Fiaaaeieële Berichten. Allerlei. Land- en TniuiioKW. Posterijen en Telegrafie. Ingezonden Stukken. oekeurd), of wat buitengewone werken betreft wegens het nog niet verschenen zijn van termijnen. Zoo moet van het batig saldo o<pt de gewone dienst o.a. af f2594,80 voor uit- keering bijzscholen en f2500 voor uit- keering aan de Ambachtsschool en van liet batig saldo op den baitengewonen dienst moet o-.a. f34.874,40 voor stich ting bijz. scholen; f20.21.'6,95 id.; 39.927,52 Schuttershof; f22000 voor aankoop Proefstation. Schoolgeldve rorden ing. Bij de wet van 16 Februari 1923, zijn ook ter zake van de heffing van schoolgeld aan de lagere scholen ver schillende wijzigingen aangebracht. De voornaamste dezer wijzigingen komen hieiop neer, dat voor de wijfeiging de wet bij ontstentenis van ouders de school gaande kinderen zelve schoolgeldplich- tig noemde, terwijl de nieuwe bepalingen dan de voogden of verzorgers school- geldplichtig zijn en wel voor een bedrag berekend naar het inkomen der leerlingen zelf. Bovendien zal de heffing van het schoolgeld thans moeten geschieden naar het belastbaar inkomen bedoeld bij arti kel 37 der Wet op de Inkomstenbelas ting 1914, dus naar het belastbaar in komen verminderd met den kinderaftrek bedoeld bij artikel 38 der aangehaalde wet. Deze wijziging brengt met zich mede dat voortaan uitgesloten moet worden geacht als maatslaf voor de berekening van het schoolgeld te doen gelden „het gezinsinkomen", zooals thans in de ver ordening was neergelegd. Een belang rijke wijziging was ook de schrapping van artikel 66, 2e lid, waardoor is ver vallen dat voor meerdere kinderen uil eenzelfde gezin, die een school van ch' zelfde soort in eenzelfde gemeente bezoeken, vc: mindering van schoolgeld r.-oet plaats hebben, bedragende achter eenvolgens 20 40. 60, 80 en 100 pet. voor ogende kinderen Doordat de tin ne trek bi. het inkomen wordt toege past heeft reeds een zekere vermindering in de schoolgeklheffing plaats. In ver ban»! hiermede stellen B. en 'W. wijzi ging der verordening voor. Vervolg o nderw ij s. In verband met het feit dat het Rijk in hef vervolg niets meer vergoedt in de kosten van het openbaar 'vervolg onderwijs is door R. en W. overwogen ol van gemeentewege met het doen geven van dat onderwijs moet worden door gegaan, Daartoe hebben zij het advies ingewonnen van den Inspecteur van het L. 0. te Middelburg. Uit zijn advies blijkt, dal deze het al of niet bestaan W. dal onderwijs telken jare wil laten afhangen van het aantal leerlingen dat zich daarvoor aanmeldt. Op1 een daartoe door B'. en W. gedane oproeping van leerlingen meldden zich er slechts 2 aan, terwijl het is te voorzien dat van de leerlingen die een vorig jaar den cur sus volgden eveneens een zeer gering aantal (vermoedelijk een achttal) aan den nieuwen cursus wenschen deel te nemen. ,0p grond van deze feiten en gezien de kosten, stellen B,. en W. den Raad voor te besluiten tot opheffing van be doeld -onderwijs en uit dien hoofde met ingang van 1 October 1923 aan het betrokken personeel eervol ontslag te ver- leenen uit hun betrekking. Autobuss en bij het station. Door de Directie der Spoorwegen is aan B. en AV. verzocht de bepalingen be treffende de orde opi het buitenplein van het spoorwegstation, te wijzigen, zulks teneinde hier, gelijk overal elders, stand plaatsen voor omnibussen te kunnen ver huren. Ter voldoening aan dit verzoek stellen B-. en W. na een gehouden be spreking met een Inspecteur der Spoor wegen, een wijziging van gemelde ver ordening voor, welke het mogelijk maakt dat aan de wagens van degenen die de hoogste huur betalen, de plaats het meest vooraan wordt gegeven en zoo vervol gens. Gratificatie. Tijdens de vacature van hoofd der openbare bewaarschool van 1 Mei tot en met 30 Juni j.l. is deze functie waar- fenomen door de helpster mejuffrouw M. van de Velde. B. en w. stellen -voor haar hiervoor een gratificatie toe te kennen, groot f 100. Ned. Heirv. Kerk. 1 Beroepen te Seharaegbutum N. G. Veld hoen te Alphen a. d. Rijn. Geïtef. Kerken. Beroepen t-e Grijpskerke R. V. d. Zan den te Wapenveld (G.). Bedankt voor Boskoop door dr J. Thijs te Meppel. Kottdekerke. D& Ri. ten Kate, overge komen van Kolderveen werd gisteren als Predikant der Ned. Herv. gemeente alhier. K>Weslig(I door ds Buinink van Meppel et een leerrede -over Matth. 7:29. Des trvS ^eed nieuwe loeraar zSjn in- een prediking! over Jes. 48:17 s Üoanelcoop sprak namens de- kerkeraad 5?aeeilte ds Ten Kat© toe en de ge- nte zong kaar nieuwen leeraar toe Vof ®iet kbrkgiebouw was o-ver- het provinciaal kerkbestuur - n Berv. kerk van Z-uid-Holland Th. Keek weer tot de evangelie- rening toegelaten. D|s Keek jh-eeft zich ,7 n,T j weer beroepbaar gesteld in de Ned. Herv. Kerk. Men ml z;Ck 'herinneren, hoe eenigte 3 ren gel-eden deze predikant, destijds te bergambacht de Ned. Herv. kerk verliet wegens gerezen geschillen over een doop- kwestie. „Dis Keek meende toen de be diening vrijwillig te moeten neerleggen en w-erd werkzaam op bet kantoor der Middenstandscredietbank te AVoerden, waaraan.hij nog tot Dl.V. 1 September a.s. verbonden is. Vrede heeft hij' op dezen weg evenwel niet gevonden, waar om hij thans met groot© vrijmoedigheid verkregen in een weg van veel strijd, weer in den schoot der kerk zal terugkeeren. Rotterdammer'. .Generale Synode der Gar. Kerken. Na behandeling in Gomité- gener-aal der kwestie-ds Goudappel te Utrecht, werd in -de openbare zitting der Synode hot volgende besluit voorgelezen: De Generale Synode der Geref. Kerken kennis genomen hebbende Van de ver schillende bezwaarschriften bij haar in gekomen in de zaak van Ds Goudappel en voornamelijk gericht tegen den kerke- raad van Utrecht; hoewel van oordeel, dat deze bezwaar schriften niet alle in den juisten kerke- lijfcen weg tot 'haar gekomen zijn; hoeft echter met het oog op de rucht baarheid, die de'zie zaak gekregen heeft, den schijn van rechtskrenking e-en dienaar des AViOO-r-ds aangte-daan, welke .schijn in onze kerken zelfs niet mag geduld wor den, en de droeve verdeeldheid, die dien tengevolge in de kerk van Utrecht ont staan is; r besloten *Jen connnisfeae te benoemen, bestaande uit vijf deputaten, met opdracht om vóórdat ds Go-udappel van de kerk van Utrecht- afscheid neemt, de bezwa ren deaer broederen te- onderzoeken; -oVer al of niet gegrondheid -der ingebrachte grieven haa-r oordeel uit te spreken, wanneer rechtskrenking heeft plaats ge vonden deze zoo spoedig! mogelijk door hun bemiddeling uit den weg te ruimen en alles te -doen om de verdeeldheid weg' te nemen en -den onderlinge n vrede te herstellen en va-n haar arbeid rapport uft te brengen op de eerstkomende synode. In geval de C-ammissie de zaak van Ds Goudappel niet tot een bevredi gend eyide kan brengen, zal zij dit aan de roepende kerk mededeelen, -die dan gemachtigd wordt -e-en afzonderlijke samenkomst dezer Synode saam te roepen teneinde over deze- zaak een definitief oor-deel te- vellen. T-ot deputaten in deze zaak worden be noemd Prof. Dr H. Bouwman, met do samenroeping belast: Prof. Dr H. H. Kuy- per, -ds W;. Breukclaar, -ds W. H. Gispen en ouderling dr J. Wjessels. Geslaagd te 's-Gravenhage voor de hoofdacte de lieer C. Th. Bevelander, al daar. Te Rotterdam de heeren C. J. Over- beeke te Tholen, F. H. van 'Rie te Eede en H. van de Pas te Hontenisse. Te Breda mej. E. M. M. Stouten te Tilburg. Ongelukken. Die 74-jarige .P te Nieuwveen kwam onder een voer hooi in een sloot terecht met het hoofd in den bagger. Hij had zooveel modder en vuil binnen gekregen, dat hij! eenigte uren daarna is overleden. Te Ree-uwijfc is een monteur uit een p-aal van het elec- trisch net gevallen, vermoedelijk door aanraking van de draden. Hij overleed spoedig en laat een vrouw met één kind achter. Die lo-odgietersknecht S., t-e Terborg is ATrijdag, door het scheuren van het asphalt do-or de zoldering geval len. In zorgwekkenden toestand is hij in 't ziekenhuis opgenomen. Vrijdag reed de .chef-monteur der -electriciteits-mij., de heer E. te Barneveld in vo-lle vaart met zijn motorrijwiel tegen de juist ge sloten wordende afsluitboomen van den spoorwegovergang aldaar. Door den schok viel. de heer E. en bleef bewusteloos op de rails liggen, terwijl de trein reeds vlak bij1 was. Gelukkig slaagde de sp-oor- we-gvro-uw, die met het sluiten der hoo rnen is belast, er in, den bewustel-ooze, die zwaar verwo-nd bleek te zijn, no-g juist van de rails te trekken, vóór de trein passeerde. T-e Alp-hen a.d. Rijn is de 16-jarige Di. H. uit een b-o-om geval len en aan de gevolgen overleden. Bij de manoeuvres in de omgeving van Bergen op Zoom is de le luit. der inf., J. H., .van zijn paard geslagen en op de keien terecht -gekomen. Bewusteloos en o.a. ernstig aan het gelaat verwo-nd heb ben eenige verplegers uit het krank zinnigengesticht Vrederust hem daar bin nengedragen -en voorloop-ig verbonden. Later is hij per brancard naar het Zie kenhuis te Bergen op Zoom overgebracht. Naar omstandigheden is zijin toestand vrij goed. Een leidekker uit 'Nunen is bij het herstellen van een dak van e-en twintig meter hoogen toren van het glot Lo-evestein gevallen en bleef op de plaats 4.ood, een vrouw en drie jeugdige kinde ren achterlatend. Te Finsterwolde is een zevenjarig knaapje door een kwel derwagen do-odgereden. De moordaanslag in den trein b ij- S o h u t to r f Men meldt nit Oldenzaal dat de lieer Ruben is overleden. De toestand van mevrouw en het dochtertje is zorge lijk. Toeristen verongelukt. Het aantal bergklimmers, dat gedurende dit sei zoen in de Alpen het leven verloren heeft, is I groot. Thans weer meldt een bericht uit AV-eenen, dat vier AVeensche toeristen zijn gevonden, die door een sneeuwstorm op ruim 100 M. afstand van een hut op de Sonnblick waren omgekomen. Een ander bericht meldt, dat in de Beiersche Alpen vijf bergklimmers. zyn verongelukt. De lichamen van drie toe risten waren bevroren. Onweer. Vrijdagavond is de bliksem geslagen in de boerderij van V. te Rucphen. onder Roosendaal. De boerderij- is afgebrand. Gestoord treinverkeer. Ten gevolge van een storing in het eleetrisch blok van het seinhuis te Haarlem, waardoor geeii enkele wissels kon worden aangezet, heeft het geheele spoorwegverkeer in het net, waarin Haarlem ligt, Zaterdagavond van 8 tot 8u. 40 min. stilgestaan. De reizigers naar Rotterdam en Breda moesten per elec- trischen trein naar het station Hofplein. Op het station Delftsche Poort stond oen extra- trein voor Breda gereed. Rare werkster. De politie te De venter heeft een 23-jarigen werkloozen siga renmaker aangehouden, die zich in vrouvven- kleeren had gestoken om te probeeren als werkster aan den kost te komen. Met grooten toeloop van nieuwsgierigen werd hij' naar het politiebureau gebracht; na in andere kleeren te zijn gestoken, werd hij weer los gelaten. De ramp te Lourdes. Bjj de Nederlandsche Reisvereeniging is een tele gram ingekomen van den consul te Bayonne, waarin wordt medegedeeld, dat thans ook het lijk van mej. C. Henneman is geïdentifi ceerd. Volgens de „Tel." is de geredde heer Kuy- pers, vrij onverwacht in Haarlem aangekomen. Het spreekt vanzelf, dat de heer Kuypers oververmoeid van de groote reis en nog diep onder den indruk van de doorstane emoties, direct geen bezoek kon ontvangen. Doch later hebben wij, zoo vervolgt de „Tel." een moment aan zijn bed gezeten. Hier en daar heeft hij nog pijnlijke plekken, doch overigens schort er weinig aan. Hij hoopt de volgende week de lieer Kuypers is de vertegenwoordiger van een der grootste pia no-zaken te Amsterdam zijn werkzaamheden te hervatten. AVe vroegen den heer Kuypers nog even naar de auto-ramp te Saint Sauveur, nadere feitelijke bijzonderheden kon hij niet mede deelen. Volgens mededeelingen van den heer Kuypers is er niets waar van het oorspronke lijk vermeld verhaal als zou een oud vrouw tje den autoweg zijn overgestoken, tenge volge waarvan de chauffeur wilde uitwijken met het bekende noodlottig gevolg. Inderdaad is er zeer hard, en dus blijkbaar te hard gereden, terwijl toen er geremd moest wor den, de rem defect bleek te zijn, waarna de ramp plaats greep. Een o 1 i f an t in den moestuin. Men meldt uit Nieuwer-Amstel, d.d. 24 Aug. aan de „Tel."Bij de overbrenging van Hagenbeck's menagerie in den afgeloopen nacht naar Amsterdam heeft een olifant, be- hoorende tot die uitheemsche dierenverzame ling, kans gezien, een glippertje te maken. In minder dan geen tijd zat onze dikhuid midden in den moestuin van den heer van H. bij wien hij allereerst een haag omver wierp om daarna aan het aardappelrooien te gaan. Vervolgens grasduinde de vreemde nachtelijke bezoeker in een bed met wortelen, die hier en daar ettelijke centimeters dieper den gïond in werden gestampt. Vandaar stapte hjj over op een bed met spercieboonen en daarna alsof z'n trip nog niet u'ig genoeg was op een veld met uien. De wandeling eindigde noodgedwongen bij een stevigen muur, waar des olifant's oppasser en verdere achter volgers den vluchteling bij zijn slurf wisten te pakken, doch niet nadat hij zich had tegoed gedaan aan eenige heerlijke druiven trossen, die al te verleidelijk in den wingerd tegen dien muur blinkten en lachten. De schadevergoeding is echter, zoo ver nemen we, door de directie van Hagenbeek ten genoege van den moestuineigenaar vol daan. Twee jaar op een eiland in liet Noordpoolgebied. Vier blan ken en een Eskimo bevinden zich sedert Sept. 1921 op liet eiland AVrangel ten Noorden van Oost-Siberië en er wordt thans een poging gedaan om hen te be vrijden. Het gezelschap werd twee jaar gele-den uitgezonden om de Britsche rech ten op het eiland te handhaven, welk© berustten op de ontdekking! er van in 1849 doo-r een Britsch marineofficier en -op nieuw de Britsche souyereiniteit te beves tigen welke in 1914 door de expeditie van Stefanson werd opgeëischt, in op dracht van de regeering van Canada. Het eiland ligt -ongeveer 110 mijl ten noor den van N.O. Siberië, 3-50 mijl ten N. AV-. van Alaska en ongeveer 1000 mijl ten westen van het meest naburige C'anade-e- sche gebied. Die heer Vilhjalmar Stefansson, die het bevel voerde over de Onadeesche Poolex peditie ter exploratie van het gebied ten Noorden van C-anada en Alaska heeft aan de Times uiteengezet, dat sommigen den groo-ten afstand, waarop het eiland wa,n Canada gelegen is, beschouwen als een argument tegen het nut er van voor het Britsche Rijk, maar dit is volgens hem juist het sterkste argument ten gunste er van, daar Canada het noodig heeft als station in het wereldsysteem van draad» looze telegrafie -en als landingsplaats voor vliegtuigen, als over een jaar of tien, twintig postvervoer over het Noordpool- -gebied iets he-el gewoons zal zijn. Drie landen maken aanspraak op het eiland AVrangel; Gro-ot-Britannië, de V; S. en Rusland. Als aangenomen was be schouwd, dat elk geschil tusschen deze drie of door de gewone diplomatieke kanalen of door een Internationaal Hof zou worden beslecht. Derhalve was, Wat de expeditie deed, geenszins geheim ge- honden tot er bedreigingen begonnen te komen van de S-ovj-etregeering. van Noord- Oost Siberië. De Russische regeering eischt blijkbaar het eiland in hoofdzaak op- omdat een afstand van 110 Eng. mijlen van Siberië „territorialen samenhang" zou vormen. 2 Aug. vertrok de motorscho-ener Do- naldson uit Nome in Alaska om het Britsche gezelschap te redden. D-it was achtergelaten met voorraden voor slechts een jaar, zoodat hun levensmiddelen een jaar geleden uitgeput waren geraakt. Maar zij hadden ammunitie voor verschei den jaren en er is geen reden om er aan te twijfelen, dat" zij! jn staat zijn geweest door de jacht, te leven. BW* MIJ »l II r. IJJi. wtp-rar*' Het ingestorte huis. Aangaande het ingestorte gebouw aan het Slop van Wil lem Klein te Den Haag kunnen we nog het volgende mededeelen: Wat de oorzaak van de instorting is, weet op het oogenblik nog niemand met zekerheid te zeggen. Het eenige, dat men weet is, det Dinsdagmiddag de werklieden, die zich aan de overzijde op het werk bevonden, gerinkel van brekende ruiten hoorden, eveneens 'n horizontale scheur in het oude bouwwerk zagen, waarna het gansche bovendeel van de keuken instortte. In het nieuwe gedeelte van den muur is geen millimeter verzakking te bespeuren. 8?et de instorting van de keuken is het raadsel echter nog niet compleet. AVoensdag begon het in het tegenover de keuken liggend deel van het gesticht te kraken en vertoonde zich een lange horizontale scheur. Dadelijk werden maatregelen genomen om erger te voorkomen. En juist toen Donderdagmiddag een deskundige van het gemeentelijk Bouw en Woningtoezicht op het werk aanwezig was, begon het in een aan het werk belendende woning van de Sint Jacobusstichting te kraken, en vertoonde zich dan in den achtergevel een lange scheur; ook daar zijn de fundamenten tot op -de zandplaat vernieuwd, en is er niets aan het pas gemetselde te bespeuren. Men staat dan ook voor een raadselachtig geval, waarin twee deskundigen, door den officier van Justitie benoemd, opheldering moe ten brengen. De aannemer heeft overeenkom stig de voorschriften der bouwpolitie ge handeld. - Het spoorwegongeluk in Pa len. Wij hebben reeds melding gemaakt van een ernstig spoorwegongeluk, dat tusschen Wilna en AVarschau heeft plaats gehad, en waarbij 50 personen zijn omgekomen. De ver ongelukte trein, zoo blijkt uit nadere be richten, reed over den spoordijk, toen bij Lida een dp kinstorting plaats had en de trein in de naast den spoorweg stroomende rivier stortte. Vele passagiers verdronken en een aantal andere werden verpletterd. Er behalve de 50 dooden, meer dan 100 zwaar gewonden. De slachtoffers zijn meest Joden, waaronder een groot aantal personen, die naar Amerika zouden emigreeren. Brutale juweelendiefstal. Te Londen heeft een brutale juweelendiefstal plaats gehad. Dieven lieten, door een gat te maken in den vloer van een kantoorlokaal boven een juwèlierszaak aan de Regentstraat één hunner in dezen winkel zakken en lieten hem een aantal etalage-kastjes, bevat tende een groote hoeveelheid gouden ringen, broches, armbanden, horloges, hangertjes, enz., ter gezamenlijke waarde van 18000 gulden leeghalen. Het gat, dat in de zoldering ge maakt werd, is zoo klein, dat de politie gelooft, dat de dieven er alleen een jongen door naar beneden hebben kunnen laten, die den buit aan zijn confraters heeft aangegeven. Een droevig einde. Een Atheensch telegram uit Caïro meldt, dat volgens bericht uit Alexandrië prinses Abbas Halim, de echt- genoote van prins Abbas Halim Vrijdag bezig was met het schoonmaken van een revolver, toen dit afging. De kogel tro fde prinses in de borst, tengevolge waarvan zij on middellijk dood was. De prinses was een Engelsch meisje van 26-jarigen leeftijd, mis% Harrington. Het was de derde echtgenoot© van prins Abbas. i Rotterdam, 27 Aug, 1923. Graanmarkt. Tarwe zieer ruim aan geboden, verkocht naar kwaliteit *an f 11,15f! 11.75, afwijkende1 van f 10,50' f 11. Rogge ni-et noemenswaard getoomd Gerst (winter- en zomer) f8,50i[9. Gerst (chev'allïer) f 10f) 11. Haver met klein aanbod van. f 10.50 f 11-. Erwten (kleine groene) ruim ter marlet naar kwaliteit van f 19f 19.75. .Schokkers zeer uit-eenloop'end naar kwa liteit van f18f 23. Alles pier 103 K.G. AMSTERDAM. Louis Bouwmeester, de 81jarige -to-oneelspieler is gisteren te Am sterdam bij' het -oversteken van de straat door een kalm rijdende auto ov-erreden, die hem over de borst -en de beenen reed. Zijn linkeromderbeen was gebrn- fcen. Ook bekwam hij1' een inwendige kneu zing. Hedenmorgen was de toestand no,g onzeker. Hij' had een rustigen nacht door gebracht. AMSTERDAM. V.D. Een 12-jarige knaap is hedenmorgen op het Waterloo- plein aangereden door een vrachtauto Hij- werd in zorgwekkenden to-estand op! -genomen. TERSCHELLING. V.D. Het stoomschip Homledal gaf op 53,56 gr. N.B. en 3.39 AV-. L. draadloio-ze seinen om hulp. Sleep- bo-oten zijn uitgevaren. SLIEDRE-CHT. V.D. Zaterdagnacht is door onbekende oorzaak het sigarenmaga zijn -en -d-e coififeurssalon van den heer R. geheel uitgebrand. Ook het bovenhuis waar de kantonrechter woonde, brandde ook zo-o goed als geneel uit. Dhr R., die alleen thuis was, kon zich met mo-eite in veiligheid stellen. Verzekering dekt de schade. BUIKSLOOT. V. D. Een paar jongens zijn reeds 7 Augustus vertrokken voor een fietstocht naar Duitschland, die slechts 7 dagen zou duren. Ze zijn nog niet teruggekeerd. ATHENE. V. D. Het verdrag van Lau sanne is door Griekenland geratificeerd. De staat van -oorlog is geëindigd verklaard LEIPZIG. V. D. De Leipziger Messe is geopend. Het begin doet reeds zien, dat de zaken, vooral die met het buitenland, zeer beperkt zullen zijn. Wisselkoersen. Amsterdam, 27 Aug.. 1.45 uur. Berlijn 4247 Vs Brussel 11.-02V211.70 Parijs 14.4514.55 Londen 11.561/211.58 Dollar- 2:533/4—2.541/a AV-eenen 0.351/2-0.353/i Kermisavond. 'tls kermisavond. Nog laat in de kroeg Daar drinken ze. Geld en jenever genoeg! Ze zwetsen, ze kletsen, Aterhit. is het bloed. „De baas an de la" denkt: „De dag is weer goed!" 't Is kermisavond. Te huis wacht de vrouw. 'tls anis weer! De man met het week geld op sjouw En 't endje? Geen centje Van 't loon konrt terecht! De vro'uw denkt vol zorgen: „De week is weer slecht!" Trein-avontuur. Een burgerjuf frouw zat alleen in e-en spoorwegcoupé, toen, juist bij het sein van vertrek, een Verwaand heertje binnenstormde en zich hijgend in een hoek liet neervallen. Hij ontvouwde zijn avondblad -en merkte over Ziijn bril heen, hoe de juffrouw tegenover hem, half glimlachend, half verlegen, hem zat aan te zien -en blijkbaar behoefte ge voelde om oen gesprok met hem aan te knoopen. Het irriteerde hem verschrik kelijk. Neem u mij; niet kwalijk, begon ze ein delijk. 't Is m'n gewoonte niet, in den trein gesprekken aan te knoopen, antwoord de hij barsch. Maar mijnheer, hernam ze vertegen. Als u me weer aanspreekt, waarschuw ik bij! 't volgende station den conducteur. Eindelijk trok ze de stoute schoenen aan en zei bits: „Nu kunt u idoen wat u wilt, maar ik eisch vergoeding voor dat half pönd beste boter, waarop u nu al een half uur zit!" rrmi mm uiniii—n 1 inrwin■m«—uinn 111 miiwmmi ui mnnmw n iiihi Najaarshengstenkeuring. Vanwege de pirov. reg-elingsoommis- sie voor de paardenfokkerij! in Zeeland, wordt bekend gemaakt dat de najaars- hengstenkeuimgen behoudens nadere gbedkeurin-g zijn vastgesteld als volgt: Kattendijke, Dinsdag 9 October 9 uur. Zierifczee, AVo-ensdag 10 October 10.30 uur. Tholen, Vrijdag 12 October 1 urn-. Hulst, Diinsdag 23 October 9 uur. Axel, AVoensdag! 24 October 9 uur. O-ostburg Dlo-nderdag en Vrij'dag; 25 en 26 October telkens o-m 9 uur. Aangegeven kunnen worden alleen typie trekpaard, welke zijn ingeschreven in een der boeken van het Stamboek voor het Nederlandsch Trekp'aard. Ter verduide lijking moge hier opgemerkt worden, dat. dus alleen die hengsten kunnen worden aangegeven, die zijn ingeschreven in boek A of B- of in het veulenboek van het bovengenoemd stamboek. Lijst van -onbestelbare brieven -en brief kaarten, va.n welke de afzenders onbekend ziijn, over het tijdvak van 10 Aug. tot ©n m-et 24 Aug. 1923. Binnenland. Brieven: Uitgevers-Mij! te Utrecht. I Briefkaarten: Anto-n Brouwer, Dor drecht; R.. A. die-1 Bosie, Harderwijk; Joh. de Keijz-er, Helder; Jacob Nage-lkerk, Kats; Wed. Scbeffer, Velseroord. Buitenland. Briefkaarten: Sijbesma, Scbandau (Elbe). Nota. Aanbevolen wordt om het adres- van den afzender op de stukken te ver melden. Atoorts is het g'ewenscht de te verzenden stukken van een volledig adres te voorzien. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Kermis. Nu Jxet weer kermis is in onze staid en gelukkig reeds bijna weer voorbij, wordt er weer door verschil lende vereenigingen hard gewerkt, de ze zooveel mogelijk tegen te werken. Het za,i ongetwijfeld velen bekend zijn, ida,t -de C. J. V. hier ter plaatse en de Geheelonthou-dersvereeniging f eestvergaderingen hebben belegd, bi- 'oscoopvoorstellingen hebben gegeven, alles ten doel hebbende jongelui en ouderen af te houden van die plaat sen, waar -de zonde zeer zeker in deze kermisdagen welig tiert. Ook morgen Dinsdag zullen deze vergaderingen worden gehouden en kan ik deze ten zeerste aanbevelen, niet twijfelende of u zult een genot vollen a-vond hebben, die u weinig geld kost en waar u kunt genieten van muziek, zang, voordrachten, sa menspraken, enz.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1923 | | pagina 3