Kerknieuws. Onderwijs. Prediktenrten. Telegrammen. Allerlei. Laatste Berichten. Gemengd MMWE, Opeisbare Verkoopingem bu Ver' pacMisgen. Aanbestedingen. die zijn dassen verkocht had en ver klaarde die te hebben gekocht van een hem bij name onbekenden koopman uit Den Haag. De beschrijving, die hij van dien man gaf, en de verdachte wijze waarop de koopman P. uit de residentie reeds enkele malen te Middelburg bij het station en op de Markt had vertoefd, was voor de politie aanleiding dezen man Donderdag aan te houden. Aanvankelijk wist hij van de zaak niets af, maar eindelijk viel hij door de mand en verklaarde 19 Juli den bestolenen bij het inpakken te hebben geholpen. Aan het station heeft hij over den koffer een zeil geworpen en zelf nog mee gezocht naar het vermiste, dat hij zich had toe geëigend. De man zal aan de justitie worden voorgeleid en er zal moeten wor den nagegaan wat of hij af weet van diefstallen te Goes en te Bergen op Zoom die op vrij wel gelijke wijze hebben plaats gehad. Raadsvergadering op Dinsdag 4 Sept.. a.s. te 2 uur. Agenda: Onderzoek geloofsbrieven nieuw gekozen raadsleden G. de Graaf-Bloemendal en W. A. den Hollander. Installatie en beëediging. Stuk ken. Benoemingen. Eervol ontslag hoofd openbare lagere school B. Overplaatsing onderwijzer C. de Nood naar centrale 7e 'klasse-school. Regeling onderzoek ge- meentebegrooting c.a. Voorloopige vast stelling gemeenterekening 1922. Goedkeu ring rekeningen 1922 Burg. Armbestuur en Godshuizen. Vaststelling begrooting 1923 Arbeidsbeurs. Goedkeuring begroo ting 1924 en 2e suppl. begr. 1922 Gods huizen. Verhooging belooning schoon maakster school K. Aankoop van grond Smoorsgang van J. de Witte. Verkoop ge meentegrond achter Kinderdijk. Regeling met betrekking tot Ambtenaren van den Burg. Stand en nopens beheer en onder houd van terreinen bij overgang spoor weg MiddelburgGoes. B. en W'. '.(tellen den raad voor de rekening 1922 der Godshuizen .good te keuren in ontvang op f 165.042,21 Va en in uitgaaf op f 151.664,53, alaoo een 'goed slot van f 1508,6IV2. Eveneens wordt ter goedkeuring aan geboden de begrooting voor 1924 van dezelfde instelling; en ook de tweede sup- pletaire begrooting 1922. Thans wordt een definitieve vaststelling van de be- gr noting 1923 der arbeidsbeurs voorge steld met een bijdrage uit de gemeentekas van f 2535. Gezien de plotselinge beëindiging van de soepel etoepassing van art. 3 der leerplichtwet hebben B. en W|. zich ge noodzaakt gezien geheel onverwacht in school K een centrale 7de klasseschool te vestigen en zulks reeds met ingang van 14 Augustus, terwijl tevens de 7de klasse aan school C werd opgeheven. B. en Wi. hebben in afwachting van de goed keuring door den raad de onderwijzer C. de Nood overgeplaatst naar school C naar de Centrale 7de klasseschool en hem met de tijdelijke waarneming van het hoofdschap belast, terwijl zij een oproe- png voori Hoofd en voor een onderwij zeres deden. Voorloopig kan met drie klassen worden volstaan, maar wellicht- Zal over ©enige maanden een vierde 1100- dig zijn. De kosten van het aan die school Verbonden onderwijzend personeel komen geheel voor rekening van het Rijk. Voorgesteld werd dhr A. Lange jan op fcijn v-erzoek eervol ontslag te verleenen als hoofd van school B. In verband met de benoeming van dhr S. A. van Leverink tot hoofdcommissa ris stellen B. en WI. voor hem van be zoldigd ambtenaar van den burgerlijken stand onbezoldigd ambtenaar te maken en Öhr P. J, van den Am&ele, nu onbezoldigd ambtanaar, bezoldigd te doen zijn, ingaan de 1 September. Ter vaststelling wordt aangeboden, zulks met gunstig praeadvies van de com missie van financiën, de gemeentereke- liing over 1922, waarvan de eindcijfers teeds zijn gepubliceerd. In verband met de meerdere werkzaam heden van de schoonmaakster van school K stellen Burg. en Weth. voor diens jaar wedde te verhoogen van f 400 op f 465. Voorgesteld wordt een wijziging in de tegeling nopens het beheer en onderhoud van terreinen en bij den spoorwegover gang ten noorden van het station, waar door de gemeente 35 M2. bestrating meer in onderhoud zal krijgen dan tot nu toe. Ter goedkeuring wordt aangeboden de rekening over 1922 van het Burgerlijk Armbestuur, sluitend met een goed slot van f 1802.23. Ter verdere verbreiding van den Smoors- Ögang wordt voorgesteld weder 50 M2 grond te koopen van J. de Witte Jzn. voor f 2 per M2. Nog wordt voorgesteld een streek grond van 15 c.A. achter den Kinderdijk te ver- koopen aan de weduwe N. v. d. Kloes- van der Meulen voor f 1.50 per c.A. Goes. Wij vestigen de aandacht op de in dit nummer voorkomende oproeping tot aangifte van leerlingen voor de Avond- Nijverheidsschool. Waar nu hetherhalings- onderwijs in verschillende gemeenten is afgeschaft en subsidie voor dit onderwijs Werd geweigerd met een verwijzing naar de Avond-Nijverheidsschool, zal een aan sporing om zich als leerling op te geven o.i. niet noodig zijn. Aande Avondschool wordt meer ge geven dan het herhalingsonderwijs. Naast herhaling krijgt men ook voortzetting en bovendien nog les in teekenen. Ook .volwassenen kunnen hier wat van hun gading vinden. Geeft u op als leer ling en vraagt inlichtingen. De muziekuitvoering van „E.upho- nia gisterenavond is uitnemend geslaagd. De stukken werden onder de bekende be kwame leiding prachtig gespeeld-en door ■een over 't geheel zeer kalm publiek met genot aangehoord. Het slotstuk vooral: Fantaisie R.omantique was een succes. Moge 'tmet do rust onder 'tspel onzer muziekgf zeischappen steeds beter worden Goes Als deelnemers aan den Etalage wedstrijd ter gelegenheid van de a.s. Koninginnefeesten gaven zich alsnog op de heeren Joh. Kloosterman en W. G. Witkam. Vlissingen. Alhier werd gisteren de dag aangevangen met het spelen van volksliede ren enz. op het carillon van den St. Jacobstoren. Verder hadden overdag geen bijzondere gebeurtenissen voor den jaar dag van H. M. de Koningin. Anders was het des avonds, toen St. Caecilia van af het repetitielokaal in de Gravenstraat trok naar het Stadhuis, waar aanwezig waren het bestuur van den Oranjebond en het damescomité, dat zich had gevormd om den Oranjebond een vaandel aan te bie den. Dit geschiedde vervolgens, waarna een muziekale wandeling door de stad werd gemaakt naar de woning van den burgemeester, den heer C. A. van Woel- deren, die als voorzitter van den Oranje bond het vaandel bij zich aan huis be waart. 'Na overgeven van het vaandel werd naar het Bellamypark, om aldaar nog eenige muzieknummers ten gehoore te brengen, gewandeld. Voor heden staat op het program .strandfeest, muziek en vuurwerk. Borsselen. Feestprogramma op Vrijdag 7 September luidt: Reveille; Liederen uit te voeren op den toren; Schietwedstrijd; Tractatie schoolkinderen; Concert zang- vereeniging Tot Oefening en Uitspanning en Kinderkoor; Concert muziekgezelschap Oefening kweekt Kunst; Optocht van ver sierde sjeezen, tilbury's, fietsen, paarden enz., daarna ringrijden sjees en tilbury, ringrijden los paard, stoeltje rijden, ring rijden motor, behendigheidswedstrijd mo tor, ringrijden fiets. Daarna blaastrappen, hanen vangen, touwtrekken, boegspriet loopen. Na de volksspelen concert muziek gezelschap Oefening kweekt Kunst, zang- vereen iging Tot Oefening en Uitspanning en kinderen, verlichting Marktplein, fak keloptocht. Rittbem. Alhier zal het jubileum dei- Koningin feestelijk herdacht, worden op Woensdag 5 Sept. a.s. Des voormiddags is er kerkdienst. Dies namiddags ring- rijderij te paard en volksspelen door de schoolkinderen in de dorpsstraat. Des avonds bij gunstig weer optocht met lampions. De muziekvereeniging zal ook haar medewerking verleenen. Serooskerke. Dinsdag a.s. 4 Sept. hoopt deze gemeente het jubileumfeest aldus te vieren, 's Morgens om 9 uur ringrijde- rij te paard. Om 1 uur n.m. muzikale wandeling door 'tdorp; o-m 2 uur ope ningswoord op1 het feestterrein; daarna verschillende volksspelen, bestaande in ringrijderij per fiets, wedstrijd met ver sierde rijwielen, mastklimmen, zakloop'en, hardloopen met hindernissen, hardrijderij per fiets met hindernissen, sprietloop'en en sierloopen; gecombineerde muziek en om 6 uur zanguitvoering en optocht emt muziek en lichtstoet. Oud-Vossemeer. De oudste inwoner de zer .gemeente, mej. Janna Dorst, weduwe [van G. Wiestmaas, is Dinsdag in den ouder dom -van bijna 99 jaar overleden. Geref. Kerken. Tweetal te Axel, W. M. Ie Cointre te Woubruigge en D. de Wit te Ber- likum. Doopsgez. Gem. Aangenomen naar Witmars'um-Pingjum, dooi- P. J. Smidts, prop. te Koog-Zaan dijk. Goes. Aan de Chr. Ulo school apiden Westwal alhier is als onderwijzer be noemd de heer G. de Koning, onderwij zer te Beilen. Die benoeming is aange nomen. Borssele. Benoemd tot onderwijzer aan de Chr. school alhier dhr. L. Hage, onder wijzer aan de Chr. school te Waalwijk. Zondag 2 Sept. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds. Steinz, nam. cis. Homburg, av. ds. Waardenburg. Wilhehninadorp, vm. ds. Homburg, nam. geen dienst. Kats, nam. de heer P. Visser, cand. Grijpskerke, 5 Sept., vm. ds Ossewaarde ter gelegenheid van het 25-jarig re- geeringsjubileum van II. M. Ongelukken. Een 70-jarige doo ve man te Amsterdam, wien Donderdag avond de pet van het hoofd woei, die hij naliep en weder opraapte, werd inmid dels door de tram gegrepen en vermor zeld. Een 50-jarige grondwerker te Diemen .die de rails overstak terwijl op korten afstand de stoomtram aankwam werd door de locomotief gegrepen en overfeed aan de gevolgen. Te Arnhem werd een 18-jarige wielrijdster door een auto overreden, de auto verbrijzelde haar borstkas. Een 9-jarig knaapje te Kruis land die al spelende op den melkwagen van ,de tram geklommen was, viel er af, kwam op de rails terecht, kreeg pen goederenwagen over de horst en werd dood opgenomen. Ook een ander knaapje, j 17 jaar oud, werd door de tram overreden en bleef op de plaats dood. Een veilings-incident. Bij de tegen Donderdagmiddag aangekondig- j de veiling van de hofstede „Alcmaria Victrix", ten overstaan van notaris Bok te Alkmaar en notaris Sterkman, te Am- sterdam, heeft zich een incident voorge- daan. Vóór de veiling een aanvang zou i nemen, deelde notaris Bok namelijk mede, j dat de toeslag van bovengenoemde hof stede niet kon doorgaan, welker oorzaak hij als volgt motiveerde: Buiten mijn toestemming zijn door den eigenaar in verschillende couranten na den inzet aclvertentien geplaatst, waarbij ook eigenmachtig van mijn naam is ge bruik gemaakt, van zulk een reclame- achtigen inhoud, dat ik er me zeer voor geërgerd heb. Had ik zoo iets vooruit geweten, dan zou ik beslist hebben ge weigerd tot de veiling mede te werken. Hoewel ongaarne, besloot ik echter ma er voor dezen keer bij neer te leggen en voor het vervolg te trachten maatrege len te nemen, dat zoo iets niet meer voorkomt. Maar nu las ik gisteravond in de groote bladen weer een andere advertentie van den volgenden inhoud: „Tien duizenden guldens cadeau krijgt morgen hij, die tijdig is met zijn „mijn", enz. betreffende den verkoop van „Alc maria Victiix". Deze annonces deden de maat overloopen. Zooals van zelf spreekt, denken de meeste lezers van deze adver tenties met zulk een loterijachtigen in- houd, dat dje door mij waren geplaatst. De eft- van het notarisambt is me te lief, dan dat ik dulden kan, dat er in Nederland gedacht zou worden, dat een notaris zich tot zulk een wijze van han- delen zou willen leenen. Daarom weiger ik de bovengemelde hofstede thans biji I toeslag te veilen, om door een daad i te toonen, dat ik met een dergelijke manier van handelen niet te doen wil I hebben." Op het paspborten-bureau van de j politie te Berlijn is van de echtgenoot© van een Engelschman, Diuitsche van geboorte, een leeren tasch gestolen waar in voor 159 milliard aan geld en ju- 1 weelen. Oenemarken lxeeft van den storm die gisteren en den voorafgaanden nacht woedde, veei te lijden gehad. Vooral in het westen vari Jutland en I aan de westkust is groote verwoes- 1 ting aangericht. Verscheidene kleine i booten werden op het strand gewor- j pen en vele s. o. s.-signalen werden j ontvangen. Doch van waar zij kwa- men kon tengevolge van de hevigheid van den storm niet worden vastge steld en evenmin op welke schepen zij betrekking hadden. Zestig of zeven- I tig visschersvaartuigen waren gister morgen nog niet te Esbjeg terugge keerd. Het Vater werd daar ver over de kaden opgestuwd, waardoor het i voor schepen practisch onmogelijk j was binnen te komen. Het stoomschip j Liacour van Harwich kwam met groo- te vertraging aan. 'Groote strooken weiland werden overstroomd en men vreest, dat veel vee is verdronken en dat groote schade is toetgebracht aan de te velde staande gewassen. Wat aan boord gestolen wordt. Tot de schadeposten van een j groote stoomvaartmaatschappij behoort ook hetgeen er aan boord gestolen wordt, hetzij door de bemanning, hetzij door de passagiers. Deze laatste categorie opva renden, zoio lezen wijl in de Locomotief, is tot machtige dingen in staat en voor sommigen is geen badhanddoek, geen le peltje of aschbakj-e veilig. Zoo werd het vorig jaar op een der Engelsche booten, die op Zuid-Amerika varen, voor niet dan 10.000 pond sterling verdonkere maand. In welke richting de hebzucht van i sommige passagiers uitgaat, is ook ge- I bleken op een Hollandsch schip, dat een vrouwelijke passagier vervoerde, die elke gelegenheid te baat nam, zich een aantal van de fraaie tafelapipelen toe te eige nen boven het gewone aantal, dat men aan het dessert redelijkerwijze van de i welvoorziene fruitschalen pleegt te ne- j men. Het epgste was, dat de dame op j een fraaien dag den chef-hofmeester aan j spïak en hem zeide: I „Mijnheer, ik heb wat mooie appelen, l zoudt u die in de koelkamer voor me willen bewaren tot we in Holland zijn? U heeft misschien ook wel een mandje i voor me dm ze in te doen!" j „Zeker, mevrouw", antwoordde de chef- i hofmeester, die reeds gelegenheid had ge- had op te merken, waar een gedeelte van het fruit gebleven was. En de appels verdwenen uit de hut der dame in de handen van den chef. Een half uur voordat het schip aan den wal lag, kwam de chef-hofmeester, be- leefd als steeds, bij de appeldame met een flinke mand, keurig geëmballeerd. „Ik heb de appelen maar ingepakt, me- j vrouw, dat is misschien gemakkelijker voor j u", zei de brave chef, welke dien och- i tend -een groote collectie appelen in ver- regaanden staat bij elkaar had gezocht Een eiseh tot schadevergoeding is nooit bij- de maatschappij ingekomen. Men informeere maar eens schrijft het orgaan der Ver. van Gezaghebbers en stuurlieden, waaraan dit verhaal is ontleend bij' de douane-beambten .te j Priok. Bij aankomst van elke mailboot j worden stapels handdoeken, servetten, en wat niet al meer in de koffers van de j passagiers aangetroffen, die zulks bijl vergissing en in de haast hadden inge pakt. Zes jaar opgeslole 11. Te Dender- houtum bij Oudenaarde is een pijnlijke zaak aan liet licht gekomen. Een oude vrouw bleek daar namelijk gedurende zes jaren door haar familieleden opgesloten te zijn gehouden. Het „Hdbld van Antwerpen" vertelt over deze zaak het volgende De ongehuwde Adcla De Merlier, 70 jaar oud, die er nog al warm inzat, werd in 1917 door drie personen, tegen haar zin, uit haar huis gehaald en gebracht naar de woning van haar zuster Prudence, weduwe van Impe, en daar als een gevangene opgesloten. De plaats, waarin de ongelukkige, die het gebruik van al haar verstandelijke vermogens bezat en nog bezit, is een eng, ellendig kamertje, van nauwelijks vier vierkante meters'oppervlakte. Die plaats word bijna geheel ingenomen door het bed der opgesloten vrouw. Er was noch stoel, noch tafel te bekennen. Aan dit vertrek is een Genster, waarvan de buitenluiken nooit opengingen. Door een kleine opening kon er wat lichtzinnende lucht werd er zoo slecht „ververscht", dat men niet begrijpt, hoe de opgesloten vrouw niet bezweken is. In den aarden vloer telt men wel honderd gaatjes waar de muizen uitkwamen. Het bed der ongelukkige was afschuwelijk vuil en walgelijk. De stroozak was van onder half opgeknaagd door de muizen. Allerlei walgelijke insecten nestelden in het bed, waar een hond geen twee minuten op zou willen liggen. De lakens en de dekens waren zoo vuil, dat men twjjfelt, of ze wel ooit ververscht werden. Adela De Merlier kon nooit uit haar 011- mensclielijke gevangenis, want de deur werd van buiten steeds op s'ot gedraaid. De vrouw kon in haar donkore, stinkende kamer noch gaan, noch wandelen en zoo was zij verplicht altijd te bed te liggen! Haar haar geleek een koek, zoo dicht en vast was het ineengeplakt. Geen wonder, sedert zes jaar was er geen kam meer door geweest. Adela lag er immer vuil bij, want ze kreeg weinig of geen water om zich te wasschen. Haar ondergoed werd zelden ververscht, kou sen en klompen, waren slechter dan die van een bedelaar. De weduwe van Impe zag nooit haar opgesloten zuster; haar zoon was het die aan zijn tante eten bracht gelijk aan een hond. En die walgelijke, wraakroepende toestand duurde reeds zes lange jaren! Adela De Merlier was een godvruchtig mensch, die veel naar de kerk ging. Zij was wat menseken- schuw en ontvluchtte de gezelschappen, doch volgens de verklaring van een geneesheer was ze niet van haar verstandberoofd. Haar onmenschelijke toestand was eindelijk aan het parket van Oudenaerde ter oore gekomen, dat een onderzoek instelde. Het parket bevond alles, gelijk liooger be schreven is. Adela De Merlier, die sedert zes jaar geen menschen gezien had, begon te roepen en te huilenze willen me ver moorden. Eindelijk bedaarde ze en begon met de heeren van het parket te spreken. De ongelukkige drukte zich goed uit en men kreeg geenszins den indruk, dat Adela het verstand verloren had. De opgeslotene verhaalde dat ze daar tegen haar zin door drie mannen overgebracht werd, maar weigerde die te noemen. Het gesprek met het gerecht duurde anderhalf uur. De zoon der weduwe Van Impe, daarop ondervraagd, noemde twee der oplichters, eindelijk kwam de derde naam eruit, de eigen broeder van Adela, die sedert dien overleden is. Waarom werd Adela opgesloten? Men beweert dat het was om haar te be letten haar goed aan anderen te geven. De 'burgemeester van Denderhoutum, heeft dadelijk bevel gegeven de oude vrouw naar een gesticht over te brengen. Het parket te Oudenaerde zet het onderzoek in deze afschuwelijke zaak voort. Uit Brugge komt het bericht, dat het gemeentebestuur van zins is het met den dag toenemend verkeer met motorbootjes, op de schilderachtige „reien" gedeeltelijk te ver bieden. Zoo zouden op de smalste kanalen, in het centrum der stad, alleen zoogenaamde „stille" vaartuigen worden toegelaten en al dus ten minste toch nog een klein deel van de weemoedige poëzie van het oude, doode Brugge behouden blijven. In dezelfde kanalen zouden ook de bekende witte zwanen, die door de puffende en stinkende motoren op de vlucht worden gedreven en nergens meer rust vinden, weer veilig zjjn. Dat hef hoog tijd wordt de Brugsche zwanen te beschermen, blijkt allerduidelijkst uit het feit, dat hun aantal van 250 vóór den oorlog tot ten hoogste 40 is geslonken. De oudste Belg is gisteren gestorven. Het was Jean Nivarlet, pachter te Aywaille, in de buurt van Luik. Hij was 10G jaar oud. Men. heeft hem dood in zijn bed gevonden. Hij was nooit ziek geweest. Sep-t. 3 Goes, meubilair, timmermansgereed schappen, De Wilde en Heijboer. 4 Goes, heestiaal, De Wilde en Hijboer. 4 Wissekerke, huis, slachthuis, bouw land, Markusse. 4 Souburg, inboedel, Blaupot ten Cate. 5 Middelburg, gerechtelijk, bet café Rot terdam. 5 Kamperland, hofstede, Iioclen. 5 's Heerenhoek, Driewegen en Oude- lande, nieuw hout, De Wilde en Heij boer. 7 Ierseke, 2 woonhuizen en winkelhuis, v. Dissel. 7 Middelburg, behangselpapier, verfwa ren, De Neeling en v. d. Harst. 7 Kruiningen, Waarde en Biezelinge, nieuw hout. De Wilde en Heijboer. 8 's Heer Arendskerke, Oud-Sabbinge en Kattendijke, neuw hout, De Wiilde en Heijboer. 10 Ierseke, huis, Pilaar. 10 Heinkenszand, verp. land, v. Cleeff. 14 Hoedekenskerke, herberg (steiger) met stal en erf; huis met schuurtje en meubelen, Neervoort. 18," 19, 20 Middelburg, inboedels, Itt- mann en v. d. Harst. 19 Souburg, inspan, Blaupot ten Cate. 20 Nieuwland, inspan, vruchten, Loeft. Vlissingen, Grand Hotel. Paap. Oct. Kruiningen, kapitale hofstede, Pilaar. Sept. 5 Middelburg, Prov. bestuur, bouwen 3e schutsluis te Wenieldinge en ui tv. grondwerk bouw 3e schutsl. kanaal Zuid-Beveland. Raming f687.000. Zie St.crt. van 30 Juli 1923. 8 Goes, opwinden enz. der gemeente- uurwerken. YMUID-EN. Vrijdagnacht is door de stoomtrawler „Welvaart" te Ymuiden aan gebracht kapitein Harden van het Duit- sche stoomschip1 „Kloepfel" van de ree- d-ere Krupp te Rotterdam, welk schip met steenkolen van Huil naar Bremerhaven was bestemd, in den nacht van Donderdag op Vrijdag bij vliegend stormweer de boot ten Noorden van het eiland Borkum door stukslaan der luiken gezonken, waarbij de andere 41 opvarenden zijn omgekomen. Dieze hebben zich in 2 scheep'sboo- ten begeven, welke booten onder de oiogen van den kapitein omsloegen, zoadat alle schepelingen den dood in de kokende golven vonden' waarin hij na ©enigen tijd met groote 'moeite een stuk wrakhout kon bemachtigen. Daaiop heeft hij 6 uren rondgedreven als een speelbal der woeste zee, totdat de naar huis gaande stoom trawler Java" met groote moeile hem oppikte en naar I,Imuiden kon (toen brengen. LONDEN. Uit Athene wordt gemeld, dat de bezetting van Korfoe plaats had, voordat de Gi'ieksche commandant gele genheid had instructiën uit Athene te krij gen. D't* Gricksche troepen uit Korfoe verzotten zich niet tegen de bezetting. ROME. Het Italiaansche oorlogschip „Remuda" heeft een detachement troepen geland op het eiland Korfoe. De bezetting zal slechts tijdelijk zijn. - Die reden. „Station Haarlem?" had de jeugdige reiziger al herhaal delijk aan den treinconducteur gevraagd. „Nu hoef je niet meer te vragen", had deze geantwoord; „ik roep iederen keer duidelijk genoeg, waar we stoppen". „Haar...lem!" schreeuwde de conduc teur eindelijk uit alle macht. „Haar...lem!" riep weer een andere treinbeambte. „Waarom stap je nu niet uit?" vroeg de conducteur nu den kleinen lastpost, toen hij zag, hoe dem kalm bleef zitten. „Ik moet er niet uit", was het ant woord. „Moeder had me gezegd, dat ik niet vóór Haarlem aan m'n boterham mocht beginnen". Vlaamsche Humo r. Peerke La- wijt z'n vrouw kreeg pianoles. Onver wacht vraagt ze den onderwijzer: Hoe oud denkt ge, dat ik ben, mijn heer Bruihans? Vraag wel excuus, madam, maar ik ben muzikant en geen antiquair, zulle, luidde het antwoord. Zelfkennis? Op een vergadering ging het zeer rumoerig toe. De voorzit ter hamerde wat hij kon, maar niemand stoorde zien er aan. „Ezel", „Uilskui ken'", en dergelijke liefelijkheden waren niet van de lucht. „Jij- bent de grootste stommeling, die ik ooit gezien heb", riep iemand zijn buurman toe, juist op een oogenblik, dat de voorzitter kans zag de orde te her stellen. „Mijnheer", riep de praeses, tot het uiterste gebracht, „u schijnt te verge ten, dat ik er ook nog ben!" RILLAND-BATH. Vrijdag vergader de de Raad. Eén vacature. De voor zitter opent de vergadering met ge bed. Daarna herdenkt de voorz., hoe dezen dag Hare Majesteit onze Ko ningin haar verjaardag viert, herin nert er .aan, hoe ons volk thans bijna 25 jaar in de zegeningen van haar bewind deelt en spreekt den wensrih uit, dat God haar nog lange jaren voor volk en vaderland moge .spa ren. Aan Ds Visser wordt over 9 maanden voor één kind ontheffing van schoolgeld verleend. Van Ged. Staten kwam bericht in, dat het Raadsbesluit tot aankoopi van den grond van Van Iwaarden voor f8000 is goedgekeurd. Dezelfde ^an Iwaar den biedt tevens per advocaat Har- tog den grond voor f 10.000 aan, mits binnen drie weken dit aanbod wordt aanvaard. De voorz. meent, dat het niet van wijs beleid zou getuigen om op dit voorstel in te gaan, waar f 8000 is overeengekomen. Over deze zaak ontspint zich een breede discussie, waarbij geen der leden zich van zins toont het aanbod van f 10.000 te ac cepteeren. De heer Bruijnzeel is van meening, dat inderdaad de koopover eenkomst voor f 8000 tot stand is gekomen, doch waar we bij een pro cedure ook geld kwijt zijn, zou het wellicht in het geldelijk belang der gemeente zijn om op den taxatieprijs van f8500 tot een accoord te komen. De heer Butijn bekommert er zich niet om of er kósten aan verbonden zijn. Volgens den voorz. is de zaak ge kocht, dus nu moet Van Iyvaarden leveren, meent de heer Butijn.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1923 | | pagina 2