Gemengd Nieuws. Kerknieuws. Korte berichten. Het Amerikaansche gezantschap be reidt een krachtige nota aan de Chineesche regeering voor, waarin China wordt gewaarschuwd voor een herhaling van aanvallen, als die op het Amerikaan sche schip „Alice Dollar" Dinsdag j.l., teen Chineesche soldaten vrij vervoer vroegen en na weigering begonnen te schieten, waardoor drie vrouwen en de kapitein werden gewond. Van de gewonden bij het spoor wegongeluk te Kreiensen (Duitsch- land) zijn er nog twee in het zieken huis te Goettingen overleden. Het aantal dooiden bedraagt nu 48 in het geheel. De dooden zijn nu allen herkend. In Finland is een groot aantal communisienleiders, leden der communis tische parlementaire fractie, van het cen- traal-comité en de directeuren der com- nrunislische bladen gearresteerd. Zij zullen wegens hoogverraad wórden ver volgd "Een voarloopige stemming in de Berlijnsche industrie heeft met groote meerderheid tot staking beslaten. De trein, waarmee het stoffelijk overschat van president Harding naar Washington wordt vervoerd, is Vrij dagavond van San Francisco vertrokken. Dinsdag zal de trein te Washington arri- veeren. Het lijk zal dan naar het Witte Huis vervoerd worden, vanwaar het Woensdagmorgen naar het Kapitool zal worden overgebracht, waar het tot den middag op een praalbed zal rusten. Na den rouwdienst in het Kapitool zal het stoffelijk overschot te Marion (Ohio) wor den bijgezet. Volgens een bericht uit Madrid zij'n aldaar 203 personen vergiftigd, vermoedelijk door het eten 'van ij's in een etablissement hij Madrid. De toestand van 75 personen is vrij1 ernstig. Er is eenige verbetering in getreden in den stand der stakingen in de Duitsche mijnindustrie. Tot neig toe is de rast nergens gestoord. In Gel- senkirchen, Buer en Bottrop wordt over al gewerkt. In Gladbach is het werk ten deele hervat. In Mülheim heeft de sta king zich echter uitgebreid. President Coolidge heeft verklaard, dat hij verlangt, dat het tegen woordige personeel van Hardings regee ring in functie blijft. De eerste officieele daad van Coolidge is geweest om een proclamatie te onderteekenen om Vrij dag tot een nationalen rouwdag te ma ken. Die spoorwegarbeiders in Polen eischen een b e 1 a n g r ij k e loans- verho aging. Wordt deze eisch niet ingewilligd, dan dreigen zij1 met staking. Om Zaterdagochtend bij de opening van een winkel de eersten te kunnen zijn om boter te koopen, had zich Vrij dagavond om 11 uur reeds een groote' boter-queue op de Wilhelmsplatz te Pots'-' dam gevormd, die door politieagenten in toom werd gehouden. Na een uur of 6, derhalve om 4 uur Zaterdagochtend, had de queue een ontzaglijke lengte gekregen. Op' dat oogenblik kwam er een wagen met boter voorbij. De menigte heeft dezen wagen bestormd. De politieagenten kon den haar een tijdlang niet de baas wor den. Vooral de vrouwen waren hijzonder heftig in hun handtastelijkheden tegen de politie. Zaterdagmiddag is e en bom ge worpen te Dusseldorf tijdens de af lossing der wacht. Twee jagers werden' licht gewond; verder werden een vrouw en een kind gewond. Zaterdagmorgen om half tien gingen in geheel België alle stoomfluiten van fabrieken, treinen en schepen aan het gil len en werden overal gedurende enkele minuten de klokken geluid om het oogen blik te herdenken waarop 9 jaar gele den de Duitsclxers Belgie bin nenvielen. De beide dochters van aarts hertog F r e d e r i k, den voormaligen Oostenrijkschen opperbevelhebber, zijn op haar reis naar Boedapest door Weenen gekomen. Zij verzochten een korten tijd in de Oostenrijksche hoofdstad te kun nen vertoeven, hetgeen door de politie verboden werd vanwege de wet, waarbij j de Habsburgers velbannen zijn. Naar gemeld wordt heeft de Russi- j sche regeering te Dundee een millioen jutezakken besteld voor het ver voer van graan. De prijs van 20.000 pd. sterling is al betaald. Men verwacht te Dundee nog een nabestelling van 4 mil lioen zakken. Straffen voor m i 1 i ta i r e n. Om eenheid in de wijze van uitvoe ring te krijgen heeft de minister van oorlog bepaald, op welke wijze de verschillende straffen, die volgens de wet op de krijgstucht kunnen worden opgelegd, moeten worden toegepast. Licht arrest wordt ondergaandoor den officier in zijn woonverblijf, door den onder-officier en mindere in de kazerne of in het woonverblijf, ,al naarmate de gestrafte in of buiten de kazerne gehuisvest is. Verzwaard arrest wordt ondergaan: door een onderofficier in of buiten de kazerne wonende in een onder officierskamer of in een lokaal, hem tot het verrichten van zijn admini stratieve werkzaamheden aangewezen, doch niet in zijn woning, als die zich in de kazerne mocht bevinden; door een korporaal in de kamer, waar hij gehuisvest is en door den soldaat, in een daartoe bestemd vertrek, doch niet op de soldatenkamer. Wat de gemeente ai nietdoet. Naar de „N. R. Crt." verneemt, zijn er te Rotterdam voorstellen in behandeling, in de Commissie voor het Openbaar Onderwijs, beoogende de stichting van een jeugdkamp te Hoek van Holland. Is het blad juist ingelicht, dan is de bedoeling op het duinterrein aan den weg van Hoek van Hólland naar 's-Gravenzande een kamp te bouwen, bestaande uit vijf barakken met alle noodige installa ties, waarin alle jeugdorganisaties in den zomer gedurende eenigen tijd te gen geringe vergoeding een onderdak zullen kunnen vinden. Het kamp zal ruimte bieden voor een honderdtal jongens en meisjes met de noodige geleiders. De kosten zullen ongeveer f50.000 bedragen. Zou men nu ein delijk eens niet ophouden met der gelijke werken door staat ot gemeente te laten uitvoeren? De radio-verbinding K o o t- w ij k - i n d i In „Radio-Express" van 2 Aug. kan men over de radio-telegrafische ver binding Nederland—Indië het volgen de lezen: Het geheele verkeer Kootwijk -Ma labar staat weer stop. Oorzaak: het neerlaten'van de bergkloofantenne op Malabar voor reparatie en aanbren gen der nieuwe isolatoren. Dit is een omvangrijk werk, waarbij 200 inlan ders en 20 Europeanen dienst doen. De capaciteit der berg antenne, die 26.000 M. bedraagt, is te gering ge bleken om met 310 ampère in [het luchtnet op 15.000 Meter of langere golf te kunnen werken. Ook wordt bezwaar ondervonden van het feit, dat opstijgende luchtstroomen in de kloof, die wolken meevoeren, bij het stuiten op andere luchtstroomingen boven de kloof statische electrische verschijnselen te weeg brengen, die hooge ladingen geven aan de anten ne. De inrichting voor fijnregeling van het toerental der Telefunkenmachine is wegens de inConstantheid van den toestand, waarin de antenne verkeert, veelal niet te gebruiken. Het is de vraag of deze bezwaren der berg- antenne door betere isolatie zijn weg te nemen. Een mogelijkheid tot aan zienlijke vergrooting" dér capaciteit be staat vermoedelijk niet. Holland sche kinderen in Vlaanderen. „De Ploeg", van Antwerpen, schrijft „Onze lezers weten dat verleden jaar 20 Hollandsche en Vlaamsche kinderen werden uitgewisseld. Dit jaar wordt dit werk van Groot-Neder- landsche toenadering voortgezet en uitgebreid. Er zijn nu 70 Hollandsche en Vlaamsche kinderen, die beurte lings gedurende 14 dagen in Vlaan deren en in Holland zullen verblijf houden. De Hollandsche jongens en meisjes zijn Donderdag te 5 uur te Antwerpen aangekomen. Zij werden in het sta tion opgewacht en verwelkomd door mevr. van Puymbrouck en juffr. Roza de Guchtenaere. Na, even een ver- frissohing te hebben genomen, werden de jongens en meisjes, die te Ant werpen blijven, aan bun pleegouders tooevertrouwd, terwijl de overigen, ten getale van 18, onder geleide van juffr. de Guchtenaere verder reisden naar Gent, Brugge, Aalst, Kester en Ruyen. Den 16en Oogst, te 9 uur 's ochtends, zullen de Hollandsche en de Vlaamsche jongens en meisjes een groepje van 70 haar Holland afreizen". De D a g - d e b a, c 1 e. Naar de Avp. verneemt, hebben de leden der Dag-redactie hun vorderin gen op den heer Broekhuys bij acte van cessie aan een hunner, namelijk den heer Rinse, overgedragen, die Za terdag een eisch tot schadevergoeding heeft doen instellen. Voorts verneemt het blad, dat 4 leden der Dag-redactie nl. J. C. Sdhröder, Werumeus Buning, Felix Hageman en Johan Lüger, vroe gere redacteuren van de Telegraaf, thans weder aan dat blad zijn verbon den, echter niet in hun functies die zij voor dien bezetten. Het beste geneesmiddel voor een trage lever, schele hoofdpijn, verstopping en slechte spijsvertering is een dosis Foster's Maagpillen. Deze pillen regelen de vloeiing der gal van de lever naar de ingewanden* Nu en dan een dosis Foster's Maagpillen verzekert goede werking van lever en ingewanden, en is het beste voorbehoed middel tegen een slechte gezondheid. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f0.i65; in apotheken en drogist zaken. (12) P. T. T.-personeel. Verplaatst de cdr S. L. v. d. Velde van Rotterdam, naar Zierikzee. Eervol ontslagen op ver zoek de schr. C. P. Hijman te Goes. Benoemd bij het personeel van den geneeskundigen dienst bij de landmacht de heeren J. W. Jacobze en A. J. Crucq, studenten, artsen, als officier van ge zondheid 2e klasse. 1 Dezer dagen is le Amsterdam tot stand gekomen een „Bond van Autobus ondernemers. in Nederland". Uit de leden werden ter definieering der statuten en verdere voorbereidingen verkozen eenige heeren onder welke de heer J. C. Krijger le Goes als adviseur. Aan de overheid zal voorziening ge vraagd worden om die elementen uit te wijzen, die slechts wisselvallig en vaak met onbetrouwbaar materiaal aan het openbaar vervoer per „autobus" deelne men, en den vasten ondernemers in den weg staan een opgewekt bedrijf te on derhouden, welk bedrijf zich dan kan spe- cialiseeren op materiaal en onderhoud dei- diensten, teneinde een zoo uitgebreid mo gelijk en nauw aaneensluitend buurtver keer te verkrijgen. Onze soldaatjes. Het tenten kamp' te Bergen op .Zoom, hetwelk in de afgeloopien dagen op een gedeelte van het terrein Kijk in de Pot in gereed heid werd gebracht is thans voltooid. Daar zullen vanaf 14 dezer gedurende 14 dagen gelegerd worden het heele 6e re giment infanterie om met het 3e en 14e regiment, oefeningen in groot verband te houden. Middelburg. Gisterenmiddag heeft op den Langevieiesingel de motorwielrijder v. W„ die een bijna stilstaande autopas seerde en niet gezien had dat een tweede auto aankwam, die de eerste wilde voor bij rijden, waardoor hij slechts een kleine ruimte overhield, het ongeluk gehad tegen een boom op te rijden. De motorfiets was deerlijk gehavend, doch v. W. kwam er wonder boven wonder ongedeerd af. Het Middelburgsch Muziekkorps geeft Vrijdag a.s. wederom te 8 uur een mu ziekuitvoering op het Molenwater. Op verzoek herinneren wij er aan, dat. het uitgestelde tweede abonnements concert van het Middelburgseh Muziek korps in het Schuttershof thans a.s. Woensdag plaats heeft. Krabbendijke. Eedennacht overleed dhr. Jac. Verlare. Zaterdag reed hij nog fiets. Zondagmorgen ging bij nog ter kerk. Zijn kinderen (allen getrouwd) konden niet meer bijtijds allen worden gewaarschuwd, toen het ergste werd gevreesd. Voor en kele jaren mocht hij zijn gouden bruiloft vieren. De overledene was jarenlang voor de antirevolutionaire partij lid van den' gemeenteraad. Door zijn beslist partij kie zen voor het Clir. onderwijs kwam hij er 24 jaar geleden huiten. Jarenlang diende hij eerst de Geref. kerk van Kruiningen als ouderling, later die van Krabbendijke. Ook had de overledene zitting in liet) bestuur van den polder Nienwlande en in liet Burgerlijk Armbestuur. Veel liefde had hij voor alle zaken van Gods Ko ninkrijk en niemand klopte tevergeefs om steun bij hem aan. j Wemeldinge. Vrijdagavond werd de in beginsel opgerichte vereeniging van oud leerlingen der landbouwhuishoudschool in deze gemeente definitief opgericht met aanvankelijk 14 leden. Het bestuur werd gekozen uit de dames Adr. H. Domini.- cus Ad., presidente. A. de Groene, pen- rfingmeesteresse, Jac. P. A. Bruinooge, alg. adjunct, allen te Wemeldinge; F. H. de Jager, secretaresse, en S. Bakker, pl. presidente, te Ierseke. Het reglement werd vastgesteld. Er zal van de vereeniging uit getracht worden een centralen bond op Zuid- en Noord-Beveland van oud leerlingen te verkrijgen, teneinde in het belang der huishoudkunde werkzaam fe zijn. Zaterdagmiddag is de deklast van het met hooi geladen motorschip „de Zes Gebroeders", schipper Breure, komende van den Sint Pieterspolder en bestemd naar Delft en Den Haag, op de Ooster- schelde overboord gevallen. Persoonlijke ongelukken hadden daarbij niet plaats. De lading was verzekerd. Wolphaartsdiik. Zaterdag hield de hand boogsociëteit „Doel naar hooger" een concours, waaraan werd deelgenomen door 60 schutters van verschillende ver- eenigingen uit omliggende gemeenten. Hoofdvogel G. Vereike; le klep G. Smal- legange; 2de klep G. Vereike; 3de klep C. Stouthamer, allen van „Zorgvliet", El- lewoulsdijk; 1ste zijvogel J. de Jonge Jz„ „Concordia", 's-Heerenhoek; 2de zijvogel M. Verdonk, „Concordia", 's-Heerenhoek; lehoofdlcal A. de Jonge „Soranus", Hein- kenszand; 2e hoofdkal A. Rijk, „Vrije Schutters", 's-Heerenhoek; 1ste kleine kal J. Koopman, „Soranus", Heinkenszand; 2de kleine kal J. de Jonge Jz., „Con cordia", 's-Heerenhoek; grootste aan tal kleine vogels; P. Remijn, „Eensgezind heid", 's Heerenhoek. Zouteiande, Zaterdag is onder begun stiging van mooi weer een ringrijderij te paard gehouden, uitgaande van de ver eeniging tot bevordering van het vreem delingenverkeer. Dtoor verschillende be zoekers alhier was steun verleend, door een geldelijke bijdrage, waardoor de 23 deelnemers ieder in de gelegenheid ge steld konden worden, een prijs te behalen bestaande uit kunstvoorwerpen, welke door het bestuur waren aangekocht. De prij zen werden behaald in volgorde van het hoogst aantal punten, te weten: W. de Kam, 16; K. de Visser Pz., 15; K. Klei- nepier, 15; P. Kleinepier 15, Dl Kleinepier 14, G. Sturm Jz. 14, G. Verstraate 11, G. Koppejan 9, J. van Sluijs Wz. 9, E. Koppejan Jbz. 9, L. Vos 8, J. Sturm 8, P. de Visser Pz. 7, L. Verhage 7, E. Pleijte 6, J. Wiondergem 5, S. van Sluijs 5, J. de Witte 5, Js Koppejan Ez. 5, J. Koppejan Hz. 5, P. Kodde 5, A. Olijslager 5 en S. Wijkhuijs, 4 punten. Dien geheelen dag heerschte ér een ge zellige drukte, en de vereeniging kon zich verheugen in een groot aantal be langstellenden, waartoe het weer ook ze ker veel meewërkte. De winner van den hoogs ten prijs, dhr Wl. de Kam, bracht dank namens de deelnemers aan het be stuur voer de regeling van dezen dag. Stavenisse. Door liet* bestuur van den Raad van Arbeid te Goes is benoemd tot zegelverkoopèr voor de Invaliditeits wet en tot agent voor de Vrijwillige Ouder - domsverzekering te Stavenisse, de heer D. Stoutjesdijk aldaar, terwijl als zoo danig eervol ontslag is verleend aan den 'heer M. P. Tazelaar. Axel Op de voordracht voor gemeente secretaris zijin uit 39 sollicitanten ge plaatst de heeren J. L. J. Maris, comm. ter secretarie te Axel en J. Broekhuizen van Dordrecht. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Goudriaan-Ottoland E. V. J. Japchen te Hei.- en Boeicop; te Wijk hij Duurstede J. H. C. Romijn te Parrega. Bedankt voor Baambrugge door A. J. v. Wijngaarden te Westmaas. Chr. Ger. Kerk. Beroepen te Lutten-De Krim A. Grappen te Steenwijk. Souburg. Op het g'raf van wijlen Ds Kerkhof zal door de kerkelijke gemeent-- een steen gelegd worden. Onder de leden wordt voor dit doel een inzameling ge houden. Een kerk in de kerk. Onder dit ofschrift schrijft de „N. R. Grt": Een merkwaardig document is liet bij voegsel van de Augustus-aflevering van het Convent. Dit bevat n.l. het „uitge werkt plan naar de beginselen in het ver zoekschrift met bjjlagen d.d. 14 Juni 1923 van het Convent van Gereformeerde Ker keraden aan de Alg. Synode der Ned. Herv. Kerk voorgesteld". Dit plan bestaat uit twee gedeelten; het eerste gedeelte omschrijft de „voorberei dende maatregelen betreffende gemeenten, waar de dienaren des Woords zich bij de bediening des Woords en der Sacra menten niet of niet alleen gebonden ach ten aan de Drie Formulieren van Eenig- heid en de liturgische Formulieren van de Gereformeerde Kerken in deze landen voor 1816". Het tweede gedeelte houdt zich bezig met de „uitvoering". Bedoeling van een en ander is binnen de Ned. Herv. Kerk een organisatie 'te scheppen van zuivere belijders, voor wie de Dordtsche synode als gezaghebbend orgaan het laatste woord heeft gesproken. Deze organisatie zal aldus worden in gericht, dat zij1 met de Ned. Herv. kerk slechts in administratief verband staat, en zoo dit verband metterdaad op de een of andere wijze wordt doorgesneden, de kerkgemeenschap der op zuiver Diordt sche leest geschoeide „Nederduitsoh-Ge- reformeerde Kerken" onmiddellijk als ge routineerd kerkorganisatorisch lichaam kan gaan functioneeren. Men pleegt dezen arbeid van het Con vent van Gereformeerde kerkeraden ver dacht te maken als een poging tot her haling van de doleantie. Doch zou men er niet met meer recht een openbaring in mogen zien van een ernstig streven naar kerkzuivering? Overtuigend is toch reeds gebleken, dat de Ned. Herv. Kerk aan beginselloosheid en onderling kra keel moet vergaan, zoo men niet inzake de oplossing van het richtingsproblceni het getuigenis vervangt door de daad. En velen, wien de roemlooze zelfvernie tiging van een eerwaardige instelling be droeft, zullen een in Vele opzichten mis schien bedenkelijke daad meer op prijs stollen dan het misbaar, waarmee over- voorzichtigen hun igjeweten trachten te overstemmen. Die methode, door het Gereformeerd Convent gevolgd, zou, zoo de vrijzinnigen haar op hun beurt aanvaardden, de op lossing van bet richtingsprobleem onge twijfeld bespoedigen. Het bezwaar tegen den modus vivendi blijft, dat- men bij de invoering van dezen ingrijpenden maat regel onvoorbereid zal staan. Het beste bereidt men zich voor, door op de toe komst vooruit te loopen en alvast een particuliere organisatie te stichten op den grondslag van zijn eigen beginselen. Deze organisatie zal dan later niets meer noo- dig hebben dan de officieele sanctie 'dei- kerk, welker aansprakelijkheid daarmee J11 krimpt tot het reglementeeren van een reeds in de practijk ingeburgerd stelsel. Nog steeds wachten wij1, ook na de optetelling van het vrijzinnig „program", op een vrijzinnig ontwerp' van 'kerkge meenschap, even zuiver principieel op gezet en even concreet uitgewerkt als hetgeen het Gereformeerde Convent ons van zijn kant aanbiedt. Hoeveel eerlijker zou de strijd, hoeveel begrijpelijker de tegenstelling, hoeveel doeltreffender de propaganda worden, zoo men van weers zijden beginsel en stelsel scherp omlijnd tegenover elkaar plaatste en dooi' voorloo- pige toepassing de bruikbaarheid daarvan aantoonde. Is dit niet de juiste weg, dat men allereerst zijin schema in scherp concreten vorm ontwerpt, en daarna dit schema verheft tot inzet van den strijd en uitgangspunt van de propaganda? Denkbaar is toch het volgende. Gelijk het Gereformeerde Convent sticht ook de Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden ee nvoorloopige kerkgemeenschap, in aan sluiting met het organisme der Ned. Herv. Kerk. Men krijgt in dat kerkgenootschap dan van lieverlede twee particuliere „ker ken", die allengs een officieus karakter- bekomen en waarbij de „middenstof" zich gaandeweg genoopt ziet te voegen. De modus vivendi zal dan ten slatle niets 1 meer zijn dan een officieele, administra tieve bekrachtiging van het nieuwe in stituut. Hetgeen men tegen het Gereformeerde plan voorshands kan aanvoeren, is, dat het thans reeds om de synodale bekrach tiging vraagt. Het convent doet dit in den vorm van een verzoek aan de synode om „ten aanzien van de, kerk der belij denis wel te willen overwegen zoodanige middelen, waardoor haar rechten worden erkend en haar gelegenheid kan worden geschonken om haar eigen organisch leven overeenkomstig haar aard en wezen te kunnen ontplooien". Het. spreekt vanzelf, dat de synode op dit verzoek afwijzend zlai beschikken. Zondag-, in de voormiddag-godsdienst oefening werd ds G. Laarman, gekomen van Scharendijke, in de Geref. Kerk van Klundert bevestigd door ds Di. Sikkel, van Amsterdam, vroeger te Klundert, met een predicatie naai- aanleiding van 2 Cor. 5; 17—21. Na het antwoord van ds Laarman, werd hem op verzoek van ds Sikkel staande toegezongen Ps. 134:3. Dies namiddags verbond ds Laarman zich aan de gemeente met de woorden uit Joh. 17:3. Na de predikatie werd de burgemeester toegespreken, die tevens voorzitter was van den kerlceraad. Ook werd ds Sikkel bedankt. Dmarna werd kerkeraad en gemeente toegesproken. -Daarna sprak ds Verhoog uit Willem stad een woord namens de classis en Verzocht den nieuwen leeraar toe te zin gen Ps 134:3. Het was een stampvolle kerk. Van alle naburige gemeenten was men opgekomen -7- Het bericht in 011s no van Vrij dag benoeming aan de vakschool te Goes was voorbarig; van een benoe ming kan nog niets bekend zijn, zij moet trouwens door den minister van onderwijs geschieden. Bij kon. besluit is met ingang van 1 September a.s. benoemd tot leeraar aan de R.H.B.S. te Goes A. J. C. Nordlohne, thans tijdelijk leeraar aan die schoolen zijn wederom tijde lijk benoemd aan genoemde scliool tot leerares mej. L. Warnsinck, en tot leeraar J. van Zijll en J. F. B. Tromp. De „soepele toepassing" der Leerplichtwet geëin digd. Bij circulaire van 26 Juni 1923, No 6290, afd. L. O. A. heeft de Mi nister van Onderwijs aan de nlspectie van het Lager Onderwijs de beëindi ging der z.g. soepele toepassing van de Leerplichtwet bericht. „Van nu af zal dus volledige uitvoering moeten worden gegeven aan art. 3 der Leer plichtwet, zooals dat artikel luidt na de wijziging door de wet van 15 Octo ber 1921 (Stbl. no. 1131)". Bij het einde van een loopenden cursus zal men er dus om moeten denken, dat de leerverplichting eerst eindigt als het kind: zeven jaren leerling eener lagere school is geweest en het alle klassen doorloopen heeft, of voorzoover het onderwijs gegeven wordt in klassen, die samen een langeren leertijd dan zeven jaren innemen, zoovele klassen, als samen een leertijd van zeven jaren omvatten; met dien verstande, dat de ver plichting nimmer eindigt, voordat het kind den dertienjarigen leeftijd be reikt, en de klasse, waarin het bij het bereiken van dien leeftijd ge plaatst was, doorloopen heeft. Mocht het kind niet alle klassen doorloopen hebben (of bij een lange ren leertijd dan zeven jaren niet ze ven leerjaren doorloopen hebben), dan eindigt de leerverplichting in ieder geval, indien het kind de klas se heeft doorloopen, waarin 'het .bij het bereiken van den veertienjarigen leeftijd was geplaatst. Uit de „Mededeelingen" van de „Schoolraad". Geslaagd te 's-Gravenhage voor het voorloopig machinistendiploma W. J. Groenewold te Middelburg. Voor het notarieel examen le deel dhr G. J. v. Campen te Bergen op Zoom. Voor het examen Engelscli L; O. de heeren A. A. Kole te Amsterdam en B. H. Ligterinnen te Vlissingen. Voor Han delskennis L. O. de heeren L. J. Breu re te Rotterdam en C. Brakman te Boskoop. Te Amsterdam voor het examen Handenarbeid diploma B mej. J. W. Gabriëlse te Middelburg; voor A en B de heeren H. J. Romeijn en A. Salomé; en voor diploma A de heer Joh. Versteeg en de dames iS. P. M. Boon, A. H. v. Borssum Waal- kesv. d. Valk, M. A. J. Fokkinga en C. J. Brakman; en voor sport leider dhr D. H. Kloosterman te Am sterdam. Te Wageningen voor het examen Landbouwkunde L. O. dhr C. Smits te Vlissingen. Te Breda voor de hoofdacte de heer ,1. Pl. Nijsten te Schimmert; en te Nijmegen dhr A. J. Noels te Brakel en J. N. v. Westen te Doesburg; en te Rotterdam de heer B. J. Carmejoole te Middel burg. (Handelsblad.) Ongelukken. Te Aarlanderveen is het zoontje van Fr. V. te water geraakt en verdronken. Zaterdagnacht is ee11 78-jarige bewoner van Arnhem, vermoe-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1923 | | pagina 2