2m gazp Vrijdag 17 Augustus 1023 37e Jaargang warit naakt. Erf en Tuin en Erf IN OEN MAALSTROOM. Buitenlanl COINTRE. igustus 1923, verkoopen 'RAAGD. Melkgeit adriaansen, d Persoon enstbodOi oudster FEUsLLETOM. Zeeuwsche Stemmen. ill 11 ick S14; uffield 14; iel 17; Tar- fitte Astra- Roode As- 11; Peren: Suikerij 21 )s 49-55; irkjesperen suikerij 23; speren 14; r gamot 17 men: Prin- eri 2633 en 1418; uimen 41 ;en 8; I)iv.: onen 27 le Boontjes Snijboonen 51; beiden Tan Gerard dia Catha- RICHT. ochtend door het De Bilt. 2.0 te St. toekholm. an 17 Aug. telijike tot vaar bewolkt egen, iets jo jubileum G., MEIJER. ranjapapier. f3.50; 300 soons torpedo, >nder gebreken, staat. Te zien ITTMANN is het veilingsge- an de Koepoort- in het t Armeniaansch ïmer 263, groot ïurd voor f3. midsbolwerk, O 95 Centiaren. 0 per week. ensdag en Don- Augustus 1923, 12 en 's middags ertoon van een tg, hetwelk ver- tore van boven alwaar verdere gbaar zijs. tMOND, West- liddelburg. r op te treden, sn handel strekt borgstel- letter u Goes. lenige •ieven id te DEN BERG. •es. eden de 50 jaar, Spoorstraat A Drukkers-Exploitanten DOSTERBAAN LE COINTRE GOES Bureaux: Lange Vorstsiraat 6870, Goes Tel.: Redactie no. 11; Administratie no. 58 Postrekening No. 36000. Bijkantoor te Middelburg: Firma F. P. DHUIJ, L. Burg. Tel. no. 259 De Zeeuw VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG Abonnementsprijs: Per 3 maanden, franco per post, f 3.— Losse nummersf 0.05 Prijs der Advertenfiën: regels f 1.20, elke regel meer 30 cL Bij abonnement belangrijke korting. De Rijksmiddelen. Biijkens het overzicht van de opbrengst der Middelen over de maand Juli be draagt het totaal-generaal f34.656.686 te gen f 41.323.732 in de overeenkomstige maand van het vorige jaar. Waar de ver mindering verhoudingsgewijze niet gering is, (een verschil van nagenoeg1 zeven mil joen!) wint zij' nog aan betee'kenis door het feit dat de op'brengjst van sommige middelen nog was meegevallen, name lijk de personeele belasting; 'die zes ton boven die van juli 1922 uitging,, grond belasting en bier die ongeveer resp. 5fl en 65 duizend giulden meer opbrachten; de tabak die circa zes ton naar bovAi ging; 'terwijl zelfs de speelkaarten in •opbrengst meer dan verdubbelden; en de successierechten nog een ietsje rezen (3,8 miljoen opbrengst tegen 3,5 miljoen gulden in Juli 1922!. Totaal ongeveer 16 ton. Indien deze middelen nu ook nog eens waren tegengevallen, zou er nog een nadeelig verschil van anderhalf miljoen bij1 gekomen zijn! Deze enkele kleine verbeteringen wor- •dgn dan ook volkomen in de schaduw gesteld door de verminderingen, waar onder zeer gevoelige, van al de ove rige Middelen. Zoo ging de inkomstenbelasting in op brengst van 12.144.864 gld. tot even 8 miljoen gld. terug, de dividend- en tan tième-belasting van 1707.510 gld. tot 1.313.664 gld., de vermogensbelasting, waarin wbl zeer de druk der tijden tot uiting komt, van 587 duizend, tot 289 dui zend gulden, terwijl*-in April haar op brengst nog 2.284.257 gld. bedroeg, Het gedistilleerd retireerde van 4.652.124 tot '3.461.011 gld.; ook de registratierechten wijzen een verlaging in opbrengst aan, van, 1.804.376 gld. tot 1.590.583 gld., terwijl zoowel de invaer-rechten van 2.878.880 tot 2.442.346 als de loodsgelden van 244.876- tot 235.600 gld. afnamen, beide verband houdend met de moeilijke gesteldheid, waarin ons land door de ongunstige wereldconjunctuur verder ge raakt is. Nog verdient vermelding de sterke terugigang van het recht op de mijnen, van 67 duizend gld. op zles dui zend gulden, terwijl ook de overige, niet genoemde middelen, met uitzondering van de g:ond- en zilverbelasting, die sta tionair bleef, in mindere of meerdere mate verminderden. Door deze mindere opbrengst der afge- loopen maand bedraagt het totaal-giene- raa] over de eerste zeven maanden van 1923 f253.248.353, tegen f258.365.958 in de overeenkomstige berichtsperiode van het vorige jaar, terwijl het zeven- twaalfde der raming f236.155.416 be loopt. De meevaller, groot circa f 8.500.000, dank zijl de bijzonder gunstige uit komsten voor den fiscus over de eerste twee maanden dezes jaars ver kregen, is derhalve door de verliezen der volgende maanden van dit jaar in een tegenvaller van ruim. 5 miljoen gulden verkeerd. Blijkens de specificatie der zegelrechten .zijn wegens verschulgigd be drag aan nota's van makelaars en com- missionnairs in effecten enz:., de beursbe- lasting f 198.682,70 in de schatkist ge vloeid, welk cijfer bewijst, dat' de sinds April toegenomen levendigheid (het be drag was toen f 331.912!) slechts -een vleugje is geweest. Die bekisting in verband met de buiten gewone omstandigheden, de oorlogswinst- belasting, bracht slechts f 1.066.790 ,op, 40). „Heb je Polden in den laatsten tijd nog gezien?" vroeg- ik. „Neen, sedert enkele dagen niet. Maar dat is misschien wel goed. Roer deze zaak niet meer aan. Dan. Ik wil nog wat werken vandaag. Ik geloof ,dat ik' een uitgever gevonden heb voor het boek, dat ik ga schrijven". „Je hebt mij nog het onderwerp niet verteld van je boek, Steven", zei ik. „O neen? Wel ik heb den opzet "in korte trekken verteld aan een'letterkundi- ge laatst en hij zei, dat het boek zeker zou inslaan, als ik tenminste moed had". „Moed?" „Ja, moed genoeg om de kritiek der wereld te trotseeren en de waarheid te zeggen". „De waarheid waarover?': „Over illusies". „Is dat het onderwerp van je boek?" „Ja, en ook den titel". „En wat zul je daarvan vertellen?" „Och, dat weet ik nog niet precies. Ik bon niet kalm en ongevoelig genoeg om realist te zijn, ik ben niet Logisch genoeg om philosoof te zijn en ik heb geen moed genoeg om de waarheid te zeggen". „Waarover?" terwijl de inkomsten ten bate van het Lceningsfonds 1914 in totaal f7.588.608 bedroegen, waardoor de opbrengst óver de eerste vier maanden van 1923 tot de som van 64.234.470 gestegen is. ii. Het materieele, het stoffelijke voorop! Eat schijnt wel de leuze van onzen ver warden tijd. En het is, of het geestelijke niet .meer in tel is. Het is waar, dat de strijd om hot be staan tegenwoordig niet gemakkelijk valt. Dinternationale, economische ontwrich ting, om dat eens met een schijn van geleerdheid te zeggen wreekt ziel] tot in alle geledingen van het veelvormig leven. Om 't in voor ieder verstaanbare taal 'te zeggen: Het valt niet mee om aan den kost te komen. Het kost tegen woordig veel moeite om een fatsoenlijk stuk brood te verdienen. En zij, die het slachtoffer z'ijn geworden van het spook der werkloosheid, klagen terecht, dat het met veel moeite nog niet eens mag ge lukken. Geen wonder, dat in breeden kring deze vraag in de harten nummer één is: „Wiat zullen wij' eten en w'aarmede zlnllen wij: ons kleeden?" En toch, aan den anderen kant treft men een zorgeloosheid aan, die frappant is, juist omdat die strijd om het bestaan zoo bang is. 'Die zorgeloosheid vindt haai grond 'niet in een vast geloofsvertrouwen, doch openbaart zich in kringen, waar dat contrabande is en welke genoeg hebben aan ©ogenblikkelijk genot, wereldsch ver maak. Ais men vandaag niaar veel ple zier heeft, bekommert men zich niet om wat de volgende dag mogelijk aan ellende kan brengen. „Morgen' zorgen" is de ilevensspreuk, met andere woorden: „'Laat het zórgen maar aan anderen over". Diat alles verraadt geestelijke armoede, want indien er geloofsleven was, zou het boeken van de wereld veranderen in een haken naar de gemeenschap met God en men zou, wel verre van ten onder te gaan, in den stroom van zorgen, nochtans ernst maken met de toekomst. Voor de meesten zal het inderdaad geen wandeling op rozen zijn. Wiendt den blik maar eens naar onze Oostelijke buren, die met angst in het hart en met de wanhoop op het gelaat de voltrekking van den economischen chaos aanschouwen. i>e mark valt nog maar steeds (ik schrijf 13 Augustus 1923) als er tenminste nog van vallen gesproken kan worden. Duitsch land valt en het is niet te zeggen, wat het in zijn val zal meesl-eepen. De voor teekenen van een meer algemeene inzin king ziijn niet te loochenen. En wat moet men eigenlijk 'het meest betreuren, de economische of de geeste lijke inzinking? Weet ge Tioe het Diuitsche volk denkt? Het zweert een duren eed, dak wie een Franschman ontvangt of hem in den nood helpt, een eervergeten schoft zal worden „genoemd. Ik verhaal dit niet om ts kennen te geven, als zouden de Nederlanders of de Zeeuwen zooveel beter zijn, maar slechts om te doen -zien, dat het weinigen gege ven is, in den nood omhoog te zien. Dan is mij heel wat sympathieker het gedicht van een Hollandsche vrouw, een „Nu, daar heb je bijvoorbeeld de ver antwoordelijkheid.. Zie je, ik wind mij vreeselijk op over over een gteval als dat van zooeven. Maar waarom doe rit dat nog? De menschelijke natuur is, zoo als zij gemaakt is, niet waar? En als zij nu slecht is, wiens schuld is dat? Hadden zij niet gelijk, die zeiden, dat niemand verantwoordelijk kan zijn voor zijn daden? Wat 'helpt het of men al tegen het kwade vecht? Laat de natuur haar gang maar gaan". „Maar dat geloof je toch niet, Steven?" „Niet? Neen, dat kan wel. zijn nog niet tenminste. Maar wie weet, waartoe ik nog kom. Zij'n niet al de oude begrip pen over goed en kwaad, deugd en on deugd, reinheid en onreinheid, niets dan illusies?" „Steven, beste kerel", zei ik, „ik ga -eens vacanti-e nemen, voor het eerst in jaren. Ik ga naar Wjales en maak wandel tochten door die bergstreek. Jij moet er ook noodig eens uit. Kun je niet met mij1 meegaan? Wij' nemen geen bagage mee, behalve wat- wij in onze rugzakken kun nen dragen en wij zullen eens recht_ 'ge nieten, zorgeloos en vrijt Wiat zeg je er van?" i „Wanneer, Dian?" „Vandaag over een week!" Zijn ©ogen straalden als die van den Steven uit vroeg|er dagen. „Ik ben je man, D|an!" riep hij uit. Hij gedicht van vijf coupletten. In de eerste vier zegt de schrijfster, wat zij doen Zou. zoo zij' was: Duitsch keizer, Tsaar aller Russen, Hoogste in Frankrijk of koning, van Engeland. En dan luidt het slot: Wieil .ich nicht Kaiser nosh Kömg bin, Audi keine machtige Königin, Nur eine aus Mitleid trauernde Frau, Nicht jung und schön, bald alt und grau, Die gern den Frieden mocht' wieder sehen, Gebote ihr höher als Grenzen stehen, Eer toten schlimmer als ster ben scheint, Lie über die Simden des Krieges weint Drum betet: O gfütiger Gott hilf'D'u, Ensz die armen Völker kommen zur R,uh. Soli Dieo Gloria. (.Gindag ik geen keizer noch koning ben, en ook geen machtige vorstin, slechts een uit meelij' treurende vrouw, niet jong en scoón, eer oud en grijis; die wo gaar ne weder den vrede zag; wie geboden meer zijn dan grenzen, en dooden ergm 'dan sterver schijtat; die weent over de zonden van den oorlog - - Bidt daarom: „O, goede God, helpt Giji dat de arme volken tot rust komen. Gode alleen Zij eer.) Hier is een dichteres aan het woord, die het var Boven verwacht; een, die treurt ever het gemis Van liefde ieg'ms God en de naasten, een gemis, dat de •oorzaak is van allen onvrede. Irtusschen hebben wij'.ook in het miat- sc'nf.ppelijkc ©en taak, die niet 'onder schade veronachtzaamd kan worden. Wij lezen, dat als in Duitsche fav ken de arbeiders, op het hooren van ont stellende berichten over geldnood en ge brek aan levensmiddelen, lijdelijk verzet plegen, mto werken en den dag korten met elkander te irriteeren door gela menteer, de stemming steeds geprikkel der wordt en de menschen niet meer mor woorden vatbaar zijn. Dat is vooral fa taal als mer zich dan een oordeel .aan ton tigt over dingen, waarvan men ten •ee mm ale' geen notie heeft. H.evel'; Duitsche arbeiders zouden liet den 'neer Gunc niet hebben willen ver beteren? Bi;; ons is 'tal niet veel beter. Tusschen den arbeid door, en doior de werk oozen op de hoeken der straten en bij de bruggen. Dian moeten Ruij-s c.s. ,.'èt prtge'der en C'olij'n's daden ziju na tuurlijk bi; voorbaat veroordeeld. Die onvrede/ der harten wordt zoo aan gewakkerd er. d-e in alle omstandighe den onmisbare nuchterheid en objectiviteit worden gebannen. Wij kenner natuurlijk, dat de maat- mnap]jolijke omstandigheden van groeten iwloed Zijn op de geestelijke gesteldheid v m eer. volk en daarom is het goed, dat wij, rustig voort arbeidend, op de plaats ons jdoor God aangewezen, ook door ver betering van het maatschappelijk leven, de vruchtbaarheid van den geestelijken bod.rn helpen bevorderen. Als wij het dan maar niet hoofdzakelijk in het uiterlijke zoeken. Die mehsch let v-mk rn r op den schijn dan op het wezen der dingen. Het klatergoud van de ker mis blijkt vooi velen nog een wondere aantrekkingskracht te hebben. Te Pee'kham in Engeland schijnt men, naar ik ergens las, gediend te zijn met een rneer otignieele dan wel aanbevelens waardige preekmethode, waarbij' de pre dikant voor zijr- gemeente optreedt ln de „historische kleeding" van Abraham, Pau- lus en andere bijbelsche persoonlijkheden. Er is steed-i een buitengewone, toeloop naar die buitensporige plechtigheden. sprong op en het scheen, alsof hij een zwaren last afschudde. „Eens recht ge nieten, zorgeloos en vrij1," ging hij voort, „en als ik terug kom, zal ik alles mis-i schien met andere ooigen beschouwen, denk je niet, D!an?" Ik deins er bijna voor terug om te schrijven over den tijd, „dat hij terug kwam". HOOFDSTUK* KI. D-e trouw eener vrouw. Wij1 brachten e-en heerlijke veertiendaag- sche vacantie in Wales door. W/el is waar regende het af en toe en lag er vaak een mist op de bergen, maar we had den toch ook heldere zonnedagen en de den vele opwekkende wandeltochten. Ik bemerkte, dat Steven er beter begon uit te zien en in zijn pogen kwam een meer hoopvolle, uitdrukking. Soms sprak hij uit zichzelf over Zijn vrouw en ik wist, dat hij uitzag naar den tijd, waarin de don kere wolken zouden zijn voorbijgedreven. „Als ik er haar maar toe 'kon over halen onder den invloed van den ouden kolonel uit te komen en haar hier in de bergen kon brengen", zei hij dikwijls. „W:el, je hebt het recht het te vragen", was mijn antwoord. „Ja, maar het te vragen, zou alle vreug'- de, alle bekoring er van wegnemen. Neen, als zij komt, moet het vrijwillig zijn". Voorwaar, pok een toeken des tij'ds. Het innerlijke opgeofferd aan het uiter lijk. Het is goed, dat wij onze kerkgebouwen ristin vee ren ee verfraaien, maar laat ons bovenal er tcger, waken, dat door gebrek aan liefde- bet herderlijk werk zij'n doel mist en ki rid enonvrede in de harten ■vming ma.ken Straks gaat men feest vieren. Het is te napen, dot de toestand niet zoo- wordt dat elke Lc. ttoon dissonance is. Is er straks nog plaats voor feestbetoon (ik voor mijzelf acid onthouding meer m over- •eenstemnrr'.' met den ernst der tijden) dan noo'p ik' toch. dat aan den schijn nietes- vordt opgeofferd en het wezen geheel strookt wei dt oprechte dankbaarheid vooc wat Nedirland in Oranje mocht ont vangen. E'T| bot bet gaan moge: Oranje in not hert' KEES' VAN DER, MEER. Engeland en Frankrijk. Er wordt te Londen een optimistischer stemming merkbaar aangaande het voort duren der entente met Frankrijk. De blijk bare ernst waarmede men in Parijs de Engelsche financiëele voorstellen wil gaan onderzoeken, blijft niet zonder uitwerking. Maar nu vreest men, dat het voorstel aangaande de kwijtschelding van schuld door Frankrijk wel eens verkeerd zou kunnenworden uitgelegd, aangezien de formuleering dat Engeland de 7710 milli- oen pond van Duitschland en de bond- genooten gezamenlijk wenscht te ontvan gen, aanleiding zou kunnen geven, dat Frankrijk er belang bij kreeg de eischen aan Duitschland nog te verhoogen, ten einde zelf van betaling te worden vrij gesteld. Het zou dus niet geheel on mogelijk zijn, dat een nadere bespreking tusschen Londen en Parijs een wijziging in de nota tengevolge had. Uit Duitschland. Te Dusseldorff wordt de toestand als zeer eritiek beschouwd, hoewel zich tot dusverre daar geen incidenten voordeden. De bevolking is uitermate geprikkeld ten gevolge van de fantastische prijsstijgingen. Het gemeentebestuur trof maatregelen, om eventueele pogingen tot plunderen te voor komen. Door 'de plunderingen, welke door de communisten zijn .uitgelokt, zijn er te Aken geen levensmiddelen meer, daar de be trekkelijk geringe voorraad in 'het bezit kwam van de plunderaars. Nieuwe voor raden komen niet in de stad, daar de boeren vreezen, op den weg naar del stad van hun levensmiddelen te worden beroofd. De melkaanvoer voor zieken en zuigelingen is ernstig in gevaar. De win kels werden niet alleen geplunderd, doch ook vernield, in de kelderruimten drongen de plunderaars door. Ook meubelen en kunstvoorwerpen werden gestolen. Schoe nen en levensmiddelen werden op straat geworpen en vertrapt. Een dertigtal plun deraars werd gearresteerd. Den heelen dag. was 't Woensdag onrustig. Zaken en restaurants zijn dichtgespijkerd of ge sloten. Des middags zijn enkele personen gedood, pe verscherpte staat van beleg is afgekondigd. De prijzen voor het brood zijn te Ber lijn eenigermate gedaald. Daarentegen zijn de prijzen voor vleesch dermate gestegen, Hij schreef haar, maar er kwam geen antwoord. Toch bleef hij opgewèkt_ en een beter reisgenoot kon ik niet wenschen. Toen de veertien dagen ten einde liepen waren rfij beiden bruin gebrand door de zon en in opgewekte stemming, en tien pond zwaarder, verzekerde Steven, ten gevolge van onzie rust- en gezondheids kuur. „Wel, ik zal mijn vernieuwde krachten hard noodig hebben", zei ik, „want er wacht mij enorm veel werk. Heb jij het ook druk?" „Nogal", antwoordde hij. „Er liggen nog enkele zaken en dan heb ik heel wat te schrijven". „Vergeet niet je nieuwe boek", zei ik, „een roman, die succes heeft, brengt aar dig wat opi." „Ja", antwoordde hij, „ik weet van 'een jongem man, die zies duizend gulden voor z'ijn eerste boek kreeg. Ikhoop, dat het mij ook zooi gaat. Misschien, dat Isabella dan bij' mi terug komt." „Het kan zijn", was mijn antwoord; en toch voelde ik, dat mijn vriend leefde in een ingebeeld paradijs, als hij plannen ïnaakte, die steunden op de liefde van zijn vrouw. „Mij-n ideeën voor het boek zijn ver anderd, sedert wij' er in Battersea over praatten", ,zei hij' op' onzen laatsten va, cantiedag. „Ja, hoe zoo?" RUGPIJN WAARSCHUWT. Iedere hardnekkige pijn in het smalle gedeelte van den rug waarschuwt u om acht te slaan op uw nieren. Zware slepende rugpijn en scherpe steken bij bukken of plotseling keeren, wijzen op gezwollen, ontstoken nieren, pijnlijke over werkte en vermoeide nieren. De taak der nieren is, om het urinezuur uit het bloed te filtreeeren. Kouvatting, koorts, overwerking en buitensporigheden overspannen de nieren en veroorzaken ontsteking. Zulk een in den aanvang lichte ontsteking leidt bij verwaarlonzing mettertijd tot niergjruis) waterzucht, rheu- matiek of een chronische nierkwaal. Let op uw nieren, zoodra de rug pijn begint te doen. Zie toe of de urine af wijkingen vertoont, te schaarsch of te veelvuldig geloosd wordt, brandend, pijn lijk en vol bezinksel is, een abnormale kleur heeft enz. Let ook op hoofdpijn, aanvallen van duizeligheid, een voort-' durend vermoeid gevoel en zenuwachtig heid. Als uw nieren verzwakt zijn, gebruik dan Foster's Rugpijn Nieren Pillen, het geneesmiddel, dat ruim 50 jaren lang. zwakke nieren heeft genezen en over de heele wereld wordt aanbevolen. Verkrijgbaar in apotheken en drogist zaken a fl.75 per doos. (33) dat zij thans het dubbele bedragen van buitenlandsch geconserveerd vleesch. De gevangenneming van De Valera. Sommige Engelsche bladen zeggten dat de arrestatie van De Valera ongetwijfeld wettig is, maar ze betwijfelen of ze ook verstandig is, daar hij nu misschien nog met een waas van martelaarschap wordt omgeven. Deze bedenking zal de regeering echter ook wel onder de oogen hebben gezien die vermoedelijk heeft geoordeeld, dat liet niet konsekwent en oordeelkundig was om 1000 rebellen van minderen rang in de gevangenis te houden en den leider toe te staan vrij en frank rond te loopen, In heel Ierland heeft dit ingrijpen door de regeeringstroepen in de verkiezings campagne verbazing gewekt; men had ab gemeen gedacht, dat de autoriteiten De Valera ongehinderd zijn verkiezingspro paganda zouden laten voeren. Men weet dat De Valera eerst tegen de Engelschen, later tegen de Ieren, die zich met de Engelschen wilden verstaan 'tot een ver gelijk, tot het uiterste heeft gestreden* en tenslotte enkel voor de overmacht is gezwicht. Werkelijk verzoend met deur toestand zooals die thans is geworden, is hij feitelijk nooit. Hij was onder de regeering van den (Zuid) Ierschen Vrijstaat ter dood veroor-; deeld; maar men had hem 'nog niet to pakken kunnen krijgen, toen de verdere voltrekking van doodvonnissen tegen re bellen-leiders werd gestaakt. Het pleit voor de populariteit van den thans gear resteerden leide^, dat, terwijl hij werd weggeleid, telkens personen op hem toe traden en zonder het gevaar te duchten dat zij- liepen hem de hand drukten. Korte berichten. De staking in de haven van Hamburg heeft zich weer uitgebreid. De werven werken slechts met een klein percentagé van hun arbeiders. I)e stakers eischen de terugtrekking der Schupo uit het havengebied, een onmiddellijke uit- keering van 10 millioen mark en verhoo- „Wiel, ik denk dat de berglucht de spin- newebben uit mijn hoofd heeft weggewaaid in ieder geval bezie ik: bet leven nu an ders. Jnplaats van aan te toonen, 'dat de illusies va.n het leven valsch zijn, komt het miji voor, dat de zoogenaamde illusies der jeugd de diepste en innigste waarheid bevatten. Begrijp je wat jk bedoel?" Ik knikte. „Dat wil zeggen ,'dat er in mijn boek na het werk der vernietiging een opbou wend deel moet volgen en zooi zalhet gelieel niet negatief maar positief ziijn". Wiij' kwamen aan het Euston-station aan, namen daar een rijtuig en reden dadelijk door naar Battersea. Na, ons wat verfrlscht te hebben gingen wij' 'eten. Een stapeltje brieven "(lag op omzie plaatsen, maar 'ik stond er op, dat wij! er geen enkele van zouden openen, voor wij ons middagmaal hadden geëindigd. Ik was later blij, dat ik hierop had aangedrongen; het betee- kende nog oen laatste gelukkig half uur voor hem. Toen het eten was afgeloopen, begon nen wij' beiden onze correspondentie te lezen, en ik' was bijna klaar met de mijne, toen ik Steven hoorde kreunen, alsof hijl het erg benauwd had. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1923 | | pagina 1