Predi Meur ten. I Int lerwi s. varing op t.o. van hunne artikelen. Do eerste minister haalde het geval aan van Indiëj dat een der meest bevolkte streken ié van eenig land in de wereld, en thans zonder zijn gewone afzetgebieden in cen traal Europa is voor rijst, jute, zaden en huiden. Kenmerkende reacties zijn, dat centraal Europa niet de Indische goederen krijgt, die het noodig heeft, en als gevolg daarvan wordt Indië op zijn beurt armer en kan het niet de voortbrengselen koopen die het uit Lancashire wenscht te be trekken, terwijl de weverijen in dit district zonder werk zijn en daardoor weer minder ruwe katoen noodig is uit de verwijderde streken, waar deze groeit. De bezetting van de Roer beteekent dus, dat een deel van de handelsmachine van de wereld is stopgezet. Uit Duitschland. Tengevolge van de daling der mark heeft zich van een groot gedeelte der bevolking een geweldige opwinding mees ter gemaakt. De prijsverhoogingen op de levensmid delen volgen elkaar met groote snelheid op en de bevolking tracht overal in te slaan wat zij maar krijgen kan. Boter, die in het geheel niet ter markt komt, wordt evenals in den oorlog in het groot ste geheim aan speciale klanten voor meer dan een millioen mark per pond verkocht. Vleesch kost peeds 300.000 Mk. Ook de groenten- en fruitprijzen stijgen tot in het oneindige. Aardappelen .zijn na urenlang geduldig wachten voor 16.000 mark per pond te krijgen, doch niet meer dan 10 pond tegelijk. Eén brood buiten de distributie kost 90.000 mark, een klein broodje 5000 mark. Te Homburg trachtten ontevreden ar beiders en werkloozen het raadhuis bin nen te dringen om de kas te plunderen. De politie moest tenslotte de menigte met de blanke sabel uit elkaar jagen, waarbij Verschillende personen werden gewond. Die burgemeester heeft den verkoop van sterken drank en de openbare vermake lijkheden verboden en de politie zal wor den versterkt. Te Krefeld is er verscheidene malen gepoogd voor de voor de markt bestem de aardappels te stelen, zoodat de politie do menigte telkens met de gummistok moest verdrijven. Het dekkleed der Ka'aba. Koning Hoessein heeft voor eenige da gen het gebruikelijke geschenk van den koning van Egypte een nieuw kleed om de Ka'aba*) te bedekken terug gezonden, omdat het niet volgens alle regelen van de kunst verzonden was en bijvoorbeeld begeleid werd door een mis sie van geneeskundigen. De koning van Hedsjas heeft echter ter wille van Mekka en de Mekkaansche gebruiken oogenblik- kelijk een nieuw kleed laten maken, een nieuwe „Kiswah" dus. Donderdag kwam het te Djeddah aan en is sindsdien met groot ceremonieel onder weg naar de Hei lige Stad. Zonder dat dus dit jaar de officiëele Egyptenaren aan de aanbieding van de Ka'aba hebben kunnen deelnemen, schijnen de bedevaarten toch een gewel dig succes te zijn geworden. De Kiswah is 'n geweldige groote, zwart brocaten sluier, waarmede het gebouwtje de Ka'aba dus, overdekt wordt, waar binnen zich de in zilver gevatte heilige Zwarte Steen bevindt. Zoolang het maan jaar na de maand Juli duurt, 'blijft dö Kiswah over de Ka'aba hangen, en wordt daarna in stukjes gesneden en onder de geloovigen verdeeld. Dit jaar viel die versnijding op 9 Juli en tot den 24sten Juli (officieel) bleef de Ka'aba onbedekt. In die kale weken stroomt het godvruchtige Mohamedanen Uit alle oorden der wereld, om hun pel grimage naar Mekka te volbrengen. De climax der feesten dan is de aan komst van de nieuwe Kiswah in de laatste jaren het geschenk van den Egyp- tischen vorst en de bekleeding van de Ka'aba daarmede Geweven wordt de Kiswah in Cairo en vervoerd per Mahmal, een speciaal ka- meèl-zadeltent, welke in verwarring met het heilige kleed, ook vaak Kiswah wordt genoemd. Ja: de begeleidingsprocessie wordt ook al Kiswah gedoopt: echt Ara bisch, om met een woord alle begrippen en dingen te dekken, die zich om iets hoofdzakelijks heengroepeeren. Wat velen niet hadden durven ver moeden, is waar gebleken: de Ka'aba heeft tot het volgende jaar Juli zijn af dekking. (Centrum). Ka'aba (van ka'b teerling is de naam van Mohameds bedehuis in de heilige moskee te Mekka in Arabië; het woord beteekent: vierkant gebouw: even lang als breed en hoog, gelijk een teer ling. Red. Zéeuw. Korte berichten. Maandagmiddag is op' het vliegter rein Kjeller een Noörsch vliegtuig1 ver ongelukt en verbra 1*1. Die bestuur der, een sergeant, en de passagier, een soldaat van het corps vliegers, zijn ge dood. De oorzaak van het ongeval is onzeker. Te Hamburg is de bootwerkerssta- king geëindigd. Het werk is hervat. Die visschersstaking, die 10 weken geduurd heeft, is ook bijgelegd. De veroordeelden in het proces- Graff hebben een verzoek om gratie tot den Belgischen opperbevelhebber van het bezettingsleger gericht. -De Belgische bezettingsautoriteiten hebben in Xanten levensmiddelen geroofd, welke door het Roode Kruis voor minder bemiddelden waren bestemd. 'De regeeringispresident eischte onmiddel lijke teruggave van het geroofde. Volgens bericht uit Gassing in Bu'r- genland is een inwoner van Burgen- land op Hongaarsch grondgebied, zonder- waarschuwing door een patrouille dood geschoten. Een onderzoek wordt naar aanleiding van dit incident inge- feteld. Naar de „Reichspiost" meldt, is het aantal leden der Christel ij ke vak- v e r e e n i g i n g, in Ween en sinds de re volutie 379 percent toegenomen. Volgens berichten uit Kowno wor den daar "200 Polen gevangen ge- houd e n. Pogingen van den volkenbond, om vrijlating of althans verzachting' van het regime dezer gevangenen te bewer ken, waren tot dusver vruchteloos. Nadat de Franschen r^eds Zondag nacht in het Kohlensyndikat te Essen een bom hadden gevonden, heb ben zij er gistermiddag opnieuw een ont dekt in een vensternis van het hoofdbu reau van politie aldaar, dat reeds sedert maanden bezet werd gehouden. Indien deze bom ontploft was, zou de verwoes ting buitengewoon groot zijn geweest. De Duitsche bladen werpen de vraag op, oï men hier wellicht met het werk van Fran- sche agenten heeft te doen. Voorbarig b e r i eb, t. „De Standaard" noemt het bericht, a,ls zou de heer H. Colijn in plaats van den heer de Geer optreden als minister van financiën, voorbarig. De Residentiebode voegt aan de mede- deeling dat het bericht van het Centrum „niet geheel juist" is, toe, dat de lieer Colijn wel is aangezocht en krachtige aan drang op hem is geoefend om deze porte feuille te aanvaarden, maar dat tot nu toe de heer Colijn nog niet bereid gevonden is het aangeboden ambt te aanvaarden. In verhand hiermede vernam dit blad nog, dat de oorspronkelijke staatsbegroo- ting voor 1924 een tekort aanwees van 140 millioen. Intusschen wordt in deze begroeting aanzienlijk besnoeid en zijn zeer ingrijpende bezuinigingsmaatregelen in voorbereiding. Het Handelsblad kan daaraan nog toe voegen, dat de naam van den heer Colijn leeds in de allereerste dagen van cl& crisis in politieke kringen is genoemd. Onze inlichtingen luiden nog steeds, dat er meer kans is op een verschuiving van de oplossing der crisis dan op een spoedige beslissing. Als de heer Colijn, indien bereid, reeds aanstonds ee|n be noeming zou aannemen zou dit zeer mee vallen. Pleitbezorgers voor Duitsche beklaagden. Zooals reeds eejiigen tijd geleden is gemeld,- waren Mr I>. van Houten en Mr Donker Curtius van Duitsche zijde aange zocht om in Duitschland te pleiten voor Duitsche overheids- en andere personen die in verband met den weerstand in het Ruhrgebied door de Fransche bezet tingstroepen waren gearresteerd en voor den Krijgsraad moesten terechtstaan. Thans kan worden gameid, dat Mr Van Houten in veertien dagen tijds in vijftien zaken heeft gepleit en dat hij in vijf dezer zaken vrijspraak heeft verkregen. De ex^keizer. De „Kreuzzeitung" deelt volgens de Tel. mede, dat de ex-keizer een aan zienlijk bedrag ,a,an generaal Luden- dorff heeft doen toekomen ten behoe ve van het te Baden op te richten standbeeld voor Schlageter, den te- rechtgestelden Duitschen saboteur. Ook het personeel van den huize Doorn heeft hiervoor een belangrijke som beschikbaar gesteld. Lijkverbranding. De heer Scheurer, lid van de Tweede Kamer, heeft aan den minister van on derwijs, kunsten en Wetenschappen de volgende vragen gesteld: I. Is het bericht in de bladen juist, dat de regeering zich heeft doen vertegen woordigen bij de verbranding van het .stoffelijk overschot van wijlen Louis Couperus? II. Deelt de minister niet het gevoelen zijner ambtgenoiOten van binnenlandsche zaken en justitie, dat de lijkverbranding door de wet is uitgesloten? III. Is de minister indien het bericht onder I bedoeld juist is niet van oordeel, dat de vertegenwoordiging der regeering, bij' een onwettige handeling af te keuren valt? Om de Vlootwet. De heer Hugenholtz, lid van de Tweede Kamer, heeft aan den minister van ma rine de vraag gesteld "Wil de minister aan de Kamer inlede- deelen, hoe groot het aantal is dergenen, die tot op het oogenblik van de ontslag, aanvrage van den minister van financiën, dus vóór de bekendwording van het be sluit van den ministerraad tot behande ling der Vlootwet op' korten termijn, zich hebben aangemeld voor de verschillende opleidingen der marine, dan wel om opnieuw, op grond van reeds vroeger behaalden rang of stand, bij de marine dienst te nemen en kan de minister ter vergelijking een zelfde opgave ver strekken voor de drie aan genoemd tijd stip' voorafgaande jaarperioden? Die Zomertijd. Die heer Braat, 'lid van de Tweede Kamer, heeft aan den minister van bin nenlandsche zaken en landbouw de vraag gesteld of de minister bereid is mede te deelen, of de gegevens, bedoeld aan het slot van het antwoord op de vragen betreffende den einddatum van den zo mertijd, zijn ontvangen en de vaststelling van dien datum spoedig is tegemoet te zien? Alcohol in de gevangenissen" Het Tweede Kamerlid Hugenholtz heeft den minister van Justitie het volgende gevraagd Heeft de minister kennis genomen van een onderhoud van de redactie van het blad „Het Huisgezin" en den directeur der strafgevangenis te 's-Hertogenbosch, overgenomen i n het „Utrechtsch Dag blad" van 31 Juli 1923, middaguitgavey waarin o.m. voorkomt de volgende mede- deeling „Zij, die reeds veroordeeld zijn, kunnen óók aan den kostenden prijs hun eten uit de canline ontvangen, doch slechts driemaal per week. Het is geen rijke maal tijd, dien de cantine geeft, maar toch een goed „burger potje" (aardappelen met groenten, vleesch en jus) en er wordt ook een half fleschje bier naast gezet"., Beantwoorden deze mededeelingen aan den bestaanden toestand? Wordt met name aan iederen veroor deelde, die het betalen kan, driemaal per week een half fleschje bier verstrekt, ook als hij boet voor een misdrijf, dat' met drankmisbruik samenhangt? Is de minister, bij bevestigende beant woording der voorafgaande vraag, niet van oordeel, 'dat de voorwaarde van geheel onthouding, die in geval van voorwaarde lijke invrijheidstelling gewoonlijk aan der gelijke personen van Overheidswege wordt opgelegd, veel van haar zedelijke betee- konis zal verliezen, indien dezelfde Over heid hun toestaat gedurende hun opslui ting alcoholhoudenden drank te gebrui ken, en wil de minister in dat geval be vorderen, dat de verstrekking van bier, althans aan de bovenbedoelde gevangenen voortaan wordt nagelaten? Geref. Vereen, voor Drank bestrijding. Vandaag wordt te Groningen de 23e jaarvergadering der Gereform. Vereeni- ging voor Drankbestrijding gehouden. Gis teravond werd in de Zuiderkerk een wij- dingösamenkomst gehouden, waarin de predikanten W. H. Gispen en A. M. Berkhoff voorgingen. De eerste sprak over Efeze 615, do laatste over Ex. 243 (midd. ged.) („Toen antwoordde al het volk met één stem"). Een zangrereeniiging luisterde het ge heel op. Die afgevaardigden begaven zich hierna naar het Concerthuis waar de ont vangende afdeeling hun een begroeting's- samenkomst aanbood. Te half elf ving hedenmorgen de al- gemeene vergadering aan, die druk be zocht was. Die voorzitter, Dis H. W. Gis pen, opende de samenkomst op gebrui kelijke wijze. In zijn openingsrede ge waagde Spr. van toenemenden groei der vereeniging en uitte de hoop; dat de Christelijke kerken in Nederland ook alle ontwaken mogen gelijk in Amerika omi deel te nemen aan den strijd tegen het alcoholisme in ons Vaderland. D r H. Pierson. f Gisternacht is te Groningen over leden ten huize van zijn zoon, de oud-directeur der Heldringgestichten dr H. Pierson. Ds Hendrik Pierson werd geboren in 1834 en was Ned. Hervormd pre dikant te Heinenoord in 1587, 's-Her togenbosch 1869, directeur der llel- dnnggestichten en predikant der* Vluchtheuvelkerk te Zetten in 1879. In 1914 nam ds Pierson emeritaiat, waarna in 1914 zijn promotie tot theo logisch doctor honoris causa volgde. Rechtzinnig met nadruk op de prac- lijk van het geloof, bepaaldelijk ten opzichte van het zedelijk leven, de opvoeding en het onderwijs richtte hij in 1878 de Nederlandsche Vereeniging tegen de prostitutie op, en in 1866 de Middernachtzending. Veel stemming maakte hij door de wetgeving tot be scherming van kinderen (1901- 1905) het onderzoek van het -vaderschap: (1907) en de strafbaarheid van de ontucht (1911). Hij breidde het aantal gestichten uit en was onvermoeid werkzaam door spreken en schrijven om het volksgeweten wakker te maken. Ook ,als schrijver en dichter was de overledene geen onbekende. Hij redigeerde de „Bode der Hel dringgestichten" en gaf eenige ge- schritten uit: Gelijkenissen des Hee- (1891); Vluchtheuvelzangen ren (1905). Neder Aan het bovenstaande kan worden toegevoegd, dat o.a. ds Pierson de stichter is geweest van de Vereeniging „De Unie, een School met den Bijbel"; en dat hij jarenlang voorzitter is ge weest van den Schoolraad. En op zijn bezielende aansporing is o.a. in het moderne Monnikendam, en bevorens te Buiksloot, waar de burgemeesters de Unie-collecte hadden belet, een 'Chr. school verrezen. Toen 15 Juli 1910 de duizendste school met den Bijbel, te Vreeland werd in gebruik genomen, die tevens de zevenhonderdste was, die zich bij den Schoolraad aansloot, dichtte ds Pierson een vers hierop, hetwelk hij in de -vergadering aan de opening der school voorafgaande, liet voor- lezen; en waaraan hij een verklaring deed voorafgaan, van 't door hem er bovengeplaatste motto, te weten: Da vid sloeg ook Hadad Ezer, den zoon van Rechab, den koning van Zoba, en David nam hem duizend wa gens af en zevenhonderd ruiteren j '2 Sam. 83 en 4). i I Men vindt 't in De Zeeuw" van 18 Juli 1910. Plaatsgebrek verbiedt ons het over te nemen. Aan wat in „Het Handelsblad" van de hand van den heer Iloogewerf om trent ds P. staat opgeteekend, ontlee- nen wij het onderstaande: Uit het huwelijk van Jan Bodewijk Gregory Pierson, makelaar in effecten te Amsterdam, en Ida Oyens werd den lOden Juni 1834 geboren Hen drik Pierson. Pierson's ouders behoorden tot den deftigen Amsterdamschen handels stand, en in het ouderwetsche, mooie ruime huis op den Singel, bij de Oude Spiegelstraat, des zomers te Heem stede of te Zandvoort en sinds 1854 op het buitenverblijf der familie bij den Haarlemmerhout, bracht de knaap een blijde, gelukkige jeugd door. De vader van het gezin was een ernstig man, schijnbaar koel, maar met een warm hart. Werd hij door zijne kinderen vooral op later leeftijd ge waardeerd, met hnnne moeder dweep ten zij reeds in hunne jeugd. Mevrouw Pierson was een poëtische natuur. „Van haar ging bezieling uit", zóó zeide mij iemand, die het weten kan en die deze buitengewone vrouw heeft gekend en liefgehad. Zij was de zon van het geheele gezin en vooral haar invloed op (hare zonen is zeer groot geweest. En de geestelijke atmosfeer, waarin Hendrik Pierson opgroeide, was die vian het Réveil, die krachtige bron van innig gemoedsleven in de dorre woestijn van het rationalisme. Pierson bezocht het stedelijk gym nasium tegelijk met zijn vriend en huisgenoot, Otto Gerhard Heldring. Op zijn zeventiende jaar vertrok hij naai de hoogeschool te Utrecht, waarheen zijn oudere broeder Allard hem was voorgegaan. Heeft die geniale broeder invloed geoefend op de denkwijze van den jon geren? Hel kan wel haast niet anders, al was die invloed waarschijnlijk on bewust. De verstandhouding tusschen beiden was voortreffelijk en zij zagen elkander veel, ook later, toen A. Pier son predikant was bij de Waalsche gemeente te Rotterdam. Pierson's studiejaren waren voor hem geen tijd van onbezorgde vroo- lijkheid: een zware ziekte (typhus) noodzaakte hem, zijn plan om "te p'ro- moveeren tot doctor m theologie op te geven. Zeer verzwakt kwam hij in de ouderlijke woning terug. Toch 'had hij gaarne zijn studiën voortgezet, maar op aandringen zijner moeder zag hij er van af. Nauwelijks meerderjarig, aanvaardde jhij het predikambt. Den 12den Juli 1857 deed Pierson zijne intrede Ie Heinenoord, met een rede 'over 1 Corinthe 123a. De jonge leeraar, op zijn eenzaam dorp vrijwel afgezonderd van de bui tenwereld, vond er ruimschoots ge legenheid om in zijne omgeving die eenvoudige kinderen Gods te leeren kennen, wier godsvrucht hem herin nerde aan het geloof in den Christus der Schriften, zooals het beleden werd in het ouderlijk huis, dat hij gezien had als een bezielende macht m Da Co^ta en Willem de'Clercq. Hij vond er de gelegenheid, met zichzelf alleen te zijn en naar binnen te leven. Nadat hij 12 jaar te Heinenoord gestaan had, nam hij een beroep te 's-Hertogenbosch aan! 1 Op den tweeden Pinksterdag (17 Mei) van het jaar 1869 nam Pierson afscheid van 'zijn gemeente te' Hei nenoord, den 31en Mei van dat jaar hield hij zijne intreerede te 's-Hêrto- genbosch, óver Romeinen 12:1. Hij heeft in zijn Bossoher tijd onder anderen veel van zich doen spreken in verband met den strijd, dien hij en De Savornin Lobman hebben ge voerd voor het beginsel der vrije school. In een brochure viel hij Het openbaar lager onderwijs in 's-Herto- genbosoh a,an, dat volgens zijn beginsel niet neutraal wezen kon. De „Prote- stantsche School" werd gesticht. liet ongeluk attent gemaakt. De 23-jarige broer van den knaap sprong in liet water 'en mocht erin slagen, den jongen,:ife. reeds in zinkenden toestand verkeerde, weer aan boord te brengen. Op last van een agent kwam het schip aan den wal en bleek, dat de jongen bewusteloos was. Hel mocht, gelukken de levensgeesten we der op te wekken, maar ter hulp geroepen medici raadden aan den jongen naar liet gasthuis te brengen, wat geschiedde. - De aanvankelijk op Vrijdag a.s. be paalde muziekuitvoering op het Molen water zal reeds morgen, Donderdagavond plaats hebben. Goes. Bij liet te Vlissingen gehouden examen voor kommies le klasse slaagde o.a. onze oud-stadgenoot M. J. de Laatl thans kommies 2 eklasse te Hontenisse. Gisternamiddag liep op1 de markt een kind van omstreeks 5 jaar te schrei en, omdat het moeder kwijt was. De politie nam het daarom, onder groote be langstelling van de zijde van het publiek, mee naar het bureau, tot de moeder zou 'komen opdagen. Om de aandacht te trek ken kreeg het kind vóór het raam van het politiebureau een plaatsje. Te kwart over vijf kwam de moeder een vrouw uit Kloetinge hevig ongerust, aan zetten. „Moeder" had gedacht, dat „groot moeder" (die ook op de markt scheen te zijn), het kind wel bij' haar zou hebben en de laatste dacht, het veilig en wel hij' de eerste. Terneuzen fn de Maandag gehouden raadszitting werd 'n crediet van f459 ter beschikking van Burg. en Weth. gesteld, om aan de kinderen der lagere en mulo- scholen een herinnering aan het zilveren regeeringsjubilé van H.'M. te doen uit reiken. Voorts werd vastgesteld de al- gemeene politieverordening met in hoofd zaak wijzigingen van administratieven en juridischen aard, en waarin als nieuw verbod is opgenomen het verkoopen of verstrekken van tabak en sigaren aan per sonen beneden de 14 jaar, terwijl ook voor dezen strafbaar is, die rookmiddelen bij zich te dragen. Ook is den burgemeester de bevoegdheid verleend om bioscopen, schouwburgen en andere voor het publiek toegankelijke lokaliteiten aan te wijzen, waarin niet mag wo:$!en gerookt. Cadzand. Maandagavond had in een der lokalen van de openbare lagere school onder leiding van den burgemeester een bijeenkomst plaats van hoofden van ge zinnen ter bespreking van de kwestie van üventueele aansluiting bij' de in wording zijnde waterleiding en van de electriciteits- voorziening. Na uiteenzetting door den voorzitter verklaarde van de circa 89 aan wezigen er maar 1 zich hij de water leiding te zullen aansluiten, terwijl ten aanzien van de electriciteitsvoorziening zich 57 onmiddellijk voor, 14 tegen aan sluiting uitspraken, de overigen verklaar den zich te dezen niet. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Rottevalle, H. van den Elskamp, cand. te Kampen; te Mep- pel, C. Koenekoop te Biggekèrke. Bedankt voor Woubruigge, Tienhoven en Anieide, door D. Plantinga te Ellmrg. Geref. Kerken. Tweetal te Hoek: J. Schelhaas, cand. te Hoogeveen en S. E. Wesbonk te Win- sum (Fr.) Beroepen te Zalk, J. Oosterveen te Wilnis; te Sexbierum, L. van Urk •te Westmaas. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Vlissingen, G. W.' Alberts, cand. te Apeldoorn; te Zaamslag, A. Zwiep, cand. te Apeldoorn. Bedankt voor Maarssen, door H. Biesma te Groningen. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Ridderkerk, door J. Fraanje te Barneveld. Hersteld Evangelisch L'uth. Kerk. Beroepen te Pekela, A. E. Brüheini te Hoorn. „Friesch Dagblad" meldt, dat ds. A. de Geus, Geref. predikant te Lemmer, tegen 1 Dec. a.s. zijn emeritaat zal aan vragen. Z.Eerw. is 66 jaar oud en zal met Nov. 40 jaar predikant zijn. Menschlievend hulpbetoon Bij Kon. besluit is als blijk van goed keuring en tevredenheid de zilveren eere- penning voor .menscblievend hulpbetoon en een loffelijk getuigschrift toegekend aan B. Meinsma, kapitein, en de bronzen eerepenning voor menschlievend hulpbe toon en een loffelijk getuigschrift toege kend aan H. Visser, L. van der Peyl, M. J'. van der Klooster en J. C. Doorns, allen leden van de bemanning van het stoom schip Helena, den eerste wegens zijn lei ding bij, de laatsten wegens het verrich ten van reddingswerk van opvarenden van het Italiaansche vaartuig Giuseppina Se- conda o pl9 Juni 1922, in de Middelland - sche Zee. De majoor M. Tydeman van het 14e Reg. Inf. is bij Kon. besluit overgeplaatst' in zijn rang bij het Regiment Grenadiers met ingang van 1 Oct. a.s. Op 10 Aug. wordt deze hoofdofficier gedetacheerd te 's-Gravenhage en belast met de functie van Indeelings-district- commandant. Middelburg. Gisterenmiddag viel een 13- jarige zoon van een door het kanaal ko- j mend schip afkomstig uit Made, van het I schip in 't water. Aan boord had men er t niets van bemerkt. Door aan den wal l staande personen werd door roepen op I Donderdag 9 Aug. Hoedekenskerke, kwart voor 2 ds. Vrcug- denhil, huwelijksinzegening. Geslaagd te Rotterdam voor de hoofdacte de heer J. v. d, Ende aldaar. Te Utrecht voor het examen Fransch L.O. de heer J. J. de Ridder te Axel en voor Fransch M.O. de heer G. J. van Putten te Rotterdam. Té 's Gravenhage voor de acte Engelse li L.O. de dames P. M. Pelle te Amsterdam en P. A. M. N. v. d. Perel te Katwijk aan Zee, vroeger te Middelburg!; en de heer A. C. J. Mathijlssen te Breda. En voor het Nijverheidsonderwijs de heer A. C. Boo- gaarts te Rotterdam. En te Amsterdam voor het examen handenarbeid mejuffr. J. J. v. Eenennaam, M. S. C. H. Leupen en M. J. de Vos, en heeren A. W. van NieUwland en N. Zandee, allen voor diploma A. En voor diploma Bi de dames J. Admiraal, A. de Koning en A. Wil- lemstein.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1923 | | pagina 2