üit de Frevmole. beid zou zij toch zeker in één commissie vertegenwoordigd mogen zijn. Wij .zijn, aldus spr., niet van plan deze handel wijze onbeantwoord te laten. Wij laten ons niet zoo maar buiten do gemeenschap zetten. Niemand der andere heeren wil hierover verder het woord. Dhr Buis -dringt aan op avond-verga deringen, omdat middagvergaderingen al tijd verlet veroorzaken. Die voorz. zegt, dat avondvergaderingen met- altijd mo gelijk zullen zijn. Het zal nog nader worden overwogen. Dhr Crucq vraagt of er geen missive van den Minister is gekomen over het tapverbod bij de a.s. jubileumfeesten. Spr wil den Raad graag hierover een uit spraak laten doen. De voorz. antwoordt, dat er een circu laire hierover is gekomen, maar die is niet zoo gesteld, dat het noodzakelijk was, deze zaak bij- den Raad te brengen. Do kwestie is wel bij B. en Wi. besproken en dit college was niet vóór een tapverbod, aangezien de proef hiermede indertijd op niets is uitgeloopen vanwege de omlig gende gemeenten. Dhr Flink voelt toch wel wat voor eon tapverbod met deze buitengewone ge legenheid. Spr hoopt niet, dat een Oran jefeest tot een drankfeest wordt. Zeker er zijn practische bezwaren tegen een tapverbod, maar toch steunt spr het voor- stel-Cracq, Wanneer de zaak nog tijdig in prde is te krijgen. Groote gemeenten zijn ons voorgegaan. Dhr Vienings wijst er, evenals de voorz. op, dat het tapverhod hier niet uit te voeren is vanwege de grensgemeenten. De kermissen hebben geleerd, dat het drankverbruik door de actie van allerlei vereenigingen vermindert en dat open bare dronkenschap tot de uitzonderingen gaat behooren. Dhr Crucq zegt, dat er toch in andere gemeenten ook grensge meenten zijn, waar men drinken kan. De kermis was, dit zij toegegeven, dit jaar niet voel, maar de animo voor de jubileum feesten zal wel grooter zijn. Dhr v. Melle zou zich buitengewoon verblijden, indien de voorstelling, dat feestviering zonder alcohol niet mogelijk is, eens werd jgt 3 logenstraft. Daarom is hij voor het tapverbod. De voorz. merkt op, dat het voorstel-Crucq vreemd is aan de -orde van den dag. Het kwam niet op de agenda voor en is ook niet schrif telijk ingediend. Dhr Vienings vraagt prae advies van B. en W|. Dhr Crucq dient zijn voorstel schriftelijk in. Dhr v. d. Bout stelt voor eerst hierover te stemmen. Dit wórdt goedgevonden. Voor het voor- stel-Orucq stemmen de beeren: Eckhardt v. Mello, Crucq, Buis en Flink, alzoo C.H. A.R. en S.D.A.P. Tegen: V-B. en R.K. Daarna sluiting. Goes. Vrijdagavond 8 uur hoopt het muziekgezelschap „Hosanna" bij gunstig weer een volksconcert te geven op de tent op de Groote Markt. Programma: 1. Marche Joyeuse, S. VVlessing; 2. Ouverture „La Fée aux yelix bleus", A. Govaert; 3. „Paquerettes", Valse, L. Baudonck; 4. „Oranje en Beve land", Ed. Flipse; 5. Fantaisie sur 1'op „Zampa", F. Herold. Pauze. 6. Ouverture „Rose-Marie", S. Vlessing; 7. „La Cêne", Andante, Ch. de Carmont; 8. „Gitana", Potp. sur l'opéra, Balfe; 9. Fantaisie sur l'op.: „Martha", Floton; 10. „Vers lTdeal", Marche, C. Flotow'; 10. „Vers lTdeal", Marche, De „Vereeniging Bouwplan II e. O." heeft besloten het jubileumfeest te vieren op Zaterdag 15 September a.s. Voor dit doel heeft mej. de Wied. Corstanje een weide, gelegen aan den Poelweg, welwil lend afgestaan. Het feest zal beginnen met 'n optocht door de bijbehoorende stra ten: jong en oud kan hieraan deelnemen. Muziek, padvinders en een kleppermarscii door kinderen zullen deze optocht opluis teren. Na afloop der kinderspelen op het feestterrein zal een lichtstost dien dag besluiten. Ook deze vereeniging is reeds begonnen met de voorbereiding, om aan Bouwplan II en Westsingel een waardig feestelijk aanzicht te schenken. Einsdag vergaderde de „Zuid-Beve- landsche slagershond" onder voorzitter schap van den heer S. A. de Visser, 't Ver slag van den Penningmeester getuigde van een zeer krachtige kas voor het scha defonds en het ziekenfonds. In behande- ling was: „Zullen wij, slagerspatroons, al of niet een eigen Veeverzekering oprich ten?" Slecnts één der velen had bezwaar en waar de uitzondering den regel beves tigt, is dit punt dus met algemeene stem men aangenomen. Het bestuur werd opge dragen om de verdere uitwerking ter hand te nemen. De door het bestuur ontworpen statuten (waarop Koninklijke goedkeuring zal worden 'gevraagd) werden met alg. stemmen vastgesteld. Opdracht werd aan het bestuur gegeven om het reglemen! te wijzigen, en dit in overeenstemming met de statuten te brengen, en de groote lijnen der Vleesehkeuringswet ook hierbij in 'toog fe houden. Met groote waardeering werd gespro ken oven- het werk der hulpkeurmeesters in den kring Goes en Kruiningen. De wijze waarop deze heeren hun taak op vatten w'erd door voorz. en secr. zeci geprezen, hetwelk bij al de leden in stemming vond. De meening werd uitge sproken, dat deze heeren hulpkeurmeestera een goede bezoldiging verdienen, omdat gebleken is, dat zij telkens' weer tot soms zes uur per dag meer werken, dan hun in officieelen vorm is opgedragen. Een en ander om te bespoedigen, dat het verscb geslacnte vleesch zoo spoedig mogelijk den consument kan bereiken, wat vooi den slager groote voordeelen medebrengt omdat .in den zomer zoo spoedig bederi intreedt. Door den voorz. is in den ge meenteraad te Kruiningen in zijn kwali- feit als raadslid „met klem betoogd", dat een goede bezoldiging gewenscnt is. Aanwezig was de voorz. van d° Rot- terdamscne .Huidenclub, dhr Hartog, en van den kring Middelburg, afd. der Rot- derdamscne Huidenclub den voorz. Lei- dendorf. Beide heeren drongen krachtig ,a"an op een krachtige medewerking niet het bestuur, gelijk de Huidenclub doet, welke schitterende resultaten heeft be reikt. Do prijzen die verkregen worden zijn gevolg van het contact dat zij met de wereldmarkt heeft; terwijl zij 't ver trouwden steeds voelbaar in meerdere mato wint van den groothandel, dat kon en kan alleen door samenwerking. In ernstige overweging zal worden ge nomen, of een kring als te Midderburg ook voor Goes gewenscht is. 's-Heer Abtskerka. In de Raadsvergade ring van Dinsdagmorgen had de beëedi- ging en installatie der nieuwe leden plaats. Tot wethouders werden gekozen na 2e vrije stemming en herstemming het aftredend lid F. de Roo met 3 st. —2 op M. van Weele) en J. Tolhoek met 4 st. bij 2e vrije stemming (2 op M. van Weele, 1 op C. JMeijaard). Onder dankzegging nemen beiden de benoeming aan. Bij de rondvraag informeert dhr. Van Weelo over de bepaling van B. en W., dat vereenigingen niet meer in de school mogen vergaderen. De voorzitter zegt, dat dit niet geheel en al juist is. B. en W. bepaalden, dat alleen maar des Vrijdag avonds weer zal kunnen worden ver gaderd met het oog op de schoolschoon- maak. Daarna sluiting. Schore. Dinsdagavond vergaderde de nieuwe raad voltallig. Na beëediging der raadsleden houdt de voorz. een toespraak tot de leden. Spr. hoopt, dat allen zul len medewerken tot bloei en opbouw dei- gemeente. Verder zegt Spr., dat de finan ciën der gemeente er niet. rooskleurig voor staan. De voorz. zegt naar aanlei ding van de notulen en de persverslagen, dat hij moet protesteeren tegen de voor stelling, als zouden B. en W. steenkolen hebben gekocht van slechte kwaliteit en duurder dan de goede. Het hoofd dei- school heeft aan B. en W. geschreven, dat door het gemeentebestuur uitstekend voor de verwarming is gezorgd. Wel heeft hij gevraagd om betere kwaliteit stuk kolen. Verder zegt Spr., dat hij in zijn 27-jarige loopbaan als burgemeester nooit een lid van den raad het woord ont nomen heeft als eens een enkele maal den heer Verhaagen als hij niet aan de orde zijnde onderwerpen besprak. Tot wethouders worden gekozen de heeren Johs. Glerum, aftr., en W. Karelse, beiden met 6 st. Ze nemen de benoeming aan en worden door den voorz. gefeli citeerd. De aangehouden begrooting van den vleeschkeuringsdienst komt thans in be handeling. B. en W. stellen voor de f 300 verhooging salaris en de f 150 verhooging motorrijwiel goed te keuren. De heer Zoeteweij vraagt of die ambtenaar een volle dagtaak heeft, Spreker meent van niet. De heer Karelse zegt 't gaat liier weer om 't geval het paard en de haver. Was Spreker baas dan zou hij het juist omkeeren en den hulpkeurmeester f2500 geven en den keurmeester f 1500, want de laatste doet niets en strijkt het groot ste salaris op, alleen als de hulpkeurmees ter verlof heeft dan doet de keurmeester eens wat en als er een beest door den hulpkeurmeester wordt afgekeurd. De heer Rijn zegt: er moet bezuinigd wor den en de Minister maant telkens tot bezuiniging aan, doch op deze manier is het geen bezuiniging, ik begrijp niet hoe B. en W. met zulk een voorstel durven komen. De voorzitter: niet wij, maar B. en W. van Kruiningen stellen dit voor. De heer Rijn: B. en W. van Schore stellen den raad voor tot verhoo ging over te gaan, ik ben daar beslist tegen. De heer Sparrentak vraagt: hoe moet het straks gaan als wij de begroo ting behandelen en alle ambtenaren van de gemeente, die een dagtaak hebben, moeten die dan ook verhoogd worden? In stemming gebracht wordt het voor stel om te verhoogen met algem. stem men verworpen. B. en W. stellen voer om op 6 Sept. a.s. een telegram van hulde te zenden aan H. M. de Koningin. Met algem. stem men goedgekeurd. Een voorstel van B. en W. om op 6 Sept. de klok gedurende een uur te luiden wordt verworpen met 4 st. tegen 3 voor (de voorzitter, Gle rum en Rijn). De heeren Rijn, De Vrieze en Zoeteweij worden aangewezen om de begrooting 1924 na te zien. Hansweeri. Met ingang van 1 October is als standplaats aangewezen Sas van Gent voor den nieuw benoemden kom mies bij 's rijks belastingen dhr. M. van Aalten. Waarde. Dinsdagmorgen 8 uur verga derde de gemeenteraad. Alle leden waren aanwezig. De vergadering werd met ge bed geopend. Na beëediging volgde be benoeming wethouders. Herkozen met 6 stemmen J. Pieper (1 stem op L. van Koeveringe) en met 5 stemmen A. Dees (1 slem op> L. van Koeveringe en 1 blan co). Daarna sluiting met dankzegging. Nisse. In de Dinsdag gehouden raads vergadering waren alle leden aanwezig en had de beëediging plaats der raads leden. Herbenoemd werden als wethou ders H. Dane en J. Vermue. De gemeente- begrooting voor 1924 werd den raad aan geboden op een bedrag van f24747.11 met een post van onvoorzien groot f 769.94. Driewegen. In de Dinsdagavond gehou den raad is herbenoemd tot wethouder de heer C. de Jager en benoemd, vaca ture W. van Loo, de heer P. Koeman. Tot herstel van den toren werd besloten. De begrooting voor 1924 wordt vastge steld in ontvang en uitgaaf elk op f 19804,90 met een bedrag van f 748,72 voor onvoorzien. Koudekerke. Dinsdag vergaderde de Raad. Na beëediging der raadsleden zegt dhr Contant, dat uit art. 24 der gemeentewet blijkt, dat de heer Stop pels Hier niet behoorde te worden toe gelaten als raadslid, daar Hij mede aannemer is van den verbouw van den toren en dus werk verricht voor de gemeente. Dle voorzitter zegt: Stop pels Heeft dit werk aangenomen voor Hij zitting Had in den Raad. Boven dien zijn geloofsbrieven zijn onder zocht en tot zijn toelating is besloten. DHr Stoppels zegt geen mede-aanne mer te zijn en Hij geen enkele over eenkomst heeft met Cliristiaanse, die Het werk voor eigen rekening uitvoert. Ook dhr Boone meent, dat er geen sa menwerking is geweest bij de aanne ming en dus niet Stoppels maar Ohris- tiaanse is aannemer. Met 7 stemmen voor wordt besloten den heer Stop pels toe te laten. De voorzitter spreekt een welkomstwoord tot den nieuwen raad. Stemming wethouders. Dhr Sander- se spreekt in sterke bewoording zijn afkeuring uit, dat door enkele minder op de Hoogte zijnde personen wordt uitgemaakt, wie er wethouder zal zijn en had gaarne gezien, dat door alle fracties was s imengesproken. Spr. bad zich voorgenomen niet aan cfe ver kiezing mede te werken, maar nu acht Hij zich verplicht, mede te zorgen, dat dé bewoners va,n het Dorp een wet houder in hun nabijheid krijgen. Dhr Lorier zegt, dat de Anti-rev. en Christ.-Hist, samen hebben beslo ten geen candidaat van gemeentebe lang te zullen stemmen. Deze fractie heeft dit door haar laatste circulaire onmogelijk gemaakt, welke getuigde van ongegronde verwijten aan de A.- R. Partij. De voorz. zegt, dat overal door de fracties wordt uitgemaakt wie er wethouders zullen zijn en kan men vooraf in de krant lezen, wie dit zal worden, en stelt voor tot stem ming over te gaan. Uit de stemming blijkt, dat de heeren A. J. Stoppels en D. de Buck ieder met 6 stemmen zijn gekozen. Contant verkreeg 5, Adriaanse 2, J. Verhage 2 en F. Bras ser 1 stem. Beide heeren nemen deze benoeming aan. De voorzitter dankt de afgetreden wethouders Contant en Boone voor alles wat zij in het be lang der gemeente hebben gedaan. Goedkeuring van Ged. Staten is verkregen op de geldleening voor het verbouwen van den toren, groot f3500. De voorzitter geeft den raad in overweging deze leening niet aan te gaan, maar dit bedrag te nemen van het kassaldo, groot f 13000. Dhr Sanderse wil dit laatste bedrag op de begrooting zetten en zoonoodig ge bruiken tot bestrijding van werkloos heid. Dhr Contant wijst, op ,de uit gaaf voor het onderwijs buiten de ge meente. Dhr De Buck vraagt of het opnemen van gelden geen invloed zal hebben op het vastgestelde heffings percentage, waarop de voorzitter ant- wordt, dat door den ontvanger be weerd wordt, dat 3V2 pet. voldoende is. Deze zaak zal door B. en W. na der worden overwogen. Een verzoek tot wijziging van de snelheidsbeperking voor auto's en mo torfietsen, wordt uitgesteld tot een uitspraak is gedaan door den rechter over opgemaakte proces-verbalen. Het B. A. vraagt en verkrijgt f400 subsidie. De begrooting van 1924 wordt goedgekeurd. Eveneens de re kening, meldende een ontvangst van f 1696.56 en een uitgaaf van f i580.475 een batig saldo van f II6.O8V2. De voorzitter stelt nu voor een geldlee ning aan te gaan voor den 'bouw der nieuwe Chr. school, groot ruim f 25000 tegen een rente van ten hoog ste 5V2 pet. Dhr Contant heeft van bevoegde zijde vernomen, dat op dit bedrag f 3a f 4000 kan worden be zuinigd en stelt voor een commissie uit den raad te benoemen om met het bestuur in overleg te treden, om op een eenvoudiger wijze te bouwen. Dit voorstel wordt door Sanderse ge steund. Deze vraagt den voorzitter of hij ook zal adviseeren een bedrag te éven voor een op te richten open- are school op 't Zand, en ook voor een school voor de Geref. Staats partij. De voorzitter zegt, dat door het Departement van 'Onderwijs alle luxe is geschrapt en het plan verder goed gekeurd. Dat door het bestuur al het mogelijke zal gedaan worden om te bezuinigen en dat de architect een deel van zijn salaris heeft toegezegd. Dhr Contant stelt namens zijn fractie een motie voor, waarin de raad uit spreekt voor de stopzetting van den bouw der school en deze motie te brengen ter kennis van de vereeni ging. Vóór stemden Contant, Sander se, Adriaanse, Verhage en De Koster. Alzoo besloten tot het sluiten van een geldleening, groot f 25900.69, rente 5V2 pet. Bij de rondvraag stelt dhr Contant namens zijn fractie voor afschaffing van presentiegeld der Raadsleden en vergoeding wethouder te brengen "op vergoeding wethouders te brengen op tenaren met 25 pet. te verminderen. Dhr Sanderse spreekt zijn verbazing uit over de houding van Contant, die nog kort geleden een uitgaaf wilde opdringen van f500 voor een niet- noodige zaak. Deze voorstellen wor- 'den door dhr Contant nog nader toe gelicht en door den voorzitter bestre den. Zij zullen bij de begrooting wor den behandeld. Op een vraag van Sanderse naar de straatverlichting, wordt medege deeld, dat na 24 dezer de lantaarns worden opgestoken. Sanderse vraagt naar de verbetering van den water afvoer in de Breestraat. De voorzitter zegt met deskundigen te zullen over leggen. De voorzitter stelt voor na mens den raad een telegram te rich ten aan H. M. de Koningin bij haar 25-jarig jubileum. Alleen Sanderse te gen. Daarna sluiting. Oostkapeüe. Dinsdag vergaderde de gemeenteraad. Opening met gebed. Tegenwoordig alle leden. De leden werden door den voorzitter beëedigd, waarna hij de belangen der gemeente opnieuw bij hen aanbeval, hopende, dat die in het komende tijdperk, op vreedzame wijze zullen behartigd wor den. Hierna benoeming wethouders. Bij eerste stemming verkregen dhr J. Póppe 4, A. de Kam 2 en H. Zwemer 1 stem. Gekozen J. Poppe. Voor de tweede zetel verkregen dhr K. Janse 4, de Kam 2 en Zwemer 1 stem. Ge kozen K. Janse. Ze worden door den voorzitter gelukgewensdht met hun herbenoeming, waarna dhr Poppe dankzegt voor het vertrouwen, we derom hen geschonken. Ingekomen was een adres van J. Goozen, een in en door den militairen dienst ge worden invalide, waarin hij met leed wezen te kennen geeft, dat Hij dooi' de regeering met een jaarlij ksche gra tificatie van f 100 wordt, afgescheept, wat veel te weinig is om in zijn on derhoud te voorzien, daar hij niet in .staat is iets hoegenaamd té ver dienen, en den Raad beleefd verzoekt om zijn bemiddeling bij de Regeering om verhooging aan te wenden. De voorzitter zegt, dat door hem per soonlijk, als ook door B. en W. al meermalen een schrijven is gezonden aan de autoriteiten, doch dat hij geen antwoord hierop heeft ontvangen. De raad in zijn geheel van oordeel, dat Het zeer onbillijk is adressant met zoo een luttel bedrag af te schepen, doch dat 't niet op zijn weg ligt hier over aan de regeering te schrijven, verzoekt den voorzitter, dat hij nog eens een poging persoonlijk zal aan wenden, om een betere tegemoetko ming te verkrijgen, hetwelk deze vol gaarne zal doen. De begrooting van de Gezondheidscommissie dienst 1924 en bedragende f 1532.15, waarvan voor deze gemeente f 40.32, wordt voor kennisgeving aangenomen. De gemeentebegrooting dienst 1924 wordt den raad overgelegd, bedragende in ontvang en uitgaaf 1' 29482 met een Eost van onvoorzien van f 736.32Va. e plaatselijke inkomsten belasting geraamd op f5000. Daarna sluiting. Biggekerke. Dinsdagavond Raadsverga dering. Opening met gebed en welkomst groet. De voorz. herinnert aan het re- geeringsjubileum en geeft een terugblik op de 25-jarige periode. Een telegram van hulde zal worden gezonden. Volgt thans installatie der raadsleden (nieuwe J. Janse en J. Moens). Na beëediging, worden zij door den voorzitter gefelici teerd. Spreker wordt door dhr. P. Dek ker beantwoord. Naar aanleiding van de notulen merkt o.a. dhr. P. Janse op, dat de Zangvereeniging en niet alleen deze vereeniging zeer teleurgesteld is, dat er zoo weinig leden van het college, wettige Verhindering daargelaten, aanwezig waren op de cloor hen gegeven Oranjeavond. Verkiezing van wethouders. Dhr. P. Dekker wordt met 6 st. herkozen: dhr. A. Janse met 4 st. gekozen (inplaats van L. Krijger). Het verzoek van den concierge A. Wijkhuijs om meerdere vergoeding komt nogmaals in behandeling. Besloten wordt in geheime zitting over te gaan. Alleen dhr. P. Janse is hier tegen en protesteert. De vergadering heropend zijn de, wordt aangenomen het voorstel van B. en W. om de vaststelling van de concept-overeenkomst aan te houden tot de volgende vergadering. Ten opzichte van het vervolgonderwijs, durven B. en W. den Raad niet adviseeren de kosten daar van zelf te dragen, en willen daar er hier zoo weinig behoefte aan wordt ge voeld, de kosten op rekening van de particulieren schuiven; doch zullen zelf voor lokaliteit zorgen. Aangenomen. Een voorstel van dhr. P. Janse wordt me t4 tegen 3 st. aangenomen om het presentiegeld der raadsleden van f 100 op f 75 te brengen. Verder wordt de jaar- Wedde van den grafdelver van f 30 op f35 gebracht. Rondvraag. Dhr. J. Poppe vindt de opmerking van dhr. P. Janse over het verzuim der raadsleden (zie voren) niet in orde. Aan de jubileumviering! neemt hij deel in berkelijken kring. Dhr. P. Janse merkt nog op, dat het spreekt van weinig mee te voelen met de nationale gedachte; dat de Raad toch was uiL genoodigd. St. Laurens. Ln de Dinsdagmiddag ge houden Raadsvergadering werden alle raadsleden beëedigd, waarna de Burge meester hen toesprak. Het oudste raads lid in jaren, de heer Van Langevelde, beantwoordde deze toespraak. Voordat tot de benoeming van de wethouders werd overgegaan deelde de heer Francke mede, dat hij niet meer in aanmerking wenschte te komen voor deze functie. Bij eerste stemming werd gekozen de heer M. C- Marinissen (aftr.) met 5 stemmen, en 1 op dhr. Van 't Hoff en 1 blanco. De heer Marinissen nam de benoeming aan. Bij de tweede stemming werd tot wethou der benoemd de heer J. W. Van 't Hoff met 6 stemmen en 1 blanco. Ook deze nam zijne benoeming aan, hoewel hij er zijn spijt over uitdrukte, dat de oplossing van deze moeilijke aangelegenheid is- moe ten worden gevonden door zijne benoe ming. Voorts werd m. a. s. besloten tot bijplaatsing van 9 gaslantaarns langs den Noordstraatweg van Middelburg tot St. Laurens. I* Souburg. Einsdag vergaderde de ge meenteraad. De nieuwe raadsleden werden beëedigd. De leden der S.Di.A.P. leggen de belofte af. Die voorz. wenscht de raadsleden geluk men hun verkiezing. De raad bestaat uit vogels van diverse plui mage, maar geeft een juist beeld van den toestand. De voorz. hotopt, dat men elkander zal waardeuren en in het belang van Souburg werkzaam zijn. Dhr Melis dankte den voorz. voor de gesproken woorden. Dhr Jobse hoopt, dat het niet noodig zal zijn elkaar het stof van de jassen te vegen. De voorz.. beveelt zich in de liefde der leden van den gemeente raad aan. Tot wethouders werden geko zen dhrn S. de Pagter en W. N. Jobse. De voorz. wenscht beide heeren geluk. Vervolgens wordt behandeld een voor stel' van dhr La Soe, óm het artikel in de politieverordening, betreffende hetver- koopen van melk op Zondag in te trekken. Dhr Jobse drukt Zijn spijt uit over het spoedige indienen van het voorstel en had de zaak liever door den rechter uit gemaakt. Dhr Holthuijzen bevreemdt de houding van dhr Jobse. Dhr Cijsouw bei- grijpt wel, waarom dhr Lasoe het voor stel indient, hij is aan het spoor werk zaam en denkt een ander ban op Zondag ook wel iets doen. Dhr De Priester be paalt zijn standpunt. Deze verordening is in strijd met het Souburgs gebruik. Er is veel melk noodig en daarom moeten de melkslijters ook op Zondag leveren. Hij meent, dat het gewenscht is, voorloopig de verordening op te heffen. Dhr Suurmond heeft de reden Jniet ge hoord, waarom dhr Lasoe de verordening wil opheffen. Dhr Die Priester toont, nie met de zaak op de hoogte te zijn, hij k wel ingelicht, maar van verkeerde zijde. I11 Holland komt men Zaterdags maar één maal met melk, hier kan het dus ook zeer goed. In bijzondere gevallen kunnen bij zondere maatregelen genomen worden. Dhr Lasoe licht toe, waarom hij nu reeds het voorstel heeft ingediend. Bij onderzoek is hem gebleken, dat de verordening niet strafbaar is. Dhr Kodde zegt, dat ter wille van en kelen, die op Zondag melk willen hebben andersdenkenden ook genoodzaakt zijn net te doen. Van de S.D'.A.P. had hij uit het oogpunt van minder werktijd ver wacht, dat zij vóór de verordening zou den zijn. Dhr Melis had liever gezien, waar er een uitspraak aanhangig is, dat dhr La Soe zijn voorstel een weinig introk. Dhr Brouwer zegt, dat hij tegen de verordening is. Laat iemand, die tegen het melkventen op Zondag is, thuis blij ven en de zaak verder vrij zijn. Dhr Suurmond beantwoordt de h-der. der S.D.A.P. Dhr. De Pagter heeft het verwonderd, dat juist de Chr. partijen overtreders van het melkverbod zijn geweest. Dhr Suur mond beantwoordt ook dhr Die Pagter. Dhr La Soe zegt-, dat hij zijn voorstel handhaaft. Met 6 tegen 5 st. wordt de verordening ingetrokken. De voorz. zegt, dat dhr Melis veel voor de gemeente heeft gedaan en dat het velen zal spijten, dat hij niet als wethouder is herkozen. Dhr Melis dankt voor deze woorden. De voorz. bespreekt de straatverlich ting, de lantaarns zullen moeten worden opgestoken in September, niet 1 Sept. Dhr Brouwer verzoekt, dat de verlichting zoo spoedigmogelijk beginne. Dhr Jobse wil, uit het oogpunt van bezuiniging, niet alle lantaarns laten branden. Dhr Arendse wijst nogmaals op het snoeien van het hout 'gewas. Dhr Cijsouw zegt, dat verlichting hoog noodig is op de baan bij dhr Ros kam. Dhr Brouwer vraagt om meer ruim te, als er belasting moet worden betaald. Die voorz. meent, dat er met de rijksont vanger over moet gesproken worden. Ver der vraagt hij aan wien het onderhoud van den M iddelburg-V lis s i ngs chen rijweg behoort. Die voorz. zegt, dat er een comm. voor zorgt. Ook vraagt hij inlichtingen over de Schoutstraat, over afwatering der Schoutstraat en Nieuwe woningbouw. Dhr Die Priester vraagt inlichtingen over het aantal werkloozen en of B>. en Wl. spoedig met voorstellen willen komen omtrent werk Ioozenzorg. Zoutelantfe. Dinsdagmiddag voltallige Raadsvergadering. Opening met gebed. Beëediging en installatie raadsleden. De voorzitter feliciteert hen. In de komende 4-jarige periode zal veel van hen worden gevraagd in het belang van. de gemeente, vooral als men het oog gevestigd houdt op den financieelen toestand. Dhr. Koppe- jan dankt den voorzitter voor deze woor den. Hij wijst er op, dat hij nog de eenige is in den raad van diegenen met wie hij is begonnen. Vervolgens stelt de voorzitter aan de orde de benoeming van twee wethouders. Dhr. J. Stroo nam het woord en wijst er op, dat nu de raad bestaat uit 3 Antirevolutionairen en 3 Chr.-Historischen en 1 Staalk. Geref, ook de Chr.-Hist. recht hebben op een wet houderszetel. Eerste stemming: F. de Witte 4, J. Koppejan 2 st. en A. Maljaars 1 st., zoodat dhr. De Witte gekozen is. TWede stemming: J. Koppejan 4 en J. Stroo 2 st. en A. Maljaars 1 st. Gekozen dhr. Koppejan. Beiden nemen hun be-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1923 | | pagina 2