Gemengd Nieuws. Telegrammen. Financieele Berichten. Rechtszaken. Marktberichten. Advertentie». Semeenteveldwacliter, Boekh.FANOY, L. Burg 16, Middelburg verkoopen op Vrijdag 20 Juli 1923, TARWE, PLATTEBOONEN, Oe Nieuwe Huiden-Zouterij. Hooge prijzen W. FLIPSE, Lange Geere, Het denkbeeld in de afdeelingen ook krachtig verdedigd om buiten de P. Z. E. M., Prof. Feldmann en den heer Streefkerk, een onpartijdige commissie te benoemen ten einde de meest rationeel© voorziening van de middengroep nader te .onderzoeken, kan Ged. Staten in gee- aen 'deele bekoren. liet college ontraadt dan ook aanneming van het voorstel van mr Dieleman van een eventueel in te dienen voorstel tot benoeming eener com missie van onpartijdige deskundigen en .zij blijven van meening, dat overneming der Vlissingsche Centrale niet in hot be lang "der Provincie zou zijn en handhaven mitsdien hun voorstel om alleen de elec- trificatie der middengroep diligent te ver klaren. De heer Welleman zegt, dat slechts tot slichting van een overheidsbedrijf dient overgegaan als: 1. het particulier initiatief ontoereikend is, 2. ol wel, als het particulier initiatief misbruik maakt van eenig monopolie. Spr. vraagt, of het algemeen belang zoo groot is dat wij verantwoord .i'.ijn tegenover de groote geldelijke offers en of de middengroep niet door meer of min der grooten steun aan het particulier ini tiatief van electrieiteit kan worden voor zien.' Middelburg en Vlissingen hebben electrieiteit, die veel goedkooper is dan die de P. Z. E. M. in Z.-Vlaanderen levert. Het gaat niet aan Middelburg en Vlissingen meer te laten betalen en dit is rèeds een groote sta-in-den-weg, om bij de electrifieatie der middengroep alh en aan een provinciaal bedrijf te den- ,ken. Spi'. meent, dat met slechts weinig kosten de Vlissingsche centrale geschikt is te maken om ook andore Walchcrsche gemeenten electrieiteit te brengen. En vat betreft de Bevelanden, de plaatsen beoosten het kanaal zijn alle gebonden aan de M.A.B.E.G.-contracten inzake de gaslevering, waarin gezegd wordt, dat de gemeenten in het algemeen geen con currentie zullen aandoen door op oen ■or andere wijze electrieiteit voor licht onder liet bereik der ingezetenen te bren gen .terwijl Ierseke een eigen gasfabriek beeft. Deze gemeenten te samen hebben ongeveer 4100 inwoners of 1/3 van geheel Zuid-Beveland. Goes heeft een eigen gas fabriek die winst afwerpt, terwijl Kapelle electrieiteit van een particuliere industrie trekt. Bovendien is spr .van volkomen bevoegde zijde verzekerd, dat liet haast' onmogelijk is „een Landbouw-Centrale" rendabel te maken. Spri vraagt hoe het zit met den stand van zaken te Aarden burg en te Oostburg, waar de M.A.B.E.G. ook zit. Bij betrekken van stroom uit Noord- Brabant berekent de directeur in het 18de jaar nog een tekort van f 12.800. Waar de directie de kasten van aansluiting op1 de centrale in Zeeuwisch-Vlaanderen nog duurder aöht dan vanuit Vlissingen en daarbij komt het bezwaar van een kabel door de Schelde en de garantie, die Mid delburg zou vragen, maar die niet te geven zou zijn, meent spr. dat ook langs die zijde geen oplossing is te krijgen. Tegen liet exploileeren van de tram heeft 'spr. geen principieele bezwaren, maar voor je pieizier doe je dat t_och niet.. Vlissingen zal eischen stellen be treffende het tarief en de bedrijfszeker heid en Middelburg zou precies hetzelfde doen. Het. is nog niet zoo zeker, dat die gemeenten maar zonder meer zullen toe stemmen in het betrekken van stroom van de P. Z. E. M. Het uitgebrachte rapport moet dan ook als niet volledig worden beschouwd. Ten slotte dient spr. mede namens de heeren v. Niftrifc en Adriaanse het reeds boven gemelde voorstel in. De heer Dieleman is Van mecning dat de provincie de voorkeur moet heb ben boven het particuliere bedrijf. De laatste moet winst behalen, wat bij1 de provincie niet voorop behoeft te staan. Daarom moet de provincie de centrale te Vlissingen overnemen, wat in haar be lang is. Op financieele gronden is over nemen der centrale te Vlissingen in het belang der provincie, waarvan hij de voordeelen nader uiteenzette. De provincie exploiteert reeds een bootdienst en ook een tramdienst (Vlake Hansweert). Zij kan dus ook de electri- Eehe tram exploiteeren. Is daartegen te .ernstig bezwaar, dan kunnen de ge nieenten Middelburg en Vlissingen het doen. Ten slotte doet de heer Diele man het voorstel de zaak commissoriaal te maken. De heer H. Lindeijer meent, dat wij1 aan een dihgent-verklaring niets hebben. Hij voelt er veel voor de electrische centrale te Vlissingen over te nemen, zonder nog direct de tram te exploitee ren. Zeer uitvoerig zet de heer Lindeijer ■Uiteen welke maatregelen genomen moe- w?rf^en> de finantieele gevolgen voor de provincie niet te groot te doen Zijn. 6 VOOISt®i Van dhr. Welleman had hij enkele bezwaren; hij1 kan zich met deze voorstellen dan ook niet ver eenigen De heer Welleman verdedigt nader zijn voorsiGi. Ongelukken. Te Westdorpe is een gehuwd man en vader, v. T., werk zaam bij den aanleg van een electrisch kabelnet uit een paal gevallen en kort daarop aan de gevolgen overleden. Te Winschoten is de ongehuwde knecht 1 fr bij het op hol slaan van zijn paard I onder den wagen geraakt en aan de-ge- I Volgen overleden. Te Rotterdam is •een 6-jarig kind Zaterdag in een niet meer in gebruik zijnde badinrichting ver dronken. Van schipper K. te Am sterdam is Zaterdagmiddag diens 7-jarige zoon overboord geslagen en verdronken. Te 'sGravenhage werd Zaterdag een wielrijder door een auto aangereden. Een 15-jarig meisje, dat achter op den baga gedrager zat, kwam zoo ernstig te val len, dat zij aan de bekomen verwondingen is overleden. Een 19-jarige jongen uit Delft is bij Kijkduin bij het baden verdronken. Te Alkmaar verdronk Zon - .dag een 15-jarige jongen, ook bij het zwemmen. Bij het baden in de Maas te Macharen waagde zich de 9-jarige S. te ver, werd door den stroom gegrepen en verdween in de diepte. Zijn 11-jarig. broertje trachtte hem nog te redden, doch verdween eveneens in de diepte, zoodat beiden verdronken. Zaterdagmiddag is de ongeveer 40-jarige gehuwde v. d. II. bij het zwemmen in een boezem te Al- blasserdam verdronken. Te Den Haag verdronken Zaterdagavond een 16-jarige «n een 14-jarige jongen. Zaterdag is te Gorinchem een zekere S. door de hitte bevangen en overleden. Te Nijmegen is in een papierfabriek een werkman Za terdag door de hitte bevangen en over leden. Te Schoort is een Geldersche grasmaaier door de warmte bezweken. Te Baarn is Zaterdagmiddag de be jaarde concierge E. door de hitte be vangen. De man bezweek na enkele uren. Te Hoornaar is de 67-jarige arbeider J. K. op liet hooiland ten gevolge van de warmte overleden. Zaterdag is te Dalen (Dr.) een 55-jarige ongehuwde vrouw in het hooiland door de hitte be vangen en een paar uur later aan do gevolgen overleden. Te Tongelre (Eind hoven) is een 19-jarige landbouwer door een paard zoodanig getrapt, dat hij, twee dagen later, aan de gevolgen is over leden. Een 14-jarige fietsende jongen uit De Rijp is door de stoomtram over reden en gedood. Te Amsterdam is een 2-jarig jongetje door de tram over reden en gedood. Een 23-jarige dienstbode te Den Haag stapte te vroeg uit de tram en raakte daardoor onder den tweeden wagen. Beide beenen en een arm bleken gebroken te zijn. Uit het Oosterdok to Amsterdam is het lijk van een 7-jarigen jongen opgehaald, die van een zandzuiger in het water was gevallen. Gistermiddag is te Olden- zaal de landbouwer G. S. onder een wa gen geraakt en gedood. Hij was weduw naar en laat 5 kinderen achter. Te Del den is de vrouw van een timmerman met haar driejarig kindje bij het water scheppen verdronken. Het onweer. Zondagmiddag sloeg de bliksem in de landbouwschuur van T. te Bleskensgraaf. Die schuur was juist geheel met hooi gjevuld en is tot den grond toe afgebrand. Het woonhuis is gedeeltelijk gespaard gebleven. Die groote boerenhoeve van v. Z. te Westervoort is door den bliksem ge troffen. Een belendende schuur bleef ge spaard. Do rest verbrandde. Alles is ver zekerd. Te Dongen is de bliksem in twee boerderijen geslagen, die zijn afgebrand. In Twente woedde Zondag een hevig onweer. Vele boomen zijn bij Hengelo ont worteld, veel haver en rogge is platgesla gen. Twee koeien zijn door den bliksem gedood. Een buitengewoon hevig onweer woed de Zondagnamiddag boven Oldenzaal en omgeving. De bui geleek een wolkbreuk, de straten schenen spoedig snelstroo- mende rivieren. Die lievige wind rukte takken van de boomen, terwijl ook heel wat stammen ontworteld werden. Het koren ligt plat tegen den grond geslagen. Heel wat boonenakkers zijln totaal ver-, nield. Zondagmiddag twee uur heeft een zeer zwaar onweder, waarbij hagel s te enen van 4 c.M. grootte vielen te Lochein enorm veel schade aangericht aan land- en tuin- bouw. Alles ligt geknakt tegen den grond geslagen. Ook werden honderden glas ruiten vernield. Zondagmiddag woedde boven Zuid-Oost Drente een hevig onweer. Die woning van de weduwe B. te Nieuw-Amsterdam is door den bliksem getroffen en brandde geheel af. Een pannenfabrielc te Coe- voiden is omvergewaaid. Een boerderij te Zuid-Barge is afgebrand. Drie koeien werden doodgeslagen. Hevige stortregens hadden plaats. Tijdens het onweer van Zondag is de bliksem geslagen in de woning van H. W. te Leeuwen. Die vrouw van W. is geraakt en nog steeds bewusteloos. Te Apel doorn is een transformatorhuisje uitge brand. Die dorpen Wamel' Dreumel en ge deeltelijk Beusichem zaten door de sto ring zonder licht. Te Winssen zijn door het inslaan van den bliksem drie hui zen afgebrand. Te Voorst is de bliksem geslagen in de groote boerderij de Klomp1. D'e geheele boerderij werd een prooi der vlammen Tijdens een hevig onweer dat Zon dagmiddag zich boven Dien Bosch ont lastte, sloeg de bliksem in de bekapping van het eerste perron van het station. Behoudens een groot gat in de gegalva niseerde platen richtte hij verder geen onheil aan. Tijdens een hevig onweer is bij Gla- nerbrug, even over de grens, een 18-ja- rige jongen door den bliksem gedood. Ook een man werd getroffen en is ge deeltelijk verlamd. De hevige windhoos, die Zondag aan het onweer vooraf ging, heeft te Til burg een wandelaar het kanaal ingedre ven. De man kwam met een nat pak en j den schrik vrij. - Het mes. Zondagavond heeft de R3-jarige G. v. d. L. te Hilversum de 20-jarige vr-ouw K. H. aldaar met een mes in dien onderbuik gestoken. De ge troffene is naar de R.K. ziekenverpleging vervoord. Haar toestand was gisteren re delijk. Do dader, die uit minnenijd heeft gehandeld, deelde een surveilleerenden agent kalm mede, wat liij had gedaan. Eieren ingekuild. Te Lands meer hebben de kippenhouders ongeveer 25 millioen eieren in putten geborgen, om ze van de hand te doen bij' hoogere prijzen; Het verkeerde 1 ij' k. Te Arn hem kwam men tot de ontdekking, toen een vrouw uit het diaooncssenhuis was begraven, dat een verkeerd lijk was af gegeven. De lijken zullen thans verwis seld worden. Droev e tijden. Te Rheden bo den zich voor ontvanger niet minder dan 276 sollicitanten aan. Grove baldadigheid. Gister middag hebben te Leiden eenige kinde ren door het werpen van een brandende lucifer in een brievenbus aan de Bilder- dijkstraat brand veroorzaakt. Verschillen de brioven zijn geheel of gedeeltelijk ver loren geraakt. De commissaris van po litie, die eenige huizen verder woont, heeft de brand gebluscht. Moordaanslag. Een oud-chauf feur, zekere v. d. B, uit Wioensel, ver zocht Vrijdagavond aan een chauffeur om hem naar België te rijden. Dit ge beurde, doch even over de B'Olgische grens schoot v. d. B. op hem een revolver af. De chauffeur werd gelukkig niet doo- delijk getroffen. Hij werd naar het zie kenhuis te Antwerpen overgebracht, ter wijl v. d B, onmiddellijk door do Bel gische gendarmen werd gearresteerd. H o n d s d o 1 h e i d. Uit Bergh is naar Utrecht overgebracht de dienstbode van 'dhr B., die door een dollen hond was gebeten. De hond is doodgeschoten. Een komeet op komst. De as- stronomen verwachten de in 1851 door Dr d'Arrest te Leipzig ontdekte ko meet binnenkort aan den hemel te zien verschijnen. De komeet is 13 jaar ge leden het laatst gezien, en tenzij ha-ar onderweg een ongeluk overkomen moest zijn, zal zij- dezen zomer tamelijk dicht bij' de aarde komen. Drie jaar geleden is zij Jupiter gepasseerd en door de aantrekking van deze groote planeet heeft' zij' ernstige storingen in haar loopbaan ondergaan, zoodat het moeilijk is, het juiste tijdstip van haar verschijning te berekenen. Zij- beweegt zich naar de aarde met het sterrenbeeld Hercules "als achter grond en zal aan het eind van deze maand haar kortsten afstand tot de aarde en tegen het einde van Augustus haar grootste helderheid bereiken. Een woesteling. Gisteravond reed te Rotterdam een motorrijder in reu zevaart den Honingerdijk af. Bij epn bocht niet rechts meer kunnende uitwijken vloog hij over die nweg naar de linker zijde van den dijk, botste daar tegen twee fietsende meisjes, die rechts reden. Eén meisje bekwam bloedende wonden in het gelaat, het andere kwam er goed af. Beide rijwielen werden totaal vernield. De on verlaat .trachtte nog er tusschen pit te knijpen. Hij werd echter door burgers gegrepen en aan "de politie overgeleverd. Diezo maakte proces-verhaal op. Een wandluizen-offensief. Die „Tel." meldt uit Amsterdam: Op het Waterloo-plein is men op het oogenblik bezig een huis af te breken. Het zit afs met verschillende percee- lende perceelen in de buurt het geval is vol luizen. En daar de wandluis voor al in deze heete dagen door reislust be vangen is, verlaten deze beestjes bij sec ties tegelijk het gesloopte perceel en wan delen de Wiaterloopleinschool, die er naast gelogen is, binnen. Ook het pand aan den anderen kant van het afgebroken huis dreigt g'evaar. De gemeentelijke ge neeskundige dienst en de gezondheids dienst werden gewaarschuwd en vingen een verwoeden strijd aan met deze levens lustige beestjes. In en voor de school heeft de verdelging ervan plaats met een zeep-oplossing. Den bewoner van het andere huis heeft men geleerd, hoe hij op eigen houtje de wandluizen moet van gen en verjagen. Een kranige redding. Ver moedelijk door het inslaan van den blik sem ontstond brand Zaterdagmorgen vroeg in het gebouw van de „Wihite Startlijn te Liverpool. Be congierge, die niet vrouw en dochter op de achtste verdieping sliep, zag zich den weg door de vuurzee afge sneden. De hoogste ladder van de toe gesnelde brandweer reikte niet verder dan 85 voet, tot een balcon, dat noig een 'heel eind onder de slaapkamer van den con cierge en zijn gezin lag. Twee brandwachts snelden de ladder op en baanden zich langs een steenen trap door rook en vlammen een weg tot een raam vlak on der dat der slaapkamer. Vandaar wierp een hunner den concierge een touw toe dat deze vastmaakte aa nde meubelen in de slaapkamer en terwijl een der brand weermannen het touw strak hield, klom de ander er langs naar binnen. Langs een hellend vlak werden de vrouw en de dochter en daarna ook de concierge in veiligheid' 'gebracht door het onderste raam en vervolgens langs de trap naai de straat. Eve nvoor de komst der dap pere brandwacht had het gezin van den concierge alle hoop opgegeven. DEN HAAG. V.D. Het Centraal Stem bureau verklaarde heden alle ingediende candidatenlijsten voor de Eerste kamer verkiezingen goed en handhaafde alle 'daarop voorkomende candidaten met uit zondering van prof. C. v. Vollenhoven (vrijz. dem.), die geen bewilligingsvcvlcla- ring had ingezonden. Dhr Arntz (R.K.) had een dergelijk verzuim gepleegd, maar beeft dit binnen den termijn van art. 114 3e lid, hersteld. LAUSANNE. V. D. De besprekingen van de Geallieerden en de Turksche de legatie zijn geëindigd. Op alle geschil punten is overeenstemming bereikt. De ontruiming van Constantinopel en het te rugtrekken der geallieerde oorlogsschepen vormden de laatste kwestie, die moest worden opgelost. LAUSANNE. V.D. Het is thans zeker, dat de vrede spoedig zal geteekend wor den. De Turken nemen genoegen met de aanwezigheid van geallieerde oorlogs schepen in de Turksche wateren, in af wachting van de ratificatie van het ver drag. MADRID. V. D. Bij een ontploffing in een mijn van Baltizara werden 12 arbei ders gedood en een aantal ernstig ge wond. DUSSELDORF. V.D. Gisteren kwamen aan de grens van het bezette gebied dramatische tooneelen voor, daar de ver lenging dei- afsluiting van het bezette gebied te laat werd bekend gemaakt en vele Duitschers in regen en onweer ston den te wachten. Niemand werd echter toegelaten. Wisselkoersen. Amsterdam, 17 Juli 1 u. Berlijn 0.100.11 Brussel 12.1012 20 Parijs 14.80—14.90 Londen 11.701/2ll-71Va Dollar 2 55i/?—2.56 Weenen 0.351/20.36 Rechtbank te Middelburg. Zitting van 17 Juli 1923. Veroordeeld wegens mishandeling; D. 'M., 32 j. 'huisvr. v. H. Th. v- S. te Goes, f15 b. s. 15 di. h.; vernieling: P. W., 21 j. werkman, O.- 'en Wi. Souburg, f15 b. s. 15 ld', h.; beleediging: C. Wi„ 47 j., slager te Middelburg, 1 w. gev.; over treding vleeschkeuringswet: H. K., 39 j. bedrijfsleider, Vlissingen, vrijspraak-, die renmishandeling: A. iWi., 20 j. landbou wersknecht, 'Maldeghem (B.), 14 d. gev.; diefstal: A. S., '22 j. tuinier, Sas van Gent, vrijspraak; mishandeling; G. Wl. PI., 19 j. landbouwersknecht, Axel, 1 w. gev.; diefstal: J. d. K., huisvr. F. M., 18 j- ïerneuzen, '14 d. gev.; mishandeling: A. Th. v. id. B., 27 j. rijwielhersteller, Ter Neuzen, f 10 b. s. 10 di. h. Alhier is aangehouden en naar het Huis van Bewaring overgebracht J. T. oud 42 jaar, van beroep hengstenkoopman te Kapelle, verdacht van abortus, ge pleegd te Grijpskerke in Juni 1923. Kantongerecht te Middelburg. Door het Kantongerecht zijn veroor deeld wegens overtreding der Vleesch keuringswet: J. A. E. te Vlissingen, tot f 10 b. s. 10 d. h.oVertr. Tramwegregl. J. J., Koudekerke, tot f 15 b. s. 15 d. li.; overtr. motor- en rijwielregl. I. M. Vlissingen, tot f10 b. s. 10 dl. h.; A. M. H., Vlissingen, tot f3 b. s. 3 h.; overtr. wapenwet: P. de V. te Domburg, tot f5 b. s. 5 d. h.; op een éénpersoons rijwiel 2 personen vervoeren: F. P. J., Middelburg, tot f0,50 b. s. 1 d. h.; Di. S., Middelburg, tot f2 b. s. 2 d. h.; uit een in beweging, zijhdl tramrijtuig gaan: M. de Bi, Middelburg], tot f2 b. s. 2 dl h.; overtr. art. 4272 Swb.: A. Tj. Middelburg, tot f 5 b. s, 5 d. h.overtr. art. 461 Swb.: C. J., Biggekerke, tot f3 b. s. 3 d. h.; overtr. politieverord.'E;. K. Zoutelandie, tot f2 b. s. '2 d. h.; overtr. leerplichtwet: B„ J. de N., Arnemuiden tot f0,50 b. s. 1 d. h.; straatschenderij: J. F. de B., Vlissingen, tot teruggave aan ouders"; zich op de bolwerken buiten de paden bevinden: G. F., Middelburg, tot teruggave aan ouders; overtr. brand weerver ordening: H. van S., Zoutelande, tot f2 b. s. 2 d. h.; zich tegen het goed vinden der bewoners van een huis op de daarvoor gelegen stoep ophouden: H. T., Middelburg, tot f 3 b. s. 3 d. h.; inet dob- belsteenen spelen: P. L., Middelburg, tot f3 b. s. 3 d. h.; overtr. Arbeidswet: L. S., Grijpskerke, tot f5 b. s. 5 d. h.; fietsen zonder licht: J. H. Middelburg, L. H. Wiestkapelle, ieder tot f3 b. s. 3 di h.; overtr. art. 460 Swb.: M. C. G„ E. M. K., beiden Vlissingen, ieder tot fl b. s. 1 w. ts.; H. G. P-, Middelburg, tot f 1 b. s. 1 d. h.J. van L., Vlissin gen, tot f3 b. s. 3 d. h.; P. O. R,., M. Wi V., beiden Vlissingen, ieder tot f2 b. s. 2 id. h.; dronkenschap: S. H. T- R., Vlissingen, tot fl b. s. 1 d. h.; J. van P., Vlissingen, tot f15 b. s. 15 d. h. Goes, 17 Juli 1923. Boter per K.G. f 1.80, middenprijs f0.90, winkelprijs fl.—eieren per. 100 stuks f 5, middenprijs per 25 stuks 1.50, winkelprijs 61/2 cent. Aanvoer: fabrieksboter 52 pond, ver kocht A fl. Afwijkende Boter 75 cent. V P.Z. Aanvoer 17.550 eieren. Prijs f 5.40 pi 100 st. Kalkoeneieren 67 ct. VLISSINGEN, Veiling van 16 Juli '23. Aardappelen 46.5, poters 1—1.5, ron de bessen 18—30, witte bessen 2131, frambozen 1029, aardbeien 30—37, kruisbessen 1012, doppers 19, peulen 35, tuinboonen 24, snijboon-en 52 82, wagenaars 82, Madaleine 7, alles per K.G.; bloemkool 117, sla 0.53, per ziken 18, komkommers 1417, meloenen 6163, alles per stuk; Selderij 9—14, uien 12—13.5, Peeën 715, rhabarber 3, kroten 68.5, rammenas 2.5, alles per bos; andijvie 2032, Postelein 4 8, kervel 20, spinazie 970, Peterselie 3447, zuring 1517, alles per mand; Groote veiling: Zwarte bessen f33,77 aardappelen f 4 per 100 K.G. KAPELLE-BIEZELINGE, 16 Juli '23. Groote veiling: Zwarte bessen f36,50, zoete rood© bessen f 17,50, per 100 K. Kleine veiling: Kersen: Hollanders f46 51, volgers f32—50, vleeschkersen f40, klerken f43—49, Br. blance f36, Meikersen j! 6575, morellen f2845, Krieken f3140, suikerkersen f3145, rond eblanee f 33, roode blance f 28— 35, porceloinkersen f23, uitschot kersen f 1020; diversen: witte bessen f34, roode bessen f3034, zwarte bessen f29, aardbeien f2936, frambozen f2029, afval madelaino f710, glles per 100 K.G.; kropsla f0,600,70 per 100 krop. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den ochtend van 17 Juli, medegedeeld door het Kon. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 764,8 te Biar ritz, laagste 745,7 te Thorshovn. Verwachting tot den avond van 18 Juli: Zwakke tot matige Zuidwestelijke tot Westelijke wind, betrokken tot zwaar bewolkt, weinig of geen regen, zelfde tem peratuur. Heden is in het faillissement van ANTHOtiY GUNST, koopman en winkelier te Goes de eenige uitdeelingslijst gedeponeerd ter Griffie der Arrondissemerits Recht bank te Middelburg en een afschrift dier lijst ter Griffie van het Kan tongerecht te Goes, om gedurende 10 dagen ter kostelooze inzage der crediteuren te liggen. De Cuiator Mr P. DIELEMAN. De Burgemeester van Ritthem (2.) roept op SOLLICITAN'J EN, bene den den leeftijd van 35 jaar, voor jaarwedde f900.met 4 twee jaarlij ksclie verhoogingen vanf 50 benevens vrije woning (voor pen sioengrondslag geschat op f 100. Vergoeding voor aankoop van kleeding f80.en f25.voor ge neeskundige hulp per jaar. Stukken inzenden vóór 15 Augus tus as. bij den burgemeester. Kennismaking alleen na oproeping. Bestel Uw Schoolboeken, Atlas sen, Woordenboeken, Schriften, Teekenbehoeften enz. bij en U kunt verzekerd zijn van spoedige levering. De Notaris W. HIOOLEN te Middelburg, is voornemens in het openbaar te in de herberg bij D. Klap te Nieuw en Sint Joosland, onmiddellijk na afloop van de vruchtenverkooping van de Hofstede „Groenenburg", ten verzoeke van den Heer C. I. Dieleman, te Arnemuiden, 640 Roeden of 0.83.71 H.A. HAVER, 939 Roeden of 1.22.82 H.A. en 333 Roeden of 0.43.55 H.A. wassende op de Hofstede „De Kruitmolen"te Arnemuiden, alwaar de perceelsomschrijving is te ver kregen. voor Koe-, Os-, Vaars- en Stiervel- len, Paarden Veulens-, Geiten Schapen- en alle soorten Vellen, bij bij de Koemarkt MIDDELBURG. Geopend van 's morgens 8 tot 12 en van l'/j tot 6 uur, na dien tijd Gortstraat K 27, Middelburg.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1923 | | pagina 3