Telegrammen lerkirieisws. Otferwljs. Land- en Tuinbouw. Gemengd Nieuws. Allerlei. Pit iie Pers. Rechtszaken. Leestafel. .owning aan. De voorzitter wenscht de aeiclf herkozenen geluk. De voorzitter noodigt allen uit om bij de, tractatie der schoolkinderen aanwezig te zijn op Don derdagmiddag a.s. Sluiting met dankzeg ging. Vrouwepolder. Dinsdagmorgen voltal lige Raadsvergadering. De voorzitter opent met gebed. Installatie raadsleden. De voorzitter wenschte hen geluk met het door de kiezers in hen gestelde ver trouwen en sprak de hoop uit, dat zij den lust eu de kracht zullen vinden om onder Gods onmisbaren zegen de belan gen der gemeente te behartigen en te dienen. De heer Mesü, als oudste lid in jaren, dankte namens de raadsleden voor deze woorden. De aftredende wethouders -O. Mesü en L. Maas werden herbenoemd. Bij de rondvraag stelde de heer Dobbe laar de vraag of nog moet worden voort gegaan imet het geven van subsidie aan de N.V. Autobusdienst „Walcheren", naar aanleiding waarvan de heer Kesteloo mededeelde, dat hij tegen voortgang van subsidie is, terwijl de heer Maas vond, dat de redenen waarom subsidie is ver leend thans geheel en al zijn vervallen. 'M. a. s. werd besloten na 1 Januari 1924 geen subsidie meer te verleenen, waarna de vergadering met dankzegging door den voorzitter werd gesloten. WETHOUDERSVERKIEZINGEN. Eliewoutsdijk. Tot wethouders zijn ge kozen meü .4 Van (de 7 .stemmen de beeren C. v. d. Velde en M. Meulenberg Cz. Veere. A. P. Wouters (a. r.) en F. 3. Castel (c. h.); laatstgenoemde in de plaats van P. L. Bolier. Tot nu toe, onder de vrijz. meerderheid, had men één recht- schen en één linkschen wethouder. Serooskerke (W.) Tot wethouders zijn herkozen de beide aftredenden A. Goed- jbloed en W. C. Allaart. t Zaamslag. De Raad benoemde gisteren tot wethouder dhr. A. de Feijter (C. H. aftr.) met 6 van de Tl st. en den heen S. v. Hoeve (A. R.) met 8 van de '11 stemmen. Meliskerke. Herkozen tot wethouder dhr Jb. Jakobsen en gekozen dhr. W. de Buck. Oostburg. Tot wethouders werden be noemd de heeren F. J. van de Plassche en E. H. L. de Milliano (aftr.), de eerste }met. algemeene stemmen, de tweede met zes tegen één stem blanco. Cadzand. Tot wethouders werden in de heden (Dinsdag) gehouden voltallige raads vergadering benoemd de heeren T. Becu en I. de Bruijne-Brevet. Zuidzande. De heeren J. Ph. Salomé en Jos. Risseeuw-de Hullu werden heden herbenoemd als wethouders. Kortgene. Tot wethouders werden ge kozen de heeren L. J. Dorst aftr., en dlir. H. M. Markusse. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Hemelum door H. Marra te Gaast; voor Aalburg door P. Zandt te Delft. Geref. Kerken. Beroepen te Apeldoorn en te Vlaardingen D. J. Couvee te Meppel; te Katendrecht A. G. Wolf te Loenen-Vreelandte Axel D. de Wiit te Berlikum. Dezer dagen wilde een melkboer zijn kind niet laten doopen door zeker predikant, omdat hij dezen te licht vond. Hij ging voor de Doopsbediening daarom naar een anderen dominee. Evenwel is dezelfde melkboer tot tweema len toe bekeurd geworden, omdat liy zjjn melk voor den verkoop te zwaar vond en daarom Consequent blijkt die melkboer niet te zijn. Of hij moet het consequent vinden er tweeërlei weegsteen op na te houden: één voor geeste lijke en één voor materieele zaken, in casu ■één voor dominee's en één voor den melk- verkoop. (Rotterdammer). „F i 1 i p p u s". Wij vernemen, dat de algem. vergadering van het Gereformeerd Trac- taatgenootschap „Filippus" D. V. Vrijdag 16 Nov. te Zutphen zal gehouden worden. Wij ontvingen de 11e uitgave van het prospectus van P. B. N. A. (polytechnisch bureau „Nederland" te Arnhem). Deze druk is wederom geheel op nieuw bewerkt en bevat, behalve een uitvoerige beschrijving omtrent de or ganisatie van dit Technicum, een greep uit de vele beoordeelingen om trent het onderwijs, de examenresul taten, het rapport van het Curato rium over het jaar 1922, enz. De PBNA-examens staan sinds April 1923 onder Rijkstaezicht. Het is een aardig boekdeeltje geworden, wel een bewijs van de uitgebreidheid «n veelzijdigheid van genoemd tech nicum. ur- Prof. Dr H. Kamerlingh Onnes sinds 11 November 1892, hoogleeraar San de rijksuniversiteit te Leiden in de proefondervindelijke natuurkunde nn Meteorologie zal op 21 September n.s. den leeftijd van 70 jaren hebben bereikt. Hij zal dus, ingevolge de be paling der'wet H. O. met het eindigen van den leergang 1923/24 het hoog leraarsambt nederleggen. Met het eindigen van den loopen den academiecursus zal ook wegens het volbrengen van den 70-jarigen leeftijd aftreden Mr W. van der Vlugt sedert 14 Januari 1880 hoogleeraar in de Wijsbegeerte van het recht. Demonstratie voor de Koningin. Op het Malieveld te 's-Gravenhage wordt thans de groote tentoonstelling van het Stamboek voor het Ned. Trék- aard en voor het Rundvee gehou- en. Reeds zeer vroeg in den middag stroomde het publiek oph!et terrein en later op den middag was er haast geen plaatsje op de groote tribune meer onbezet. Onder de aanwezigen werden opgemerkt de Minister van Rinnenlandsche Zaken en Landbouw, Jhr Ruys de Beerenbrouck, de oud minister van Landbouw, de heer van IJsselsteyn, de directeur-generaal yan den Landbouw, dr P. van Hoek, enz. Tegen half vier arriveerde de ge- heele Koninklijke familie. Na een grootséhe hulde door de Limburgers volgde de huldiging door de Zeeuwen. Eerst een vaandeldrager te _paard, die het wapen van Zeeland droeg. Dan kwamen de Zeeuwsche hengsten, die werden gevolgd door een karet met een paard, een Walchersche groenten- wagen en verschillende andere ka rakteristieke voertuigen: een Zuid-Be- velandsche kapwagen met twee paar den zooals men die van de Rïote- stantsche en zoo'n wagen, zooals men die van de Roomsche boeren ziet, een hulstersche sjees, een phaeton, een Axelsche tilbury en een Walchersche huifwagen. Van een dezer wagentjes daalde een jong meisje in Wal- chersch costuum af en bood H. M. een ruiker aan, die zij met een vrien delijk bedankje in ontvangst nam. De clou van dezen optocht waren echter twee groote wagens, een oogstwagen en een Schouwen-Duivelandsche wa gen, voorstellende 't Land van Schou wen. Op den rijkelijk met bloemen getooi- den oogstwagen zat een zangkoor van twaalf in Goessehe kleedij gestoken meisjes met den heer S. J. Tammin- ga uit Goes als dirigent. Toen de wa gen voor de tribune was aangekomen hield hij halt en zongen de meisjes met zeer lieve zuivere en beschaafde 'stemmen en heel hartelijk van uitdruk king het Zeeuwsche volkslied' van D. A. Polderman op muziek van Jan Morks. Diaarop werd ook nog „Oranje en Beveland" (woorden van M. Stevense, muziek van Eduard Flipse) en het aardige „Liedje van den boer van Leo Mens gezongen. En de Zeeuwsche zanghulde werd besloten met de ze genbede „De Heer zegene U en be hoede U" enz., op muziek van Catha- rina van Rennes. Tijdens die laatst tenoemde zangnummers stortregende et, d e meisjes gaven echter geen krimp en zongen dapper door. De Ko ningin liet den heer Tamminga bij zich komen en bedankte hem, ook voor het koor. D>e Zuid-Bevelandsche wagen stelde de suikerbietencultuur op Zuid-Beve land voor en was opgetuigd door de Coöperatieve Suikerfabriek te Dintel- oord. Een dochtertje van den direc teur dezer fabriek bood de Koningin bloemen aan. Meisjes in Zuid-Beve- landsch kostuum wierpen van den wagen handen vol suikerklontjes toe aan de kijkers op de tribune. Voor den wagen liepen mannen in boerenkleeding met werktuigen en ge reedschappen voor den bietenoogst. De huldiging was hiermede afge- loopen, maar thans volgde nog Eet voorrijden van de élite uit onze paar- denwereld, voor boerenkarren, onder den man, welke prestaties met. groote aandacht gevolgd werden. Helaas ver regende het laatste gedeelte van het programma. Tot vijf uur is de konink lijke familie gebleven. Ongelukken. Te Offingawier (Fr.) vond de heer P. zijn 5-jarig zoon tje dood in een sloot liggen in de na bijheid van de Woning. Toen de land- houwer H. C-, van Dialerveen, met zijn paard en wagen de markt te Goevorden wilde bezoeken kwam hij' in botsing met den trein. C. werd betrekkelijk zwaar gewond. De wagen zelf werd erg be schadigd. Te Franeker is een 3V2-jarig kind van een venter in een stuk pieer gestikt. Te Rotterdam is een drie-jarig kind door een vrachtwagen overreden. Die schedel werd ingedrukt. Het kind over leed spoedig in de woning, waar het was binnengedragen. Een 35-jarige En- gelschman T. is te Rotterdam door een tram aangereden. Hij bekwam een wervel fractuur en eenige gebroken ribben. Tekort. In de kas van de rijwiel- bergplaats van de Vereeniging voor Vreemdelingverkeer in het station te Lei den is een tekort van ongeveer f 2000 ontdekt. In verband hiermede is een be ambte, zekere S., geschorst. Vechtpartij. Te Harlingen bracht in een ernstige vechtpartij de losse ar beider W,i B. met een broodmes zijn zwa ger een vrij ernstigen steek in het hoofd toe. De verloofde van dezen Vluchtte, maar B. greep haar en stak haar met het mes in het hoofd en in den linkerarm* De vrouw van B. ontrukte haar man het mes, waarbij zij een diepe wonde in de rechterhand en een messteek in het hoofd opliep. De moordaanslag in den Duitschen trein. Naar wij verne men is de toestand van mevrouw Ruben en haaT dochtertje vooruitgaande. Indien zich geen complicaties voordoen, hebben de geneesheeren alle hoop op beider her stel. Intusscben zullen beide slachtoffers, wegens de zeer ernstige schedelfracturen, nog geruimen tijd in het ziekenhuis te Schüttorf moeten blijven. (Tel.) Zware brand te Sexbierum. Te Sexbierum is een zware brand uitge broken. Een strooschuur en een woon huis van den 'heer Bakker zijn reeds afgebrand. Het café „Dorenbos" staat in lichte laaie. Verschillende huizen worden door het vuur bedreigd. Een nader be richt luidt, dat het café Dorenbos be waard is gebleven. Die brand is thans waarschijnlijk bedwongen. Ongenonde gasten. Door ver breking van een ruit in een keukendeur aan de achterzijde van de woning, hebben dieven te Zandvoort een bezoek kunnen brengen aan de villa aan de Brederode- straat, bewoond door mevr. Saaf de Vries. De bezoekers hebben duchtig huisgehou den en bijna alles wat maar waarde had was van hun gading. Zoo worden er kleedingstukken, schoenen zilverwerk en ook een bedrag aan geld vermist, totaal een waarde van f 800. De Belgische reserve-luitenant Met den Ancxt, die in eersten aanleg was veroordeeld wegens mishandeling en be- leediging van den Duitschen zaakgelas tigde te Brussel op 30 Juli 1.1. heefj gisteren terechtgestaan voor het hof van beroep. De advocaat-generaal eischte be vestiging van het vonnis in eerste instan tie, maar het hof heeft de straf vermin derd 1 maand (oorspronkelijk 3 maan den) en 100 frank boete. Toen Met den Anct het paleis van justitie verliet juichtte de menigte, die hem stond op te wachten, hem toe. Een vereeniging van oud-strij ders heeft hem zelfs tot eerelid benoemd. Expeditie omgekomen. De Canadees Allan Crawford, die met een klein groepje getrouwen naar W r angel- eiland was gegaan om het bezit van het door Engelsche onderzoekers ontdekte ei land door een langdurige bezetting voor Engeland te 'bevestigen, is met al de leden zijner expeditie, op één na, name lijk een Eskimo-vrouw, omgekomen. Toen men geruimen tijd niets meer van de expeditie vernomen had, was „een rëddings-expeditie onder Harold Noice uit gezonden om de Crawford-expeditie op te sporen. Noice vond slechts weinig ijs en had geen moeite om met zijn schoe ner „Donaldson" het eiland te bereiken. De eerste aanwijzing, die de vorige expeditie daar geweest was, verkreeg men door het vinden van een flesch in een verlaten kamp van de Zuidzijde van het Wrangel-eiland. De flesch bevatte een briefje met de namen der omgekomenen en de verklaring, dat zij Wrangel-eiland in naam van koning George van Enge land tot Britsch bezit hadden verklaard. De Eskimo-vrouw, wier naam Ada was, had, toen zij gevonden werd, haar laatste mondvoorraad opgebruikt en viel in zwijm, toen de reddingsexpeditie haar na derde. Toen ze weer bijkwam, vertelde zij de tragische geschiedenis der Craw ford-expeditie. Crawford, de leider der 'kleine groep, die de Britsche vlag op Wrangel-eiland plantte, en zijn metgezellen Maurer en Gale, moeten reeds in de eersten winter van hun aankomst op het eiland zijn omgekomen. Zij waren over het ijs uit getrokken om het bij het eiland behoo- rende „hoofdland" te exploreeren en keerden nimmer terug. De eenig overgebleven blanke stierf den 20sten Juni 1923 aan scheurbuik. Ada's echtgenoot was reeds vroeger gestorven. Crawford was een jonge Canadees, pas 22 jaar oud, de zoon van prof. Craw ford te Toronto, Gale, een Spaansch-Ame- rikaan, w'as eerst 21 jaar oud. Do twee andere mannen waren beiden onder de 30 jaar. Op 1 Juli 1914 werd door een vorige expeditie op Wrangel-eiland, dat in 1849 dooi' kapitein Kellett, van de Engelsche marine. Werd ontdekt, de Britsche vlag geheschen. Déze expeditie duurde van i913 tot 1918. Haar leden vernamen eerst na hun terugkeer iets van den inmiddels gevoerden wereldoorlog. De Crawford-expeditie nu werd in 1921 naar Wrangel-eiland gezonden om het werk van vorenbedoelde expeditie te vol tooien, waarbij' tevens de vrees, dat Japan het Wrangel-eiland zou bezetten, een rol speelde. Het doel der expeditie werd geheim ge houden, zélfs voor de familieleden der deelnemers. Als gewone passagiers ver trokken zij van Seattle (Canada) naar Nome (Alaska). Zij charterden eerst een kleinen schoe ner, de „Silver Wave".' Van Nome, het noordelijk station aan den Stillen Oceaan, is het nog 800 K.M. varen naar Wrangel- eiland. De -kapitein, die de leden der expeditie vervoerd had, keerde weer ijlings terug. Dit was midden September 1921. Men dacht, bij levensmiddelen tekort, toch voldoende voedsel te vinden door wild te jagen. Het plan was, in 1922 een nieuw schip met voorraden neer het eiland te zenden. Door het ijls kw'am er oponthoud en daar .het een particuliere expeditie gold, was er moeilijk geld bijeen te krij gen, voor die hulp-expeditie. Het hulp- schip voer zoodoende te laat af om nog vóór de ijsperiode het eiland te bereiken. Den 3den Augustus 1923, een maand vroeger dan het schip van het vorig jaar afvoer, vertrok de schoener „Donaldson" van Nome. Deze kwam zonder moeilijk heden oj) Wrangel-eiland aan, waar men het droevig lot der Crawford-expeditie moest vernemen. Bommen geworpen. Te Sema- rang zijn Vrijdagavond drie met gas ge vulde bommen geworpen, midden in het feestvierend Europeesch publiek. De da ders zijn onbekend. Zaterdag zijn opnieuw twee bommen op het residentserf gewor pen. De daders zijn vermoedelijk com munisten. In totaal werden gewond een inlander, acht Chineezen en vijf Europea nen. De hoofdcommissaris loofde f 2000 uit als premie voor het ontdekken van de daders. Het publiek nam de zaken kaltn op. Het gebeurde had geen invloed op 'ide feestviering. Barbaarse he gevechten. Ook Frankrijk heeft, gelijk men weet, zjjn stieren gevechten en dat deze niet slechts gevaarlijk kunnen zijn voor hen, die daaraan deelnemen, blijkt uit hetgeen er Zondagmiddag .in de arena van Bayonne is gebeurd. De matador Antonio Marquez had reeds herhaaldelijk geprobeeord den stier met den Taatsten degenstoot te dooden. Het wapen werd hem door het ten doode gehitste dier uit de hand geslagen, weggeslingerd en kwam tusschen de toeschou wers terecht. Het trof een jongeman van vijf- en-twintig jaar in de borst en wel zoo on gelukkig, dat hy na enkele oogenblikken den geest gaf. Vroege winter. Te Dinxperlo heeft het Zondagnacht een weinig gesneeuwd. In Ridderkerk viel er Zaterdagavond veel hagel. Afgeluisterd. „Het Handelsblad" doelt 'tvolglende mee in de rubriek O. d. ,S., twee staaltjes, afgezien van een vader en ziijn driejarig1 zoontje: Olifantenbeschuit. Kees, een driejarige kleuter en vader varen samen met de Zaandammer boot. Tegen zijn ge woonte, als hij bij zijn jongen is, zit va der te lezen. Ze passeeren de petroleum haven. Het ventje ziet de groote tanks. „Wiat' ziijn dat, vader?" Die kijkt op, doch heeft nu werkelijk gieen zin om uit te leggen wat tanks zijn, ontwijkt een rechtstreeks antwoord, en zegt: „Lijken wel groote beschuitbussen". „Voor olifanten zéker, hé Pa?" Pa lacht* klapt zijn boek dicht, en houdt een heldert?) betoog over petroleumtanks. Stoombootkapitein. „Wie is do baas van de boot, vader?" „Die kapitein, Kees." „Mag die maar altijd voor niks mee varen?" „Ja". „Als ik groot ben, wil ik ook kapitein worden". „Goed jo, maar dan mag; je wel goed eten, want anders wordt je niet flink". „O, maar ik bén wel flink". En met groote passen en een hollen rug loopt hij braniënd het dek op en neer. Plotseling beginnen de muzikanten te spelen: een sentimenteel Engelsch wijsje. Keesje is overgevoelig voor muziek. Hij komt heel dicht bij vader staan; een paar groote tranen in zijn oogen. „Wat is er jongen?" „Die muziek doet mij zoo zeer aan mijn maagje". Even later: „Moet je nog kapitein wor den, Kees Ja, maai' dan magge de muzikanten niet mee". In- en uitval. Vrijdag j.l. teïe- phoneert Baldwin aan Poincaré: „Vous savez que Mussolini est. en Cor- fou?" Poincaré antwoordt: „Encore fou? Mals qu'espériez-vous? Je crains qu'il ne Ie resta". 1 („Hbld") De aardigheid van de woordspeling wordt in 't Nederlandsch niet gevoeld. De vertaling; luidt: „Gijl wleet dat Mussolini op Corfoe is?" „Noig gek? Maar waarop hoopt gij? Ik vrees dat hij het blijft." De woordspeling zit in de gespatieerde woorden, die op den klank af tweezijdig kunnen verstaan worden. De afgetreden minister. Prof. Fabius heeft het in zijn „Studiën en Schetsen" over minister De Geer: In het aftreden van Minister De Geer ligt iets pijnlijks. In verhand met zijne erkende bekwaamheid werd zijn optre den' als Minister, twee jaar geleden, met hoopvolle verwachting begroet. Men vleide zich, dat hij er in slagen zoude, de begrooting sluitend te ma ken, en ook den belastingdruk te ver lichten. Maar reeds was de begrooting voor het loopende jaar ©enigermate eene teleurstelling. Het bleek schier, alsof de Minister door het aanvankelijk zeer ongunstige cijfer verrast ,was. Het mid del, om zooveel mogelijk door eene besnoeiing met 17 pet. de cijfers te verbeteren, maakte, al te mechanisch, minder gewenschten indruk. Het ver minderen van het tekort met löVz mil- lioen, door dit bedrag, in strijd met alle verwachting, te eischen van de ambte naars, leek te eenvoudig. In het bloot Uitstellen van vele werken en het niet aanschaffen van materieel, kon men geene wezenlijke bezuiniging zien. De door den Minister geopende perspectie ven van bezuiniging deden te veel den ken aan de „tien vogels in de lucht". Zoo was nog meer te 'noemen. Begrij pelijkerwijs verzwakte de begrooting dan ook reeds den hoogen dunk, die van den Minister gekoesterd was ge worden. En daarna werd het niet beter. Op een algemeen bezuinigingsplan, waarop van vele zijden aangedrongen was, werd geen uitzicht gegeven. Over het algemeen maakten de bezuinigingen te zeer den indruk van klein werk te genover de noodzakelijkheid, om ten spoedigste minstens 100 millioen te vinden. Zelfs werden op sommige pun ten de lasten nog verzwaard. Zoo werd met een gevoel van be klemming het ontwerp-begrooting voor 1924 tegemoet gezien, toen in het begin van Juli onverwacht het bericht kwam, -dat Minister De Geer zijn ont slag had gevraagd. Na aangehaald te hebben, dat de heele pers hem heeft nagegeven, dat zijn be leid niet aan de verwachtingen heeft be antwoord, besluit de professor: Een aldus heengaan van een Minis ter, die onbetwistbaar van groote kun de is, doet te eer de vraag: rijzen, waardoor hij zoo weinig verwezenlijkt heeft van hetgeen, waarop was ge hoopt. „Die Residentiebode" merkte 9 Aug. op, dat in Minister Colijn ©en man optrad, „die ongetwijfeld in regeer kracht zal aanvullen, wat den heer Die Geer ontbrak." Maar tot zekere hoogte komt dan dezelfde vraag in anderen vorm terug: waaraan was dit gebrek aan regeer kracht te wijten? Kunnen in deze de staatkundige beginselen van den heer De Geer wellicht invloed hebben uit geoefend? De afgetreden Minister is 'Overtuigd democraat: principieel voorstander van algemeen stemrecht; aanhanger van het absolute vrijheidsbeginsel; was als Ka merlid vaak een steun voor de z.g. anti-militairisten; inzake de verhouding van den Staat tot het Ned. Herv. kerk genootschap geestverwant van Mr Dres- selhuys. In Roomsche bladen is Minister De Geer bij zijn aftreden dan ook min of meer als liberaal ig'eteekend. En zioo kan de vraag geisteld worden, of net Ministerie, bij het opnemen van den Heer De Geer in Zijn midden, wel met de vereischte omzichtigheid is te wede gegaan. Dit te eer, omdat het ver leden van den Minister toch een wei nig onzieker geluid nad doen hoeren. Hoe het zij, twee jaar zijn voor bijgegaan zonder wezenlijke beterschap. En Minister Colijn staat ongeveer voor den toestand, dien ziijn voorganger bij ziijn optreden vond. Ja, nog verergerd. AMSTERDAM. V.D. Hedenmorgen te 10 u. 55 kwam met den trein uit Den Haag aan het Centraal Station aan H. M. de Koningin Moeder. In een roode calèche werd naar het Paleis gereden, waar zij: lang door een menigte werd toegejuicht. Ter gelegenheid van het regeerings- jubileum werden hedenmorgen in een groot aantal kerkgebouwen drukbezochte, diensten gehouden. AMSTERDAM. V.D. Heden vierde de gewonde tooneelspeler Louis Bouwmees ter zijn 81en verjaardag. Hij heeft een goeden nacht gehad. AMSTERDAM. V.D. De familie van den gezantschapssecretaris te Tokio Mr. W. J. R. Thorbecke heeft een telegram ont vangen: „Allen in veiligheid". Het is niet duidelijk, of hiermee alleen de familie of alle leden der legatie bedoeld zijn. LONDEN. V.D. Gisteravond is voor de eerste maal na de aardbeving rechtstreeks nieuws uit Tokio ontvangen. Het is nog niet mogelijk een overzicht van de ramp te vormen. De onlusten zijn onderdrukt, de orde is hersteld. De brand woedt nog. Zes schepen uit Wiashington met levens- en geneesmiddelen zijn onderweg. Ook uit andere plaatsen wordt hulp geboden. De waterleiding te Tokio is grootendeels hersteld, in enkele wijken brandt het licht. De eerste transporten levensmidde len zijn aangekomen. Het aantal dooden te Yokohama is meer dan 130.000. De Amerikaansche en Britsche consul aldaar zijn gedood. LONDEN. V.D. In naam van den afge- zetten Kalif is door 800 anti-Kemalisten een aanval gedaan op Aidin, ten Z. van Smyrna. Zij doodden militaire en civiele autoriteiten; ontsloegen de gevangenen en namen alle gelden in beslag. Rechtbank te Middelburg. Door de rechtbank te Middelburg is nog veroordeeld wegens mishandeling tot f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis J. S., burgemeester van Colijnsplaat. Voor de rechtbank te Middelburg is hedenmorgen in het openbaar verkocht het schip „Bonne Espérance" voor f3300. "Stemmen des, Tijds, Maand schrift voor Christendom en Cul tuur". Utrecht G. J. A. Ruys. Diit maandschrift heeft de afleve ringen Augustus/September v,an den 12en jaargang tot een feest-gehéel ge maakt. Ziéhier, wat de inhoud opsomt: De Souvereiniteit van Oranje, door Dr J. Th. de Visser; Rrins Willem van Oranje, ejoor Dr A. Eekhof; Aan Wil- helmina door W. de Mérode; Oranje en de iGodsdienst, door Dr H. T. Ober.-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1923 | | pagina 3