Allerlei. Leestafel. Telegrammen. Seiengi Mieuws. Afloop ïerkoopiip, SiiieÉÉpo, enz. {Miszaken. Tijdelijk benoemd tot leerares aan de R. H. Bi. S. te Ziérikzee mejuffr. Blankwaardt, thans tijdelijk aan de gemeente H. B. S. te Nijmegen. Aagtekerke. Tot onderwijzeres aqn de 'bijzondere lagere school alhier is be noemd met 1 Sept. mtej. Steendam te Zutp'hen, opgeleid aan de Chr. Kweek school te Zetten. Die benoeming is aan genomen. Blijkens twee ons gezonden proef bladen zal binnenkort bij La Rivière Voorhoeve te Zwolle een vijfde druk verschijnen van „De leeuw van Mod- derspuit" door L. penning. De schrij ver, die uit Zuid-Afrika terug is, zegt in een Voorrede, dat hij aan den in houd weinig behoeft te veranderen; want zooals zijn geestesoog alles had waargenomen, zoo ongeveer kwam 't hem voor werkelijk, te zijn toen hij 't inderdaad te zien kreeg. En dan komt er een nieuw boek uit va.n mej. Joh. H. Kuyper, een ver taling van Freule Von Maltzahn's „Aan het haardvuur". Ongelukken. Te Gennep is dhr J. H. L., die onlangs door een instorten den schoorsteen van zijn fabriek werd getroffen, eergisteren aan de gevolgen overleden. In de hoofdvaprt te Haarlemmermeer is bij het zwemmen een 20-jarige jongeling, ondanks dat hij goed zwemmen kon en zijn vrienden telkens doken oim hem terug te vinden, in de diepte weggezonken en niet meer boven gekomen. Te Den Haag is een 13-jarige knaap van het dak der ouderlijke woning- gevallen en kort daarna overleden. Een 15-jarig meisje uit Groningen, dat te Monster bij familie logeerde, is te Terheyde bij het baden in zee verdronken. Eten twee-jarig kind te Den Haag, dat die straat wilde oversteken, liep daar bij tegen een paard, dat voor een wagen was gespannen, viel, kreeg een wiel van den wagen over zich en bleef op de plaats dood. Te Lochem is de 20-jarige ■te Ei. aan bloedvergiftiging overleden. Die vergiftiging ontstond door een puistje ■aan den neus. Zondagmiddag sloeg te Groothuizen hét paard van een land bouwer, bespannen voor een dogcar, op hol. De boer en zijn vrouw werden er uit .geslingerd en vooral de vrouw be kwam zeer ernstige kwetsuren. Bewuste loos werd zij opgenomen en in een na burig huis gedragen. Later werd zij per auto naar huis gebracht. -Te Rotter dam werden sedert Maandagmiddag uit de ouderlijke woning twee meisjes resp. 11 en 13 jaar oud, vermist. Men dacht eerst, 'dat ze door een man waren meegelokt, 's Avonds zag oen schipper echter het lijk van het jongste meisje in het water drijven. De politie ging toen verder aan het dreggen en haalde ook het lijk van het andere meisje op. Bij' het baden in de Maas te Hedel is zekere d. H. ver dronken. Te Son is mej. M. K., die sedert eenigen tijd niet wel bij het hoofd was, in den Dommel verdronken. - Te Munstergeleen (L.) is een 3-jarig jonge tje spelende in de Geleenbeelc geraakt en verdronken. Te Oosterwolde is een. 2- jarig meisje van een wagen gevallen, waardoor het onder een der wielen ge raakte. Het kind werd dood opgenomen. Door het plotseling vooruitgaan van het voor 'n hooiwagen gespannen paard, viel 'de 60-jarige T. te Huizen van de hooi- la ding en kwam in een hooivork terecht; de punten drongen in de longen. De man verkeert in levensgevaar. - Te Gulpen is een driejarig kind onder een auto ge raakt. Het overleed aan de gevolgen. In de duinen te Scheveningen is een 11- jarige jongen die aan het bramenzoeken was, aangeschoten en getroffen in het onderlijf. Vermoedelijk heeft het kind zich bevonden in het afgezette gebied waar oefeningen door militairen worden gehouden. Misdaad? Maandagmiddag is de alleenwonende H. H. te Oosterhout, dood in zijn waning gevonden. Men trof den ongelukkige aan, met- het bovenlijf han gende van zijn legerstede, geheel bebloed en met een revolver in de linkerhand. Huisraad en meubeleji lagen door zijn ka mertje verspreid. Men weet nog niet, of hier misdaad in het spel is. Ben justitieel onderzoek is ingesteld. Inbreker aangehouden.Door de politie te Ruurlo is zekere B. uit Zei- hem aangehouden, die bekend heeft voor ©enige weken deel te hebben genomen aan de inbraak in de zuivelfabriek te Zelhem waar f 13.000 is ontvreemd. B. is ter beschikking der justitie gesteld. Hij heeft de namen zijner medeplichtigen genoemd, wier arrestatie thans spoedig te wachten is. B. bekende bovendien, dat een inbraak in de zuivelfabriek te Ruurlo in voorbe reiding was. Gas als schemer- of nacht licht gev a a r l ij k. In het maandblad „Het Gas" schrijft J. Buijs naar aanlei ding van het vergiftigingsgeval te Utrecht 'het volgende: In den nacht van 22 op 23 Juni kwam te Utrecht het volgende vergiftigingsge- Val voor: Aan het perceel Adelaarstraat 6 vervoegde zich 23 Juni 1923 's morgens half negen een buurvrouw, die geen ge hoor kreeg en toen 'het huis aan den achterkant binnendrong. Zij' vond in de slaapkamer vier leden van het gezin in bewusteloozen toestand. De vader en moe der bleken nog in leven, de kinderen wa ren overleden, een meisje van drie en een jongen van zes jaar. Die familie sliep in een en dezelfdekamér. Bij de sectie op de kinderen is met zekerheid de aan wezigheid geconstateerd van koolmonocy- de, terwijl uit het onderzoek bovendien is gebleken, dat de kinderen een gestel hadden, dat hen voor vergiftigingen bij zonder gevoelig deed zijn. De leiding bto"k geheel in orde, terwijl in de slaapkamer een hangende Graetzin-brander hing, waar aan het trekglaasje ontbrak. De brandei- had gedurende den noodlottigen nachtlang gebrand en dienst gedaan als nachtlicht. Voorts bleek, dat de kamer 2.20 maal 2.80 maal 3.90 groot was, alzoo 22.8 kub. M. inhoud en geheel gesloten was geweest. Na 'n uitvoerig betoog komt de schrij ver tot de conclusie: Zonder ruime Iuchtverver- sching brand'e men geen gas lamp in een slaapvertrek. Men lette speciaal op ingeslagen branders. Hierbij kan n.l. een deel van 'tgas on- verbrand ontwijken. Hangende gaslichten moeten steeds op volle kracht branden. Zij zijn geheel ongeschikt om met ge knepen kraan en lage vlam voor verlich ting te dienen. Het is zeer gevaarlijk ze op die wijze te benutten als schemer licht of nachtlicht, 75 jaar «organist. Heden ner- derikt de oudste organist Van het land, dhr E. v. Berkel, den dag, dat hiji voor 75 jaar aangesteld werd als organist der R.K. gemeente te Erp. Hij' is 98 jaar oud. D moord o p den b a a n w a c fa te r. Nader meldt men over den afschu welijken moord te Giesen-Nieuwkerk, dat behalve te Gorinchem ook aan de Duitsche grens een verdachte is gearresteerd. Bei den komen uit de vroegere omgeving van den vermoorde, Berkhout bij Hoorn, van waar de baanwachter vier weken geleden was overgeplaatst en waarheen zijn lijk is vervoerd. Men denkt niet zoozeer aan roofmoord dan wel aan wraakuiting van de(n) moordenaar(sl. Die eerst aangehou dene moet intussehen weer zijn vrijgelaten. Die laatste is een goede bekende van de familie van den vermoorde. Voor zes cent. Voor de Amster dammers, die altijd klagen over het dure stadsleven, klinkt het vreemd, als wij1 uit de mond van vreemdelingen hoeren, dat Amsterdam een der goedkoopste steden is, die zij' ooit bezocht hebben, schrijft de „Tijd". Opgetogen vertelden drie Duit sche Rijnschippers een dezer dagen, dat zij' nog nergens z:oo goedkoop uit waren geweest als dien middag in Amsterdam. Voor 6 cent hadden zij een vischmnaltijd gebruikt, een rijtoer en een dubbelen boottocht gemaakt en h'un dorst gelescht. Toen hun gevraagd werd, waar die bil lijke gelegenheid was in Amsterdam, hoorden we, dat ze voor 5 cent aan een karretje een haring hadden gebruikt, voor 1 cent waren zij' met het kringlijntje om het Centraal Station gereden, gratis wa ren zij met de Tolhuispont over het IJ gevaren. Naar het Tolhuis, om met- de Valkenwegpont even voordeelig in de stad terug te keeren, om toen hun dorst te lesschen, hadden zij aan h'et bekende straatfonteintje een beker zuivere ge- meentepils gebruikt. Hou .je van den keizer? Een onzer kennissen, die de badplaats Spa bezocht, had een niet onaardige ontmoe ting in één der hotels, vertelt een inzen der injde „Vex Medicorum". Hier was de'lievelingshond achtergebleven van den voormaligen Dmitschen keizer, die, zoo- als men weet, in frischen fröhlichen Krïeg zijn tenten,"-of liever, zijn betonnen ■schuilplaats in Spa had opgeslagen. -Bij zijn overhaast vertrek bleef de hond achter en een hotelier ontfermde zich over het beest. Hij' beeft den hond thans zoo aan zich gehecht, en het aldus afgericht, dat wan neer er bezoekers zijn en hij' het dier vraagt: „Aimez vous le Kaiser?" de hond zijn kop van neen schudt. (Centr.) E r g e r 1 iji k e baldadigheid. Te Utrecht ontstond twist tusschen eeni- ge 20-jarige lummels. 'Een 56-jarig werk man wenschte een einde aan den twist te maken. Een van hen gaf echter den man een zoodanige duw, dat deze viel en met het hoofd op den trottoirband terecht kwam. Per ziekenauto werd hiji naar de Rijksklinieken overgebracht. Men vermoedt dat hiji een schedelfractuur bekomen heeft. Die dader, een 21-jarige sigarenmaker, is gearresteerd. Fraude. Aan bet gemeentelijk bu reau voor sociale zaken te Dordrecht zijn ■onregelmatigheden ontdekt, n.l. boeking van steungelden, die aan de met name genoemden niet zijn uitbetaald. Een amb tenaar is als vprdacht van fraude, ge schorst en de zaak in handen van de justitie gesteld. Een nachtelijke b aks par tij. Gisternacht vervoegde zich op het politie bureau te Zwijndreeht een zekére P, uit Dordrecht, die mededeelde, dat hij onder leg had gevochten met iemand, dien hij niet kende. De oorzaak van deze vecht partij' was een aanrijding, waardoor een woordentwist ontstond. Zijn tegenpartij, een sterke, groote kerel, begon te vech ten en stompte P. in zijn gezicht, waar door deze hevig bloedde. Vechtende waren beiden in de sloot geraakt, waar de on bekende doorging met stompen en zelfs P. wilde verdrinken. Bewusteloos was P. ©enigen tijd blijven liggen en is, nadat de onbekende zijns weegs was gegaan, uit de sloot gekropen en heeft het bureau kunnen bereiken. Daar werd hij' verzorgd en van droge kleeren voorzien. De vecht partij had omstreeks 12 uur 's nachts plaats. Na de kermis. Te «Weert zijn in verband met den moord in België op een Wieertenaar gepleegd, vijf jongens gearresteerd, die de kermis te Bocholt hadden meegemaakt, en tot het clubje behoorden, waarmee de jongeman had ge worsteld. Een honderdjarige. Gisteren is de weduwe D>. van Heerewaarde-Harts te Leeuwarden 100 jaar geworden. Een commissie uit een deel der burgerij1 en ook B. en Wt hebben haar gecomplimen teerd. Het is nog een kras oudje. Eigenaardige berooving. Een heer te 's Gravenhage heeft bij do politie aangifte gedaan,' dat hij op 27 Juli in een hotel te Luzern beroofd is van zijn portefeuille, inhoudende f 800 benevens identiteitspapieren, nationaliteits- bewijzen en koopbrieven. Deze week ont ving hij thuis de portefeuille weer toe gezonden, waaruit evenwel f400 was ach tergehouden. Ook de papieren, zijn weer in zijn bezit gekomen. D'oor de politie is nu het handschrift naar Luzern opge zonden, teneinde den dader op te sporen. Minnenijd. Gisterenmiddag werd een juffrouw te Schiedam aangesproken door een metaalbewerker, met wien zij vroeger verkeering ha«d gehad. Hij ver zocht haar even van de fiets te stappen waaraan zij echter niet voldeed. Hij'bracht haar daarop met een scherpe, driekantige vijl een drietal steken in 'den rug toe, waarop het meisje van 'de fiets viel. Zij. moest naar het ziekenhuis worden go- bracht. Die dader, die op de vlucht ging, werd door een politieagent gegrepen en 'naar het bureau overgebracht, waar hij' bekende uit jaloezie te hebben gehandeld. Brutale aanranding. Gister morgen had in de gang van een R.K. kerk te Amsterdam een brutale aanran ding plaats. Ben volwassen meisje, dat de gang passeerde, werd daar aangegre pen door een ais werkman gekleed sujet dat zijn fiets aan den ingang der kerk 'gezet en zich in de kerkgang had ge posteerd, blijkbaar met lage bedoelingen. 'Het meisje kon zich gelukkig losrukken. Terwijl ze in de kerk iemand attent maakte op den kerel en zijn daad, was de vogel gevlogen. Een slachtoffer van Bac chus. Dinsdagmorgen vond de landbou wer v. N. te Amstelveen zijin 45-jarigen knecht dood in den stal liggen. Dui delijk was nog te bemerken, dat de man geducht aan Bacchus had geofferd. Blijk baar had hiji den gewonen ingang niet kunnen vinden en was maar binnengeko men door het gat, waardoor de varkens naar buiten gaan. Om verder te komen, moeist hij' over een houten schot klimmen. Hierbij1 kwam hij te vallen met zijn slaap op den steenen rand van de groep, waar- pa het pl.m. 150 K.G. zware schot boven op' hem viel en hem opi den anderen slaap trof. Dit moet den dood veroorzaakt heb ben, want in die houding vv'erd het slachtoffer gevonden. Di V o 1 e n da m ine e n s t o r m. Een storm, welke met orkaankracht woedt, heeft de Volendam, welke uit New- York te Plymouth is aangekomen, ver traagd. Dé'Or ontzettende zeeën, iets ten Westen van Ierland, is de Volendam 4 uur opgehouden. Gevaar 1 ijk he er schapl neer geschoten. Door den jachtopziener J. Lincfcens te Gulpten werd op1 den rand van 't Oseboscli een verdacht persoon aangetroffen. Toen de jachtopziener hem wilde visiteeren, greep de man de kruk van den jachtopziener uit diens arm en begon hem toe te takelen. Bij de worsteling kreeg de jachtopziener een stoot tegen den buik en viel neer. Hij trok toen zijn revolver, en loste eenige schoten in de lucht om den man vrees in te boezemen. Dieze liet zich boeien, doch bij verdere ondervraging werkte hij zich los, greep uit zijn ziak een dolkmes en stak daarmee naar den jachtopziener. Gelukkig echter kwam de spits van den dolk op1 de revolver terecht. Uit zelf verdediging schoot de jachtopziener 't individu neer. Bij verdere fouilleering werden nog inbrekerswterktuigen op den man gevonden. 1 D|e aanslag te Loosduinen. Omtrent den aanslag op een metselaar te Loosduinen, vernemen wij' nogDe waarschijnlijke hoofddader de 34-jarige W. P. K. te Dien Haag vluchtte bij de 'komst der politie in zijn woning door den achteruitgang. Voorts is Zondagmid dag aangehouden als verdacht van deze aanranding J. M. S«., wonende te LoosduL nen. Verder wordt verdacht de 29-jarig'e los-weikman H. C. T., die in denzelfden nacht wegens dronkenschap is opge bracht. De toestand van den aangevallene is nog steeds niet zonder levensgevaar. In verband met bet incident in het Vaticaan, waar dezer dagen 150 dames de toegang tot den paus werd ontzegd, omdat zij al te luchtig gekleed waren, heeft de pauselijke major domus voor schriften uitgevaardigd voor vrouwelijke bezoekers. Zij' moeten voortaan ondoor zichtige kleeren dragen, die aan den hals tot de 'kin en aan de armen tot den pols moeten reiken. Ook mogen ziji het figuur niet te sterk laten uitkomen. Er zijn drie controle-posten om toezicht te houden op' de naleving dezer voor schriften. Arme rij' kaard. Te Liverpool (Engeland) is in een schamel gemeubi leerde woning een welgestelde vrouw dood gevonden, die daar Sen vrijwilligen hongerdood gestorven was. Men vond in haar rok genaaid 1000 pond sterling aan 100 pondsbiljetten, 2000 francs en 1 een groot aantal dividendbJAvijzeii. Zij had daar jaren alleen gewoond en stond be kend als een vrouw met zonderlinge ge woonten. Sprinkhanenplaag. Een R,eu- tertelegram uit Eegina (Amerika) maakt melding van een ontzaglijke zwerm sprink hanen, die Zondag j.I. over Pontiex (Sas- katuhewan) zich in de lucht voortbewoog, en drie uren lang het stadje in duister hulde. Die zwerm vloog op 100 M. hoogte en had een lengte van verscheidene mij len. Die breedte werd op 8 mijl geschat. Een feestdag met een tra gisch slot. Het stadje Robenstein in Oostenrijk is Zondag j.I. door een zwo ren brand geteisterd. Reeds den geheelcn morgen heerschte er feestvreugde op de markt en in de straten ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan der vereeniging tot verfraaiing van Robenstein, toen om half twaalf de feestvierende menigte plot seling werd opgeschrikt door het geroep brand! Spoedig bleek, dat de gebouwen van den houthandel „Timber" in lichte laaie stonden. Oogenblikkelijk werd om assistentie geseind naar de omliggende plaatsen, terwijl de brandweer van Ro benstein direct het blusschingswerk ter hand nam. Tegen half vier eerst was men het vuur meester, doch niet, nadat het zich eerst had meegedeeld aan een tiental andere gebouwen. Het grootste gedeelte hiervan werd geheel in asoh gelegd, terwijl de overige gebouwen zwaar beschadigd wer den. Die oorzaak is onbekend. Verduistering van 100.000 Francs. Ben boekhouder van de auto- mobielenfabriek te Oourbevoie (Frankrijk) trok de aandacht zijner kennissen door de groote verteringen die hij' maakte.. Hij reed in een auto- rond, waarmee hij iederen Zaterdag naar Deauville vertrok waar hiji heel wat .geld opmaakte en een villa, die 2000 francs per maand van huur deed, bewoonde. Aan allen, die hem geluk wenschten met de gelukkige ver andering in zijn. positie, verklaarde hij', dat hij een aardig inkomen er bij ver diende als tusscheiipersO'Oin in een auto handel. Een onderzoek van de boekhou ding der fabriek, waar hij' werkzaam" was, bracht echter aan het licht, dat hij met- volle handen greep uit de Ras der firma. Van eei^ tochtje naar Deauville terug- keerend, werd hiji gearresteerd. Bij zijn verhoor verklaarde hij 100.000 francs verduisterd te hebben. Een 'huiszoeking in zijn woning leidde tot de ontdekking; van een groote hoeveelheid luxe voor werpen. BERLIJN. V.D'. De staking in de metaal industrie is bijgelegd. De arbeid wordt he den hervat. BERLIJN. V.D. Wegens de noodzake lijkheid, dat in den eerstkomenden tijd alle spoorwegen voor vervoer van levens middelen worden .gebezigd, heeft de rijksminister van verkeer beperking van het personenverkeer gelast. BERLIJN. V.D. De industrieën, handels- en bankinstellingen van D'uitschland heb ben op zich genomen de rijksbank tegen dollar-schatkistbiljetten 50 miljoen go'uden marken in deviezen ter beschikking te stellen. De onderhandelingen daarover zijn gis teren geëindigd, met uitzondering van enkele groepen. Daarmede is de voorge nomen dollar-leening geplaatst en is voor al de vetvoorziening weer verzekerd. De voorstellen tot een energieke belasting- politiek werden in beginsel goedgekeurd. Wisselkoersen. Amsterdam, 8 Aug. 1.45 uur. Bierlijn 37V2421/2 per miljoen. Brussel 11.321/2—11.40. Parijs 14.42V214.50. Londen II.56V2—H.57i/>. Dollar 2.5314—2.53%. Wieenen 0.35i/a0.35%. De lantaarns van den d okte r Vroeger waseen Chineesch dokter ver plicht, voor de deur van zijn huis zooveel lantaarns aan te steken als er in het afgeloopen jaar patiënten van hem waren gestorven. Op zekeren dag werd de 'kei zer onwel en 'hij liet in alle wijken vap Peking zoeken naar een dokter, die de minste lantaarns voor zijn woning had. In allerijl werd .deze esculaap naar het paleis gebracht en hij slaagde erin on middellijk den doorluchtigen patiënt van zijn ongesteldheid af te helpen. De herstelde keizer zei tegen den dokter: Je moet toch wel een geleerd man zijn dat je in je praktijk zoo weinig misslagen hebt Jjegaan. Hoe lang practiseer je al? Sinds vanmorgen, antwoordde de dokter den ontstelden keizer. Uit de jeugd onzer konin gin. Ja, over onze koningin wordt dit jaar heel wat geschreven. Diaar worden ook verscheidene werkjes gereed gemaakt- „voor de jeugd" en daar zijn heel mooie bij, dat kan ik je ver zekeren als je er zoo een krijgt, dan lees je het achter, elkaar uit, dat weet ik vast, zoo schrijft „Friesch Dagblpd". Méar in geen enkele van deze kinder werkjes zag ik nog, verhaald een anec dote uit het leven van prinses Wilhel- mina (of misschien was ze in naam al koningin), die ik me dezer dagen herin nerde voor vele jaren in de krant gelezen te hebben. Daarom vertol ik ze 'hier. Net zooals ze in mijn herinnering han gen bleef. Toen Wilhelmina dan dé eerste leer jaren te beven was .en „.verder" toeren ging, kreeg zo ook een Engelsche gouver nante. Dat was niet, oiadafc geen enkele Nederlandsche onderwijzeres knap ge noog zou zijn geweest, óm haar te omdW- wijzen, neen! zc kreeg ook van allerlei Nederlanders onderricht, maar omdat ze op die manier het best en 't vlugst En- gekch toeren kon. Die „miss" nu was een beste vrouw Daar had moeder Emma wel voor ge zorgd. Maarzonder gebreken was ze- niet. En... Wilhelmina ook niet! Zoo hield die miss wel wat érg veel van haar vaderland, Engeland, en prees dat soms op al te uitbundige wijze, zoo dat Wilhelmina, die wel wist, dat onze vaderen en haar voorouders 'trrret dat zelfde Engeland weieens aan den stok hebben gehad, soms- kriebelig werd: Ze wou toch weieens één keer Die miss onderwees haar ook aardrijks kunde. Nu was op zekeren keer aan de beurt: „Nederland en zijn buren'!-. De kaart hing er bij'. Eerst werd Nederland van, alle kanten bekeken cn toen kregen: de „buren" een beurt. E11 toen de miss aan Engeland Icwam, stroomden haar de woorden: van de lippen: hoe groot Engeland was en hoe rijk en hoe machtig en hoeveel koloniën het hadneen, Nederland bleef daarbij ver ten achter. Nu is dat de zuivere waarheid. Maar de manier, waarop Engeland verheven werd en Nederland zijn klein heid voelen moest, die hinderde Wilhel mina. Echter zij' mocht niet tegenspreken. Aan 't eind vvan de los kreeg ze haar huiswerk op Ze moest een kaartje teekenen van Ne derland en zijn naaste omgeving. Ineens schoot haar 'n idee door het hoofd. „Op welke schaal, miss?" vroeg zij. Diat wil zeggen: Hoe groot? „Nu, zi© maar eens, hoe dat uitkomt met 't papier". Biest. En Wlilhelmina tijgt aan 'twerk. Eerst teekent zij1 Nederland op forsche groote schaal. Er omheen een strook van Duitschland, van België en in 't Westen de Noordzee. „Maar nu staat Engeland er nog niet ,ftp en dat moet toch", mompelt zij. ,,'tls miss' haar geboorteland!" Dioch er was haast geen plaats meer. „Dan moet Engeland maar op kleiner schaal; miss heeft zelf gezegd, ik moet maar zien, hoe 'tuitkomt met 'tpapier!" E-n nu teekent ze in de wateren van de Noordzee een héél pietlutterig Enge- landj'C, precies gelijkend, maar véél klei ner dan Nederland En zóó geeft zie met een effen gezicht toen 'tweer les was, de kaart aan miss. .Middelburg. Dioor den hoofdingenieur- directeur van den Rijkswaterstaat alhier werd heden aanbesteed het maken van een aanlegsteiger in de Wester- of Koop mansnaven te Vlissingen ten dienste van den loodsdienst. Raming f 67.800. Inschrijvers de heeren Wi. J. G. van Haren te Vlissingen f75.887; W'. A. yer- bruggie, Gouda f75.380; W'. 'tHoen, Al- blasserdam f 72.000; E. Wienhoven, Ut recht f71.700; J. N. Dl. Bijl, Vlissingen f 71.316, I. en A. Lagasse, Vlissingen f 71.300; A. A. de Wilde, Middelburg f70.600; A. Verhage, Made f70.500; N. V. Concordia, Papendrecht f68.875; J. Parel, Sliedrecht f68.520; P. J. Baur- graaf, Wemeldinge f 67.900; T. Smullers, Dordrecht f67.800; G. Broersma A. Broersma, Harlingen f67.480; A. Visser Papendrecht P. Dekker, Veere f66.900; P. A. v. Wijnen, Dordrecut f66.666; A. v. d. Straaten Jr., Hansweert f 66.300; Gh. Zaanan Cz. te Gouda f 66.300; H. v. Dongen, Dor drecht f65.900; J. T'. Visser, Papendrecht f65.836; H. Jansen, St Laurens f65.740 J. J. Jansen, Middelburg f65.450; firma C. Kastelein Zoon, Dordrecht f62.800; W«. Klootwijk, Papendrecht f 62.552. Verder het maken van een nieuw weg- vak benoorden den spoorweg Vlissingen- Rioosendaal, tusschen posten 41 en 42, beoosten Goes in de Gemeenten Goes en Kloefinge, behoorende tot de werken tot verbetering van den rijksweg op "Zuid- Bieveland. Raming f 11.000. Inschrijvers de heeren: .A Cl. Korteweg, Breda f,10.496, L. P. -Gors tan je f9970, M. G. Dluinhouwer, Goes f9919, A. A. de Wilde, Middelburg f9880, J. de Bree Fzn., Terneuzen f9874, G. H. v. Wjj'nen, Papendrecht f9800; P. C. LangCveld, Hardingsveld f9750, J. Klomp maker Berkhout f9550; H. Kosten Cz., Wemeldinge f9384; F. Dluinhouwer, Goes f9383, R. Verschelling, Terneuzen f 9290, P. Diekker, Veere f 9179, W:. Wian- del, Nieuwer'kerk f9150, Wi. v. d. Linde te Kattendijke f8695, L .v. Boven en J. Wolse, Éllewoutsdijfc f8600, C. v. d. Kreeke, Wolphaartsdijk f8520, M. Jansen, Veere f8495, H. Gelding, Roosendaal f8420, Cl v. d. Klipipe, Oosterland f8360; en M., W. Knuist, Goes f7486. Rechtbank te Middelburg. In besloten zitting werd gisteren voor de rechtbank te Middelburg; tegen P. V. luit Vlissinigen, thans gedetineerd, wegens ontucht met meisjes 2 jaar gevangenis straf gevorderd. De verdediger, mr.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1923 | | pagina 3