"%*o Woensdag S3 Augustus 1923 37 e Jaargang Kiii Augustus a.s, AKJES HOP en Peren, LIJDERS Buitenland. uwd Huis en Erf vrije Poort, ging „E. M. NI" bendijke. en Peren, ULTE THIEME ULTE THIEME ving te koop inschrijving PPELS \PPELS Meid shoudster che Biggen. A B«uM. eiling te houden 23, wordt mede aurens, aan den I 8 ld, groot 2 A. irding 1 Decern. .taris ITTIHANN. uur (N.T.), zal voor te Krabbendijke i geveild: djn boomgaard, den eigenaar v.*. HET BESTUUR. 10 jarige ervaring breuklijden ver bandages, die wij A. R. DE MUIJNCK, Middelburg. roode pilaren, schuin j Lat in de Langedelft) saan wijzing om [ERte brouwen n t per pakje. Ie roode Pilaren) :lburg boomgaard in de ngen. te leveren bij A. Rilland, Zaterdag n boomgaard, aan Leente Nisse. en boomgaard in :e 's Gravenpolder, 3tede van A. BLOK. e bekomen en in- en voor elk perceel n massa, in te leve- 27 Augustus a.s,, ENHUIJSE, adres Nisse. Wed. JOOS DE rerke. stelling terstond J persoon. Adres: ER, Wemeldinge, met October gevraagd. ELE, Arnemuiden. 0 O P: •ONNY'S, 8-jarige, bij A. DE che Singel, M'burg- KOOP: wagen op ijzere" d ais nieuw. Pz., Westkapelle- inlichtingen onder van dit blad, Goes- er een groote partij p de Varkensmarkt D. COPPOOLS% Serooskerke (Wd KOOP: ïlfvaarzen. n 2 Sept., bij JAN Kamperland Drukkers-Exploitanten ©OSTERBAAN LE COINTRE GOES Bureaux: Lange Vorststraat 68—70, Goes Te!.: Redactie no. II: Administratie no. 58 Postrekening No. 36000. Bijkantoor te Middelburg: Firma F. P. DHUIJ, L. Burg. Tel. no. 259 vnww Lmijvnini^ EEN GOED WOORD. - Do beer Colijn durft wat aan met de - aanvaarding van de portefeuille van Financiën. Een durf, die niet verwondert, in den mgn, die steeds blijk gegeven, beeft van niets ontzienden moed. Die in Indië reeds kolonels tot wanhoop bracht door het stereotype gezegde van van Hentsz, als die kolonels bezwaren maak ten tegen de door hun verstrekte op drachten: Ik zal Colijn er dan maar mee belasten. En die durf van het aanvaarden van de portefeuille van Financiën is uit den aard der zaak vrucht van het tegendeel van zelfstandige overwegingen. Er is voor liem, noch voor zijn partij, daarbij uit po litiek oogpunt ook maar iets te winnen, maar juist het omgekeerde. Wij onder schrijven toch ten volle, wat de N. Prov. Gron. Crt. 'dienaangaande schreef: „Hij brengt weer een nieuw zwaar offer door de nieuwe taak te aanvaarden. En een zwaar offer brengt ook onze anti revolutionaire partij. Het is daarop, dat wij allereerst de aandacht moeten ves- tigen. Het is mogelijk, dat het den heer Colijn niet gelukt, de zware taak, die hij op zich nam, te volvoeren. Hij en zijn, partij zullen van die mislukking de ge volgen hebben te dragen. Het is mogelijk, dat liet hem gelukt, onze uitgaven en inkomsten met elkaar in overeenstemming te brengen. Maar dan zal het niet gaan, zonder dat er krachtig wordt ingegrepen. Er zal menigmaal groot geroep komen. Wij zullen worden uitgescholden voor al wat leelijk is. Alle toovenaars zullen hun best doen, om den naam van den heer Colijn en van ons stinkende te maken bij o.ns volk. Men zal trachten ontevreden heid te brengen in de eigen partij. Men zal hoonen, smaden, schelden, men zal de lafste praat niet te minderwaardig vin den. Thans, reeds voor hij optrad, wor den hem door do leden der sociaal democratische partij de slechtst mogelijke motieven toegeschreven." Het is scherp gezegd, maar daarom niet onjuist. Als Colijn ons een sluitende be grooting brengt, en er zal toch wel nie mand zijn, die als eerlijk man zou durven verklaren dat het niet de hoogste tijd is, dat die er komt, zal de verdienste van zijn werk eerst veel later worden er kend; ook Floris Adriaan van Hall, die in 1843 den toenmaligen deplorabelen financieelen toestand dbor de zoogenaam de vrijwillige leening in orde bracht, lieeft dit slechts kunnen doen onder hevig veij- zet van het volk en een deel der volks- vertegenwoordiging. En diens verdere po litieke leven gaf, al is hij na (dien ook nog) tweemaal minister geweest, overvloedig blijk, dat men hem zijn drastischen maai't- Tegel, die het land ten zegen is geweest,, eigenlijk nooit geheel heeft vergeven. 0[ns volk houdt nu eenmaal niet van kracl.it- mensc.hen; is ook niet van Heutsz, olie zoo schitterend werk lieeft verricht nnet de pacificatie van onze buitenbezittingen in den Indischen Archipel, daarvoor ijiiet j, met ondank beloond? Wij zien dan ook in de daad van moed, die de aanvaarding van de portefeiiille van Financiën op dit oogenblik is, zoo duidelijk, dat Colijn de man is uit! de school van van Heutsz, die het oorjdeel der menschen niet telt, als het gaat. om een groote en onafwijsbare taak te ver vullen. Colijn had zich de taak gevmjkke- lijker kunnen maken, door als eiscih te stellen, "dat het ministerie zou aftreden, om plaats te maken voor een ministerie met de uitsluitende taak, onze financiën op orde te brengen. Want zoo'n ministerie zou natuurlijk samengesteld geweesit zijn uit alle partijen. Dat dit niet is geschied, geeft ons recht tot de conclusie, da.t Co lijn niet de mogelijkheid zag om daartoe te komen. En dat moeten wij betreuren, want nu zal de wijze, waarop het tekort zal worden gedekt, wel te. veel door recht- sche bril worden bekeken. Maar het ver- Loogt de waarde van den durf. Het bovenstaande is niet van ons of van een ander antirevolutionair blad, maar van den hoofdredacteur van een liberaal blad: „Het Vaderland". Het verhoogt de wa.arde en de be- teekenis er van. Een stormprogramma. Overal waar maar twist en tweedracht zaaien is, waar maar actie gevoerd san worden t egen die „reactionaire" rechtsche regeering, wattr maar met kans °P succes kan gepoogd om den socialen -* V1'ede te verstoren, daa.r duikt de rust- verstorande persoon van den heer Sten- Luis op. 1\Zeeuw VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG Abonnementsprijs: Per 3 maanden, franco per post, f 3. Losse nummers f 0.05 Prijs der Adverientiën: 1—4 regels fl.20, elke regel meer 30 cL Bij abonnement belangrijke korting. .«Mnrwiim* «wm werken, mocht de leider van het N. V. V. op 'het appèl niet ontbreken. En natuurlijk.was de dictator der „be- wlisten" niet gekomen om een eerbiedig stilzwijgen te bewaren. Hij sprak, als steeds, de taal die liet geknechte proletariaat zoo zoet in de ooren klinkt, hjj uitte woorden van fei len opstand en zwarten haat. Aangemaand werd tot een krachtige rechtstreeksche politiek tegen de regee- ïing; dan zou de strijd mogelijk worden In vele industrieën. Het moest, aldus li-et pakkende slof, gaan stormen als in 19181 Gaan .stormen als in 1918. Alsof het verloop der dingen niet vol doende heeft aangetoond dat de krachten, die den storm moesten ontketenen, te kort schoten, toen de stem van het te v/apen snellende Nederlandsche volk zich o ndubbelzinnig deed liooren Alsof, vooral juist van arbeiderszijde, niet. afdoende is aangetoond bij de daarop igjevolgde verkiezingen, dat dergelijke mi- jfniatuur-orkanen een in ons politieke land schap minder passend verschijnsel zijn, doch op het tooneel bij een meer ge- eigende omgeving zich aansluiten! De les van 1918 is den heer Stenhuis nog altoos tevergeefs voorgelezen. En de stakingswellusteling, die voor 1922 een jaar van arbeidsconflicten pro feteerde en zich hij de gedachte daaraan de handen wreef, schijnt het voor 1923 met een stormprogramma te willen pro- beeren. Toen dan ook j.l. Zaterdag te Rotter- ,ar" f;eri pro testvergadering werd gehou- A'1 "aar. aanleiding van het feit, dat voor bedrijf van den heer Wilton vergun- ng is verleend om 1() uur per dag te De Fransche nota overhandigd. Het Fransche antwoord op de jongste Britsche nota is gisteren overhandigd. Alle mededeelingen beperken zich tot het feit, dat de nota in zeer vriendschap pelijke bewoordingen is geredigeerd en dat Frankrijk zich. bereid verklaart, zijn aandeel in de schadevergoeding, door Duitschland te betalen, terug te brengen tot 1300 millioen, terwijl als voorwaarde gesteld wordt dat zeer voldoende waar borgen verstrekt worden, alvorens een moratorium kan worden verleend, terwijl tenslotte Frankrijk ook bereid zou zijn tot zekere tegemoetkomingen inzake het karakter van de Roerbezetting, mits Frankrijk de zekerheid ontvangt, dat be taald zal worden. Cholera. Naar uit Bagdad wordt gemeld, heerscht er een ernstige cholera-epidemie onder de Perzische koelies te Abadan. Er zijn reeds 747 sterfgevallen voorgekomen. Do epidemie heeft zich naar Basra verbreid, waar zich 67 sterfgevallen voordeden. Te Bagdad openbaarden zich drie gevallen. Er zijn strenge voorzorgsmaatregelen ge nomen. De epidemie is aan het afnemen. Aardschokken en overstroomingen. Naar uit Teheran (Perzië) wordt gemeld, hebben overstroomingen verscheidene dor pen vernield. Er zijn veel slachtoffers en een groote hoeveelheid vee is verdronken. Vijf hevige aardschokken zijn waargeno men te Turbat-Haidari. Van de bevolking heeft zich een paniek meester gemaakt. De auto-ramp bij Guillaumes. Uit Nizza worden nog nadere bijzon derheden gemeld over het ongeluk met. de touristenauto, die op 3 K.M. afstand van Guillaumes in de rivier de Var stortte. In de auto zaten 22 Amerikaansche tou- risten. Zij reed over de Route des Alpen, toen ze ter hoogte van Entraumes door onopgehelderde oorzaak plotseling van den weg afraakte en in het ravijn stortte, waardoor de Var stroomt. De zware wa gen botste en bonkte van rotssteen op rotssteen, tot hij eindelijk op den bodem van het ravijn verbrijzeld werd. Zes per sonen werden, zooals gemeld, gedood en 15 gewond, terwijl één tourist er onge deerd afkwam. De zware auto volgde een smallen en kronkelenden weg, in de harde rotsen uitgehouwen en met talrijke tunnels on dergraven. Dp het punt, waar 'het on geluk plaats had, loopt tfe weg langs de steile helling van een 'Afgrond. Het schijnt, dat de autocar daar ter plaatse geslipt is en tegen de borstwering van rotssteen langs den weg is aangebotst,, waarna het voertuig over den rand van den afgrond is neergestort. De eenige inzittende, die niet gewond werd, was ook de eenige dame van het gezelschap. Bij de redding legde zij groo- ten moed aan den dag. Het alarm werd gegeven door andere automobilisten, die de auto in het ravijn hadden zien storten. Zij konden langs een rotsachtig pad den bodem van het ravijn bereiken en de eerste hulp aan de slachtoffers brengen. Korte berichten. Te Dortmund hebben de Franschen 6 milliard mark, bestemd voor de uitbe taling van loonen der mijnwerkers, in beslag genomen. De Franschen hebberi weer 13 lei dende industriëelen uitgezet, wier fa milies binnen enkele dagen liet bezette gebied moeten verlaten. In het eerste kwartaal van dit jaar zijn in Zweden 6344 personen bekeurd wegens openbare dronkenschap in Noorwegen 12,441 en in Finland 11,630. In Zweden heeft men beperking, in Noor- Wegen en Finland een verbod tot het verkoopen van sterke dranken. Maandag a.s. houdt het Ameri kaansche leger een demonstratie. Daarbij zullen 2 vliegtuigen bomaanvallen doen op een deel van de Oostkust ter lengte van 1200 K.M. De bedoeling van de demonstratie is, het bewijs te leveren, dat de Ver. Staten een groote luchtvloot noodig hebben voor „verdedigingsdoelein- den. Gemeld wordt, dat vijftien personen, die bij de jongste .onlusten te Aken wer den gewond, zijn overleden. Gemeld wordt, dat de Jaarbeurs te Keulen in verband met den econo- mischen toestand tot November is uit gesteld. Een nieuwe Japansclie onderzeeër is op een proeftocht te Kole gezonken. Elf leden der bemanning zijn gered, 85 man worden vermist. Acht personen zouden zijn o m g e- komen bij de boschbranden in Frank rijk. Tengevolge van den krachtigen oos tenwind is het vuur weder aangewakkerd en heeft de brand zich uitgebreid. De zeven wéken van betrekkelijk stilliggen der Londensche haven zijn gis teren geëindigd, daar alle stakende boot werkers den arbeid hebben h o r- v at. Naai- de communistische „Ruhr Echo" mededeelt zijn aan de communisti sche partij in Essen door de Fransche soldaten 10 millioen mark overhandigd als resultaat van een onder de Fransche troepen georganiseerde collecte ten bate van den strijd der communisten. De bankbiljettenproductie in Duitschland zal einde der week op on geveer 60 hillioen dagelijks worden ge bracht. Nog in den loop van "deze week zullen de 100-millioen-biljetten in circu latie komen. Het Duiische rijksministerie heeft besloten nieuwe muntstukken van 100.000, 200.000 en 500.000 mark uit te geven. Het 100.000 markstuk zal het for maat hebben van het tot dusver bestaan de 200 markstuk, het 200.000 markstuk het formaat van het 500 markstuk, en het 500.000 markstuk een iets grooteren omvang. De Nederlandsche spoorwegen. Volgens de Res.bcde overweegt de direc tie dei' Nederlandsche Spoorwegen, den dienst van het Séinweaen te vereenigen met den dienst van Wieg1 en Werken. 's Lands wijs. 's lands oer. Die heer Henri Polak vertelt in het Wieekblad van den A. N. D>. B>. herinne ringen van 40 jaren her. Het volgende knippen we er uit: Die toenmaligs Shah van P|erzië, Nasr- ed-Dln, bezocht Amsterdam en hem. werd a.a. de diamantslijperij Coster in de Zwa- nenbung'erstraat, toen onder directie van nu wijlen den heer Alexander Daniels, getoond. Toen de Vreemde vorst, na alles gezien te hebben, de fabriek verliet, kwam een der slijpers op den lieftalligen inval hem oen bak! water op het lijf te gooien en /ging onmiddellijk ,tot uitvoering van het schoone denkbeeld over. Die'vloeistof kwam echter terecht op den burgemeester die vlak achter den Shah liep. Deze laat ste, den plons hoerende, k'eek om, waarop de burgemeester hem zeer gevat zieide, dat in Holland een oud gebruik was, een scheidenden bezoeker water na te werpen, Die Shah vond dit een zeer zonderlinge en voor bezoekers niet bepaald aangename gewoonte doch troostte Zich met de ge dachte, dat ook' hier 's lands wijs 's lands eer was. B®t tekort op do begrooting. Men zal zich herinneren, dat wij1 de vorige week de juistheid in twijfel trokken van het gepubliceerde tekort op de staats- begrooting voor 1924, van ruim 183 mil lioen. Wij1 vernemen nu, dat dit cijfer juist is, maar dat onder dit bedrag ook begrepen zijn de buitengewone uitgaven en crisisuitgaven. Het cijfer van 140 mil lioen, was het tekort op de gewone uit gaven. Wij meldden toen ook, dat intus- schen op dit bedrag nog werd besnoeid, en dit is inderdaad ook .geschied, zoodat de begrooting', die bij' den Raad van State is ingediend, nog een tekort neeft op de gewone uitgaven van 105 millioen, vermeerderd met 12 millioen voor de stor ting in het invaliditeitsfonds, zoodat het goheele tekort-op de gewone uitgaven 117 millioen bedraagt. Maar ook dit cijfer heeft slechts relatieve waarde, want nu reeds kan met zekerheid worden g-ezegd, dat do millioenennota van minister Colijn geheel andere cijfers zal bevatten. (Rcs.bode.) Staking in een anarchistische drukker ij. - In do drukkerij „Libertas" te Amster dam, waar de heer Zuurbier, toen hij nog' op het hoogtepunt van zijn roem als raads lid stond, 's Woensdags- en 's Zaterdags middags voor zijn kiezers niet was te spre ken, wijl de edelachtbare zich dan met het schrobben van den drukkerij-vloer on ledig hield, is thans iets heel ergs ge beurd, meldt het Hbld. Die persen, die eenige lceeren per week „B© Vrije Socialist" drukken, waarin van den eersten tot den laatsten regel fel wordt gefulmineerd tegen de verdorvenheid van de „het loon drukkende werkgevers", al lerlei andere verdorvenheden, „het pri vaatbezit b.v. en deszelfs aanhang dezer maatschappij", draaien niet meer Die drukkers hebben het werk gestaakt, wegens „het slechte uitbetalen van hun loon." Zij' drukten week aan week smaad redenen tegen de „uitbuitende klasse", hebben duizenden malen vellen doorge draaid, waarin werd betoogd, dat de ar beider zijn loon waard is. Zij' hebben nu het draaien op „Libertas" stopgezet, als protest tegen hunnen vrij-soeialistischen en anarchistischen werkgeler, die hun blijkbaar hun loon uitkeert.... met mate. Heel „Libertas" staat thans stil, Wlijl hun machtige arm het wil. Di e werkt ij1 dverlenging b ij WH 1 ton. Het 'Tweede Kamerlid C. J. Kuiper, heeft aan den minister van Arbeid de vol gende vragen gesteld: le. Is de minister bereid, mede te deelen of door hem woirdt goedgekeurd de met ingang van 6 Augustus j.l. ingegane over- werkvergunning tot 56Vo uur per week en voor den duur van 6 maanden, met mach tiging' van den Directeur-Generaal van den Artêid verleend aan de N. V. Wilton's Scheepswerf en Machinefabriek te .Rot terdam? 1 2e. Wil de minister mededeelen, op welke gronden speciaal deze ingrijpende overwerkvèrgunning is verleend, en voorts, welke maatstaf bij de toekenning van het toenemend aantal overwerkvergunningen van den laatsten tijd wordt aangelegd? 3e. Is de minister niet van meening, dat het wenscbelfjk is, bij ingrijpende over werkvergunningen, als onder lo. bedoeld, alvorens deze verleend worden, de be sturen der vakbonden, wier leden in het betrokken bedrijf of onderneming werk zaam zijn, in de gelegenheid te stellen, bventueele bezwaren kenbaar te maken, en, zoo ja, waarom zulks'in het onderhavige geval niet is geschied? __4e. Is de minister bereid, een schrifte lijke opgave te verstrekken van het aantal in dit jaar verleende overwerkvergunnin gen, benevens den tijdsduur, de verschil lende bedrijfstakken en het aantal ar beiders, waarvoor de vergunningen gelden? 'Onregelmatigheden. Die gemeenteraad van 's-Gravenzande heeft in een zitting zes volle uren gewijd aan de Jrehandeling van het distributie rapport samengesteld door een commissie van 5 leden, dat de gegevens bevatte van den accountant, den heer Elfering, die maandenlang een onderzoek had' in gesteld. Die commissie stelde vast, dat het geheele tekort van de distributie f 170.825,53 beloopt. Het rapport houdt zich o.m. bezig met onregelmatigheden, die gepleegd zouden zijn door de heeren Ru Varekamp en J. Reinard, in 1917 respectievelijk wethouder en raadslid in deze gemeente. Die heer Reinard is thans nog lid van den raad. In de le conclusie vermeldt de com missie, dat- de heer Varekamp een partij' hont leverde tegen een bedrag van f 7000, waarop f4000 of 55 pet. tekort was. Als de commissie 20 pet. aanneemt voor indrogen, blijft er nog 35 pet. over, die verantwoord moeten worden. In de 2e conclusie wij'st de commissie er op, dat er 4 wagons turf van 's-Gravenzande aan Monster zijn geleverd, waarvoor Reinard en Varekamp 'het bedrag waarschijnlijk ontvingen. De 4e conclusie betreft de in ning van een bedrag van f 2309 aan de Groninger bank door den directeur van het distributiebedrijf, den heer Du van Geest. Die heer Reinard werd beschuldigd dit bedrag per vervalschte kwitantie te heb ben geïnd. In de 8e conclusie deelt de commissie mee, dat in 1918 in den polder Mijdrecht voor f 17000 veenbonken door Reinard en Varekamp werden gekocht, waarop f18000 aan vrachtloon werd be rekend, terwijl uit een nauwgezet onder zoek bij de schippers is gebleken, dat ten hoogste f 6000 aan vracht betaald ten zijn, zoodat er f 12000 zoek is. In de 9e en laatste conclusie stelt de commis sie aan den raad voor, van de heeren Rei nard en Varekamp een bedrag van f26.561 te eischen, zoolang zij geen voldoende opheldering kunnen geven omtrent het ver leende crediet. De heer Reinard verdedigde zich om standig tegen de tegen hem ingebrachte beschuldigingen. Hij wierp alle verdacht makingen ver van zich af en zeide, dat hij! zooveel hem mogelijk is zal medewerken tot opheldering van de ontstane misver standen. De raad heeft nog geen beslissing genomen of positieve conclusies getrok ken. (Tel.) Het verambten aar de Nederland. In Nederland zijn thans meer dan 200.0CO gemeenschapsdienaren werkzaam. Op plm. 7.000.000 inwoners hebben we dus thans 200.000 ambtenaren, of op elke 35 inwoners één. Stellen we het aantal kiezers op pl.m. 2.800.000 en het aantal ambtenaren boven de 21 jaar op 7/'s van het aantal dan krijgen we op 2.800.000 Nederlanders, boven 21 jaar, 175.000, d.i. op 16 meerderjarige Nederlanders één ambtenaar. Het aantal Rijksambtenaren be draagt thans plm. 50.000, d.i. één op elke 140 inwoners. Sociaal-anarchistische actie. De centrale recherche te Amsterdam is, naar het Hbl. meldt, sedert eenige weken een georganiseerde actie der dus genaamde sociaal-anarchistische groepen op het spoor, beoogende bijl de a.s. jubi leumfeesten een tegenbeweging in het le ven te roepen. Daarvoor worden de groote steden, doch in hoofdzaak Amsterdam tot werkterrein gekozen. Hier en daar zijn en ige teekende, op oranjepapier gedrukte pro clamaties aangeplakt, waarvan de inhoud ook in kleine oranjekleurige strooibiljet ten is verspreid. En er zou ook een Feest gids worden verspreid, eveneens op oranje- -papier gedrukt. Daar de inhoud van die pamfletten voor de Koningin zeer belee- digend is, en daarop geen namen van druk ker of schrijver voorkomen, heeft de cen trale recherche hier en daar huiszoeking gedaan. In 'n drukkerij te Utrecht werden de (vorige week 13.000 exemplaren vap. dat drukwerk in beslag genomen. Een huiszoeking in de drukkerij1 „Libertas" te Amsterdam leidde eveneens tot het in be- slagnemen van eenigen voorraad en van daarvoor aangewend zètsel. Toen nu Zaterdagavond te Amsterdam eenige lui met- die schrifturen ventten, Zijn Zij' naar de politiebureaux geleid, waar proces-verbaal wegens majesteitsschennis tegen de verspreiders is opgemaakt. Het is ook aan de politie bekend, dat in sociaal- anarchistische kringen plannen zajn be raamd om de illuminatie en de straatver siering voor de a.s. jubileumfeesten zooveel mogelijk te saboteeren. Tegen deze pogin gen zal als vanzelfsprekend, van overheids wege met gestrengheid worden opgetreden. Naar het Volk verneemt, Zijn van re- geeringswege de burgemeesters verzoent om tijdigi, zoodra houding of gedragslijn van revolutionaire elementen ten hunnent hun daartoe aanleiding geven, in overleg te treden met het rijkspolitiegezag, ten einde zich zoo noodiig de hulp van rijkspersoneel te verzekeren. Een gesprek met Keizer "Wilhelm. Die heer A. Prell, hoofdredacteur van de Deutsche Wlochenzeitung für die Nieder- lande, heeft te Doorn gesproken met keizer Wilhelm en zijh gemalin. Eerst met deze. Zij vertelde, dat ze in September weer naar haar landgoed Saabor in Silezië gaat ter wille van haar kinderen. Zij1 sprak vervol gens met opgewektheid over haar leven te Doorn, over den levendiigien geest van haar echtgenoot enz. Bezoek ontvangt hij gaarne zeide zij. Bij Zulke gelegenheden ging zij voort beb ik mij1 steeds verwonderd over de groote talenkennis, de belezenheid, de vriendelijkheid en den takt der Hol- landsche dames en heeren. Vroeger waren zij mij als terughoudend, vormelijk en stijf beschreven. Maar ik' vond hier werkelijk' het tegendeel. Het bevalt mij hier dan ook uitstekend en u zoudt mij een genoegen doen, wanneer u uw collega's zoudt wilien mededeelen, dat ik mijn man hier niet lang alleen zal laten. Vervolgens sprak de heer Prell met keizer Wlilhelm. Hij zag er vertelt

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1923 | | pagina 1