Posterijen en Telegrafie. Laatste Berichten. Uit de Pers. clef ijk door de duisternis misleid, in een vijver geraakt en verdronken. D'e slee per J. P. uit Bocholtz is in een tusschen- scbacht in de do-maniale mijnen te Rerk- rade ernstig en levensgevaarlijk! getrof fen. Hij .geraakte bekneld tusschen de lift en den rustvloer. Met een ernstige schedelfractuur en inwendige kneuzingen is hij in het hospitaal opgenomen. Te Botterdam is een koopman uit Schiedam met wagen en paard door de stoomtram aangereden. De man Viel van den bok en werd met een hersenschudding o-pge- non en. De heer H. v. Wl. uit Gorin- chem, is te Asperen met zijn auto van den hoogen Lingendijk getuimeld. Hijzelf,- zijn echtgenoote en twee kinderen, die ook in de auto zaten, zijn zeer ernstig gewond Terwijl de woonwagenbewo ner S. te Dedemsvaart met zijn vrouw- afwezig was, wilde zijn dochtertje van 12 jaar de pap van de kachel zetten, toen plotseling haar kleederen vlam vat ten. In een oogenblik stond het meisje in lichte laaie. Omringd door vlammen vloog ze den wagen uit en de .weg op. Een brugwachter wierp haar in een sloot, waarna de vlammen spoedig doofden. Ge neeskundige hulp was weldra aanwezig maar mocht niet meer baten. Het meisje is overleden. Een 14-jarig zusje, dat pla gingen had aangewend, de vlammen te dooven bekwam ernstige brandwonden. Laaghartige wraaknemin, Die heer Muis te Leimuiden kwam tot de onaangename ontdekking, dat zijn regen put onbruikbaar was gemaakt door pe troleum. Men brengt deze wraakneming in verband met liet feit, dat dhr. Muis de christelijke school wist af te houden van een meedoen aan de herdenking van het regeeringsjubileum, welke herdenking gepaard gaat met het draaien van een mallemolen, etc. op het feestterrein. Branden. Dioar nog onopgehelder de oorzaak ontstond Zaterdagmiddag een felle uitslaande brand in het gebouw der N.V. Rip'perda te Haarlem, waarin ge vestigd is een schildersbedrijf, metallisatie van beton, enz. Het gebouw brandde ge heel uit. Een groote voorraad oliën en verven ging verloren. Te Stadskanaal is een aardappeldrogerij geheel afgebrand. 3800 balen meel zijn verloren gegaan. De oorzaak onbekend. Te Hoogeloon is afge brand een ledig staande woning met loods en hooimijt. Verzekering dekt de schade. Te Overveld is een boerderij, benevens een sluiswoning afgebrand. Vermoedelijk ontstond de brand in een der hooibergen al het hooi ging mede verloren. Beide perceelen waren verzekerd. Te Berkum is in een hooiberg, bevattende 200.000 K.G., door hooibroei brand ontstaan. 24 voer hooi is verbrand. bag koningin... Toen Vrijdag middag de kon. familie een autotochtje maakte, waarbij ook aan jhr R-o-ell te des Graveland een bezoek werd gebracht, kreeg haar- auto in de buurt van de uit spanning „De Roskam" onder Soestdijk een panne. Onmiddellijk werd een andere auto ontboden. Intusschen kon de tocht niet vervolgd worden. En wat zag men? Een joggie, een ven tje op klompjes en met vuile handjes, trad op de auto van de koningin toe, nam zijn petje af en zei: „Dtag koningin, dag prinsesje 1" en reikte beiden de hand tot groot vermaak van de vorstelijke perso nen en hun gevolg en de enkele toeschou wers, die van dit tafereeltje getuige waren (Vad.) Een vaisch bankje. Te Lei den is gearresteerd een man, die een vaisch -bankbiljet van f 1000 wisselde. Op zijn po,st vermoord. D'e 40-jarige baanwachter De Jong te Gie- &en-Nieuwkerk is Zaterdag vermoord op zijn post. Zijn lijk is tusschen de rails gevonden. Hij laat een vrouw en vier kinderen achter. Die man werd gevonden met zeven gaten in het hoofdhij' is blijkbaar met een hamer neergeslagen. Men. vermoedt met een roofmoord te doen te hebben. Een tekort van £10.000.000. olgens het „Centr." wijst de concept 's™0^© van Amsterdam, dienstjaar iy_3— 24 een tekort aan Van niet min der dan f 10.000.000. De toestanden in het grens gebied. Die verscherping der „Grens- sperre aan de GelderschDuitsche grens doet zich geducht gevoelen. De hoofdtoe- gangswegen zijn weer afgesloten met- prikkeldraad als in oorlogstijd. Die Bel gische grenswacht ziet streng toe en houdt de meeste valuta-jagers aan, die zwaar beboet worden. D'e^ gevolgen van een vise h- P a r t ij t je. Vrijdagmiddag' wilde een agent in burger op het Plein te- Dien Haafe een man arresteeren, die in den Hof- MJver had gevischt. D'eze Verzette zich tegen zijn aanhouding. Een man, die la ter bleek te zijn de gep. kap. der artil lerie van ihet Ned. Indisch leger A. v. S-, kwam den visscher te hulp en begon den agent met zijn wandelstok bewerken, zoodat deze een aardigen h ,.^'e visscher maakte intus- scnen, dat hij wegkwam en de agent- trok zijn "ongeladen revolver. Dit had geen invloed. Toen wist hij- zijn revolver te iaden en maakte zich bekend als politie beambte. De kapitein sloeg -er geen acht -op en ging door met het slaan met zijn wandelstok. De politieman loste "daarop en schot, naar hij meente in de lucht, maar in werkelijkheid in het been van «en 20-jarigen veld-artillerist M. B-., die mets met het geval had te maken. Dit maakte een eind aan de herrie. D-e ver- vonde soldaat werd weggevoerd. - 77. woel en dief stal. Een porte- il'e, waarin diamanten ter waarde van f 120.000 zaten geborgen, en welke door een man, die in een Cöin'ibus te Londen reed, naar een diamanthandelaar moest worden gebracht, schijnt door een han- digen gauwdief op haast onbegrijpelijke wijze aan den drager ontfutseld té zijn. Toen de man binnenkwam droeg hij de portefeuille in een binnenzak van zijn overjas. Gedurende den heelen rit merkte hij- niets verdachts op. Uit den omnibus stappend, constateerde hij echter, in zijn binnenzak voelend, tot ziijn ontsteltenis, dat de portefeuille verdwenen was. Men vermoedt, dat de diefstal reeds dadelijk bij het instijgen heeft plaats gehad. Tragische moord. Te Perpig- nan (Frankrijk) hoeft zich een tragische misdaad afgespeeld. Een landbouwer, Jo seph Laccmbe geheeten, trad het kantoor van den advocaat Barrere, die hem in een proces rechtskundigen bijstand had ver leend en begon met -den jurist te twisten omdat- -deze het proces niet tot een voor zijn cliënt succesvol einde had weten te brengen. Op een gegeven oogenblik haalde Lacombe een revolver uit zijn zak en loste vier schoten op den advocaat, die dood neerstortte. Toen Barrere's klerk kwam .binnenloopen om zijn meester^ bij te staan, seho-ot Lacombe zijn laatste twee kogels op hem af, die ook den klerk doo- delijk troffen. Lacombe werd gearresteerd. Na 7 jaar herkend. Een oor logsmysterie, dat 7 jaar lang onopgehel derd bleef, is door een ring tot klaar heid gebracht. Na den slag aan de S-omm-e in Juli 1916, werd de E-ngelschman Do nald Po-ulter als vermist gerapporteerd. Men wist, dat hij behoord had tot een 'groep, die door den vijand omsingeld was, maar niets werd er omtrent zijn verder lot vernomen. Thans heeft de moeder van den vermiste van de oorlogsigrav-on-com- missie een kennisgeving ontvangen, dat het- lijk van haar zo-o>n geidentife-erd is. Een ring, dien zij haar jongen gegeven had, toen zij naar het Fransche front ver trok, had tot de herkenning geleid. 107 jaar. Maakten we onlangs mel ding van -een Engelsche vrouw, die haar 106-den geboortedag vierde, thans vinden wij in een Engelsch blad een 107-jarige afgebeeld. D'eze vrouw, mrs Truelove, te Plumstead, geniet nog een tamelijk goe-de gezondheid, maar was in de laatste twee jaren niet in staat haar kamer te ver laten. Het lezen heeft ze er sinds eenigen tijd ook aangegeven, als te veel inspan ning vergend van haar oogen. Die vrouw is nog vroolij'k en opgewekt en gebruikt nog trouw baar vier maaltijden daags. Zij heeft nog nimmer in haar leven medicij nen gebruikt en zal zich ook door geen dokter laten bewegen een geneesmiddel in te nemen. Brutale roo ver-o verval. Vier Bengaalsche roovers traden een hulppost- kantoor te Calcutta binnen. Voordat de chef van het kantoor de politie kon waar schuwden, werd hij door een der bandie ten, die gemaskerd was, doodgeschoten. Nadat zij' zich van d-e kas hadden mees ter gemaakt, snelden de vier roovers' naar buiten, waar zij zich aan arrestatie door de voorbijgangers wisten te onttrek ken -door het afschieten van hun revolvers. Enkelen ontkwamen, doordat zij hun acht- terv-olgers, dank zij de nauwe straten, op een dwaalspoor wisten te brengen. De anderen, die gemaskerd waren, werden gevat na een sensatio-neele achtervolging waaraan o.a. talrijke inlanders deelnamen. Door de Bengaalsche stedelijke politie, welke uit ander eplaatsen versterking had gekregen, werden talrijke huiszoekingen verricht. Als gevolg hiervan werden ver scheidene verdachte personen gearresteerd onder meer een Indisch geneesheer. Voorts werden bij deze gelegenheid groote hoe veelheden communistische en Sinn Fein- geschriften gevonden, terwijl eveneens vele revolvers en dolken in beslag werden ge nomen. Autobus te water. Te Bergen geraakte gister tusschen twaalf en één uur een motorbus, geheel gevuld met le den van de Deutsche Turnverein uit Am sterdam, die eèn bezoek wenschten te brengen aan de vacantieko-lonie van de Deutsche Verein te Bergen aan Zee, te water. Alle inzittenden geraakten vol mod der eri bekwamen verwondingen en kneu zingen. Een drietal doktoren was spoe dig ter plaatse om de schampschotten te behandelen. Een drietal meisjes, .die door het gebeurde zeer overstuur waren geraakt, werden per auto naar Alkmaar vervoerd. Het gebeurde is in hoofdzaak te wijten aan het roekeloos rijden van den chauffeur, tegen wien de politie pro ces-verbaal heeft -opgemaakt, aangezien hij in strijd met 'de voorschriften 3 passa giers in plaats van 2 naast zich ver voerde. (Crt.) Tabak- en sigarenvervab sc hingen. Dr. P. F. van Hamel Roos, de redacteur van het „Maandblad tegen de vervalschingen", maakt melding van een circulaire, waarin een scheikundige •tincturen en recepten aanbiedt voor fa- bak, snuif en sigaren. Het is bekend, dat er tal van geheime recepten bestaan, welke gebezigd worden om de tabak te „sausen", d.w.z. den geur •en andere eigenschappen te verbeteren. T-ot zoover kan hierop geen aanmerking gemaakt worden, 'mits onschadelijke stof fen aangewend worden. Het gebied der vervalsching of mis leiding wordt evenwel betreden, wanneer getiacht wordt bekende soorten na te bootsen door kunstmiddelen, en de siga ren of de tabak te verkoopen onder een oHfjuisten naam, b.v. als „Zandblad" na turel", zoodat het publiek iets anders' ontvangt dan het verlangt. Rotterdam, 6 Aug. 1923- Graanmarkt. Tarwe matig aange boden, in de meeste gevallen lager ver kocht, terwijl nog een klein gedeelte on- yerkocht bleef. DEN HAAG. H.M. de Koningin en de prins-es zijn heden weer naar Het 'Loo vertrokken. VEENENDAAL. V. D. Gistermiddag on geveer 4 nur heeft op' den straatweg Renswoude-Veenendaal een ernstig auto- ongeluk plaats gehad. Een auto, 35 K.M. rijdend, wilde een andere, die 15 KjMy reed, voorbijrijden, maar raakte het stuur kwijt vanwege het mulle zand, dat daar door de reparatie van den weg lag. De eene auto reed tegen een boom, de andere kon niet meer stoppen en reed op de eerste in. De inzittenden werden uit de auto's geslingerd. Eén heer werd ern stig aan het hoofd verwond, de overi gen bekwamen lichte verwondingen. DUBLIN. V. D. President Cosgrave heeft 'de Iersclie rebellen amnestie aan geboden, indien zfj de wetten des lands respecteeren. WASHINGTON. V.D-. President Coolid- ge heeft verklaard, geen politieke za ken te zullen behandelen voor de be grafenis van Harding. Dinsdag Woensdag en Donderdag zullen alle regeringsge bouwen gesloten zijn. Goes. Het Rijkstelegraafkantoor alhier behandelde in de maand Juli 1923: Telegrammenverz. 863 ontv. 884 overgen. 1684 totaal 3431. Gesprekkenverz. 3986 ontv. 3709 lokaal totaal 7695. Voorts werden door de Hulpkantoren op Zuid- en Noord-Beveland behandeld Telegrammen. Kantoren. Verz. Ontv. Tot. Baarland 17 8 Biezelinge 10 14 24 Borsseleu Colijnsplaat 47 41 88 Driewegen 9 26 85 Ellewoutsdijk 8 11 19 's Gravenpolder 19 25 44 's Heer Arendskerke 9 33 42 's Heerenhoek 15 18 33 's Heer Hendriksk 2 2 Heinkenszand 12 24 36 Hoedekenskerke 19 14 33 Kamperland 28 22 50 Kapelle 38 44 82 Kats 7 8 15 Kloetinge 24 30 54 Kortgene 30 34 64 Kruiningen 161 195 356 Kwadendamme 7 10 17 Nieuwdorp 4 15 19 Nisse 19 10 29 Oudelande 15 36 51 Ovezande T 15 22 Rilland 17 38 55 Schore 14 20 34 Waarde 12 16 28 Wissenkerke 26 33 59 Wolfaartsdijk bewoners van de Markt é'tf omgeving om door het uitsteken van de vlag a.an het geheel een vrij f eestelij ken aanzien te geven. Zaterdagmiddag is de directeur vad de IJscofabriek uit Vlissingen, door het breken van de voorvork jraïi zijn motorrijwiel op den Vlissingschen weg komen te vallen en met een ern stige hoofdwonde, eerst in het café van den heer de Steur binnengedra gen, en later per auto naar het gast huis te Middelburg vervoerd. Gisteren was zijn toestand zooveel verbeterd, dat dé verwonde naar zijn woning te Vlissingen kon terugkeeren. Gesprekken. Kantoren. Verz, Ontv, Tot. Baarland 15 5 20 Biezelinge -,156 89 245 Borsseleri Colijnsplaat 155 126 281 Driewegen 63 65 128 Ellewoutsdijk 's-Gravenpolder 35 18 53 168 148 316 's-Heer Arendskerke 66 87 153 's-Heerenhoek 87 49 136 Heinkenszand 71 58 129 Hoedekenskerke 83 48 131 Kamperland 204 134 338 Kapelle 520 424 944 Kats 38 17 55 Kortgene 194 109 303 Kruiningen 424 374 798 Kwadendamme 22 19 41 Nieuwdorp 65 71 136 Nisse 37 51 88 Oudelande 75 46 121 Ovezande 70 54 124 Rilland 162 111 273 Schore 135 124 259 Waarde 112 85 197 Wissenkerke 103 68 171 Wolfaartsdijk Wisselkoersen. Amsterdam, 6 Aug. 2.30 u. Berlijn 0.01O.OI1/4 Brussel lLffétVs11.72i/2 Parijs 14.6014.70 Londen 11.6011.6 Dollar 2.54—2.543/g Weenen 0.35i/20.36 MIDDELBURG. Betreffende het Donderdag 16 dezer te houden Markt- feest, georganiseerd door den markt- koopliedenbond „Eendracht maakt macht", kunnen wij thans melden, dat de jury is samengesteld uit de heeren A. G. van der Hooft, L. Leijnse en F. M. Mes. Beschikbaar zijn thans een 12-tal medailles. De kramen en verdere uitstallingen zullen worden gekeurd naar het reclamemakend ver mogen, de mooiste versiering, en de fraaiste etalage. Een tweetal medailles zijn bestemd voor eereprijzen, die toegekend wor den voor de meeste -punten in alle afdeelingen te samen. Waar het bestuur van den Bond alles doet om het feest zoo goed mo gelijk te doen slagen en om jhiet aantal vreemdelingen zoo groot mogelijk te doen zijn, doen wij een beroep: op de Stel nooit u it Een nooit verzadigde kleine jongen zag met begee- rige o-ogen naar het stuk pudding, over gebleven va nhet dessert, dat door moe der in de kelderkast werd geplaatst. Zou ik er nog niet een stukje van mogen hebben, vroeg hij', ze is zoo lekker. Neeen, broer, nu heb je genoeg, mor gen na tafel krijg je w-eer een lekker stukje, was moeders antwoord, terwijl ze de kamer inging en de dienstbode riep' om haar te vragen, of het zilver gepoetst was. Neen, zei het meisje, ik was van plan dat morgen te doen. Stel noodt uit tot morgen, wat je van daag nog doen kan, Anna, berispte me vrouw haar. Die. kleine jangen stond er stil bij en luisterde. Den anderen dag, na het middagmaal, vroeg mevrouw naar de overgebleven pudding, doch Anna voind in de kel derkast wel een leegen schotel, de pud ding was verdwenen. Mevrouw keek haar kleinen jongen eens aan en vroeg of hij soms wist, waar de pudding gebleven was. Ja, moeder, in mijn m'aag, antwoordde het ventje prompt. U zei tegen Anna, stel nooit uit tot morgen wat ge heden doen kunt, en toen ben ik maar gauw de pudding gaan opeten. (Msb.j Meter en El. Reeds jarenlang strijdt de Vereeniging van Huisvrouwen tegen het gebruik van de -oude el en ijver? zij voor den Meter. In het Maandblad der Vereeniging komt nu een artikel voor over „De el en de( Imeter". Er wordt in herinnerd, dat in ons land in 181.6 bij een W-et vastgesteld werd, -dat de Meter de grondslag voor de Nederlandsche lengtematen zou zijn. Ech ter eerst in 182-0 kwam die Wet in wer king en werd voorgeschreven, dat hij de eenige wettige maat zou zijn voor den- handel jn manufacturen, enz. en dat het bezigen van andere toen in gebruik zijnde, ellen verboden zou zijn. Dat was een zeer nuttig voorschrift, omdat toentertijd allerlei „ellen" van ver schillende lengte in gebruik waren. Dat hing af van de plaatsen waar ze gebruikt Werden, en waaraan zij hun naam ont leenden. Zoo had men de Delftsche el, de Haagsehe el, de Amsterdamsche el, enz. Vooral -de laatste werd veel gebruikt en is ook nu nog 't meest bekend. Ze heeft een lengte van ongeveer 688 strepen. Tegenover die Haagsehe, Delftsche, Am sterdamsche en allerlei andere ellen werd nu geplaatst de officieele, wettelijke Me ter -en deze werd genoemd de „Nederland sche El". Ze gold wettelijk voor heel Ne derland. Maar het gebruik van de vroegere „oude el" bleef bestaan. En toen werd in 1869 een nieuwe Wet gemaakt, waarin hernieuwd werd, dat van1 1 Januari 1870 af slechts gebruikt mocht worden de Meter en zijn o-nd'erd-eelen. Evenwel w'as de naam, die aan den Meter gegeven •werd, namelijk „Nederlandsche el", niet geschikt om verwarring met de „oude el" te voorkomen. Men had dezen naam „Ne derlandsche el" nooit moeten bepalen, doch aanstonds moeten spreken van Me ter. Dan wist het volk terstond, dat het een nieuwe maatbepaling gold en dat de oude was afgedaan. De naam Meter was dan ingeburgerd en deze maat was dan evenzoo allerwegen in gebruik genomen. Maar nu bleef met den naam „Ned. el" het oude gebruik van de „oude el" zich handhaven. Na 1870 werd het gebruik van den naam „Meter" aanbevolen, of schoon de naam „el" niet verboden wasj Sedert 1918 komt het woord „el" wettig niet meer voor op* de lengtematen en: geldt enkel „Meter". Hoewel van hooger hand alles beproefd werd -om het gebruik van den Meter in gang te d-oen .vinden en meermalen straf vervolgingen werden ingesteld, is tot he den -de „oude el" met haar oriderverdee- ling in „verrel" -en „half verrel" nog in gebruik en dat nog wel bij de onbekend-; heid van haar lengte, want feitelijk nie mand kan zeggen hoe lang zij is. In den groothandel en vrij algemeen in groote plaatsen is de Meter de lengtemaat. Doch overigens wordt in den manufactu- renhandel nog veel gesjacherd met de „oude el". En toch bestaat hieraan geen behoefte, want van het bestaande ge slacht hebben de vrouwen en meisjes en ook alle kooplieden leeren rekenen met den Meter. Nauwelijks van school geko men, leert het jonge meisje door toedoen- Van moeder of haar familieleden de „oude el" kennen, en de jongen of het meisje dat hij een manufacturer in de leer komfj, wordt er op afgericht dat men inkoopt bij den Meter, en dat men verkoopt bij de el. Wat is de oorzaak van dit euvel? Ge makzucht der vrouwen bij het onnauw keurig rekenen met ellen, verreis en half- verrels, omdat men dan als een „el" niet genoeg is, er nog een verrel of hal£- verrel bij. kan nemen (waarbij men dan misschim een stukje te veel heeft, doch dat komTzhSk«auw nietl), of is het een speculatie der KtëftPÜeden op dien ge makzucht en tevens de Au«ht naar vooi deel, dal te behalen is met e<3 maa vau niet bekende lengte? Zeker v^ire het te wenschen, dat aé vrouwen eischten het gebruik van den Meter en dat de kooplieden haar daarbij tegemoet kwamen. Eerste en Tweede Kamer. „De grief, dat de Eerste Kamer al meer-en-meer een doublure van de Tweede Kamer gaat worden, zegt „De Vrijheid", wordt typisch geïllustreerd door het aantal pagina's, dat de „Han delingen" (die stenografisch het ge sprokene weergeven) beslaa-n. In het parlementaire jaar 1921 '22 hield de Tweede Kamer 93 ver gaderingen, 2788 pagina's „Handelin gen" vullende; -de Eerste Ka,mei- bracht het toen tot 49 vergaderingen en 1061 pagina's „Handelingen". Het laatste jaar, 1922'23, vergaderde- de Tweede Kamer 101 maal, de „Han delingen" liepen op tot 2826 de Eer ste Kamer bracht 't in dit jaar tot 54 vergaderingen, met 1050 pagina's „Handelingen". Aan veelpraterij dooi de oppositie kan waarlijk niet ge dacht worden: de oppositie-was im mers nog nimmer zoo zwak als in het afgeioopen jaar met zijn 42 te gen 8. Om diet misversta,an te worden zij hier aanstonds aan toegevoegd, dat het peil van de debatten in cle Eer ste Kamer zeker in 't algemeen eer hoog dan laag stond. Een andere vraag is echter, of de Senaat, door zóóveel te vergaderen of zóóveel te spreken niet hard op weg is te dena- tureeren. Al meer en meer wil ons Hoogerhuis niet slechts het laatste woord spreken, maar ook het eerste woord. Zijwil mee-leiding-geven mee sturen eri niet alleen ieder ontwerp opnieuw hediscussiëeren, alsof zij het recht van amendement had, zij poogt zelfs de Regeering op belangrijke pun ten van Staatsbeleid in een richting te drijven, welke de Regeering niet uit wil. Waarbij nog komt, dat het lidmaatschap van een college, dat bin nen 10 maanden niet minder dan 54 openbare vergaderingen houdt (plus de noodige sectie- en commissiever gaderingen) zóó veel van de leden gaat vragen, dat het. -al moeilijker wordt naast andere functies dit ambt behoorlijk te vervullen. Het is geen toeval, dat het absen teïsme in de Eerste Kamer hand over .hand toeneemt en dat men onder be langrijke redevoeringen meestal meer leege dan bezette plaatsen kaïi con- stateeren. Op deze manier voortgaan de, moet het tot een niet onbelang rijke „schadeloosstelling" voor onze senatoren komen, hetgeen, evenals de veelpraterij op zichzelve, voor het prestige va,n onze Kamér van revisie niet bevorderlijk kan worden geacht". MIDDELBURG. Geboren: S. de Jon geBosdijk, z.; W. J. Brandse, geb. Schoenmaker, z. Overleden: J. v. d. Bliek, 72 j., geh. met P. de Hamer. GOES. Geboren: 3, Jobian Marius, z. v. Marinus Gerardus van den Ende en Johanna Adriana Dierx; Pieter, z. v. Cornelis Schrijver en Elizabeth Maria Boer; 5, Dina Cornelia, d. v. Johannes Marinus Adriaanse en Adri ana -Peels; 4, Margrieta, d. v. Johan Pik en Hendrika Wentelina, Verburg; 5, Suzanna. Antoinetta Cornelia Pau lina,, d. v. Marius Anne Pilaar ,en Sophi-a- Catharina Schrijver. Overleden4, Johanna. Hendrika de Jong, 62 i., vr. v. Leonardus Bernar- dus Mudae. Over de maand Juli. KATTENDIJKE. Geboren: 2, Jan, z. v. Johannes Ruissen en Jozina Pie- ternella; Hoekman; 5, Thona, Catha rina,, d. v. Adriaan Jacobus Nijssen en Elizabeth de Jager; 22, Jacoba, d. v. Jacobus van de Schraaf en Ar- jaantje van Loo; 23, Lientje Pieter- nella-, d. v. Dingenus Reriiijnse en Eieternella Van der Does. Overleden4, Jacob Hollestelle, 51 j., ongeh; 12, Danker Lizierse, 75 ril. v. Maria Adriana van Boven; 20, Jacoba Schipper, 85 j., wed., eerst van Cornelis van de Kreeke en daarna Van Andries Deij. KAPELLE. Gehuwd: 6, Jan Nieuw dorp, 60 j. en M-argaretha Pieternella Boucherié, 46 j.; Pieter Saaman, 25 j. en Adriana Bayens, 25 j. Geboren: 12, Johannes Adriaan, z. v. Adriaan Jacobus van Liere en Ma ria Elizabeth Van Oeveren; Izaak Domus, z. v. Johannes de Jonge en Janna Jacoba van Maldegem; 24, Jan netje Janna,, d. v. Johs Corns Min- naard en Neeltje Lindenberg; 31, Cor nelis, z. v. Cornelis Wisse en Jan netje de Kunder. Overleden: 18, Tannetje Lepoeter, 43 j„ echtg. v. Johannes Zegers. OOSTBURG; Gehuwd5, H. A. Mal kus, 27 j. jm. en A. E. Rabijn, 21 j. jd.26, Y. Bergsma, 34 j. jm. en J. M. Verplanke, 25 j. jd.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1923 | | pagina 3