Uit de Pers. Gemengd Nieuws. Telegrammen. llloop Verknopingen, MMp, enz. ïen slotte werd het voorstel-Wallien aangenomen met 29 tegen 13 stemmen. Het subsidie voor de tuberculose-be- strijding werd z. h. st. aangenomen. Jaarwedde ingenieur» water staat. Ofschoon in de afdeelingen nog wel stemmen opgingen om te voldoen aan het verzoek van den hoofdingenieur en de beide ingenieurs van den Prov. Wa terstaat om hun jaarwedde met f 500 te vorhoogen, handhaven Geil. Staten hun afwijzend voorstel. Het verdoek van de ingenieurs vond steun bij dhr Adriaanse, die een verge lijking maakte met de jaarwedden in an dere provincies, waarbij Zeeland ongun stig afsteekt. Dhr Onderdijk wil geen partieele verhooging. Dhr Vienings is voor het voorstel van dhr Adriaanse. Ten opzichte van de ingenieurs moet een ach terstand1 worden ingehaald. Bij' de algo- heele herziening der jaarwedden zijn de ingenieurs uitgevallen. Dhr Van Rompu kan geen termen vinden de v'erhooging toe te staan, nu alles in dalende lijn gaat Het voorstel-Adriaanse werd verworpen met 27 tegen 15 stemmen. Het voorstel-Moelker (alleen verhooging van f 500 voor. de ingenieurs) v^erd even eens verworpen en wel met 31 tegen 10 stemmen. Hot jubileum der Koningin. Alvorens deze vergadering werd verdaagd tot Woensdagmorgen 10 uur, vroeg dhr 'Van do Putte het woord en sprak' als volgt: 6 September a.s. zal het D'.V. 25 jaar zijn, dat onze geëerbiedigde Koningin ons land en volk regeert. Geheel Neder land, van Diollard tot Schelde, van Maas tricht tot Don Helder, maakt zich op, dit feit te herdenken. Duizenden Neder landers zullen dien dag God danken voor den zegen ons in onze vorstin geschonken, terwijl ze dan oolc 'den eed van trouw aan haar zullen vernieuwen. 't Kan niet anders, of de Zeeuwen willen daaraan gaarne meedoen. Immers van het begin af, van den Vrijheidskamp tegen Spanje, streed Zeeland naast Holland on der Oranje voor de vrijheid van 't ge weten en de rechten van 't Volk. In bange dagen waren 'tde Zeeuwen, die tot twee maal toe het eerst riepen om een Oranje vorst. En ook nu nog is de band, die; ons aan Oranje bindt hecht en sterk. Of getuigde niet elk bezoek, dat de Landsvrouwe ons bracht van een onver- valschte liefde der Zeeuwen voor Oranje? Wicderkeerig toonde Hare Majesteit, dat zo voortdurend met ons meeleeft. Bij 'den watersnood van 1906 bezocht ze persoonlijk de geteisterde streken, in dagen van voorspoed kwam 'ze .meerma len hierheen om haar Koninklijke be langstelling te tooncn in de welvaart van ons Zeeuwsche volk. En toen in een naburig land personen gevonden werden, die een begeerig oog op een deel dezer provincie geslagen had den, sprak ze bij' een bezoek aan Zeeuwsch Vlaanderen uit, dat ze met de Zeeuwen zou waken voor de ondeelbaarheid van ons dierbaar vaderland. Waar Verleden en Heden ons Zeeuwen zóó nauw aan ons geliefd Oranjehuis bindt, kon 't niet anders, mijnheer de voorzitter, of wij willen ook op 6 Sept. uiting geven aan deze gevoelens. Diaarom zou ik, mede namens vele mij ner medeleden, het College van Gedep. Staten beleefd willen uitnoodigen op 6 September a.s. namens de Zeeuwsche Sta ten als hoogste regeerings-college van dit gewest, en daardoor mede uit naam van het geheele Zeeuwsche Volk, onze Koningin door 't aanbieden van een adres te huldigen, en haar daarbij' onzen dank te brengen, voor al hetgeen zij voor onze provincie gedaan heeft. (Applaus). Dhr Lindeijer zeide, dat hij niet over dit onderwerp wenscht te 'debateeren, maar dat hij en zijn fractie willen geacht wor den te hebben tegen gestemd. Zonder hoofdelijke stemming werd besloten over eenkomstig het voorstel van dhr v. d. Putte. Hierna werd deze vergadering te ruim half zes gesloten. Vergadering van Woensdagmorgen 10 uur. Aanwezig alle leden. Bureaukosten Ingenieurs Wa terstaat. Aangenomen werd het voor stel van Ged. Staten om de vergoeding voor bureaukosten voor de ingenieurs te vertoogen van f500 op f550, ingaande 1 Januari 1923 en de vergoeding voor den directeur van den Oosterschelde- dienst voor bureaukosten f 600 te doen Vervallen. In de afdeelingen was de op merking gemaakt, dat de ingenieur beter te Goes dan te Terneuzen kan wonen, omdat het grootste deel van zijn ar beidsveld in Zuid-Beveland ligt. Ook was gevraagd waarom voor den directeur van den Westerscheldedienst geen verlaging ïs voorgesteld, waarop was geantwoord, dat aan dezen ambtenaar een klerk is ontnomen, in verband met de verminde ring van arbeid. Subsidie voor restauratie van kerken én torens. Aangeno men worden de voorstellen tot aanhou ding van de subsidie-aanvrage voor res tauratie van het kerkgebouw te Kapelle, afwijzing van de subsidieaanvragen voor de restauratie van de kerk te Nisse en een toren te Gapinge en tot verleenen van een subsidie van f 2500 voor het herstel der kerk te Kloosterzande. Het beursgebouw te Vlissin- g e n. Ofschoon in de afdeelingen ver schillende leden blijven gaven wel de gelijk subsidie te willen geven voor de restauratie van het Beursgebouw te Vlis- singen, blijven Ged. Staten er bij, dat dit niet moet geschieden. 'Die heer v. d. Wart stelt voor aanhou ding van dit voorstel, tot de najaars vergadering, omdat dan over meer gege vens beschikt kan worden. Die lieer Die- leman itntraadt aanneming van dit voor stel en wijst er opl, dat Ged. Staten zich niet verantwoord achten voor dergelijke ideëele zaken thans gelden uit de pro vinciale kas te votceren. Het voorstel v. d. Wart werd verworpen met 24 tegen 18 stemmen, waarna het voorstel van Ged .Stalen zonder hoofdelijke stemming werd aangenomen. Subsidie handelsscholen. Aan genomen wordt het voorstel tot wijzi ging van de voorwaarden, waaronder aan de handelsscholen te Middelburg, Vlis- singen, Goes en Hulst subsidie wordt verleend en wel zoo, dat gelezen wordt, dat het rijk een jaarlijksch subsidie moet geven van ten minste 50 pet. der netto uitgaven en dit besluit in werking te doen treden op 1 Januari 1922. Waterleiding voor Zeeuwsch- Vlaanderen. Het voorstel om bij wij ze van risico-garantie voor de op te rich ten N. V., ten doel hebbende do stich-. ring en exploitatie van een drinkwater leiding in Zecuwsch-Vlaanderen, een ren teloos voorschot te verleenen van ten hóógste f 200.000 vond in de afdeelin- lingen wel eenige bespreking, doch geen bepaalde bestrijding. Dit voorstel werd aangenomen na een korte discussie, waarbij 0e 'heeren De Pauw en Dieleman er opi wezen, dat pro paganda tot aansluiting moet gemaakt worden, wat dhr. Wallien niet noodig achtte. Er wordt voldoende belangstelling voor gevonden. Het voorstel werd aange nomen zonder hoofdelijke stemming. Reglement op we gen en voet paden- Bij de behandeling van het voor stel tot wijziging van het reglement op de wegen en voetpaden, was o.a. bepleit het verbod van het gebruik van 'den korten dissel en naar aanleiding daarvan deelen Ged. Staten in hun antwoord me de, dat door hen ontheffing van dat ver bod is verleend na enkele partiëele ont heffingen een algemeene voor Wes telijk Zeeuwsch-Vlaanderen in 1895 op verzoek der afd. Oostburg van de Z. L. M. Voor Oostelijk Zeeuwsch-Vlaan deren werden partiëele ontheffingen ver leend in 1895, 1898 en 1903. Ged. Staten stellen zich voor, nader hun aandacht aan dit onderwerp te wijden. In verband met nadere overweging wordt voorgesteld art. 79 zoo te lezen, dat als overtreding van liet maximum ge wicht wordt vermoed de vervoerders moe ten gedoogon, dat hun wagens worden vervoerd naar de naastbijgelegen plaats, alwaar gelegenheid bestaat tot wegen, en zij daarbij de behulpzame liand moeten bieden, terwijl zij den ambtenaar, die het bestaan der overtreding wenscht te con- stateeren, moeten laten mederijden tot die plaats. De heer Erasmus zeide dat de zware vrachtauto's veel hinderlijker zij:n dan de wagens met smalle velgen. Die heer Do- minicus zeïde, dat in dit voorstel een in directe belasting opi den landbouw ligt. Ook zal het onderhoud van de wagens veel duurder worden. Hij1 vraagt hoe de controle op> een dergelijke verordening kan worden toegepast. Op de menschen in het kleinbedrijf, b.v. de vrachtrijders-, zal de verordening zwaar drukken. Spr. wees ook nog op den tuinbouw die even eens veel last van de verordening zal heb ben ,wat hij nader, duidelijk uiteenzette. Het aannemen van dit ontwerp zou zijn een ingrijpen in liet bedrijfsleven. Hijl kan zijn stem dan ook aan het voorstel niet geven. De heer Hendrikse sluit zich bij' de vorige sprekers aan. Die kosten zullen voor de landbouwers veel te hoog wor den. De heer Vogelaar had eveneens ern stig bezwaar en zeide, dat de oiver- groote meerderheid van de leden der Z. L„ M. dit voorstel, niet gunstig .ge zind is. Die heer Van -Niftrik verdedigt het voorstel van Ged. Staten, dat Iflij' zeer nuttig noemt en dat hij in het belang va nde wegen acht. Die wegen zijn in het algemeen belang aangelegd en niet uit sluitend voor de landbouwers. Die heer Geschiere had ook ernstige be zwaren tegen het voorstel. Wel is daarin een termijn van 10 jaar gesteld, doch alles wordt natuurlijk tot het laatste uit gesteld. Hij acht het bestuur van de Z. L. M. zeer hoog. Toch heeft het hier de groote kosten niet voldoende over wogen. Die heer v. Oeveren is als landbouwer voor het voorstel van Ged. Staten. Die breede velgen voldoen het beste voor de wegen. Wij- moeten medewerken tot verbetering van de wegen. Die heer Kosten is voor het voorstel van Ged. Staten als 'in plaats van,.lö jaar een termijn van 20 jaar wordt gesteld. De heer Kodde had ook bezwaren tegen het voorstel en bestrijdt het betoog van den heer v. Niftrik. De heer Van der Weijde verdedigt het voorstel van Ged. Staten, dat in het belang der wegen is. Hij was ook tegen het amendement-Kosten om den termijn van 10 jaar te verlengen tot 20 jaar. Die heer Vogelaar handhaafde zijh be zwaren tegen het voorstel van Ged. Sta ten, welke hij nog nader toelichtte. De heer Geschiere zeide, dat zijn te genstand tegen het voorstel vooral hierop berustte, dat de kosten voor de landbou wers te groot worden, wat bij in dezen malaisetijd niet gewenscht achtte. Na mens Ged. Staten verdedigde de heer Van der Weijde nogmaals het voorstel, 't Amendement-Kosten om den termijn te stellen op 1 Januari 1944 in plaats van 1 Januari 1934 werd verworpen met 25 tegen 17 stemmen. Het geheele voor stel werd daarna in stemming gebracht en aangenomen met 28 tegen 13 st. De Dijckmeesterpolder. Aange nomen wordt het voorstel tot nadere aan wijzing der grenzen van den Dijckmees terpolder. Waterschap Poortvliet. Ook werd aangenomen het voorstel tot wij ziging van het bijzonder reglement voor het waterschap Poortvliet. De Rijksveren. Bij het voorste] tol verklaring, dat er bij de Staten geen be zwaar beslaat tegen het vaststellen van door het rijk ontworpen tarieven voor do overzetveren over het kanaal van Ter- neuzen en voor het veer van Gorishoek op Iersekendam, werd in de afdeelingen, naast klachten over te hooge tarieven o.a. gewezen op het zonderling stelsel van vrijgestelden, inzonderheid gezien de personen, waarover het loopt. God. Staten zeggen voornemens te zijn, de aandacht van den minister van financiën op die vreemde bepaling te vestigen. Het voorstel werd aangenomen. Tarieven veer van Oud- op Nieuw-Yossemeer. In de afdeelin gen werd op verlaging der tarieven aan gedrongen en ook werd er verwondering over uitgesproken, .dat Ged. Staten geen rekening hebben gehouden met het be sluit .der Staten tot vermindering van het tarief voor werklieden, in verband waar mede Ged. Staten opmerkten, dat de uit voering daarvan zoo-al mogelijk dan toch in de praktijk hijzonder moeilijk zou zijn te controieeren. De heer Overhoff acht de tarieven vooral voor de arbeiders veel te hoog. De heer Moelker wil de tegenwoor dige veergelden handhaven. De heer Sonlce zeide, dat het hem verwonderd heeft, dat Ged. Staten in verhooging heb ben toegestemd. Als men het veer publiek verpacht, zal de opbrengst veel hooger worden. De heer Kalcebeeke wilde weekkaarten invoeren, waartegen de heeren Overhoff en Sonke eenige bezwaren hadden. De heer Van llompu zeide, dat men ook rekening moet houden met de provin cie Noord-Brabant. Wellicht kan gemeen schappelijk een regeling worden getroffen. Hij wilde daartoe nog eens overleg plegen met Noord-Brabant. Het amendement-Moelker om de tegen woordige veergelden te handhaven werd aangenomen met 34 tegen 8 stemmen. Het voorstel van Ged. Staten kwam hier door te vervallen. Hierna werd gepau zeerd. Liberale Zedenmeesters. In liet .Algemeen Hjandelsblajd" wordt lederen Zondaig'moïgten zwaar gemoraliseerd en wij zullen van dit teeikien des tijds geen kwaad zeggen, schrijft de Maasbode". Vborzoover intussch-en deze zoeker naar -ethische waarden navolging: vindt in de overige rubrieken dezer cou rant, moeten wij toch opmerken, dat de liberale schroom voor het superna- turee-le de schrijvers erg aan de opper vlakte doet blijven. Men leze b.v volgend verweer tegen een .algemeen vloekverbod. Niemand zal geen vloekverbod willen, omdat hij voor 't vloeken is. Vloeken dat is een foei-leelijke gewoonte, een gebrek in iemands opvoeding, een ge brek aan eerbied voor andermans overtuiging. Maar wie daarvan over tuigd is, behoeft nog geen voorstan der van een vloekverbod te wezen! Met verordeningen maakt men de menschen niet beter. Zij moeten van binnen uit weerzin hebben voor 't vloe ken, van buitenaf brengt men dien weerzin er niet in. Hoogstens zou men den menschen leeren binnensmonds te vloeken, en niet meer hardop, vanwege de verordening en de boete. Maar wie daarin verbetering zou zien, peilt niet erg diep. In Sen eigen godsdienstigen kring weet men het best, dat niet die alleen leven naar kerkelijke voorschrif ten en verordeningen, zonder er ooit van af te wijken, maar die leven uit eigen diepe geestelijke behoeften, de sterkste figuren zijn. En zou men nu bij verordening de menschen willen be schaven? Men kan dezelfde kronkelredenee- rin-g toepassen op degenen, die zich schuldig ;mia!ken aan majesteitsschen nis en toch zal vermoedelijk geen Han delsblad-liberaal er aan denken, de strafbedreiging tegen genoemd ver grijp af te schaffen. Zelfs zou pi en op dezelfde gronden er toe kunnen komen, voor de plegers van allerlei anti-maatschappelijke daden vrij baan te e-ischen. Zoolang men ook in het vloeken (enz., enz) niets anders ziet dan een leelijk aanwendse], een gebrek in de opvoeding of een aantasten van ander mans overtuiging, kan moeilijk anders worden verwacht. Dezen zedenmeesters zit hun libe ralisme dat een staatkundig alhe- ismie in zich sluit in den weg. „Strijkgelden". Met groote meerderheid verworpen, zoo schrijft „Friesch Dagblad", met negenen twintig stemmen tegen vijf. De Eerste Kamer moest er dus niets van hebben; wilde er niets van weten en. min. Heemskerk, met zijn veeljarige parlementaire ervaring den wind deug delijk verkennende, voelde 't aankomen en nul eerlijk gezegd: zijn verdediging was slap en zwak. 't Kwam hierop neer: De heeren moe ten 't zelf maar uitzoeken. Het ging als men weet over de „Strijk gelden", officieel heette het: „Wets ontwerp, regelende het dragen der 'kos ten van openbare verpachtingen en het uitloven van premiën hij openbare ver- koopingen, en verpachtingen". De Tweede Kamer nam 't zonder stem ming aan. Toen kreeg men een actie van nota lissen in de pers en tot de Eerste Ka mer, die beweerden dat wanneer dit wets ontwerp werd aangenomen, het land enz. niet aan zijn waarde komen zou en blijk baar hebben zij 't oor der Kamer gehad. Wat we beslist betreuren. Het is waar: men moet tweeërlei wel uiteenhouden Ten eerste de inzetgelden, die nu niet zoo'n groot bedrag vormen en waar bij wie inzet toch in den regel wel zoo wijs is, dat bij zich niet ve-r van de werkelijke waarde verwijderen gaat en ten tweede de „hoo.g"-gelden en andero verdere prikkels waarbij juist de mees te misbruiken plaats hebben, de verkoop op 'ngok- en kansspel lijken gaat en do goederen zoo licht boven de waarde worden opgejaagd. Het scheen we£ alsof tie Eerste Kamer een wetsontwerp, waarbij als uit zondering een zeer matig „inzet"-geld was toegestaan, zou hebben aangenomen. Maar dat lag er nu niet. En nu gooide zij alles weg. Het is jammer, dunkt ons zij had, mecnen we, de misbruiken die ook zij toch niet ontkennen zal, kunnen af schaffen en bleek dan de prikkel oener matige „inzeF'-premie voor een behoor- 1 ij kon verkoopprijs noodzakelijk te zijn, dan had die in een ommezien door een noodwetje nog wel kunnen worden toe gestaan. De praktijk zou 'tgauw hebben geleerd. Zooals 'tnu staat, hoeft men waarlijk nog niet bang te zijn, dat de koop- en huurprijzen onmogelijk laag zullen worden. Gistermorgen reed de 19-jarige mej. M. .v. E. 'een vrachtauto te Zwolle ach terop. Toen zij- de auto passeerde, paakte d-e trapper van haar fiets het trottoir waardoor zij onder den wagen viel. Zij word 'overreden en overleed bijna on middellijk. Te Nieuwolde is de land bouwer B'. in de vaart gegleden en ver dronken. - Te Harkema-Meende zijn 2 landarbeiders, resp. 55 en 31 jaar oud, aan do hitte overleden. Te Zwagervecn stierf een 60-jarige vrouw aan de warmte. Te Rotterdam is een 56-jarige man in zijn woning van een trap gevallen. Hij bekwam een schedelbreuk. Naar het zie kenhuis overgebracht, overleed de man daar kort na aankomst. Een beschonken kerel zou Maandagavond te Amsterdam gekleed den Amstel over zwemmen. .Onge veer midden in gekomen, kon hij' niet meer. Hij verdween in de diepte en ver dronk. Te Voorschoten bracht een familie uit D'elft een vacantiedagje door Mevr. B.. ging met haar jongsten zoon eens schommelen in een speeltuin. Ze viel echter uit den schommel en brak den halswervel. Haar toestand is hope loos. Het onweer. Te Emmer Erf- scheidenveen heeft een hevig onweer ge woed, dat met een wolkbreuk gepaard ging. Een groote schade is toegebracht aan de -haver en roggevelden. Honder den pannen werden van de daken ge slingerd, ruim 20 boomen zijn omgewaaid, terwijl 6 schuren zwaar werden bescha digd. Een Hollandsche gravin ge dood. Graaf van Limburg Stirum, die met zijn echtgcnoote, mevr. van Limburg Stirum, geboren Van der Wjijck, in Frank rijk op een autotocht was, heeft, naar de „N; R. Crt" meldt, een ongeluk gehad, tengevolge waarvan mevr. Van Stirum gedood en de heer Van Stirum zeer ernstig gekwetst is. De familie is per vliegtuig naar de plaats van het onheil vertrokken. Auto-ongeval. Nabij „.De Kar" onder Voorst, een zeer gevaarlijk knoop punt van wegen, zijn Zaterdagavond een autobus van den heer H. uit Deventer waarin een gezelschap uit die plaats werd vervoerd en een particuliere auto .tegen elkaar gebotst. Van de passagiers werd mej. Die R. vrij ernstig verwond, terwijl de overigen lichte blessuren bekwamen. De beide auto's werden erg beschadigd. De oorzaak moet hierin worden gezocht, dat de chauffeurs zich hebben vergist in de richting, waarvan de signalen wer den gegeven. Inbraak. Men heeft tusschen Za terdagmiddag en Maandagmorgen een in braak gepleegd in het douanelokaal van het Centraal-station te Utrecht. De politie die gewaarschuwd werd, stelde een on derzoek in, waaruit bleek, dat van de ingangen geen verbroken was, zoodatmen kan aannemen, dat de dader(s) met een valschen sleutel naar binnen zijn gedron gen. Men is toen in het volkomen afge sloten gedeelte, waar zich de koffers be vinden, die nog niet gevisiteerd zijn, door gedrongen, door een groot hangslot met een koevoet te verbreken. Diei zich daar bevindende koffers zijn allen opengebro ken, terwijl de inhoud aan een nauw keurig onderzoek onderworpen is. Alles is door elkander gehaald en gegooid: vast gesteld is reeds, dat twee handkoffers ontbreken. Men heeft waarschijnlijk deze geheel leeg gemaakt, om er de goederen, welke gestolen zijn, in te bergen. Men heeft nog niet kunnen constateeren wat vermist wordt: de meeste eigenaren der koffers wonen buiten de stad, en waren gistermiddag, nog niet ter plaatse. De „oogst" zal zich evenwel hoofdzakelijk tot lijfgoederen bepaald hebben. De da- derts) hebben vervolgens kasten open gebroken en daarin den sleutel van een der buitendeuren gevonden. Daarlangs hebben zij zich toen naar buiten begeven. D» politie stelt een nauwkeurig onder zoek in en heeft reeds meerdere vinger afdrukken gevonden. Van de daders ove rigens geen spoor. Een angstig oogenbl ik. Het onweer van Zondagmiddag deed vele gezelschappen, die in het stukje natuur schoon in de Lunetten (N.-Br.) een war men Zondag doorbrachten, overijld een onderdak zoeken in een aan den rand dor heide gelegen herberg. Verschillende personen, angstig ge worden door de hel flitsende bliksem schichten, lieten hun rijwiel maar in de hei achter; eenige dames, die het door de groote haast en het harde loopen te benauwd hadden gekregen, moesten wor den bijgebracht. Een zeventig personen zullen als ha ringen in een ton in het kleine vertrek bijeengepakt zijn geweest, toen met een korten, knetterenden slag, gepaard met een verblindend sissenden vuurstraal, de bliksem vlak voor het huis insloeg en hevige ontsteltenis veroorzaakte bij vele der schuilenden, waarvan ecnigo vrouwen bet op haar zenuwen kregen. Het gegil hield eerst na vijf minuten op, toen bleek, dat bet grootsch, maar angstig natuur verschijnsel geen andero 'ongelukken had veroorzaakt dan het splijten van een paal waar do schommel aan bevestigd wa3 en 't scheuren van groote lappen schors van eenige voor het huis staande boomen. Hooibroei. In Friesland is liet met den hooibroei erg gesteld; een ge volg van liet binnenbrengen van hooi, dat nog lang niet droog was. In de gemeente Opsterland zijn al vier boerderijen in korten tijd verbrand en men vreest, dat verscheidene zullen vol gen. In verschillende dorpen ziet men in ettelijke boerderijen de menschen bezig met het liooi uit de schuur te sleepen. Hier en daar is de toestand zoo kritiek, dat de brandspuit geregeld van de eene naar de andere boerderij rijdt, om direct water te kunnen geven, wanneer de heete hooimassa ontbrandt. Dat er in menige boerderij tegenwoordig onrustig geslapen wordt, is te begrijpen. Ontslag van minister de Geer. DEN HAAG. V. D. De ministerraad heeft besloten in het a.s. najaar op een onver wijlde behandeling van de Vlootwet aan te dringen met de bedoeling haart 1 Janu ari 1924 in werking te doen treden. Daal de minister van financiën zich niet met dit besluit kon vereenigen, heeft hij bij de Koningin zijn ontslagaanvrage inge diend. De Koningin heeft deze ontslag aanvrage in handen van den voorzitter van den ministerraad gesteld. ENSCHEDE. V. D. Hedenmorgen is liet hotel Mendelaar, gelegen aan de Haver- straat, geheel door brand vernield. Oor zaak onbekend. Verzekering dekt de schade. De brandweer kon niet veel meer doen dan zorgen, dat de brand niet over sloeg naar de belendende perceelen, wat haar ook gelukt is. LANDSMEER. V. D. Hier zijn 25 mil joen eieren voor het winterseizoen in putten .geborgen. AMSTERDAM. V.D. Da gisteren uitge broken staking in het taxi-bedrijf heeft zich uitgebreid tot alle chauffeurs in het geheele taxi-bedrijf. HEERENVEEN. V.Di. De rechtbank ver oordeelde heden T. B. en J. Z. uit Ter Apel wegens inbraak en diefstal in het postkantoor te Steenwijk in den nacht van 14 op 15 Februari, 'resp. tot 3~V2 ■en 2lh jaar gevangenisstraf, met aftrek van preventief. De eisch was' 6 |en 4 jaar. PARIJS. V.Di. Het ontwerp-antwoordi der Britsche regeering op de 'Diuitsche nota is nog niet ontvangen, maar zal grondig bestudeerd worden. Een speci ale kabinetsraad zal gehouden worden. Verzekerd wordt, dat indien Diuitschland bet lijdelijk verzet in het Roergebied op geeft, Frankrijk en België het karakter der bezetting zullen wijfeigen. Wisselkoersen. Amsterdam, 18 Juli. 1.30 u. Berlijn 0.10—0.10%. Brussel 12.22V212.321/2. Parijs 14.871/2—14.921/2. Londen 11.71—11.72. Dollar 2.56%—2.565/8. Weenen 0.850.36. Ellewoutsdijk. Bij de Maandag door het bestuur van het waterschap Ellewouts dijk gehouden aanbesteding van het uit voeren van Zinkwerk en Steenbestorting tot verdediging van den oever bij het Fort, tusschen de dijkpalen 46 en 48, werd ingeschreven door: Jan Roskam Cz., Sliedrecht f37940; Ant. de Bruijn, Ter- neuzen f38302; Jan de Vries, Amsterdam f38784; Johs van Loon, Werkendam f39200; Jan de Bree Fz., Terneuzen 139485; C. H. van Wijnen, Papendrecht f39500; Klaas Volker Tz., Sliedrecht f40500; Ane Kraaijeveld Jz., Sliedrecht f40700; M. C. van de Plas, Dordrecht f45000; J. W. Roeloffs, Papendrecht f47000; P. Dekker, Veere f48980. Het werd werd gegund aan J. Roskam 'Cz., voor f37940. (M. C.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1923 | | pagina 3