EUGD Donderdag 36 Juli 1933 stand. aderwp te koop. 37e Jaargang IN DEN MAALSTROOM. Bnitcslanri. A. J. P's IJSPUDDING Binnenland. ORTVAREN C0INTRE. peenvarkens, i Merrieveulen. üerrieveulen, öit den Goeschen Raad. FEUILLETON. NIEUW! NSEUW! lotten <f 9f 10, f 13, Boonen K.G.Perziken f 11, Bloem - alles per 100 en f 12, beide 24 Juli. Vei- ge en Omge- f 45, Vleesch- ken f 22f 33, Zwarte blance Jf 28, Witte cerkrieken f27, Ronde blance sen f 1f 13, truisbessen £7 ardbeien f 30; rdappels f 4,60, A. L. Roskam ngelsman geb. geb. de Vrieze, d. 32 j., gehuwd 54 j., gehuwd 'esteger, 70 'j., ma, d. v. Fran- Sinke. 3BERICHT. den ochtend ld door het te DeBilt. 765,9 'te Biar- randa. id van 26 Juli: jke tot Weste- of betrokken, zelfde tempe- beginnen gen kan len heer 16. imor ver- oloma B S. i wordt STUUR. AM. sr: te verrichten. Vereeniging. z. royaal 8o, an het bedrag Mr i OOP: leliskerke, OOP: lekerke, Breeweg. udekerke, in Steenhove, voor n van den onder- ïrij vingen worden rirjdag 3 Augustus ür. JAN LOEFF. OOP: ngstveulen IR, Nieuwl weg, lelburg. OOP: St. Laurens. i fc-J Dpukkers-Exploitanten Q0STERBAAN LE COINTRE GOES Bureaux: Lange Vorststraat 68—70, Goes Tei.: Redactie no. 11; Administratie no. 58 Postrekening No. 36000. Bijkantoor (e Middelburg: Firma F. P. DHUli, L. Burg. Tel. no. 259 *De Zeeuw VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG Abonnementsprijs: Per 3 maanden, franco per post, f 3.— Losse nummers f 0.05 P r ij s der Advertentiën: 14 regels f 1.20, elke regel meer 30 ot Bij abonnement belangrijke korting. Giffen voor Kispest (Hongarije). Slotverantwoording. Ou.vangen vau J. D te G. en J. V te 'G ieder 12 50. Te zamen met vorige op gaaf f308.25. Het is ons een aangename plicht, aan al de vriendelijke geefsters en gevers, die medegeholpen hebben om aan de Kis- pestsche gemeente deze vreugde te be reiden, onzen dank te betuigen, vooral ook voor de spontane hartelijkheid waar mee zij op ons verzoek zijn ingegaan. Dank ook aan de Redactie van „de Zeeuw" voor de medewerking die zij ons verleend heeft. Wij hopen u later nog eens in dit blad te kunnen mededeelen hoe de Kispestsclie vrienden de verrassing ontvangen hebben. Hun kelder zal zeker nog wel eens van een extra-psalmversje weergalmen. w van harte dankbare A. L. v. MELLE. J. v. d. MAAS. "'t Was betrekkelijk lang geleden, dat fyve den raad bijeen gezien hadden, maar wie gedacht zou hebben, dat de Raads leden verlangend uitzagen naar een .Raadsvergadering, bleek zich te hebben vergist. Immers toen we gistermiddag •ongeveer een kwartier na het aangekon digde openingsuur tot de Raadzaal wer dén toegelaten, zagen we (voorzoover dat door den dichten rooik mogelijk was -er was, naar men zegt, gefotografeerd), dat de heeren D'uvekot en de Looff af wezig waren, maardat ook de ge- heele S. Di. A. P.-fractie schitterde door 'afwezigheid. Dit laatste is werkelijk een hooge uitzondering, want den heeren de Die en Blaas (die, naar de berichten meldefl, heiden de stad gaan verlaten) mag de lof niet onthouden worden, dat .ze steeds trouw op hun post zijn. Wellicht door de vele ledige stoelen had de vergadering zoo nu en dan het karakter van een gemoedelijk onderonsje, 't Was zelfs voor de pters moeilijk o;m anders flinke en duidelijke sprekers te volgen. We hadden het misschien ook aan de afwezigheid der sociaal-democraten te danken, dat we zoo vlug door de 25- punten rijke agenda heenschoten, want zeker zou voor hen de verleiding heel sterk geweest zijn om bij de punten premievrij pensioen der 'keuringsambte- naren en subsidie voor de Jubileum feesten een hartig woordje mee te spre ken. Over enkele aan de orde geweest zijnde punten een kort woord. Dat de verkeerskwestie Weer ter tafel kwam, verwondert zeker niemand. Door het toenemend auto-verkeer enjhet zich aldoor uitbreidend aantal autobusdiensten wordt de toestand op sommige punten der stad nu en dan precair. Werkelijk, het zaJ er van moeten komen, wat wij' laatst reeds in overweging gaven, dat onze politie-agenten eens een cursus volgen in het leiding geven aan het verkeer. En evenzeer zullen er, ook al komt straks de nieuwe rijksweg in zijn geheel klaar, beperkende verkeersbepalingen moeten ge nomen worden. 'De toestand is nu reeds zóó, dat men veiliger in vele groote steden wandelt en fietst dan in Goes. Wel wat laat is de balans, verlies- en winstrekening der gasfabriek gepubliceerd ■en hebben wij kunnen vernemen, dat er -over 1922 een winst gemaakt is van biet minder dan f27.716.06, waar door het restant van het verlies der TW» WHniiwiiiiiuiwrt-WTntwimi 22). Feleédigend als het antwoord was, zoo scheen de kolonel toch tot Steven's ver bazing minder woedend te zijn. „Wat_ gaat u doen?" zei hij, na een «ogenblik te hebben nagedacht. „Kijkeens ier' ^igcumbe, je moet mijn positie in aanmerking nemen en denk dan eens in moet gevoelen. Bij een groot bank roet als het uwe en het gaat hier niet om een kleinigheid moet u nog heel wat gered hebben uit de algiem-eene ruïne. Dat doen zulke menschen als gij' altijd". -Hij sprak, alsof ©en nieuw idee bij' hem was opgekomen, en alsof hij toegeeflijk wild© zijn. kon niet van plan om uitleg te aoen jan particuliere aangelegen- nenen antwoordde Lukas, „maar ik wil dit zeggen; ik zie niet in, waarom Steven met- dezeltde jaarlijksche toelage zou krij gen als tot dusver" „Edgcumbe", zei kolonel Tempest, „ver ijl R6 i rassche woorden van een liefhebbenden vader; ik had wel kunnen weten, dat u het goed zou maken. Bella, lieve, je zult tenslotte nog voor schande bewaard blijven en jij en Steven Tempel oorlogsjaren is gedekt. Een woord van hulde voor zulk een beheer is zeker niet misplaatst. Maar daaraan knoopen we toch onmiddellijk de vraag vast: kan het gas niet wat goedkooper worden? We schrijven nu .26 Juli. Meer dan een half jaar is dus op denzelt'den voet 'het beheer gevoerd als in 1922 en dus mag aangenomen, dat ook nu reeds weer een beduidende winst is gemaakt. Nu zijn de gemeente-bedrijven er niet, om winst te maken we moeten tevreden zijn, als ze zich kunnen bedruipen dus herha- halen we de vraag: kan het gas niet wat goedkooper wlorden. Zulks zou vele huismoeders in dezen tijd van werkloos heid en loonsverlaging verblijden. We vonden het jammer, dat niet éen der raadsleden hiernaar informeerde. Jammer zal wellicht menigeen het ook vinden, dat de rechtsche raadsfractie zich neerlegde bij het voorstel van B. en W, inzake het vloekverbod. Wie de artikelen van onzen medewerker hierover heeft gevolgd, wie heeft gelezen de hoofdar tikelen in dit, blad over de gemeente politiek en wie bekend is met het ge meente-program van actie der A.-R. Partij', had wel een kloek'er houding verwacht van onze rechtsche raadsleden, al geven wij toe, dat zij beloofd hebben in de toe komst hieraan aandacht te zullen schen ken. Maar nju is het dan toch maar zoo, dat vele gemeenten met een recht sche meerderheid Goes in dezen vóór zijn. Ook wel gemeenten zonder zulk een meer derheid, b.v. Klo-etinge. Het spreekt van zelf, dat niet ieder, die op straat een vloek uitstoot, geverbaliseerd kan worden, lnaar nu is dat het ergerlijke, dat tegen iemand, die op' straat of marlet de gruwe lijkste vloeken en godslasteringen staat uit te braken (en helaas hoort men dat wel eens van sommige brooddronken lieden) geen proces-verhaal kan worden opgemaakt, indien hij verder geen straf bare feiten pleegt. Ovp" het premievrij pensioen der keu- ri>.g-.-'iert-arabtenaren is ook veel gezegd en wij' gf boven, dat de financieele com missie de vreemdsoortige argumenten van B. en W. wel afdoende heeft weerlegd. De redeneering van dit college was ook al te ongerijmd. Wij willen niet betwisten omdat wij ons dit niet meer herin- 'neren er. over geen cijfers beschikken dat indertijd bij1 de vaststelling der sa larissen rekening is gehouden met dat premievrij pensioen, maar om tot eiken prijs vast te houden, dat dit een ver kregen recht is, dat niet mag worden ontnomen, is toch niet doenlijk. Wat .moeten dan toch allen, die in rijksdienst zijn, zich ontzlettend verongelijkt achten. Immers sedert 1 Januari betalen zij allen ^pensioenpremie. Wij willen geen personen noemen, die bij bedoelden dienst werkzaam zijn, willen maar niet vragen, of allen ook een studietijd of langdurige opleiding achter den rug hebben, waarmee toch ©enigszins bij de salarieering dient gere kend te worden, dan wel of er ook 'bij zijn, die één-twee-drie in hun tegen woordige functie op toch Werkelijk niet lage salarissen zijn gezet, maar wij zien niet in, waarom als het dan Werke lijk tot bezuiniging over de heele linie komen moet ondervvijizers, rijksambte naren, ambtenaren bij Raden van Arbeid, enz. wèl en keuringsdienstambtenaren géén premie voor pensioen zouden moe ten betalen. Werkelijk, evenals aan rnr. Goedbloed, ontgaat ons hier de logica. Een blijde tijding is het zeker niet, dat de factor voor de gemeentelijke belasting kunnen hier blijven wonen als tevoren. Het was verkeerd van mij, dat ik zoo overhaast en voorbarig was; het was ook verkeerd om reeds met een oordeel klaar te staan, zonder te weten wat ©en man als Edgcumbe zou doen". Een glimlach krulde Edgcumbe's lip bij deze woorden én hij keek Steven nieuws gierig aan. „Zie je, de zaken zien er nog niet zoo slecht uit, als zij lijken, Steven", zei Lu- kas, „en dit zaakje van jou kan gemak kelijk worden voortgezet". „Mag ik vragen, welke som u van plan bent aan uw crediteuren te betalen?" vroeg Steven. „Dat zal niet veel zijn, mijn jongen. Men denkt van zes a zeven procent, maar het ■zal hoogstens drie zijn." „En toch kan u mij nog tien duizend gulden per jaar geven?" „Wiel, zie je, mijn jongen, zpoals de kolonel gezegd heeft, is dit geen kleine geschiedenis. Mijn zakenconnecties waren zeer talrijk en zoo heb ik het, ©r beter af kunnen brengen, dan wanneer het slechts één kleine zaak was geweest." D© kolonel knikte met groote voldoe ning. „Persoonlijk moet ik weigeren oim één cent van zulk geld aan te nemen", zei Steven kalm. „Wat bedoel je?" bracht de kolonel uit. van O 8 op 1.2 is gebracht.. Zeker 0.8 was betrekkelijk laag, maar nu komen we toch met deze verhooging van 50 pet. bedenkelijk dicht in de buurt van do beruchte „dure" gemeenten. Te betreuren is het zeker, dat ook de financieele com missie hierover niet eens rustig kon na denken. Over de subsidie aan het comité voor de Jubileumfeesten, zullen wij kort zijn. De lezers 'kennen iu dezen ons standpunt, reeds een en ander maal, zelfs in een hoofdartikel, uiteengezet. We hebben voor feesten in dezen benarden tijd, die met den dag ernstiger wordt, (denk slechts ,aan de economische ineenstorting van D'uitschland en de daaruit wis en zeker voor ons land weer voortspruitende na- .deelige gjevolgen) zeer weinigeym- pathie. Straks komen er weer vele uitgaven voor werkloolsheidszorg, etc. En nu moge men aanvoeren, dat de subsidie 'bestemd is voor een kinderfeest, maar ze is aangevraagd door het hooi'dcomité en 'komt dus in één kas, zoodat het hier toch indirect een subsidie aan de centrale feestkas beteekent. Maarhet besluit is gevallen en de burgerij zal er zich dus hij moeten neerleggen. jumj i iw« «ril» nm tv nt* i Uit het bezette gebied. Te Dortmund hebben de Franschen op de rijksbank 1 milliard mark in beslag genomen. Zij hadden erop gerekend, 60 milliard te zullen vinden. De Fransche krijgsraad te Werden heeft den kassier van de rijksbank te Essen tot 2 maanden gevangenisstraf en 5 millioen mark boete veroordeeld, wegens overtre ding van een bevel van de bezettingsover heid. De kassier had den Franschen bij de bezetting van de rijksbank op 5 Juli •een valsclien sleutel gegeven, waardoor het slot, van de kluis onklaar was ge raakt, zoodat de Franschen er tot dus ver nog niet in geslaagd zijn de kluis te openen. Gisterochtend is liet terrein van den Bochumer Vereïn opnieuw door "Fransche militairen bezet. De arbeiders legden daar op onmiddellijk het werk neer en verlieten het terrein. 'Schriller, de directeur, die Zwitsersch onderdaan is, is reeds dooi de Franschen gearresteerd. De gemeenteraad van Gerolstein, die geweigerd heeft de door de bezettings overheid geëischte bewaking van de spoor overwegen te doen plaats hebben, is dooi de Franschen opgeheven en uitgezet. De Franschen hebben een nieuwen gemeente raad gevormd, welke alleen bij aanwezig heid van een Franschen commissaris mag vergaderen. Deze raad heeft zich bereid verklaard, aan liet verlangen der Fran schen gevolg te geven. De geallieerde Rijnland-commissie heeft een verordening openbaar gemaakt, waar bij van 27 dezer af nieuwe passen zullen worden uitgereikt en de oude weer kun nen worden geldig verklaard. Daaruit valt af te leiden, dat de afsluiting van de Rijnbruggen, na den termijn van 10 dagen zal afloopen. (N. R. C.). De massa-desertie naar Amerika. Voor eenigen lijd deelden wij mede, dat herhaaldelijk een groot deel van de bemanning van de schepen op Amerika deserteerde om dan in Amerika werk te zoeken. Van de „Rotterdam" was dit de vorige reis 90 man, terwijl het de laatste reis nog 35 man waren. Niet alleen de „Alleen dit", antwoordde Steven, „welk recht heb ik, om tien duizend gulden per jaar van mijn oom aan te nemen, als hij zijn crediteuren slechts drie procent kan uitbetalen?" „En bedoel je, dat je mijn dochter lie ver tot armoede verplicht, dan tienduizend gulden jaarlijks aan te nemen, als het je wordt aangeboden?" „Zeker". „Wiat wat ben je dan van plan te doen?" „Mijn best. Rella moet haar weeldeleven opgeven, maar wij kunnen toch betrek kelijk gemakkelijk rondkomen". Het gelaat van den kolonel werd pur perrood, terwijl Lukas Edgcumbe zoo cy- nisch en opmerkzaam bleef als altijd. Hij vond de situatie blijkbaar amusant. „Dat zal zij nooit doen!" brulde de ko lonel eindelijk, „nooit! Diat is zeker uw manier om mijn dochter te eeren en lief te 'hebben. Dit is dus het slót van al de liefde, die je hebt voorgewend". „Ja", gaf Steven ten antwoord en zich naar zijn vrouw keerende: „Je vindt toch ook ,dat dit bet eenige 'goede is, niet waar, Bella?" en er was een verlangende blik in zijn oogen. Maar zij weèk niet van "de zijde van den kolonel. „Ik zêg,wat mijn vader zegt", was haar antwoord. Steven begroef ziijn gelaat in zijn han- Nederiandsche zeelieden zoeken werk in Amerika, doch ook de Engelsche. Uit het orgaan van den Modernen Engelschen Zeeliedenbond blijkt, dat gedurende het tijdvak 1 Maart 1923 tot 15 Juli 4052 Engelsche zeelieden deserteerden. Nansen's werk in Rusland ten einde. De Moskousche correspondent van de „New-York Times" seint aan zijn blad, dat Dr Nansen en het Amerikaansche hulpcomité hun werk in de Russische hongerstreken afwikkelen en daarmee ver moedelijk half Aug. klaar zullen zijn. La ter hoopt Nansen echter Rusland nog te helpen met het herstel van den landbouw. Gorwin, die op het oogenblik in Rus land, bij afwezigheid van Nansen, diens werk leidt, maakt nu een brief van Nan sen openbaar, waarin deze zegt: „Hoewel de Russische bevolking in enkele streken nog hulp uit het buitenland noodig heeft, zijn van het jaar in Rusland de uitzichten van den oogst zoo goed, dat deze dee- len van het land piet meer behoeven te worden gesteund. Boyendien is er in Rus land's economischen toestand een stij ging merkbaar. Aangezien vele landen over de geheele wereld, die tot nog "toe de Russische hongerlijders hebben ge holpen, zelf in financieele moeilijkheden zitten, kan men van hen niet meer de hulp verwachten die ze konden geven in den tijd van den ergsten hongersnood. Om dus de critiek te ontgaan, dat de hulpactie zonder werkelijke noodzakelijk heid wordt voortgezet, .stelt Nansen zich voor met zijn arbeid op te houden. In- tusschen is hij bereid elke instelling, die op eigen hand haar hulpverleening wil voortzetten, te steunen. Voorloopig blijven eenige organisaties in de hongerstreken. Nansen heeft van de Sovjet-regeering ver lof gekregen, voorloopig voor vijf jaar, om twee modelboerderijen in te richten, elk van 16.000 H.A. De eene ligt in Saratof, in het land van de Wolga, de andere in Charkof, in Oekrajina. 'Nansen zal de middelen verschaffen, vermoedelijk o. a. een deel van zijn Nobelprijs. De Ameri kaansche Baptisten hebben ook plan een stuk land van 12.000 H.A. te ontginnen." Korte berichten. Nu de door spoorwegpersoneel be woonde wijk tengevolge der vele uitzettin gen bijna geheel leeg staat, heeft de Fran sche overheid 60 woningen ter beschik king van liet gemeentebestuur van Trier gesteld ter voorziening in den woningnood. Het gemeentebestuur heeft dit aanbod echter van de hand gewezen. Volgens een bericht uit Sofia zou den er bij een spoorwegongeluk op de lijn Sofia-Warna 103 menschen gedood en 200 gewond zijn. Op den Kaukasischen oever van de Zwarte Zee heerscht een vreeselijke m a- 1 ar i a-ep i d emi e. Tengevolge van het algeheele gebtek aan geneesmiddelen, vooral kinine, maakt de ziekte tal van slachtoffers. Een sensationeele r ij zing van niet minder dan 1 millioen mark in het pond sterling vond te Londen gis teren plaats. Nadat de marken gister ochtend op 2 millioen in het pond ster ling openden, liepen zij gedurende den ochtend gedurig omhoog om tegen half twee de noteering van '3 millioen in het pond sterling te bereiken. Waar moet dat heen? De belasting op de verterin gen in restaurants en koffiehuizen in den en was eenige minuten lang niet in staat .om te denken. „Steven, weet je zeker, wat je doet?" vroeg Lukas. „Kom, wat is het nut van deze verheven pose? Je ziet, dat de ko lonel geen gewetensbezwaren heeft en je weet, welk een godsdienstig man hij is. Waarom .zou jij je dan druk maken?" „Oom", zei Steven, „u mag doen wat u verkiest. Als u geen eergevoel 'heeft ds dat uw zaak. Maar ik zou liever honger lijden, dan doen wat u mij vraagt. Ik! vind het al vreeselijk genoeg, dat mijn studio is bekostigd van geld, dat eigenlijk aan anderen behoort". „Droevig, niet waar?" pntwoordde Lu kas spottend. „Mijn. beste jongen, de we reld is overal gelijk en onze beschaving is opgebouwd op een systeem van dief stal en elk geld is besmet met wat jij onrecht noemt. Alle menschen zijn oneerlijk, alleen sommigen spelen het zoo klaar, dat hef niet algemeen bekend wordt. Die zaak is, dat ik ben geslagen door een man, die 'blij was mij in handen te kunnen krijlgen, maar ik zal mij1 zelf op hem nog wel weten te wreken. Intusschen moeten jij en ik de wereld nemen, zooals ze is. Eer lijkheid en eer zijn een kwestie van opi- vatting, vage begrippen, waar niemand zich in werkelijkheid om bekommert. En ik zon dwaas zijn, als ik mij daarvoor met heerlijke gelei Een sieraad der Tafel Denemaken heeft in het eerste heffings jaar bijna 19 miljoen kronen opgebracht. Ongeveer de helft van dit bedrag is te Kopenhagen ontvangen. Daar de belasting 10 pet. bedraagt, is naar deze heffing berekend, in de hoofdstad ongeveer 100 millioen kronen in restaurants en koffie huizen verteerd. Rusland treft voorbereidingen voor een omvangrijken graan-export. De i Zuid-Bussische havens zullen zich van uitgebreide inrichtingen voorzien om het graan te kunnen overladen. De export capaciteit van enkele havens zal tot 30 millioen poed-per maand opgevoerd wor den. De uitvoer betreft rogge, maïs, lijn koeken en zonnebloemen. De Franschen legden te Ilohensy- burg en te Westhofen bomvrije schuil plaatsen aan. Zij richten prikkeldraad versperringen op, terwijl ook de oevers van de Roer met prikkeldraad worden afgezet. Ondanks de altijd doorsnorrende banknotenpers lijdt Berlijn aan een nijpend tekort aan bankpapier. Er zijn groote coupures gedrukt, maar zij zijn alle naar de Roer gezonden en jnen heeft de kleine te Berlijn gehouden. Het geschiedt nu, dat de banken soms milliarden moeten betalen in briefjes van 10.000 of 5000 mark, welke stapels papier onmogelijk door een enkel persoon te dragen zijn. Bij de botsing tusschen twee pas sagier sfreinen op den spoorweg Sofia- Varna zijn totaal 103 dooden en 200 ge wonden te betreuren. De burgemeestersvacature te Rotterdam. Naar de Msb. uit goede bron ver neemt, zou mr dr J. Wytema, burgemees ter van Dordrecht, zich bereid verklaard hebben de benoeming tot burgemeester van Rotterdam te aanvaarden. Amsterdam en de huurverkoo ging. Aan de huurcommissies te Amsterdam js thans officieel medegedeeld, dat cle re geering heeft besloten, dat voor Amster dam voorloopig slechts een vrije huur- verhooging van 40 pet boven de huren van 1916 en van 30 pet boven de huren van 1918 zal zijn toegestaan (inplaats van 50 pet en 37V2 pet.) Klacht uit het kamp van Laren. Uit het bekende militaire kamp van Laren (N.-H.) bereikte „De Rotterdam mer" een klacht over de voeding. De soldaten zijn best tevreden over de plaats waar zij vertoeven, over de ligging, enz. Maar er wordt verzekerd, dat ze, wat het eten betreft, gebrek lijden en dat de kost meermalen weinig appetijtelijk is, bijv. oude aardappelen met onafgehaalde boonen. Het vet is feitelijk niet. veel meer dan water. Ben klacht bij' den officier van den dag mocht niet baten. Die opmer king, dat het eigenlijk niet veel meer dan „beesten-eten" was, werd aldus be antwoord: „dan is 'tnet goed voor jou". in de modder liet trekken? Kom, Steven, .wees niet sentimenteel, laat je gezond verstand spreken." „Neen, ik zal er geen cent van aanra ken." Ik zal niet verder beschrijven, wat er plaats greep; het is genoeg te vermel den, dat ondanks Steven's smeekbeden, ,-zijn vrouw hem verliet met minachtende en booze verwijten, verklarende, dat zij hem nooit meer wilde zien of met hem in aanraking wilde komen; terwijl de ko lonel, paars van opwinding, voortging met hem te overstroomen 'met verwijten en te dreigen met allerlei verwenschin- gen. Ik, Dtaniël Robert, was toen ter tijd assistent bij een practiseerend arts te Battersea in het Zuid-Westen van Lon den. Ik had mijn studie te Edenburg beëindigd en had een betrekking aanvaard om mijn opgedane wijsheid en bekwaam heid ten dienste te stellen van Dr. Blunt in het bijzonder en van de bewoners van Battersea 1) in het algemeen. De ver goeding die ik hiervoor kreeg zou door menig onderwijzer der Londensche Lagere School diep zijn veracht. Toch kan ik hiervan twee heel eenvoudige kamers huren en verder zonder al te groote bekrompenheid leven. (Wordt vervolgd.) U Spreek uit Bettersie.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1923 | | pagina 1