"%'o «85 Donderdag 6 September 1923 37e Jaargang AAN CHRONISCHE MAAGLIJDERS -r Buitenland. Gemeenteraad van Middelburg. Gemeenteraad van Yllsslngen. eel, en dan neele aan zocht, ten- de kracht staande te ieid is dan van velen ■aarmee de gebroken maatschap- het salaris nstandighe- al doet en al is lerd goble- I :n, kanten, die in staat irs een be- lderwijzei's, ■tijgt naar- bben. ■lastingen, raftrek van waarbij ;de ïitend door ms door de arbeider opvatting jant al deze ing van het eren, dat er tgevaardigd gevers ver- oor taan een trafbaar te ermede den in eenslech- p.apier lijk! >raktij'k zou maken. Hei eenvoudig •s bij 't-slui- nst de huis- ouden voor- en pas ge' erk hebben, len met den runnen vin- verlies van ivaders zou- isch stelden te trekken, er niets te gemeente rijven een den van het epasssn. In- van ambte werklieden, een afzon- ere regelen Irijf gelden, in het vrije do Staat ril zij: de be et de beste oorgaan der gszinsloon den langen te oefenen 11 wel in de die demees- ibare bedrijs ibricks-com- t de kwestia kapitaal ia .er meer tot oon over tc men vinden, an den on- ïeden druk! :unnen beta- het Christe- t standaar d- sporig hoog lag afnemen i. Bedrijven, kunnen niet Hen. Gingen ■zinsloon ten latteland de ker worden. niet zelden itstzich niet ig om eldera ran den bo- getogen is, i het bedriji wlaarin het bezwaar uit zij1 het dan .eel van zijn zulk een toe- lleen heil te :ing der ge- De kans-el helpen hier volk moet 'tuiging, dat roordelij'k is [ersge zinnen. bij de be- „Gelijk geld ihtigen steun tenis van de ntvangen de ïur gewerkt de hitte des eerstgehuur- in verzet, jers van de uitsluitend moest zijn- hun den hij hun 'on- regel van arbeid, om- 15), en deze irte aan alle icieel toe in t ;n m ie pte n -Vv Drukkers-Exploitanten OOSTERBAAN LE COINTRE GOES Bureaux: Lange Vorststraat 68—70, Goes Tel.: Redactie no. 11; Administratie no. 58 Postrekening No. 36000. Bijkantoor te Middelburg: Firma F. P. DHUiJ, L. Burg. Tel. no. 259 De Zeeuw VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG Abonnementsprijs: Per 3 maanden, franco per post, f 3. Losse nummersf 0.05 Prijs der Advertentiën: 1—4 regels fl.20, elke regel meer 30 ct Bij abonnement belangrijke korting. ^'-3 NA VIJF EN TWINTIG JAREN. De naam des Heoren zij gep'rezen. Verheerlijkt d' oppermajesteit. Voor zooveel weldaan ons bewezen, Ons volk en vorstenhuis bereid. Die danktoon worde aangeheven, ln kerk en school en 'huisgezin, Als wij September zes beleven, 0| 'I zilveren feest der Koningin! Is er geen stot om God te loven? Voor Neerlands volk en vorstenhuis? Komt. al wat goed is niet "van Boven? Om Jezus' wil, die stierf aan 't Kruis? Is er geen stof om God te loven Dat nog geen lionger, pest of zwaard Ons leven, goed of bloed kwam rooven, Vooi die gerichten nog bewaard? Men ziet in deze donkere dagen De volken dwaas en blind en 'trotsch Hun vorsten dooden en verjagen, Niet vreezende het oordeel Gods. God bleef Neerlands Vorstinne sparen Yoo. deze snoode gruweldaan, Zij mag na vijf en twintig jaren, Nog vrij door onzen lande gaan. Waar koningshuizen, keizerskronen Zijn uitgeroeid en omgekeerd, -Bleef God ons kleine land verschoonen En troon en kroon bleef ongedeerd. Vanaf den hangen strijd met Spanje, Tientallen jaren achtereen, Heeft het geslachte van Oranje Voor ons verdrukte volk gestreên. Zij hadden goed en bloed en leven Gewillig en met liefde veil, Zijn immer trouw imet ons "gebleven, Oranje's hulp was Neerlands heil. Moog Neerlands volk dankbaar herdenken Den rijken zegen dien Gods hand Met 't oude Stamhuis wilde schenken, Voor Kerk en Staat in Nederland. Houd, Neerland, uw' Vorstin in waarde, Schenk haar de eer.1 die God u vraagt, Zij is de eenige vrouw op aarde, Wier hoofd een koningskrone draagt. Diat God haar zeeg'ne en moog' schragen, Naar ziel en lichaam haar behoed', En eenmaal zij een kroon moog' dragen. Gekocht door Jezus' dierbaar bloed A. WABEKE. Wemeldinge. 6 Sept. 1923. ARTIKEL 40. Het. is te begrijpen da.t de ambtenaren verlangend uitzien naar den uitslag der •overwegingen wat de regeering1 zal doen met artikel 140 van het Bezoldigingsbe sluit voor burgerlijke Rijksambtenaren. Het luidde oorspronkelijk: „Wij behouden ons voor om, bij ver mindering van de heerschende duurte, door wijziging van dit besluit, eene daarmede evenredige algemeene sala risvermindering te doen plaats vinden, behoudens handhaving van de wedden, die eenmaal zijn toegekend." Het Werd echter gewijzigd bij besluit van 19 Juni 1922, St.bl. no. 400, Waar door het Kwtam te luiden: „Voor de op 1 Juli 1922 in dienst zijnde ambtenaren Mijven de op dat tijdstip door hen genoten Wedden ge waarborgd, behoudens in geval en voor zoover die wedden ingevolge de op evengenoemden datum bestaande bepa lingen van dit besluit vermindering ten ondergaan." Volgens de oude redactie zouden de Wedden, die eenmaal Waren toegekend, ge handhaafd blijven. De nieuwe redactie is derhalve enger en handhaaft alleen de wiedden, Welke op 1 Juli 1922 genoten Werden door de op dien datum in dienst zijnde .ambtenaren. Hiermede is dan ook het pude artikel 49 ingetrokken zonder terugwerkende kracht. Het is, zooals in „Die Nederlander" van deze Week terecht werd opgemerkt, metterdaad zoo dat alle verhoogingen na 1 Juli 1922 toegekend, benevens de salarissen van de na dien datum aange stelde ambtenaren niet zijn gewaarborgd, trouwens, „de toenmalige Minister van t manden, de heer De Geer, heeft zulks i de interpellatie-Ketelaar zeer duidelijk gezegd." Wat valt nu tot deze dingen te zeggen? Laat ons het antwoord afdrukken dat redactie van ,,De Nederlander" ten beste geeft En nu bekruipt vrees de harten der ambténaren. Slechts weinigen hunner le ien Weelde. Moge, in vergelijking met H het gemiddeld levenspeil iets zijin jerhoogd, deze verhooging sprak zich uit 1VT SroePerl der bevolking. Mogen enkele salarissen voor jonge on- Echuwde menschen hoog zijn, dit ver- «bijnsel kan op zichzelf "bezien en beooi'i Worden. Maar de gehuwde amb tenaar, die voor vrouw en kinderen heeft te zorgen, die iets wil bijdragen voor kerk en armen, die zijne kinderen gaarne vooruit helpt op den maatschap'p'elijken ladder, die ook voor'* de zijnen zoekt een weinig licht en blijdschap hij' heeft aan zijn tegenwoordig salaris niet te veel. Het wordt alles gebruikt en veelal zeei' goed gebruikt. Die vrees, dat na de geleden korting van 8,5 pet. Weder 10 pet. of 20 pet. zal moeten Worden, gemist het is een vooruitzicht, zelfs voor de moedigen, om voor te vreezen. W,at hebben w'ij tot de bevreesden te zeggen? Drie dingen. Ten eerste, laat ieder, die vreest voor vermindering van inkomsten, zich leven dig voorstellen het andere, nog groofere, kwaad, dat afgewend moet worden: de Waardedaling onzer munteenheid. Wat baat het, als Wij 100 pet. van ons sa laris behoudendoch Wij kunnen er slechts voor koopen 50 pet. van het geen wij geWoon waren 'in ruil van ons salaris te bekomen? Ten tWeede, laat men 'toch voorzich- tig zijn met geloof te hechten, aan vage geruchten. De commissie voor georgani seerd overleg beschouwde terecht de in trekking van artikel 40 geheel op zich zelf. Eveneens op zichzelf zal te beschou wen zijn bet gebruik, dat de regeering van de intrekking: van dit artikel wenscht te maken. Over dat gebruik-maken valt nog te spreken en te overleggen. Er pzijn verschillende wegen om tot hetzelfde doel te geraken. Verhooging der indirecte belastingen, staking van liet - toekennen der periodieke verhoogingenf» verlaging der salarissen voor nieuw-aangestelden, samenvoeging van bestaande rijksdiens ten: inkrimping van diensten van uitslui tend adviseerend, inspecteerend of con troleerend karakter door samenvloeiing van het complex van zoodanige maatrege len is uiteraard ook eene niet onbelang rijke besparing te verkrijgen. Ten derde stelle men toch' vertrouwen in de regeering. Ook het op-wachtgeld- stellen van velen ook het ontslaan van talrijke tijdelijfc-werkzameii waren har de maatregelen; maar het moest; het kon niet anders. Wij hadden tusschen 1917 en 1923 een te ruime hand. Men geloovo toch, dat de eg-eering het pijnlijke van al deze maatregelen zelf diep gevoelt. Slechts wat onafwijsbaar is, in de richting van salaris-beperking, zal geschieden; maar hetgeen geschiedt is dan ook' onaf wijsbaar. Beter kunnen w'ij bet niet zeggen. Trou wens in hoofdzaak werd het reeds in ons blad door den heer J. W. van 't Hoff, wethouder van Sint Laurens, zoo uitne mend in het licht gesteld. Morgen, Vrijdag, 'vergadert de Centrale Commissie voor georganiseerd overleg in ambtenaarszaken. Zij zal in die vergade ring het voorstel der Regeering bespre ken en eventueel advies aan de Regee ring verstrekken. Eerst daarna zal derhalve de Regee ring hebben te overleggen wat haar te doen staat. En zeer zeker mag verWacht worden dat aan beide zijden naar een gewenschte overeenstemming zal Worden gestreefd. 1 De situatie is hoogst ernstig. Daarom ware 't wel gewenscht, dat een gedwtongen vrijwillige verhooging van de inkomstenbelasting voor hen die geen ambtenaren zijn, kon worden in het aan zijn geroepen, opdat alle Nederlanders bijdragen tot het sluitend maken der Be groot ing. Herkozen worden tot 'wethouders de heer de Veer met 16 en 1 op' den heer Vertregfc, en Onderdijk met 12 stemmen, tegen 1 op den heer Gornelisse, 1 op den heer Portheine en 3 blanco. Beide heeren namen 'hun benoeming aan en werden door den voorzitter geluk geWenscht. Tot gedelegeerden in het bestuur dei Ambachtsschool Werden herbenoemd de heeren Streefkerk en Vertregt. Tot gedele geerden in het bestuur der Industrie- en Huishoudschool mevr. CornéMaljaara en de heer M. G. Boasson. In de commissie voor de strafveror deningen werden herkozen de heeren Boasson en v. d. Weel en gekozen de heeren Portheine en v. d. Beke Callenfels. Tot voorzitter van de commissie van financiën werd gekozen, de heer Ver tregt (thans lid) herkozen als lid de heer Paul en gekozen de heer Portheine met 10 stemmen mevr. Boddaert 1 en de heer Mes 1 stem. In de commissie voor de fabricage wérden herkozen als voorzitter de heei Streefkerk en als leden de heeren Boasson en Gornelisse. In de oommissie tot on derzoek bezwaarschriften tegen aanslagen in de straatbelasting en in die van aan slagen in het vergunningsrecht werd her kozen de heer Paul en gekozen de heeren Mes en v. d. Beke Callenfels. In commissie volgens art. 22 van het ambte narenreglement, Werden herkozen de hee ren Boasson, Gornelisse en Streefkerk Als bestuurslid der vereeniging tot in standhouding van het Middélburgsche Mu ziekkorps werd na stemming, herstem ming en loting gekozen mevr. Boddaert. Voor lid van het bestuur der vereeni ging voor Handelsonderwijs waren ook stemmingen en herstemming 'noodig. Bij vijfde stemming Werd gekozen dhr. v. d Weel met 9 st. tegen 6 st. op den heei Hond in s. Tot lid van het bestuur der leeszaal werd herkozen de heer Paul. Aan de orde Was de benoeming van een lid van het bestuur der Godshuizen De heer Paul meent, dat het bestuur de door B. en W. toegestoken hand had moeten aannemen. Het blijkt nu niet zulk een prijs te stellen op behoud van den heer Boudewijnse, als het eerst deed voorkomen. Die heer Mes wil gebruik maken van art. 2 en als er een vacature komt, dan iemand uit den raad benoemen. Die voorzitter acht het in dezen tijd vari procesvoering zeer noodig, dat iemand de belangen van den raad verdedigt in hel bestuur der Godshuizen. Die 'heer Streefkerk wil bij wijziging van het reglement thans art. 2 doen ver vallen, omdat hij er tegen, is, dat o-ok niet-leden van den raad de eenige ver tegenwoordiging zijn. Het voorstel van B en W. wordt aangenomen met 13 tegen 4 stemmen. Het voorstel van den heer Streefkerk wordt aangenomen met 2 stemmen tegen. 'Tot 7de lid van het bestuur 'der gods huizen werd gekozen de heer Boudewijnse en tot lid uit den raad de heer van del Weel. Als voorzitter der commissie voor het sportterrein werd de heer Adriaanse her kozen. Aan den heer A. Langejan werd eervol ontslag verleend als hoofd van school B. Goedgekeurd werd de over plaatsing van den heel' de Nood van fechool C naar de Gentrale zevende klasse- school. De voorzitter brengt nu de kwestie van de behandeling der gemeentebegrooting ter tafel en zegt, dat men in den ouden raad bezwaren had tegen de geldende wijze van behandeling, alleen voorberei- reidiug door de commissies voor financiën en fabricage. Men opperde het idee van behandeling in secties of in een volledige Vóórvergadering. Hierover wordt een b-reede discussie gevoerd. De heer Portheine zou behandeling wil len in secties. De heer Paul wil twee afdeelingen. De heer Boasson hecht vooral veel waarde aan het oordeel van de com missie van financiën. Ook de heer Streef kerk meent, dat het werk van de commis sies niet kan worden gemist, vooral niet het serieuse werk van de commissie van financiën. De heer Boasson heeft vroeger wel eens behandeling in secties verdedigd maar acht het nu niet noodig, omdat de politiek haar intrede in den raad heeft gedaan (gelach) en de fracties met groote zorg de begrooting vooraf bestudeeren. De heer Callenfels meent, dat de acht nieuwe leden niet best kunnen oordee- len of verandering in de wijze van behan deling gewenscht is en hij zou verandering in ieder geval tot volgend jaar willen uitstellen. Aldus wordt besloten. De gemeenterekening over 1922 wordt voorloopig vastgesteld als voorgesteld zulks met algemeene stemmen. Bij het voorstel tot verkoop van grond achter een woning op den Kinderdijk, zeide de heer Streefkerk dat de opmer king van de fabricage inzake het niet verkoopen van gemeentegrond voorname lijk bedoelde het principe. De heer Onder- dijk gaf de verzekering dat in geen geval grond zal worden verkocht die waarde voor de gemeente heeft, wat nu niet het geval is. De heer Streefkerk wijst op het vele vuildat hier in het water wordt geworpen, wat op den duur tot verdwijnen van het water zou leiden. De heer Onderdijk zegde toe, dat er op gelet zal worden. Naar aanleiding van ingekomen verzoe ken, werd goedgevonden, dat - de heer Groosman op liet terrein tusschen de Griffioen en den Jodengang nog een drie tal aaneengesloten huizen zet. De heer Vertregt wenscht geacht te worden hier tegen te hebben gestemd omdat hij er bij blijft men hier open bebouwing moest toepassen, zooals in het uitbreidingsplan is opgenomen. De vergadering werd te vijf uur gesloten In de Dinsdag gehouden Raadsvergade ring werden de leden geïnstalleerd, waar na de voorzitter de hoop uitsprak, dat de raad nuttig werk zal kunnen verrich ten. Ingekomen was o.a. een schrijven van dr Staverman, dat hij zijne benoeming tot chirurg van het gasthuis aanneemt. Verder een schrijven van den inspecteur der Volksgezondheid te Breda dat de di rectie d.er Asphaltfabriek bereid is alles te doen om het verspreiden van stank te voorkomen!- Het adres waarin afschaffing van de zakelijke belasting op het bedrijf wordt bepleit werd in handen gesteld van B. en. W. om advies. Hierna was aan de orde de benoe ming van drie wethouders. De heer Van Oorschot zeide dat hij ivoor 4 jaren zich op het standpunt had gesteld, dat hij de verantwoording in deze kapitalistische maatschappij niet op zich wilde nemen voor het aanvaarden van Wethouderszetels. Ook thans gevoelde zijn partij niet veel voor deelneming aan de verkiezing van wethouders. Thans is evenwel besloten dezen keer aan de wet houdersverkiezing mede te doen, en wel op grond van de voorwaarden door rechts gesteld, ten aanzien van een nieuw zie kenhuis. Juist de totstandkoming van een nieuw ziekenhuis noemt hij de opheffing van een sociaal onrecht en op deze gronden heeft de partij besloten aan deze verkiezing deel te nemen. Ook de post voor de burgerwacht werd besproken en de leden hebben besloten dezen post te schrappen en verder het -opheffen van liet colportageverbod. Deze voorwaarden lieeft de S. P. gesteld en is door 9 linksche raadsleden geaccepteerd. Op deze wijze kan een streep worden gehaald door de plannen van de rechtsche leden, w. o. ook behoort het afschaffen van de kermis en van muziek op Zondag. Daarom werd besloten thans aan deze verkiezing deel te nemen. i De heer Lindeijer zeide dat oorspron kelijk door de S. D. A. P. is besloten niet aan de wethoudersverkiezing deel te nemen, wanneer er een herstemming tusschen de burgerlijke partijen moest' plaats hebben. De fractie heeft het echtei noodig geoordeeld nader overleg te plegen mét de linksche raadsleden, zulks naar aanleiding vart de plannen van rechts ten opzichte van een nieuw ziekenhuis. Met de linksche leden werd daarom over eenstemming verkregen. De heer Andriessen zeide dat op finatt- cieele gronden de rechtsche partijen heb ben besloten geen nieuw ziekenhuis te willen. De heer Van de Putte zeide dat met het oog op de financieele draagkracht yan de gemeente de rechtsche partijen geen nieuw ziekenhuis willen bouwen. Wat de afschaffing van die kermis be treft, dit is juist. De heer Staverman zeide dat de kie zers duidelijk hebben uitgesproken dat zij het tegenwoordig vrijzinnig beheer in het college van Burg. en Weth. niet wen- schen bestendigd te zien. De rechtsche partijen hebben recht op minstens eén zetel, misschien wel op twee. Hij zal bij eerste verkiezing zijn stem op een rechtsche uitbrengen. De linkerpartij en hebben een voetval moeten doen voor de socialisten en daaraan wenscht hij niet mede te doen. Hierna werd tot stemming overgegaan. Voor -de eerste vacature werden uitge bracht 10 stemmen op den heer Van Nif- trik en! 9 o,p den heer Van de Putte, zoodat de heer Van Niftrik dus benoemd was- Vo-or de tweede vacature werd benoemd de heer Iluson met 10 stemmen. Op den heer Van de Putte waren 9 stemmen uitgebracht. Voor de derde vacature werd gekozen de heer M. Laernoes met 10 stemmen, tegen 7 op den heer Hensel en '2 op den heer Van de Putte. Allen namen -deze benoeming aan en werden door den voorz. gecomplimenteerd. Na eenige benoemingen werden alle vroegere door ons vermelde voorstellen zonder of na korte discussie aangenomen. Bij de rondvraag werd er door den heef Lindeijer op aangedrongen spoed te ma ken met het onbewoonbaar verklaring van de daarvoor in aanmerking komende wo ningen. Do heer van Niftrik deelde mede, dat 50 woningen zijn nagegaan, waarvan 10 in aanmerking komen voor onbewoon baarverklaring. De heer Van Oorschot drong er op aan voor meisjes Nijverheidsonderwijs in te voeren om te komen tot huishoudonder- wijs. De heer Laernoes zegt dat B. en W. overleg zullen plegen met de commis sie van 'toezicht op het L.O. Het Grieksch-ltaliaansch conflict Na Uiteenzettingen van den Italiaan Salandra in den volkenbondsraad over de „incompetentie van den volkenbond" zijn op verzoek van lord Robert Cecil de ar tikelen van liet statuut voorgelezen, waar- Het is U mogelijk te eten wat U lust, indien U Gebismureerd Magnesium ge bruikt. Neemt eens deze proef: Eet een flinken maaltijd, bestaande uit de lek kere spijzen die U gewoonlijk slecht be komen, en gebruikt daarna een half thee-, lepeltje Gebismureerd Magnesium in een beetje w'arm water. Indien U niet ver baasd staat en verheugd zijt over het gevolg daarvan, dan kunt gij Uw geld cjp aanvraag terugkrijgen. Schaft U nog heden een flacon aan bij Uw apotheker, gebruikt het middel volgens de gebruiks aanwijzing en dan zult gij spoedig in staat zijn Uw vrienden te vertellen hoe gij Uw slechte spijsvertering zijt kwijt geraakt. Vergeet niet aan den naam Gebismureerd Magnesium het indi gestie geneesmiddel dat niets kost, indien het in gebreke blijft U verlichting te brengen. Gebismureerd Magnesium De pot, Nassaukade 314, Amsterdam. Ver krijgbaar bij alle goede Apothekers en Dro gisten. Weigert alle vervangingsmiddelen. Let er op dat gij het echte Gebismureerd Magnesium krijgt. Uit de competentie van den bond wel blijkt. De zitting van den raad werd verdaagd. Het schijnt, dat de raad be sloten is, het gezag van den volkenbond te handhaven en eventueel zelfs de econo mische maatregelen toe te passen. De berichten uil Genève stemmen hier in overeen, dat de daar vertegenwoor digde landen doordrongen zijn van de noodzakelijkheid om het gezag van den Bond te handhaven en de corresponden ten van „Times", „Daily News" en an dere bladen zeggen, dat Frankrijk beslo-^ ten is daartoe mede te werken. De „Msb."-redacteur kreeg den stelligen indruk, dat de groote meerderheid van den raad éii wellicht zelfs allen, behalve Italië, vastbesloten Zijn, ditmaal het pres tige van den volkenbond hodg te hou den, en, desnoods, zelfs de economische dwangmaatregelen van artikel 16 tegen" Italië willen toepassen. België heeft ver klaard, ten gunste van de volkenbonds bevoegdheid om het ItaliaanschGriek- sche geschil te behandelen te zullen stem men. De gezantenraad zal op- Griekenlands voorstel vermoedelijk een enquête-com missie benoemen inzake de moor den te Janina. De Korfo-e-kwestie zal waarschijnlijk door den volkenbond in behandeling genomen worden, daar de -gezantenraad in dezen niet competent is. De aardbeving in Japan. Uit alle deelen van de wereld wordt aan Japan hulp geboden en de deelneming met de ongelukkige bevolking is alge meen. Er zullen nog dagen verloopen, voordat een volledig en juist rapport van den omvang der ramp kan worden ver kregen. Wat al bekend is wijst er intus- schen op, dat de ramp de grootste is, welke in de moderne geschiedenis voor kwam. De hulp aan de slachtoffers en de wederopbouw van de verwoeste ge bieden is een reusachtige taak, welke Japan buitengewone kosten zal veroor zaken. In Engeland zal intusschen al het moge lijke gedaan worden voor de overleven den, die zonder levensmiddelen, water en medicijnen zijn. De burgemeester van Londen heeft reeds verklaard, dat onmid dellijk gelden zullen worden ingezameld voor steunmaatregelen. In' verschillende Britsche steden zijn hulpcomité's opge richt. De Amerikaansche en Fransche gezant schapsgebouwen en de Chineesche en Nedei'landsche legaties zijn door brand vernield. De Italiaansche ambassade, als mede de Poolsche, Zwitsersche en T'sje- cho-Slowakische legaties zijn vernield. De brand te Tokio is bij gebrek aan voedsel uitgewoed. Het bureau van hulp verleening schat het aantal vernielde hui zen te Yokohama op 400.000, het aantal dooden op meer dan 130.000. In de naaste omgeving van T'okio kampeeren 2 mi-1- lioen dakloozen. Er wordt veel geleden, vooral door de kinderen. De schade aan het keizerlijk paleis is zoo groot, dat de vluchtelingen, waar voor het was opengesteld, het weer heb ben verlaten. Door de verwoesting van de Ichigaya-gevangenis zijn 5700 veroor deelden in vrijheid gekomen. De Japan- sche regeering is voorloopig te Osaka gevestigd. Het vreemdelingenkwartier van Yoko hama heeft hijzonder ernstig geleden. Bui ten landsche hotels, de kantoorgebouwen der Standard Oil en American Express Company zijn verdwenen, evenals de be*

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1923 | | pagina 1