URG o 279 Donderdag 30 Augustus 1923 M louw- en Weiland. 37c Jaargang ALAGE. IN DEN MAALSTROOM. eptember a. s. rengst van jaard Appeis Peren. TE KOOP, Hengstveulen, FEUiLLETON. GOES. voor W. F. VAN and: door den eigenaar. HET BESTUUR- ring te pachten üd van 7 jaar, >vember 1923, eindi- iovember 1980 ■.Wegen, in.eigendom aan den heer G. Baarland. iljetten in te leveren 2 soliede borgen den Notaris L. A- mutsdijk, vóór of op f23, alwaar nadere te bekomen lar oud. p", 't Zand D 25. KOOP: AAR, Gapinge. Meid II. DAVIDSE, bg Middelburg. DIJN, Noordsingel vraagt jienstmeisje, 15 jaar. Llijk met October Meid A. POUWER, .jp i isweg, Middelburg. een Paarde.n- Meid gevraagd, e melken, bij de Noordbeek") West- Drukkers-Exploitanten OOSTERBAAN LE COINTRE GOES Bureaux: Lange Vorststraat 68—70, Goes Tel.: Redactie no. 11; Administratie no. 58 Postrekening No. 36000. Bijkantoor te Middelburg: firma F. P. DHUIJ, L. Burg. Tel. no. 259 ïïe Zeeuw VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG Abonnementsprijs: Per 3 maanden, franco per post, f 3.— Losse nummersf 0.05 Prijs der Advertentiën: 1—4 regels f 1.20, elke regel meer 30 cL Bij abonnement belangrijke korting. Nog niet eenstemmig. Het onderzoek der Fransche en Bel gische nota's .door de deskundigen van de Engelsche regeering aangaande het vraagstuk der schadevergoeding is geëin digd. De conclusie waartoe zij' kwamen, is dat beide nota's in gieen enkel opzicht beantwoorden aan de verwachtingen, dat de beide regeeringen zich toegankelijk- zouden .tonnen voor de Engelsche argu menten en voorstellen. Blijkbaar staat men nog even ver van elkander als in •Januari. De gezamenlijke eischen der bondgenooten beloopten nog ongeveer 60 milliard mark goud, terwijl Bonar Law in Januari als maximuimdraagkracht van Duitschland een totaal van ten hoogste 50 en Diuitschland zelf van, 30 tot 40 milliard aannam, hetwelk thans wel be langiijfk lager zal zijn. In welingelichte kringen blijft men van oordeel, dat Parijs en Brussel op1 den verkeerden weg zijn door hun eischen op te tellen en daaruit te berekenen wat men van Dluitschland wil hebben, in plaats van na te gaan wat Duitschland kan opbrengen en clan vast te stellen wat ieder krijgen kan. Ook schijnt het dat Engeland niet bereid is te erkennen, dat België nog steeds aanspraak op do volle preferentie voor 2,5 milliard blijft behouden, hetgeen een nieuw struikel blok in de onderhandelingen zou kunnen worden. Men wijst er hier op1, dat zulk een voortgezette preferentie voor Servië en Roemenië, die eveneens onder den roe' zijn gekropen, aanleiding zou kunnen zijn om ook dergelijke eischen te stellen, nu zij van hun aan prake i qp' de gewezen Ponau-monarchie hebben moeten afzien. Na den moord op Daskalof. Het was in Bulgarije, met name te Sofia op 17 Juli reeds bekend, dat er moordenaars naar het buitenland gezonden -waren om de leiders van de Bulgaarsche boerenpartij Daskalof en Rotorof van het leven je berooven. Dit was te Sofia zoo algemeen bekend, dat er waarschuwingen naar Praag gezonden werden. Volgens Bul garen te Praag zij'n nog weer nieuwe groepen sluipmoordenaars uit Sofia af gezonden. Er zouden" 15 groepen zijn, ■elk! van 3 personen. Korte berichten. In Engeland begint de justitie steeds krachtiger op te treden tegen d r o n k e n chauffeurs. Dezer dagen zijn te Lon den twee van zulke lieden ieder tot een maand gevangenisstraf veroordeeld. Het is ook zeer noodig dat dergelijke heerschappen krachtig worden aangepakt. Er zijn n.l. sinds 1 Aug. in Engeland zes ongevallen' geweest, alle met doode- lijken afloop voor een of meer per sonen, welke ongevallen te wijlen waren aan dronkenschap van den bestuurder. Aan de stuw in de Roer bij Blan- kenstein is Zondagnacht een tienjarig meisje door een schildwacht doodge schoten. Te Weitmar hebben de Franschen om een eigenaardig voorval een gedeel telijk verkeersverbod afgekondigd. Naar ■oud gebruik was bij een bruiloft een touw over den weg gespannen. Voor dat de trouwkoets naderde reed een 49). „Mag ik vragen wat ik hieruit moet op makten, Roberts zéi hij, mij donker aan ziende. „Ik ben dokter van bero-ep", antwoord de ik. „Ik haalde mijn graad aan de uni versiteit van Edinburg. Ik ben mij niet bewust, dat wij op voldoenden intiemen voet met elkander zijn om mij zonder mijn titel aan te spreken. Wat uw vraag be treft, die behoef ik niet te beantwoorden"., „Wat bedoel je?" „Ik bedoel, dat het niet mijn gewoonte is om vriendschappelijk te zijn met men- eschen van uw kaliber, vooral als ik hen in hun ware gedaante ken". „Dat slaat op 'Ik wensch niet miet u te converseeren", antwoordde ik. „Je vergist je," zei hij, blijkbaar ver langend om vriendelijk te zijn. „Op mijn eer, ik heb niets gedaan om. je achting te verliezen en ïlc vond die geschiedenis even ellendig als jij". Ik had werkelijk ©een geduld meer met hem, maar liep op mevrouw Scobell toe, die ik met de andere bezoekers zag aan komen. „Wel, Dir Roberts", zei mijn .gastvrouw, •„en 'wat is uw indruk van mijn favoriet-je?" „Dat zij alles, wat 'u van haar gezegd Fransche auto, welks chauffeur' het touw niet zag, er tegen aan, zoodat de auto beschadigd werd en twee soldaten lichte kwetsuren opliepen. De Franschen mee- nen nu dat er een aanslag in hel spel was. Volgens bericht uit Boedapest heb ben de Hongaarsche molenaarsknechts d e staking geproclameerd, zoodat de molens van alle meelfabrieken in Honga rije thans stilliggen. De geallieerde generaals en de Turk- sche commissie hebben een conferentie gehouden, ter beraadslaging over de ont ruiming van het Turksch gebied door de geallieerde troepen. Er heerscht groote bedrijvigheid bij de Engelsche troepen, zeven schepen met materiaal en troepen, die aan de Aziatische kust gecanton- neerd waren, zijn reeds uit de haven van Constantinopel vertrokken. Te Bochum is wegens overlast, een beschonken Franscb officier aangedaan, de staat van beleg afgekondigd. Het tram verkeer is stopgezet. Aan de spoor lijn naar Trier is op het baanvak Keil een Duitscher gedood. Een belasting- beambte uit Heme is bij een poging om de grens tusschen het bezette en het onbezette gebied over te komen, door de Franschen doodgeschoten. Er zijn op 14 Juli twee Engelsche zendelingen bij Mienchou in 'China ver moord. Het gerucht uit Parijs omtrent een samenkomst van Poincaré met Baldwin wordt te Londen niet bevestigd. De Valera is yóor jle|- graafschap S Clare (spreek uit Kleer) tot lid van het Iersche parlement gekozen, Twee gevangenen in Afghanistan, die enkele maanden geleden twee Engel sche majoors in koelen bloede vermoor den, zijn ontsnapt, De koning van Spanje heeft aan korporaal Barroso, die als raddraaier van de muiterij te Malaga ter dood vtas veroor deeld, gratie verleend. Te Londen dreigt een staking var; losse gemeentewerklieden, omdat enkele gemeenteraden weigerden de loonen te verhoogen. Bij het geval zijn 30.000 ar beiders betrokken. De Saksische minister van binnen- ïandsche zaken heeft alle door de natio nalisten voor 1 September, verjaardag van den slag van Sedan, georganiseerde vergaderingen en betoogingen verboden, daar hij vleest, dat de rechtsradicalen va nde gelegenheid gebruik zouden maken om relletjes uit te lokken. De 82 in Pommeren verschijnende dagbladen van alle politieke richtingen zullen Woensdag niet meer verschijnen. De treurige toestanden in het dagbladbe drijf zijn de oorzaak van dit besluit der uitgevers. Er gaan in het geheel ruim 200.000 Belgische arbeiders geregeld heen en weer over de grens tusschen België en Frank - om in Frankrijk te gaan werken. Ten ge volge van de mogelijkheid om in de Fran sche grensstreken meer dan acht Uur te werken, en wijl de betaling in Fransche franken voordeeliger is, daar deze meer waard zijn dan de Belgische. hcc.ft, meer dan verdient", antwoordde ik. „En mijnheer Polden, ik zag, dat u met hem praatte. Wat is uw indruk van hem?" „Ik sprak niet". „Omdat", merkte mevrouw Scobell op, „liet mogelijk is, dat Naomi mevrouw Pol den wordt. Mijnheer Polden's moeder en Naomi's moeder zijn jeugdvriendinnen en ik kan u verzekeren, dat John veel moei te voor haar doet. Eent u hem?" „Ik heb hem jaren geleden ontmoet bij mevrouw Augusta Price aan huis", ziei ik, „maar het moet meer dan zes jaar geleden zijn, dat ik hem het laatst zag". „Zijn moeder wenschte, dat hij predi kant zou worden", ging zij voort, „maar hij wilde niet. Toch geeft hij koor zeer godsdienstig te zijn". „Dezelfde oude, ijdele phrase", dacht ik bij' mijzelf. „Hij maakt geen aangenamen indruk op u, wel?" zei mevrouw Scobell, mij; scherp aanziende. Ik slaagde er in het gesprek in andere banen te leiden, maar ik zag, dat zij mij wantrouwend bleef aanzien. Ik kwam ech ter niet op hem terug en spoedig daarna was .juffrouw Naomi Revier© tot mijn groot genoegen mijn partner in een op gewekt en ernstig gespeeld tennisspel. Te zeggen, dat ik haar bewonderde, zou een zeer zwakke uitdrukking zijn voor- mijn gevoelens. Haar frischheid, de vlug ge, besliste bewegingen van haar slanke, bevallige gestalte, h^ar vrije manier van *>«0014*1 Het jubileum van de Koningin. Het huldeblijk, dat de Bijzondere Vrijwil lige Landstorm aan H. M. de Koningin zal aanbieden, bestaat uit een in vijf dee- len gebonden album, waarin voorkomen vier en dertigduizend handteekeningen van vrijwilligers en van leden der Landstórm- Commissiën. De aanbieding zal plaatsheb ben op 6 September ten paleize te Am sterdam, waarbij de Voorzitter der Natio nale Landstorm-commissie, dhr L. F. 'Duymaer van Twist, lid der 2e Kamer, zal vertolken, waarmede de Bijzondere Vrijwillige Landstorm jegens Hare Maje steit en haar Huis is bezield. De depu tatie, welke hierbij zal tegenwoordig zijn wordt gevormd door de leden der Natio nale Landstorm-commissie, tachtig leden van Gewestelijke Commissiën, en twintig Vrijwilligers van verschillenden, rang. Het album is vervaardigd door de Gebr. Gre- venstuk, Hof-calligrafen te Amsterdam. ÏTeTTêgTeTi ng s j ub i 1 e um en' de p'ostka n toren. De directeur-generaal der posterijen enz. deelt mee, dat op G Sept. de Rijkstele graaf- en telefoonkantoren, de post-, tele graaf- en telefoonkantoren, de hulppost, telegraaf- en telefoonkantoren, de hulp-- telegraaf- en telefoonkantoren en de hulp telegraafkantoren, alsmede de tele graaf- en telefoonstations, met handhaving overigens van h'un diensttijd op werk dagen, tusschen 10 uur v.m. en 1 uur n.m., 3 en G uur n.m., alsmede (voor zoover de gewone sluiting niet reeds vroe ger plaat? yindt) te 7.30 uur n m. gesloten zuiièn zijn. Uitgezonderd van de regeling zijn de kan o en Amsterdam,, Rotterdam en 's Gra venhage. welkte voor den telegraaf- en telefoondienst, benevens de post-, tele graaf- en telefoondienst, benevens de post-, telegraaf- en telefoonkantoren Hoek Van Holland, IJmuiden en Vlissingen, welke voor den telegraafdienst doorloo p'end opengesteld blijven, eri voorts de kantoren' te Neuzen, Hansweert en We- meldinge, welke hun gewonen dienst vol gen jtervijL de sluiting verder niet wordf toegepast op de Rijkstelegraaf- en tele foonkantoren in de hoofdplaatsen der pro vinciën en het p'ost-, telegraaf- en tele foonkantoor te Assen, met dien verstande, dat deze kantoren (behalve te 'sGraven- hage) iu elk geval te 9 Uur n.m. sluiten. Op- 5, Sept. blijft voor de kantoren te Neuzen, Hansweert en Wiemeldinge de ge wone openstelling gehandhaafd Controle op mot o r b us s e n. Wanneer men de vele motorbussen van technisch standpunt bekijkt, dan vraagt men zich werkelijk af: slaapt de over heid? Zoo meent de „Locomotief", een weekblad, dat gewijd is aan de belangen van Spoor en Tramwegen. Moeten er weer eerst sensationeel© ongelukken gebeuren alvorens de uitwassen o-p dit speciale ge bied den kop wordt ingedrukt? Wanneer men de glazen paleizen ziet, welke met voorliefde op Fords trucks wor den gebouwd door „timmerlieden", dieniet de minste ervaring hebben op dit gebied, dan wordt het ons menigmaal bang om 't hart. Onlangs nog, aldus genoemd weekblad, zagen wij onze goede veste Haarlem ver- optreden -en omgang, bekoorden mij. Het was een genot te zien, hoe zij .zich met 'hart en 'ziel gaf aan het spel en hoe zij haar voldoening uitte, toen wij na een harden strijd het spel hadden gewonnen. En het was dus geen wonder, dat ik het pijnlijk vond te denken aa.n de moge lijkheid, dat Bolden haar tot zijn vrouw zou maken. Ik nam het besluit, dat, als Zij inging op zijn hofmakerij, zij het met open oogen zou doen, al kon ik nu nog niet Weten op welke manier ik haar zijn ware karakter zou doen kennen en haar laten wteten, op welke gronden ik hem verachtte. j Voor de dag ten einde was waren juf frouw Rieviere en ik op vriendschappc- lijfeen voet en toen ik des avonds naar huis ging, was ik, Daniël Roberts, voor het eerst van mijin leven verliefd. In de maanden, die volgden, zag ik haar dikwijls. Zij was altijd vriendelijk en kameraadschappelijk tegen mij. maar ik kon toch nooit nagaan, of Zij mij in een ander licht beschouwde als dat van een vriend. Maar ik zal niet mijn eigen geschiede nis gaan beschrijven. Wieinigen van mijn lezers s'tellen, naar ik denk, belang in Daniël .Roberts. Maar toch Zijn deze her inneringen mij aangenaam en ik kan mij zelf er nauwelijks van weerhouden ze neer te schrijven. Gedurende deze maanden probeerde ik' uit te vinden, wie er bij juffrouw Blewitt op bezoek was geweest. Ik zoent haar rijkt met zulk een Ford-paleis. De caros- serie, als men namelijk deze krat op wie len dien weidschen titel mag geven, zwier de oen zijstraat uit en boog „elegant" op zijn dwarsveer topzwaar over; de ope ningen der krat waren voor tocht en regen aangevuld met groote ruiten van de slecht ste kwaliteit glas. Zat er nu grondig ver band in het koetswerk, dan nog zou de verhouding van het glasoppervlak tot de lichte krat, waarin deze ruiten als tocht- afdichting moesten dienst doen, groot ge vaar opleveren. Wanneer de overheid blijft doorgaan dergelijk prulwerk als algemeen vervoer middel .toe te laten, zullen er nog heel wat meer menschen door glasscherven ernstig verminkt en zelfs gedood worden. Waarom moeten weinig scrupuleuze on dernemers door de overheid bevoordeeld worden bo-ven serieuze ondernemers van dergelijke motorbusdiensten? Die tarieven zijn meestal ©olijk en zoodoende kan de knoeier, die er het leven van zijn mede- mensch&n maar aan waagt, hooge winst maken, terwijl de serieuze ondernemingten door dergelijke parasitaire uitwassen niet kunnen blijven bestaan. Het gteknoei ziet men hoofdzakelijk met Ford trucs, omdat do-oir de lage prijzen Jan en alleman daarmee een motordienst kan opzetten. De truc op zichzelf is spot goedkoop, dus mag ook de „Krat" voor passagiersvervoer vanzelfsprekend niet duur zijn. Een werkelijke koetswerkbou» wer wordt daarom dus niet aangezocht om prijs op te geven; \yei een tweede klas wagenmaker of timmerman, De lijnen laten ypldoende zien, dat mo- toi;bo4>ftuw voor dergelijk© „construc teurs"' nog een proefkonijntje is. Wer den zijzelf en de ondernemers daar nu 2e dupe van, dan zoigfcn wij er niets tegen in te brengen 'hebben. Alleen het publiek echter, dat met deze moderne foiterwerkjuigen „bewerkt" wordt en de serieuze ondernemers, die bussen in de vaart brengen, welke minstens vier a vijf maal zooveel kosten, maar dan ook solide en confortabel zijn, worden, de een lichamelijk, de ander financieel, het kind van de rekening. En de overheid ziet lijdelijk toe Die salarisverlaging van het Rijkspiersoneel. Door de Begeering is aan de Centrale Commissie voor Georganiseerd Overleg bij het Rijkspersoneel oen ontwerp-besluit ten advieze toegezonden, strekkende tot intrekking van artikel 40 van het Bezol digingsbesluit. Dit ontwerp-besluit is vergezeld van het volgende door den Voorzitter van den Raad van Ministers ge teekend schrijven „De Regeering ziet zich tot haar leed wezen genoodzaakt, de intrekking te be- voraeren van art. 40 vain het Bezoldi gingsbesluit Burgerlijke Rijksambtenaren 1920. De toestand van 's Lands financiën, maakt immers een verlaging van de sala rissen van het Rijkspersoneel (Burger lijk personeel, militairen en onderwijzend personeel) onvermijdelijk. De cijfers wij zen op een tekort op den gewonen dienst van f 105 millioen, doch zij houden geen rekening met verschillende factoren, wel ke dat tekort nog aanmerkelijk doen stij gen, zooals de bijdragen aan 't ouder- domsfonds in verband met de uitvoering der vrijwillige ouderdomsverzekering (f 12 herhaaldelijk op in de hoop, dat de jonge dame nog eens zou zijn teruggekomen, maar zij kon mij niets vertellen. Zij had die dame voor en na dien éénpn keer nooit gezien. Ongeveer zeven maanden na juffrouw Biewitt's mededeeling ontving ik een anoniemen brief met een vrouwelijk handschrift. Hij luidde als volgt: „U_ zoekt uw vriend. U bent niet alleen. Er zijn nog anderen, die belangstellen in zijn welzijn. Spaar geen moeite, ik zal het ook njet doen. Ik zal mijn onderzoek niet staken, tot hij gevonden is". Dit schrijven droeg geen opschrift en was niet gedateerd. Het papier was heel gewoon, maar ik wist, dat de schrijfster een welopgevoed persoon moest zijn. Ik had niet het flauwste idee wie het kon ziijn. Toch gaf de brief mij moed, want ik voelde, dat ik niet alleen was, dat er nog een ander zoekende \vas.| Die brief wekte mjj tot nieuwe krachtsin spanning; ik verdubbelde mijn inspanning in de volgende weken en nam een be kwamen defectieve in dienst. Maar het gaf niets. Wieek na week, maand na maand ging voorbij en nog steeds was er geen bericht van Steven. Hij scheen dit leven en deze wereld te Rebben verlaten, zooals hij gezegd had en geen spoor te hebben achtergelaten. „Het 'geeft niets", zei ik op zekeren avond tegen mijn vader. „Ik ben bang, dat Steven dood is, anders zou hij zich wel met mij in verbinding hebben gesteld.". „Dan", zei mijn vader, „als hij dood millioen), de vermeerdering van de uit gaven voor rente en aflossing in verband met de voorgenomen consolidatie van vlottende schuld f 53/i millioen), het te verwachten tekort op het Staatsbedrijf der Posterijen, Telegrafie en Telefonie (f 4.4 milblioen) en de vermoedelijke over schrijding van de raming der onderwijzers- salarissen mei f 4 millioen. Gerekend moet dus worden op' een tekort van pl. m. f 1311/4 millioen. Het zal wel geen betoog behoeven, dat waar op' een vermeerdering van inkomsten niet kan worden gerekend, integendeel een verdere daling moet wor den gevreesd, krachtige maatregelen zul len moeten worden genomen om het uit- gavenpeil zoodanig te verlagen, dat het tekort althans in 1925 gedekt zij'. Op de ernstige gevolgen, die het achter wege laten van dergelijke maatregelen ook voor het Rijkspersoneel zouden hebben, zal wel niet behoeven te worden gewezen. Bij handhaving van het tegenwoordig peil der salarissen is echter een eenigszins belangrijke vermindering der Uitgaven een onmogelijkheid. Dit springt in hot oog, wanneer men let op de volgende globale cijfers: De totale uitgaven ten laste van den gewonen dienst der Staatsbegrooting moeiten voor 1924 worden geraamd op f 680 millioen. Uitgaande van den gedach- tengang, dat de Spoorwegen en het Staats bedrijf der Posterijen, Telegrafie en Telefo nie zich moeten bedruipen, kan men zoo wel dit uitgavencijfer als het tekort op den gewonen dienst toet f26,4 millioen verminderen. Uit het dan resleerende be drag ad f 653.6 millioen lean men vervol gens, om te©U zuivel' beeld te krijgen, de uitgaven der Staatsmijnen ad f41 mil lioen elimineeren. Men komt dan tot de conclusie, dat men op een bedrag van f612.6 millioen aan uitgaven teert bedrad- van f 1(14,8 millioen moet bezuinigen. On der eerstbedoeld bedrag zijn echter een aantal uitgaven begrepeft, welke Vo$f re ductie niet pf althans voorloopig niet vat-' baar zijn of zelfs een automatische stij ging zullen vertoonen. Gedoeld wordt o.a. opde uitgaven voor rente en aflossing f 104 mill.; de uit gaven voor pensioenen f42.5 mill.; de uitkeering aan de gemeenten op grond van de wet.van 1897 f18.6 mill.; kos ten van met Rijkssteungebouwde wonin gen f4 mill. Totaal f 169.1 mill, waarbij er ten overvloede de aandacht op ge vestigd wordt, dat er nog tal van andere op de wet of overeenkomst gegrond© uitgaven zijn, welke niet kunnen worden gereduceerd, of waarvan zelfs een geleide lijke toeneming niet valt tegen te gaan. Op grond van bovenstaande kan wor den opgemerkt., dat de noodzakelijk ge achte bezuiniging tenslotte zal moeten worden verkregen door vermindering van de resteerende f433.5 millioen aan uit gaven. Neemt men in aanmerking, dat in dit laatste bedrag tenminste 'f210 mil lioen is begrepen voor salarissen van het Rijkspersoneel en f 12 millioen voor uitkeeringen aan het Algemeen Burger lijk Pensioenfonds, terwijl ook in de res terende f221.5 millioen nog personeels uitgaven begrepen zijn, dan Springt in het oog, dat het ook bij de krachtigste bezuiniging op andere voorwerpen een onmogelijkheid is, om zonder aantasting van 't salarispeil ook van het reeds op 1 Juli 1922 in dienst zijnde personeel tot een sluitende begrooting te komen. De omstandigheden nopen daarom naar is, dan staat het vast, dat Lulfas Edg- cumbe hem vermoord heeft". Ik ontstelde. „Neen, Dan, niet op die manier: D - moord was fijner, subtieler. Hij vergif tigde zijn geest hij vernietigde zijn mo reel© kracht, hij plaatste hem in het 'huls van een man, wiens geloof bestond in het wanhopen aan alles. Zoo bad hij,, toen het verdriet kwam, geen weerstandsv.-- mogen, hij had geen geloof, geen ank der hoop, hij had niets om op te vertrou wen en in te rusten. En als al deze din gen weg zijn, is een mensch verloren." Ik! zei niets, maar voelde de waarheid van deze woorden. Wie hoorden toen juist de post kome.i en een oogenblik later bracht het dienst meisje de brieven binnen. Toen ik de enveloppies bekeek, zag ik, dat het hand schrift van een ervan gelijk was aan dat van den brief, dien ik maanden geleden had ontvangen. Ik brak hem open en las vol belangstelling. Evenals de ander wn de brief zonder opschrift en onderteek"- ning. Hij bevatte slechts enkele regels: „Als u vanavond wilt gaan naar de Chainlysteeg, Blotstraat, Strand, denk ik, dat u uw vriend zult zi-en. Als u hem vanavond niet vindt, ga er dan iuderen avond heen tot u hem heeft gevonden. U moet er niet eerder dan 10 uur zijn.'" (Wordt vervolgd). J

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1923 | | pagina 1