Vrijdag' 3 Augustus 1923 37e Jaargang LS EN PEREN, J JW". IN DEN MAALSTROOM. Buitenland. bij inschrijving dj inschrijving; d als nieuwe Ploeg. FEUILLETON, iwd: 26, Jan Re- elia Uiterhoeve, Abraham, z. v. ernella Cornelia rdus, z. v. Ema- ia van Eijkeren. Cornelia Moer- Giljaam Nijsse; d. v. Jacob de Jonge. n: 11, Joris, z. v. Adriana Dinge- loos Marteijn en z. v. Jan Janse Fasperse; 25, Jo- cobus Coppoolse 26, Klaas, z. v. >n Grietje Siere- Frans Onderdijk 17 j., z. v. Pie- Baak30, Prina, de Noodjer en en: 18, Kornelis, Dingemanse en Idelburg), Jozina 16 Juli, Adriana as Rwekkeboom bse; Leintje, d.v. n en Neeltje de lurens Kopipejan >ren: 11, Pieter, en M. Zacihla- C. van Keulen rnelis Zachari- aasse, 90 jaar. ERBER1CHT. n den ochtend eeld door het t te De Rilt. id 764.7 te Wee- lentia. rond van 3 Aug.: ater toenemende ibtingen. Zwaar- ucht met regen- ar. gen kunnen het mits geplaatst VANGEN ivangers 4 voor 10 cl. VAN SLUIJS, 204, Middelburg- eer D<-BOONMAN: de boomgaarden: ïhoortjes Zandweg te n „Palmboom" aldaar, van Liere te Nisse. te bekomen bij den >or eiken boomgaard n te leveren vóór of Augustus aanstaande fan Notaris PILAAR rdenboonen en hei n naast de Secretaris- rnemuiden. Brieven ia an Boonen en Land 8 Augustus kantoor EN. E KOOP: ruin ItSerrieweulen-* DEN HOLLANDER. ;en Heere, Domburg- E KOOP: feerscheweg, M'burg E KOOP: loeden Gerst. ARD, Veerscheweg lburg. E KOOP: lengstweulen en ee« amesfietsi tEE Pz. te Zoutelande- Drukkers-Exploitanten: DOSTERBAAN LE COINTRE GOES Bureaux: Lange Vorststraat 68—70, Goes Tel.: Redactie no. 11; Administratie no. 58 Postrekening No. 36000. Bijkantoor le Middelburg: Firma F. P. DHUU, L. Burg. Tel. no. 259 HET VLOEKVERBOD. Met genoegen mag worden vastgesteld, dat reeds meer dan honderd gemeente raden in den lande in hunne verordenin gen .een vloekverbod hebben ingelascht, en daaraan ook straffen hebben verbon den; op dit punt hunne verordening heb ben'gemaakt tot hetgeen onze juristen stempelen tot een „poenale sanctie" (wet, waaraan straffen verbonden zijn). Lang niet al deze gemeenteraden zijn in meerderheid rechtsch. Met name die van Nieuwe Pekela. is in zijn meerderheid „linksch" en stelde toch - met slechts één stem tegen een vloek verbod vast. Wij constateeren met genoegen, dat zoo- Vele gemeenteraden zich gehouden heb ben aan het advies om niet te wachten' tot een Rijkswet de vloekzonde zou ko men breidelen, maar zelve een verorde ning tegen het vloeken en honen van den Naam des Heeren in het leven Je roepen. Immers waar zouden wij aan toe ge weest zijn, wanneer wij, bij den langzamen gang van een wetsontwerp, op een zoo danige Rijkswet hadden gewacht? Immers nergens. De ileputalenvergadering besloot een commissie te benoemen, die de moge lijkheid van een zoodanig vloekverbod, Uitgaande van de Landsregeering, zou overwegen, en op de volgende deputaten- vergadering rapport zou uitbrengen. Diat zon dan zijn in 1925- Eerst in 1925 zal derhalve, gesteld het rapport te dier zake luidt gunstig, op het Program van Actie onzer partij de vraag naar een ont werp vloekverbod kunnen voorkomen. Maar dan is 't nog niet zeker, dat -een zoodanig ontwerp door de regeering, die in 1926 aan 't roer komt, zal worden) ingediend. Is het een rechtsphe regeering dan js er een kleine kans, dat in den! loop der vierjarige periode, dat is vooï 1930, een dergelijk ontwerp in het Staats blad komt, en dan in 1931 in werkingj treedt. Is het een linksch kabinet, dat het tegenwoordige vervangt, dan is de kans minder groot. In het gunstigste ge val even groot, in het ongunstigste gfe- val komt er onder een zoodanig kabinet beelemaal niets van. Onze gemeenteraden hebben derhalve heel verstandig gehandeld dat zij de zaak maar aangepakt, hebben. Zoo hebben dan nu minstens 106 ge meenten hun vloekverbod. Maar de be lustheid harer heilige roeping in de zen behoort tot nog meerdere plaatse lijke overheden door te dringen. Aller eerst tot diegene, welke in meerderheid bestaan uit mannen die de eer der Chris telijke belijdenis ho-og houden. Die in stemmen met artikel 4 van ons Program van Beginselen, waarin staat dat de Overheid, als dienaresse Gods, in een Christelijke en dus niet. Godsdienstlooze natie, is gehouden tot verheerlij1- hing van Gods Naam. Wel heeft dr. Kuypier in de toelich ting van dit artikel gezegd, dat uit deze roeping zoowel positieve als negatieve plichten voortvloeien en dat onder die positieve plichten met name b'ehooren het handhaven van het wetsstand'punt, het, eeren van den eed en het wijden van den dag des Heeren. IVel wordt hier niet uitdrukkelijk ge noemd het tegengaan van de ontheiliging 28). „Wij doen een interessante wandeling", zei Steven, terwijl wij voortliepen, „net is een opwekkend gezicht", en ik merkte <>P hoe bitter en sarcastisch zijn stem Klonk. Wij kwamen nu op een plein, waar aan den eenenkant een danszaal »tond en aan de andere zijde een groot 'W, De menschen stroomden uit.heteer- Seoouw en gingen het tweede binnen. iW - zag men °Pg:e<!irkte en toch zoo het f1Swekkende w'ezentjes, die trachtten wiil i- der ^hande te verdienen, ter- ónvJ? ïhe-agenten hen slechts met een öC"iHigen blik aanstaarden. Vanuit h F6" deuren van het groote café weer klonken vloeken, „Dit uitbundige lachsalvo's en ruwe b,XJ.1 schijnt de opening der hel, een zei Steven PUt Van ZCmde e" ellende"' hfer^v leven slechts enkele mijlen non- ,n honderden gelukkige gezin- woordieU?ameT:r.reine menschen", ant- depl w „Waj zien nu slechts een P jjen We niet te hard oordeel en", pen t t; hengdzame, brave lieden .sla- bhW,i a' weten zij, wat er in de na bind, "°?rvalt- Kijk eens naar dat arme aewrf^' an nmt ouder dan zestien of jen zjjn, en zij staat daar uit te tye Zeeuw VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG Abonnemen Isprijs: Per 3 maanden, franco per post, f 3. Losse nummersf 0.05 Prijs der Adverlentiën: 1—4 regels fl.20, elke regel meer 30 et- Bij abonnement belangrijke korting. van Gods Naam, doch dit zal wel alleen daarom niet gebeurd zijn, omdat in de positieve bewoordingen van het artikel zelve de plicht daartoe reeds ligt opge sloten. Ieder die getrouw de dep'utatenverga deringen her laatste kwarteeuw bezocht, zal zich herinneren, dat dr Kuypier de noodzakelijkheid van een vloekverbod heeft erkend; onder anderen toen een voorstel in dien geest van dr v. Lonk- huijzen uitging, hetwelk toen slechts af stuitte op het bezwaar dat het Program van Actie destijds reeds zoo overladen was. Ons Utrechtsch Prov. Weekblad zal wel niet ver van de waarheid zijn met hare bewering, dat uit het niet-urgent zijii van dit vraagstuk, bij de veelheid van ge wichtige en principle ele kwesties, welke in zijne dagen het politieke leven be roerden en welker oplossing niet ten eenenmale tot het. rijk der -onmogelijkhe den scheen te behooren, tevens te ver klaren valt, dat zijne geschriften over dit speciale punt zoo weinig licht ver spreiden. Bovendien mag niet uit het oog wor den verloren dat destijds in de kringen onzer geestverwanten aan de mogelijk heid van zoodanig verbod werd getwij feld, en men in de kringen onzer tegen standers volstrekt afwijzend cr tegen- over gezind was. Wij herinneren slechts aan liet Kon. besluit van 3 December 1896, St.hl. no. 177, door minister Van Houten uitgelokt, waarbij vernietigd w'erd het verbod, dooi den Raad van Wonseradeel in de politie verordening neergeschreven om in het openbaar godslasteringen te uiten, welke vernietiging werd gemotiveerd met den dooddoener, dat liet „waken daartegen niet tot 's Raads bevoegdheid behoort", en aan de algemeene vergadering der Nederlandsche Jurist en-Vereeniging in 1912 waarin Mr Limburg nog als een typeerend staaltje van de bemoeizucht van een gemeenteraad meende te moeten noemen het uitvaardigen van een veror dening, waarbij vloeken op straat straf baar wórdt gesteld. Het mag dan ook dankbaar worden vastgesteld, dat de opvattingen omtrent de taak der Overheid met betrekking tot de heiliging van Gods Naam in de laatste jaren ahn belijhdheid hebben ge wonnen en, het mag dankbaar worden erkend, ook in den kring dergenen, die niet met ons op denzelfden principi- eelcn bodem staan, zicli veelszins in gunstigen zin bobben gewijzigd. En met niet minder genoegen mag wor den geconstateerd, dat de eerste over heidspersoon, die aan de uitvoerbaarheid van 'n vloekverbod vast geloofde, en een dergelijk verbod in de gemeenteverorde ning trachtte vast te l§ggen, was de heer Doorn, destijds burgemeester van Ambt Almelo. Wel mislukte zijn poging, omdat de in meerderheid sociaal-democratische raad van Ambt Almelo zijn voorstel ver wierp; doch na, zijn overplaatsing naar Zwijndrecht herhaalde hij zijn initiatief en met succes. -De gemeenteraad van Zwijndrecht was de eerste, die onder zijn leiding zich aangordde tot aantasting van het kwaad. In de verordening der gemeente Zwijm drecht is deze straf zoo volledig moge lijk geregeld. Zij bevat niet alleen .een vloekverbod tegen personen in haar zien naar een kans om haar lichaam en ziel beide te verkoopen. Luister eens naai de taal, die zij; bezigt. Kom mee, het is te vreeselijk". Wij liepen in de richting van Batter- sea Square en ofschoon het bij midder nacht was, .zagen wij, dat alle kroegen nog vol waren. Op de een of andere wijze Iconden de mannen en vrouwen wel geld vinden om te drinken, maar niet voor kloeren en andere levensbehoeften. Ik, die hier iederen dag moest rondgaan, wist, dat gebrek en ziekte, armoede en ellende hier maar al te zeer heerschte. Het is waar, er waren vele welmeenende,. zelfopofferende menschen, maar er scheen een monster van kwaad te midden van deze wereld te wónen, dat het beste en het mooiste, wat er gegeven werd, ver woestte. Ern toch, wat wij nu gezien hadden, was slechts de buitenkant van het leven datgene, dat door iedereen op Zaterdag avond kon worden waargenomen. Van de afschuwelijke misdaden, diie er zeker plaats moesten .grijpen, zagen wij niets; de zwarte daden verricht in donkere plaat sen, gingen ons voorbij.' de zonde die wij zagen was naakt en onbeschaamd. HOOFDSTUK V. Zondag in Rattersea. jp den tijd waarover ik hier schrijf, woonden er ongeveer honderdduizend men schen in Rattersea, die voor het grootste deel zeer arm waren. dienst, zjj heeft zich evenmin tevreden gestéld met, door het stellen van sub sidie-voorwaarden en bepalingen omtrent inrichtingen, die onder haar beheer staan, invloed uit te oefenen zij heeft ook straf bepalingen vastgesteld tegen het vloeken op den publieken weg, zij richt zich voorts met haar .gtrafverbod tegen het geschre ven woord van Godslastering. In onze provincie komt de eer van het initiatief toe-aan den heer Schwartz, bur gemeester van Rilland-Bath. Hij was het, die 'onder algemeene instemming op de (deputatenvergadering 't. voorstel deed en toelichtte om een bepaling inzake 'tvloe ken in het program o,p te nemen, en daarna den raad zijner gemeente te be wegen wist, zich met zijn voorstellen -in zake het vloekverbod te vereenigen. Het voorbeeld van Zwijndrecht en Ril land-Bath heeft navolging gevonden. (Slot volgt.) De houding van Engeland. Gisteren is dan de langverbeide Engel sche regeeringsverklaring in het Hooiger- en Lagerhuis voorgelezen. Herinnerd wordt daarin aan de voorgeschiedenis van het Engelsche antwoord op "de Duit- sche nota. De Britsche regeering nam het stand punt in dat de voorstellen, vervat in de Duitsche nota van 7 Juni onderzocht en beantwoord verdienen te wórden en dat zulk een antwoord zoo mogelijk een ge allieerd antwoord moest zijn. Voorzoover verder de Fransche en Belgische regee ringen ongeneigd waren het initiatief te nemen tot liet formuleeren van een ant woord, zeide de Britsche regeering de verantwoording op' zich te w'illen nemen om het ontwerp van een antwoord op te stellen, dat zij ter overweging aan hare bondgenooten wilde toezenden. In dit, ontwerp van antwóord behan delde zij verschillende voorstellen vervat in het Duitsche memorandulml van 7 'Juni. Zij uitte de meening, dat, terwijl niets diende te geschieden, dat onvereenigbaar was met de bepalingen van het tractaat van Versailles, het zijn voordeel-zou heb ben als onpartijdige deskundigen in sa menwerking met de coïnlmissie van her stel Duitschland's betalingscapaciteit zou den onderzoeken. Wat de kwestie van de waarborgen, door de Duitsche regeering aangeboden, betrof, liet de Britsche regeering verder uitkomen, dat de «economische waarde van eiken zoodanigen waarborg grooten- deels moest afhangen van factoren waar van het Duitsche memorandum1 geen mel ding had gemaakt, zooals de stabilisatie van de mark en het in evenwicht bren gen van de Diuitsche begroöting en dat geen waarborgen doeltreffend konden zijn, tenzij voorzieningen werden getrof fen voor den een of anderen vorm van internationale controle van Duitschland's financieele beheer. Die eerste afgevaardigde, die in het lagerhuis na Baldwins verklaring het woord voerdé, w1as de socialistische lei der Ramsay Mac Dlonald, die zijn diepe teleurstelling uitdrukte over de Belgische en Fransche antwoorden, doch zijn vol doening over het feit, dat de regeering te langen leste besloten had een eigen „Ean", zei Steven tegen mij op den morgen, volgende op onze wandeling, „gisteravond zagen wij een kant van het leven, laten wij vandaag den anderen kant zien". „Wat bedoel je?" vroeg ik. „Laten wij nu eens een kijkje in de kerk gaan .nemen. Laten we in het park gaan en eens zien, hoe het er Zondags toegaat". Ik keek op mijn horloge. „Heel goed", zei ik, „als er niets bij'zonders gebeurt, kan ik voor elf uur met m'ijn visites klaar zijn". Tk zag wat er in hem omging- en begon belang te stellen in de zaak. Ik had mijn leven onder deze menschen geleefd en geholpen zoo goed ik kon, zondek me ooit verder om hun toestand te bekom meren. Zooals de meeste andere menschen dacht ik ejr slechts aan, hoe ik in mijn loopbaan vooruit zou komen, om mij te rug te trókken zoodra mijn fortuin gemaakt was. Steven had mij dieper 'doen na denken .en mijn belangstelling opgewekt. Ik de-ed mijn werk zoo vlug als ik kon af en was juist kwart voor elven jdaar om hem te vergezellen. Het lie'p tegen Kerstmis, maar het was een heldere, war me morgen en prachtig weer om te wan delen. „Kom B'an", zei hij, „wij zullen te laat komen, maak voort''. „Waar gaan wij heen?" vroeg ik. „Ik weet het werkelijk niet, maar naar de een of andere kerk". politiek te voieren. Op verzoek van Asquith volgde toen de toezegging van Baldwin, dat hij toe stemming zou vragen aan Frankrijk en België om alle documenten te mogen publiceeren. Ook Lloyd' George voerde nog het woord. Hij verklaarde, onder toe juichingen der oppositie, niet te welen, welke de Engelsche regeeringspoliliek nu eigenlijk is. Voor het Huis weer bijeenkomt, kunnen er twee dingen gebeuren: Duitschland kan zijn ingestort en het kan hebben gecapituleerd. In het eerste geval zou Frankrijk in het bezit vair het Roer gebied zijn, in het tweede geval zouden de kolen- en ij'zerbelangen der Franschen en Duitschers in eenzelfde reusachtig syndicaat worden gecombineerd. Is En geland voornemens stappen te doen dit te voorkomen, of althans zijn eigen belangen te beschermen? Gelijk men ziet, is het een belangrijk debat geweest. Al is het nog zoover niet, dat men kan sptreken van een breuk, tusschen Engeland en Frankrijk, het ziet er toch wel naar uit, dat de tijd weldra zal aanbreken, dat Engeland een eigen, meer verstandige pólitiék tegenover Duitschland zal gaan voeren. Het Fransche antwoord op de Engelsche nota. Havas is in staat de volgende samen vatting te geven, van het Fransche ant woord op de mededeeling van Curzon in zake de schadevergoedingen De quaestie van het lijdelijk verzet beheerscht thans de andere en moet vooraf worden geregeld. De ontruiming van het Ruhrgebied zal geschieden naarmate der betalingen. Zoo dra het lijdelijk verzet ophoudt, hetgeen automatisch een hervatting van het eco nomisch leven meebrengt, zal de Ruhr- bezetting zoo licht mogelijk worden, maar- zoolang dit verzet niet ophoudt, kan Frankrijk niet met Duitschland praten over een wijziging der wijze van bezet ting. Noplens de conferentie van onpartijdige deskundigen vraagt de Fransche regee ring aan Engeland wélke Waarborgen van rechtvaardigheid, billijkheid en goede trouw een dergelijke bijeenkomst zou kun nen hebben, welke groqter zijh dan die van de Commissie van Herstel, door het verdrag ingesteld? Welk grooter gezag, welke grootere macht, Welke grootere rechten zobi 'deze nieuwe bijeenkomst hebben? Hoe zou zij maken, dat Berlijh meer naar haar luisterde? Ten aanzien van het Britsche voor stel om dcor de geallieerden een volledig plan te doen samenstellen voor een al gemeene definitieve financieele regeling', herinnert de regeering er aan, dat dit plan bestaat en dat de Commissie van Herstel alle bevoegdheid heeft het te doen toepassen, Zniu een terugkomen, zoo vraagt de regeering1, op het beginsel dier regeling of op de vaststelling van het cijfer niet in strijd, zijln met het verdrag? W at verstaat men overigens onder een definitieve regeling? Zou de quaestie der intergeallieerde schulden in die regeling! zijn opgenomen? Ten slotte kan slechts herhaald wor den, dat Frankrijk en België het Ruhrge bied eerst zullen ontruimen tegen daad werkelijke betalingen dom- Djuitschland en naar de mate dier betalingen. Ik: noemde een bekende kerk, waar wij' wel meer heengingen en die steeds goed' bezocht was. „Neen, daarheen niet", zei hij, „wij weten wat we daar zullen zien. laten we ergens anders heengaan, naar een van de minder bekende kerken. Ik heb er gis teren een gezien. Wij gingen naar de plaats, die hij had genoemd en kwamen daar vijf minuten te laat aan. Het was een leelijk, somber gebouw en bood plaats voor ongeveer vierhonderd menschen. Er waren, welge teld, veertig menschen, meest oude vrou wen. Hun gelaat droeg een lustelooze, onverschillige uitdrukking. D'e prediker was nog jong en had een aangenaam uiter lijk. Wiij hoorden later, dat de opkomst dien dag buitengewoon groot was ge weest, doordat er een vreemde predikant zou plreeken. „Gewoonlijk," zei on'zle vrien delijke buurman, „hebben we een ouder ling en dan komen de menschen niet zoo trouw". Die jonge man was zeer ernstig; maar voor zoover wij konden nagaan, had hij evengoed voor Hottentotten kunnen pree- ken, ,zoo weinig belangstelling werd er getoond. Ik ben nu vergeten, waarover hij sprak. Ik herinner mij alleen nog, dat het mij toen zeer ontoepasselijk en ongeschikt voorkwam; maar de prediker was jn vollen ernst en ernstige mannen dwingen altijd respect af. Het zingen was saai en ofschoon velen van de toehoor ders diep zuchtten onder het gebed, zoo DE WERKELIJKE OORZAAK VAN PIJNLIJKE GEWRICHTEN. Rheumatiek is de bekende naam vooir pijn in de gewrichten, den rug, de lede maten en vrijwel alle lichaamsdeelen. De als rheumatiek bekende pijn is in werkelijkheid te wijten aan overtóllig urinezuur in het bloed, door zwakte dei- nieren veroorzaakt, hetgeen voorkomen had kunnen worden Boor bijtijds Foster's Rugpijn Nieren Pillen te gébruiken. Het overtollig urinezuur vormt scherpe kristallen, die zich afzetten in de spie ren, gewilchten en zenuwen, en langs de wanden der aderen. Bij beweging van een spier of zenuw, waarin zich urine- zuurkristallen hebben afgezet, ondervindt men scherpe, hevige, verschietende pijn. Na verloop van tijd vormen zich ontsto ken zwellingen. Rheumatische pijnen in de 'dijstreek noemt men ischias, .in de rugspieren spit, enz. Zoodra gij' rheumatische pijn bespeurt oen onaangenaam of verlamd gevoel in den rug of gij' last krijgt van urinekwalen, is het verstandig met het gebruik van Foster's Nieren Pillen te be ginnen. Diit geneesmiddel helpt de nieren 'om uit het bloed de vergiften af te voeren die rheumatiek, ischias, zenuwpijnen, wa terzuchtige zwellingen, rugpijn, niergruis. enz. veroorzaken. Rieeds meer dan 50 jaren worden Foster's Pillen met goed gevolg tegen zulke kwalen gebruikt. Verkrijgbaar in apotheken en drogist zaken a f 1,75 per doos. 36 Een waarschuwing tegen hardstoomerij. Curren, het hoofd van den Amerikaan- schen immigratie-dienst waarschuwt de ambtenaren der Transatlantische stoom vaartlijnen tegen een herhaling van de hardstoomerij van Woensdagmorgen, toen dertien stoomschepen het leven van dui zenden passagiers in gevaar brachten. Volgens de kapiteins van verscheidene stoomschepen stoomden zij de nieuwe ha ventoegangen in met een snelheid van meer dan vijftien knoopen, zoo dicht naast elkaar, dat de passagiers van verschil lende schepen elkaar bijna de hand kon den reiken. Korte berichten. Te Keulen zijn de zetters van alle groote drukkerijen in staking gegaan. Woensdagavond zijn dientengevolge de groote bladen niet verschenen. De zet ters eischen hooger loon. Overtrof het aantal geboorten in Pruisen dat der sterfgevallen in 1913 met 13.28 per 1000 inwoners, dit ge boorteoverschot daalde in' 1920 tot 10.25 steeg in 1921 weer tot 11.29 maar daalde in 1922 tot 8.47. In Fransche 'kringen looplt het ge rucht dat generaal Degoutte, die sedert 1919 opperbevelhebber der Fran sche troepen aan den Rijn is geweest, binnenkort naar TParijs zal terugkeeren en door een anderen hoofdofficier zal worden vervangen. Het Wolga-gebied heeft qp ernstige wijze te lijden van gebrek aan trek- v e eVolgens het comité tot redding van den veestapel is er in het geheele gebied een tekoft van twee millioen bee stem Vooral het aantal kameelen en ossen, <fie in de gouvernementen bij den Wolga en het Oeralgebied de eenige trekdieren zijn, is zeer gering. schenen zij' ioch zelf niet te begrijpen, waarom zij' daar waren. De dienst was eindelijk afgeloopen en de menschen maakten zich gereed om te vertrekken. De predikant daalde af van den preekstoel en haastte zich naar de deur .om de menschen de hand te drukken yóór het naar huis gaan. Een van de voorgangers kwam naar ons toe en sprak Steven en mij aan. „Blij u te zien", zei hij:, „ik .hoop dat u vanavond weer komt. Er spreekt dan een van onze beste ouderlingen". „Is dit de gewone opkomst?" „Het was goed bezet vanmorgen, ziet u, dominee Y. is een geliefd predikant. U heeft zeker al van hem géhoord en bent daarom gekomen". „Maar het is toch een slechte opkomst in zulk een buurt. Buiten wemelt het_ van menschen". Ja-a, het is moeilijk ze'binnen te krij- gen. Soms, als wij de vaders en 'de moe ders van de kinderen der Zondagsschool op thee en koek traoteeren, is het vol; maar anders komen zij' niet. Het oude Evangelie schijnt hen niet meer te lokken". „Maar de kroegen zijn gevuld". Hij schudde het hoofd1 en wij gingen heen. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1923 | | pagina 1