2 Vrijdag 1© Augustus 19S3 87e Jaargang tand. en Peren, sDiensthode^ IN DEN MAALSTROOM. Buitenland. Binnenland. vorderd seizoen vielen en deelen. ving te koop rvruchten nde Burgerwoning, s Hengstveulen. aankomende Mei" FEUILLETON. AMPA'ZALF 'anen. Tarwe 3.25; Nieuwe f 11.25. van 8 Aug. tersenKler- 7_48; Witte mee 3640; Marbelanen ■414; Oranje en 2631; aimen 3539 e Bessen 9 sbessen 13 Dpels: Made- jl 18; Roode ppel 20;Glas- le 19; Peren: Suikerij 15 Spuitjes 32; inderen 40 142; Gron. kenperen 29; 56Groene ïtjes 3547; alles per 100 urken 0.61 is 1923. en 715, wit- 40, kruisbes- -45, oomskin- i35, suikerij ainbooncn 4— 15 - 23, honds- P. Madam 23, ,5, aardappe- raars 3560, sen 69100, Jool 11—16.5, ■mkool 736, komkommers neloenen 58 12, selderij 3.5—8, kr-oten bos; andijviee peterselie 16 ïr mand. mnes Lamber- Elisabeth van 1BERICHT. m morgen van het Kon. Ned. Bildt. Hoogste urich. Laagste horshavn. van 10 dezer: lijke tot Weste- of halfbewolkt. ns op onweer. PRIJSDALING VAN Aanbevelend DODIJK, GOES, SION. pkamer met pen- e Goes, door heer; Brieven letter L blad te Goes. •d van J. A. PIETERS aan het Garens- in te leveren vóór g 16 Augustus om iddelburg vordt gedaan door waar de condities n. IVING TE HUURi aard bij C. RUK* contant geld. londerdag 16 Augus- uur. aldaar. KOOP: irgschen straatweg' bij J. LAMPERb, KOOP: AMPERT, Gaping^- JSEMAKER, Lange Middelburg, vraag1 nber relrjk tegen Oct#** een Kalfna®'"® Jc Aug., bij J. MOENS, Drukkers-Exploitanten OOSTERBAAN LE COINTRE GOES Bureaux: Lange Vorststraat 68—70, Goes Tel.: Redactie no. II; Administratie no. 58 Postrekening No. 36000. Bijkantoor te Middelburg: firma F. P. DHUiJ, L. Burg. Tel. no. 259 De Zeeuw VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG Abonnementsprijs: Per 3 maanden, franco per post, f 3.— Losse nummersf 0.05 Prijs der Advertentiën: 1—4 regels f 1.20, elke regel meer 30 cL Bij abonnement belangrijke korting. Onze financiën. D'p vreeselijke daling: van de mark kan »p den duur ten gevolg© hebben daling van onzen gulden. D-ie daling is feitelijk al begonnen, en is, volgjens sommigen, niet zoo erg, dewijl men er door aan verschillende moeilijkheden ontkomt, in de eerste plaats omdat zij ongemerkt gaat, terwijl de Iconen stijgen. Dit is echter een fictie. In D'uitsch- land en Rusland zijn de menschen alte gaai' millionaire en toch wegens de schrikkelijke duurte lijden zij gebrek. Het. is hier ook de quaestie van het hellend vlak, een zeer gevaarlijke weg voor handel en nijverheid. in 't eerst merkt men niets van de mia- laiise, die de depreciatie van het geld inet zich sleept. Maar al spoedig merkt men, dat men snellijk naar beneden vliegt. Daarom is ook ten onzent het op peil houden van den gulden hoogst nood zakelijk. -Dank zij, de waakziaamhei-d der Nederlandsche Bank is dit tot no-g- toe i J mogelijk gebleken. Maar - de voorwaar de door den, nu vorig'en, minister van financiën, en door zijn opvolger den heer Golijin al van den beginne, gesteld, mag nimmer uit het oog worden verloren: wij mogen niet meer uitgeven, dan onze inkomsten strekken. Niet boven onzen stand en boven ons vermogen leven. Daarom is 't zoo schrikkelijk jammer pat onze beglrooting met een 140 miljoen tekort sluit. En daarom is het zoo te betreuren dat nu, juist nu,, de leider onzer partij tot 'tambt van minister van finan ciën geroepten werd. Wie denkt hier niet onwillekeurig aan Necker in de achttiende eeuw, den groot sten financier van Frankrijk, misschien wel van Europa, die een en ander maal tot herstel van het financieel evenwicht geroepen, ten slotte 'ttoch moest opge ven. Zelfs Necker bleek machtelo-os zijd land te behoeden voor het financieel debacle Omdat de belastin-gen zoo hoog bleven, en 't nationale vermogen daardoor in kromp. Het gevaar dreigt ook ten onzent van dezen kant. Daarom is dubbele waakzaamheid n-oo- -di-g: zorg voor de - veiligheid van den gulden, en zorg voor de vastigheid van het nationale kaplitaal. Een onzer bladen wijst o-p' Engelands Voorbeeld. Het blad zegt: De prestatie van het Engelsche volk in het verminderen van zijn schuld en in het evenwicht brengen van zijn budget in weerwil van het feit, dat het een wereldoorlog financierde en na dien oorlog met g'rootp Werkloosheid had te worstelen, is bevionderen-swaard. Voor een groot deel is dit hieraan toe 'te schrijven, dat het Engelsche- volk een practisch volk is, dat zich niet door loozo theorieën van de wijls laat brengen. Waarvan de Engelsche regeering een praktisch gpbruik, weet te maken. Laat ons dit ter harte nemen. Ook onthouden dat Engeland, een vrijhandels land, naar verhouding, veel meer in komsten uit uitvoerrechten trekt dan wij; en de accijnzen er meer opbrengen. En dan meer toezicht op de ver spilling van 's lands gelden. Leiden met zijn Ziekenhuis blijVe 't ■afschrikwekkend voorbeeld 'van Leiden iin last. D'och ook in 't kleine kan ook in kleine gtemeenten nog veel bezuinigd worden. ,34). Ik vond deze toespraak smakelo-os en opschep,perig, maar mevrouw Price was een aangename verschijning en zij glim lachte Steven vriendelijk toe, die dit wel komstwoord scheen te waardeeren. Het was waar, dat het ongedwongen toeging bij- mevrouw Price aan huis. De menschen spraken -openhartig en vrij met elkaar en de conversatie werd niet in den gewonen gezelschapstoon gevoerd. Klein- '•zielige kwaadsprekerij hoorde men niet en menigmaal waren de gesprekken wer kelijk interessant. Ik was blij te bemerken, dat mijn vriend in dezen kring werd gewaardeerd. Wat mij betreft, ik was nooit een vlot prater en ik begreep niet, waarom mevrouw Pri ce mij- uitnoodigde, maar ik zag, -dat Ste ven zeer in den smaak viel. Na eenigen tijd was hij in ernstig gesprek gewikkeld met een jonge dame, die ik niet beter kan beschrijven ,dan dat zij strookleurig was. Haar haar was strookleurig, evenals haar wenkbrauwen en oogharen, haar huid was strookleurig, de kanten van haar japon waren strookleurig, werkelijk, dat was de hoofdzaak van haar verschijning. _>>Ik ga in den vastentijd nooit uit", zei zij, „en we zijn daar nu natuurlijk De vulcanische uitbarstingen in Spanje. Telegrammen uit Huesca melden, dat in een dorp Mart-es nieuwe aardschokken zijn waargenomen. Groote en diepe scheu ren zijn in deze omgeving in den grond ontstaan, waaruit rook en vlammen op stijgen. De plaatselijke autoriteiten span nen alle krachten in om de verspreiding der vlammen te voorkomen en hebben wetenschappelijke experts te hulp geroe pen, om clen aard van het vreemde ver schijnsel vast te stellen. De bewoners dezer streek leven in hoop en vrees, bang dat. een vulcanische uitbarsting op groote schaal nog zal volgen. Mijlen ver zijn de vlammen en rook zichtbaar. De Bolschewisten-arrestatie. De staatspolitie te Helsingfors deelt mede, dat bij; een onderzoek der commu nistische archieven een document is ont dekt, waaruit blijkt, dat de actie der communisten door een geheim comité wordt geleid, -dat de instructies van het centraal-comité te Petersburg uitvoert in opdracht van het. uitvoerend comité der derde internationale. 185 arrestaties zijn tot nog t-0-e uitgevoerd, doch een groot aantal arrestanten zullen binnen enkele dagen worden vrijgelaten. De arrestaties beoogden vooral een onderzoek naar hun doen en laten te kunnen instellen. In een ontdekt geheim schrijven werden instruc ties gevonden voor het geval er revolutie zoü uitbreken Uit het lijdende Duitschland. Een pond boter kostte gisteren in Berlijn voorzoover verkrijgbaar, een milli- oen. Het brood kost 260 duizendmark. De bakkers overwegen met koekbakken op te houden. Op de markten was haast niets te krijgen. De sluiting der winkels is te Berlijn overal toegepast. Zelfs de sigarenwinkels waren gesloten. De aanmaak van bankbiljetten schijnt nu ook stopgezet te zullen worden. J)e typografen hebben n.l. de voorgestelde loonregeling als onvoldoende verworpen. Vanmorgen 7 uur zou de staking beginnen. Wat moet er nu van komen? Inmiddels blijven de Franschen maar doorgaan met geld opeischen. Zij hebben aan de gemeente Stoppenberg aange zegd, dat zij de boete ad 486 milliard Mark moet betalen, die aan den mijn- directeur Heinrich was opgelegd. Dit laat zien, dat de Franschen thans een poging doen om deze milliarden boete, die door den krijgsraad te Werden was opgelegd in te vorderen. Daar de enkele weken geleden door de bezettings-autoriteiten opgeëischte groote meubelvoorraden zoogenaamd om in de betreffende gemeenten de woningen voor het spoorweg-personeel te meubileeren piet waren geleverd, hetgeen trouwens ook niet mogelijk zou zijn geweest, zijn de Franschen er toe overgegaan, uit alle meubelzaken de gewenschte stukken weg te halen. Revolutionaire beweging in Griekenland. Volgens te Rome ontvangen berichten uit Athene is er in Griekenland een revo- midden in. Ik zou zelfs geen avondpartij bezoeken in de vasten". „Bent u dan Katholiek?" „Ja, Katholiek wel, maar niet Boomsch- Katholiek. Ik behoor tot de Anglicaansche kerk. Ik houd niet van den dienst in an dere kerken." „En noemt u dit geen avondpartij?" „O neen. Ik zou hier natuurlijk niet op Vrijdag komen, maar zelfs onze pre dikant is hier vanavond, dus ben ik vol komen veilig". „O ja, volkomen veilig", zei Steven met een glimlach. „Is het niet heerlijk, om zulk een ver trouwen en .geloof te zien in onze gees telijke leidslieden en herders, mijnheer Edgcumbe?" zei iemand dicht bij hem. Steven keerde zich om en zag een man van ongeveer vijftig jaar, met grijze oogen en een grijze snor, die aan hem was voor gesteld als mijnbeer Hunter. „Ja, heerlijk", antwoordde Steven. „Niet -dat ik mijzelf op zulk een ver trouwen kan beroemen", lachte de man, „maar ik waardeer het in anderen, vooral in juffrouw C-oolie", en hij' boog voor de strookleurige jonge dame. „Ik ben een afvallige", ging hij voort, „maar misschien kom ik nog terug van mijn boozen weg". Voor hij' kon antwoorden trok een luide stem zijn aandacht en het was de stem van een vrouw. „Wat noodig is", zei zij-, „is, dat onze P voor UITSLAG, JEUK, WONDEN, en alle aaiidoenineen der HUID. Geneest zelfs DAUWWORM. Vraagt Uw Drogist. luLionaire beweging uitgebroken. De oor zaak daarvan is nog niet met zekerheid bekend. Sommige berichten spreken van een monarchistische beweging, andere schrijven de oorzaak toe aan de onte vredenheid van de bevolking, die den heerschenden nood aan de regoering wijt. Het centrum van de beweging bevindt zich te Saloniki, waar ook het plaatselijk garnizoen in opstand is gekomen, doch te Athene en in andere steden zijn er eveneens onlusten uitgebroken. De uitvaart van Harding. De trein met het stoffelijk overschot van Harding is te Marion, in Ohio, Har- dings geboorte- en woonplaats, aange komen. Een groote menigte was daar bij een om hem eer te bewijzen. De kist werd gebracht naar de woning van Har ding's vader, waar het publiek gelegen heid kreeg om haar te aanschouwen. Het lijk wordt voorloopig bijgezet in een graf kelder, tot het Mansoleum gereed zal zijn,, waar het een definitieve rustplaats zal vinden. Herinneringen aan Stamboelinski. Stamboelinski, de zoo tragisch om 't le ven gekomen Bulgaarsche dictator, moest van etikette en hoofsche manieren niets hebben. Hij hield zich bij de usantiesj welke op de Boelgaarsche boerderij hoog gehouden worden. En hij had feitelijk gelijk. In het „Hbl." vertelt Nijpels een en ander van Stamboelinski, die nooit verle gen was en zich overal thuis gevoelde^ dank zijn ongeneerdheid. Toen de Nederlandsche gezant Sofia zou verlaten, gaf hij o.a. een groot diploma-* tiek afscheidsdiner, ook voor de Bulgaren, waarop natuurlijk ook Stamboelinski ge- noodigd werd. Deze had echter tot toen steeds voor dergelijke uitnoodigingen be dankt. Tot ieders verbazing, liet hij dit keer weten, dat hij komen zou, evenals enkele zijner collega's! Natuurlijk zonder echtge- nooten! Ook de medtedeeling-waarschu wing, dat hij de verschillende nog niel) vermoorde of in het gevang gezette oppo sitieleiders en hun dames zou ontmoe ten, had hem niet afgeschrikt. „Hij had er niets tegen met dezen aan één tafel te zitten, want daar waren ook wel fat soenlijke menschen onder". In de restaurantzaal van het Union- Palace-Hotel waren dien avond, om negen uur, alle gasten aanwezig. Wie niet ver scheen was Stambie! M-en besloot te wachten. De begrijpelijke consternatie en gêne werd gelukkig na twintig minu ten verbroken door de „entrée triomp'hale" van Stamboelinski, die, als goed Oos terling, primo over zijn te laat komen geen woord verloor, en, secundo, een niet ge- inviteerden meebracht: zijn zoon. Zoonlief had lakschoenen en een zwarte gekleede jas aangetrokken. Maar vader Stamboelinski kwam in zijn kantoorpakje met bruine schoenen, laag slap boord je en veelkleurige dasl Hij drukte allen aanwezigen hartelijk, maar pijnlijk, de hand, en liet zich daarna de eerste ge rechten best smaken. maatschappijvorm herzien wordt. Ik' ben zelf socialist© en daar ben ik trotsch op. Het kan niet gjoed zijn, dat 3 millioen menschen het noodigste ontberen, ter wijl baronnen en landheeren groote rijk dommen bezitten." „O", zei mijnheer Hunter, „onze schoone vriendin, juffrouw Diart, is weer op haar stokpaardje". „Wat zou u willen?" vroeg iemand, „zou het niet goed zlijn om eenige duizen den uit te geven voor het bouwen van modelwoningen. zou dan tegelijk uw naam onsterfelijk maken". „Neen, dat niet", zei juffrouw Diart. „Die oorzaak van het kwaad ligt ergens anders. Van het grondbezit der landhee ren wordt niet genoeg belasting geheven. Of neen, nog beter zou het zijn, als het particuliere grondbezit geheel werd opge heven". „Juffrouw Dart is. de dochter van een makelaar in effecten", zei dominee Cross tot Steven, „zij is ©en socialiste. Haar vader heeft geld gemaakt, doordat hij' op de beurs slimmer was dan een ander en partij' wist te trekken van de zwakheid en onwetendheid van andere menschen". Het dine rwerd aangekondigd en Steven zat naast juffrouw Dart, die het aange naam scheen te vinden, hem tot tafelheer te hebben. „U bent natuurlijk ook socialist, mijn heer Edgcumbe?" vroegj zij hem, toen de soep was opgediend. Mapr toen kwam er iets, dat hij nooit gezien had. De een of andere ragout. Dien hekeek. hij uiterst eritisch en achterdoch tig en hij liet zich toen precies doop zijn buren uitleggen wat het was, wat er inzat, en hoe het toebereid was, want „wat wat de boer niet kent Gerustgesteld, waagde hij er zich aan en vond het blijkbaar lekker, want hij be stelde, tot ontsteltenis der kellners, die al met het vqlgënde gerecht bezig waren, nog een flinke portie Op de speech van onzen gezant ant woordde Stamboelinski, in het Bulgaarsch natuurlijk, met een groote redevoering, die precies zeventien minuten duurde, en die eindigde met een „hurra", waarin, alleen zoonlief, dien men ergens achter aan de tafel had ondergebracht, luidkeels instemde Stamboelinski, de man met d© enorme longen en het enorme geluid, die urenlang in de open lucht duizenden kon toec bulderen, bleek dien avond net zoo op zijn gemak tegenover dit .gehoor van in avondtoiletten .gestoken hooge oomes en tantes, als hij dat bij zijn hoeren -of inl de Sobranje placht te zijn. Men eindigde dan ook met schik in hem te krijgen en de, toen nog meest) bnitenlandsche kellners van Union-Palace, die natuurlijk dagelijks over den grooten despoot gehoord of gelezen ,maar hem nooit te zien geinregen hadden, wilden, na tafel, van die prettige stemming ge bruik maken om te zien hoeveel „pous- se-cafés" de kolos zou kunnen verdra gen. Tusschen de geanimeerde conversa ties met de aanwezigen door, wierp de premier stuk voor stuk de tallooze glazen cognac, die de kellners hem aanboden, naar binnen, hetgeen hem niet belette om z-oo frisch als een hoentje dit, zijn? eerste uitgaan, te beëindigen. Toen tsaar Ferdinand eens zijn troon rede voorlas in de eerste Sobranje, waar" van Stamboelinski lid was, en daarbij zijn, kolpak ophield en zitten bleef, ging Stam boelinski ook onmiddellijk met zijn boeren, zitten en zette zijn muts op! Toen dq koning hem daarna woedend in de wan delgang tegemoet trad, draaide hij den tsaar zijn rug toe! Hij stapte zelfbewust, met groote boeren rijlaarzen, door een salon of paleis. Ent of dat in Sofia, Parijs, Genua of Lausanne! was, en .of hij met deftige diplomaten) oude hertoginnen of vorstelijke personen te doen had, was hem om het even - en wat hij uit die enorme bronchieën' longen en neusholten geregeld bij elkaar schraapte met een geluid als van een leeuw dat deponeerde hij steeds recht voor zich uit, zooals ik het hem, tot' ontzetting van alle kellners en medebe woners van het „Hotel Royal" te Lau sanne enkele keeren hoorde en zag "doen. Een ongemanierde vent was 't alzoo, dien Bulgarije als leider is kwijt geraakt! Korte berichten. Het aantal werkloozen in En geland op 30 Juli bedroeg 1,195,000, of 10,700 meer dan in de voorafgaande week, maar 20,278 minder dan in het begin van het jaar. Uit Rangoon wordt gemeld, dat de overstr.o-óming in het Bas-sein- gebied reusachtige afmetingen heeft aangenomen. Er heeft zich b'.v. een meer- vlakte -gevormd van honderden vierkante mijlen. Drie honderdduizend menschen lij den gevaar of nadeel; en de regeeri-ng „Ik geloof het niet", antwoordde Steven „Ziet u, het socialisme heeft zulke vér strekkende gevolgen. Hoe zou u het om schrijven?". „O, ten eerste moet het land worden genationaliseerd. De spoorwegen, kolen, mijnen, gasfabrieken en al die dingten moeten het eigendom van het volk wor den. Het heerenhuis moet worden afge schaft en al de volksvertegenwoordigers moeten vast tractement hebben. Vooral dat laatste acht ik van groot belang. Hoe kunnen wij- ooit anders een goede volks vertegenwoordiging krijgen, mijnheer Edg cumbe? Iedereen moet gelukkig worden en alle mensehen moeten een prettig leven hebben". „Het is werkelijk een aanlokkelijk beeld, dat u geeft", zei Steven, „maar het houdt geen rekening met de zondige mensche- lijke natuur". „O, ik! heb vertrouwen in de menschen. Ik ben een vriendin van het volk en it- ben bepaald zeer gesteld op den minderen man zéér gesteld, mijnheer Edgcumbe. Houdt u ook zooveel van den eenvou-di- -g'cii werkman?" „Ik ben bang, dat ik wat achter mijn tijd aan kom, juffrouw Diart, maar ik ben blij, dat ik zie hoe enthousiast u is", en hij keek haar bewonderend aan. Zij was ongetwijfeld vrij knap. Groot was ziji niet, maar wel gevormd en goed ontwikkeld. Zij zag er eerder gezond en flink uit, dan bepaald elegant, maar zij DOOR OVERSPANNING EN ZORGEN. Mannen zoowel als vrouwten hebben on der zenuwachtigte, beproevende omstan digheden gewerkt. Zij raakten overwerkt en missen de 'kracht om de bacillen van gevatte influenza of koude te bestrijden. Het bloed raakt overladen met overtollig; urinezuur, de nieren worden ondermijnd door de te groote inspanning en spoedig volgen verschijnselen als: hoofdpijn, dui zeligheid, zenuwoverspanning, urinekwa- len, graveel, waterzuchtige ootgen, rheu- matische spieren en door urinezuur aan getaste gewrichten, stijVe schouders en pijn in den ruig;. Daartegen worden Foster's Rugpijn Nie ren Pillen aanbevolen, en er dient geen kostbare tijd verloren te gaan, Uitstel leidt al te vaak tot rheumatiek, spit, steen vorming, ontsteking van de nieren of blaas, en nierwaterzucht. Zelfs ongenees lijke kwalen kunnen door verwaarloozing ontstaan. Als uw nieren verzwakt zijn do-or zor gen en overwerking, tocht, koude, epi demische koorts, schadelijke bezigheden enz., wendt U dan met vertrouwen tot Foster's Pillen. Verkrijgbaar in apotheken en drogist zaken a f 1.75 per doos. 30 doet krachtige pogingen om hulp te ver- leenen. In 1879 was een Italiaan, zekere Sisillini, tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld, thans heeft de koning hem de rest van zijn straf k wijt ges chol- d e n. De man heeft 44 .ja,ar in de ge vangenis doorgebracht. De verdaging van den Engelschen kabinetsraad ter opstelling van het ant woord aan Frankrijk, België en Italië ten aanzien van de schadevergoeding en de Roerkw-estie, is te beschouwen als een gevolg van meeningsverschil in den boezem van het kabinet over de politiek jegens Frankrijk. De zoogenaamde diehards dringen aan op samenwerking met Frankrijk en België in den eisch, dat Duitschland onvoorwaardelijk het lij delijk verzet zal staken, terwijl de andere kabinetsleden meenen, dat de grens der Engelsche concessies aan het Fransche standpunt bereikt is. Later wordt gemeld, dat Baldwin de -meerderheid van zijn collega's heeft mee gekregen voor het voeren van een eigen Engelsche politiek. Terwijl Cuno's rede in de Duit sche pers sympathiek is ontvangen, be- teekent zij voor de Engelsche bladen een teleurstelling, voor de Fransche een uit daging. Tusschen het bezette en onbezette gebied is wederom een verkeers verbod geproclameerd. Het zal waar schijnlijk een week -duren. Te Antwerpen is een conflict uitgebroken in bet trambedrijf. Wordt morgen geen oplossjng gevonden, dan zullen waarschijnlijk a.s. Zondag alle tramdiensten stop gezet worden. Deze datum zal wel opzetteijk gekozen zijn, want dien dag worden juist in Ant werpen de juweelen-feesten gehouden. De heer H. Col ij n minister. Ook „De Standaard" verneemt, dat in had toch een zekere bekoring-. Ook was zij keurig giekleed en aan haar vingers schitterden kostbare ringen, terwijl om haar hals een diamanten ketting hing. „Ik ben blij iemand te ontmoeten, die zooveel sympathie voor de armen heeft. U moet weten, dat ik veel belang stel in een arm klein meisje, dat ik toevallig ontmoette. U zult haar misschien wel eens willen opzoeken", en hij vertelde haar de geschiedenis. „Neen, mijnheer Edgcumbe, neen", zei zij; „dat is niet mijn manier van werken. Wat mij betreft, ik' verwacht niet veel van persoonlijke hulp. Kleeding, fond sen en soepkeukens zijn slechts verzach tende middeltjes, zij tasten de zaak niet in haar wortel aan. En er kan niets wor den bereikt, v-oor wij de tegenwoordige inrichting der maatschappij! hebben omver geworpen". „En intussehen moeten de hongerenden maar honger lijden?" „Wiel, ziet u, wij moeten naar ons eigen inzicht te werk gaan, nietwaar, mijnheer Edgcumbe? U bent natuurlijk ook voor de afschaffing -der doodstraf'. Steven haalde zijn schouders op; hij: begon wat vermoeid te worden van juf frouw Diart. Voor hij kon antwoorden, 'werd zijn aandacht afgeleid door een ge sprek, dat aan den overkant der tafel werd gevoerd. (Wordt vervolgd.).

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1923 | | pagina 1