Telegrammen. Moop tatoopiip, lapteleftp, enz. Allerlei. B., die daar wilde gaan zwemmen, .zag het jongetje drijven en haalde het op. Terstond werd getracht de levensgeesten Op te wekken, hetgeen niet mocht geluk ken. Naar het ziekenhuis te Assen is overgebracht de arbeider S. te Zwiggelse, die bij de werkzaamheden op het land door een adder werd gebeten. Bij het zwemmen in den Rijn onder Oosterbeek is een 14-jarige jongen verdronken. Te Rottum (Gr.) is een 70-jarige land arbeider met paard en wagen te water geraakt en aan de gevolgen overleden. Op den Haagweg bij Delft is een ach terband van een luxe auto geloopen met het gevolg, dat de wagen tegen een boom botste. Van den chauffeur werd de borstkas ingedrukt, terwijl de inzitten de ernstig aan het hoofd werd verwond. Beiden werden naar het ziekenhuis ver voerd. Tijdens het vervoer werd nog een wielrijder aangereden en vrij ernstig ge wond. Te Limmen (N.-H.) is een meis je van 2 jaar spelenderwijs onder de stoomtram geraakt, zoodat het een arm pje werd afgereden. Te Maartensdijk werd een man in bewusteloozen toestand naast zijn motorrijwiel gevonden. Een geneesheer constateerde o.a. schedelbreuk In zeer zorgwekkenden toestand is de man vervoerd naar Utrecht. Te Am sterdam is een herstelling, noodig voor de fundeeringswerken der tribune voor het a.s. koninginnejubileum, omgevallen, waardoor een 60-jarige. grondwerker door eenige palen getroffen en ernstig gewond werd. Na aankomst in het binnengasthuis is de man spoedig overleden. Dit is des te tragischer, daar het zeer waarschijnlijk aan het optreden van dezen man is ta danken dat een groot aantal kinderen -O een groot gevaar is ontsnapt. Hij was n.l. juist bozig die kinderen van d© gevaarlijke plaats te verwijderen. Te Dreumel is de 10-jarige T. de G. bij het baden in de Waal verdronken. Maan dagmiddag kwam de vrachtauto van den heer B. in Den Bosch in aanraking met een ladder, waarop de schilder Van G. uit Vught aan het werk was. De ladder viel, v. G. plofte neer en is zwaar aan het onderlijf gewond. Die brugwachter A. V. d. B. is te Beek (L.) in de vaart verdronken. De mijnwerker M. K. is bij avond onder Rottum van zijn fiets te water gevallen en verdronken. Onvoegzame vrouwenklee- d i n g. De bisschop van 's Hertogenbosoh heeft zich in een schrijven aan de gees telijkheid van zijn bisdom met kracht ge keerd tegen de onvoegzame vrouwen- en kinderkleeding. Zij, die niet voldoende ge kleed zijn, zullen van de Sacramenten worden geweerd, niet tot de bieent wor den toegelaten en bij kerkelijke huwe lijksplechtigheid worden verwijderd. Wlie zich aan de wellevendheid van voegzame kleeding niet wenscht te storen, doet be ter, zegt de bisschop in .zijn schrijven, geen priesters of geestelijke personen te bezoeken of te ontvangen en geen katho lieke vergaderingen bij- te wonen. Met f 10.000 er van door. Do kantoorbediende, Jacob Kant, heeft gis teren ten behoeve van Zijn patroon een bedrag van f 10.422.82 geïnd en is se dert spoorloos verdwenen. Zijn signale ment is verspreid door de politie. Groote brand te Diwingelo In aansluiting aan ons bericht van gis teren kan nog het volgende worden ge meld: Omstreeks 4 uur n.m. ontstond Maan dag brand in de woning van zekeren André. te Diwingelo. Doof de groote droog te van de laatste dagen vond het vuur veel voedsel in de van hout opgetrokken woning. Die vlammen grepen snel omzien heen en het duurde niet lang, of het vuur tastte ook de aangrenzende huizen aan. Bie brandweer van D wingelo stond mach teloos tegenover die vuurzee en aanstonds werd naar Meppel geseind om hulp. Toen de hulp van daar arriveerde, viel er ech ter niets meer te blusschen, al bleef men nog een groot gedeelte van den avond de puinhoopen nat spuiten. Zooals reeds gemeld, .werden zeven wo ningen een prooi der vlammen, eveneens verbrandde het hotel van den heer Jam singa, terwijl de Ned. Herv. kerk en het Israëlietische kerkje eveneens verwoest werden. Uit de Ned. Herv. kerk werd niets gered; uit de Israëlietische twee wetsrollen. Door den brand is een achttal gezinnen dakloos. Het gelukte het ge meentehuis en het schoolgebouw met on- derwijizerswoning te behouden, doch reeds waren de belangrijke papieren en docu menten, benevens het archief, uit het ge meentehuis in veiligheid gebracht. Die toren van de geheel uitgebrande Herv. ■kerk is gedeeltelijk ingestort. Hij was van een bijzondere constructie, in peer- vorm, zooals in Nederland nog slechts een andere bestaat, n.l. te Dieinum, in Friesland. De verbrande Herv. kerk was gebouwd in 1504 en voor 't laatst ver bouwd in 1732. Zij was verzekerd voor f 13.000, de inventaris voor f 3000. Een pangeran naar de ko ningin. Men schrijft uit Djokja aan de „Javabode": Zondagmorgen is per express naar^ Batavia vertrokken pangeran Ario Soerjowidjojo; kapitein van den generalen staf, broeder, tevens adjudant van Z,H. den Sultan, om zich op 14 dezer te Tand jonk-Priok in te schepen aan boord van net s.s. „Insulinde", dat hem naar Hol land zal brengen om H.M. de Koningin ter gelegenheid van het 25-jarig regee- ringsjubileum namens zijn keizerlijken ge bieder en het hoofd van het Rakoe-Alam- sche Huis geschenken aan te bieden, be staande uit een met goud en edelgesteente bewerkte piek en kris, een koperen gong op standaard en batikwerk. De sultanen pangeran Pakoe-Alam, deden pangeran Soerowidjojo uitgeleide aan het station, hetgeen zooals altijd veel bekijks gaf. Nadat de eerste bel had geluid, trad de vertrekkende eenige passen voor zijn keizerlijken broeder, bracht hem devoot den sembah en stapte in zijn coupé. Alles geschiedde even koel-hoffelijk, maar wij' zagen toevallig, toen de trein zich in beweging, had gezet, een Javaansche da me schoorvoetend naar voren schrijden; hij wuifde haar met ziijn pet toe en zij weende; het was zijn dochter! Uit donker Rotterdam. Tij dens een vechtpartij op den Schiedam- schedijk had Maandagavond de varens gezel J. v. d. V. uit Dordt met een gum mistok een aantal personen wat men in vakkringen noemt „afgedroogd". Een man had hij o.a. den neus stukgeslagen. Uit wraak schijnt men hem later in den avond gevolgd te Zijn en hem onverhoedsch te hebben aangevallen. Althans gistermorgen vroeg vonden burgers den man in bewus teloozen toestand op de straat liggen, met ernstige inwendige kneuzingen, ver moedelijk tengevolge van een scoop te gen den buik. Hij moest in het zieken huis ter verpleging worden opgenomen. Als verdacht van deze mishandeling werd de zeeman T. P. op 'tH. in verzekerde bewaring gesteld. Valse h e chèques. Te 'sGra- venhage is aangehouden Th. G. de G., kantoorbediende, oud 31 jaar, die zich zou hebben schuldig gemaakt aan het in- 'dienen van een valsche cheque ten bedra ge van f 3300 ten nadeel© van den Christe- lijken Zeeliedenbond te Scheveningen. G. had daartoe een vernuftig plan in elkaar gezet. Hij! belde 8 of 9 Aug. een pension houdster alhier op, zich noemende, no taris Van der Stuit uit Leiden, en vroeg haar, of zij tegen 1 October een paar ka mers voor hem wilde reserveeren. Zij ging daarmee accoord en nu vroeg de pseudo- 410 tav is haar, of hij nu reeds 'n brief mocht laten bezorgen, waartegen zij geen be zwaar had. Den volgenden dag belde hij weer op en vroeg hij de pensionhoudster een voor hem gekomen brief open te maken. Zij zou daarin 2 enveloppen vin den, gemerkt I eh II. Deze enveloppen behoefde zij slechts af te geven aan twee jongens, die zich in dien ochtend .zou den aanmelden aan 't pension. Zij opende wél den brief, maar omdat de zaak haar wat verdacht voorkwam, gaf z'ü de brie ven niet af aa-n de jongens, die zich wer kelijk kwamen melden. Diie jongens kwa men uit Rotterdam zich melden voor het werk ,dat te vinden zou zijn bij1 den „notaris", volgens diens opgave aan de Rotterdamsche arbeidsbeurs. Zij vonden mijnheer niet thuis en konden onverrich ter zake terugkeeren. D© kamerverhuurster opende op advies van een kennis de twee enveloppen en vond in ieder een briefje aan de jongens gericht, dat de „notaris" helaas uitstedig was, maar dat hij later zorgen .zou, dat zlij te werk gesteld zouden worden. Met een werd verzocht, of zij' .even een spoed- boodschap wilden verrichten en wel, of zij ingesloten cheque wilden inwisselen, het geld in een mede ingesloten enveloppe steken en deze te bezorgen aan een daar op getypt adres. De eene cheque was f 2000 en de andere f 1400 groot. Het bedrag van de eene moest bezorgd wor den in een pension aan de Groot HSrto- ginnelaan en de andere aan een ander pension aan diezelfde laan. Daar had G. hetzelfde telefonische spelletje uitgehaald, zich resp. noemende mr Dt. uit Leiden en notaris Van Hagen, te Leiden. Hij had op 100 M. afstand van de woning van de eerstgenoemde pensionhoudster op de loer gestaan om te zien, of de jongens in de richting van het postkantoor gingen en begreep dus dadelijk, dat de boel mis liep. Toen is 'hij dadelijk naar het kantoor van den Chr. Zeeliedenbond gegaan en heeft daar een nieuwe cheque geschreven en deze 'zelf geïnd aan het postkantoor Badhuisstraat. G. had zich volgens oog getuigen, die hem na de arrestatie her kenden, gebrekkig vermomd aan het- post kantoor. Hij. droeg een pet diep over de oc'gen getrokken, een blauwe bril en had een valsch snorretje aan. Donderdag avond werd de politie in kennis gesteld met deze vreemde zaak en Donderdagmid dag heeft G. nog; kans gezien in deze vermomming f 3300 op te nemen. De politie begaf zich dadelijk naar het kantoor van den Chr. Zeeliedenbond, waar men nog van niets wist. Het chequeboekje werd nagekeken en spoedig bleek, dat er 3 cheques gemist werden, terwijl er slechts 2 teruggevonden waren in die brieven. Biaardoor werd begrepen, dat de oplich ter er nog een in bezit moest hebben. Die politie 'kon dadelijk constateeren aan een defect aan een der letters der schrijf machine, dat de brieven van den pseudo- notaris getikt waren met de machine van den Chr. Zeeliedeifcond. Aan de onder- teekening viel te constateeren, dat de op 15 Juli 1.1. ontslagen bediende G. de schrijver van die brieven moest zijn. Vrij dagavond werd De G. gearresteerd in zijn woning. Niets werd op hem bevonden en bü ontkende hardnekkig. Niemand had hem gezien zonder vermomming, het viel dus zeer moeilijk het bewij's vast te stel len. Tenslotte viel G. Zaterdagavond door de mand en bekende hij de geheele zaak /in scène gezet te hebben. Voorts bekende hij!, dat het geld geborgen was bij een familie aan het Stationsplein. Deze .per sonen ,die De G. kenden, waren geheel ter goeder trouw. Zij hadden van hem een handkoffertje in bewaring genomen dat door de politie in beslag we ril genomen 'In het koffertje werd f 2980 en twee gou den armbanden gevonden ter waarde van f 140. Het overige geld had De G. uit gegeven om schulden af .te betalen. Plund ering. Ëeii bende' v'ail 400 man verscheen Zaterdagmorgen j.l. op de bekende Duitsche model-boerderij van Kupers, vlak bij de Nederlandsche grens in de omgeving van Rjmburg, namen al daar een gedeelte van het vee, dat zij slachtten en onder elkaar vetdeelden, ter wijl de in de nabijheid wonende boeren blijkbaar noodgedwongen of uit angst de menigte graan uitdeelden. De zwakke Duitsche politie stond machteloos tegen dit massa-optreden. Vree se lijk ongeluk. Onder telegrammen meldden wij in ons nr van gisteren, dat in de Pyreneeën een auto met tal van inzittenden in een afgrond was gestort. Het blijkt nu. dat de omge komen toeristen meest Nederlandsche toe risten waren. Die „Msb." meldt hier omtrent nog het volgende: Het is in de nabijheid van St.-Sauveurs, dat de auto car, die 24- Nederlandsche reizigers van Gavarnie' naar Lourdes bracht, in een ravijn stortte. In dien 100 M. diepen ravijn stroomt de Gave. Die auto-bestuur der had plotseling het stuur moeten wen den, om het aanrijden van een vrouw te voorkomen. Diie vrouw ging dadelijk hulp halen, maar het was helaas nutteloos. Do- genen, die het eerste ter hulp snelden, daalden met ontzettende moeite in den ravijn af. Zij zagen tot hun schrik, dat alle reizigers dood waren. De afgrijselijk verminkte lijken van de 24 reizigers en van den chauffeur lagen onder de autocar. Slechts een van hen leefde nog, maar hij was in zoo'n toestand, dat hij niet ver voerd kon worden en men moest hem op de plaats des onheils laten. Gisteren tegen het vallen van den avond had men slechts 6 lijken tot buiten de brug kunnen brengen, op een afstand van )400 M„ waar zij door den stroom mee gesleurd waren. Men vraagt zich af of liet mogelijk zal zijn, de andere lijken te vinden, daar ziq' door den stroom mee gesleurd zijn. Wat de namen der slacht offers aangaat, het zal moeilijk zijn die te vinden, daar de touristen gekomen wa ren door tusschenkomst van een reisbu reau. De directeur van het gezelschap is onder de dooden en lidj had vergeten (ie namen van de touristen in het hotel- register in te schrijven. Een ander bericht meldt nog: Maandag waren 22 Nederlandsche toe risten, vergezeld van. een gids te Lourdes afgestapt in het hotel Angleterre. Zena men een auto, bestuurd door den chauf feur Leon Auge, een zeer serieus chauf feur, om een excursie naar Gavarnie te maken. De heenreis verliep- zonder inci dent. De terugreis had om vijf uur plaats. Die auto was bij Gendre St Sauveur, toen de felle zon den chauffeur verblindde, die ziende, dat liij anders een vrouw op den weg zou verpletteren, zóó hevig remde dat de auto omzwaaide en met den achter kant door de borstwering langs de kloof ging. De auto met de reizigers stortte in den afgrond. Het bed der Gave is daar 80 M. diep. De schok was verschrikkelijk. Dadelijk werd een hulpexpeditie geor ganiseerd, maar alles ging zeer langzaam wegens de moeilijkheden, welke een daling juist de streek van het ongeluk oplevert, welke vol rotsen is. Een jongmensch nam een liter rhum mede in de lioop de ge wonden er mede te kunnen opwekken, liet zich .aan een touw van 300 M. lang vastbinden en ondernam de hachelijke daling. Eer hij beneden was, zag hij vastgeklemd tegen een uitsteeksel van een rots een slachtoffer" van plm. 22 jaar, dat smart-, kreten uitstiet. Doch hij kon den gewonde niet vastbinden aan zijn touw, iviens beide beenen gebroken waren en wiens borst was ingedrukt. Een andere auto, welke de eerste op 200 M. volgde, is de plaats van het onge luk gepasseerd zonder er iets van te bemerken. De eigenaar van de auto is voor een mïllioen francs verzekerd. Tragisch. In Shepherd's Bush (Engeland) is een 11-jarig meisje op tra- (gische wijze om het leven gekomen, ter- Wijl zij' haar 2V2-iarig zusje redde. Het meisje droeg haar zusje in de armen en stale met haar een weg over, toen er in volle vaart een auto kwam aanrijden. Niet denkend aan eigen lijfsbehoud, wist 'ze do kleine nog tot juist naast de wielen van de auto voort te dragen en haar daar met een zwaai buiten het bereik van den wagen te werpen. Zijzelf werd echter 'door de auto gegrepen en stierf binnen vijf minuten aan haar kwetsuren. Spoorwegongeluk in Colo rado. Te Pueblo heeft een botsing plaats gehad tusschen twee personentreinen, waardoor zes man van het locomotiefper- soneel en drie treinbeambten werden ge dood. Van de reizigers werd niemand 'ge dood. 1 L j 'LI Bootongeluk. Een gezelschap, bestaande uit zes personen, was op het Belfast Meer een bootochttje aan het ma ken, toen door het breken van een riem jhet bootje, waarin zij' gez'eten wa vren omkantelde. Die inzittenden van twee in de nabijheid zijnde booten brachten snel hulp aan de in nood verkeerenden en wisten drie hunner te redden. Een heer en een dame en haar vier-jarig doch tertje verdwenen in de diepte. Die heer kon zwemmen en had zijn gezellin nog pogen te redden, maar deze belemmerde door haar wanhopig vastklemmen den Zwemmer zoo zeer in zijn bewegingen, dat beiden in de golven omkwamen. Autobus tusschen trams. Gioternamiddag kwam een autobus den Nieuwen Binnenweg te Rotterdam af. In de bocht, even voorbij' de Mathenqsser- laan, trachtte de chauffeur een tramwagen te passeeren en haalde links uit, zulks terwijl op dit punt de verkeersweg smal s is en geen ruimte toelaat tot passeeren buiten de tramrails. De chauffeur had dan ook geen ruimte om uit te wijken, toen plotseling uit de tegenovergestelde richting een tramwagen aankwam. Hij trachtte, door rechts uit te wijken nog juist voorbij den eerste te glippen, doch te laat. De motorwagen drukte zijn auto met groote kracht tegen de andere tram. Met luid gekraak raakte de bus tusschen de trams gekneld, wat eon paniek in de drie voertuigen ten gevolge had. Wonder boven wonder werd evenwel niemand ge wond. De twaalf inzittenden van de auto bus, meerendeels vrouwen, bekwamen niet het minste letsel en haastten zich uit het vehikel, dat zwaar beschadigd was. Geen ruit bleef er van heel, terwijl het onderstel zoo goed als geheel ingedrukt bleek. De chauffeur, een jonge man, was ten zeerste overstuur en onder den in druk van het gebeurde. Die ondergang van den strooien hoed. Die strooien hoed ver dwijnt, aldus de „Moming Post". Het blad heeft de strooien hoeden geteld, die Dinsdag om 3 uur in de Strand, tus schen I.udgate Circus en Charing' Cross werden gedragten. Dieze telling gaf een gemiddelde van 62 strooien hoeden tegen 2000 andere. De strooien hoed wordt bog het meest gedragen door mannen. Van middelbaren leeftijd. Jongelui dragen over het algemeen slappe hoeden, en ongeveer 4 van de 10 een harde. In de vestiaire van een club in de City- hingen 3 strooien, 33 harde en 57 slappe vilthoeden. D'e hoedenwinkelier die over dit verschij'nsel werd ondervraagd, kon (er geen andere verklaring' van geven, 'dan dat het „de mode was" waarmee het ïnysterie niet wordt opgelost. Ja, waarom vroeg iedereen in de city voor twintig jaar geleden een hoogie hoed en gekleede jas en nu niemand meer? Die ïnlode me neer Dl e moord teGiesse n-N i e u w- k e r k. Omtrent den geheimzinnigen moord op den seinwachter aan de halte Giesen- Nieuwkerk vernemen wij' nog, dat het laadje, waarin het kasgeld van den ver koop van kaartjes, na den moord in ge sloten toestand werd gevonden, terwijl de sleutel van de la aan den ring met andere sleutels in een zak van den verslagen© zat. Toch is uit dat laadje f5 verdwenen. Voorts is opgemerkt, dat de vermoedelijke dader, die nog in voorarrest is, bij' de arrestatie versche groene verf aan zijn kleeren had, welke verf overeen kwam met de verf van het juist geschilderde kippenhok, dat in de nabijheid van de seinwachterswoning staat. Toch blijft de Zwerver halsstarrig ontkennen. Inmiddels zoekt de politie nog steeds naar den eigenaar van den hamer, waarmede de moord gepleegd is. Er wordt ook van wraak gesproken als drijfveer voor de misdaad. In die richting wordt ook ge zocht. Verder is de politie gebleken, dat de dag vóór den moord, een reiziger een Spoorwegkaartje uit Hoorn (de streek, waar de vermoorde seinwachter gewoond heeft) aan het station alhier heeft afge geven. („Tel.") Een peper werpster. Al ge- ruimen tijd bestond er tusschen v. d. M. en Dl L. op een hofje te Rotterdam een veete. Maandagavond kwam het tusschen beide mannen tot een flinke vechtpartij; waarbij de een flink wercj afgeranseld. Gisterenmorgen waren beiden op het kan toor van hun vakbond om te stempelen, waarbij' ook de vrouw van v. d. M. was. E© Z'aak werd opnieuw opgerakeld en Voor dat L. er op bedacht was, w.ierp de vrouw hem een zak peper in de oogen. L., die hevige pijnen leed, werd dadelijk onder behandeling genomen. Tegen ae vrouw is proces-verbaal opgemaakt we gens poging tot zware mishandeling. Onttrekking aan faillieten boedel. Wegens onttrekken van goe deren aan een failieten boedel is te Til burg proces-verbaal opgemaakt tegen den voortvluchtigen expediteur G., die vorige week Dinsdag failliet is verklaard. Hij1 is met 4 paarden en 12 karren en wagens ter waarde van f 10.000 naar België uit geweken. Een paard en ander vervoer- materiaal heeft hij' van te voren te Til burg verkocht. Diit laatste is reeds in beslag genomen. Tegen zijn vrouw is we gens medeplichtigheid proces-verbaal op gemaakt. Een oplichter. Een pension houder te Rotterdam heeft aangifte 'ge- Haan, dat hjj' door een zekeren W|. J. R., voor ©enig geld is opgelicht. Deze is vroeger stationschef te Loosduinen ge weest van de Wlestlandsche tram en loopt nu met plakkaten rond, waarop aankon digingen van een grooten boottocht, ge organiseerd door de Wlestlandsche tram. Hij verkocht er kaarten voor. De Wlest landsche tram heeft echter geen boottocht georganiseerd, zoodat de man de opbrengst van de kaarten in eigen zak steekt. Op de pier te Hastings heeft een jongen, die er aan het hegelen was, een octopus opgehaald. Het beest lag op de pier gewekldig' met zijn armen te slaan en was er bijna in geslaagd te ontsnap pen. Toen het gedood was, bleek bet ongeveer 30 c.M. lang! te zSjh. Naar men meent, is dit de eerste maal, dat een tfetopus zich door een hengelaar heeft laten verschalken. De ramp bij Sint Sauveur. PARIJS. V.D. Betreffende de ramp te St. Sauveur in de Pyreneeën (zie tele- grammen in ons vorig nr en gemengd v nieuws in dit nr) kan worden gemeld, •dat het hier niet betreft een gezelschap Roomsch-Katii. pelgrims naar Lourdes, maav een gezelschap van leden der Ne- Merlandsohe reisvereeniging, die een reis naar deze streek maakten. Het gezelschap stond onder leiding van den heer D. Klerk, leeraar aan de H.B.S. te Dordrecht, ■secretaris der Evangelische Maatschappij1 en redacteur van „De Protestant". Alle leden van het gezelschap waren Neder landers, uitgezonderd de chauffeur, die een Franschman was. Slechts één per soon heeft het ongeluk overleefd, al de anderen, ook de leider en de chauffeur, zijn omgekomen. De overlevende is1 een jonge man van 22 jaar, die echter nog niet uit den afgrond naar boven kon worden gebracht en wiens naam ook nog niet bekend is. Zijn toestand wordt evenwel niet levensgevaarlijk geacht. Gistermorgen zijn de lijken van zeven vrouwen en meisjes boven gebracht, als mede dat van een jongen man, die bleek te zijn zekere B. J. Bosker te Winschoten. Het ongeluk, dat Maandagmiddag vijf uur plaats gehad heeft, eischte waar- schijnlijk 25 slachtoffers. Tot de omgekomenen behooren behalve de reeds genoemde heeren Klerk en Bos- 'ker, mej. C. Blauw, mej. F. Blauwi, mej. jPrinsen Geerlings, mej. Luiting, dhr J. J. Wevering, dhr. E. Hoekstra, eu mej. L. A. E. Jacot v. Coberg, allen te Amster dam; mej. F. K. M. Raadersma, mej. M. A. v. d. Waal, en mej. M. P. A. v. d. Waal, allen te Rotterdam; mej. Biese- naar, Haarlem; mej. S. Diallinga, Gro ningen dhr. Schoggen, Den Haag; mej. Busscher, Winschoten; dhr. L. Henne- man, mevr. Henneman en mej. C. Ilenne- man, allen te Bussum; R. v. Hogeveen, Leeuwarden; J. Verschuur, Dordrecht. PARIJS. V.D. Wij vernemen nader, dat het omgekomen gezelschap der Ned. Reis vereeniging, met inbegrip van den leider uit 22 personen bestond, waarvan dan de bovengenoemde 21 personen zijn om gekomen. De eenige overlevende is ze kere 'M. Kuipers uit Haarlem, wiens fami lie een telegram heeft ontvangen, dat hij gered is. Behalve de 21 Nederlanders zijn nog 2 buitenlanders verongelukt, ze kere Kera en Stalenberg, wier woonplaats nog onbekend is. BRUSSEL. V. Di In de Borinage dreigt een algemeene staking in de glasindustrie. De oorzaak is een loon- kwestie. NEW-YORK. V. D. Uit Kemmeler wordt gemeld, dat 200 mijnarbeiders bedolven zijn door een ontploffing. Er zijn reeds 70 dooden te betreu ren. needs zijn 29 arbeiders gered. BERLIJN. V. Di De communisti sche bedrijfsraden besloten de staking op te [heffen. Hier en da,ar hadden in ihef rijk nog duurte-opstootjes plaats. Uit Saksen en Hamburg wor den plunderingen en botsingen ge meld. Te Aken is het gisteren weer tot ernstige botsingen gekomen, waar bij vele dooden vielen. Te Wilhelms burg bij Hamburg vielen 3 dooden. In Wurtemberg wordt een agitatie voor de algemeene staking gevoerd. In Weimar is deze reeds uitgebro ken. In Leipzig staken de gas- en electriciteitsarbeiders. Wisselkoersen. Amsterdam, 15 Aug. 1.45 uur. Berlijn 0.82i/20.90 per miljoen. Brussel 11.5011.60 Parijs 13.9514.05 Londen 11.61%11.62% Dollar 2.55Va2.55% Weenen 0.35%0.35% Heden werd door den Rijkswa terstaat aanbesteed; het herstellen van twee gedeelten van de zooge naamde Stationsloskaden te Terneu- zen, met bijbehoorende werken. Ra ming f 9500. Inschrijvers de heeren R. J. Schijf, Middelburg f 9300Dl Dekker, Middelburg f9240; G. A. v. d. Straaten Jr., Terneuzen f9160; J. van 't Hof, Hoek f8435 en R. Ver schelling, Terneuzen f8357. Goes. Gister werd ten overstaan van notaris Joh. Pilaar publiek ver kocht voor de fam. C. M. Linden- berg, een woonhuis, schuurtje, erf en tuin, in de gemeente Goes, aan den Oostsingel, groot 1 A. 72 c.A., aan P. Kole te Goes, voor f 2650. Acces- soiren f 27.50. Samen f 2677.50. Mo ttenverdelging. (Vervolg.) Is nu deze Eulan-behandeling voor ons geschikt om ons van de plaag af te helpen? Ik' geloof in gieen enkel opzicht. Een nieuw mantelpiak kan men zeer wel van motten vrij' laken laten maken; gor dijnen en stoelbekleeeding ook. Maar wat geeft dat voor de „haard van besmettingf' zooals de stoelvullingen, de gezellig© ouderwetsche sofa, het mooie oude tapijt? Die mottenlarven zullen de met Eulan behandelde wollen stoffen vermijden en andere, niet behandelde, opzoeken. Een huishouden, zeker als het reeds eenige

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1923 | | pagina 3