit. niet toestaan, althans het wilde de klok niet overnemen. Toen moest, men wel een plaats uitkiezen, ofschoon minder gewenscht, waar men kon werken zonder het gemeen tebestuur noodig te hebben. De dag van heden brengt geen bij zondere feestelijkheden. Anders is het echter op morgen". De middag van dien dag staat in het teeken van kin derfeesten. Er zijn er niet minder dan 4, twee op de weiden hij de Grif fioen, een van buurt Seisdam, Seisstraat en omgeving, een van (de commissie van den Seissingel, Seis weg en Jodengang. Verder is er een op de weide van den heer Bakker aan den Noordweg, uitgaande van de commissie voor dien weg en den Noordsingel en om niet- te vergeten het vierde, dat in Nieuw-Middelburg. Plet. programma voor de feesten in deze laatste buurt luidt: 2 uur Ope ning. Daarna o.a. Estafetteloop, Ring rijderij voor kinderen op versierde fietsen; oplaten vliegers; lichtstoet, ringrijderij op versierde rijwielen voor volwassenen. De lichtstoet wordt ge organiseerd door de kommissie voor de nieuwe wijk, die voor den Noord singel en die voor den Seissingel. De padvinders en ook het muziek gezelschap van Serooskerke gaat me de. De stoet begint op den Seissingel, op den Noordsingel komen de deel nemers uit die huurt er bij, en bij Nieuw-Middelburg die uit Wijk W, sa men gaat het dan langs Veerscheweg, Nederstraat, Rotterdamsche kade, Dam, Korte Delft, St.-Rieterstraat, Ba lans, Abdij, langs de woning van den Commissaris der Koningin, de Abdij weer uit, Korte- en Lange Burg, Markt, Vlasmarkt, Kromme Weele, Seisstraat, Seisplein naar den Seis singel. Noordsingel, enz. Maandagavond biedt de buurtcom missie van de Loskade een concert aldaar aan, waarbij van een oorlogs schip met schijnwerpers zal worden gewerkt. Dinsdagmorgen van half 8 tot 8 uur worden de klokken v,an Ab dijtoren en Oostkerk' geluid. Van 8 tot 9 uur is er uitvoering van ge wijde muziek door het muziekgezel schap van den Houthandel Walche ren op den Abdij toren. Te 10 uur is er kerkdienst. Later op den morgen worden muzikale wandelingen door de stad gemaakt. De middag is be stemd voor het bloemencorso, dat in ieder geval nu doorgaat en voor de ringrijderij in sjeezen. Natuurlijk wordt dien middag ook voor muziek gezorgd zoowel op het Molenwater als op de Markt, en zal er nog een muzikale wandeling plaats hebben, terwijl des avonds een con cert wordt gegeven op de Markt en een op het Molenwater, een fakkel optocht van de Markt naar het Mo lenwater, waar na aankomst een vuur werk wordt afgestoken, om vervol gens met muziek naar de Markt te rug te keeren. Ter viering van het Regeerings- jubilenm van H. M. de Koningin hield de afdeeling Middelburg van „Patri monium" gisteravond een schitterend feest, in de keurig versierde Bogard- zaal, die schier te klein bleek, de tal rijke belangstellenden te bevatten. Na gemeenschappelijk gezang van Psalm 72:1 en 8'en gebed door den voor zitter, dhr W. A. den Hollander, sprak deze een kernachtig openingswoord. Als feestredenaar trad op dhr 8. Brandsma, die, na een vergelijking getrokken te hebben tusschen de ge schiedenis van Israël en die van be- iderland, een van geestdrift tintelende rede hield, waarin hij duidelijk aan- toonde wat Oranje voor Nederland wa,s en is. Een en ander werd af gewisseld met het zingen van ver schillende volksliederen) muziek, so: lozang en voordracht.. De heer Feij bleek zijn meisjeskoortje aardig te hebben gedresseerd. Met genoegen hoorden we solo's van mej. Van Driel. 't Was een echt gezellige avond. Hoe gevaarlijk het spelletje is om op een rijdend voertuig te willen

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1923 | | pagina 2