Binnenland. Uit ile Frefliele. De Engelsche admiraal de Rebeck bevelhebber der Atlantische vloot, is bij een auto-ongeluk in Lancashire ernstig gewond. Hij kreeg een schedelbreuk en werd in bewusteloozen toestand naar het ziekenhuis vervoerd. Kate Douglas VViggin, een der popu lairste Amerikaansche novellen-schrijf sters, is op 66-jarigen leeftijd, te Londen overleden. Met de bonden van Staatspersoneel heeft de Duitsche regeering een over eenkomst getroffen, volgens welke over de week van 12-19 Aug. 30 pet. en over de daaropvolgende week nog 10 pCt extra als bijslag zal worden uitbetaald. De kosten van het levensonderhoud hebben in de laatste week ruim 64 pCt meer bedragen dan in de daaraan voorafgaande. Voedingsmiddelen stegen met ruim 40 procent. Te Bochum hebben de Franschen al het geld van de stedelijke spaarbank, ettelijke millioenen, in beslag geno men. De leider is gevangen genomen. Te Dusseldorp hebben de Franschen op straat beslag gelegd op drie milliard, die voor steun aan weduwen en weezen te Obercassel bestemd waren. Te Weitmar sialen zij 165 millioen mark uit de ge meentekas, om naar aanleiding van een ontploffing aan die gemeente opgelegde boete te innen. Te Essen namen zij Zater dagmiddag 100 milliard stedelijk noodgeld in beslag, waardoor de ondersteuningen moesten worden stopgezet. C e n t r a, 1 e ii - C o n v e n t. Het Centra,al-Comité van Antirevo lutionaire Kiesvereenigingen brengt hiermede ter kennisse van de Pro vinciale Comité's en de Besturen der Kamerkieskring- en Statencentralen, dat D. V. op Donderdag 27 en Vrijdag 28 September e.k., des voormiddags te 11 ure, in het Gebouw yoor Kun sten en Wetenschappen, zaal 4( be neden rechts) te Utrecht een verga dering van het Centralen-Convent zal worden gehouden. Ingevolge Artikel 31, 2e lid der Statuten, kunnen de Provinciale Comité's elk één lid naar deze bijeenkomst afvaardigen, even zoo volgens art. 32, le lid, de Ka- merkringbesturen. De Centralen in de kieskringen voor de Staten-Provinci- iaal worden hiermede uitgenoodigd, voor de afvaardiging zorg te willen dragen overeenkomstig art. 32, 2e lid (één afgevaardigde voor elke 250 le den van de bij haar aangesloten kies vereenigingen)' en hun afgevaardigden van een lastbrief te willen voorzien, waarvoor na ontvangst, van de hier onder gevraagde opgaven, de noo- dige formulieren zullen worden toe gezonden. Dagbladen van Antirevolu tionaire richting, wier redactiën zich officieel bij het Centraal-Comité heb ben aangesloten, kunnen zich doen vertegenwoordigen door één lid der redactie, die ingevolge Art. 36 der Statuten, een adviseerende stem kan uitbrengen. In deze vergadering zal in behandeling worden gesteld het vraagstuk der Sociale Verzekeringen, waarover door den heer P. Keule- mans, voorzitter van den Raad van Arbeid te Amsterdam, een prae-ad- vies is gegeven. Het referaat wordt binnen enkele dagen aan alle bestu ren van Centrale en Plaatselijke Kies vereenigingen in druk toegezonden. Den Besturen der Statencentralen wordt verzocht de opgave van het aantal leden der bij haar aangesloten Kiesvereenigingen vóór 8 September e.k., te zenden aan het Bureau C. Kuyperhuis, Dr Kuyperstraat 5 te 's-Gravenhage. Aan de Provinciale Comité's en Kamerkringcentralen worden de for mulieren vóór 15 September zonder opgave of aanvraag toegezonden. De bij het C. -C. aangesloten bladen, wel ke het Convent door een vertegen woordiger willen doen bijwonen, ge lieven "een toegangsbewijs aan ver meld adres aan te vragen. Er wordt daarbij herinnerd aan het bepaalde in Art. 31, laatste lid der Statuten, waarbij wordt uitgesloten de zelfstan dige verslaggeving van het behandel de op het Convent. Namens het Centraal-ComitéH. Colijn, le Voorzitter; A. W. F. Iden- burg, 2e Voorzitter; Mr J. A. de Wil de, Secretaris; L. F. Duymaer van Twist, Penningmeester. Bezuinigingsplannen. De „Resb." deelt mede, van zeer vertrouwbare zijde vernomen te heb ben, dat thans 'definitief door de Jte- geering besloten is om met 1 Januari a.s. een algemeene salarisverlaging in te voeren voor het geheel Rijks- Êersoneel, ook voor de onderwijzers, «e daartoe noodige maatregelen zijn reeds in bewerking. Verder verneemt het blad, dat pok het tekort op de spoorwegen gedekt zat worden door een algeheele sala risverlaging van het spoorwegperso neel. Aangezien dus de Regeering nu ook tot salarisverlaging besloten heeft voor het reeds jaren in dienst zijnde personeel, zal dus tot intrek king van art. 40 van het Bezoldi gingsbesluit moeten worden overge gaan. Mal ai s e. Naar „Het Volk" verneemt, is thans, nadat 't personeel verleden week een loonsverlaging had afge wezen, aan alle arbeiders aan de meelfabriek „De Holland" aan de Zoutkeetsgracht te Amsterdam, ont slag aangezegd tegen de volgende weeek Donderdag. Het ontslag om vat 165 man; slechts 5 arbeiders blij ven in de fabriek. Ledige rijksgebouwen. Te Neede, waar het woninggebrek nog groot is, staat' reeds meer dan een jaar het ruime gebouw, dat door de militaire politie was bewoond, le dig. Onbekenden maken gebruik van de ledige ruimte om aan hun ver ontwaardiging lucht te geven, hetzij met politieke of opruiende woorden'. Zoo las men dezer dagen op de ra men de opschriften: Hier staan eeni- ge belastingpenningen waardeloos en renteloos! Woningruimte te huur, .te bevragen bij den Minister van Bezui niging. Broekhuys vraagt zijn faillissement aan. Door den heer W. H. Broekhuys is bij de rechtbank te Maastricht een verzoek tot faillietverklaring inge diend. Arme slachtoffers! S ic transi t. De rechtbank te Heerenveen heeft haar laatste zitting gehouden. Van de vier rechters was maar één aan wezig; ook de president was absent. Mr A. v,an der Ley presideerde; twee plaatsvervangende rechters hadden zitting genomen. Van de balie was niemand aanwezigook waren er geen burgerlijke autoriteiten. Alleen een paar verslaggevers, rijksveldwachters en enkele personen óp de publieke tribune. Toen de werkzaamheden af- geloopen waren, zeide de waarnemen de president alleen: Ik sluit de straf zitting. De Koningin in Den Haag. Zaterdag zijn de Koningin en Prin ses Juliana van Het Loo in Den Haag teruggekeerd. Reeds een uur voor de aankomst van den Staatsspoortrein waren de straten in de omgeving van het station zwart van de menschen. Ook op het perron was het bijzonder druk. De Koningin en de Prinses werden bijzonder hartelijk verwelkomd en toe gejuicht. De Houten Pomp. Dat de satire goed is om enkele zaken in de geheugens vast te leggen, heeft; bovengenoemd caricaturistisch weekblad zèer juist begrepen. Daarom heeft 't in zijn no van 24 dezer eenige caricaturen op rijm gewijd aan de voornaamste pers uitspraken naar aanleiding van 't optre den van onzen nieuwen minister van financiën; met als motto een teekenende aanhaling uit elk der bedoelde artikelen, en daarbij een passende illustratie. Zeer juist gekozen is de plaat „De nieuwe stuurman", en het vers naar aanleiding van een uitspraak van de N. R. C.: „vol verwachting klopt ons hart"; en niet min der raak do berijmde persiflage van de agitatie-logenberichten van „De Tele graaf"; ook de overige poëtische varian ten op gevleugelde woorden uit de arti kelen van andere dagbladen laten zich aangenaam lezen en onthouden. De Hou ten Pomp heeft ons intertijd een Zure Nurks genoemd. Nu, deze Zure Nurks heeft voor 't eerst, en wel hartelijk, ge lachen over deze best geslaagde satirieke parafrasen en illustraties. Dit wijst op toenemende prestaties. Goede eetlust, goede spijsvertering, goed bloed en een goed humeur worden verkregen door Foster's Maagpillen te gebruiken. Deze pilletjes helpen de lever, maag en ingewanden door de vloeiing der gal te regelen. Zij werken zeer zacht en hebben geen nadeelige reactie. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f0.65; in apotheken en drogistzaken. (9) -Electrificatie van Zuid en Noor d-Be v el and. Eerst heden kon ik, na eenige dagen afwezig te zijn geweest, kennis nemen van hetgeen ik in De Zeeuw van 18 Aug. 1.1. heb ge schreven over de electrificatie van Zuid en Noord-Beveland. Er zit een drukfout in, die herstel behoeft, omdat zij den tekst verduistert, In de tweede kolom, van de laatste bladzijde, ongeveer in het midden staat: „Nu moet ik even- prei ^p'passen, dat ik geen misverstand doe ontstaannergens sprak ik nog. van den vérkoop van den stroom". Dit ver moet zijn i n. De zin moet dus luiden: „Nergens nog sprak ik van den i nfcoop van den stroom." Ook zal het aantal verbindingsmoffen niet 44 maar 440 moeten bedragen. Goes, 27 Aug. 1923. D r J. W. Jenny W e ij e r m a n. Middelburg. Waar het gebleken is, dat bij uitvoeringen, rechtstreeks uitgaande van het Middelburgsch Muziekkorps zelf, de bestuursleden bijl velen nog niet vol doende bekend zijn, zullen deze heeren in het vervolg aan een insigne kenbaar zijn. Ten overvloede deelen wij' hier nog even mede, dat het zijit de heeren mr. J. Adriaanse, voorzitter, .P Luteijn, se cretaris, J. R. Domenie, penningmeester, L. Leijdesdorff en dr. J. C. Kinderman. Alhier is aangehouden en naar het Huis van Bewaring overgebracht A. v- Dl 35 j. veertouwer te Rotterdam, verdacht van verduistering te Assenede op 22 Aug. 1922. -- Ter gelegenheid van hot jubileum van H.M. de Koningin zullen de commis saris der Koningin cn mevr. Quarles van Ufford, Baronnesse Mulert tot de Leem- eule op Dinsdag 11 September a.s. van 3 tot 5l,'s nur een receptie geven, waar op een ieder welkom zal zijn. Die receptie op 31 Augustus heeft dit jaar niet plaats. Zaterdagmiddag méldde zich bij een sergeant der marine op straat een per soon aan, die zeide van het korps mari niers te Rotterdam te zijn gedeserteerd. De sergeant bracht den man naar de politie, die hem aan de militaire autori teiten zal uitleveren. Goes. In de Raadsvergadering van Woensdag a.s. te twee uur worden be- behandeld na de vaststelling der notulen: 1. Stukken; 2. verzoeken om afschrij ving van belasting en schoolgeld; 3e voor stel tot wijziging der begrooting voor bet Gasthuis voor 1923; 4. vaststelling rekening Burgerlijk Armbestuur over 1922; 5. Wijziging begrooting keurings dienst van Waren voor liet dienstjaar 1923; 6. Aanbieding Gemeente-rekening over 1922; 712. Voorstellen tot wij ziging der Verordeningen op' de Vee markt en betrekkelijk de straten, stegen enz., toekenning eener gratificatie aan de helpster aan de openbare bewaar school mej. van de Velde wegens de tijdelijke waarneming der functie van hoofd; wijziging der Verordening op1 de invordering der plaatselijke inkomsten belasting; opheffing van het openbaar vervolgonderwijs; wijziging der verorde ning op de heffing van schoolgeld; 13.. -Onderzoefc geloofsbrieven van het be noemd verklaarde lid van den Raad, den heer A. Buijs. Tot deelneming aan den Etalage wedstrijd, te houden tijdens de aanstaande Jubileum-feesten, gaven zich op de vol gende firma's: C. J. Adriaanse; W. van Aken; J. F. van Anroov; Joh. van Asperen Ver- venne; J. van Belzen; Jos. Bitter; F. J. Boone; Joh. Bos; J. P. Boshoff; J. M. Broekstra; P. J. Cardon; Cahen's Klee- ding-Maatschappij; Wed. Herm. Clement; Joh. de Dreu; De Dreu Pijnappel; J. Droogers; Wed. B. Faberij de Jonge; T. Faberij de Jonge; C. M. C. Glerum; Co.; P. J. Glerum; Albert Heiju; Hooge- steger Hollestelle; A. Jacobs; Wed. M. de Jonge; P. A. de Ligny; A. L. van Melle; JH. Merison Zonen; M. Meijaard; G. Th. Meijering; Gebrs Noord- lioek; B. van Paasse; P. A. H. Pieterman; jj. J. A. Poley; A. J. Potter; B. Quist; A. C. van de Rest; F. Sandijck; C. B. Simons; A. M. Simons Czn;: Singer-Maatschappij; C. Sinke; P. J. Somer; A. A. Somer; M. Veenis; E. Verbeem; A. W. Verschoore de la Houssaye; H. Verwer; J. van Wes ten; A. Wilking en J. A. L. G. Witte. Totaal 50 deelnemers. Dit getal is grooter dan ooit te voren. Bij den laatst gehouden étalage-wedstrijd waren 40 deel nemers. Vlissingen. Zaterdagmiddag was het 13- jarig zoontje van den werkman de Munck uit de LampSenstraat alhier met een kameraadje gaan zwemmen in de buurt van fort de Nolle. Door den stroom werden de beide jongens medegenomen, bet kameraadje kwam tegen de palen aan, maar kon ofschoon wel gewond gered worden. D'e jongen de Munck kwam niet meer levend aan, zijn lijk werd eenig'en tijd later bij Zwanenburg op bet strand geworpen door 'de golven. De verdronkene was een eenigst kind, Nog steeds liggen op Nederlandsch grondgebied verschillende voor hun va- iderland gevallen Belgische militairen be graven. Waai' reeds uit Engeland de daar begraven Belgische soldaten voor zoo ver dit door de familie gewenscht werd zijn opgegraven en naar den vaderland- schen bodem zijn overgebracht, zal dit thans ook geschieden met de in ons land begravenen. Totaal zullen er in Nederland ongeveer 80 worden opgegra ven en gekist in daarvoor uit België aan te voeren zinken kisten, die weder in eikenhouten kisten met den naam der dooden er op, worden geplaatst. Met het nemen der maatregelen is belast de heer Maurice Van de Weghe, luite nant van het transportkorps van het Belgische leger. O.a. zal worden opgegra ven en vervoerd, het lijk van Louis Francois Ruelle, overleden in het ver pleeghuis te Middelburg op 7 Decem ber 1914, den eenigen Belgischen mili tair, die nog te Middelburg begraven ligt. Het overbrengen van de lijken zal in September plaats hebben. Zaterdagmiddag werd in het kanaal biji de Keersluis, vanaf het marinevaartuig dat daar als zwemschool gestationneerd is, een zwemwedstrijd gehouden, waar aan zoowel' personen der marine als uiit de burgerij ideel namen. Bij het eerste nummer, 50 meters vrij© slag voor meisjes tot en met 15 jaar oud, waren de prijswinsters Suza Lau wereins in 6275 sec.; Marie Bresser in 63 sec.; Jans Rob in 63l/5 sec.; Nelly van Dort in 632/5 sec.; beide na loting). 'Van de jongens tot en met 15 jaar, die deelnamen aan 50 M. vrije slag, waren prijswinners H. Bresser in 52 sec.; Dl van Os in 561/s sec.; L. A. Meijer in 582/5 sec.; en J. Roose in 593/s sec. Bij schoolslag voor meisjes boven 16 jaar over 50 M. waren de gelukkigen Jo Kou we in 722/5 sec.; Koosje v. d. 'Steen in 75 sec. en Dato Montezaan in 85 sec. f Het volgende nummer was het rugslag zwemmen voor heeren over 50 M. Hierbij' was eerste prijswinner dhr Job uit Sou burg, lid van de zwemvereeniging „Het Y" te Amsterdam in 484/s sec.; tweede dhr Verhoef in 512/s Die drie prijs winners van den 100 M. schoolslag voor jongens van 16 tot 20 jaar waren H. Mersel in 1 m, 589/io sec.; P. de Hooge in 2 jn. 242/5 sec. en W,. Vader in 2 m. 24'75 sec. De 100 M. vrije slag1 voor heeren werd gewonnen door dhr N. J. Verloop in 1 m. 562/5 sec.; tweede was dhr Brand in 563/s sec. De koppelwedstrijd voor heeron, waar bij ieder 100 M. moest zwemmen, had tot uitslag, dat 't drietal Luitwieler-Iloeve- laken-Bresser één was in 5 m. 103/5 sec. en het drietal Franx-De Haes-Korteweg twee in 6 m. 62/5 sec. De koppelwodstrjjd Voor dames kon niet geheel tot zijn recht komen, daar er een heer aan mee moest doen; :de prijzen werden dan ook alleen persoonlijk toegekend en wel de eerste aan mej. Yvonne Lauwereins en de twee de aan mej. L. Wolf. fien vermakelijk nummer was het eier- lepelzwemmen voor dames en later voor meisjes. Van de dames waren prijswin sters mevr. Blonde in 1 m. 202/5 sec. en mevr. Van 'Oord in 1 m. 253/a sec. en van de meisjes J. Rob in 1 m. 147s sec. en N. yan D©rt in 1 m. 17 sec. Niet minder vermakelijk blijft ook altijd het bordjes happen voor jongens waarbij Dl Purmer den eersten prijs behaalde in 1 m. 93/5. sec.; I. de Poorter was tweede in 1 m. 174/5 sec.; D. Blaas derde In 1 m. 224/-, sec. en A. Lauwereins vierde in 1 m. 343/5 sec. Een z'eer belangrijk nummer was het zwemmen over een afstand van 600 M„ waaraan deelnamen 7 heeren en één dame. Eerste aankomende was dhr Job in 12 m. 512/5 sec.; tweede dhr Mersel in 13 m. 223/r, sec.; derde dhr Batten in 13 m. 35 sec. Ofschoon slechts 3 prijzen be schikbaar waren, kreeg de eenige dame, die zulk een goed figuur had gemaakt, toch ook een prijs. Het laatste nummer was springen en duiken. D© deelnemers moesten eerst alle drie voorgeschreven sprongen maken en dan ieder nog twee volgens eigen keuze, waarbiji door de jury punten- werden ver leend. Dhr Batten behaalde den eersten prijs met 118 punten, de heer Beun den tweeden met 102 punten en de jeug dig© deelnemer Bresser den derden met 83 punten. Dhr v. d. Steen deed buiten mededinging aan dit nummer mede cn gaf enkele zeer mooie sprongen te zien. Het ontwerp gemeenterekening 1922 wijst in ontvang aan f 2.6S5.386,841/2 en en uitgaaf f 2.608.171,06, alzoo een ba tig saldo van f 77.215,76Vs. D© buiten gewone uitgaven, omvattende uitbreiding oeververdediging, aanleg begraafplaats, aanleg en vernieuwing straten, bouw .en verbouw va,n scholen, en nadeelig saldo rekening grondbedrijf, bedroegen te sa men f 262.710,96, wat verminderd kan Worden met de opbrengst van den ver koop van een brandspultliuisje ad f1675 waardoor het bedrag, dat door leeningsgeld gedekt moet worden, komt op f 261.035,96 Het batig slot bedraagt dus feitelijk f 338.251,741/a. Dit batig slot wordt nader toegelicht. Er werd meer ontvangen dan geraamd f 431.000 en meer uitgegeven dan ge raamd f 119.000, blijft alzoo een voor- deelig slot van f 338.0Ö0. Uit het gege ven overzicht blijkt, dat verschillende uit gaafposten niet onaanzienlijk beneden de raming' zijn gebleven, hetgeen mede een gevolg is van het streven van B. en W. om niet alleen te voorkomen, dat posten overschreden worden, maar bovendien de uitgaven in het- algemeen zooveel mogelijk te beperken en derhalve beneden de ra ming te blijven. Dit neemt echter niet weg dat het voordeelig saldo voor het over- groote deel zijn oorsprong vindt in de hooigere inkomsten en wel speciaal in den post plaatselijke inkomstenbelasting. Het mag in verband met de draagkracht -der ingezetenen een gelukkig verschijnsel worden genoemd aldus B. en W. dat het belastbaar inkomen over het be lastingjaar 1921'22 dermate is meege vallen, dat op den dienst 1922 een op brengst kon worden verkregen, die ruim f250.000 boven de raming uitgaat. Met het bovengenoemde voordeelige saldo kan ■eventueel rekening worden geho-uden bij de vaststelling van het vermenigvuldigings cijfer voor het belastingjaar 1924'25, welke vaststelling in Mei 1924 zal moeten plaats hebben. In verband met de loonver- lagingen, die in 1923 hebben plaats ge had, en met de heerschende malaise, zal 'het belastbaar inkomen over 1924'25 vermoedelijk een vrij 'grooto daling onder gaan, zoodat gebruikmaking van een deel van meergenoemd saldo alsdan volgens B. en W'. zeer noodig zal z'ijn. B. en Wi. stellen den raad voor het het onlangs door de gemeente aangekochte huis Droogdok no. 8, te verhuren aan dhr H. B. J. Knoop, tandarts te Utrecht voor f 1000 per jaar, maar eerst, nadat het grootste deel van den tuin bij dien van het stadhuis is getrokken en ook het tuinhuis, dat dan voor bergplaats van rijwielen zal worden bestemd, waarvoor de vestibule te klein blijkt. Voorgesteld wordt verder te verkoopen 120 vierk. M. bouw- en 62 vierk. M. tuingrond aan den Koudekerkschen Weg aan dhr J. Looi- sen voor f 2440; 202 vierk. M. grond aan de V. Dl Mandorestraat 'aan J. Post qq. voor f 1414 ©n 196 vierk. M. al daar aan C. de Nooyer voor f1372. Ter benoeming van een lid der commis sie tot wering van schoolverzuim, wegens bedanken van dhr j. Broei, worden aan bevolen dhrn C. Smits en P, H. Meer- holz. Hansweert. Twee jongens kregen twist die zóó hoog liep, dat R. zijn mes trok en I. een steek in den rug toebracht. D© wonde bloedde zóó hevig, dat I. zich direct onder geneeskundige behandeling moest begeven. D'e politie heeft het zaak je in handen. 's-Heer Abtskcrke. In de raadsvergade ring van Zaterdagmiddag was afwezig dhr. J. Tolhoek zonder kennisgeving. Aangeboden wordt de gemeentebegrooting 1924 in ontvang en uitgaaf op f 16706,261/2 met een post van plaatselijke inkom stenbelasting van f 3000 tegen f 3500 ten vorigen jare. Die voorzitter spreekt daarna een woord van dank aan alle leden voor de behartiging der gemeentebelangen in de nu bijna afgeloopen zittingsperiode en een hartelijk woord van afscheid tot hen die niet in den nieuwen Raad weer- keeren n.l. de heeren J. Nieuwenhuize, Mars. Vermue en J'ohs. Vermue en hoopt dat het hen in hun verder leven goed moge gaan. Weth. Nieuwenhuize bedankt den voorzitter voor den steeds aange- namen omgang en spreekt de hoop uit, dat deze ook met de nieuwe raadsleden bestendigd zal blijven. Die heeren Mars. e.n Johs. Vermue sluiten zich daarbij aan, waarna sluiting. Ovezand. Die raad vergaderde Vrijdag. Aanwezig de voorzitter, 6 leden en de secretaris. Afwezig F. de Jonge met ken nisgeving. De gemeentebegrooting voor 1924 werd vastgesteld op f 26.129,771/2 in ontvang en uitgaaf. IVegens periodieke aftreding werd tot lid van het Burgerlijk Armbestuur herbenoemd de heer C. Ver meide. De bijdrage over 1922 voor de bijzondere scholen, bedoeld bij artikel 103, 4e licl der Lager Onderwijswet 1920 werd vastgesteld voor de R.-K. School op f 14,48 en voor de Chr. Hervormde School op f 10,98 per leerling. Krabbendijke. In een Vrijdagavond ge houden vergadering van het Jubileum-co mité werd de plaatselijke feestdag op Dinsdag 11 September bepaald. Met het ooig op de nog g-eringe deelname aan den te houden optocht werd besloten voor dit doel een lijst onder de jongelui te laten rondgaan om zoodoende prijzen en groen te kunnen beschikbaar stellen, waar tot nu toe nog geen geld voor was. Kapelle. Moest door te geringe mede werking een volksfeest alhier achterwege blijven en viel daarna een voorgesteld gemeenschappelijk kinderfeest der beide scholen eveneens in duigen, thans heeft het bestuur van de Oranjevere'eniging al hier besloten 6 September a.s. een kinder feest te organiseeren met alle kinderen van welke school of richting ook, van 6 tot en met 15 jaar. Het muziekgezelschap „Ons Genoegen" zal de attractie van dit feest helpen verhoogen. Biezelinge. De landb. knecht J. Z., die Donderdagavond op zoo noodlottige wjjzo van de tarwehoop in de schuur van de famili© De Roo kwam te vallen en ver pleegd werd op de hofstede, is Zondag morgen overleden. Sf. Laurens. Vrijdagmiddag vergaderd© de Raad in voltallige zitting. B. en W. stellen voor te voldoen aan het verzoek van 28 ingezetenen om drie gaslantaarns te plaatsen aan den Noordweg tusschen den Schotelweg en den MoogelandSchen weg. Besloten wordt 'dit verzoek aan te houden in verband met de spoedig te verwachten beslissing inzake de elec trificatie van het geheele dorp. In be ginsel zijn allen voor uitbreiding van de straatverlichting ook op andere punten dan de gevraagde. Op het verzoek van dezelfde inge zetenen om verplaatsing ven het bord, aangevende de maximumsnelheid Voor het motorverkeer, naar de grens der gemeente wordt afwijzend beschikt met 5 tegen 2 stemmen (Marinissen, Boon). D© begrooting Burgerlijk Armbestuur voor het dienstjaar 1924 wordt vast gesteld op een bedrag in ontvang en uitgaaf van f500. Door een commissie, bestaande uit de heeren Boon en Simonse, wordt de ge meenterekening over 1922 nagezien en in orde bevonden. Zij wordt vastgesteld in ontvang op f 21.719,72 en in uitgaaf op f 20.341,91, alzoo een batig slot van f 1377.81. B. en W. bieden de gemeentebegrooting voor het dienstjaar 1924 aan tot een be drag van f 19.353,56 in ontvang en uit gaaf met een pbst van onvoorzien van f732,37 en een hoofdelijken omslag van f 7300. Op aandrang van den heer Simonse wordt besloten zoo spoedig mogelijk een uitbreidingsplan voor de gemeente dooi den gemeenteop'zichter te doen ont werpen. Aan het einde der vergadering brengt de burgemeester alle leden dank voor wat ze in de thans afgesloten vierja rige periode in het belang van de ge meente hebben verricht en voor de ont vangen steun en medewerking. Inzon derheid wenscht hij den heer Gideonse die in den nieuwen Raad niet meer zal 'teragkeeren, het beste toe. De heer Gideonse dankt den burgemeester voor het gesprokene; bij heeft steeds met genoegen de vergaderingen van den Raad bijgewoond. Hij wenscht allen het goede toe en hoopt, dat ziji steeds het goede voor de gemeente zullen zoeken. Stukken voor den Gemeenteraad van Goes Gemeente rekening. De gemeenterekening geeft voor de ge wone inkomsten f 494.061,89i/2 aan ge wone uitgaven f 480.238,85i/2, batig slot f 13.823,04; voorts aan buitengewone in komsten f 305.'649.86V2, aan buitengewone uitgaven f 198.330,671/2, batig slot f 107.318,99. De g!roote van deze batige saldi houdt verband met ontvangsten in 1922 tot het doen van uitgaven, <Jie eerst in 1923 konden geschieden o.a. wegens het ont breken van verschillende gegevens. (De (rekening 1921 der Ambachtsschool is b.v. nog altijd niet door Dien Haag goed-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1923 | | pagina 2